Sponsorloop All-Ready BC Zierikzee promoveert Schouwse Ruiters domineren springen Vermeule wint 23e Kapelleloop Bowlingcompetitie nog niet beslist 47 bij damclub Zierikzee All-Ready onderuit tegen Atlas Jeugdteam Scaldina kampioen 3e klasse zaterdag- en zondagvoetbal Laatste Grand Prix voor jeugd BC Zierikzee PROGRAMMA 10 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE j 1 i f~m -J ZIERIKZEE - Zo'n dertig deelnemers, jong en oud, kwamen dinsdagavond op het sportpark Ban- nink bijeen voorde sponsorloop die korfbalvereniging All-Ready had georganiseerd. De bedoeling was dat zij ieder 25 rondjes rond het korfbalveld zouden lopen, wat al snel neerkomt op een afstand van zes kilometer. Voor elk volbracht rondje betaalden sponsors, familieleden en vrienden die ruim van te voren waren benaderd, een geldbedrag. Om 18.30 uur startten de jeugdleden waarna om 19.30 uur het startschot viel voor de aspiranten, de jeugdleden en de senioren. Allé deelnemers kwijtten zich goed van hun taak en volbrachten de afstand. Na afloop bleek dat zij met hun presta tie een bedrag van 3000 gulden hadden vergaard. Geld dat wordt besteed aan het feest dat All- Ready op zaterdag 9 mei viert in het kader van het 25-jarig bestaan van de vereniging. ZIERIKZEE - Het le team van BC Zierikzee bestaande uit de dames Jacqueline Altena, Angelique v. d. Have en de heren Peter Tijl en Hanco de Vos zal het ko mend seizoen 1992/93 alsnog gaan deelnemen aan de landelijke bondscompeti- tie. Dit team dat afgelopen seizoen kampioen werd in de hoogste klasse district Zeeland afd. A, en maar nipt verloor in de promotiewedstrijd tegen Avanti 3 uit Middelburg, kampioen van afd. B, zal gebruik maken van de extra promotiere geling en gaan uitkomen in de 4e klasse landelijk. Plaatsen die openvallen in de overgangsklasse naar ere-divi- sie t/m de 4e klasse worden op gevuld door extra promotie vanuit de lagere klasse c.q. de districtscompetitie op basis van een reservepromotielijst. District Zeeland staat op no. 11 van deze reservepromotielijst. Vanaf deze plaats kon het dis trict Zeeland 1-'teanv^pgev-afts voor de bondscompetitie. Daar het le team van BC Zierikzee een paar jaar meedraait in de le klasse district en afgelopen seizoen kampioen werd kwam het jeugdige viertal hier ruim schoots voor in aanmerking. Met dit bericht van de badmin- tonbond was de hoofdmacht dan ook zeer ingenomen. Het team waseigenlijk min of meer uitgekeken in de dis trictscompetitie, en niet meer echt gemotiveerd om weer een seizoen dezelfde tegenstanders tegen te komen. Met het spelen in de landelijke competitie worden de wedstrij den weer een uitdaging, maar aan de andere kant zal er veel van de spelers verwacht wor den in verband met gerichte training, ;reizen naar de. uit wedstrijden enzovoort. Ook. zal van shuttle veranderd gaan worden. In de bondscompetitie wordt met veren shuttles ge speeld in tegenstelling tot de districtscompetitie waar met kunststof gespeeld wordt. Een en ander zal toch wat aanpas sing vergen. Een hele verandering voor Jac queline, Angelique, Peter en Hanco die er veel zin in hebben en het nieuwe seizoen optimis tisch tegemoet gaan. Voor bad