'Een groot feest voor de vogel, dat mooie beest' O i a Tienduizenden toeristen met Pasen op Schouwen-Duiveland JMI saman m UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (0^^I TROUWPLANNEN? Politie: 'Het was net zo druk als op een warme zomerdag'' Drie Brouwse kinderen al een jaar bezig met hun vogelmuseum 2 3 5 9 Aanrijding op provin ciale weg Diefstal van en uit auto's I-' dé krant van schouwen - duineland! s^/ODEUB^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 21 APRIL 1992 148e JAARGANG NR 25140 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 'y 1 wi»^ss"" Kfiwr. De toeristen kwamen om uit te waaien en de Deltawerken te zien. Er was grote belangstelling voor de boottochten oner de Ooster- schelde. De Stad Zierikzee was op tweede paasdag helemaal vol. (Foto: Joop van Houdt). SCHOUWEN-DUIVELAND - Schouwen-Duiveland is het afgelopen Paaswee- kende bezocht door vele tienduizenden toeristen. De politie durfde geen precie- se getallen noemen, maar was van mening dat het eerste en tweede paasdag even druk was als op een warme zomerdag. In het drukste periode van het zomersei zoen verblijven op Schouwen-Duiveland 120.000 a 150.000 mensen (terwijl de be volking 30.000 zielen telt). Ondanks de nodige aanrijdingen, inbraken in auto's en baldadigheden is het Paasweekende zonder al te grote problemen verlopen. Opvallend was het grote aantal illegale recreanten dat door de politie werd be keurd. Bijna 40 op Schouwen-Duiveland en ruim 70 in heel Zeeland. Ie in Driebergen via de radio de eerste files op de Rijksweg richting Zierikzee en om onge veer 16.00 uur zat Schouwen- Duiveland vol. De toeristen lieten zich kenne lijk niet tegenhouden door de stromende regen die vrijdag een hele dag aanhield. In de vroege morgen kwam de stroom auto's met caravans, auto's met boten en auto's met fietsen of surfplanken op het dak al op gang. Net na de mid dag meldde de Verkeerscentra- De VVV's in Renesse, Zierikzee en Burgh-Haamstede moesten nee verkopen tegen toeristen die op de bonnefooi kwamen en nog een hotel- of pensionka mer, een vakantiewoning of een caravan wilden. ,,We sturen ze door naar de andere eilan den in Zeeland of naar Voorne- Putten", aldus VVV-informa- trice K. Verschure uit Zierik zee. Bij alle VVV's meldde men dat de paasdrukte groter was dan vorig jaar en dat tevoren al meer reserveringen hadden plaatsgevonden dan anders. ,,Dat komt ook omdat Pasen laat valt dit jaar", aldus M. Da lebout van de VVV-Renesse. Zij vertelde dat veel mensen met een seizoenplaats op een cam ping het paasweekende ge bruikten om hun caravan neer te zetten. Vanwege de weersom standigheden waren kampeer ders met tenten nog zeldzaam. Het overgrote deel van de toe- ristenstroom, ongeveer 70 pro cent, bestond uit Duitsers. Ver der waren het mensen uit eigen land en een enkele Belg, Frans man, Italiaan of Deen die naar Schouwen-Duiveland kwa men. De bezoekers hadden geen behoefte aan grote evene menten. ,,Ze komen hier ge woon om uit te waaien en de deltawerken te zien", aldus VVV-informatrice T. Deurloo uit Haamstede. Mede door het onverwacht mooie paasweer zaterdag en zondag was het dan ook zeer druk op het strand met mensen die een wandeling maakten. Ook de terrasjes waren goed bezet en Renesse bood een aan blik als in het zomerseizoen met publiek dat in lange rijen over de trottoirs flaneerde en dubbel geparkeerd staande auto's die de verkeerstroom door het dorp blokeerden. De rijkspolitie Schouwen- Duiveland kreeg assistentie van de bereden politie uit Was senaar en collega's van de ge meentepolitie