Rust Roest verzorgt spetterende slotact Foto-expositie Hongaars-Nederlands koor concert in kerk Zierikzee autoschade? de kortste weg naar herstel KORT AUTOSCHADE Leen Kostense en Ivonne van der Walle starten audio-inbouw-station Duitse dansgroepen te gast in Zeeland Grootste stoel te gast Clubhuis scouting Bru Scheldetoptoernooi Aan Korte Ring 3, Bruinisse Oranje-concert Dreischor Rommelmarkt in Zierikzee Op taptoe Bunschoten Vereniging Delphi-Mevo'80 zoekt teams voor competitie WOENSDAG 29 APRIL 1992 Leen Kostense gaat samen met vriendin Ivonne van der Walle hard aan de slag om Leko Car hifi tot een succes te maken. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Niet weten wat hij met 'al die vrije tijd' moet doen is voor Leen Kostense de reden dat hij op 1 mei gaat beginnen met een eigen bedrijf. Dit doet hij niet alleen, maar samen met vriendin Ivon ne van der Walle. Naast zijn vaste baan bij Shell in Pernis gaat hij nu een car audio-inbouw-station run nen. Bij dit station kunnen mensen terecht voor auto-hifi-apparatuur van diverse bekende merken. Het bedrijf krijgt de naam Le ko mee, naar de eerste twee let ters van zowel de voor als ach ternaam van Leen Kostense. Hij gaat zich voornamelijk richten op de verkoop van auto-hifi's, maar men kan er uiteraard ook terecht voor boxen, equalizers en verster kers. Wie weinig tijd heeft of door gebrek aan een technische knobbel liever een vakman aan het werk laat kan de appara tuur ook in laten bouwen. Naast de winkel gaat Leen Kostense zijn tijd namelijk ook verdelen over het in- bouwstation-. Showroom Aan Korte Ring 3 is de show room gevestigd. Hier worden showmodellen van de gevoerde merken getoond en kan men ze ook beluisteren. De merken die Kostense en zijn vriendin voe ren zijn: Kenwood, Pioneer, Philips, Sony, Sansui en Sher wood. Van deze merken is een uitgebreide audio-serie ver krijgbaar. Een merk dat zich exclusief bezig houdt met boxen is Peerless; ook dit merk is verkrijgbaar bij Leko. Naast dit bedrijf heeft Leen Kostense ook nog een baan in ploegen dienst, bij de raffinaderij van Shell in Pernis. Omdat deze ploegendiensten met zich mee brengen dat Kostense af en toe overdag vrij is besloot hij eens wat 'nuttigs' te gaan doen met deze tijd. De interesse in de muziek was er al en ook de voorliefde voor het beluisteren van de muziek tijdens de ritten in de auto stak de kop op. ,,De auto is tenslotte de enige plaats waar je on gestoord je radio volaan kunt zetten zonder de buren te sto ren. Mijn eerste eigen auto- audio was niet veel soeps en dus wilde ik steeds beter mate riaal. Zo ontstond het idee om een eigen bedrijf in die appara tuur te beginnen", aldus Leen Kostense. Hoewel Leko een grote voorraad heeft kunnen dingen die hij niet in zijn ma gazijn heeft theoretisch binnen 24 uur besteld worden. Leen Kostense en zijn vriendin Ivon ne van der Walle houden naast dit bedrijf voorlopig nog hun andere baan ernaast en daar om zijn er voorlopig beperkte openingstijden van de show room. Op woensdag van 08.30 uur tot 18.00 uur. Op vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur en op za terdag van 08.30 tot 17.00 uur. De andere dagen worden ge bruikt voor het inbouwen en uiteraard kan ook via een tele fonische afspraak een kijkje worden genomen in de show room. Wedstrijd Binnenkort neemt Leen Kos tense deel aan een auto-instal lateur-wedstrijd die wordt ge houden in recreatiepark Bin nenmaas. Tijdens deze wed strijd wordt diverse auto-audio uitgetest en wordt gekeken of het goed is ingebouwd. Of er geen ruis in zit, hoe de geluids weergave is, hoe origineel is de afwerking; dat zijn de vragen die tijdens deze dag, 23 mei, een rol spelen. Voorlopig ech ter hebben Leen Kostense en zijn vriendin Ivonne van der Walle hun handen vol aan de opening die op 1 mei plaats vindt. