Jekkers in Concertzaal Zes molens op Schouwen-Duiveland te bezichtigen tijdens Nationale Molendag Rust Roest Drum- and Bugle corps wederom op weg naar Frankrijk Overhandiging bedrijfsauto's Parachutisten openen paasshow Pannekoekenactie De grootste fauteuil ter wereld in Zonnemaire!! Louisiana Rhythm Boys in Brouwershaven Op zaterdag 9 mei van 9.00 tot 16.00 uur Verslag van een 'ooggetuige' Radiozender WSV-Bru Senioren fietstochten Kampweek CJV Samen Verder Waterpeil verlaagd Zonne bloem in Zierikzee Diploma- zwemmen Architectuur estafette WOENSDAG 22 APRIL 1992 3 SCHOUWEN-DUIVELAND - Op zaterdag 9 mei zijn in heel Nederland meer dan zeshonderd molens te bezichtigen in het kader van de Nationale Molendag. Zes daarvan staan op Schouwen-Duiveland. Het zijn de twee molens in Zierik zee, de kleine molen op de Havendijk te Brouwershaven, de pas gerestaureerdë (en dan inmiddels officieel geopende) molen in Zonnemaire, de molen naast het pannekoekenhuis in Burgh-Haamstede en de molen in Moriaanshoofd. Bij de meeste molens kan het publiek van 09.00 tot 16.00 uur terecht, in Haamstede tot 20.00 uur. In totaal staan op Schouwen- Duiveland twaalf molens waarvan er zeven eigendom zijn van gemeenten en vijf nog in particuliere handen. Die laatste zijn de Aeolus of oost molen in Dreischor, de molen De Haan in Brouwershaven, De molen 't Hert in de polder bij Ellemeet, De Graanhalm in Burgh-Haamstede en De Zwaan in Moriaanshoofd. Van deze vijf particuliere molens zijn er op 9 mei twee open gesteld voor publiek; De Graanhalm van molenaar P. J. Landegent in Haamstede en De Zwaan van de heer A. Verhage in Moriaanshoofd. De Graan halm is het hele jaar door zeer regelmatig open voor publiek. Bij De Zwaan is dat op vooral op afspraak het geval, maar tij dens de Nationale Molendag kan men er zo binnenlopen. Ook de molens die eigendom zijn van de gemeenten Brou wershaven (2), Zierikzee (2) en Duiveland (2) zijn in het zomer seizoen regelmatig geopend voor publiek. De molen van de> gemeente Middenschouwen, de Lelie bij Eikerzee ondergaat momenteel een ingrijpende restauratiebeurt maar zal naar verwachting volgend jaar ook geopend zijn voor publiek. Met alle molens op Schouwen- Duiveland die op zaterdag 9 mei worden opgesteld voor pu bliek kan ook daadwerkelijk graan worden gemalen. Wan neer er voldoende wind is zal dat tijdens de Nationale Mo lendag zeker ook gebeuren. De molenaars die dit proces in gang zetten en beheersen zul len tijdens hun werkzaamhe den het publiek informeren over het eeuwenoude bedrijf. Bij een aantal molens worden ook andere activiteiten georga niseerd. Zo wordt in molen De Graanhalm van het versgema len meel Zeeuwse bolussen ge bakken. Ook kan men hier pannekoeken eten. Bij een aan tal molens worden zakken meel verkocht. De molens die deelnemen aan de Nationale Molendag zijn te herkennen aan de blauwe wim pel van de vereniging De Hol- landsche Molen. De vereniging op wiens initiatief dit jaar voor de negentiende keer een Nationale Molendag wordt ge houden. Het evenement valt weer samen met de Landelijke Fietsdag. Het is geen gezamen lijk project, maar voor de men sen bestaat wel de mogelijk heid om er zelf een leuke com binatie van te maken. ZIERIKZEE - Het was afgelopen maandag (20 april) vroeg op voor de leden van Roest Roest Drum- and Bugle corps, want het corps moest uitrukken voor een optreden ver over de gren zen. Het stadje Merville, dicht bij Lille (Frank rijk), was de bestemming alwaar deelgenomen werd aan een jaarlijks terugkerend festijn. Om 06.30 uur stonden de eerste leden van Rust Roest al bij hun clubhuis De No- belpoort te wachten op de bus die hen naar het Franse stadje zou brengen. Ze had den er zin in, wapt het was tenslotte al Weer enige tijd geleden dat er in Frankrijk was opgetreden. Iets over zeven uur vertrok uit Zierikzee en na een voorspoedige reis van onge veer drie uur arriveerden ze in Merville. Er