Oude brandweerkazerne nieuwe huisvesting voor Rode Kruis UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Ijverige bijen-ets voor alle zorginstellingen Schouwen- werkers Duiveland 0 r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? Ter gelegenheid van de Dag van de Verpleging Afdeling Westhoek vertrekt uit de Beatrixschool 75-jarig huwelijk Straat speeldag Extra commissie vergadering Inbraak Kop/staart- aanrijding dé krant van schouwen-duiveland! j IKZEESCHE NIEUWSBODE EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenmari ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 I DONDERDAG 14 MEI 1992 148e JAARGANG NR 25153 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Vertegenwoordigers van de tien zorginstellingen op Schouwen-Duiveland kregen een ets en een potje honing. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Ik heb ijverige mensen vertaald in bezige bijen". Dat zei de Zie- rikzeese kunstenares Saskia Eggink in een toelichting op de etsen die zij maak te voor de ruim duizend mensen die op Schouwen-Duiveland werkzaam zijn in tien zorginstellingen. In het kader van de Dag van dé Verpleging, de geboorte dag van Florence Nightingale, kregen die mensen afgelopen dinsdag allemaal een ets waarop vijf bijen staan afgebeeld op de contouren van Schouwen- Duiveland. Met dit geschenk wilde de werkgroep Dag van de Verpleging de waardering uitdrukken die bestaat voor het werk van verpleegkundigen, ver zorgenden en andere werkers in zorginstellingen op Schouwen-Duiveland; de vier bejaardenoorden, de kruisvereniging, de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening, het ziekenhuis, het verpleeghuis, Schouwenoord en het dag verblijf Brugzicht. De meeste van die ruim dui zend mensen kregen de, in blauwtinten uitgevoerde, ets in hun eigen instelling overhan digd. In het verzorgingshuis De Wieken aan de Hoge Molen straat te Zierikzee vond de offi ciële uitreiking plaats. De voorzitter van de Werkgroep Dag van de Verpleging, P. van der Wel overhandigde daar de ets aan tien mensen die elk in een van de zorginstellingen op Schouwen-Duiveland werken. Behalve de ets kregen zij een potje honing als symbool voor de resultaten die zij met hun ij verige werkzaamheden berei ken. Tijdens de Dag van de Verple ging, 12 mei, wordt jaarlijks in zorginstellingen over de hele wereld de geboortedag van Florence Nightingale her dacht. De Engelse verpleegster die zich haar hele leven inzette voor de hulp aan zieken en die vele initiatieven nam om de kwaliteit van de zorgverlening te vergroten. In haar worden alle werkers in de zorginstel lingen geëerd. Als motto voor de Dag van de Verpleging 1992 werd 'gezond ouder worden' ge kozen. Ee» keuze die is gebaseerd op het groeiende aantal ouderen op de wereld. Naar verwach ting zullen in 2030 in Neder land twee keer zoveel ouderen wonen als nu. Ook op Schou wen-Duiveland neemt het aan tal ouderen nu al snel toe. De heer Van der Wel riep de wer kers in de zorginstellingen op om daarop in te spelen via sa menwerking. Functionele sa menwerking waarbij de hulp vraag centraal staat. Hij pleit te voor een goede afstemming van zorgaanvraag en zorgaan bod waarbij meer aandacht wordt gegeven aan klantvrien delijkheid, kwaliteitsontwik keling en samenwerking. „Het is voor mij duidelijk dat bestu ren, directies en medewerkers van de zorginstellingen hun strategische planning hierop moeten richten. Alleen dan zal ook in de toekomst de kwali teit van de zorg op Schouwen- Duiveland goed kunnen blij ven". Het cadeautje in de vorm van ruim duizend etsen kon aan de werkers in de zorginstellingen worden uitgereikt dankzij een financiële bijdrage van een aantal bedrijven op Schouwen- Duiveland en de Stichting Be-"' vordering Gezondheids- en Maatschappelijke Zorg Schou wen-Duiveland. DINTELOORD - In een woning aan de Groen van Prinste- rerstraat in Dinteloord heeft zich woensdagmorgen een ge zinsdrama afgespeeld. Een 32- jarige dierenarts heeft haar twee dochters van vijf jaar en drie maanden om het leven ge bracht. Daarna sloeg zij de hand aan zichzelf. BURGH-HAAMSTEDE - Dit jaar bestaat het Rode Kruis 125 jaar, een belangrijke mijlpaal voor de ver eniging. Voor de afdeling Westhoek van het Rode Kruis staat 1992 in het teken van een verhuizing. Sinds