Internorm Strayer omvat nu zeven gespecialiseerde shops Haring happen in bar de Egelantier Sandalen tegen een sinaasappelhuid en voor afslanking van billen en kuiten de nieuwe naam voor verzekeren Recital van zang en piano tijdens Dag van de Muziek OVZverzekeringen deurloo mode vakantiehulp verkopers(sters) De firma Kik in Haamstede is nu uitsluitend drogisterij/parfumerie Bloem-praktiker A. Barendrecht bij Drogisterij Kik in Zierikzee Wegwerk zaamheden Reumapatiënten Vereniging Midden-Zeeland komt bijeen Spreekbeurt Thaise dominee Nieuw produkt bij Van Oeveren Schoenmode Bel voor meer informatie 01100-33399 DEURLOO Zierikzee eerste bij brandweer wedstrijd Met compleet assortiment parfums en homeopathie WOENSDAG 20 MEI 1992 Een kijkje in de verfshop van Strayer Internorm doe-het-zelf. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Acht jaar geleden ging de zaak van start in een winkeltje van 150 vierkante meter in de Dorpsstraat te Haamstede. Vier jaar ge leden ging men op het industrieterrein De Rotery verder in een onderkomen van 400 vierkante meter en begin mei werd de zaak uitgebreid tot een opper vlakte van 2500 vierkante meter. Een uitbreiding die tevens inhoudt dat Internorm Strayer vof nu zeven gespecialiseerde shops onder een dak omvat. Alles waar een ondernemende doe-het-zelver of tuinier be hoefte aan heeft is in de zaak te vinden. Doordat het assortiment nu in zeven aparte afdelingen (shops) is ondergebracht is alles niet alleen heel overzichtelijk ge worden, maar is ook het aan bod van materialen aanzien lijk uitgebreid. Zo kan men in de verfspeciaalzaak meer dan 60.000 kleuren verf en beits ko pen. Via een speciale verf- mengmachine kan de kleur verf die een klant nodig heeft precies worden gemaakt. De zaak omvat verder een shop waar ijzerwaren worden ver kocht, een winkeltje met ge reedschap voor de doe-het- zelver, een afdeling waar men kan kiezen uit meer dan hon derd soorten tuingereedschap en tuinmachines. In de* bouw- materialenshop zijn alle soor ten bouwmaterialen te vinden, Nieuw in de zaak is ook de keu kenshop waar Strayer het com plete assortiment van vijf ver schillende keukenmerken ver koopt en alle inbouwkeuken- apparatuur die op de markt is. Het is de bedoeling om binnen kort in de zaak ook een sani- tairshop te openen. Uiteraard is in de zaak ook nu al het nodi ge sanitair te koop. De heer P. L. Strayer die samen met zijn echtgenote N. J. Strayer- Bodbijl de zaak runt vertelde dat het de bedoeling is om de zaak volgend jaar nog verder uit te breiden tot 5000 vierkan te meter. Ruimte die men onder meer wil besteden aan een groothandel. Het bedrijf richt zich met zijn assortiment vooral op de men sen die op Schouwen-Duive- land wonen en de toeristen in de Westhoek. De vraag naar doe-het-zelf-artikelen is de af gelopen jaren steeds toegeno men. MIDDELBURG - Door heel de provincie worden tot de bouw vakvakantie werkzaamheden aan de weg uitgevoerd. Voor de regio Noord-Zeeland liggen er plannen om onder meer delen van de hoofdrij baan Zierikzee-Haamstede, Serooskerke-Renesse, de weg over de Philipsdam en de Oesterdam onder handen te ne men. Tijdens alle werkzaamhe den wordt het verkeer met ver keerslichten geregeld, waar door zoveel mogelijk de hinder wordt voorkomen. Als aan de fietspaden wordt gewerkt, worden fietsers en brommers over de hoofdrijbaan geleid. Ook dit wordt via verkeers lichten geregeld. ZIERIKZEE - Op zaterdag 23 mei om 14.30 uur houdt de Reu mapatiënten Vereniging Mid den-Zeeland een informatie middag met bingo in het ge bouw De Stenge te Heinkens- zand. De heren Lensen en De Vos ver tellen over handige hulpmidde len, die zij zelf bedacht en ge maakt hebben om te kunnen omgaan met de ziektever schijnselen van reuma. Na de pauze worden een paar rondjes bingo gespeeld. Alle leden zijn, met eventueel een begeleider, van harte welkom. Ook geïnteresseerde niet-leden zjjn welkom, maar