Duiveland wijst bezwaren van de milieufederatie af Leesprogramma voor de jeugd Culturele prijs Sehouwen- Duiveland voor M. van Dijke Keverdag Bruinisse met andere route Stroper en vandalen in de kraag: gevat Geweld Bijzondere raadsver gadering Commissie vergade ringen uitgesteld ZWN presenteert nieuwe bus Uitreiking 9 mei tijdens officiële installatie Kiwanis ''We gaan door met de ontwikkeling van glastuinbouw J. J. Dorst uit Zierikzee deelnemer 5 mei-defilé Amnesty I DINSDAG 5 MEI 1992 NR 25148 Gisteren werden in Bruinisse Renesse en Zierikzee hen die vielen tijdens de Tweede We reldoorlog herdacht. Zowel in Zierikzee als in Westerschou- wen en, voor de eerste keer, Bruinisse wordt deze herden king bijgewoond door kinde ren. De boodschap aan hen is simpel: leer van wat er in de Tweede Wereldoorlog gebeur de en zorg ervoor dat het nooit meer gebeurt. Die boodschap vertalen en er wat mee doen is en stuk moeilijker. In Neder land, en in dit geval op het Schouwse platteland, groeien kinderen op in een omgeving waar geweld gelukkig nog niet aan de orde van de dag is. Zij groeien op in straten waar je nog zonder angst kunt lopen. Hun leeftijdgenoten in andere landen hebben een heel ander wereldbeeld dat vooral be paald wordt door het gedrag van de volwassenen. In Ameri ka, het land van de onbegrens de mogelijkheden, heeft bijna iedereen te allen tijde een vuurwapen onder handbereik. Zelfs ruzies onder schoolkin deren worden soms met scho ten beslecht. Ook in Neder land neemt het geweld toe en het stomste wat men kan doen is zeggen dat het allemaal zo'n vaart wel niet zal lopen. Ar moede is een vruchtbare voe dingsbodem voor racisme, fas cisme en geweld en als de kloof tussen arm en rijk groter wordt neemt ook de kans toe dat racisme groeit. De stap van racisme naar fascisme, de ideeën van Hitler en Mussoli ni, is kleiner dan menigeen denkt. En de ervaring leert dat het voor wie eenmaal in een geweldspiraal terecht komt steeds moeilijker wordt om uit die spiraal te komen. Met alle gevolgen van dien. Reden te meer om alles op alles te zetten om te zorgen dat die geweld- spiraal niet begint. Wie de beelden van de rellen in het Amerikaanse Los Angeles heeft gezien weet waar het toe kan leiden. Goed, Amerika is ver weg, maar het gevaar is dichterbij dan men denkt. P.K. ZIERIKZEE - Ten gevolge van het ploseling overlijden van wethouder J. Groen en zijn echtgenote G. Groen-van Weeghel ten gevolge van een verkeersongeval wordt woens dag 6 mei een buitengewone raadsvergadering gehouden voor familie en enkele geno digden. Deze herdenkingsbij eenkomst wordt gehouden in het stadhuis van Zierikzee en begint om 18.15 uur. ZIERIKZEE - In verband met het plotselinge overlijden van wethouder J. Groen zijn de voor morgen, woensdag, ge plande vergadering van de commissie openbare werken en de voor donderdag geplan de vergadering van de commis sie financiën uitgesteld. Het gaat om uitstel tot een na der te bepalen datum. Wethou der Groen kwam samen met zijn echtgenote afgelopen weekend om het leven bij een auto-ongeluk. ZIERIKZEE - De directeur van de streekvervoersmaatschap- pij Zuid-West-Nederland drs. G. J. M. Koelemij presenteert op dinsdag 12 mei een nieuw type bus. Het betreft een streekversie van de Alliance. De Alliance is de opvolger van de SB220, een bustype waarvan er inmiddels 82 bij de vervoersmaatschappij in gebruik zijn. De Alliance wordt geproduceerd door Uni ted Bus, een samenwerkings verband