was toen nog genoeg tijd over om de van thuis meegenomen lunch pakketten te nuttigen. Ervaringen De leden hadden zich voor bereid op een lange rond gang, maar deze keer viel het mee, want na een klein half uurtje was het al ge beurd. Kennelijk was dit optreden bedoeld om de mensen attent te maken op het gebeuren dat 's middags om 14.30 uur zou plaatsvin den. Zodoende moest er nog anderhalf uur gewacht wor den. De tijd werd gevuld met een kleine repetitie en het uitwisselen van ervarin gen met andere Nederland se korpsen. Een kwartier later dan ge pland begon dan het grootse middaggebeuren. Er waren in totaal 21 groepen, waar onder 7 Nederlandse korp sen. De stoet bestond uit steltlopers, drumbands, majorettenpelotons en en kele praalwagens. In totaal namen ±750 mensen deel aan de optocht. Deze rond gang verliep wat minder vlot dan de vorige omdat de stoet regelmatig stopte voor een verder niet duidelijke reden. Gelukkig maakte het massaal toegestroomde en thousiaste Franse publiek veel goed. Het publiek strooide veelvuldig met confetti en er werd enthou siast geapplaudiseerd, iets wat volgens Drummajor Gerard van Wagtendonk in Nederland bij een streetpa- rade nauwelijks voorkomt. Rond de klok van vijf uur zat voor Rust Roest de rond gang erop. Er moest echter nog een klein optreden ver zorgd worden voor de 'Bo bo's' die het hele spektakel georganiseer^ hadden. Na dit optreden doken de leden van Rust Roest moe maar voldaan snel in de mooie bus van Van Oeveren waar na de terugreis aanvaard kon worden. Het eerste op treden in Frankrijk voor dit jaar zat er voor Rust Roest op. Er liggen nu nog twee optredens in Frankrijk in het verschiet, waaronder een weekend aan de Middel landse Zee! GOES - Op 22 mei wordt be gonnen met de vervanging van de FM-zendantenne, die zich op een hoogte van 100 meter aan de radiotoren in Goes be vindt. De antenne, die de program ma's van radio 2, 3, 4 en het programma van de Omroep Zeeland uitzendt, heeft onge veer 15 jaar dienst gedaan. Door de hoogstaande" werk zaamheden die tot half juni zullen duren, wordt de ont vangst van de radiozender Goes voor draagbare radio's en autoradio's verbeterd. Zaak is wel dat de bezitters van deze toestellen hun antenne medio juni anders richten. Om de uit zending van radioprogramma's tijdens de werkzaamheden doorgang te laten 4 vinden, wordt in genoemde periode uit gezonden met een zogenaamde 'halve' antenne. De ontvangst van geluid zal hierdoor tijde lijk afnemen. Zeker aan de rand van het verzorgingsge bied van de zender Goes: Zeeuws-Vlaanderen en Walche ren. BRUINISSE - De Watersport vereniging Bruinisse bestaat binnenkort 25 jaar. Vrijdag 15 mei wordt tijdens een receptie in een speciaal voor dat doel opgezette feesttent bij de jachthaven uitgebreid stil gestaan bij het jubileum. De receptie begint om 20.00 en duurt tot 21.30 uur. Het onlangs opgerichte Visserskoor uit Bruinisse treedt op en ook boe- renkapel Stuitje Leut geeft ac te de presence. ZONNEMAIRE - Op tweede paasdag werd de meubel-paasshow van Paauwe Woninginrichting op bijzondere wijze geopend. Hiervoor hadden zij een team parachutisten ingehuurd die boven het pand van Paauwe hun duikvlucht naar beneden begon onder toeziend oog van een honderdtal men sen. Dit als (ont)spannende onderbreking van de grootse meubelshow waar ook enkele honderden mensen naar kwamen kijken. Het parachutistenteam bestond uit leden van The Flying Dutchmen uit Rotterdam. Dit team bestaat uit zo'n 220 ervaren parachutisten, waarvan er uiteraard maar en kele naar Zonnemaire afreisden om de bezoekers te vermaken. Op de foto één van de leden van het team die na een val van 200 kilometer per uur weer veilig landde in het veldje voor Paauwe Wo ninginrichting. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Op veler verzoek organiseert het comité Senio renfietstochten wederom een fietstocht voor senioren op Schouwen-Duiveland. De tocht vindt plaats op dinsdag 28 april 1992 om 13.30 uur van af het zwembad Onderdak te Zierikzee. De lengte van de Duiveland- route is ongeveer 27 km en voert de deelnemers door het zuidelijk gedèelte van de ge meente Duiveland naar Oos- terland, waar een koffiepauze zal worden gehouden. Tijdens de tocht zullen begelei ders en een EHBO-er van het Nederlandse Rode Kruis mee rijden. Ook een bezemwagen met een reparatieploeg zal de stoet begeleiden. Deze fietstocht is niet alleen bedoeld voor mensen die vaak afstanden fietsen, maar juist ook voor senioren die wat min der vaak fietsen en dit toch graag willen doen in gezel schap met anderen. Ibr bestrijding van de organi satiekosten wordt een start- geld van f2,- per deelnemer ge vraagd. Consumpties onder weg zijn voor eigen rekening. Deelname aan de fietstocht is op eigen risico. Aanmelden voor de fietstocht op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur bij de Stichting Wel zijn Ouderen. Iblefoon: 01110- 13224. RENESSE - Op initiatief van de CJV Samen Verder wordt dit jaar voor de twintigste keer een kampweek georgani seerd in het CJV-kamp te Re- nesse. Het evenement vindt plaats van 1 tot en met 8 augustus en is bedoeld voor deelnemers van 6 tot 15 jaar. Zij worden gesplitst in twee groepen. Voor de kinderen van 6 tot 9 jaar duurt het evenement vier da gen, voor de groep van 9 tot 15 jaar een hele week. Men slaapt in acht-persoonshutten. Nade re informatie en opgave via te lefoonnummer 01110-17671. MIDDELBURG - Met ingang van maandag 27 april wordt de stand van het water in het Ka naal door Walcheren met 60 centimeter verlaagd naar 0,30 meter Nieuw Amsterdams Peil (NAP). De lagere waterstand is nodig om onderhoudswerk aan de ka naaloevers te kunnen uitvoe ren. Verwacht wordt dat de werkzaamheden tot vrijdag 22 mei duren. Hierna kan het peil weer naar de gebruikelijke stand worden opgevoerd. Door de lagere waterstand moeten schippers op de meeste delen van het kanaal rekening hou den met een geringere diep gang. Alleen op het deel tussen Veere en het zijkanaal naar Ar- nemuiden blijft de diepgang onveranderd 3,70 meter. Op de overige gedeelten moet reke ning worden gehouden met een vermindering van de diepgang van ongeveer 0,60 centimeter. ZIERIKZEE - De Zonne bloem afdeling Schou wen-Duiveland houdt haar jaarlijkse dagboot tocht op donderdag 7 mei. De Stad Zierikzee van Rederij den Breejen is zo'n comfortabel en ruim schip dat er behal ve zieken en gehandicap ten ook weer enkele be jaarden mee kunnen. Vertrek op 7 mei om 09.30 uur aan 't Luitje in Zierikzee. De tocht gaat over de Oosterschelde en het Veerse Meer, terug keer in Zierikzee om 16.30 uur. Voor lunch en consumpties wordt ge zorgd aan boord. De deelnemersbijdrage is 30,- per persoon. Zij die informatie willen inwinnen kunnen con tact opnemen met Zon nebloemmedewerkers of direct met de boottocht commissie: mw. M. Brull, telefoon 01110- 14192; mw. C. Lips, tele foon 01110-12332. Opgave voor deelname vóór 27 april. ZIERIKZEE - Hieronder vol gen de uitslagen van het diplo ma-zwemmen in Onderdak te Zierikzee. De uitslagen gaan over het Teddybeer diploma en de zwemdiploma's Zwemvaar- digheid Z, A en B. Teddybeerdiploma brons Ilse van Dijke, Femke Ennega, Sjoerd v. d. Hoek, Gruson Klaasse, Sabrina Landman, Willianne Schot, Ronald van Slobbe, Mirre Vaillant, Nicole Verbraak, Milov Verkerke,. Jer ry de Haan Teddybeerdiploma zilver Willem den Baars, Yonick Breukers, Yavanne Delfgaauw, Soraya Schoeré, Floortje Vol- keri, Kenneth de Vrieze, Nina der Weduwen, Dennis Zandijk. Teddybeerdiploma goud Jorne den Boer, Marlies Dood- korte, Karin Verhoek. A-diploma Dennis van Antwerpen, Lieke Baris, Gijs Bitter, Peter Bolle, Edward Boot, Maartje v. d. Bos, Jantine v. d. Bosse, Joleen Brink, Muhlis Gakir, Eelke Costerus, Mariëlle Dekker, Renze Deurloo, Daniel van Dij ke, Johan van Floresteijn, Ben jamin de