mintonclub Zierikzee ook weer een leuke opsteker, die zodoen de na afwezigheid van onge veer vier jaar weer een team binnen haar vereniging heeft dat in de landelijke competitie uit komt. Een bewijs dat BC Zierikzesypog. steeds goed a'an. jle weg timmert. De .thuis wedstrijden'"van het ie team zullen gespeeld gaan worden op zaterdagmorgen van 10.00- 14.00 uur in het sportcentrum Onderdak. Pas medio augustus zal bekend zijn wie de tegen standers zijn en in welke afde ling van de 4e klasse gespeeld gaat worden. 12 september zal dan de start van de bondscom petitie zijn. BRUINISSE - De LR/PC Flakkee hield het eerste buiten-concours van dit sei zoen op Schouwen-Duiveland, in manege Hippisch Centrum GreVelingen in Bruinisse. Ofschoon de belangstelling nog niet echt overweldigend was, kon toch van een goede aanloop naar het groenseizoen worden gesproken. Zeker ook gezien het goede weer en de beste bodemconditie. In de dressuurrubrieken vielen voor diverse eilandelijke com binaties goede resultaten te no teren. Zo reed Annemarie Schalkwijk van LR Bru 126 punten bij elkaar in de B-ponie klasse. Mariska Rotteveel deed het relatief nog beter door zo wel 's morgens als 's middags 124 punten te scoren. Dit bete kende een tweede en een eerste prijs. In deze klasse pakte ook Marieke Heyboer (eerstejaars Schouwse Ruiter) een winst punt mee, zodat ze haar favo riete discipline springen mag gaan beoefenen. Haar zusje Kim kwam tot 118 punten. Goe de prestaties bij de ponies ook voor Bi bi Geertse van Bru met 124 punten in de LI (tweede plaats) en Debby Luysterburg (119 punten en een derde plaats). Bij de B-paarden konden in de ochtendproeven nog geen pot ten gebroken worden, 's Mid dags doorbrak Mary Jong- mans-Korsman de ban door in een goede proef haar zwarte Gitan naar 126 punten en een eerste plaats te sturen. In de Ll-paarden werd goed ge scoord door onder andere Ge rard de Ruiter van Bru met Claus (126 punten en eerste prijs) alsook met zijn tweede paard Eugenie K (123 punten en een derde prijs). Ook Arian- ne Hanse met Gentleman vol deed aan de voorwaarden voor een winstpunt. In de middag- proef was Gentleman goed voor 118 punten. Ook winst voor laatbloeier Rudy Jong- mans met Esprit van Westelijk Schouwen met 121 punten en een tweede plaats in de L2. Ook in deze klasse maar in de ochtendproeven een goede prestatie van Eline Struik met de beslist niet makkelijke Za- mora en voor Margreet v. d. Weele met Desiree, 124 en 123 punten en een eerste respectie velijk tweede plaats voor deze amazones. In de springring werden de la kens uitgedeeld door de Schouwse Ruiters. Rianne Struik begon de hattrick met eerste te worden bij de ponies klasse L. Hetzelfde deed Co Quartel met de nukkige vol bloed Edison bij de B-paarden, door als enige van de 16 deelne mers foutloos te blijven. Lau- ries Boonman kwam met de jonge en nog onervaren Fedor uit op 7 strafpunten. In de L klasse paarden stond er geen maat op het meesterschap van de Schouwse Ruiter-combina- tie Eline Struik/Zamora. Fout loos in de manche en in de bar rage. De combinatie is klaar voor de M-klasse! KAPELLE - In het Zeeuwse Kapelle werd een 15 ki lometerloop gehouden. Het