Verbouw VVV-kantoor alleen als er meer subsidie komt 1 UW KRANT SCHOUWEN-DUIVELAND ■m Hinkelen, stoepkrijten en knikkeren tijdens straatspeeldag Nieuwerkerk 0 Joy-riding en diefstal auto's r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE f liet wordt voor kinderen steeds moeilijker om veilig buiten te kunnen spelen VW-Zierikzee kampt met tekort Politie signaleert bekladder Boete voor wassen van autoruiten f-; dé krant van schouwen -duiveland! ^2.&g-i2_fccj ERIKZEESCHE IEUWSBODE Bedrijlstelefooninstallaties - Digitale hotelcentrales Portable autotelefoon - Autotelefoon Faxapparatuur Mobilofoon/Portofoon 1 DONDERDAG 21 MEI 1992 148e JAARGANG NR 25157 Dirksland, Nijverheidsweg 5 01877 - 3733 Geautoriseerd Siemens-dealer Telefooncentrales tot 384 aansluitingen 24-uurs service door geheel Nederland Eigen inbouwstation voor autotelefoon Eigen technische dienst Leasing Levering uit voorraad Schiedam, De Gheynsfraat 2 010 - 4625355 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Parachuten was een van de spelletjes die woensdag in de Weststraat werden gedaan. NIEUWERKERK - Vroeger pakte je gewoon je springtouw, je voetbal of je hin- kelsteen en je ging buiten op straat spelen. Tegenwoordig moet een straat, met medewerking van de gemeente (via borden en een advertentie in de krant) offi cieel voor verkeer worden afgesloten willen kinderen er zorgeloos en veilig kun nen spelen. Dat gebeurde woensdagmiddag in Nieuwerkerk waar de Weststraat in het kader van de vierde Nationale Straatspeeldag een middag uitsluitend het domein was van kinderen tot 12 jaar. Het resultaat daarvan was een zeer fleurig ogend straatbeeld waar volwassenen in tuinstoe len op de stoep voor hun huis zaten en ongeveer 150 kinderen zich op de rijbaan vermaakten met stoepkrijten, hinkelen, knikkeren, touwtje springen, elastieken, hoelahoepen, kaat- seballen en andere straatspe- len. Het evenement werd door de scouting Nieuwerkerk, kinder club Knots, peuterspeelzaal De Gruttepikkers en de OBS De Dobbelsteen georganiseerd om de aandacht te vestigen op plaatsen in Nieuwerkerk waar niet meer veilig gespeeld kan worden en als steun voor de kinderen in grotere steden die proberen om meer, speelplaat sen te krijgen. „Op zich-,is Nieuwerkerk nog niet echt ge vaarlijk voor spelende kinde ren. Maar het kan natuurlijk veiliger. Door het toenemende verkeer en de snelheid daarvan wordt het overal in Nederland moeilijker voor kinderen om buiten te spelen", aldus de di recteur van de OBS De Dobbel steen T. Provoost die een ope ningswoord sprak. Waar het in Nieuwerkerk pre cies gevaarlijk is om buiten te spelen werd door de organisa toren van de straatspeeldag op papier gezet en door scouting- leidster T. Verkerk aangeboden aan burgemeester A. Bergs- hoeff, die het evenement offi cieel opende. Bovenaan het lijstje stond de Burgemeester van Eetenstraat, de straat waarop het schoolplein van OBS De Dobbelsteen en het sportveld uitkomen. „Er wordt te hard gereden en er staan te veel geparkeerde auto's", aldus kabouterleidster Corinne Be velander. Gevaarlijk om in te spelen is volgens scouting ook de Schoolstraat met zijn on overzichtelijke kruispunten en de hoge snelheid waarmee wordt .gereden. „Naast de pas opgeknapte vijver ligt nu een steil voetpad vlak langs het water. Een kind met een drie wieler loopt grote kans daar in de vijver te rijden". Het lijstje omvatte verder de Meeuwenlaan waar geen trot toirs langs liggen, de Oude Noordstraat waar uitgeweken moet worden voor een benzi