Glopper, Jan-W. Goedhart, Kalijn de Groot, Kees Hart, Tbrsten Heinke, Re- mo van Hengel, Sander Jor- daan, Cees Jumelet, Jacolien Kiesenberg, Lex Koornneef, Sarah Lateur, Jan-Kees de Leeuw, Merijn Priemis, Josien Provoost, Leander Rouw, Willi am v. d. Schelde, Remi Schoe- maker, Gemma Stevense, Patri cia Stoel, Hans Stols, Maaike Straayer, Daisy Vercruysse. B-diploma Pieter Anemaat, Casper Bie- rens, Sander Bolier, Aart Cla- risse, Niels van Dijke, Ilse Har don, Mirjam Hekman, Alex Hobé, Mignon 't Hooft, Marij ke de Jonge, Daphne Ketting, Johan Kik, Marius van Koeve- ringe, Martine de Kok, Angeli- ne Kooyman, Piet-Hein Kor ving, Johan Kristalijn, Wendy van Leeuwen, Merlijn Lems, Patricia Lokerse, Jennifer Meddeler, Ramon Meyer, Corné Mol, Saskia van Nieuwenhuij- se, Arjo Nieuwkoop, Wesley Quist, Nicolet Rademaker, Jan ter Riet, Rosanne Roggeband, Arjen van Schelven, Daniel Schreinemacher, Marjan Stout- jesdijk, Pieternel Tieleman, Eyüp Ulu, Tiffany Vente, Mar jolein Vercauteren, Rachel de Vries, Vincent de Vrieze, Ge rard v. d. Welle, Lennart van der Wekken. Zwemvaardigheidsdiploma Barry van Baarle, Mark Berre- voets, Sabrina Biervliet, Ma- rinka Braun, Elisabeth Dek ker, Perry Goedegebuure, Al- wine Hellingman, Martin Ho bé, Jeroen van Hooydonk, Mar co Renters, Germaine Kosters, Anne Lanting, Arjan Meeles, Minoe Mol, Michel Pikard, Anouck Priemis, Dorothy Roe- lofs, Esther v. d. Schee, Joa chim Schot, Esther van Urk, Jessica Verkaart, Ramona de Vos, Monica Natte SEROOSKERKE - Op initia tief van dc Hervormde Kerk Serooskerke wordt op zater dag 25 april een pannekoeken actie gehouden ten bate van het kerkgebouw. Mensen uit heel Westerschou- wen kunnen tot donderdag 23 april 10.00 uur pannekoeken bestellen via telefoonnummer 0117-1323. Het gaat dan om mi nimaal vijf pannekoeken tot een onbeperkt aantal dat zater dag gratis aan huis wordt be zorgd. ZONNEMAIRE - Zaterdag 25 april kan men bij Paauwe in Zonnemaire de grootste fauteuil ter we reld gaan bekijken! Vorige week al, was deze fau teuil te zien in een uitzending van RTL-4: het pro gramma van de Nationale Postcodeloterij. In dat programma was een item verwerkt van De Eerste de Beste, waarin deze fauteuil, een stunt van meubelfa briek Gebroeders van Maanen, aan bod kwam. Het doel was opname in het Guiness Book of Records en daarin is men geslaagd. NEELTJE JANS - Op initiatief van de Bond van Nederlandse Architecten wordt een archi- tektuurestafette door Zeeland gehouden. De openingsmani festatie vindt plaats op zater dag 16 mei met een achitek- tuurspektakel van het trajekt- theater. Op 17 mei kan iedere belang stellende deelnemen aan een route door Zeeland die langs 16 bouwwerken leidt die door ge bondenheid aan de regio een ei gen allure hebben gekregen. In de periode daarna zijn bij de diverse VVV's nog routekaar ten te koop zodat men op eigen gelegenheid de route of een ge deelte daarvan kan rijden. Klarinettist/saxofonist Hame link is de leider en zanger van de bekende New Orleans Red Beans, die uitsluitend New Or leans revival spelen, de stijl die ook voor de Brouwse jazz- middagen wordt nagestreefd. Zo nu en dan echter vindt Hans Hamelink het prettig om eens een muzikaal uitstapje te ma ken naar een verwante, maar toch net iets andere stijl. Dan formeert hij een speciaal or kest, altijd luisterend naar de naam Louisiana Rhythm Boys, dat bekende dixielandnum- mers speelt in een interpretatie die meer neigt naar Chica- gostijl en swing. Daarbij lig gen de tempo's van de num mers meestal wat hoger en is ei- De fauteuil is een exacte kopie, op basis van de originele mate rialen, van model Dundee uit de Van Maanen-collectie. De af metingen zijn gigantisch, want wat te denken van een totale meer ruimte voor improvisa ties. Overigens wordt daarbij het zelfde uitgangspunt gehan teerd als bij de 'Beans': de mu ziek moet goed in het gehoor blijven liggen en goed 'dans baar' blijven. Voor