„Rondvluchten met helikopter meest spectaculaire onderdeel" Harrie Jekkers in Brogum stukken De lekkerste vleeswaren voor de Paasdagen Open dag scouting Brouwershaven Wat doe je in oe? Kerkdiensten voor woensdag Brouwers haven ^>edeUvcbiions 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BROUWERSHAVEN - Mensen die benieuwd zijn wat een scoutinggroep haar leden te bieden heeft, kunnen op 18 april vanaf 11.00 uur terecht bij de open dag van de Grevelingengroep Brouwershaven. Deze dag vinden er op het terrein van de scouting aan de Spuiweg allerlei activiteiten en demonstra ties plaats. Henk Jan Jonker, voorzitter van de jon- gerentak: „Maar het meest spectaculaire onderdeel van de dag is een rondvlucht met een helikopter bo ven Brouwershaven". De opbrengst van de open dag wil de scouting gebruiken voor een opknapbeurt van het clubgebouw en de aanschaf van nieuw mate riaal. De Grevelingengroep Brou wershaven is opgericht in 1985. Zij bestaat uit zestig leden, zo wel jongens en meisjes, die zijn ingedeeld in verschillende on derdelen. Wekelijks op zater dag komen de leden bijeen bij het clubgebouw De Waterlelie op het terrein aan de Spuiweg. Hier worden, afhankelijk van de leeftijd, onder meer spelle tjes gedaan, zeilcursussen ge geven en speurtochten gehou den. De wintertijd wordt voor al gebruikt voor het onderhoud aan de materialen. Fancy-fair Op 18 april wil de scouting groep het grote publiek laten kennismaken met hun club. Het terrein heeft voor de spe ciale dag een ware gedaante verwisseling ondergaan. Zo is een gedeelte van het clubge bouw omgetoverd in een spookslot. Op de fancy-fair op het buitenterrein worden aller lei spulletjes verkocht en kun nen de bezoekers mee doen aan allerlei gezellige activiteiten zoals bijvoorbeeld blikwerpen, pannekoeken en stokbrood bakken en sjoelen. De kracht patsers kunnen hun spierbun dels testen bij het zogenaamde spijkerbroek-hangen of het op trekken van gewichten via een katrol. Wie op deze feestelijke dag zijn uiterlijk wil versieren kan terecht bij de schminkta- fel. Tbrwijl op het water twee vlot ten ronddobberen, wordt aan de waterkant een demonstratie gegeven in de aanleg van een touwbrug. De wat jongere be zoekers kunnen zich bezighou den met het bouwen van vlot ten. Drive in show Sea Sound uit Brouw verzorgt de hele dag de muziek. Trekpleister van het evene ment is echter de nieuwe heli kopter van de firma Prince die op het grasveld achter het club huis rondvluchten verzorgt. Per vlucht kunnen er twee pas sagiers worden meegénomen. Hoewel het moeilijk in te schatten is, verwacht Henk Jan Jonker dat de helikopter zo'n vijftig keer op zal stijgen. Voor hem wordt het ook de eerste keer dat hij in een dergelijke vliegmachine plaatsneemt. ,,Uit ervaringen van andere mensen heb ik begrepen dat je een prachtig uitzicht hebt over het hele eiland". Een vrouwe lijk lid van de scouting die al eens een rondvlucht heeft ge maakt, beaamt dit. „Je ziet zelfs de verschillende dieptes van de Grevelingen", weet zij te vertellen. Opknapbeurt De opbrengst van de dag wordt nuttig besteed. Het clubhuis is toe aan een grondige opknap beurt. Enigq tijd geleden heeft de Keuringsdienst van Waren het gebouw aan een inspectie onderworpen en geconstateerd dat met name.de keuken niet voldoet aan de eisen. Maar ook de overige ruimten kunnen een nieuwe verflaag gebruiken. Vooral omdat het clubhuis re gelmatig wordt verhuurd aan andere scoutinggroepen. Het geld dat eventueel na deze werkzaamheden overblijft wordt gebruikt voor de aan schaf van een vierde lelievlet. De heer Prince heeft tegenover zijn bereidwillige medewer king een voorwaarde gesteld. Als tegenprestatie moet de scoutinggroep Brouwershaven een dag organiseren voor de ge handicapten. Op dit moment wordt er over de datum en in vulling van de'dag overleg ge voerd met medewerkers van enkele tehuizen op het eiland. Henk Jan Jonker vertelt dat er niet lang over..het voorstel is nagedacht. „Eén leuk en goed plan waar wij hartstikke graag onze medewerking aan willen, verlenen". Mocht het weer' op 18 april te genvallen, d&n wordt er met de activiteitendag uitgeweken naar zaterdag 25 april. Z1ERIKZEE - Het gelijk van de koffieteut. Dat is de niet alledaagse titel van het tweede klein- kunstprogramma van Harrie Jekkers. De voormalige zanger van de popgroep Het Klein Orkest is op vrijdag 24 april met dit programma te zien in de Concertzaal te Zierikzee. Met dit optreden ivordt het theaterprogramma 1991/1992 van Uit op Schouwen-Duiveland besloten. In zijn theater programma Het gelijk van de koffietent luistert Hariie Jekkers in een ouderwetse Haagse koffie teut aandachtig naar de vaste klanten die vanachter een