was de 23e keer dat deze loop door het Goese AV'56 werd gehouden. Winnaar werd John Vermeule van Dynamo, Middelburg, die na zijn Olympische marathon desillusie, nu hoopt op uitzending voor het wereldkampioenschap halve marathon. Hij liep in Kapelle een nieuw parcoursrecord in de tijd van 48.08 min. Rian v. d. Broeke werd goede tweede in 48.19 min. Snelste Delta Sporter was Wim Provoost in 57.06 min. Gerard Koornneef was de snelste 60- plusser in 1 uur 3 minuten en 44 seconden. Winnares bij de dames was Jo- pie Daane van Atletica in 58.52 min. Mannen: 1. John Vermeule, Dyn. 70, 48.08 min.; 2. Rian v. d. Broeke, Atl., 48.19 min.; 3. Maarten de Jong, Ol. '70, 49.35 min.; 4. Erik Tbunissen, Ol. '70, 49.38 min. 5. Kees v. Koeverin- ge, Atl., 49.55 min.; 28. Wim Provoost, Delta Sport, 57.06 min. Mannen 40-50: 1. Wim van Dij- ke, Spado, 0.52.02 uur; 23. Cor Duinhouwer, Delta Sport, 1.01.34 uur; 34. Joop Kristelijn, Delta Sport, 1.06.11 uur. Mannen 50: 1. Frans Krijnsen, AV'56, 0.54.02 uur; 4. Gerard Koornneef, Delta Sport, 1.03.44 uur; 7. Jan Kloet, Delta Sport, 1.11.23 uur. ZIERIKZEE - Kampioen van de onderlinge competi tie van damvereniging Zierikzee is Jos de Wild uit Zierikzee geworden. Door zijn slotwedstrijd te win nen liet hij Cor Boot en Chris van der Wielen achter zich in de eindrangschikking. De Wild moest de laatste partij tegen Jan de Jonge. Deze zette zijn partij goed op en ging de moeilijkheden niet uit de weg. In het middenspel kon Jos de Wild echter een dam nemen, wat uiteindelijk de volle winst opleverde. De Wild werd hier mee kampioen en neemt daar mee de wisselbeker over van de titelhouder van vorig jaar, Aart Walraven, die dit seizoen zijn titel niet kon verdedigen. Het afgelopen seizoen was ove rigens toch succesvol voor de nieuwe kampioen: hij werd ook topscorer van het achttal dat zoals bekend Zeeuws kam pioen werd. De finale van de bekercompeti tie van damclub Zierikzee zal gaan tussen Cor Boot en nestor A. J. Flikweert. Boot kwam in de finale door in een goede po sitiepartij te winnen van John Honig. Flikweert plaatste zich verrassend door te winnen van Jaap Huigens. De reguliere partij eindigde in remise, maar in een beslissende sneldampar- tij wist routinier Flikweert de volle winst te pakken. ZIERIKZEE - Na twee over winningen op rij is het eerste team van korfbalvereniging All-Ready het afgelopen week einde tegen de eerste neder laag opgelopen. Van Atlas werd met 8-9 verloren. Het verlies was geheel onnodig daar All-Ready zeker de eerste helft de betere ploeg was en re gelrecht op de overwinning leek af te stevenen. Vrij gemak kelijk liep de Zierikzeese ploeg naar een 4-0 voorsprong. Atlas vocht sterk terug wat resulteer de in een 6-4 ruststand. Na de rust beïnvloedde een vervelend incident het verdere verloop van de wedstrijd. Scheidsrech ter Brasser constateerde een el leboogstoot die werd uitge deeld aan Wouter van Marle. Maar nog voor hij voor deze overtreding floot, schoot Es ther Scherpenisse van afstand raak. Na het geven van een gele kaart aan de dader kende hij tot ieders verbazing dit doel punt niet toe. Als enige op en rond het veld had hij de score niet gezien?! Mentaal