„We begrijpen niets van die bezwaren tegen ons schuif dak" Vereist: liefde voor dieren en een beetje vrije tijd Gré en Wim Schot van 't Schotse Wapen: Gezocht: vrijwilligers voor het dierenasiel Inbraak in woning Mishandeling van ganzen Vandalisme Voorstelling Trajekt Theater Geraniummarkt dit jaar op de Mosselboomgaard Auto-inbraak Garage Kerkwerve DONDERDAG 7 MEI 1992 NR 25149 3 De omstreden overkapping. Volgens Schot is er niks mis mee. Volgens de gemeente levert het gevaar op voor de verkeersveiligheid. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Wat is er nu op tegen om je terras te overkappen. Met het wisselvallige weer en de „zand verstuivingen" veroorzaakt door een nabijliggende zandhoop is zo'n overkapping gewoon pure nood zaak, vinden Gré en Wim Schot, uitbaters van res taurant 't Schotse Wapen aan de Engelse Kade in Zierikzee. De gemeente Zierikzee denkt daar echter heel anders over en ziet die overkapping het liefste zo snel mogelijk verdwijnen. Dat kan echter nog wel eventjes duren, nu de Raad van State de gemeente in eerste instantie heeft teruggefloten. Komt de ge meente Zierikzee met een nieuwe aanschrijving dat het schuifdak moet verdwijnen, dan begint het echt paar een nieuwe AROB-procedure (AROB Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbeslissingen). Daar is geen twijfel over mogelijk. Het uitbaten van een horeca- onderneming op een industrie terrein brengt nogal eens de nodige haken en ogen met zich mee. Dat hebben Gré en Wim Schot inmiddels aan den lijve ondervonden. Ongeveer een jaar of twaalf a dertien geleden begonnen ze met hun restau rant aan de Engelse Kade, na dat het echtpaar van de ge meente te horen had gekregen dat een vestiging aan de Engel se Kade geen probleem behoef de op te leveren. Daarvoor moest wel het bestemmings plan met behulp van een arti kel 19 procedure nodig worden aangepast. De gemeente gaf daarbij volgens beide echtelie den alle medewerking zodat ze zonder al te veel moeite kon den beginnen met het opknap pen en inrichten van de twee panden aan de Engelse Kade (nummer 6 en 7) tot eethuisje. De eerste problemen kwamen toen er voor het restaurantje een terras werd ingericht dat ruim uitzicht bood op de haven en het Bolwerk. In eerste in stantie gaf de gemeente hier voor geen toestemming maar ongeveer acht jaar geleden ver leende de gemeente alsnog haar permissie voor het terras. Zonwering Dit betekende overigens nog niet het eind van de contacten van Gré en Wim Schot met de gemeente. Zo'n vijf jaar gele den toen Schot zijn terras voor zag van zonneschermen ont stond er opnieuw een menings verschil tussen het horeca- echtpaar en de gemeente. Schot had in zijn enthousiasme over de schermen verzuimd om een aanvraag hiervoor in te dienen. De schermen moesten dan ook verdwijnen vond de gemeente. Oranje Alsnog diende Schot een aan vraag voor een zonwering in die uiteindelijk wel werd geho noreerd, ook al had de wel standscommissie nogal wat problemen met de oranje kleur van het scherm. -Bezwaren^ die- voor Schot ongeloofwaardig voorkwamen omdat overal in Zierikzee oranje zonweringen te zien waren. „Zeker zo'n ze ventig procent van de zonwe ringen was oranje" herinnert Schot zich nog na een speur tocht door Zierikzee. En ook al had de welstandscommissie liever een groene zonwering ge zien, uiteindelijk kwamen die oranje zonschermen er alsnog omdat de gemeente na veel vij ven en zessen permissie gaf. Schuifdak Vorig jaar rezen er echter op nieuw problemen toen de in middels door weer en wind aangetaste zonschermen boven het terras vervangen werden door een schuifdak