waarvan Daf en Den Oudsten deel uitmaken. DEN HAAG - Ook gedupeer den van de aardbeving van 13 april die niet in Limburg wo nen, kunnen aanspraak maken op het Rampenfonds. Minister Dales van binnenlandse zaken heeft de commissarissen der koriingin onlangs verzocht dit aan de gemeenten in hun ge bied mee te delen. T I.1 LP TV W Mi1 L' TT m T. a M M 1- IJl Ta O Knnl sT an /~1 1r 1 rvpTrtM a a v. ZIERIKZEE - In het Zierikzeese stadhuis worden za terdag 9 mei twee vliegen in één klap geslagen. Niet alleen krijgt de Kiwanis Club Zierikzee Schouwen- Duiveland zijn charter, maar ook wordt tijdens die bijeenkomst de eerste culturele prijs van Schouwen- Duiveland uitgereikt en wel aan beeldend kunste naar Marinus van Dijke uit Burgh-Haamstede. Dit alles speelt zich vanaf 15.30 uur af in de Trouwzaal van het stadhuis. Het begin van de Kiwanis Club Zierikzee Schouwen-Duive- land gaat terug tot 1987 toen vanuit de Kiwanisclub Goes- De Bevelanden, in het bijzon der door de heer J. de Ruiter pogingen werden ondernomen om ook op Schouwen-Duive- land zo'n Kiwanisclub op te richten. Daarnaast kwam er ook hulp van de Kiwanisclub Antwerpen Tbr Schelde. De Schouwen-Duivelandse Kiwa nis - een gezelschap dat inmid dels ruim twintig leden telt - timmerde zelf ook aan de weg. In de afgelopen jaren werd via diverse evenementen zoals on der meer een voetbalmatch tus sen Zierikzee en Feijenoord geld ingezameld voor het be kostigen van de schooloplei ding van tien Kenianen, het realiseren van vier gasten- appartementen voor het Brandwondencentrum in Be verwijk en voor de aanschaf van een koffer met hulpmidde len aan de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden. Charter Dit als voorlopertje op de offi ciële installatie van de Kiwa nis Club Zierikzee Schouwen- Duiveland welke komende za terdag een feit wordt. Met het verkrijgen van deze charter, zo als de installatie officieel heet treden de Schouwen-Duive landse Kiwanis toe tot het dis trict Nederland van de Kiwa nis International Europe. Detroit De Kiwanis-organisatie vindt zijn oorsprong in Detroit waar in 1915 de eerste Kiwanisclub van de grond kwam met het doel om zich als club dienst baar te maken aan de gemeen schap. Dat bouwen aan de ge meenschap manifesteert zich vooral op maatschappelijk en sociaal-cultureel gebied. Die dienstbaarheid die de Kiwanis als serviceclub nastreven is ge baseerd op de principes van on baatzuchtige hulp, het bevorde ren van verdraagzaamheid en verantwoordelijkheid, het voorop stellen van geestelijke waarden boven materiële nor men en het bevorderen van een dienstbaar burgerschap. Culturele prijs Inmiddels worden die vier grondregels door ongeveer 8600 clubs met in totaal 300.000 le den in praktijk gebracht. Van die 300.000 Kiwnanis wonen er circa 1800 in Nederland^ waar zo'n 72 Kiwanisclubs zijn. Ook in het Schouwen-Duivelandse wordt dat sinds 1987 gedaan en ook nu weer heeft de club een project geïnitieerd ter bevorde ring van het culturele leven op Schouwen-Duiveland. Tegelij kertijd met de officiële instal latie in het stadhuis wordt door burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee voor het eerst de culturele prijs Schouwen-Duiveland uitge reikt. Deze aanmoedigings prijs bestaat uit een geldbe drag van tweeduizend gulden (beschikbaar gesteld door de Kiwanis Schouwen-Duiveland) en een klein plastiek ontwor pen door Kees Rouw uit Goes. De winnaar van deze prijs, die eens in de twee jaar zal worden