gezien was het zwak van All-Ready dat zij hierna niet opnieuw de draad konden oppakken en de wedstrijd vol ledig uit handen gaven. Atlas putte moed uit het incident en sloop via afstandsschoten na derbij. In de laatste seconde pakte zij alsnog de 8-9 winst. Een teleurgesteld All-Ready, dat na de wedstrijd protest aantekende, moet toch volgen de week in de uitwedstrijd bij Triade gewoon de winst zien te pakken. Doelpuntenmakers All-Ready: Wim in 't Veld 1, Martin Rijn 2, Annemarie van Goudoever 2, Jaco Stoutjesdijk 2 en Hetty Melissant 1. RENESSE - Door het verlies dat' leider Alprokon Baren- drecht leed tegen 't Swarte Schaep Brouwershaven is de bowlingcompetitie nog niet beslist. In de resterende twee wedstrijden moet Alprokon nog twee punten pakken om Eetcafé De Blokhut voor te blijven. Hieronder volgen de uitslagen van de gespeelde wedstrijden: Rest. De Wig, Renesse-Aann. bedrijf Verseput 1-3; De Kreek/Le Rabot, Ouddorp, Renesse-Fun House, Renesse 0- 4; Alprokon, Barendrecht- Hotel-Eetcafé 't Swarte Schaep, Brouwershaven 0-4; Vakantiepark Schouwen BV, Renesse-RCB Marina Port Zé- lande, Brouwersdam 3-1. Vrij: Eetcafé De Blokhut, Wester- schouwen; Aann.bedrijf Bóm, Burgh-Haamstede. A groep Alprokon 22 62 De Blokhut 22 56 't Swarte Schaep 23 50 Fun House 22 32 De Kreek/Le Rabot 23 24 B groep De Wig 23 52,5 RCB Marina 23 51 Bert Verseput 23 46,5 Vac. park Schouwen 22 39 L. C. Bom 22 35 A-groep hoogste gemiddelde heren: Ed de Vries, 202, 't Swarte Schaep. Hoogste gemiddelde dames: Jacolien de Bruijn 177, Fun House. B-groep hoogste gemiddelde heren: Piet "Schippers 197, Vac.park Schouwen. Hoogste gemiddelde dames: Tiny Staal 166, Bert Verseput. De hoogste game was voor Ed de Vries, tevens de hoogste huisscore van de Renesse- spelers. 269 de hoogste game staat voor Bert Kweekei. Belladonna, Renesse-Restau- rant Mistral, Zierikzee 3-1; Tterpstra, Zierikzee-Tbmorrow- land, Rotterdam 4-0; Restau rant Delphi, Zierikzee-Duin en Strand, Scharendijke 4-0; Rest. Zeelust, Westerschouwen-Rest. The Sailors Inn, Bruinisse 3-1. Vrij: J. P. Staal, Renesse; Wa terland, Noordwelle. A-groep Zeelust Belladonna Mistral J. P. Staal The Sailers Inn B-groep Tferpstra Delphi Duin en Strand Tbmorrowland Waterland 22 64 23 49 22 48 22 38 23 25 23 59 22 53 23 53 22 32 22 27 A-groep: Hoogste gemiddelde heren: Hans Hilgers 203, Mistral. Hoogste gemiddelde dames: Jacolien de Bruijn 163, The Sailors Inn. B-groep: Hoogste gemiddelde heren: Lex van Boven 173, Delphi. Hoogste gemiddelde dames: Neeltje Dekker 143, Tbrpstra. ZIERIKZEE - Het le team van de tafeltennisvereni ging Scaldina pakte op de laatste wedstrijddag het kampioenschap. Er werd met 8-2 van RdT 1 gewon nen. Scaldina 2 liet die kans om dat ook te doen in de 4e klas lggen. Ze speelden gelijk tegen Slagvast 2. Scaldina 3 speelde een slechte wedstrijd tegen Westerzicht 6 en verloor met 2-8. Scaldina 4 speelde een leuke partij tegen MZ 8 en speelde gelijk 5-5. Eindelijk nadat het de vorige competitie misging pakte het le team van Scaldina dit keer de titel. Ibch zou het niet van een leien dakje gaan, zowel Erik Stoel als Hans Boon speelden technisch niet al te goed. Stoel