van plexig las. Niet alleen konden de bezoe kers dan ook buiten de zomer maandén vanaf het terras ge nieten van het fraaie uitzicht maar ook bood dit een oplos sing voor het opstuivend zand, afkomstig van de zandhoop. Bij een bepaalde windrichting wilde dat nog weieens op het bord van de gasten terecht ko men. Dat schuifdak noemt Schot het dekseltje van de theepot; zonder dat is een thee pot amper functioneel en dat geldt ook een beetje voor zijn terras; „de mensen willen nu eenmaal droog zitten" is zijn standpunt. Geen vergunning De plexiglas overkapping die 's zomers opengeschoven kan worden mocht voor dit pro bleem dan wel een afdoende oplossing zijn, de gemeente vond dat dit niet door de beu gel kon. Tfemeer omdat Schot hiervoor geen bouwaanvraag had ingediend. In december 1991 berichtte de gemeente dan ook dat die overkapping bin nen veertien dagen verwijderd moest zijn. Precedent Dit omdat die overkapping an dere horeca-ondernemers wei eens zou kunnen aansporen om hetzelfde te doen (precedent werking) en gezien de ver keersveiligheid daar op de En gelse Kade. Dat laatste vindt het echtpaar op z'n minst op merkelijk omdat voor de En gelse Kde een inrijverbod voor motorvoertuigen op meer dan vier wielen geldt. Hoewel de door de gemeente ZIERIKZEE - Leden van de werkgroep dierenasiel Schouwen-Duiveland zijn naarstig op zoek naar vrijwil ligers die zich willen bezighou den met klusjes als het opha len van oud papier, collecte ren, de jaarlijkse verkoop van de dierenbeschermingskalen der, het bemannen van de marktkraam en klusjes op het asiel zelf. Mevrouw J. Meer man van de werkgroep: „Ik denk dat veel mensen niet be seffen wat een hoeveelheid aan werk wij verrichten. Met ple zier overigens, maar voor die karweitjes zijn wel mensen no dig!" Gelukkig heeft de werkgroep Schouwen-Duiveland momen teel al wel de beschikking over een enthousiast team van vrij willigers. Maar toch is de basis smal. „Als bijvoorbeeld John Verwoerd wegvalt, een man die zich bijna 24 uur per dag bezig houdt met de dierenbescher ming, komen we al omhoog te zitten", aldus mevrouw Meer man. Wie zich aanmeldt en wat de capaciteiten van die persoon zijn, is in principe niet zo be langrijk. Jong en oud is van harte welkom, als het maar mensen zijn die zich enthou siast voor de dierenbescher ming willen inzetten. Karretjes Een belangrijke activiteit waar de werkgroep nog men sen voor kan gebruiken is het coördineren en ophalen van oud papier. Op dit moment wordt dit in Zierikzee gedaan door een groep van 23 kinde ren. Mevrouw Meerman en de heer Verwoerd zijn trots op en dolgelukkig met hun jeugdige hulpen. „Het is goed als zij eens in het zonnetje worden ge zet". Sinds twee jaar is de groep op woensdagmiddagen bezig met het ophalen van het oud papier. Of de zon nu schijnt of als de regen met bakken uit de hemel valt, altijd zijn ze er. Met zelf gemaakte karretjes of wagent jes die ze door middel van sponsoring van bedrijven aan geboden hebben gekregen, gaan ze deur voor deur bij de mensen langs met de vraag of ze nog papier in te leveren heb ben. Op lijsten houden ze bij welke straat ze al hebben ge had zodat in ieder geval één keer per maand de meeste hui zen worden aangedaan. Het pa pier dat in grote hoeveelheden wordt opgehaald, wordt naar een container bij het asiel ge bracht. Van hieruit gaat het naar de Papiercentrale in Goes waar het verwerkt wordt. Ver woerd: „De kinderen zijn op deze manier niet alleen bezig met de dieren maar ze worden ook milieubewust. Want denk maar niet dat ze rommel op straat laten liggen". Overigens is het niet alleen