'Lukkie vindt het leuk dat iedereen zo naar hem kijkt' 'De KRO lijkt nog beter dan Interpol in het opsporen van oude contacten' Echtpaar Broer uit Sitjansland enthousiast over ervaringen met televisieshow Oude Liefdes Paasdag-en Aanrijding op Rijksweg N-59 Aanrijding Zierikzee Vissers vinden lijk op Wester- schelde Anjerfondsen bezorgd om amateur kunst Bekijk 't even Onder handelingen cao-zieken huiswezen begonnen nieuwsbodes! Voorjaarstentoonstelling peuterspeelzaal Duinkonijntjes DINSDAG 21 APRIL 1992 NR 25140 3 Aad en Els Broer: „We hebben er allerlei contacten aan over gehouden". (Foto: Joop van Houdt). SIRJANSLAND - „Toen alles voorbij was en ik thuis in mijn eentje in de serre zat, viel ik even in een gat. De ervaringen die je hebt gehad zijn zo intensief dat je weer even moet afbouwen wanneer alles voorbij is. Dat weten ze bij de KRO ook. Daarom zijn we uitgenodigd om deze week op de publieke tribune de opna mes bij te wonen van de volgende show". Aad Broer en Els Broer-Hage uit Sir- jansland zijn nog vol van de alles wat zij meemaakten in verband met hun deel name aan de KRO televisieshow Oude Liefdes. Het echtpaar uit Sirjansland was afgelopen zondag, Eerste Paasdag, de eerste kandidaat in de eerste van acht televisieshows die in de komende weken op televisie worden gepresenteerd door Frank Kramer. Schouwen-Duiveland heeft de eerste toeristische invasie van het seizoen weer overleefd en de gebruikelijke incidenten daargelaten is het eigenlijk al lemaal zonder al te grote pro blemen verlopen. Natuurlijk werd er een aantal auto's open gebroken en natuurlijk ge beurde er 'een aantal ongeluk ken, maar het bleef alleszins binnen de perken en gelukkig voor iedereen was het weer veel beter dan men voorspeld had. Volgens de politie kan ge sproken worden van rustige paasdagen. Tijdens de paasda gen kwam ook het Piket-team in aktie tegen het illegaal kamperen. Op Schouwen-Dui- veland werden in een nacht 18 mensen op de bon geslingerd omdat zij hun camper niet op een regulier kampeerterrein neergezet hadden maar op par keerterreinen, in natuurgebie den of op dammen. Zoals zo vaak moeten ook in dit geval de goeden het met de kwaden bekopen. Onder de illegale kampeerders zijn er natuur lijk die bewust het risico van een bekeuring lopen en het als een sport zien om te proberen gratis te overnachten op een plaats waar dat niet toe gestaan is. Anderen zijn wel licht op het parkeerterrein be land na een urenlange tocht langs campings die vrijdag middag al vol zaten. De over treding echter blijft hetzelfde en men gaat uit van het princi pe gelijke monniken, gelijke kappen. Voor hen die betrapt werden op illegaal kamperen, dat beboet wordt met 150 gul den. was het in ieder geval een duur nachtje P.K. NIEUWERKERK - Op tweede paasdag vond op de Rijksweg N-59 nabij Nieuwerkerk een aanrijding plaats waarbij drie auto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde om on geveer 16.00 uur toen een lange rij auto's dicht achter elkaar over de Rijksweg reed. Door onbekende oorzaak reed de heer D. J. uit Oud-Gastel ach terop de auto van zijn voorgan ger, de heer G. uit Duiveland. De heer M. uit Enschede die achter de botsende auto's reed kon niet meer tijdig stoppen en reed achterop de auto van D.J. De auto's van de automobilist uit Oud-Gastel en Duiveland werden zo zwaar beschadigd dat ze moesten worden wegge sleept. Er waren geen gewon den. ZIERIKZEE - Op Rijksweg N59 ter hoogte van Zierikzee ontstond maandag een aanrij ding toen v. D. uit Duiveland op de voor hem rijdende R. uit Kruisland reed omdat Van D. te laat zou hebben geremd. De schade aan beide personenau to's was gering. Bij controle door de politie bleek dat er sprake was van alcoholge bruik. De politie nam dan ook het rijbewijs van v.D. in be slag. Tegen v. D. is proces verbaal gemaakt. VLISSINGEN - Vissers hebben zaterdagochtend op de Wester- schelde ter hoogte van Vlissin- gen het stoffelijk overschot van een man aangetroffen. De rijkspolitie te water uit Vlis- singen deelde maandag mee dat het vermoedelijk gaat om een vermiste