1>. 9 3 o UW KRANT SCHOUWEN-DUIVELAND Stolpweg veiliger met zeven versmallingen en twee drempels De politie registreert 52 snel heidsovertreders 4 VOLTA 5 PROGRAMMA Aanrijding in Kerkwerve ZIERIKZEESCHE |Bï1 nieuwsbodeH I dé krant van schouwen -duiveland! j Landbouwers zijn bang dat rijbaan te smal wordt Bedrijfstelefooninstallaties Digitale hotelcentrales - Portable autotelefoon Autotelefoon - Faxapparatuur - Mobilofoon/Portofoon Dirksland, NJJvorbeJduweg 5 01877 - 3733 communicatie Geautoriseerd Siemens-deafer lolelooricentrales tot 384 aansluitingen 24-uurs service door geheel Nederland Eigen Inbouwstatlon voor/lulotelotoon Eigen technische dienst Leasing Levering uit voorraad Schiedam, De Gbeynslraa! 2 010 - 4625355 KAMPEREN Tijdens de vergadering van de commissie RO Wester- schouwen discussie over het kamperen bij de boer. Vanavond, donderdag, treedt Historisch Dansensem ble Volta op In de Grote Kerk. Er is vandaag heel wat te doen op Schouwen- Duiveland. Een compleet overzicht. 10 RUITERS Ruitervereniging De Schouwse Ruiters domineert bij het springen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's DONDERDAG 30 APRIL 1992 148e JAARGANG NR 25145 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 HET WEER Vannacht weinig wind en weinig bewolking. Minimumtemperatuur omstreeks 3 graden en plaatselijk vorst aan de grond. Overdag toe nemende bewolking en tegen de avond wat regen of motregen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Weinig wind De grootste jeugd van een vorst is de zijnen te kennen. Martialis RENESSE/ZIERIKZEE - Tij dens een snelheidscontrole met radarapparatuur die dins dag 28 april werd gehouden heeft de politie 52 weggebrui kers gesignaleerd die te hard reden. De overtreders krijgen btnnctf fentccfe" wfckctt een pro ces-verbaal in de brievenbus met bijbehorende acceptgiro voor betaling van de boete. De weggebruikers die meer dan dertig kilometer per uur te hard reden moeten zich voor de rechter voor hun gedrag ver antwoorden. Tussen 07.30 en 12.15 stond de politie met de apparatuur langs de Stoofweg nabij Renesse. Slechts vier weggebruikers overtraden daar de maximum snelheid. De hoogst gemeten snelheid was 106 kilometer per uur terwijl men op de Stoofweg niet har der mag rijden dan 80 kilome ter. Tussen 13.10 en 14.00 uur stond men langs de Weg naar de Val tussen Zierikzee en de Zeelandbrug. In minder dan geen uur werden daar 38 snel heidsovertreders geregi streerd. De hoogst gemeten snelheid was 122 kilometer per uur terwijl de maximum toe gestane snelheid 80 kilometer is. Vervolgens stond de politie langs de Scheldestraat, Ca- landweg en Kuyerdamseweg. Bij de laatste twee lokaties werden geen overtredingen ge signaleerd en bij de Schel destraat tien. Daar reed men 70 kilometer per uur terwijl 50 is toegestaan. KERKWERVE - Dinsdagavond vond in Kerkwerve een aanrij ding tussen twee auto's plaats waarbij een inzittende licht werd gewond. Het ongeluk vond plaats om ongeveer 20.45 uur op de krui sing Brieskerkestraat/Bea- trixstraat. M. van de V. uit Middenschouwen reed over de Brieskerkestraat terwijl J. F. uit Middenschouwen vanuit de Beatrixstraat de Briesker kestraat in wilde rijden. J. F. zou daarbij geen voorrang heb ben verleend aan M. van de V. die op het midden van de v/eg zou hebben gereden. Er ont stond een nagenoeg frontale botsing die zo hard aankwam dat een passagier B. die bij M. van de V. in de auto 2at aan het oog gewond raakte. Beide voer tuigen werden door de aanrij ding behoorlijk beschadigd. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een O kwartaalabonnement f 47,50 I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169. en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats:I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw i bank-/gironummer vermelden: I 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. i CQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. koninginnedag '92 zien van rood/witte atten- tiestrepen en/of reflectoren. Naast de bakken wordt een 1,20 meter brede fietsstrook ge creëerd ten koste van de huidi ge groenstrook. Dit om te voor komen dat ook de fietsers naar het gevaarlijke middengedeel te van de weg om de bloembak ken heen moeten rijden. Bij el ke bloembak staat een lan taarnpaal om het gevaarte ook in donker goed zichtbaar te maken. Na de kruising Vierbannen- straat/Burgemeester Bouma- straat ligt weer een verkeers drempel en indien nodig wil men in een later stadium direct voor de verkeerslichten nog een strook attentieribbels aan brengen. „Als dit alles geen ef fect heeft kunnen we de Stolp- weg beter afsluiten", aldus de heer Haak. De landbouwers op de