Weeldijk Verkeerscontrole op Calandweg Ondernemers zijn moe van besluiteloosheid provincie (Ongehoord Acht gezelschappen treden op tijdens Dag van de Muziek Haring: happen Gehoord Voorzitter Maatschappij voor Handel en Nijverheid kritisch 30-jarig bestaan BMW-club Nederland Maandelijkse schrijfactie Amnesty International VRIJDAG 22 MEI 1992 NR 25158 5 ZIERIKZEE - In de aan kondiging van het ha ringhappen in Bar de Egelantier is een fout geslopen. De tijd waarin dit gebeurt is van 20.00 tot 22.00 uur. Vier uur korter dan eerdere be richten deden vermoe den. Eigenaren Albert Flik- weert en Sjanie de Ko ning bieden hun gasten de haring aan in samen- wèrking mèt zeevis groothandel de Kok- haen. De bedoeling is om de klanten een lekker ex tra voor te schotelen. Dit alles vindt plaats van avond, vrijdag 22 mei. De Egelantier is te vin den in de Lange Nobel- straat. ZIERIKZEE - Elke veertien dagen wordt in de vrijdageditie van de Zierikzeesche Nieuwsbode een bloemlezing van meningen van lezers gepu bliceerd. Het gaat daarbij om reacties van le zers op eerder in de krant gepubliceerde stellin gen. De redactie vraagt de lezer, u dus, te reageren op een aantal stellingen. Onder het kopje 'Gehoord' wordt een stelling aan de lezer voorge legd. Voor alle duidelijk heid; het gaat daarbij niet om de mening van de redac tie. Zoals het kopje 'Ge hoord' al aangeeft gaat het om uitspraken die je op straat, in de wandelgangen of aan de borreltafel hoort. Wij nodigen zowel hen die zich helemaal kunnen vin den in een uitspraak als zij wier haren te berge rijzen bij het lezen van een stel ling uit om, liefst schrifte lijk, te reageren. Uw bij voorkeur niet al te lange reactie kunt u sturen naar de redactie van de Zie rikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik zee onder vermelding van '(on)gehoord. U kunt ook bellen: 01110-16551. Zegt u het maar. Maak van uw hart geen moordkuil. Wij wach ten uw reactie met spanning af. Onderstaand een nieuwe stelling waarop wij u vra gen te reageren. 'Het centrum van Brouwershaven moet blijven zoals het nu is'. FOTO JOOP VAN HOUCTT VLÏSSINGEN - De nieuwe voorzitter van de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel de partement Zeeland, de heer M. A. Stoffels, toonde zich in zijn toespraak tijdens de jaarvergadering van gisteren, donderdag, zeer kritisch ten opzichte van de provinciale politiek. Doordat het nemen van beslissingen vaak veel tijd in beslag neemt, weten Zeeuwse ondernemers niet waar ze aan toe zijn. Ondernemers worden moe van de besluiteloosheid van de provincie", zo luidde de belangrijkste conclu sie van zijn redevoering. In zijn toespraak ging de heer Stoffels eerst in op de doelstel ling van de maatschappij. De belangenvereniging probeert voorwaarden te scheppen waardoor het voor het bedrijfs leven aantrekkelijker wordt om zich in Zeeland te vestigen. Daarbij wordt gedacht aan fi nanciële voordelen en het plei ten voor een goed voorzienin genpakket op velerlei gebied als bijvoorbeeld onderwijs. De nadruk ligt echter op de verbe tering van de infrastructuur. De kersverse voorzitter moest hierbij helaas constateren dat het met die verbindingen nog niet zo goed wil vlotten. Hij haalde daarbij een tweetal voorbeelden aan. ,,A1 bijna een kwart eeuw zijn we aan het touwtrekken om een vaste oe ververbinding". Een andere doorn in het oog van de heer Stoffels is de krakkemikkige verbinding Haamstede-Rotter dam. ,,De steeds toenemende onbereikbaarheid maakt dat Zeeland er voor ondernemers niet aantrekkelijker op wordt", zo waarschuwde hij. Niet alleen op het gebied van infrastructuur weten de Zeeu wen volgens de spreker niet waar zij aan toe zijn, maar ook door andere langdurige onze kerheden haken potentiële on dernemers af. „Kijk maar eens naar het gesol met Neeltje Jans ofhet bungalowpark in Arne- muiden", onderbouwde Stof fels zijn stelling. Het meest duidelijke voorbeeld vond hij de steeds maar uitgestelde aan leg van de Westerschelde Oe ververbinding (WOV). Tot op heden niets! „Een