Fransman. Onderzoek van het gebit van de man moet hierover duide lijkheid geven. Dinsdag volgt identificatie van de man door zijn echtgenote. De politie kon geen verdere mededelingen doen over de oorzaak van zijn dood. AMSTERDAM - Artsen zonder Grenzen heeft zondag in sa menwerking met de Ameri kaanse 24 ton medicijnen naar Sarajevo gestuurd. Het gaat om verschillende basismedicij nen, peniciline, verband en hechtmateriaal. De medicijnen zullen over geheel Bosnië wor den gedistribueerd. Een woordvoerster van de organi satie heeft dat maandag be kendgemaakt. In de shovr, worden echtparen geconfronteerd met een oude liefde van een van hen. En ver volgens met de partner waar mee die oude vlam momenteel samenleeft. Dat alles gaat in de vorm van een quiz waarbij men de oude liefdes uit drie kandidaten moet raden. Het was Els Broer die het initiatief nam om contact op te nemen toen ze op televisie de oproep Ouders, grootouders, familie en buren kwamen daar zater dag naar toe vanwege de voor jaarstentoonstelling waarbij werkstukjes van de peuters waren te zien. Schaapjes met zag waarmee de KRO kandida ten zocht. ,,Ik was pas veertig jaar geworden en dat is toch een mijlpaal waardoor je ge neigd bent om een balans op te maken van je leven. Om terug te kijken op wat je hebt meege maakt en na te gaan wat je nog graag zou willen doen". Het terug zien van oude liefdes van vroeger was een van die een lijf van witte watten, pa pieren mandjes met papieren eieren. Paashazen van brooddeeg en kuikens van kartonnen rollen. Dat alles door de peuters in wensen. ,,En het leek me ook heel leuk om eens te zien wat er allemaal komt kijken bij het maken van zo'n televisiepro gramma". Al na drie dagen kwam er een reactie op de brief van het echtpaar Broer. De KRO nodigde hen uit om deel te nemen aan de selectieproce dure en enkele weken daarna hoorden ze dat ze waren uitge kozen als kandidaat voor de ters in hun eigen wijze creatief bewerkt. Tussen de werkstukken door waren teksten opgehangen van de liedjes die op de peuter speelzaal werden gezongen in het kader van de lente en het paasfeest. Krokusbolletje, kom eens uit je holletje. Met je blaadjes rood, paars en geel, op een hele dunne steel". Voor de peuters bekende woorden. Maar voor de ouders soms niet helemaal omdat de kinderen thuis vaak nog maar enkele re gels van een lied weten of het onduidelijk zingen. De belangstelling van de peu ters die meekwamen naar de tentoonstelling ging vooral uit naar de levende voorjaarsdie- ren die voor de gelegenheid in de klas waren gehaald. „Hij wil de kachel opeten", riep een peuter vol enthousiasme toen een van de twee witte lamme tjes aan de verwarmingsradia tor van de centrale verwar ming begon te knabbelen. Een andere peuter stond vol trots bij het hok waarin zijn ei gen konijn zomaar in het peu terspeelzaallokaal zat. „Luk- kie vindt het leuk dat iedereen zo naar hem kijkt", vertelde hij. Ook de witte en zwarte kuikentjes in hun ren trokken de nodige belangstelling. In een andere hoek van het lokaal verkochten leidsters en be stuursleden koffie, thee, zelfge bakken cake en limonade aan de bezoekers van de tentoon stelling. Een initiatief waar mee men ruim 100 gulden ver zamelde. Geld dat zal worden besteed voor de aankoop van materiaal voor de peuters. De eerste uitzending. In totaal meldden zich ruim 600 stellen aan voor deelname aan het pro gramma. De KRO nam geen halve maat regelen als voorbereiding op de televisieshow. Aan de hand van de formulieren die Aad en Els Broer invulden begon men een ware speurtocht naar hun ver leden. „De KRO lijkt nog beter dan Interpol in het opsporen van oude contacten". Het speurwerk van het team van te levisiemakers had onder ande re tot gevolg dat kennissen en vrienden van het echtpaar Broer ook weer onderling con tact met elkaar opnamen en ou de vriendschapsbanden ver nieuwden. „Na de uitzending stond mijn jeugdvriendin mij op te wachten. Dat was een gro te verrassing", aldus Els. Het was voor haar wel een te leurstelling dat de KRO geko- verf die men van de opbrengst wilde