won in drie games van Driesche 13-21, 21-15 en 21- 15. Boon won van Booy even eens in drie games 21-18, 12-21 en 21-18. Maurice van Slobbe maakte het 3e punt, waarna Boon en Stoel via het dubbel spel het 4e punt pakten. Hans Boon liet tegen Van Drie sche een punt liggen 20-22, 16- 21, en in de slotfase deed Erik Stoel hetzelfde tegen Booy, hij won de le game met 21-5 maar liet daarna de 2e game 16-21 en zeker de derde game slecht spe lend lopen 8-21. Ibch is het juist dat dit team kampioen werd in deze 3e klas A omdat ze de meeste techniek bezitten van de hele 3e klas, al leen op het mentale vlak schort het weieens. Hopelijk krijgen ze in de 2e klas wat beter tafel tennis tegenover zich. Het 2e Scaldinateam kreeeg via tegenstander Slagvast de informatie dat concurrent Yer- seke 2 te kloppen was als Scal dina met 7-3 van Slagvast zou winnen, le man van dit team Marien Hogerheijde deed wat van hem verwacht wordt, hij won opnieuw 3x. Arthur Schenk won 2x moeizaam en moest lx capituleren. Dick Kouwenberg kwam er deze middag niet aan te pas. Ook het dubbelspel werd deze mid dag verloren. Zodoende kwam de stand op 5-5 en waren er 2 punten te weinig om kampioen te worden in deze 4e klas A. Jammer voor een speler als Marien Hoogerheijde die als le man dit verdiend zou hebben. Het 3e team bakte er tegen Westerzicht 6 weinig van. Dan ny de Boer begon nog wel met winst op Groesser 21-18 en 24- 22 maar daarna werd er 3x te- gengescoord voordat Scaldina kon antwoorden. Dat antwoord kwam dan van Boudewijn Heijboer die tegen dezelfde Groesser ook scoorde 21-16 en 21-9. Verder werden er wel driega- mers gespeeld maar over de ge hele wedstrijd was het toch on der de maat. Toch een redelijk seizoen zo voor de le keer in de le klas pup/welpen voor dit team. Kranig Het 4e team speelde in principe boven haar kunnen in dezelfde le klas pqp/wel, toch hebben ze zich kranig geweerd. In de laatste wedstrijd tegen MZ 8 waren er leuke partijtjes te zien. Martijn Kieboom won 2 partijen en datzelfde deed Wil- co Vermeule. Marian Pankow won lx en verloor éénmaal nipt in drie games van Steenbeek 21-19, 16-21 en 19-21. Ook het dubbelspel met Martijn Kie boom werd in drie games verlo ren. Een terechte 5-5 eindstand. Al met al een competitie die voor trainer Ad de Graaf nog net niet die tevredenheid gaf - die hij er van had verwacht. Ook hier geldt als je wilt mee tellen moet er nog net dat schepje bovenop. Scaldina gaat nu een maand van toernooien tegemoet. OOST-SOUBURG - Zaterdag 25 april j.l. zijn in twee sporthallen te Oost-Souburg de Grand Prix wedstrijdenb voor de Zeeuwse badmintonjeugd ver speeld. Wegens het grote aantal inschrijvingen had de toernooicommissie van badmintonclub Astroï- den de volgende groepen laten vervallen: 2A jon gens, 3 A jongens en 3B jongens. Wegens te weinig in schrijvingen vervielen de groepen LA jongens, IA meisjes, 2B jongens en 3B meisjes. Voor alle duide lijkheid: in deze Grand Prix wedstrijden wordt ge werkt met leeftijdsklassen, die weer onderverdeeld zijn in recreatie- en competitiespelers. Wegens het uitloten van de ver schillende groepen konden 5 spelers van BC Zierikzee niet deelnemen, en