D Keeper Simmerok behoedt Renesse voor nederlaag Dreischor verder op weg naar titel SKNWK ook in bekerstrijd succesvol Scoringsgebrek nekt wederom Zonnemaire WIK gedachteloos ronde verder Nerveus ZSC verliest van hekkesluiter All-Ready houdt sponsorloop 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE CADZAND - Tijdens absoluut één van haar slechtste wed strijden van het seizoen heeft het eerste elftal van ZSC haar jongste duel in en tegen hek kesluiter Cadzand verloren. De collectief nerveus spelende Scharendijkse elf verloren de uitwedstrijd in Zeeuws Vlaan deren met 2-0. „Het zat er van daag vanaf het begin al niet in", concludeerde trainer Sjaak Dorreman. „ZSC speelde erg zenuwachtig. Het leek wel alsof ze bang wa ren, het spel leek nergens naar", aldus Dorreman na af loop. In de eerste helft kreeg ZSC wel enkele kansen, maar verzuimde deze om te zetten in doelpunten. Cadzand kreeg ei genlijk maar één mogelijk heid. Die werd ternauwernood door Kees Snoek op de doellijn verijdeld. Na een 0-0 ruststand werd slecht wegwerken in de verde diging van ZSC rigoreus af gestraft door de gastheren: 1-0. De vrij pittige wedstrijd, waarbij harde overtredingen door beide ploegen niet werden geschuwd, kreeg in de extra- tijd haar beslag. Uit een corner bracht een kopbal de 2-0 eind stand op het scorebord. ZIERIKZEE - Korfbalvereni ging All-Ready uit Zierikzee viert dit jaar het 25-jarig be staan. Op 9 mei vinden er op sportpark Bannink in het ka der van dit jubileum de hele dag diverse activiteiten plaats voor de leden, de jeugd, de oud-leden en andere genodig den. Omdat het organiseren van dergelijke activiteiten een hoge kostenpost vormt, houdt All-Ready op maandag 27 april een sponsorloop voor de eigen leden. Van 18.30 uur tot 19.30 uur krij gen de pupillen de mogelijk heid om zoveel mogelijk rond jes te lopen en vanaf 19.30 uur zijn de aspiranten, junioren en senioren aan de beurt om bin nen één uur zoveel mogelijk geld binnen te halen. De leden zullen binnen de familie-, ken nissen- en vriendenkring zo veel mogelijk sponsors probe ren te vinden en All-Ready zal ook proberen deze loop door een aantal bedrijven te laten sponsoren. Het gaat om rondjes rond een uitgelegd vakkenkorfbalveld 24Q meter) en het maximaal aantal rondjes dat binnen een uur gelopen mag worden is 25. All-Ready hoopt op deze ma nier een gedeelte van de activi teiten die georganiseerd wor den in verband met het jubi leum te kunnen bekostigen. AMSTELVEEN - De Amster- damsche Hockey en Bandy Club is maandag ter gelegen heid van het honderd-jarig be staan onderscheiden met de ko ninklijke erepenning. GROEDE - Het eerste elftal van RV Renesse heeft haar gisteren, maandag, gespeelde uitwedstrijd in en tegen Groede met 0-1 gewonnen. Het was met na me de voortreffelijk keepende doelman Maurice Simmerok die Renesse van begin tot eind overeind hield. Gezien de veldverhoudingen had het thuisspe- lende Groede toch zeker minimaal ook één puntje verdiend. „De ene week speel je heel goed maar blijf je met lege handen. Vandaag heeft Renes se niet zo'n beste wedstrijd, maar ga je met de volle winst naar huis", verwonderde Re- nesse-trainer Ed van Lent zich weer eens over volkssport nummer één. In tegenstelling tot enkele verloren duels, toen het spelpeil hem toch kon be koren, was Van Lent over het optreden tegen Groede voorals nog niet te spreken. „Ik ben niet tevreden. Het was bij Re nesse allemaal te lauw". Puikbest Reeds in de eerste helft kreeg Groede de beste kansen. Het was