kopen om het interieur van de peuterspeelzaal wat op te knappen werd geschonken door een vader van enkele peu ters. Een andere doelstelling van het evenement was om belang stellenden in de gelegenheid te stellen het werk van alle peu ters samen te bekijken. „De kinderen nemen natuurlijk re gelmatig iets mee naar huis. ■Maar het is juist zo boeiend om de werkstukjes van een grotere groep peuters bij elkaar .te zien. Omdat ze allemaal op hun eigen manier bezig zijn met de materialen en voorbeelden die wij aandragen", aldus een van de leidsters. DEN BOSCH - De Anjerfond sen in Noord-Brabant, Lim burg en Zeeland doen een drin gend beroep op minister D'An- cona (Cultuur) om de culturele voorzieningen in de regio te behouden. Ze hebben de minister een brief gestuurd, waarin ze hun bezorgdheid kenbaar maken over het Advies Kunstenplan van de Raad voor de Kunst. De Anjerfondsen wijzen de minis ter erop dat beperking van de professionele kunstbeoefening ook een nadelige invloed zal hebben op de wisselwerking tussen vakmensen en ama teurs. De Anjerfondsen houden zich per provincie bezig met de bevordering van kunstbeoefe ning door amateurs. Minister D'Ancona presenteert haar Kunstenplan eind deze maand. zen bleek te hebben voor een oude liefde van haar man. „We meldden ons aan met het idee dat men een oude liefde van mij zou opzoeken". Terwijl Aad Broer achter een scherm alles volgde op een monitor, moest Els uit drie vrouwen die elk een anekdote van vroeger ver telden kiezen welke de oude liefde van haar echtgenoot was. Ze raadde het in een keer goed. „Dat kwam door het ver haal waaruit bleek dat Aad heel vasthoudend was toen hij probeerde verkering met haar te krijgen. Zo was hij bij mij ook". Ook Aad Broer had achter zijn scherm gelijk in de gaten om welke oude liefde het ging. „Ik wist dat het Marian Waasdorp moest zijn, Ik zag alleen niet zo gauw of zij kandidaat nummer 2 of 3 was. Het was tenslotte 23 jaar geleden dat ik haar had gezien", aldus de 43-jarige Sir- janslander. Op het moment dat hij met zijn oude liefde werd geconfronteerd had hij het ge voel dat de jaren wegvielen. „Het was net of er niets tussen was geweest". Els was een beet je verbouwereerd toen Marian het gouden kettinkje liet zien dat zij indertijd kreeg van Aad Broer. „Dat had hij mij nooit verteld. Ik realiseerde me toen dat het toch wel een serieuze verkering is geweest". De relatie van Els en Aad bleek echter goed bestand tegen de confrontatie. „We kunnen nog steeds prima met elkaar op schieten hoor. Ik vind Marian ook heel sympathiek. We heb ben gelijk adressen uitgewis seld". Ook de volgende op dracht, het raden van de huidi ge partner van Marian Waas dorp werd door Aad en Els in een keer goed geraden. „Hij leek op Aad, net zo'n type". De derde opdracht, het raden van de oude liefde van de bekende Nederlander Robert ten Brink lukte minder goed. „Dat was natuurlijk pure gok". De be slissing tussen de twee deelne mende koppels moest daar door worden geforceerd via een theoretische vraag. Hoewel het echtpaar uit Sir jansland op de tweede plaats eindigde, kreeg men toch de eerste prijs; een uitstapje met het hele gezin naar Eurodis- neyland. „Dat komt omdat het andere stel geen kinderen heeft en daardoor liever onze prijs wilden; een weekend in een kasteel in Limburg". Maar die prijs is voor het echtpaar uit Sirjansland bijzaak. „Het meest waardevolle zijn de con tacten die we er mee hebben opgedaan en verniéuwd. Het verleden was toch een heel be langrijkeperiode en mede door onze verhuizing 12 jaar geleden vanuit Delft naar Sirjansland hebben we toch veel mensen uit het oog verloren. Door zo'n televisie-uitzending zoeken die weer contact met ons en met el kaar". ZIERIKZEE - Komend week einde (25 en26 april) wordt in verschillende Zeeuwse musea, waaronder ook het Maritiem Museum in Zierikzee en de Bruse Oudheidkamer en het Visserijmuseum aandacht be steed aan voorwerpen waar aan een spreekwoord of gezeg de is verbonden. Dit gebeurt in het kader van het Nationaal Museumweekeinde. Dit museumweekeinde wordt steevast aan