WEEKEND RECEPT Veerse Meerdagen met admiraalzeilen Eerste concert Musi Voca met Heusdens Mannenkoor dier in het vizier Honkbal-aspiranten worden paradepaardje The Islanders Vraag van de week: C1-elftal gesponsord C2-elftal gesponsord Nationale collecte AVO integratie gehandicapten Mixed Grill Lekker languit slapen. Of is uw bed te kort? Farah houdt van kinderen Op vrijdag 12 juni in Nederlandse Hervormde kerk Dreischor Kerkconcert in Kapelle 1 Op zaterdag 4 juli in Kortgene 4 i WOENSDAG 3 JUNI 1992 7 Het Heusdens Mannenkoor DREISCHOR - Voor het seizoen 1992 heeft de stich ting Musi Voca uit Dreischor vier concerten op het programma staan. De uitvoerende zangers/muzi kanten zijn geen vreemden voor degenen die regel matig de concertavonden van Musi Voca bezoeken, met uitzondering van het jongenskoor De Ooster- houtse Nachtegalen, dat voor het eerst optreedt in Dreischor. Van 7 tot en met 13 juni ZIER1KZEE/MIDDELHARNIS - AVO Integratie Gehandicapten is een landelijke organisatie waar van Hare Majesteit Koningin Beatrix bescherm vrouwe is. De vereniging zet zich reeds 65 jaar in voor mensen met een handicap. Dit doet zij door middel van individuele financiële hulp als wettelij ke regelingen daarin niet voorzien. Tevens vinden jaarlijks vele mensen met lichamelijke beperkin gen, dankzij de bemiddeling en inzet van AVO, een werkkring, die specifiek op hun handicap is af gestemd. Ook geeft de vereniging ondersteuning aan gehandicapten die een eigen bedrijf willen be ginnen. Basisbereiding grillen: Grillapparatuur, in welke vorm dan ook, goed voor verwarmen (gas, elektra of de barbecue). Kruid het vlees, maar zout het niet, want dat gebeurt achteraf. Plaats het vlees op of tussen de grill. Keer het vooral niet te vlug. In eerste instantie plakt het vlees vast maar het laat later vanzelf los. Afhankelijk van de vlees soort wordt hoogte en/of temperatuur en tijdsduur bepaald. U heeft nodig voor 4 personen: varkensniertjes kalfs-, varkens- en runder haas 3 teentjes knoflook 1 sjalotje of een kleine ui 1 eetlepel gehakte peterse lie 1 eetlepel gehakte bieslook 1 eetlepel provengaalse kruiden witte peper uit de molen enkele druppels worcester- saus 8 eetlepels olie 2 tomaten 1 middelgrote courgette 1 bosje sla-uitjes 1 paprika zout Bereiding: Halveer de niertjes in de lengterichting. Verwijder witte vliezen en zenen. Zet de stukken daarna min stens 1 uur in ruim water met zout. Ververs het water gedurende de weektijd 2 keer. Snijd ondertussen het overige vlees in stukken van Vh centimeter dikte. Dep de niertjes na de week tijd droog met keukenpa pier en halveer de helften nogmaals overlangs. Pel de knoflook en druk hem fijn door een knoflookpers. Pel het sjalotje of het uitje en snijd deze evenals de bieslook en de peterselie heel fijn. Roer knoflook, ui, alle kruiden, witte peper en soja- en worcestersaus door de olie. Laat de stukken vlees afgedekt in de koel kast minstens 3 uur in dit oliemengsel marineren. Was en halveer intussen de tomaten. Was de courgette en snijd deze in schuine plakken. Ontdoe de sla- uitjes van het groen. Was de paprika, deel hem in vieren en verwijder zaad en zaad lijsten. Neem het vlees uit de marinade en leg de groenten erin. Dep de stuk ken vlees zorgvuldig droog en leg ze op het hete vuur. Dep de groenten ook droog en schik dit tussen de stuk ken vlees. Rooster alles op een grillplaat of afgedekte barbecue afhankelijk van de dikte en grootte 8 a 10 mi nuten. Keer de stukken veelvuldig en bedruip ze re gelmatig met de marinade. Bestrooi het gerecht met zout en witte peper uit de molen. Lekker met gepofte aardap pelen. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1205 kJ (290 kcal) Eiwit: 45 gram Vet: 8 gram Koolhydraten: 9 gram Sander van Marion die tot nu toe ieder jaar voor Musi Voca heeft geconcerteerd en de Ge broeders Brouwer, die vorig jaar voor het eerst te horen wa ren, zijn enthousiast over de sfeer en de entourage in de kerk en wilden daarom ook dit jaar optreden. Ze zijn te zien op 13 juli. Het Jeugdsymphonie orkest uit de Hoekse Waard, dat twee jaar geleden een con cert gaf, komt dit jaar op nieuw, namelijk op zaterdag 4 juli. Dit orkest brengt zowel klas siek als licht populaire werken ten gehore. Het Heusdens Mannenkoor en Brassband Apollo uit