evenwel dankzij de puik best keepende Maurice Simme rok dat Renesse op de been bleef. Ibt drie keer toe bracht de Renesse-doelman de meest onbegrijpelijke reddingen tot stand. Renesse kreeg via aan voerder Mischa van de Hoek nog de beste kans in de eerste helft. Hij trapte de bal echter keihard op de paal. Na de hervatting had Van Lent graag gezien dat het tempo om hoog had gegaan. Althans dat had hij zijn selectie tijdens de theepauze voorgehouden. Re nesse speelde wel iets feller, maar wederom was het Groede dat de beste kansen op de gras mat toverde. Het ontbrak ze evenwel aan de afwerking er van. In de 25e minuut was het laat ste man Peter Bouterse die over de linkervleugel oprukte en een prima voorzet plaatste. Bij de tweede paal was het Mischa van de Hoek die hoog opsprin gend boven iedereen uittoren de en al koppend de uiteinde lijk enige maar beslissende treffer binnenknikte: 0-1. BRIGSTOCK - Eddy Stibbe is in het Paasweekeinde in een sa mengestelde wedstrijd in de Engelse plaats Brigstock twee de geworden. RENESSE - Het eerste elftal van voetbalvereniging Zonnemaire is maandag, tweede paasdag, tegen het op papier zwakkere vierde team van RV Renesse met 3-0 ten onder gegaan. Tijdens de uitwedstrijd in de Schouwse badplaats kwam weer eens temeer het scoringsgebrek van de Zonnemairse voorhoede aan het daglicht. Qua veldverhouding toonden de Zonnemaire elf zich zeker niet de mindere van Renesse 4. Het verschil zat hem hierin dat de gastheren wel de kansen verzilverden, daar waar de mannen van trainer Wim Kom mer telkenmale faalden in de afwerking. In de 15e minuut was het gastheer Jaap van de Hoek die Renesse 4 uit een cor ner op voorsprong bracht: 1-0. Naast Kansen in het eerste bedrijf voor Zonnemaire kwamen er onder andere voor Edwin de Vlieger, Marco Thnis en Danny Jonker. Zij wisten de. juiste plaats tussen de twee palen echter niet te vinden. Na de hervatting bouwde Renesse haar voorsprong in de 5e mi nuut uit naar 2-0. Danny Jon ker kreeg hier de kans de aan sluiting te realiseren. Maar al leen voor de keeper trapte hij het leer net naast. Daar Zonnemaire in de slotfase van de tweede helft steeds meer mensen in de aanval plaatsten, vielen in de achter hoede de gaten. Hiervan wist de thuisploeg één keer gebruik te maken, zodat er uiteindelijk een 3-0 eindstand op het score bord tevoorschijn kwam. DREISCHOR - Het eerste elftal van SV Dreischor, heeft het kampioenschap gisteren, maandag, weer één stapje dichterbij gebracht. Middels een 'ouder wets' hoge uitslag (11-2), zoals die ook vooral aan het begin van de competitie werd gerealiseerd, konden wederom twee punten aan het totaal worden toege voegd. Met nog twee wedstrijden voor de boeg gaat Dreischor nog altijd met één punt meer dan Cortge- ne aan de leiding in de 3e klas A. op 5-1. Na de hervatting bleek SV Dreischor bij lange na nog niet verzadigd. In de 11e mi nuut maakte Norman Dijst weer een aanvang met de optel ling: 6-1. Door niet attent genoeg ingrij pen mocht ook Luctor '88 weer iets aan de score doen: 6-2. Jan Witte liet zich in de 22e minuut echter andermaal gelden en kopte zijn ploeg naar 7-2. Ook het volgende doelpunt nam hij voor zijn rekening: 8-2. Nor man Dijst zorgde voor 9-2, waarna de tien werd volge- maakt door Richard Drubbel, die fraai een vrije trap langs de muur via binnenkant paal in de touwen zag belanden: 10-2. De laatste treffer nam Norman Dijst voor zijn rekening: 11-2. Peter van de Cingel (rechts) dicht in de huurt van een treffer voor SKNWK. Duiveland-keeper Marco van de Linde (links) zal echter redding brengen. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - SKNWK, de zo succesvolle debutant in de eerste klas afde- ling, heeft zich ten koste van het Oosterlandse SV Duiveland voor de volgende bekerronde weten te plaatsen. De gemeentelijke bekerderby, op het Nieuwer- kerkse sportpark Het Springer, eindigde overigens onbeslist: 2-2. Pas bij het ne men van de reglementaire tweede strafschoppenserie loodste doelman Richard Dalebout SKNWK naar de kwartfinales. Hij stopte de elfmetertrap van streek genoot Henk de Bruine. Voor het Oosterlandse SV Dui veland betekende de beker wedstrijd tegen SKNWK de vierde ontmoeting dit seizoen tegen een Nieuwerkerks elftal. In de competitie werd het eer ste elftal van SKNWK reeds twee keer tegemoet getreden, terwijl tijdens de vorige beker ronde de reserves van de blauwzwarten werden uitge schakeld. Nu werden de man nen van trainer Cees Willemse zelf voor een verder optreden in de afdelingsbeker uitgescha keld. Beide partijen toonden zich evenwel nagenoeg negentig mi nuten aan elkaar gewaagd. In de eerste helft was echter wat meer voetbal te aanschouwen, daar waar het na de hervatting meer aankwam op vechtlust. Het waren de gastheren die in de 25e minuut op voorsprong kwamen. Een vrije trap van Ronnie de Bruine werd door hem in één keer in de kruising gejaagd: 1- 0. Veel acties speelden zich hierna op het middenveld af. Geen van beide elftallen wist echte gevaarlijke kansen te creëeren. Vijf minuten voor de rust kwamen de bezoekers langszij. Uit een prima voorzet van André van den Berge te kende René van der Werf voor de gelijkmaker: 1-1. In het tweede gedeelte kwam SKNWK op achterstand. Reeds in de 5e minuut flitste René van der Werf langs linksback Tonny Schietttekatte waarna de Oosterlander de bal kon voorgeven. Aldaar stond Hans Capelle gereed SKNWK- doelman Richard Dalebout te passeren: 1-2. Nadat trainer Kees Kommer verdediger Len- nart de Looze had gewisseld voor een extra aanvaller, in de persoon van Adrie Matthijse, gingen de gastheren fanatiek op jacht naar de gelijkmaker. Na een tweetal missers van Jacky de Bruine wist Peter van de Cingel in de 31e minuut ge heel terecht SKNWK langszij de bezoekers te brengen: 2-2. In de slotfase kreeg met name SKNWK nog enige goede mo gelijkheden op de winnende treffer. Keeper Marco van de Linde en verdediger André van den Berge hielden Duiveland vooralsnog op de been. In de eerste serie reglementaire strafschoppen liet zowel SKNWK, in de pèrsoon van Jacky de Bruine, als Duive land, via Adrie ,de Jonge, één van de vijf elfmetertrappen on benut. Bij de reeks trappen hiern'a waö'het uiteindelijk de vierde speler van SV Duive land, Marcel de Bruine, dié zijn inzet zag gekeerd door keeper Richard Dalebout. SKNWK gaat derhalve door naar de vol gende bekerronde. AMSTELVEEN - Helen Lejeune-Van de Ben (Amster dam) en Javier Escude (Atletic Tferrassa) zijn bij het hockey- toernooi om de Europese be kers voor landskampioenen in Amstelveen uitgeroepen tot beste spelers van het toernooi. De aan zijn laatste weken bij SV WIK bezig zijnde trainer Jaap de Ridder kan nog altijd niet zonder krukken. Hij loodste zijn elftal echter door de jongste bekerronde. Tevens neemt een eventueel kampioenschap onder zijn leiding steeds duidelijkere vormen aan. (Foto: Joop van Houdt). ARNEMUIDEN - In de 'achtertuin' van de in Arne- muiden woonachtige WIK-trainer Jaap de Ridder, heeft de Kerkwerfse titelkandidaat zaterdag