het begin van het seizoen gehouden met het doel deze onder de aandacht van met name de eigen bevolking te brengen. Dit jaar gebeurt dat onder het motto Bekijk 't even, waarbij spreekwoorden en gezegden centraal staan. Het Provinciaal Overleg Mu seumeducatie en het Bureau Provinciaal Museumconsulent heeft evenals vorig jaar een plan ontwikkeld om dit week einde een typisch Zeeuwse in vulling te geven. Tijdens dit museumweekeinde zijn veel Zeeuwse musea gratis of tegen gereduceerd tarief te bezoeken. Bovendien wordt in veel gevallen de videofilm Het verhaal van Zeeland, een reis langs de Zeeuwse musea ver toond. Het thema Bekijk 't even koppelt bovendien voor werpen aan gezegden en spreekwoorden, het geeft niet alleen een aparte kijkNop de voorwerpen maar ook inzicht in het ontstaan van deze spreekwoorden. Bij deze speci fieke voorwerpen wordt tekst en uitleg gegeven over de oor spronkelijke en huidige bete kenis van het spreekwoord. In ieder museum is ook een voorwerp te vinden waarbij tekst en uitleg ontbreken. De opdracht aan het publiek is nu om bij dat object een passend spreekwoord te verzinnen. De oplossing kan bij de balie van het museum worden ingele verd, waarbij men kans maakt op één van de museumboeken en -jaarkaarten die hiervoor ter beschikking zijn gesteld. De activiteiten in het kader van het thema Bekijk 't even zijn financieel mede mogelijk gemaakt door de Rabo-banken Zierikzee. Verwachting t/m zaterdag 25 apr. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht west 4 Vrijdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht zuido. 3 Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht zuidw. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 apr. Zon op 06.27, onder 20.50 Maan op 01.56, onder 09.40 23 apr. Zon op 06.25, onder 20.51 Maan op 02.33, onder 10.44 Laatste Kwartier: 24 april (23.40) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Vanavond heeft ons land nog te maken met een bewolkings- zone. Deze hangt samen met een Oceaanfront, waarachter zich boven de Britse eilanden iets koudere lucht bevindt. In deze luchtsoort komen opklaringen voor. Deze bereiken in de loop van de nacht ook ons land. Door de zonnewarmte kunnen zich overdag vooral landinwaarts weer stapelwolken vormen. Zowel uit deze stapelbewolking als uit de bewolking van vanavond wordt geen regen ver wacht. Dank zij de bewolking wordt het vannacht niet kouder dan een graad of 6. Woensdagmiddag varië ren de temperaturen van 11 graden vlak aan zee tot 14 a 15 graden in het binnenland. De wind waait uit west tot noordwest en is overwegend ma tig. UTRECHT - Voorafgegaan door een bescheiden demon stratie zijn dinsdagochtend om half elf de onderhandelingen over een nieuwe cao voor de 258.000 werknemers in het zie kenhuiswezen (algemene en psychiatrische ziekenhuizen, verpleeghuizen en zwakzinni geninrichtingen) van start ge gaan. De onderhandelingen gaan gepaard met kortdurende werkonderbrekingen in ruim honderd' instellingen'. 'J Het beloven „harde" onder handelingen te worden, zo liet de onderhandelaar van de Ab vaKabo, A. Wirtz, het handje vol demonstranten weten kort voor het overleg begon. „En wij zullen alleen een bod dat leidt tot een aanvaardbare cao aan jullie voorleggen", zei hij. Grootste probleem in de sector is de financiering van verbete ring van de arbeidsvoorwaar den. De bonden eisen een loonsverhoging van 4,5 a 5,5 procent. De werkgeversorgani satie NZF gaat uit van een „marktconforme" loonsverho ging. ZlERIKZEESCHEfSS Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertljden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Jonge dieren, kinderen en allerlei werkstukken over het voor jaar. Het was lente in peuterspeelzaal Duinkonijntjes. (Foto: l Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Slingers van papieren tulpen, vaasjes met narcissen van kurk en echte voorjaarsdieren; lammetjes, konijnen en kuikentjes. Het was lente in het gebouw van peuterspeelzaal Duinkonijntjes aan de Beatrixweide te Haamstede.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3