publie ke tribune waren echter bang dat het effect van de brede bloembakken voor hen nadelig zou zijn. „De wielbasis van een aantal grotere landbouwvoer tuigen is tegenwoordig 3,40 3,50 meter, terwijl de rijbaan die langs de bloembakken overblijft 3,25 meter is. We kunnen er helemaal niet langs of het gaat uren duren eer je met een (iets smaller) land bouwvoertuig langs alle zeven bloembakken bent", aldus de heer Flikweert. Burgemeester A. Bergshoeff beloofde dat dit probleem be keken zal worden. De suggestie vanuit het publiek om de bloembakken 1,60 meter breed te maken en zonodig te ver schuiven wees hij af omdat de bakken niet los staan, maar worden opgenomen in het weg dek. Een andere woordvoerder uit het publiek vroeg zich af of dit nu wel de ideale oplossing is. „In andere gemeenten wor den dergelijke obstakels weg gehaald en hier gaan we ze plaatsen". De burgemeester wees er op dat de ideale oplos sing niet bestaat. „Dit is een compromis waarmee we de snelheid uit het verkeer kun nen halen met redelijke finan ciële middelen". Als het plan aan de hand van de opmerkingen uit het pu bliek verder is aangepast en uitgewerkt, wordt het in de ko mende maanden aan de ge meenteraad voorgelegd. Wan neer die er zijn goedkeuring aan hecht en het benodigde geld beschikbaar stelt, moet ook het provinciaal bestuur nog zijn fiat geven aan de ver keersmaatregelen. Het is de bedoeling dat de werkzaamhe den begin september kunnen beginnen. Onze koningin was 42 jaar oud toen zij haar hoge ambt aanvaardde en in de tachtiger jaren versterkte zij op geheel eigen wijze de fundamenten van de constitutionele monarchie in Nederland. De vorstin trekt vaak tijdens staatsbezoeken de aandacht door de grote openhartigheid waarmee zij over bepaalde problemen spreekt. Uiterlijk vertoon wordt bij staatsbezoeken zoveel mogelijk vermeden. Het moderne koningsschap van Beatrix spreekt de menöen zeer aan. NIEUWERKERK - Zeven 1,80 meter brede bloembakken, twee ongeveer tien meter lange drempels en een strook attentieribbels. Dat zijn ruwweg de onder delen waarmee het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland de snelheid van het verkeer op de Stolpweg in Nieuwerkerk wil terugdringen. Enkele tien tallen omwonenden van de weg, die de twee bebouwingsgebieden van het dorp doormidden snijdt, kwamen dinsdagavond naar het gemeentehuis te Nieuwer kerk om zich door het Duivelandse college van b en w en hoofd dienst gemeente werken D. A. Haak te laten informeren over de plannen. De reacties waren in grote lijnen afwachtend positief. Alleen de landbouwers waren bang dat de rij baan door de maatregelen zo smal zal worden dat het zeer moeilijk dan wel on mogelijk wordt om met brede landbouwmachines langs de bloembakken te ma noeuvreren. Het dagelijks bestuur van de gemeente is inmiddels onge veer twee jaar bezig met het zoeken naar een oplossing die effectief is en niet meer kost dan de 60.000 gulden die men voor de aanpassingen heeft be groot. Nadat plannen als een mini-rotonde en verkeerslich ten in de loop van de tijd weer werden verworpen, presenteer de de heer Haak het compro mis dat het college nu voor ogen staat. Men streeft er naar om in september met de werk zaamheden te beginnen. Het plan houdt in dat net bui ten het dorp aan de kant van Dreischor in de Stolpweg een aantal attentieribbels wordt aangebracht. Daarna volgt een bord waarop wordt aangege ven dat het verkeer met obsta kels te maken krijgt. Tbr hoog te van het parkeerterrein voor vrachtwagens en de tennis baan volgt de eerste verkeers drempel, een plateau van 12 centimeter hoog en tien meter lang dat de snelheid van het verkeer moet terug brengen tot 35 d. 40 kilometer. Voor de kruising Weststraat/ Loensweg volgt de eerste van in totaal zeven versrhallingen die worden aangelegd op het weggedeelte tot het kruispunt met de Rijksweg N-59. Zo'n versmalling bestaat uit een bloembak van 1,80 meter breed en zeven meter lang met een schuine kant die wordt voor- Het ziet er naar uit dat het beeld van snel rijdende auto's op de Stolpweg binnen enkele maanden tot het verleden zal behoren. (Ar chieffoto). Op 30 april 1992 is het precies twaall jaar geleden dat prinses Beatrix Ingehuldigd werd als Koningin der Nederlanden. De vorstin zelf is 31 januari jarig, maar Koninginnedag wordt traditiegetrouw gevierd op 30 april. Menigeen zat zich de bizarre omstandigheden herinneren waaronder Beatrix in 1980 (ot Koningin werd gekroond. Onder het motto 'Geen woning, geen kroning' werd gedemonstreerd en braken rellen uit. Nu, twaalf jaar later is het in Nederland, en in Amsterdam, een stuk rustiger geworden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1