aan hen zal, als bijdrage in de kosten, een bedrag van 5,- per persoon worden gevraagd. ZIERIKZEE - Albert Flikweert en Sjanie de Koning: van bar De Egelantier in Zierikzee no digen iedereen uit om op vrijdag 22 mei te ko men haring happen. Tussen 20.00 en 02.00 ir krijgen alle bezoekers haring voorgeschoti .d. De Egelantier neemt dit ini tiatief in samenwerking met zeevisgroothandel de Kokhaen bv uit Zierikzee. De bedoeling hiervan is de klanten eens wat extra's te geven en mensen die De Egelantier nog niet kennen over te halen eens een be zoek te brengen aan de Zie- rikzeese bar. Sjanie de Ko ning is van plan om een der gelijke avond ook te organi seren in de tijd dat de nieu we mosselen weer van zich doen spreken. Symbolisch Ieder jaar wordt de nieuwe haring symbolisch ingeluid tijdens Vlaggetjesdag. In vroeger jaren werd de ha ring dan pas aan land ge bracht. Tegenwoordig wordt aan dat laatste niet meer zo vastgehouden. Maar ken ners houden Vlaggetjesdag nog steeds aan als dé dag van de Nieuwe Haring, om dat deze volgens hen dan het beste smaakt. Vrijdag avond, 22 mei, is het de avond voor 'de liefhebbers' van haring. Bar de Egelan tier is te vinden aan de Lan ge Nobelstraat te Zierikzee. Het motto van deze bar is: ,,Hoe meer zielen, hoe meer vreugd", dus kom op tijd. ZIERIKZEE - In het gebouw van de Pinkstergemeente aan de Meelstraat 1 in Zierikzee houdt op woensdag 27 mei de Thaise dominee Daniel I-Shun Tai een spreekbeurt. Hij gaat daarbij in op de positie en de voortgang van de Chinese kerk in Taiwan en China. De dominee is op uitnodiging van de Stichting Oosteuropa zending van dinsdag 19 mei tot en met woensdag 3 juni in Ne derland. Veertien jaar lang was dominee Thi voorganger in Baptisten-gemeentes, nadat hij was afgestudeerd aan het Bap tisten Theologisch Seminarie in Thiwan. Daarna heeft hij de functie van directeur bekleed bij Campus Crusade for Christ. Wat het christendom aangaat gebeurt er momenteel veel in het nog steeds communistische land. Negatief is de vervolging die steeds heviger wordt. An derzijds is het aantal leden van een kerk nog dagelijks groei ende. Het afgelopen jaar met gemiddeld zo'n duizend zielen per dag. ZIERIKZEE - Het dragen van modieuze schoenen, vooral van schoenen met hoge hakken, heeft een onnatuurlijke lichaamshouding tot gevolg. Het zwaartepunt van het lichaam wordt te ver naar voren geplaatst. De zogenaamde vierhoofdige dijspieren worden te zwaar belast en de bilspieren worden voor een belangrijk deel op non-actief gezet. Voorts verkrampt' het lichaam zich en neemt de rug een onna tuurlijke houding aan. Spieren in bovenbeen, heup, bil en kui ten blijven ongebruikt. Andere nadelige gevolgen zijn, dat de bloedcirculatie lokaal ver traagt en dat vet de kans krijgt zich op te hopen. Ook vocht wordt onvoldoende afgedre ven. Opzwelling en ge wichtstoename zijn onvermij delijk. Vooral de huid op billen en bovenbenen gaat onregel matigheden vertonen. Tb zware billen en kuiten en sinaasap pelhuid (cellutitis) zijn het ge volg. Onderzoek heeft uitgewezen dat het opnieuw activeren van de betrokken spieren herstel van huidlagen en afslanking tot resultaat heeft. Het weer te ruggaan naar de natuurlijke beweging van de voet en dus van de sta- en loophouding leidt in de meeste gevallen tot het gewenste herstel. Aan de hand van de onder zoeksresultaten werd de Cellu- light Sandaal ontworpen. Het is een type gezondheidssan daal waarvan de vorm van het voetbed is gebaseerd op de na tuurlijke beweging van de voet. Het Cellulight voetbed dankt zijn vorm onder meer aan het principe van de natuur lijke 'zandstap-afdruk' van de voet. Deze werd voorheen ook wel aangeduid met de onjuiste omschrijving 'negatieve-hiel- voetafdruk'. De sandalen zijn verkrijgbaar bij Van Oeveren Schoenmode in Zierikzee. Het nieuw ontwikkelde voet bed dwingt de draagster weer rechtop te gaan staan en te lo pen, waardoor