investering die vele in vesteringen in zijn kielzog mee zal slepen. Edoch, wat gebeurt er... Tbt op heden niets!!". Naar de mening van de heer Stoffels houdt de provincie zich teveel bezig met het sa menstellen van kostbare stu dierapporten die, door er te lang over te praten, snel verou deren. Ook vindt hij dat er te veel energie verloren gaat om dat ambtenaren en politici het druk hebben met eikaars „vlie gen af te vangen" in plaats van hun werk te doen. S ameuwérking Stoffels waarschuwde dat Zee land niet alleen een gebied moet worden waar het prettig wonen is voor de al wat oudere mensen, maar dat de economie en bedrijvigheid een belang rijk bestanddeel vormen van de provincie. Aan het eind van zijn toespraak gaf Stoffels te kennen zich te realiseren dat hij niet erg complimenteus was geweest richting provinciale overheid. „Mijn opmerkingen naar hen heb ik echter bedoeld om te prikkelen. Want alleen samen kunnen we er iets moois van maken", zo gaf hij het doel 'van zijn betoog weer. Voor de toekomst hoopt hij op de tot standkoming van een samen werking tussen de verschillen de werkgeversorganisaties en de Kamers van Koophandel om gezamenlijk met deze club tot concrete acties te komen. Strijdvaardig besloot hij: „Naar mijn gevoel hebben we zo langzamerhand genoeg ge praat. Het is nu een tijd van doen!" In Zierikzee, Burgh-Haamstede en Renesse ZIERIKZEE/BURGH-HAAMSTEDE - Morgen, tij dens de landelijke Dag van de Muziek treden op Schouwen-Dulveland acht muziekgezelschappen op. De evenementen vinden plaats in Zierikzee, Burgh- Haamstede en Renesse. Het eerste muzikale optreden in Zierikzee is om 15t00 uur on der de Beuze waar de Konink lijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee een concert geeft. Op het Havenplein is een op treden van de band Check it out gepland, maar het is niet bekend hoe laat dat concert is. In de Zeeuwse Muziekschool aan de Poststraat volgt om 20.00 uur een recital van zang en piano waaraan wordt mee gewerkt door de mezzo sopraan Liesbeth Franken en de pianiste Ellengard Jense. Liefhebbers van rhythm en blues muziek kunnen terecht in het jongerencentrum Bro- gunr waar Homesick end the Backstabbers optreedt. Het concert begint om 23.00 uur. Tussen 15.00 en 17.00 uur wordt in Brogum op een grootbeeld video de film van de Doors ver toond. Ook in Burgh-Haamstede zal te merken zijn dat het landelij ke Dag van de Muziek is. Op de Ring bij de Nederlandse Her vormde kerk begint om 16.00 uur een optreden van Case Crosshead. De rock and roll- muziek wordt afgewisseld met zang van het New Hope Quar tet dat onder leiding staat van Elvira Vos. Tbnslotte is in Renesse een mu zikaal optreden van de band Zeeuws Meisje. Dat vindt plaats in café Zeerust en begint om 15.00 uur. TILBURG - Met het lossen van ongeveer 1.500 postduiven heeft minister Ritzen van on derwijs donderdag de officiële opening verricht van de nieuwe bibliotheek van de Katholieke Universiteit Brabant (KUB). De nieuwe „super-bieb" geldt als de meest geautomatiseerde van Europa, staat midden op de campus en heeft, inclusief hard- en software, circa 40 mil joen gulden gekost. 'S-GRAVENDEEL - Acht van de tien Nederlanders zijn niet helemaal tevreden over de kwaliteit van de koffie in de horeca. Voor bijna 40 procent van de gasten is dat een reden om niet meer terug te keren naar de horecazaak waar het kopje koffie is genuttigd. Vijf tig procent komt juist wel te rug in het betreffende etablis sement om de goede kwaliteit van de koffie. ZIERIKZEE - Verkeerscontrole! Door dit zelfgemaakte bord aan een boom te bevestigen, trachtten bouwvakarbeiders het verkeer op de Calandweg in Zierikzee zodanig af te schrikken dat men wat minder hard het gaspedaal indrukt. De arbeiders die bezig zijn met de renovatie van woningen die vlak langs de Calandweg staan, worden daarbij de hele dag geconfronteerd met het verkeer dat naar hun zeggen ..voorbij raast". ..Een tijdje geleden toen de politie nog regelmatig controles hield, ging het redelijk. Maar de laatste tijd wordt er weer veel te hard gereden". Vandaar dat gekozen is voor deze creatieve oplossing. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Vandaag, vrij dag, arriveert op Aquadelta in Br'uinisse een internationaal gezelschap van BMW motor- en autorijders; De BMW-enthou- siastelingen zijn afkomstig uit landen als Noorwegen, Zwe den, Italië, Spanje, Frankrijk en Duitsland. De gasten wor den uitgenodigd door BMW club Europe, de federatie van Nederlandse BMW clubs en door BMW Nederland. Voor dit grootste Europa tref fen is de bij de organisatie een kleine 500 aanmeldingen bin nengekomen. De bijeenkomst vindt plaats in een speciaal op gestelde tent naast het cen trumplein van het recreatie park. Zaterdag 23 mei worden tussen 9.00 uur en 14.00 uur op het terrein van Cebeco in Sir- jansland rij vaardigheids- wedstrijden gehouden. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur zijn.er te vens diverse spelen voor de gasten. De prijsuitreiking is zaterdagavond 19.00 uur in de feesttent. Voor zondag 24 mei staat een toerrit door Zeeland op het programma. Een flink gedeelte van de bezoekers heeft een volle' week gereser veerd voor de BMW party. Maandag 25 en dinsdag 26 mei worden in de BMW familie sfeer doorgebracht. Voor deze dagen zijn onder meer een boottocht over de Zeeuwse stromen en een bustocht naar de Floriade in Zoetermeer ge pland. Woensdag 27 mei scheept de internationale club in voor een gemeenschappelij ke overtocht naar Engeland. De leden van de BMW club Eu rope en de BMW Car club Great Britain sluiten het BMW tref fen af in het Engelse Chatlam. SCHOUWEN-DUIVELAND - De komende week biedt Amnesty International weer op verschillende plaatsen gelegenheid om aan de hand van voorbeel den brieven te schrijven waarmee men protesteert tegen de schendingen van mensenrechten en tevens verzoekt om gewetens-gevangenen vrij te laten. Een ernstige schending van de mensenrechten voltrok zich in El Salvador. Begin juni 1989 werd de lerares Maria Christi na Gomez ontvoerd door vijf gewapende mannen. Maria Christina Gomez, baptiste en actief lid van de lerarenbond ANDES en verschillende vrou wenorganisaties werd slechts twee uur later vermoord terug gevonden. De autoriteiten heb ben tot nu toe weinig moeite gedaan om haar moordenaars te vipden. Daarom, doet Am nesty International een beroep op iedereen om door middel van een brief te protesteren te gen dergelijke schendingen. Ghana j Een tweede geval waarvoor Amnesty International aan dacht vraagt is het gevangen houden van de Ghanees Jacob Jabundi Yidana, een vroegere hoofdinspecteur. Acht jaar lang zat hij gevangen omdat hij kri tiek had op de regering en nu nog wordt hij altijd in admini stratieve hechtenis gehouden. Ook voor de situatie van de 31- jarige Palestijn die momenteel in Koeweit wordt vastgehou den vraagt Amnesty Interna tional aandacht. Na zijn arrestatie is de Pa lestijn, die de Jordaanse natio naliteit heeft, verdwenen. La ter hoorde zijn familie dat hij tot vijftien jaar is veroordeeld vanwege het verstrekken van medicijnen aan Iraakse solda ten die voor behandeling in hex ziekenhuis kwamen. Gevreesd wordt dat hij het slachtoffer wordt van martelingen. Om te ageren tegen deze schen dingen van de meest elemen taire mensenrechten kan er de komende week op verschillen de plaatsen naar de machtheb bers worden geschreven. Hier voor zijn in verschillende talen opgestelde voorbeeldbrieven aanwezig. Maandag 25 mei kan in Haamstede en Brouwersha ven (in de Gereformeerde kerk) worden geschreven. Diezelfde avond kan ook bij dominee Ot- ten (Ring 28) in Ouwerkerk worden geschreven. Een dag later (dinsdag) kunnen de briefschrijvers 's morgens tussen 10.00 en 12.00 uur te recht bij de familie Murphy in Noordgouwe (dr Wortman- straat 23); 's avonds kan men zijn brief schrijven in de Gere formeerde kerken van Scha- rendijke en Nieuwerkerk. De ze schrijf avonden beginnen steeds om 19.00 uur en duren voort tot 20.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5