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij Leko, Korte Ring 3, 431L AP Bruinisse. Tele foon 01113-2731. ROTTERDAM - Van 29 april tot en met 10 mei zal een konink lijke fotopresentatie ter gele genheid van Koninginnedag te zien zijn in het Maritiem Mu seum te Rotterdam. Ihl van ko ninklijke bezoeken aan scheepswerven, tewaterlatin gen en dopingen van schepen. Tbr gelegenheid van het bezoek van koningin Beatrix aan Rot terdam is het Maritiem Mu seum op 30 april geopend van 11.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - Binnenkort vindt in de Nieuwe Kerk een Hongaars-Nederlandse muzikale ontmoeting plaats. Twee (school)koren, een uit Boedapest en de ander uit Middelharnis, zullen samen een religieus concert geven afgewisseld door een orgelsolo ge speeld door de jeugdige Hongaarse organist Laszlo Fassang. Het betreft een ontmoeting tussen het Baar Madas koor (Boedapest) en het Prins Maurits- koor (Middelharnis). Het Baér Madas koor is het schoolkoor van het Budapesti Reformétus Gimnózium en be staat uit ongeveer 60 leden va riërend in de leeftijd van 14-17 jaar. Het Budapesti Reformé- tus Gimnézium heeft al een ou de traditie die begint in 1859. Gedurende bijna veertig jaar communistisch bewind was de school gesloten. Met de omwen teling in Hongarije kwam ook de vrijheid van onderwijs weer terug en opende de oude chris telijke school van Boedapest met steun uit binnen- en bui tenland opnieuw de poorten. Al vroeg werd een begin ge maakt met een schoolkoor en een schoolorkest onder leiding van Janos Arany. Muzikaal project Ongeveer twee jaar geleden bracht het Prins Mauritskoor van de Christelijke Scholenge meenschap Prins Maurits uit Middelharnis een bezoek aan de pas heropende school in Boedapest. Het resulteerde in een gezamenlijk muzikaal pro ject: een Hongaars/Nederland se cassetteband met aan de ene zijde Hongaars gezongen, en aan de andere zijde Nederlands gezongen psalmen. De op brengst van dit project was een bijdrage aan de reiskosten van het Hongaars koor naar Neder land. In de week van 5 tot 9 mei hopen de Hongaren ons land te bezoeken. Naast officiële ge beurtenissen (o.a. een bezoek van de Hongaarse ambassa deur in Nederland) zal er ook driemaal geconcerteerd wor den. Het eerste concert vindt plaats in de Nieuwe Kerk te Zierikzee op woensdagavond 6 mei. Het Hongaarse koor zal een pro gramma van uitsluitend Hon gaarse religieuze muziek te la ten horen met werken van on der andere Zóltan Kodaly, Zol- tan Górdany, Lajos Bardos en Ferenc (Frans) Liszt. Het betreffen Hongaarse be werkingen van Geneefse psal men (o.a. Psalm 23, 51 en 114), een Onze Vader en bewerkin gen van een aantal vrije kerk liederen. De organist Laszlo Fassang zal op het Kam van der Meulen-orgel de grootste BACH Preludium en Fuga van de Hongaarse componist Frans Liszt vertolken. Gastkoor verzorgt grootste deel Hoewel het Hongaarse koor als gastkoor het grootste deel van het concert verzorgt zal ook het Nederlandse Prins Maurits koor zich laten horen. Zowel het grote koor als het 'klein- koor' en een combinatie van beide zal te horen zijn in wer ken van G. F. Handel (A toi la gloire), Goudimel (Psalm 8) en Vierdanck (het motet Lobe den Herrn). Het Prins Mauritskoor heeft naar verhouding meer jongere leden en is in Zierikzee bekend vanwege de jaarlijkse 'intocht' bij de Christmas Carols tradi tie. Het koor staat onder lei ding van Mar van der Veer. Aan het eind van de avond zul len beide koren (tweetalig) Psalm 8 zingen, daarbij uiting gevend aan de gedachte dat hoewel beide koren een andere taal spreken ze toch uit dezelf de traditie van de calvinisti sche reformatie komen. Het concert begint om acht uur. Ie dereen is welkom. Er wordt geen toegang geheven. BURGH-HAAMSTEDE - In