mensenheugenis vertoeven de vrijwilligers van het Rode Kruis in de Beatrixschool in Burgh. Op korte termijn neemt de afdeling haar intrek in de oude brandweerkazerne in Haamstede. De Beatrixschool waar het Ro de Kruis al enkele decennia in was gehuisvest voldeed niet meer aan de eisen van de tijd. Door het ontbreken van een magazijnruimte kon het Rode Kruis haar spullen niet kwijt. Zo moesten bijvoorbeeld de aanhangwagens voor het mate riaal in de gang van het ge bouw worden gestald. Er was slechts één (kinder)toilet en zelfs het zetten van een bakje koffie bleek problematisch. „Voor vrijwilligers die toch al veel tijd in de vereniging stop pen, was het niet aangenaam om in zo'n ruimte te moeten functioneren", aldus de heer H. Alsema. Moderniseren „Vandaar dat wij bij de ge meente een aanvraag hebben ingediend om de voormalige school te moderniseren. Helaas bleek de gemeente niet bereid hieraan medewerking te verle nen", aldus de voorzitter van de afdeling, de heer Alsema. Een ander plan om aan de nieu we brandweerkazerne een ruimte voor het Rode Kruis te bouwen werd al snel van tafel geveegd toen bleek welke kos ten dit met zich mee bracht. Op dat moment kwam de gemeen te met het voorstel om de oude brandweerkazerne over te ne men. „We stonden met onze rug tegen de muur, dus zijn we hier wezen kijken". Met een paar re latief kleine ingrepen is het mogelijk om het gebouw aan te passen aan de eisen van het Ro de Kruis. Door het plaatsen van muren in de grote hal ko men er twee magazijnen, een theorielokaal, een kantine met keuken, een vergaderruimte en meerdere toiletten. Totale kos ten van de verbouwing bedra gen ongeveer 70.000 gulden. Voor de aankoop van het ge bouw moet de afdeling 130.000 gulden betalen. In de algemene ledenvergadering van het Rode Kruis in april waren in dit ver band al stemmen opgegaan dat men het jammer vond dat de gemeente niet wat inschikke lijker was geweest met de vraagprijs. „Het gebouw is tenslotte al afgeschreven, dus wat dat betreft had de gemeen te wat coulanter kunnen zijh. Het geld blijft uiteindelijk bin nen de gemeenschap", is ook de mening van de voorzitter. Uit eindelijk is het bestuur van het Rode Kruis toch tevreden dat zij binnenkort over een eigen „home" beschikt. Stabiel Momenteel bestaat de club uit grofweg zo'n 80 vrijwilligers. Dit aantal blijft in tegenstel ling tot andere vrijwilligersor ganisaties stabiel. Vol overgave zetten zij zich in voor tal van diensten. Zo bestaat er een groep mensen die zich onder leiding van mevrouw Van der Rode Kruis-vrijwilligers in actie tijdens een examen in de Schouwse Westhoek. (Archieffoto). Waal inzetten voor de Welfare. Dit werk kenmerkt zich vooral door het bezoeken van vaak eenzame oude en /of zieke men sen. Daarnaast beschikt de af deling over een enthousiaste colonne, ook wel korps ge naamd. Bij allerlei sportevene menten en recreatie-activitei ten zijn zij aanwezig om in ge val van nood eerste hulp te bie den. Samen met de brandweer worden er regelmatig oefenin gen uitgevoerd. Om de veertien dagen worden er cursussen ge geven en van de zomer zijn vrij willigers weer actief op het va kantieschip de Henry Dunant. Ondanks het trouwe aantal vrijwilligers zou het bestuur van het Rode Kruis graag zien dat zich nog wat meer mensen bij de club aansluiten. „Nu komt het werk toch nog te vaak neer op de schouders van enke le mensen", aldus de voorzitter, „we zouden de taken liever wat willen verdelen en delegeren". Al vanaf 16 jaar kunnen nieu we leden zich opgeven en de gratis cursussen volgen die het Rode Kruis aanbiedt. Na af loop van deze cursus kan een certificaat worden verkregen. Van 24 mei tot en met 6 juni maakt het publiek weer kennis met medewerkers van het Rode Kruis. Dan komen de collec tanten aan de deur om te vra gen of de Nederlandse bevol king nog een gift. over heeft voor het goede doel. Aandacht voor de collecte wordt er ge trokken door het ophangen van spandoeken en vlaggen, met de tekst Help het Rode Kruis hel pen, in alle kernen van het ei land. In verband met het 125- jarig bestaan heeft de vereni ging nog enige plannen op sta pel. Zo wordt er in november een grootscheepse postzegelac tie gehouden. ZIERIKZEE - Zaterdag 16 mei hopen de heer C. Berrevoets en mevrouw P. P. Berrevoets-Koets 75 jaar