fep Extra aandacht voor ontbijt van de beroepschauffeurs Hoofdprijs in de lenteloterij Leesprogramma voor de jeugd Dubbelconcert in Brogum Toerisme aan de kust meer inhoud en kwaliteit geven Nieuw boek als leidraad voor toekomstige huizenbezitters Heieen Duinhouwer uit Bruinisse opent Toverdoos in Nieuwstraat Kunst- en antiekbeurs Dorpshuis Renesse Broodjes-actie in wegrestaurant De Blauwe Keet Amnesty organiseert actie voor beroeps groepen Doel van het project Kustaanpak Zeeland: 'De juiste koers door huizenland' i rf* y(iSS»le"dB k°'" Skordhg t V V WOENSDAG 6 MEI 1992 7 Een blik in De Toverdoos. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Dat Heieen Duinhouwer De Tover doos is gestart is niet echt verwonderlijk, ze droom de al over een winkel in baby- en kinderkleding toen ze pas op de middelbare school zat. Verder komt He- leen uit een echt ondernemersgezin en bezit ook zij het echte ondernemersbloed. Dat het voorste gedeel te van het woonhuis vroeger een winkelpand was maakte de beslissing gemakkelijker. 't Eerste wat opvalt zodra men De Toverdoos binnenloopt is de gezellige sfeer die het winkel tje uitstraalt. De mooie houten vloer, grenen inventaris en prachtige drapperieën geven een stijlvolle en gezellige in druk. „Mensen moeten 't leuk vinden om eens een kijkje te komen nemen, een gezellige sfeer om de drempel te verla gen", zegt Heieen. Collectie Voor Heieen de stap nam zelf te beginnen heeft zij eerst een op leiding aan op de mode academie gevolgd. Ook heeft ze (tegelijkertijd) Detex weten te behalen. Daarna werkte ze bij een vooraanstaande modezaak waar ze al snel de inkoop voor haar rekening nam. Dat Heieen weet waarover ze 't heeft blijkt dan ook wel uit haar uitgebreide collectie die zowel leuke sportieve sweaters als heel vlotte jurkjes omvat. Heieen neemt de inkoop heel serieus en reist bijna elke week of naar Amsterdam of naar Brussel om de collectie aan te zuiveren. „Als je op een dorp zit kan je moeilijk acht dezelf de pakjes inkopen", zegt He- leen. Verder stelt Heieen „Van uit een dorp bereik je een klei nere groep mensen, daarom doe ik mijn best om zo geva rieerd mogelijk in te kopen". OOSTERLAND - Gedurende de hele maand mei krijgt het ontbijt in restaurant De Blauwe Keet, Rijksweg 6, te Oosterland, extra aandacht door mid del van een speciale ontbijtactie. De ontbijtactie heeft als thema Kilometers fitter met je eigen Rou tiers-ontbijt en is een initiatief van de Stichting Voorlichting Brood en de Stichting Les Routiers Eu- ropéens, waarbij wegrestaurant De Blauwe Keet is aangesloten. De beide organisaties willen met. deze actie bijdragen aan het streven van veel voedings- kundigen om Nederlanders de dag met een verstan dig samengesteld ontbijt te laten beginnen. Waarom is het zo belangrijk te ontbijten? Tussen het moment van opstaan en de laatste maal tijd van de vorige dag ligt al gauw zo'n twaalf tot veertien uur. De voeding van de vorige dag is dan al helemaal verteerd en de energie verbruikt. Door niet te ontbijten zal het bloed suikergehalte in de loop van de ochtend dalen. Dit kan gemak kelijk aanleiding geven tot concentratieproblemen, een leeg, slap gevoel en zelfs slape righeid. En dat is natuurlijk vooral voor mensen die over dag achter het stuur zitten een slechte start. Om dit zoveel mo gelijk te voorkomen heeft de Stichting Voorlichting Brood in samenwerking met Les Rou tiers Européens het initiatief genomen tot deze actie. Om het ontbijt te stimuleren staat in de Routiers-restau rants elke week in de maand mei een nieuw smakelijk ont bijtbroodje centraal, te weten broodje Iveco, broodje Merce des, broodje Daf en broodje Volvo. Het unieke is dat bij elk broodje een speciale bouw plaat is ontwikkeld van de ge noemde vrachtwagens, waar het gelijknamige broodje op afgebeeld is. Deze bouwplaten worden gratis aan de, ontbijt- gasten verstrekt, zolang de voorraad strekt. Door elke week opnieuw in een Routiers- bedrijf een ander ontbijtbrood je te gebruiken, kunnen de gas ten alle vier de bouwplaten verzamelen. Als voorbereiding voor de ontbijt-actie is er tijdens de be drijf swagenRAI in februari van dit jaar een enquête gehou den onder beroepschauffeurs. De