uitgereikt krijgt bovendien ook de mogelijkheid van een tentoonstelling of uitvoering aangeboden. M. van Dijke 31 Een jury bestaande uit voorzit ter Henk Koch van de Culture le Raad, beeldend kunstenaar Ad Braat, Hans Erbrink, do cent aan het Professor Zeeman College en twee leden van de Kiwanis hebben na wikken en wegen besloten deze eerste cul turele prijs Schouwen-Duive land toe te kennen aan de 40- jarige Marinus van Dijke uit Burgh-Haamstede. Van Dijke begon zijn loopbaan als beeldend kunstenaar in 1975 en vanaf dat ogenblik heeft hij zich laten inspireren door het duinlandschap van Schouwen-Duiveland. Zijn ver blijf in het buitenland en de pe riode dat hij in Middelburg woonde heeft daar niets aan veranderd: nog altijd gaat Van Dijke's voorkeur uit naar ,,zijn" duinen. Hoewel Van Dij ke in de loop der jaren de meest uiteenlopende technie ken heeft gebruikt legt hij die duinlandschappen toch bij voorkeur in een tekening of schilderij vast. Het werk van Van Dijke is op talloze plaatsen te zien ge weest. Zo exposeerde hij in De Bewaerschole (1987) maar ook in Zweden (1981), België en Duitsland. Ook in verschillen de galerieën in Amsterdam ex poseerde de Schouwen-Duive landse kunstenaar. Het werk van hem is bovendien ook aan gekocht door allerlei instanties en instellingen waaronder de Nederlandse Kunststichting, de Rijksdienst voor Beeldende Kunst in Den Haag en door de provincie Zeeland. Noordhavenpoort In het kader van de culturele prijs Schouwen-Duiveland komt zijn werk nu ook te han gen in de expositieruimte van de Noordhavenpoort. Onder het motto Opgeworpen dwalen kan men daar tussen maandag 11 mei en 1 juni een aantal werkstukken zien, gemaakt naar aanleiding van zijn zwerf tochten door de duinen van Schouwen-Duiveland. Daarbij registreert van Dijke allerlei veranderingen die in zijn werk terug te vinden zijn. De exposi tie Opgeworpen dwalen is da gelijks (met uitzondering van maandag) tussen 13.00 en 17.00 uur vor het publiek toeganke lijk. NIEUWERKERK - „Het is goed dat er zo'n instantie als de Zeeuwse Milieu Fe deratie is die de vinger aan de pols houdt. Maar het spreekt vanzelf dat wij als gemeente de wettelijke richtlijnen en voorschriften in acht nemen. De Milieu Federatie kan niet elke ontwikkeling tegenhouden. Zij moet oppassen dat haar werk geen hobbyisme wordt waarbij niets meer kan". Dat zei de burgemeester van Duiveland A. Bergshoeff tij dens de raadsvergadering, woensdagavond in het gemeen tehuis in Nieuwerkerk. En ook de raadsleden lieten zich kri tisch uit over een brief die de gemeente van de Zeeuwse Mi lieu Federatie ontving naar aanleiding van het initiatief om de mogelijkheden voor glastuinbouw in Duiveland te onderzoeken. De ZMF waarschuwde in de brief voor de milieu-proble men, ruimtelijke en landschap pelijke problemen die dat met zich kan meebrengen. ,,En we subsidieëren de milieufedera tie ook nog, dacht ik toen ik de brief las", aldus het SGP/RPF- raadslid J. A. van de Berge. Hij verzekerde dat zijn fractie de ZMF in het algemeen heel se rieus neemt. „Maar de bezwa ren die de milieufederatie in haar brief aanvoert zijn zo al gemeen dat je niet weet wat je er mee aan moet. Die bezwaren kunnen voor elke gemeente in Zeeland gelden en dat is niet reeël. Men is gewoon tegen glastuinbouw in het alge meen". CDA-raadslid A. R. I. van den Hoek bleek geen al te hoge pet op te hebben van de ZMF. „Ik hoop dat we het redden. De mi lieufederatie zit zodanig in