de verwaarloos de spieren weer in werking tre den. Aangetoond is dat het ge durende beperkte tijd dragen van Cellulight Sandalen resul taten oplevert. De activering van luie spieren heeft een dy namisch effect. Lokale ge wichtsafname, onder meer op bil en kuit, stimulering van de bloedsomloop en lymfestelsel, herstel van de huidlagen en spierversterking worden er door bereikt. Bij 60 procent van de draagsters werd na 40 tot 60 da gen een vermindering van de kuitomvang van 2,5 cm of meer bereikt. Door 25 procent van de draagsters werd over een gelij ke periode een vermindering van 2,5 tot 1,5 cm vastgesteld. In 15 procent van alle gevallen werd een vermindering van nooit minder dan 1,5 cm be haald. Voorts wijst de praktijk uit dat vrouwen met lichte tot ernstige verschijnselen van cel- lutits deze onesthetische 'si naasappelhuid' geheel of in aanzienlijke mate zien ver dwijnen. Het nieuwe voetbed mag niet verward Worden met de voor malige, hierboven reeds ge noemde, schoen-met-negatieve hiel. De fabrikant geeft name lijk het advies de Cellulight Sandalen slechts gedurende beperkte tijd te dragen. Het draagadvies luidt: 1 uur per dag voor de eerste week, twee uur per dag voor de tweede week en vervolgens maximaal 3 uur per dag, tenminste gedu rende 40-60 dagen. De Cellulight Sandalen beteke nen een bijna onmerkbare maar toch nieuwe, dynamische gymnastiek voor lui geworden spieren. Een lichte spierpijn kan daarom gedurende de eer ste paar dagen optreden. Dat is normaal en zelfs positief. Het bewijst dat de sandaal zijn 'werk' doet! UTRECHT - De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft be paald dat een dove cur susleidster niet in aanmerking komt voor het vergoeden van een doventolk voor meer dan tien procent van haar werktijd. Met deze beslissing heeft de raad een eerdere uitspraak van de Raad van Beroep in Den Haag ongedaan gemaakt. DELFT - Het Legermuseum in Delft toont van 23 mei tot 13 september een collectie van zestig kindertekeningen over de bezetting en bevrijding van Djokjakarta ten tijde van de tweede politionele actie van de Nederlanders, eind 1948 tot ju ni 1949. De collectie is afkom stig uit het Dullahmuseum in Solo. Advertentie Advertentie MOL 5-7 - ZIERIKZEE - TELEFOON 01110-12890 GEVRAAGD bij voorkeur enige ervaring of MAVO-MDS nivo Sollicitaties bij voorkeur persoonlijk aan de zaak ZEimWSPORT SCHU7HWN J-4ZSHKZEE ITEL 01110 .58 ZIERIKZEE - Zaterdag 16 mei werd door het vrijwillige brandweerkorps van Zierikzee deelgenomen aan de brand weerwedstrijd provinciale klasse Technische hulpverle ning. Deze wedstrijd werd ge houden bij de Vitrite te Mid delburg. Als enige van Schou- wen-Duiveland werd hieraan deelgenomen en men eindigde op een gedeelde eerste plaats. De wedstrijden, die gericht zijn op de hulpverlening hetzij met gevaarlijke stoffen of au to-ongevallen behoren tot de zwaarste wedstrijden bij de brandweer. Het Zierikzeese korps wist met 1554 punten be slag te leggen op een gezamen lijke eerste plaats. Het korps van Wissenkerke had ook het zelfde aantal punten. Wissen kerke en Zierikzee gaan nu hun krachten meten op 6 juni in Dinteloord waar de gewestelij ke wedstrijden worden gehou den. De ploeg stond onder be velvoering van onderbrand meester D. Quant. De ploegle den waren: J. Koster, K. van Splunder, K. Jonker. M. R Ra- via, A. Heyboer, K. Stoutjes- dijk en J. R. Ravia. Tbrwijl A. Heyboer en K. Stoutjesdijk nog beslag wisten te leggen op het hoogste aantal punten bij de waterploeg. Een mooie pres tatie bij deze zware wedstrijd. Het nieuwe interieur van drogisterij /parfumerie Kik in Haamstede. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Ruim voor de oorlog werd aan de Ring te Haamstede de winkel van de firma Kik gevestigd. Vanuit een kleine zaak waar brandstof fen als petroleum en kolen werden verkocht ontwikkelde de winkel zich tot een zaak waar huishoudelijke artikelen, speelgoed en drogisterij-artikelen werden verkocht. Enkele jaren geleden verdween het speelgoed weer uit het assorti ment en sinds kort is de firma Kik verder gespecialiseerd. De huishoudelijke ar tikelen werden ingewisseld* voor een groter assortiment drogisterij/parfumerie artikelen. De heer L. Kik, die de zaak al ruim twintig jaar exploiteert, vertelde dat voor die nieuwe opzet is gekozen omdat specia lisatie het beste middel is om een zaak bloeiend te houden. Daarbij speelt de grote toeris- tenstroom die Haamstede jaar lijks overspoelt ook een rol „Een groot publiek weet een compleet assortiment te waar deren. En voor het personeel is alles beter in de gaten te hou den wanneer men vanuit één assortiment werkt. Het is veel overzichtelijker". De zaak aan de Ring in Haam stede heeft nu hetzelfde assor timent als de drogisterij/par fumerie van de firma Kik die sinds vorig jaar op de Dam in Zierikzee is gevestigd. Dat houdt in dat onder meer de hoeveelheid exclusieve par- fummerken die wordt verkocht is uitgebreid. Zo zijn de parfu merie/drogisterijen nu ook de- positeur van Rina Ricci, Payot en Gucci. In totaal heeft men de vertegenwoordiging van acht luxe parfummerken. Daarnaast worden meer dan honderd verschillende eau de colognes, eau de toilettes en an dere geurtjes verkocht. Ook het assortiment homeopa thische artikelen is door de nieuwe opzet van de zaak uit gebreid. Drogisterij/parfume rie Kik verkoopt nu ook de Bloem-serie. In het kader van die toegenomeruohoeweelheid homeopathische midde^n komt een keer per maand een therapeut die zitting houdt in de zaak op de Dam in Zierikzee om mensen te adviseren. Wan neer de respons daarop groot is wordt het aantal zittingen uit gebreid. In de zaak in Haamstede is de afdeling waar foto-rolletjes kunnen worden aangeboden voor ontwikkeld, en afdruk ken gehandhaafd. Via een ge deeltelijk nieuwe winkelbe timmering, nieuwe vloerbe dekking en het verplaatsen van de trap in de zaak, heeft de zaak aan de Ring ook een an der aanzien gekregen. De op pervlakte winkelruimte omvat 200 vierkante meter. In de dro gisterij/parfumerie werken vier man personeel plus de heer Kik en zijn echtgenote C. M. Kik-Hendrikse. ZIERIKZEE - De natuurgeneeskundige therapeut en iriscopist Aad Barendrecht zal met ingang van dins dag 2 juni adviesconsulten verzorgen bij Drogisterij Kik in Zierikzee. De heer Barendrecht werkt al een aantal jaren met de homeopatische, plantaardige en minerale natuurprodukten van Bloem. Natuurpro- dukten die bij chronische, hardnekkige klachten in combinaties kunnen worden geadviseerd, verdeeld over zeven tijdstippen per dag. Op die manier kan aan de verschillende facetten van een chronische aandoening aandacht worden besteed. De oorzaken worden niet onderdrukt, zodat een algeheel natuur lijk herstelproces op gang kan worden gfebracht. plantaardige natuurprodukten van Bloem bij acute klachten heel goed worden gebruikt. Zelfs als natuurlijke vervan gers voor de veel gebruikte anti-biotica bij ontstekingen en griep. Acute, snel gekomen klachten kunnen snel worden verholpen. Het voordeel is dat dan het zelfgenezend vermogen van het lichaam wordt ge respecteerd en gestimuleerd. De klacht wordt niet wegge drukt. Vanzelfsprekend zijn er nog tal van kwaaltjes van een voudige aard, waarbij de exclu sieve leverancier van Bloem goed van advies kan dienen. Anders wordt het bij chroni sche aandoeningen, vaak met meerdere klachten en kenmer ken van berusting en uitzicht- De heer Barendrecht was altijd al sterk geïnteresseerd in de geneeskrachtige werking van planten en kruiden en alles wat daar mee had te maken. De kans om met Bloem samen te .werken, greep hij dan ook met beide handen aan. Bij Bloem kreeg hij een gedegen oplei ding en alle gelegenheid om veel praktische ervaring met het assortiment van Bloem op te doen. Al weer geruime tijd verstrekt hij op verschillende plaatsen in het land adviezen bij het gebruik van deze na tuurprodukten. DA Drogisterij Kik is exclusie ve leverancier van Bloem in Zierikzee. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, kun nen de homeopatische en loosheid. Het assortiment van Bloem kan dan nieuwe moge lijkheden bieden, maar een. vakbekwaam advies is aan te bevelen. De Bloem-praktiker besteedt aandacht aan de ver schillende oorzaken van het klachtenbeeld. Hij stelt geen feitelijke diagnose en wil zich niet in de plaats stellen van de huisarts of specialist. Met be hulp van iriscopie, het bekij ken van de iris van het oog,, waarin de lichaamsorganen door prikkels via de zenuwba- I nen worden weergegeven, rondt hij het klachtenbeeld af- - - Het bekijken van de iris van het oog is namelijk meer dan een momentopname, het ver- telt de ervaren iriscopist ook iets over de persoonlijke aan leg. De combinatie van erfelij-« ke eigenschappen, karakter en 9 persoonlijke gebeurtenissen in het leven en de uitwerking daarvan op de algehele licha melijke en geestelijke gesteld- heid. Aldus plaatst dc thera- peut het ziektebeeld in een na tuurlijk kader, waarin de per soon zelf centraal staat. Op ba sis daarvan is het mogelijk een advies te verstrekken voor het op gang brengen van het eigen herstelproces. Een afspraak met de heer Ba rendrecht kan men maken via DA Drogisterij Kik. telefoon 01110-13404. ZIERIKZEE - Op zaterdag 23 mei, de dag die door Buma/Stemra is uitgeroepen tot landelijke Dag van de Muziek, wordt in de Zeeuwse Muziekschool te Zierik zee een recital gegeven. Uitvoerenden zijn Liesbeth Franken, mezzo-sopraan en Ellengard Jense, piano. Op het programma staat Franse muziek van de compo nisten Berlioz, Duparc, Fauré, Debussy en Poulence. Aanvang 20.00 uur. De keuze van de muziek is bij zonder omdat bij liederenreci- tals toch vooral uit het Duitsta lig repertoire geput wordt. Schubert, Schumann en Brahms zijn bekend en de hoe veelheid Duitstalige liederen is enorm. Naar idee van de uit voerenden is het niet minder de moeite waard om met een Frans programma te komen. Franse liederen zijn heel an ders van karakter. Dat komt in de eerste plaats omdat de ac centen in de taal vaak niet sa menvallen met de accenten in de muziek. Daardoor krijgen deze liederen iets zwevends. De beelden en sferen die met deze muziek, zowel in de liederen als in de pianowerken, worden opgeroepen, kunnen vergele ken worden met die van de im pressionistische schilderkunst Tijdens het concert wordt dc toehoorder meegenomen in een sfeer van lente en licht, met af en toe verdriet of ontroering. Met veel maneschijn met daar in wonderlijke figuren in een bizarre maskerade, dromende vogels en snikkende fonteinen. Er klinkt een serenade op de mandoline van Verlaine en een regenbui in de tuin van Debus sy. Ook brengt de geest van een roos de zangeres het hoofd op hol. De Gelaarsde Kat huppelt vrolijk rond tussen de galante personages van Watteau. Dit is een greep uit de verschillende teksten en titels die gebracht worden. De mezzo-sopraan Liesbeth Franken studeerde Frans. Dc combinatie van dit vak met haar zangstudie die ze later aanving, bracht haar ertoe zich te verdiepen in het Franse lied van de Middeleeuwen tot he den, populair en klassiek. Haar huidige zangpedagoge, Francinc Fregcres, hielp haar bij de uitwerking van de liede ren die tijdens de recital gezon gen worden. Mevrouw Franken sluit haar muziekstudie vol gend jaar af met het Staatsexa men Zang. Ellengard Jense werd geboren in Delft en groeide op in een muzikale familie. Haar studie volgde zij aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, met als hoofdvakken piano, al- gemene muzikale vorming en schoolmuziek. Sinds haar komst naar Zeeland werkte zij mee aan een groot aantal ka mermuziekconcerten in de pro- vincie. Zij is als regio-directeur verbonden aan de Zeeuwse Mu ziekschool.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3