maar zwaar werk, maar vaak genoeg ook gezellig. Een van de kinderen: „Soms vragen de mensen je binnen voor een glas limonade of krijg je een snoep je. Een andere keer krijg je weer een gulden, maar die gaat in de pot voor het dierenasiel". Om iets terug te doen voor al die vrije tijd die de kinderen in het werk stoppen worden ze ook wel eens mee op stap geno men. Zo hebben ze onder meer al eens een bezoek gebracht aan het Reptielenhuis in Vlis- singen en een Paardenopvang in Driewegen. Maar ook dan kunnen ze het werk niet laten want al snel helpen ze ook hier mee met allerlei karweitjes. „De kinderen zijn nu eenmaal gestelde termijn van veertien dagen allang verstreken is staat de serre van Schot er nog steeds. Dit omdat het echtpaar Schot de zaak in handen heeft gelegd van advocaat G. Nijland en een AROB-procedure is ge start tegen het besluit van de gemeente. Zolang deze proce dure loopt mag er immers geen actie worden ondernomen. Bakfiets Voor het echtpaar is dit niet de eerste keer dat het zich via zo'n procedure keert tegen een be schikking van de gemeente. Eerder reeds werd zo'n AROB- procedure aangespannen om wille van de bakfiets op de Ou de Haven die voorzien van een groen bord verwijst naar het eethuisje. Die fiets zou op grond van de algemene plaat selijke verordening moeten verdwijnen en ook in verband met het terras is zo'n procedure gevolgd. Voor dat terras heeft het echtpaar wél toestemming van de gemeente. Raad van State Inmiddels is de kwestie rond de overkapping behandeld in de Raad van State waarbij de argumenten van de gemeente door rechter P. van Dijk van de hand werden gewezen. Schot: „De rechter kon maar niet be grijpen waarom er wel toe stemming is gegeven voor het terras, dat er volgens de wel standscommissie netjes uitzag, maar niet voor de overkap ping. En ook het argument dat de plexiglas overkapping de verkeersveiligheid in gevaar zou brengen werd door de rech ter niet ontvankelijk ver klaard. Kortom, de gemeente Zierikzee moet volgens de rechter andere argumenten zoeken om de overkapping te kunnen verwij deren. Volgens burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs zijn die zeker te vinden. Dat bete kent dat het echtpaar Schot na genoeg zeker opnieuw met een AROB-procedure zal starten. Dit wordt dan de vierde proce dure in successie, die ervoor moet zorgen dat hun terras met schuifdak de elkweervoorzie- ning blijft die het nu is. Daar mee zullen opnieuw twee a drie jaren verstrijken. Het hele gedoe rond hun terras, dat hen ongeveer 30.000 gulden heeft gekost is het echtpaar niet in de kouwe kleren gaan zitten en eigenlijk zijn ze het juridisch touwtrekken meer dan zat.''t Lijkt veel op een begin zonder eind vinden ze. Ze begrijpen ook eigenlijk niets meer van de hele kwestie. Gewonnen zullen ze zich echter niet gauw geven want zo zegt Gré Schot: „ik blijf vechten voor onze zaak. Ik beschouw mezelf inmiddels een beetje als een pitbull. Dat maken ze op deze manier wel van je". IJMUIDEN - Hoogovens IJ- muiden hoopt tussen 1993 en 1995 in fasen een eigen centraal afvalverwerkingsbedrijf in ge bruik te nemen. RENESSE - Tussen maandag avond en woensdagmorgen werd ingebroken in een wo ning aan de Oude Moolweg te Renesse. Het betrof de vakantiewoning van de heer M. uit Baren- drecht. De dieven kwamen het pand binnen door middel van braak en stalen een antieke klok, twee kleurentelevisies, een magnetron, een videoca mera en een telefoon. ZIERIKZEE - Vandalen heb ben zich in de nacht van vorige week donderdag 30 april (Ko ninginnedag, red) op vrijdag 1 mei schuldig gemaakt aan een ernstige