alle hoeken te wroeten dat er bijna geen kansen meer overblijven voor het bedrijfsleven. Ik ben blij dat het college van b en w door wil gaan met de plannen voor glastuinbouw in de ge meente". PvdA-raadslid C. J. Hillebrand vond dat de ZMF terecht op be paalde aspecten wijst. „Maar daar letten we als gemeente zelf ook op. We kunnen niet om bepaalde wetten heen, waaron der de hinderwet. Ik denk dat het terecht is dat we blijven proberen om glastuinbouw in onze gemeente te krijgen". Met algemene stemmen werd beslo ten de Zeeuwse Milieu Federa tie te berichten dat dë gemeen te Duiveland door gaat met haar plannen. Op 9 ett 10 mei in Bruinisse BRUINISSE - Op zaterdag 9 en zondag 10 mei vin den in Bruinisse de inmiddels traditionele, jaarlijk se Keverdagen plaats. Het evenement wordt voor het zevende achtereenvolgende jaar gehouden. Men ver wacht weer enkele honderden belangstellenden die met hun gerestaureerde en/of verbouwde VW Kever automobiel naar Bruinisse komen om de auto te sho wen en te laten beoordelen door een jury. De traditi onele rondrit over Schouwen-Duiveland loopt dit jaar langs een nieuwe route Sinds enkele jaren duurt het evenement twee dagen. Op za terdag 9 mei wordt een ander half uur durende rondrit over Schouwen-Duiveland gehou den waaraan vele tientallen Kevers deelnemen. Men ver trekt om 16.00 uur op de J. Hoo- gerswerfweg te Bruinisse en rijdt via de dorpen Bruinisse, Sirjansland, Dreischor, Zonne- maire. Brouwershaven en Kerkwerve naar Zierikzee. Vandaaruit gaat het via Sir jansland weer terug naar Brui nisse. Deze route is anders dan die de afgelopen jaren werd ge volgd. Men hoopt met deze af wisseling het evenement aan trekkelijker te maken voor de deelnemers en de inwoners van de kernen waar de keverstoet langs rijdt. Ruil /verkoopbeurs Voorafgaand aan de rondrit za terdag wordt op het terrein aan de Hageweg in Bruinisse een braderie gehouden en een ruil/verkoopbeurs van tweede hands onderdelen voor VW- Kevers. Zondag worden de ke vers die naar Bruinisse zijn ge komen door een jury beoor deeld op diverse onderdelen. De prijswinnaars worden aan het eind van de middag bekend gemaakt. Gedurende beide da gen kunnen belangstellenden tussen 9.00 en ongeveer 17.00 uur naar het terrein aan de Ha geweg in Bruinisse komen om de diverse Kevers te bekijken. SIRJANSLAND/BURGH HAAMSTEDE/ NOORD- GOUWE/WESTENSCHOUWEN/ZIERIKZEE Jachtopzieners van staatsbosheer betrapten in de nacht van vrijdag op zaterdag de Bruenaar C op he terdaad bij het stropen van vis. In diezelfde nacht vatte de politie bovendien nog een viertal jongens in de kraag die zich schuldig hadden gemaakt aan van dalisme. De Bruse visstroper werd bij het Dijkwater in Sirjansland betrapt. Tëgen hem is inmid dels proces-verbaal opge maakt, de twee fuiken zijn in beslag genomen. De vier min derjarige jongens die in Haam stede door de politie werden aangehouden bleken enkele bloembakken in de Noord straat, eigendom van de ge meente te hebben vernield. Na dat zij op het politiebureau in Zierikzee waren verhoord is er proces-verbaal tegen hen opge maakt. De gemeente zal de aangerichte schade op de jon geren verhalen. Na verhoor mochten de jongeren het poli tiebureau weer verlaten. Het ganzenest bij de Noordha venpoort in Zierikzee bleek ook niet veilig te zijn voor de vernielzucht van een nog onbe kende onverlaat. Vermoedelijk op Koninginnedag werd het nest en de eieren volledig ver nield. Ook in Noordgouwe ble ken