nestation en de Stolpweg. „Maar daar zijn al plannen voor gemaakt". Burgemeester Bergshoeff beloofde aandacht te besteden aan de gevaarlijke situaties die naar .voren wer den gebracht. „Maar dat is nog geen blanco cheque dat op al die plaatsen verbeteringen worden aangebracht. Het is vaak niet alleen een kwestie van willen maar ook van kun- De burgemeester herinnerde er aan dat een van de zegeningen van de welvaart is dat bijna ie dereen tegenwoordig een,' en soms zelfs twee auto's heeft. „De consequentie daarvan is dat kinderen niet altijd op straat kunnen spelen. Ook kleine dorpen worden de we gen naar school steeds onveili ger". Hij riep de kinderen op om goed op het verkeer te let ten als ze op straat lopen. Woensdagmiddag behoefde niemand zich daar dik om te maken. De burgemeester ont hulde twee (kartonnen) ver keersborden waaruit bleek dat de Weststraat verboden gebied was voor verkeer en uitslui tend toegankelijk voor voet gangers. Dagrna maakten de tientallen kinderen een keuze uit de materialen van de Stich ting Jeugd, de OBS Dob belsteen en wat particulieren waarmee de straatspelen mo gelijk werden. ZIERIKZEE - Of het huidige VVV-kantoor aan het Havenpark in Zierikzee ook daadwerkelijk wordt aangepast aan de nieuwe eisen van de ANVV (de overkoepelende organisatie van VVV-kantoren) valt of staat met de bereidheid van de gemeente Zierik zee om meer subsidie (zo'n zeventig mille) aan de plaatselijke VVV te geven. Die conclusie trokken be stuur en leden van de VW-Zierikzee tijdens een ronduit slecht bezochte vergadering in restaurant Mondragon. Of het het mooie zomerweer was, andere bezigheden of ge woon puur desinteresse, wie zal 't zeggen, maar feit is dat deze ledenvergadering door een zeer beperkt aantal leden werd bijgewoond. Dertien van de ongeveer honderdvijftig le den hadden deze avond de moeite genomen om naar Mon dragon te komen. En dat ter wijl voor deze vergadering het voor de VW-Zierikzee zo be langrijke verbouwplan van het huidige WV-kantoor op de agenda stond. Een verbouwing die weieens bepalend kan zijn voor de toekomst van de VW- Zierikzee als zelfstandig VVV- kantoor. Het huidige onderkomen, dat niet te klein en ook verouderd is, voldoet immers helemaal niet aan de eisen die de ANW aan een zelfstandig werkend kantoor (A-kantoor) stelt. Niet verbouwen zou dan betekenen dat de VVV in Zierikzee als S- kantoor een „filiaal" van een ander WV-kantoor in de regio zou worden of in het ergste ge val een soort folderpost. In middels heeft de VW-Duive- land toenadering gezocht tot de VW-Zierikzee om in de toe komst eventueel te gaan sa menwerken en ook de VVV in Brouwershaven heeft te ken nen gegeven wel iets in samen werking met Zierikzee te zien, mocht de Brouwse VVV de A- status niet krijgen. Verbouwplan Nadat eerder een plan voor nieuwbouw van de hand werd gewezen kregen de leden dins dagavond het nieuwe plan voor verbouw van het VVV-kantoor aan het Havenpark voorge legd. Een plan dat door de ar chitecten Kort en Verton uit Zierikzee is gedistilleerd uit een drietal ontwerpen en dat in feite bestaat uit de meest nood zakelijke aanpassingen. Om de kosten tot het aller uiterste te beperken is het plan meerdere keren door de bril der zuinig heid bestudeerd. Dit heeft er toe geleid dat de kosten inmid dels van vier ton zijn terugge bracht tot zo'n 185.000 gulden. Dit door waar mogelijk te schrappen en door de eerste verdieping in de huidige situa tie te handhaven. Aan de hand van een gedetail leerde bouwtekening en een