resultaten van deze enquête geven een globaal idee van de ontbijtgewoonten van deze groep Nederlanders. Hieruit blijkt dat een V* van de be- roepschauffers de dag voor de enquête niet ontbeten had. Voor de gemiddelde Nederlan der ligt dit percentage op 8%. Daar staat tegenover dat be roepschauffeurs onderweg va ker iets tussendoor eten. Van de chauffeurs die wel had den ontbeten, deed ongeveer de helft dit onderweg en de ande re helft thuis. Beroepschauf feurs die onderweg een broodje kopen doen dit voornamelijk in een wegrestaurant. Slechts 1 op de 10 chauffeurs kocht een broodje bij een benzinestation. ZIERIKZEE - Maandag 11 mei start in de Openbare Bibliotheek De Stolpe in Zierikzee weer het jaar lijks terugkerend leesprogramma voor de jeugd. Als thema voor dit jaar is gekozen Slimme streken. ZIERIKZEE - Voor mevrouw K. de Vos-Olree uit Zierikzee is de meimaand goed begonnen. Zij was de gelukkige die de hoofdprijs won in de Lenteloterij die gedurende de maand april plaatsvond in de zaak Holty Mode aan de Dam te Zierikzee. Alle klanten die gedurende die periode in de zaak minimaal 100 gulden aan kleding besteedden kregen per honderd gulden een lot. Dat werd geldig wanneer de rebus die er opstond werd opgelost. Op een mei trok notaris mr W. H. Klaassen uit de ingeleverde loten 33 winnende exemplaren. Dertig prijzen van 100 gulden, twee van 500 gulden en de hoofdprijs van 1000 gulden. De hoofdprijs werd maandag 4 mei in de modezaak op de Dam door mevrouw NI. Holty (links) overhandigd aan mevrouw De Vos. Een feestelijke gebeurtenis waarbij de bloemen niet ontbraken. (Foto: Joop van Houdt). Doel van het leesprogramma is om kinderen van 4 tot en met 12 jaar tot lezen te stimuleren. Ook kinderen die wat meer moeite hebben met lezen, kun nen aan het programma mee doen. Het thema van dit jaar, Slimme streken, is breed opge zet. De kinderen kunnen boe ken lezen over speurneuzen en spionnen, slimme dieren, sprookjes, goochelen en proe ven doen en slimmerikken uit de geschiedenis. Deze boeken zijn te vinden in een speciale kast, waaruit de deelnemers hun keuze kunnen maken. Alle kinderen die meedoen, krijgen voor ieder gelezen boek een sticker die op een speciaal pas je geplakt kan worden. Als dit pasje vol is en de bijbehorende opdracht is goed uitgevoerd, wordt er door de bibliotheek een oorkonde uitgereikt. Het leesprogramma duurt tot en met zaterdag 4 juli. Dit jaar wordt er geen feestmiddag ge organiseerd. RENESSE - Op 8, 9 en 10 mei wordt in het Dorpshuis te Renesse een kunst- en antiekbeurs gehouden. De organisatie van deze beurs is in handen van Antiek- beurzenorganisatiebureau Nederland BV uit Koude- kerke. Deze beurs wordt tweemaal per jaar in Renes se gehouden en de deelnemers komen uit alle delen van Nederland. Antieke klokken zijn ook te vinden op de beurs in Renesse. Op deze beurs kan men de meest uiteenlopende artikelen verwachten. Er zijn klein- goedstands waat zilveren en gouden sieraden zijn te krij gen, fraai geslepen kristal, maar ook porcelein ondermeer uit Japan, China en Europa. Groot is de sortering van zilver. De keuze is hier te maken uit diverse fraaie kandelaars, broodmanden, miniaturen, le pels, geboortelepels en foto lijstjes. Kunstenaars Uit Kaatsheuvel is schilderij- enhandel 't Kuyperke aanwe zig met een collectie schilderij en en litho's van oude en he dendaagse kunstenaars. Kings Antiek uit Kwadendam- me kan werkelijk de meest uit eenlopende artikelen aanbie den, zowel in het kleingoed als in de kleine meubeltjes. Het aanbod in de meubels is gevarieerd. Er zijn kleine ma honiehouten kastjes, tafels en stoelen. Maar ook de zware ei ken meubels worden niet ver geten. Op zaterdag kan men boven dien gratis en geheel vrijblij vend bij Kunst- en Antiekgale rie Cock Vromans uit Koude- kerke meegebrachte spulletjes van thuis laten taxeren. Op deze manier kan men te we ten komen ofdat het meege brachte stukje bij de groep 'kitsch' hoort of werkelijk een antiek voorwerp is. Eventueel kan men het artikel (mits beide partijen het eens worden) op deze beurs verkopen. Dit alles is natuurlijk geheel vrijblijvend en men verplicht zich uiteraard tot niets. De openingstijden zijn: vrijdag 8 mei 16.00-21.00 uur; zaterdag 9 mei 11.00-18.00 uur; zondag 10 mei 11.00-18.