vorm van dierenmis handeling. Aan de waterkant bij de Noordhavenpoort is een nest met jonge ganzen leegge haald waarbij twee net uitge komen kuikens met glas en stokken op gruwelijke wijze zijn mishandeld en gedood. De overige drie eieren die op punt van breken stonden, zijn kapotgegooid en bij het nest achtergelaten. De heer Nauta die zich gedurende de broed tijd heeft beziggehouden met het voederen van de volwassen ganzen is er nog altijd kapot van. Van binnen kookt hij: „dit soort gedrag moet absoluut be straft worden anders gaan mensen nog denken dat het normaal is om zo met dieren om te gaan. Dit is puur sa disme". Inmiddels heeft hij al aangifte gedaan bij de politie. „Ik heb trouwens ook getuigen die weten wie de dader achter deze praktijken is". Navraag bij de politie leert dat de mel ding inderdaad is ontvangen. „De zaak is in behandeling ge nomen en het onderzoek is gaande", aldus de reactie van een dienstdoend agent. BÜRGH-HAAMSTEDE - Aan de Kloosterweg te Haamstede werden door vandalen twee versterkerkasten vernield. De schade werd aangericht doordat om de versterker- kasten hout werd gelegd dat vervolgens in brand werd gestoken. De schade bedraagt bijna 11.000 gulden. De heer Z. uit Middelburg deed aangifte van de vernieling. BURGH-HAAMSTEDE - Op 16 mei presenteert het Trajekt Theater een voorstelling in het Topshuis op de Neeltje Jans. Dit gebeurt in het kader van de Architectuurestafette die wordt gehouden ter gelegen heid van het 150-jarïgf'bësta&ftu van de 'Bond van Nederlandse Architecten. Trajekt maakt theater in com binatie met beeldende kunst. De vormgeving en inhoud zijn daarbij gelijkwaardig aan el kaar. Beide aspecten beïnvloe den elkaar voortdurend. Ook speelt de plek waar de voor stelling plaats vindt een be langrijke rol. Voor de voorstel ling in het J. W. Topshuis raak te artistiek leidster Wiepke Poldervaart geïnspireerd door de strakke vormgeving van het gebouw en de vroegere functie van het werkeiland. De archi tectuur met zijn rechte lijnen, soms onderbroken door een ronde, speelt met de diverse ni veaus van het gebouw, De Del tawerken dienen ter beteuge ling van de vernietigende kracht van de natuur. Deze twee aspecten vormen de basis voor het lokatieproject, terwijl het weidse landschap rond de Neeltje Jans als decor wordt gebruikt. In de voorstelling is een grote verscheidenheid van kostuums en objecten gecombi neerd met ingetogen spel en verstilde bewegingen. Het hele gebouw dient van onder tot bo ven, van binnen tot buiten als speelplek. De voor dit optre den gecomponeerde muziek van Ruud Spetter wordt door hem live uitgevoerd. Vanaf 20.00 uur. gek van dieren. Een jongen wilde voor zijn verjaardag al leen maar een kat uit het asiel", aldus de heer Verwoerd. Een andere activiteit waar de werkgroep man/vrouwkracht voor zoekt, is de verkoop van tweedehandsspullen op mark ten. Deze spullen worden thuis opgehaald maar vaak komen mensen zelf hun spulletjes bij het asiel afgeven. Hier worden kapotte zaken gerepareerd en alles schoongemaakt voordat het meegaat in de kraam voor de verkoop. Om zoveel moge lijk kernen aan te doen zijn er nog mensen nodig voor de jaar lijkse collecte en kalenderver koop. Ook mensen die eens willen inspringen of meehel pen op het asiel, zijn welkom. Het asiel waar het dit moment (gelukkig) erg stil is. Slechts vijf honden en vijf katten wachten hier nog vol verwach ting op een nieuwe baas of ba zin. Maar ook dat lukt natuur lijk niet zomaar. Daar zijn net als voor de andere activiteiten mensen voor nodig die zich hiervoor inzetten. Wie interes se heeft kan contact