vandalen aan het werk te zijn geweest. In de nacht van donderdag op vrijdag werden daar alle ruiten vernield van de auto van inwoner M. De schade bedraagt ongeveer 1200 gulden. Over wat de reden van deze vernielzucht is geweest en waarom juist M. het slachtoffer hiervan is geworden tast de po litie op dit moment nog in het duister. Omwonenden die iets hebben gezien of gehoord wordt verzocht contact op te nemen met het politiebureau in Zierikzee, telefoon 01110- 14055. De beide Duitsers, K. B. en G.C. werden vrijdag het slacht offer van inbraak. De auto van K. B. stond geparkeerd aan de Rotonde van Westenschouwen en werd vrijdagmorgen tussen 11.30 en 13.00 uur opengebro ken. Bij terugkeer miste K. B. een radiocassettespeler, twee zonnebrillen en een hand- en rugtas. G. C. werd in de nacht van vrij dag op zaterdag het slachtoffer van autodiefstal. Lieden die het verschil tussen mijn en dijn niet weten gingen aan de haal met de zwarte Mercedes van C. (kenteken B- CA 8233), die ge parkeerd stond aan de Dale- boutseweg in Haamstede. De waarde van deze auto bedraagt 50.000 DM. Dit weekeinde controleerde de politie ook wat betreft het ille gaal kamperen. In totaal vijf tien bekeuringen werd uitge schreven in Bruinisse, Zierik zee, Middenschouwen en Wes- terschouwen. In Wageningen voor ZKH Prins Bernhard ZIERIKZEE - De heer J. J. Dorst uit Zierikzee is een van de twee mensen uit Zeeland die vandaag, dins dag, deelnemen aan het vijf mei-defilé in Wagenin gen. Het défilé is een jaarlijks terugkerend evene ment waaraan wordt deelgenomen door organisaties van oud-militairen, oorlogs- en verzetsslachtoffers en Canadese en Britse militairen die meewerkten aan de bevrijding. Het défilé wordt afgenomen door ZKH Prins Bernhard. genwoordigt hij de oorlogsve teranen- en verzetsorganisaties in Zeeland. Ruim drie jaar geleden kreeg de heer Dorst voor het eerst een uitnodiging om aan het de- filé deel te nemen. Het evene ment omvat een Herdenkings bijeenkomst in de Bergkerk te Wageningen die wordt bijge woond door ZKH Prins Bern hard. Vanaf de Bergkerk be gint om ongeveer 16.00 uur het défilé waarbij de deelnemers vooraf worden gegaan door het tamboerkorps van de Konink lijke Militaire Kapel. Voor elk detachement loopt een scout met een naambord waarop de organisatie staat vermeld wiens leden daar lopen. De defileer-route is ongeveer twee kilometer lang. In de loop van de route passeert men het defileer-podium waarop ZKH Prins Bernhard staat. Langs die plaats lopen de deelnemers met het hoofd in de richting van de prins. Men draagt ter gelegenheid van het evenement het veteranen-tenue, een blauw colbert en een grijze broek met daarbij de BNMO-das. De afge lopen jaren werd tijdens het NOS-journaal van 5 mei aan dacht besteed aan het défilé. Naar verwachting is dat dit jaar weer het geval. J. J. Dorst. De heer Dorst werd in zijn hoe danigheid als waarnemend voorzitter van de afdeling Zee land van de Bond Nederlandse Militairen Oorlogs- en dienst- slachtoffers waaronder oor logsweduwen (BNMO) uitgeno digd om aan het défilé deel te nemen. Samen met de heer H. Hommers uit Tferneuzen verte- ZIERIKZEE - Maandag 11 mei start in de Openbare Bibliotheek De Stolpe in Zierikzee weer het jaar lijks terugkerend leesprogramma voor de jeugd. Als thema voor dit jaar is gekozen Slimme streken. Doel van het leesprogramma is om kinderen van 4 tot en met 12 jaar tot lezen te stimuleren. Ook kinderen die wat meer moeite hebben