expositieruimte De Bewaer- schole in Burgh-Haamstede is van zaterdag 2 mei tot en met zaterdag 23 mei werk te zien van fotograaf Theo Janssen. Wat er in de Bewaersehole te zien zal zijn zijn vooral kleu renfoto's van het Nederlandse landschap aan de kust. De foto's laten combinaties zien van natuur en menselijk ingrijpen in het landschap aan de zee. Geometrisch gevormde dammen, dijken, water- en landwegen tegenover door de natuur gevormde vormen, kleuren en structuren. Janssen studeerde civieltechniek aan de Universiteit van Delft waar na hij verkeersveiligheidson- derzoek als zijn werkterrein verkoos. Wat de fotografie be treft, een bezigheid waarmee Janssen zich sinds 1976 bezig houdt, is hij autodidact. In 1982 leverde zijn werk hem de titel Bondsmeesterklasse op van de Nederlandse Fotobond op. Het werk van Janssen is opgeno men in de Kunstuitleen van Zoetermeer en Middelburg en ook in de gemeentehuizen van Zoetermeer en Dronten be vindt zich werk van Janssen. Het werk van Janssen is tussen zaterdag 2 mei en 23 mei dage lijks (met uitzondering van zondag) van 13.30 tot 16.30 uur te bezichtigen in de Bewaer sehole. GOES - Het komende weekend brengen de Trachten- gruppen uit Neuerkirch en Friedewald, Duitsland een bezoek aan Zeeland, op; uitnodiging van de Volksdansgroep Vodago uit Goes. Vanavond, woens dag 29 april komen 35 jongeren uit Friedewald in Goes aan. Onder leiding van dansleidster Irmgard Viering maken de jon geren, in de leeftijd van 10 tot 15 jaar de reis per bus naar Goes. Daar worden ze allen on dergebracht in gastgezinnen in Goes en omgeving. De groep maakt deel uit van de „Folklore-Gruppe Friede wald" die meer dan zo'n 100 le den kent. Het ensemble was reeds meerdere keren in het buitenland. Tijdens optredens in Zeeland dansen de jongeren in de zondagse klederdracht uit Friedewald. Deze dracht wordt gekenmerkt door de ty pische „Kapfschmuck". Donderdag 30 april zal de groep van 14.00 tot 15.00 uur een optreden verzorgen voor de Stichting Festiviteiten Brui nisse in Bruinisse op het par keerterrein in het centrum. Optredens Vrijdag 1 mei heeft het 1 mei Comité uit Goes de groep uit genodigd een optreden te ver zorgen in het Asielzoekerscen trum in Goes. Tussen 20.00 en 21.30 uur verzorgt het ensemble in de eetzaal van het centrum een tweetal optredens. Vrijdagavond 1 mei komen 35 leden van de Trachtengruppe Neuerkirch in Goes aan onder leiding van Doris Wittig. Deze groep bestaat uit een jongeren- en een ouderengroep. De uit de Hunsrück afkomstige groep Neuerkirch maakte enkele ja ren geleden een reis van drie weken naar Rio Grande de Sul en Santa Catarina in Brazilië. Zaterdagmiddag 2 mei verzor gen beide groepen van 14.30 tot 16.30 uur een groot aantal op tredens in het centrum van Middelburg. Op uitnodiging van „De Ceremoniemeesters" zullen de beide Trachtengrup- pen op meerdere plaatsen die middag te zien zijn. 's Avonds biedt de Goese vereniging de gasten een culturele avond aan in Goes. Zondagmiddag 3 mei vertrekken de gasten dan weer per bus naar Duitsland. DREISCHOR Op vrijdag avond 1 mei wordt in de Neder landse Hervormde kerk te Dreisehor een zang- en samen- zangavond gehouden. Er wordt gezongen door het Christelijk Gemengd Koor Sursum Corda uit Middelburg onder leiding van dirigent Martin Mans. De organisten van deze avond zijn Janco Beider en Jaap Bakker. Jaap Bakker begeleidt het koor en Janco neemt de rest van het programma voor zijn rekening. Het programma staat in het te ken van Koninginnedag (Oran jeconcert). Naast de vaderland se liederen worden ook beken de psalmen en geestelijke lie deren gezongen. Ook staan en kele samenzangen op het pro gramma. Aan de avond wordt meege werkt door het trompetduo Herman en Henk-Jan Drost. Deze trompettisten, die optre den op veel concerten in het