getrouwd te zijn. Het echtpaar heeft geen kinderen. De heer Berrevoets, vo rig jaar 100 jaar gewor den, woont in verzor gingshuis De Wieken. Zijn vrouw woont al een aantal jaren in de Corne- liastichting en is er slecht aan toe. Om deze reden zal er geen bezoek plaats vinden door de Commissaris der Ko ningin en de Kamerheer namens het Koninklijk Huis. Alleen loco-burge meester L. J. van Gastel gaat op bezoek. NIEUWERKERK - Op woens dag 20 mei wordt de vierde Na tionale Straatspeeldag in Ne derland gehouden. Ook in Nieuwerkerk doet men daar aan mee. Van 13.30 uur tot 15.30 uur wordt de Weststraat afgeslo ten, zodat de kinderen veilig op straat kunnen spelen. Dit alles gebeurt op initiatief van Scouting Nieuwerkerk, kin derclub Knots, Peuterspeelzaal de Gruttepikkertjes, OBS de Dobbelsteen en met medewer king van vele vrijwilligers en de Stichting Jeugd. Om 13.30 uur wordt de middag officieel geopend door burge meester A. Bergshoeff. On danks het feit dat de kinderen in Nieuwerkerk redelijk veilig op straat kunnen spelen zijn er toch enkele knelpunten. Deze worden in de vorm van een pe titie, tijdens de opening aan de burgemeester aangeboden. Waar verstand en hart tegelijk wakker zijn, brengt de vlijt verbazen de dingen teweeg. Spreekwoord Zonnig en warm HET WEER Vannacht helder en min. temp. om streeks 14 graden. Overdag zon nig en warm. Middagtemp. 25-30 graden. Wind uit oost tot zuidoost, zwak tot matig, kracht 3 of minder. In de middag aan de kust wind van zee en enige afkoeling. 1 JACOB CATS Ontevreden Brouwenaren richten actiecomité Jacob Cats op. AFSCHEID Na 26 jaar stopt mevr. K. F. de Masier-van Tiggelhoven met haar werkzaamheden in het stadhuis te Zierikzee. 6 NIEUWE LEDEN Het Rust Roest Drum- en Buglecorps zoekt nieuwe le den. 8 ATLETIEK Er was weinig animo voor de avond-atletiekwedstrijd op sportpark Bannink. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - De commissie ruimtelijke orde ning van de gemeente Wester- schouwen heeft voor maandag 18 mei een extra vergadering ingelast. Gesproken wordt er over het onderwerp kamperen bij de boer. De vergadering be gint om 18.30 uur. Aanleiding voor de extra-ver gadering is de reactie van de Provinciale Planologische commissie van de provincie Zeeland op plannen die de ge meente heeft geopperd om via een wijziging van het bestem mingsplan het mogelijk te ma ken om het aantal eenheden dat is toegestaan bij het kam peren bij de boer, uit te brei den. Het ministerie van land bouw, natuurbeheer en visserij heeft reeds eerder op de plan nen gereageerd. Daarnaast wordt gekeken of op korte ter mijn de wijziging van de kam- peerwet door staatssecretaris Gabor van het genoemde mi nisterie te verwachten valt en of men hier bij de gemeente op kan wachten. De vergadering is openbaar en een half uur voor aanvang kan het publiek de stukken die be trekking hebben op dit onder werp inzien. De reguliere ver gadering van de commissie ruimtelijke ordening die stond gepland op dinsdag 19 mei is een week uitgesteld. Als nieu we datum is dinsdag 26 mei vastgesteld. BURGH-HAAMSTEDE Dinsdagmiddag of -avond werd ingebroken in een wo ning aan de Duinoordweg te Haamstede. Daarbij werd een aanzienlijk geldbedrag gestolen en een geldkistje. De inbrekers kwa men de woning binnen door middel van braak. De bena deelde is de heer L. uit Haam stede. In eenwoning aan de Kloostertuin te Haamstede probeerde men ook in te bre ken. Dat gebeurde in de nacht van dinsdag op woensdag. De benadeelde was mevrouw H. uit Haamstede. BRUINISSE - Dinsdagmiddag vond op de Rijksweg N-59 op de Grevelingendam net buiten Bruinisse een kop/staart-aan- rijding plaats. De aanrijding vond plaats om ongeveer 13.30 uur toen een on bekend gebleven vrachtauto la ding verloor in de vorm van en kele lege flessen. De heer G. uit Middenschouwen die achter de vrachtauto reed remde om die projectielen te ontwijken. Me vrouw H. uit Zierikzee die ach ter G. reed remde op haar beurt ook maar kon niet meer voorkomen dat zij tegen de auto voor haar botste. Beide bestuurders werden door de klap licht gewond. De auto's werden beschadigd. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ~i Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. h ZZH j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1