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De groep Schouwen-Duiveland van Amnesty International neemt deel aan een internatio nale actie waarbij bepaalde beroepsgroepen via het schrij ven van brieven protesteren te gen de schending van mensen rechten die hun collega's in be paalde landen wordt aange daan. De actie duurt tot eind juni van dit jaar en is vooral gericht te gen ernstige schendingen van de mensenrechten van gevan genen in India: Marteling, ver krachting en dood in detentie. Tbt de diverse beroepsgroepen die aan de actie deelnemen be horen de Nederlandse journa listen. Via brieven aan Indiase collega's hoopt Amnesty de discussie en de berichtgeving over de schending van mensen rechten in de Indiase media te stimuleren. Met hun brieven t willen de Nederlandse journa listen steun betuigen aan Indi ase collega's die in de media openlijk berichten over de ern stige schendingen van funda mentele rechten en de straffe loosheid van de daders. Met na me tegen dat laatste vormt die berichtgeving een van de wei nige wapens die slachtoffers en nabestaanden in India hebben. AMSTERDAM - Het Van Gogh Museum in Amsterdam, het Rijksmuseum Paleis Het Loo in Apeldoorn, het Rotterdamse Museum Boymans-Van Beunin- gen en het Noordbrabants Mu seum in Den Bosch gaan hun tentoonstellingen in het najaar op elkaar afstemmen. Het ini tiatief hiertoe en de financiële ondersteuning is afkomstig van de maatschap van belastin gadviseurs Loyens Volk- maars, die hiermee haar 75- jarig bestaan viert. De maat schap heeft dat dinsdag be kendgemaakt. ZIERIKZEE - Melodieuze gitaarpop en muziek die de wortels heeft in de Sixties maar daar niet in is blijven hangenDat is zondag 10 mei te horen in Brogum. De Stichting Brogum schotelt het pu bliek een dubbelconcert voor en wel van Cross Your Heart The Playtex en The Yellow Roses. De zaal is open vanaf 15.00. Het dubbelconcert begint om 16.00 uur. De muziek van Yellow Roses laat zich het best omschrijven als melodieuze gitaarpop. De songs ademen de sfeer van de jaren zestig. Beinvloed door de Beatles, The Byrds en The Mama's The Papa's. Maar ...Yellow Roses is niet in de sixties blijven hangen. De band speelt pakkende nummers, het gitaarwerk is opzwepend en er wordt gebruik gemaakt van meerstemmige zang. De band speelt voor negentig procent eigen com posities en bestaat uit Ron Flens (zang en gitaar), Karin van der Wilt (zang en gitaar), Joke Keijzer (bas en zang) en Karin Bakker (Karin Bakker). In Cross Your Heart The Playtex nemen de vrou wen een belangrijke plaats in. Gedriën nemen zij de zang voor hun rekening. Het geluid van de band doet denken aan meidenbands als Ronettes en Crystals. Cross Your Heart gaat echter verder en brengt ook rock'n roll en Motown. De band treedt veel op in het buitenland, een hoogtepunt in hun carriere was het verzorgen van de support-act van Martha Reeves The Vandellas in Paradi- MIDDELBURG - Nadat zij niet heeft ingestemd met het voorstel dringen meerdere instanties er bij de commissie economie van gedeputeerde staten op aan om toch ruim 23.000 gulden beschikbaar te stellen voor het voorstel Kustaanpak Zeeland. Een project waarbij het accent ligt op een bevordering van de sa menwerking van betrokkenen in het toerisme, een verdere professionalisering en kwaliteitsverbete ring van deze sector langs de Nederlandse kust. In 1991 gaf,het ministerie van economische zaken "het bureau Planresultancy uit Wérnhout opdracht om langs de Zuid- Hollandse kust een experi ment uit te voeren onder de naam Even een frisse heus ha len. Uit deze proef is de wens tot stand gekomen om de ba sisproblemen van kustbad- plaatsen professioneel en inte graal aan te pakken. Aspecten als kwaliteit in ondernemen, het behoud van de verscheiden heid tussen de verschillende badplaatsen en de introductie van een marketingbeleid ko men in dit kader aan de orde. Daarnaast heeft het experi ment geleid tot een intensief overleg tussen het ministerie, de provinciale VW's en het NBT. Welwillend Het project Kustaanpak is in middels gestart in een aantal badplaatsen in Noord- en Zuid- Holland. In het voortraject