ge hele land en ook in het buiten land, zullen enkele solo's ten gehore brengen en tevens het koor bij enkele stukken bege leiden. Ook wordt bij het 100 leden tellende koor meegezon gen door een solist, de heer Keits uit Middelburg. De avond heeft ten doel geld bij elkaar te brengen voor het Shaara Zedek ziekenhuis in Je ruzalem. In dat ziekenhuis pro beert men mensen te bereiken met het evangelie. De toegang voor het Oranjeconcert is gra tis en de aanvang is 19.45 uur. ZIERIKZEE - Het Leger des Heils korps Zierikzee houdt op zaterdag 2 mei opnieuw een rommelmarkt. Lokatie is 'on der de Beuze'. De opbrengst is opnieuw be stemd voor een werkvakantie van de jongerengroep in Opor to, Portugal. Doel van dit be zoek is om het Leger des Heils in Oporto te helpen bij ver schillende activiteiten. De ver koop van boeken, curiosa en dergelijke begint om 10.00 uur en duurt tot uiterlijk 16.00 uur. Rust Roest Drum and Bugle Corps in actie. BUNSCHOTEN - Afgelopen vrijdag werd in Bun schoten een bescheiden taptoe gehouden. Aanzet tot deze feestelijke avond was de presentatie van de nieuwe uniformen van de plaatselijke malletband Excelsior. Naast deze malletband waren ook andere muziekverenigingen uit de buurt van Bunschoten op de tapto aanwezig. Rust Roest kwam <Jp het lijstje voor door oude contacten tussen leden van de mal letband en leden van Rust Roest. Het brengen van de show voor het nieuwe seizoen op een da tum die vóór Koninginnedag ligt is een vreemde ervaring voor het Zierikzeese drum and buglecorps. Meestal is Koning innedag de start van het sei zoen maar de leden vonden het niet erg dat Bunschoten dit jaar de primeur had. Arjan Vermeulen (bariton-line): „Dit is helemaal niet slecht hoor, het is eigenlijk best wel prettig om de show niet gelijk voor ei gen publiek te doen. Dingen die je nu fout doet doe je op Ko ninginnedag natuurlijk goed, en dat is voor de mensen in Zie rikzee alleen maar leuker." Koninginnedag Ondanks de zeer beperkte ruimte en diverse obstakels in de vorm van lantaarnpalen bracht Rust Roest het er niet slecht af. Het Bunschoter pu bliek genoot zichtbaar en hoor baar van al hetgene wat hun werd voorgeschoteld en ook de speaker van de avond bena drukte nog eens dat de komst van het corps zeer werd ge waardeerd. Op Koninginnedag is Rust Roest druk in de weer. Om 9.00 uur begint de streetparade door Maltha, om 13.00 uur pre- senteerd ze haar nieuwe show voor het Zierikzeese publiek (bij slecht weer wordt uitgewe ken naar sporthal Onderdak). Om 13.30 uur vertrekken ze naar Dordrecht voor een taptoe en om 19.00 uur geven ze acte de présense in Oosterland alwaar ook een show wordt gegeven. De mensen uit Bunschoten en omgeving kunnen inmiddels redenen genoeg bedenken om nog eens naar de show te ko men kijken. Iedereen die de show nog niet heeft gezien wordt op Koninginnedag op Bannink of in Oosterland ver wacht. Advertentie BanninklaanS 4301 NN Zierikzee Tet 01110-13551 ZONNEMAIRE - Voor één dag konden de bezoekers van Paauwe Interieur zich kleinduimpje wanen. Bij het bedrijf in Zonnemai- re was namelijk een speciale 'gast'. Dit was de grootste fauteuil ter wereld. De fauteuil is het produkt van een recordpoging door meubelfabriek Gebroeders van Maanen. De recordpoging is ge lukt en intussen staat de stoel vermeld in het Guiness Book of Records. De stoel heeft een totale hoogte van vier meter en weegt tweehonderdvijftig kilo. In de beuken romp is tachtig vierkante meter schuim verwerkt. Voor de stoffering is veertig metei stof van 1,40 meter breed gebruikt. De reuze fauteuil was maar één dag bij Paauwe te gast, maar in het klein maakt hij deel uit van de vaste collectie van het meubelbedrijf. Op de foto de heer Paauwe die zich ook wel eens Klein Duimpje wilde voelen, (foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Al