Brou wershaven treden op tijdens het eerste concert op vrijdag 12 juni. Het mannenkoor uit Heusden, dat in 1989 voor het laatst in Dreischor optrad, komt met ze ventig leden. Het repertoire be staat uit geestelijke en licht po pulaire liederen. Het koor, dat uitkomt in de hoogste afdeling, de Superieure afdeling, heeft sinds 1990 een nieuwe dirigent, Hans van der Sterren. Opnieuw komt dit jaar een so liste mee, de sopraan Thea Ver- meulen-Peek. Brassband Apollo uit Brou wershaven is traditiegetrouw verweven met het Heusdens Mannenkoor. De opzet die in voorgaande jaren gemaakt is, zang - muziek, wordt ook dit jaar weer doorgevoerd. Vanaf de eerste keer dat het mannen koor uit het Brabantse Heus den in Dreischor kwam zingen, was Apollo bereid het muzika le gedeelte voor zijn rekening te nemen. Apollo heeft op uitnodiging van het mannenkoor zelfs een tegenbezoek aan Heusden ge bracht. De brassband, die onder lei ding staat van dirigent Jaap Knuist brengt een gevarieerd programma ten gehore, waar onder La Staria en Mood Ro mantic. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Ne derlandse Hervormde kerk te Dreischor. DEVENTER - De arbeidsin spectie in Deventer gaat de vei ligheid van vakantiewerkers controleren* Elk jaar doet zich in de zomer een piek in het aan tal bedrijfsongevallen voor, waardoor soms een dode valt. Onervaren en overmoedige scholieren worden onvoldoen de beschermd tegen de gevaren die vooral in de industrie in werksituaties aanwezig zijn. Volgens het ministerie van So ciale Zaken in Den Haag gaat het niet om een landelijke ac tie. Het programma bestaat uit ac tiviteiten op het gebied van de watersport, andere sportieve recreatie, cultuur, historie, na tuur, visserij, folklore, amuse ment en culinaire presentaties. De Veerse Meerdagen zijn voor iedereen toegankelijk en bie den jong en oud voor elk wat wils. Aan de programma onderdelen kan vaak actief worden meegedaan; ook pas sief genieten is mogelijk. Toe gang tot en deelname aan de activiteiten is in principe gra tis. In sommige gevallen wordt een (geringe) bijdrage in de kosten gevraagd. De Veerse Meerdagen starten op vrijdag 3 juli a.s. met de of ficiële opening in Kortgene. Die dag zijn er kinderspelen en een play-back show. Zaterdag 4 juli biedt Kortgene onder meer een snuffelmarkt, volkssporten, oude ambach ten, bezichtiging van sleepbo ten, zeilende bedrijfsvaartui- gen en hoogaarzen, paardrij den en voetbalsport, diverse wedstrijden op en aan het wa ter, gratis varen, boegsprietlo pen en muziekoptredens. Hoogtepunten zijn de opvoe ring van een grote show admi- raalzeilen met ronde- en plat- bodemjachten en een fakkel- vaart in de landbouwhaven. Zondag 5 juli sluit Kortgene af KAPELLE - Op maandag 8 ju ni, tweede Pinksterdag, geven Stoffel Gunst en Trudy Gunst- Dekker een kerkconcert in de Nederlands Hervormde kerk té Kapelle. Op het programma staat muziek voor orgel, clave- cimbel en dwarsfluit van on der andere Telemann, Bach en Handel. Deze instrumenten zijn zowel solistisch als in combinatie met elkaar te beluisteren. Stof fel Gunst studeerde orgel, pia no en kerkmuziek, aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Later studeerde hij clavecimbel aan het Brabants Conservatorium. Momenteel is hij docent orgel en piano aan de Zeeuwse Muziekschool. Zijn vrouw Trudy studeerde dwars fluit aan het Brabants Conser vatorium. Docente Als docente in dit muziekin strument is zij tevens verbon den aan de Zeeuwse Muziek school. Tot voor kort was zij fluitiste bij het Zeeuwse or kest. Öok maakt zij deel uit van het Scaldis-ensemble dat regelmatig optredens verzorgt met op het programma muziek voor houtblazers. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk gaat om 19.30 uur open. De hoofsponsor van de jongens-aspiranten, Delta Vi deo Productions, mag meer dan tevreden zijn over de pres taties van zijn deze week ge heel in het nieuw gestoken ne gental. Als de verrassende nummer twee van de ranglijst maakten de debuterende honk ballers hun positie het afgelo pen weekend wederom meer dan waar. Reeds in de eerste inning werd de basis gelegd voor de uitein delijk 1-11 zege op het thuisspe- lende Blue Stars. Het eerste punt werd gescoord door de openings-slagman Rob Emeis die middels een fraaie lage honkslag het eerste honk had Weten te bereiken. De andere zes punten in die eerste slag beurt kwamen respectievelijk op naam van Jamie Eilers, Jan Veenstra, Stephan Pattiasina, Jeroen Buys, Martijn Hamee- teman en Merijn Kant. In de overige twee innings bleef de score voor The Islan ders beperkt tot in totaal vier runs. Mede omdat Sjaak Hen- nekes uitging tijdens een goede actie tussen de tweede en eer ste honkman, en Jan Veenstra met een optreden van een vo caal ensemble, hondende monstraties, een „katerrace" op het water en bezichtiging van allerhande schepen. De plaatselijke horeca presenteert zich culinair met landthema's onder het motto Europa '92. Op zaterdag 18 juli sluit Kam perland de Veerse Meerdagen Zolang de integratie van ge handicapten problemen blijft opleveren is er veel werk voor een vereniging als AVO. Zeker in deze tijd, waarin het sociale beleid van de overheid in de knel komt door geldgebrek, doen steeds meer gehandicapte mensen een beroep op de hulp verleningsmogelijkheden van AVO. Binnenkort gaan de AVO- collectanten langs de deuren en vragen u een bijdrage voor de integratie van gehandicapten. U kunt met uw bijdrage daad- en Dennis Sewell met drie slag mochten gaan zitten, kwamen in de tweede inning slechts twee mensen binnen: 1-9. Se well zette even later wel een fraaie vangbal op zijn naam. In de derde en tevens laatste slagbeurt ging het ineens snel toen Rob Emeis, Sjaak Henne- kes en Paul Zwerus achter el kaar werden uitgemaakt. Twee eerstgenoemden kwamen te laat op het eerste honk na een snelle actie tussen de picther en de eerste honkman. Paul Zwerus kreeg vervolgens drie slag aan de broek. De meisjes-aspiranten van The Islanders kwamen uiteindelijk te laat op gang. Tferwijl de sco re in de eerste twee innings maagdelijk bleef, wist The Islanders in de slotfase toch nog zeven keer het thuishonk te passeren. Het bezoekende Jeka had toen echter reeds een niet meer te overbruggen voor sprong van 0-12 opgebouwd. Tijdens de laatste inning wa ren het achtereenvolgens Marie-Louise Quispel, Natasja Huymans, Marit Zwerus, Vin cent Quispel en Ilse Emeis die af. Daar staan onder meer op het programma: ballonnenop- tocht, poppenkast, schminken, een goochelende clown, kin derspelen, gratis boottocht, de monstratie brandweer, storm baan en luchtkussenattractie. Tbppers in Kamperland zijn helikoptervluchten, muzikale optredens met Zeeuwse liedjes, een zeskamp(water)spel en een groot afsluitend vuurwerk. De Veerse Meerdagen worden dit jaar voor de negende keer ge houden. Plaatselijke comité's tekenen voor de organisatie. Ook met Belgische organisa ties en instellingen is er samen werking. werkelijk gestalte daaraan ge ven. AVO stelt 'Samenwerken moet!', de vereniging kan het niet zonder uw hulp. Samen voor en met de gehandicapten aan de slag, want leven met een handicap is niet gemakkelijk. Zij hebben immers net zoveel recht op een zo compleet moge lijk leven als ieder ander. De Socuterafilm die de natio nale collecte ondersteunt wordt uitgezonden op zondag 7 en woensdag 10 juni. Voor meer informatie: AVO Integratie Ge handicapten, Postbus 850, 3800 AW Amersfoort. middels een honkslag het spel op de wagen brachten. De tijd bleek echter tekort om de rui me achterstand nog te kunnen laten verdwijnen: 7-13. Zowel het senioren honkbal als softbalteam van The Islan ders blijven wat achter met hun prestaties. De dit seizoen voor het eerst binnen de lijnen tredende spelers en speelsters bevinden zich evenwel nog dui delijk in de -opbouwfase. Het eerste damesteam speelde daarbij de afgelopen week maar liefst drie wedstrijden. Hoewel er enige progressie valt te constateren moesten zij tot drie keer toe de winst aan de tegenstanders afstaan. Dat gold tevens voor het eerste herenteam, dat afgelopen zon dag koploper de Stage uit Etten-Leur op bezoek kreeg. Wel werd er een betere presta tie geleverd in vergelijking met één week geleden toen te gen dezelfde Brabantse forma tie een nederlaag van 20-2 moest worden geïncaseerd. Op de eigen geheel in honkbalstijl aangepaste accommodatie aan de Van Halenstraat werd zon dag een 1-15 nederlaag geleden. Advertentie Bent u een van die mensen die door hun lengte niet lekker languit kunnen liggen in hun bed? Dat komt uw nachtrust niet ten goede. Kom eens praten met Deurloo uw bedspecialist. Hij geeft u graag persoonlijk advies - voor elke lichaamsbouw en lengte, is er een passende oplossing. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4. Zierikzee Tel. 01110-12946 s Maandags gesloten Donderdagavond koopavond HEESWIJK-DINTHER - De 28- jarige politieman Vincent Wil- lems uit Heeswijk-Dinther die sinds 14 mei werd vermist, is terecht. Nadat hij eerst maan dagavond met huis contact had opgenomen, is hij de daarop volgende nacht weer thuis ge komen. ROTTERDAM - Oliemaat schappij Shell mag zelfstan dige pomphouders voorlopig extra geld in rekening brengen als bijdrage in het kortings systeem voor grootverbruikers van diesel. Dit heeft de recht bank van Rotterdam dinsdag in kort geding beslist. ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee zit het één jaar oude teefje Farah op een baasje te wachten. Farah is een kruising Rottweiler Labrador. Ze is zwart met wit gekleurd. Farah is een lieve hond, die het uitste kend met kinderen kan vinden. Met soortgenoten kan ze redelijk overweg, maar katten vindt ze verschrikkelijke dieren. Farah heeft veel aandacht nodig. Mensen die volop zorg aan Farah wil len besteden en een leuke hond in hun gezin willen opnemen, kunnen terecht bij het dierenasieltelefoon 01110-17013. De kater Remi uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging is geplaatst in een gezin in Haamstede. (Foto: Joop van Houdt). Waarom likt onze kat aan de voegen van de doucheruimte? Ook aan het handvat van de stoel zit hij vaak te knabbelen en te lik ken. Kan het zijn dat de kat iets tekort komt in zijn dagelijkse voeding?" Hét antwoord van de dierenarts luidt: ,,Het opvallend likken aan bepaalde materialen door een huisdier kan heel goed wijzen op een tekort of een verhoogde behoefte van het dier aan bepaalde mineralen of vitaminen. Het meest voorko mende voorbeeld is het eten van (paarde)ontlasting bij een be hoefte aan vitamine B. De voegen van een douchemuur zullen in belangrijke mate Calcium bevatten, en mogelijk heeft de kat een tekort aan Calcium in de voeding of kan de kat de Calcium uit de voeding minder goed opnemen in het bloed. U vermeldt niet uit welk materiaal het handvat van de stoel bestaat, dus het is niet duidelijk of er een verwantschap bestaat tussen de beide gedra gingen. Mogelijk wordt het handvat veel door mensenhanden beetgepakt, waardoor er zouten op achter blijven afkomstig uit het transpiratievocht van de huid. De kat probeert deze zouten dan weer op te likken. Een oplossing kan zijn een extra mineralen mengsel door h^t eten van de kat waarbij uw dierenarts kan adviseren omtrent de juiste samenstelling en hoeveelheid". Volgende keer een vraag over schimmelinfecties bij goudvissen. KORTGENE - De Veerse Meerdagen 1992 worden ge houden op 3, 4 en 5 juli in de gemeente Kortgene en op 18 juli in Kamperland (gemeente Wissenkerke). Beide lokaties liggen aan de noordzijde van het Veerse Meer, op het voormalige eiland Noord- Beveland. Advertentie Suzuki Vitara Wagon De Suzuki VJiara Wagon JLX, Vanaf f 48.795,- {exclusief kosten rijklaar maken. Met automaat f 51.895,-). OOSTERLAND: Autobedrijf W.C. Ista Zn., St. Joostdijk 41, 01114-1495. OUDE TONGE: Garage Nijsse B.V., Oostdijk 15, 01874 -11 44. Het horeca-echtpaar Janneke en Piet Bezuyen (rechts en links op de foto) van cafetaria 't Hoekje uit Ouddorp sponsoren het Cl elftal van WFB Ouddorp. Voor de komende twee seizoenen zijn de jongens van het team verzekerd van shirts. Ook het tweede C-elflal van WFB Ouddorp wordt door Janneke en Piet Bezuyen van cafetaria 'f Hoekje gesponsord Net ah het eerste team krijgen deze jongens nieuwe shirts voor twee seizor nen. OUDE-TONGE - Het jongens-aspiranten honkbalteam van HSV The Islanders is langzamerhand het paradepaardje van de nieuwe Flakkeese honkbalvereni ging aan het worden. Het voorbije weekend plaatste de nummer twee van het klassement wederom een overwinning op hun naam. De uitwedstrijd tegen het Numansdorpse Blue Stars kwam met de overtuigende cijfers van 1-11 op naam van The Islanders. De resterende drie teams van de Oude-Tongse honkbal vereni ging trokken overigens alle aan het korstë eind. Zij kwamen geen van drieën tot winst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7