jongst leden de volgende bekerronde weten te behalen. Door een 2-4 overwinning op het vijfde elftal van de plaatselijke voetbalvereniging drong SV WIK vrij eenvoudig door tot de kwart-bekerfinale. ,,De mees te spelers waren echter al met hun gedachten bij vol gende week", verklaarde oefenmeester De Ridder na afloop. Inderdaad vindt voor het eer ste elftal van SV WIK komend weekend de cruciale ontmoe ting plaats tegen en in Middel burg. De koploper van de eer ste afdelingsklas heeft aan een gelijkspel tegen de op de twee de plaats staande provinciale hoofdstedeling voldoende om zich tot kampioen te kunnen laten kronen. Promotie naar de 'grote' KNVB (4e klasse) is dan tevens het automatische ge volg. WIK trad afgelopen zaterdag met een enigszins aangepaste opstelling aan tegen Arnemui- den 5. De licht geblesseerden Eric van de Sande, Theo Wit tenberg, Edwin Ganzeman en Jan-Kees Noordijke bleven lie ver aan de kant. Dit om vol gend weekend zo fit mogelijk de strijd te kunnen aanbinden met Middelburg. „Want dan willen ze er wel bij zijn natuur lijk", motiveert De Ridder. Tijdens de bekerontmoeting tussen Arnemuiden 5 contra SV WIK deden zich weinig tot geen noemenswaardige bijzon derheden voor. Beide partijen gaven elkaar voor het oog goed partij, maar wisten amper kansen te creëren. In de eerste helft kwamen de bezoekers in de 25e minuut op voorsprong, en nog wel via een eigen doel- punte van Arnemuiden: 0-1. In het tweede bedrijf dan toch even een oplettende Joost Rot te die goed reageerde op een verkeerde terugspeelbal en zo doende de eerste 'echte' treffer voor WIK wist te scoren: 0-2. De groenwitten zagen het toen ineens massaal zitten en togen bijna volledig naar voren. Arnemuiden maakte hiervan dankbaar gebruik en wist bin nen vijf minuten langszij te ko men: 2-2. Ook hierbij een eigen doelpunt, te weten van laatste man Patrick de Broekert. Even later gelukte het Joost Rotte op snelheid langs de ver dediging te flitsen en Arnemui den 5 wederom op achterstand te zetten: 2-3. Marco Ganzeman maakte aan alle eventuele Ar- nemuidse illusies een einde door de eindstand op 2-4 te brengen. Lijdend voorwerp tijdens de doelpuntendans van SV Drei schor deze keer was het in de onderste regionen acterende Luctor '88 3. Het bezoek op Schouwse bodem moesten zij bekopen met de enorme neder laag van 11-2. Reeds bij het tra ditionele bakje thee tussen de twee speelhelften hadden de gastheren reeds een voor sprong van 5-0 weten op te bou wen. Monsteruitslag De score werd al direct in de eerste speelminuut geopend door Jan Pankow, die uit een voorzet van Marcel Schouls de monsteruitslag startte: 1-0. Uit een ingooi van Richard Drub bel kopte Jan Witte bij de eer ste paal door waarna Marcel Schouls voor 2-0 zorgde. In de 15e minuut stuntte Richard Drubbel met een lob vanaf 25 meter, die fraai over de keeper in het doel verdween: 3-0. Andermaal was het Marcel Schouls die één minuut later 4- 0 aantekende. Een snelle coun ter van Luctor '88 betekende tóch een tegendoelpunt: 4-1. Jan Witte bracht de ruststand Met man en macht tracht de verdediging van Luctor 88 3 de goed op dreef zijnde aanval van SV Dreischor af te stoppen. Helaas (voor Luctor). (Foto: Joop van Houdt). VENLO - Het einde van de ge nante nederlagenreeks van de gradant VVV is in zicht. Over twee weken is de competie af gelopen. Trainer Rayer liet gis teren na afloop van de ramp vertoning tegen MVV (0-4) we ten te snakken naar dat mo ment.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8