voor het twintigste seizoen organi seert volleybalvereniging Delhpi-Mevo'80 van begin september tot half mei de recreatie- volleybalcompetitie van Schouwen-Duiveland, die op de vrijdagavond van 19.00-23.00 uur plaats vindt in sporthal Onderdak, Groene Weegje te Zierikzee. Er zijn zo'n 45 teams uit heel Schouwen-Duiveland die tegen elkaar uitkomen in damespou les (2x) of heren/gemengdpou- les (3x) om op die vrijdagavond via een sfeervol en een sportief volleybal onder elkaar uit te maken wie dat seizoen het beste team heeft. De poules zijn van een verschillend ni veau zodat iedereen vollebalt tegen een team van gelijk sterkte. Het volleybal komt natuurlijk op de eerste plaats, maar het wordt een echte uitgaangs- avond. Achteraf wordt er na tuurlijk onder het genot van een drankje ee gezellig praatje gemaakt. Het was eerst opge zet als bedrijfscompetitie, maar nu komt men alle soorten teams tegen: mensen die elkaar kennen van het werk, de schooltijd, vrienden, familiele den, gezelligheidsverenigingen waar men woont, ook zijn er mensen die zich gewoon aange meld hebben en die nu in een team spelen. Delphi-Mevo'80 is altijd op zoek naar nieuwe dingen op het plezier in volleyballen te vergroten, zo willen ze gaan realiseren dat mensen tegen een geringe vergoeding een partijtje kunnen volleyballen zonder aan de competitie mee te moeten doen; het gezellig volleyballen staat dan voorop. Voor de gezelligheid kan de competitie ook nooit te groot zijn, daarom zoekt zij nog teams of individuele sporters die graag een partije willen volleyballen. Delphi-Mevo'80 beperkt zich niet tót Schouwen-Duiveland, teams uit bijvoorbeeld Tholen. Goeree-Overflakkee, Walche ren, Noord- en Zuid-Beveland zijn van harte welkom. Voor aanmeldingen en inlich tingen kan men zich wenden tot volleybalvereniging Delphi-Mevo'80, t.a.v. Peter Bik Speelmanstraat 44, 4301 ZN Zierikzee, tel. 01110-12487. BRUINISSE - Omdat laat al tijd nog beter is dan nooit zal op zaterdag 2 mei het clubhuis van Scouting Bru officieel ge opend worden. Het nieuwe on derkomen is al ruim een jaar geleden verplaatst tijdens de opnames van de Uitdaging on der aanvoering van Angela Groothuizen. Daardoor kreeg de prinses Margrietgroep er een schitte rende tweede locatie bij op het strand direct aan het Grevelin- genmeer. Ondanks het feit'dat het clubhuis meteen na de ver plaatsing in gebruik werd ge nomen is met de officiële ope ning bewust gewacht tot na de uitzending door de AVRO. De scoutinggroep ziet een mooie gelegenheid om allen die zich in de afgelopen jaren hebben ingezet voor de realisatie van het clubhuis weer eens terug te zien. Burgemeestger Vogelaar zal om 14.00 uur de opening verrichten. Daarna wordt tot 16.00 uur open huis gehouden. ZONNEMAIRE - In het eerste weekend van niei wordt te Zonnemaire het jaarlijkse Scheldetop toernooi gehouden. Gastheer is de plaatselijke biljartvereniging Bommenede. De spelsoorlen welke op 1, 2 en 3 mei aan de orde komen zijn kader, bandstoten en driebanden. Voor deelname aan het Scheldetoptoernooi hebben de beste Zeeuwse biljarters een uitnodiging ontvangen. In totaal acht provinciale keu-voerders nemen het zo doende tegen elkaar op. Door toepassing van de zo genaamde Portugese-tabel wordt met proportionele moyennes de plaatsing vast gesteld. Deelnemers De loting voor de poules vindt plaats tijdens de eer ste speelavond, vrijdag 1 mei. De wedstrijden begin nen om 19.00 uur. Deelnemers aan het Schel detoptoernooi zijn: ,1. Rot tier, L. Dallinga, J. Zwa- nink, D. Bergmans (allen van het district Zceuws- Vlaanderen), J. J. Hame- ling, J. C. Westdorp (beiden district Walcheren De Beve- landcn). H. Wielaard, C. van Etten (district Schouwen- Duiveland).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3