Goes om het ge drag van de mensenmassa te controleren en zonodig in goe de banen te leiden. Men hoefde niet in actie te komen voor gro te excessen, maar was toch drie dagen en nachten druk bezig. In Renesse werden OM-schik- kingen (processen-verbaal die gelijk kunnen worden betaald) opgemaakt voor het in bezit hebben van aanvalswapens, openbare dronkenschap, bal dadigheid, het veroorzaken van overlast op.de weg en uri neren in het openbaar. Ook werden twee bestuurders van een auto geverbaliseerd in verband met rijden met teveel alcohol op. De heer K. uit Delft werd bij een bezoek -aan een discotheek in Renesse door V. uit Zierikzee zodanig mishan deld dat hij naar het zieken huis moest om de verwondin gen in zijn gezicht te laten hechten. In Brouwershaven werd de zwarte Mercedes personenauto, kenteken D-RL643 van de heer L. uit Düsseldorf gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Langedijk. Een andere toerist vervolg pagina 2 BROUWERSHAVEN - Precies 180 gulden brachten de 10-jarige Anne Bakker en Chris van de Werve uit Brouwershaven en de U-jarige Kim Berrevoets uit Zie rikzee het afgelopen jaar ten bate van de Vogelbescherming Zeist bijeen met hun vogelmuseum. Een zelf ingerichte (zeer) kleine ruimte waar ze op vrije woensdagmiddagen en zomerse avonden toeristen en andere belangstellenden een kijkje lieten nemen. Foto's, platen en zelfgemaakte tekeningen en klei- beeldjes van vogels, opengepikte vogeleieren, nestjes en vooral de toelichting die de jeugdige museumbeheersters daarbij gaven, kweekten zoveel goodwill voor de goede zaak dat het bedrag in de kartonnen doos met het opschrift: 'een kleine duit maakt de vogels veel uit' steeds groter werd. Op paaszaterdag werd het geld door de kinderen overhandigd aan lid van de Vogelbescher ming en de Vogelwerkgroep van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Dpiveland, T. Sluy- ter uit Haamstede. Een plech tigheid waarbij ook de Brouw se wethouder S. Loschacoff-de Kanter aanwezig was want de jeugdige museumbeheersters maakten een groot feest van de eerste verjaardag van hun mu seum en het overhandigen van het geld dat zij daarmee bijeen brachten voor de vogels. Speciaal gedicht Zij hadden er een speciaal ge dicht voor gemaakt dat ze met zijn drieën voordroegen: 'Het vogelmuseum bestaat een jaar, daarom komen we bier alle maal bij elkaar. We geven een groot feest, voor de vogel, dat mooie beest. We hebben al veel geld ingezameld voor het goede doel. Dat vinden we leuk, we doen het met gevoel". Gevoel dat hen motiveerde zo lang door te gaan met het ini tiatief dat het zelfs het college van burgemeester eii wethou ders van Brouwershaven op viel. ,,Het is heel leuk dat er kinderen in de gemeente zijn die een vogelmuseum inrich ten. Dat ze het vervolgens een heel jaar volhouden om het te runnen is heel bijzonder", al dus wethouder Loschacoff. Zij zegde toe dat de gemeente het bedrag dat Anne, Chris en Kim Zelfs wethouder Loschacoff kwam een kijkje nemen in het Vogelmuseum. Rechts de drie museum bezoekers Anne Bakker, Kim Berrevoets en Chris van de Werve. (Foto: Joop van Houdt). ten bate van de Vogelbescher ming verzamelen zal verdubbe len. „Wij moeten met zijn allen zui nig zijn op de natuur. Niet al leen door geld in te zamelen, maar ook door minder slordig met afval om te gaan. Vogels gaan vaak dood doordat zij een stuk plastic eten dat mensen achteloos hebben weggegooid". De wethouder prees de kinde ren omdat zij niet alleen aan zichzelf denken. 