opnemen met mevrouw Meerman (01114- 1440) of de heer John Verwoerd (01110-15442). Op zaterdag 16 mei ZIERIKZEE - De geraniummarkt die elk jaar wordt georganiseerd door de vereniging Groei en Bloei vindt dit jaar plaats op een gedeelte van het par keerterrein Mosselboomgaard nabij de Katholieke kerk. Het evenement is op zaterdag 16 mei van 08.00 tot 15.00 uur. Het bestuur van Groei en Bloei heeft voor deze nieuwe lokatie gekozen omdat men denkt dat de fleurige aanblik van de plantenmarkt op de Mossel boomgaard nog beter tot zijn recht komt dan op de Balie. Enerzijds door de meer be schutte ligging en anderzijds omdat de Mosselboomgaard dichter bij het centrum ligt en vlak bij de gemeentelijke krui dentuin Dokter Basterd. Aan het evenement wordt me dewerking verleend door plan- tenkwekerijen uit Zierikzee, Bruinisse en Wijk en Aalburg. Zij presenteren een zorgvuldig samengesteld pakket heesters, struiken, coniferen, vaste-, rots- en perkplanten. Uiter aard vormt het assortiment ge raniums in allerlei kleuren de hoofdmoot van het assorti ment. Traditiegetrouw is ook de re gionale fuchsiavereniging op de geraniummarkt vertegen woordigd, evenals de Bijenver eniging. De organiserende ver eniging Groei en Bloei verzorgt in zijn stand een demonstratie bloemschikken. Tévens kan men daar een plantadvies krij gen. Nieuw is een stand waar allerlei siervoorwerpen wor den vervaardigd en men droog bloemen kan kopen. De markt wordt opgeluisterd door muziek van het draaior gel Alanti en de goochelaar Mario loopt al toverend tussen het publiek om de kinderen te vermaken. De geraniummarkt duurt van 08.00 tot 15.00 uur. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 graden Middagtemp. 13 graden Windkracht zuidw. 5 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 70% Min.temp, 7 graden Middagtemp. 13 graden Windkracht west 6 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 7 graden Middagtemp. 15 graden Windkracht zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 8 mei Zon op 06.09, onder 21.03 Maan op 05.05, onder 20.04 Nieuwe Maan: 2 mei (19.44) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt morgen een stuk koeler. Achter een koufront dat ons land de komende nacht met mogelijk wat regen passeert, stroomt overdag koele lucht binnen. In de ochtend bereiken opklaringen het westen en deze komen in het zuidoosten in de middag aan. Later op de dag neemt de kans op een bui in het noorden van het land toe. Vannacht wordt het niet kouder dan 10 graden, maar morgenmiddag heeft het kwik moeite de 13 graden te halen. De west tot zuidwesten wind is boven land matig, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig en in het Waddengebied nu en dan hard. Na morgen blijft het weer wis selvallig met af en toe regen en pas na het weekeinde wordt de middag- temperatuur iets hoger. RENESSE - Op dinsdag 5 mei is aan de Laone in Renesse de auto opengebroken van de heer S. uit Dortmund. Bij de inbraak werd een groot aantal tent- en surfartikelen ontvreemd. Zo werden onder meer een tent, twee slaapzak ken, twee luchtbedden, vier surftassen met daarin surfac- cessoires en -kleding, twee zeil- j assen en twee zeildoeken mee genomen. De totale schade die de Duitse toerist door de in braak heeft opgelopen is nog niet bekend. Advertentie ARK keurings station BOVAG lid Grote of kleine beurten. Uitlaten, banden, accu's tegen scherpe prijzen. Kerkweg 16, 4321 AB Kerkwerve Telefoon 01110-15210 ZIERIKZEESCHEf! I EU WSBODE Ha Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na f7.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3