met lezen, kun nen aan het programma mee doen. Het thema van dit jaar, Slimme streken, is breed opge zet. De kinderen kunnen boe ken lezen over speurneuzen en spionnen, slimme dieren, sprookjes, goochelen en proe ven doen en slimmerikken uit de geschiedenis. Deze boeken zijn te vinden in een speciale kast, waaruit de deelnemers hun keuze kunnen maken. Alle kinderen die meedoen, krijgen voor ieder gelezen boek een sticker die op een speciaal pas je geplakt kan worden. Als dit pasje vol is en de bijbehorende opdracht is goed uitgevoerd, wordt er door de bibliotheek een oorkonde uitgereikt. Het leesprogramma duurt tot en met zaterdag 4 juli. Dit jaar wordt er geen feestmiddag ge organiseerd. ROTTERDAM - Het Rotter dams conservatorium stopt met de opleiding tot popdo cent. Dit heeft Bert Blanken, de coördinator van de cursus maandag bevestigd. Volgens Blanken is hij samen met de ze ven andere docenten van de op leiding op staande voet ontsla gen. De zestien cursisten heb ben een brief van het conserva torium ontvangen, dat de op leiding per 1 augustus wordt stopgezet. Zij zouden wel exa men kunnen doen. Verwachting t/m zaterdag 9 mei WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht zuidwest 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht west 4 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 mei Zon op 06.00, onder 21.13 Maan op 08.34, onder 00.46 7 mei Zon op 05.58, onder 21.15 Maan op 09.49, onder 01.32 Eerste Kwartier: 9 mei (17.43) HETWEEROVERZICHT DE BILT - De komende nacht pas seert een zwak koufront ons land met wolkenvelden. Het blijft overal droog. Door de bewolking wordt het niet meer zo koud als de afgelopen nach ten. In de ochtend maken de wolken velden weer plaats voor perioden met zon. De middagtemperatuur wordt een graad of 15. De wind waait uit het westen en is overdag matig. Later op de dag drijven opnieuw wol kenvelden van zee binnen. Het blijft dan nog op de meeste plaatsen droog. Donderdag bevindt ons land zich nog in vrij zachte lucht. Bij af en toe zon kan het kwik in de middag tot 17 graden oplopen. Vanaf vrijdag ne men de regenkansen toe en de tem peratuur gaat ook een stuk omlaag. In het weekeinde wordt het in de mid dag niet veel warmer dan ongeveer 12 graden. BURGH-HAAMSTEDE - De groep Schouwen-Duiveland van Amnesty International neemt deel aan een internatio nale actie waarbij bepaalde beroepsgroepen via het schrij ven van brieven protesteren te gen de schending van mensen rechten die hun collegas in be paalde landen wordt aange daan. De actie duurt tot eind juni van dit jaar en is vooral gericht te gen ernstige schendingen van de mensenrechten van gevan genen in India: Marteling, ver krachting en dood in detentie. Tbt de diverse beroepsgroepen die aan de actie deelnemen be horen de Nederlandse journa listen. Via brieven aan Indiase collega's hoopt Amnesty de discussie en de berichtgeving over de schending van mensen rechten in de Indiase media te stimuleren. Met hun brieven willen de Nederlandse journa listen steun betuigen aan Indi ase collega's die in de media openlijk berichten over de ern stige schendingen van funda mentele rechten en de straffe loosheid van de daders. Met na me tegen dat laatste vormt die berichtgeving een van de wei nige wapens die slachtoffers en nabestaanden in India hebben. ZIERIKZEESCHEH NIEUWSBODE 11 Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na f7.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3