'Maar ook aan wezentjes die zichzelf niet kun nen verdedigen'. Trots Ook T. Sluyter liet weten trots te zijn omdat de kinderen zich al zo jong inzetten voor de na tuur. „De vogels hebben onze aandacht hard nodig omdat er steeds minder plaats voor ze is". Hij vertelde dat de Vogel bescherming het geld dat mén van het museum kreeg zal besteden voor de aankoop van speciale dakpannen waarin de steeds zeldzamer wordende gierzwaluwen kunnen neste len. Dergelijke dakpannen kosten ongeveer 25 gulden per stuk. De exemplaren die van het geld van het museum wor den gekocht zullen op daken in Brouwershaven worden geïnstalleerd. Boekje over vogels De heer Sluyter overhandigde de kinderen een boekje over vogels die voorkomen aan de zuidkust van Schouwen-Duive land en enkele posters. Die ble ken in verhouding tot het mu seum wel erg groot te zijn. De museumbeheersters hadden ter ere van alle feestelijkheden een mandje met paaseieren voor de vogelbeschermer. Ter gelegenheid van het een jarig bestaan konden bezoe kers op het plaatsje voor het museum blik gooien, twisten of deelnemen aan een vra- genspel over vogels. Vrij te willen zijn betekent vrij zijn. Börne. In de middag zon HET WEER Droog en vooral in de middag perioden met zon. Minimumtempe ratuur ongeveer 6 graden. Middag- temperatuur omstreeks 14 graden Overwegend matige wind uit noordwest tot west, kracht 3 a 4. TAXI In Rotterdam en Den Haag voeren taxi-chauffeurs ac tie. OUDE LIEFDES Het echtpaar Broer uit Sirjansland deed mee aan het KRO-programma Oude Liefdes. SCOUTS De belangstelling voor de actiedag van de Brouwse Scouts viel een beetje tegen. VOETBAL VV Ouwerkerk blijft na gelijkspel behouden voor de eerste klasse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's KERKWERVE - Op tweede paasdag om ongeveer 17.30 uur vond een aanrijding plaats op de provinciale weg tussen Zie rikzee en Haamstede. De aanrijding ontstond toen de heer V. uit Etten-Leur die met zijn bromfiets over het fietspad reed, wilde afslaan in de rich ting Scharendijke. Hij zou daarbij geen voorrang hebben gegeven aan een personenauto die werd bestuurd door de heer De G. uit Ridderkerk. Als ge volg van de aanrijding liep de bromfietser verwondingen op. Zijn bromfiets werd geheel vernield terwijl de auto lichte schade opliep. Advertentie Voor: sanitair gas- en waterleiding K0H8THUKTEUFIS IHSULLATEURS Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 MAASTRICHT - De recente veroordeling in Maastricht van een gewezen ambtenaar van de ■provincie Limburg, de 50- jarige P. D. uit Eijsden en van de 47-jarige ex-wethouder van Echt G. C. voor het aannemen van smeergelden van het we genbouwbedrijf Baars uit Klimmen (gemeente Voeren- daal) heeft een nasleep gekre gen. Drie leden van het bestuur van de beheersstichting waarin het bouwbedrijf is onderge bracht, zijn opgestapt. RENESSE - Op tweede paas dag werden in Renesse twee personenauto's opengebroken waarna er goederen uit werden gestolen. Een auto werd gesto len. Het betrof de auto van de heer T. uit Eindhoven die door de dieven werd verplaatst vanaf een parkeerplaats aan de Hoo- genboomlaan naar de Maurits- weg. Het voertuig bleek daar bij zwaar beschadigd te zijn. Uit de auto van de heer T. uit Kirchenheimbolanden werd de autoradio gestolen. De au.to stond aan de Hoogenboom- laan. De auto van de heer P. uit Heme stond ook aan de Hoo- genboomlaan. Het voertuig werd opengebroken en de radi- ocassettespeler werd ont vreemd. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. O kwartaalabonnement a f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement I 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1