gastvrouw Nel Evers een eveneens goede reden om deze formatie onder leiding van een provinciege- noot naar Brouwershaven te la ten komen. Hans Hamelink brengt vier er varen muzikanten mee: Jan Groen (trompet), Frank Nieu- wenhuizen (trombone), Piet van Elswijk (banjo) en Jan Heijnsdijk (sousafoon). De zondagse jazzmiddag be gint zoals gebruikelijk om drie uur. hoogte van meer dan 4 meter, of zitkussens die dik genoeg zijn om er een olifant op te kunnen parkeren. Om er op te klim men heeft men een flink for maat keukentrap nodig en de zitting zelf biedt de mogelijk heid van een comfortabele overnachting voor 2 personen.' De fauteuil weegt 250 kilo en in de beuken romp is ruim 80 m2 schuim verwerkt. Voor de stof fering heeft men een lap van 40 meter a 1,40 meter breed ge bruikt. Ter afsluiting van de succesvolle Paasshow is Paau we Interieur er in geslaagd de ze reus voor 1 dag (zaterdag a.s.) te bemachtigen. En het leuke is, dat Paauwe dezelfde fauteuil op normaal" formaat in de collectie heeft, zodat men goed kan vergelijken, 'n Pri meur voor Zeeland, te zien in- Zonnemaire. UTRECHT - Staatssecretaris Simons (volksgezondheid) krijgt woensdag ruim 14.500 petities overhandigd met het verzoek om vergoeding van ho meopathische geneesmiddelen in het ziekenfondspakket te handhaven. ROERMOND - Het aantal broedgevallen van kerkuilen is verleden jaar in Limburg sterk gedaald ten opzichte van 199Q. Werden toen nog 53 gevallen ge registreerd, verleden jaar nog maar twintig. BROUWERSHAVEN - Zondagmiddag 26 april tre den de Louisiana Rhythm Boys onder leiding van Middelburger Hans Hamelink op in eetcafé 't Swar- te Schaep in Brouwershaven. ZIERIKZEE - In weersomstandigheden die niet bijster veelbelovend waren voor het paasweekein de vond vrijdag de overhandiging plaats van vier nieuwe bedrijfsauto's van Beter Wonen. Deze vier Fiat Dukato's zijn gezamenlijk geleverd door Fiat Dealer Van der Wekken uit Zierikzee. Beter Wonen reed voorheen bussen van een ander merk, maar besloot deze keer om Fiat te gaan rijden. Door speciale schappen binnen in de bussen vormen de Dukato's nu rijdende magazijnen voor de technische dienst van Beter Wonen uit Zierikzee. Het woning verhuurbedrijf wilde in eerste instan tie overgaan op elektrische wagens voor haar technisch personeel, maar navraag leverde meer na delen als voordelen, op onder meer door het meevoeren van de accu's dat men toch maar weer koos voor een dieselmotor. De Dukato's voldoen aan de eisen met betrekking tot de arbeidsomstandig- heden-wet, wat de auto's ook voor het personeel aantrekkelijk maakte, aangezien zij er toch heel wat kilometers mee moeten afleggen. Op de foto overhandigt Cees van der Wekken van de Fiat ga rage uit Zierikzee de sleutels aan P. R. Bambelt, hoofd technisch beheer en milieu van Beter Wonen. De vier technische medewerkers kijken toe. (Foto Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het gelijk van de koffieteut. Dat is de niet alledaagse titel van het tweede klein- kunstprogramma van Harrie Jekkers. De voormalige zanger van de popgroep Het Klein Orkest is op vrijdag 24 april met dit programma te zien in de Concertzaal te Zierikzee. Met dit optreden ivordt het theaterprogramma 1991/1992 van Uit op Schouwen-Duiveland besloten. In zijn theater programma Het gelijk van de koffietent luistert Hariie Jekkers in een ouderwetse Haagse koffie teut aandachtig naar de vaste klanten die vanachter een bakkie koffie moeiteloos problemen oplossen zoals het voetbalvandalisme, de woningnood en de opvang van Duitse Trabenatvluchte-> lingen. Ook hoort hij hoc in tien seconden tijd het gat in de ozonlaag wordt dichtgepraat en komt hij te weten dat je aids krijgt van bijen. Naast de conférences zingt Harrie Jekkers een tiental lie deren die soms hilarisch en soms ontroerend zijn. De voorstelling begint om 20.00 uur. 4 4 fc

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3