berekening van alle kosten gaf penningmeester J. Brongers de aanwezigen tekst en uitleg over hoe het er allemaal uit kan gaan zien als er tenminste voldoende financiën zijn. Voor dat laatste moeten zowel de WV-zelf, de leden als ook de gemeente zorgen. De bouw werkzaamheden zelf, zo reken de Brongers voor, zullen om en nabij de 120.000 gulden gaan kosten, terwijl voor de inrich ting van het kantoor gedacht wordt aan een uitgave van veertig mille. Daarnaast moe ten de VW-informatrices ge durende deze verbouwing, die zo werd geschat, weieens een maand of twee kan duren, ver huizen naar een andere lokatie. In eerste instantie werd daar bij gedacht aan het huren van de dubbeldeks-promotiebus, hetgeen inclusief de verhuizing al gauw 10.000 gulden gaat kos ten. Een alternatief hiervoor zou het tijdelijk onderbrengen van het VVV-personeel op, de Vis markt kunnen zijn. Met inbe grip van een bedrag van 15.000 gulden voor onvoorziene tegen vallers komt dit neer op een kostentotaal van 185.000 gul den. Dit bedrag moet deels uit de ei gen middelen 25.000,-), deels uit een hypotheek 135.000,-) maar ook door middel van een obligatielening door de leden (geschatte opbrengst 25.000 gulden) bijeen worden ge bracht. Een eerste aanzet daar voor werd reeds staande de vergadering gemaakt door het laten circuleren van een inten- tielijst voor deze lening. Uit de woorden van voorzitter E. Romijn kan dat bijeenbren gen van de benodigde finan ciën best nog weieens wat voe ten in de aarde hebben, zeker wat het bedrag van de hypo theek betreft. Daarover zal met de bank stevig van gedachten gewisseld moeten worden. Of dit verbouwplan doorgang kan vinden hangt echter vooral af van de bereidheid van het Zie- rikzeese gemeentebestuur om de VW-Zierikzee jaarlijks een hogere subsidie te geven. Om de WV de mogelijkheid te bie den om „het hoofd boven water te houden" is in 1988 besloten om deze jaarlijks maximaal 29.700 gulden subsidie te ge ven. Deze overlevingssubsidie verhinderde de VW-Zierikzee niet om de dienstverlening aan toeristen en eigen bevolking nog te verbreden door ook op zaterdagmorgen en tussen de middag de deur open te hou den, hetgeen geleid heeft tot meer inkomsten. Vaste kracht en huisvesting Dit bedrag van 29.700,- een soort reddingsboei voor de VW - steekt schril af tegen de subsidiebedragen die door ANVV, de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en Zeeuwse gemeenten als reëel worden beschouwd. Zij hante ren namelijk het standpunt dat de gemeente de kosten van een vaste kracht en de huisvesting voor haar rekening moet ne men. Een standpunt dat ook het bestuur van de WV-Zierik- zee van meet af aan heeft inge nomen. Om hieraan net te kunnen vol doen zou de subsidie dan ook worden opgetrokken van 29.700,- tot (jaarlijks) 70.000,-. dit uiteraard afhan kelijk van de stijging van de personeels- en huisvestings kosten. Hiermee zou de VW- Zierikzee de mogelijkheid heb ben om te werken aan een meer professionele en commerciële opzet. Een ontwikkeling die ook in een eerder verschenen rapport van Greve en Partners over de VW-nieuwe stijl is ge noemd. Geen andere oplossing Hoe de toekomst van de WV- Zierikzee er uit gaat zien hangt dus sterk af van het al dan niet toekennen van die hogere sub sidie. Dat bleek dinsdagavond duidelijk. Komt er van de zijde van de gemeente geen mede werking dan houdt alles op werd kort maar duidelijk vast gesteld, want een andere oplos sing is er niet. Daarom ook gaat het VW-bestuur een de zer dagen richting stadhuis