zijn er reeds besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van Vlissingen, Westerschouwen, Cadzand en Vrouwenpolder, de betrokken Zeeuwse gemeen ten. Hier bleek men zeer wel willend ten opzichte van het project te staan en bereid hier aan medewerking te verlenen. In de vergadering van 20 fe bruari kon de statencommissie economie echter niet met het voorstel instemmen, waarna de commissie algemeen be stuur het voorstel niet meer in behandeling heeft genomen. Via Planresultancy dringt het ministerie van economische za ken er bij de provincie op aan dit besluit terug te draaien. „Het is van vitaal belang vóór de doelstellingen van het pro ject, een integrale aanpak van voornoemde aspecten van en aan de Nederlandse kust en de uitwerking van het landelijk beleidsthema Kust, dat ook in Zeeland het project wordt ge start", zo schrijft men. Ook de provinciale WV (PVW) laat namens haar kan toren weten het belangrijk te vinden aan te haken bij het project. In een brief aan de sta tencommissie economie staat te lezen: „De WV's willen de ze gelegenheid aangrijpen meer te weten te komen over de eigen mogelijkheden, sterke en zwakke kanten, kansen en be dreigingen". Vertrouwen Gezien de resultaten op Texel heeft men er bij de provinciale VVV vertrouwen in dat het project Kustaanpak kan bij dragen tot een imagoverbete ring van de Zeeuwse kust. Aan het eind van haar brief laat de directeur van de PVW, de heer ing R. H. ter Heide weten: „met de bestrijding van ille gaal kamperen is Zeeland op positieve wijze opgevallen. Het tegendeel zou het geval zijn als Zeeland buiten het Kustproject zou blijven. Ik doe een drin gend beroep op u het daarheen te leiden dat Zeeland op korte termijn alsnog mee gaat doen". Gewacht wordt op de reactie van de statencommissie. ZIERIKZEE - De Landelijke Makelaars Vereniging (LMV) heeft het boek 'De juiste koers door huizen- land' uitgebracht. Het boekwerk staat boordevol wetenswaardigheden die van belang zijn bij de aan schaf van een nieuw huis. Het is een leidraad voor toekomstige huisbezitters. Daarnaast is het hoek be stemd voor huisbezitters die erover denken te ver huizen. 'De juiste koers door huizen- land' bespreekt in begrijpelij ke taal de achtereenvolgende stappen op weg naar een eigen huis. Onvermijdelijke vakter men worden keurig uitgelegd in een begrippenlijst. Het nieu we boek geeft antwoord op tal van vragen. Zoals bijvoorbeeld de vraag wat men moet doen; huren of kopen. Een veelgehoorde vraag han delt over hypotheken. Mensen die een huis kopen sluiten een hypotheek af. Er zijn echter meerderee hypotheek vormen. Vaak laten mensen zich lokken door een lage rente. Beter is om eerst te kijken welke hypo- theekvorm het best bij de per soonlijke omstandigheden past. HILVERSUM - Het Neder lands Omroepproduktie Be drijf (NOB) heeft in 1991 een verlies van bijna 16 miljoen gulden geleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendge maakt. Daarvoor is het goed te weten waardoor de verschillende hy- potheekvormen zich van el kaar onderscheiden. 'De juiste koers door huizenland' biedt de lezer een duidelijke uiteen zetting van de verschillende hypotheek vormen. En dan het koopcontract. Waar moet men op letten bij het koopcontract? 'De juiste koers door huizen land' geeft ook antwoord op deze vraag. Iedereen is bevoegd zo'n koopo vereenkomst op te stellen, maar niet iedereen is op dit ge bied deskundig. Het nieuwe LMV-boek beschrijft onder meer hoe risico's van moeilij ke, niet uitvoerbare of ondui delijke afspraken voorkomen kunnen worden. De hoofdlij nen van het koopcontract wor den in het boek uitvoerig be licht. Tips Verder besteedt het boek aan dacht aan tips voor mensen die hun huis willen verkopen en de positie van de makelaar. 'De juiste koers door huizenland' is geen unieke uitgave. Op veel plaatsen worden al hulpmidde len geboden aan mensen die op zoek zijn naar eeen huis. De aanpak van de LMV is echtej- helder en verfrissend en daar mee een zinvolle aanvulling op reeds bestaand materiaal. Advertentie - WARENHUIS Ihfc fllHHIMII I Door SI8M>S hc, aller- OP M»" i die staan op ons i dingsfeV. WARENHUIS Renesse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7