vertrok de groep vanuit Zierikzee met 7 kinderen: Carola v. d. Have, Annet Schults, Jolanda van Groningen, Mirelle v. d. Have, René Holkers, Maurice Ravia en Susanne Timmer. Dit was de laatste Grand Prix uit een to- teel van 6. Iedere Grand Prix kunnen de deelnemers punten verdienen met de behaalde re sultaten. Na het eind van deze 6e Grand Prix wordt een rang lijst opgemaakt, en de deelne mers met de meeste punten (be haald in 6 toernooien) worden uitgenodigd om deel te nemen aan het invitatie Finale toer- Afdeling Zeeland zondagcompetitie SKNWK-Middclburg (pcr.kamp.) Wolf.dijk-SVD (pcr.kamp.) Kats-ZSC Afdeling Zeeland zondagcompetitie Bicrvlict-Hulstcrloo Renesse-Grocde 3c klas A Renesse 2-RCS 6 Luctor'88 3-Lcwed. Boys 3 Volharding 2-Patrijzcn 4 Goes 3-Hansw. Boys 3 Cortgene-Drcischor Zierikzee 4-Jong Ambon 3 Zierikzee 4-Hansw. Boys (vr. 1/5) 4c klas D Drcischor 2-Robur 3 Zonnemairc-Luctor'88 5 Ouwcrkerk 3-Volharding 4 Corlgcnc 2-Rcncssc 4 4c klas E Luctor'88 6- Lewed. Boys 4 Hansw. Boys 4- Luctor'88 6 (vr. 1/5) Hansw. Boys 4-Gocs 5 Ouwcrkerk 2- Volharding 3 Juniorencompetitie Groep B5 Renesse Bl-Mcvo BI Damescompetitie Corn Boys-Zld Sport Renesse 3- (bcsl.wcdstr.) (Icrr. Bres- Kwadcndammc 3 kens) Groep A meisjes RCS-WIK Bcvelanders- SVD Bekercompetitie Zaterdagbeker Colpl. Boys- Hcinkcnszand 2 Krabbendijkc-VCK Zondagbekcr Sluis-Aardcnburg RCS 3-Robur (vr. 1/5) Jong Ambon-Oostburg Schoondijkc-Walcheren 3 Hansw. Boys-Graauw Juniorenbekcr Kloctingc Al-Zicrikzcc Al (terr. Colpl. Boys) Vlissingcn B1- Kapcllc BI HVV CI-VCK Cl Middelburg Cl- "Tbrncuzcn Cl nooi dat verspeeld wordt in Sluis bij BC Schepnet op zater dag 23 mei a.s. De 7 deelnemers van BC Zie rikzee zorgden weer voor goede resultaten afgelopen zaterdag in Oost-Souburg. In klasse 3A DE verscheen Carolla v. d. Ha ve op de baan, en werd overtui gend poulewinnaar. Via een bye kwam ze in de kwartfinale Judith Mangnus tegen die ze versloeg met 11-8 en 11-7. In de halve finale kwam ze Anoeska Böse tegen, die ze in de le game wel partij kon geven, 8-11, maar in de 2e game kwam ze duidelijk te kort: 2-11. Ook in deze klasse Jolanda van Groningen in haar enkelspel. Ook zij werd overtuigend pou lewinnares. Via een bye kwam zij echter niet verder dan de kwartfinale waar zij Anoeska Bose tegenkwam en uitgescha keld werd met 10-12 en 4-11. Afwachten In klasse 4A traden in de DD de meisjes-Mirelle v. d. Ha- ve/Susanne Timmer aan die daar in een finalepoule van 5 koppels de 2e plaats opeisten. In klasse 4B 2 deelnemers van BC Zierikzee in hun enkelpar tij: Maurice Ravia en Suzanne Timmer. Maurice Ravia pakte hier in z'n enkelspel de 2e plaats, en Suzanne Timmer viel voor de 2e keer in de prij zen door in klasse 4B DE ook de 2e plaats te pakken in een fi nalepoule van 5 speelsters. Al le deelnemers van BC Zierik zee die aan deze 6 Grand Prix toernooien hebben deelgeno men zullen nu geduldig moeten afwachten wie uitgenodigd zal worden voor de finale op 23 mei. In totaal hebben 12 kinde ren deelgenomen, die tot 23 mei de tijd hebben om goed in vorm te blijven door training om goed voor de dag te komen in Sluis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 10