om het verbouw-plan als 't even kan met de raadsleden door te nemen. De tijd hiervoor dringt omdat de komende maand be gonnen wordt met het opstel len van de begroting voor 1993 die in november wordt bespro ken. Ook de leden van WV en ZOC 2ouden, zo werd gesugge reerd hun stem moeten laten horen bij de gemeente. Dit om de ernst van de zaak te on derstrepen. Tekort Inmiddels kampt de VW- Zierikzee ook met een tekort, iets dat een aantal jaren gele den reeds werd voorspeld toen bekend werd dat de gemeente niet meer dan dertigduizend gulden subsidie wilde geven. Bedroeg het tekort in 1990 nog ongeveer vijfhonderd gulden, in 1991 is dat tekort verder op gelopen tot ruim 24.000 gulden. vervolg pagina 2 Een diepe zin ligt er vaak in kinderlijk spel. Schiller Aanhoudend warm HET WEER Vannacht weinig bewolking. Mini- mumtemp. omstreeks 12 graden. Overdag vrij zonnig. Tegen de avond in het zuidoosten mogelijk een lokale onweersbui. Middag- temp. ±25 graden. Zwakke tot matige oosten wind, kracht 3. OPVOEDING Cursus Anders kijken naar gedrag leert ouders hoe te handelen bij opvoeding kinderen. HERINDELING CDA afdeling Zierikzee pleit voor één gemeente op Schouwen-Duiveland. VERKEER Sirjansland wil verbetering van de verkeersonveilig heid bij het dorp. VOETBAL SKNWK na moeizame winst op reserves Heinkens- zand in de bekerfinale. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ELLEMEET - In de nacht van dinsdag op woensdag is in El- lemeet een auto aangereden door joy-riders. Het betrof de auto van de heer J. uit Ellemeet die volgens de politie op de oprit van zijn wo: ning stond. Woensdagmorgen trof de heer J. zijn voertuig be schadigd aan terwijl de auto waarmee de aanrijding er, eveneens beschadigd en verla ten bij stond. Het voertuig bleek eigendom te zijn van de BURGH-HAAMSTEDE - De heer H. uit de gemeente Wes- terschouwen werd door de po litie aangehouden omdat hij met een spuitbus leuzen op toi letgebouwen zou hebben ge spoten. De Haamstedenaar werd dins dagmiddag gesignaleerd bij zijn werkzaamheden. Hij werd overgebracht naar het groeps- bureau van de politie voor ver hoor. H. ontkende daarbij de bekladding te hebben aange richt. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. heer H. uit Ouddorp en daar gestolen te zijn. Volgens be richten die door de politie niet bevestigd konden worden zou den de joyriders na de aanrij ding opnieuw een auto hebben gestolen van een mini-camping in Ellemeet. BRUINISSE Dinsdagmiddag signaleerde de rijkspolitie kinderen die op de Rijksweg N-59 ramen stonden te wassen van auto's die stonden te wach ten voor de sluis die open stond voor schepen. Naar aanleiding van een onge val vorig jaar, waarbij een van de kinderen werd aangereden door een motor die als eerste over het weer neergelaten weg dek reed, is dit niet meer toe gestaan. De politie stuurde de jongelui weg. Men laat weten dat tegen jongeren die toch nog met een emmer en spons hun schoonmaakdiensten aanbie den streng zal worden opgetre den. Zij krijgen afhankelijk van hun leeftijd een boete van 100 of 50 gulden. Blijf op de hoogte van al hef nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. D kwartaalabonnement t 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45, jaarabonnement k I 179,— jaarabonnement met autom. afschr. k 1169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l Dhr./mevr... adres postcode:plaats:. telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, flQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1