bakkie koffie moeiteloos problemen oplossen zoals het voetbalvandalisme, de woningnood en de opvang van Duitse Trabenatvluchte- lingen. Ook hoort hij hoe in tien seconden tijd het gat in de ozonlaag wordt dichtgepraat en komt hij te weten dat je aids krijgt van bijen. Naast de conférences zingt Harrie Jekkers een tiental lie deren die soms hilarisch en soms ontroerend zijn. De voorstelling begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwen Bond Morgen, woensdag 15 april houdt de afdeling Zierikzee van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) een bij eenkomst in Zierikzee. De bij eenkomst wordt gehouden in de Gereformeerde kerk aan de St. Domusstraat in Zierikzee en begint om 20.00 uur. M. van* der Veer verzorgt een inleiding over de Mattheus Passion. Be langstellenden zijn van harte welkom. Aje ier of dae in zit, in je doe wat, ei je licht ménsen, die atte kretiek ao. Dat is op z'n eihe nie zo aerg, at 't mê in 'n op bouwende zin is. Ik weet wê 't is over d wat, mê 't hebeurd daje prebeerd de zaeke nog op benen te ouwen, datte ze achter de schaermen bezig binne om je te kraeken. Zó kan 't hae in 't leven. Dae binne ménsen die tree hraeg op de voorhrond. Ze wil le over d in zitte, in bie weze. Dikkels lukt dat mê at td'rop an komt slae ze teen over tao- re. Dae binne vee dienhen op aer- de die deu 'n paer ménsen daen öóre. Vele doe heen hoed, in aok heen kwaed, mee zukke haet 't nog wê. Jij aok van die opsnieërs, je ken ze aok wê. Mee t'r mond binne ze hoed. Ze wille aoles, mê t is mê vö 'n stuutje. Vroeher zeide ze a drd- löpers binnen dóödlöpers. Dae binne d'r aok die wille 'n durp ommevurme, wat nooit haet. Kriehe ze tehenstand, lö- pe ze weg. Kiek dae beije noe mee aole ere van of. Mê de echte doeners, dat binne ze die auwoere nie, mê die pak- ke an. Mê dae binne wê hrên- zen. Je kan nie aoles allêne doe. Dae binne aok ménsen die ne me te vee ooi op d'r vurke. Dat mö je nooit doe, want dan kan d'r 'n kladde of vaole, in dan mó je twee keer prikke. 'k Aó d'r kend, die zeide wei nig, in dee vee. In atte ze eens praete dan wierder êluusterd. Mee zukke kcLje om 'n böschap. M'n weet dae is vee liefde- waerk. Laemen blie weze dat ditter nog is. Mê aok dae kcLje bedrohe mee uutkomme. Ik zd wat opnoeme. Je kan in je le ven vee uren besteed ao an liefdewaerk, mê deu verschil lende ver ander ienhen is aoles vee hroter in uuthebreider öó- re. Wae deu betaelde krachten in vaole binne, in de vriewil- lihheid op 'n ziespoor zet is. Dat is in de loap d'r jaeren zó êhroeid. Dat zij zó. Mê toch wierder nog wel is in d'n ae- vend of in de weekends de hui- pende and bó. Mê dit wier nie mee nodig acht. Mee andere woorden, inpakke in je slotels ofhee. Mot dit zó. Neeë dit kon an ders. Helokkig óór deu velen 't vriewilliherswaerk nog op pries steld. WULLUM Ouderen en veilig verkeer De thema-middag over veilig verkeer die op initiatief van de Protestants Christelijke Oude ren Bond (PCOB) plaatsvond in de Gereformeerde kerk te Haamstede trok zoveel belang stellenden dat de zaal vol zat. Met veel interesse luisterden de ouderen naar de informatie die werd verstrekt door voor lichter Veilig Verkeer - Neder land H. Post. Hij vertelde dat het verkeersreglement als ge- volgVan de nieuwe verkeersre gels is terug gebracht van 500 tot 250 bladzijden. Bij de nieu we regels is meer ruimte gela ten voor de eigen verantwoor delijkheid van de weggebrui ker met als voorwaarde dat daarbij de verkeersveiligheid niet in gevaar mag worden ge bracht. Door het gebruik van de autogordels zijn er jaarlijks 300 doden en 3500 gewonden minder. Tijdens de bijeen komst van de PCOB werd ook informatie gegeven over een dagtocht naar Gent die plaats vindt op 20 mei en die wordt vervolgd met een boottocht over de Leien naar Sint Maar- tens Laaten. Vervolgens gaat men per bus verder naar Deur- Ie. Vanwege de grote belang stelling voor het evenement zal gebruik worden gemaakt van een dubbeldeksbus. Op 28 april wordt een fietstocht ge maakt en leden van de oude renbond kunnen deelnemen aan een vijf-daagse reis naar het Duitse Eckenhagen die ge pland is van 21 tot 15 septem ber. De bijeenkomst werd ge leid door voorzitter K. T. de Jonge. RENESSE Mandolineconcert Op maandag 20 april, tweede paasdag vindt in de Hervorm de kerk te Renesse een mando lineconcert plaats. Het evene ment wordt verzorgd door het mandoline-orkest Mülheimer Zupforchester ev uit het Duitse Mülheim. Het orkest staat on der leiding van Detlef Tewes en geniet internationale bekend heid. Het concert werd georga niseerd door de commissie voor de zomeravondconcerten te Renesse en begint om 14.30 uur. SCHARENDIJKE Collecte Hartstichting De collecte ten bate van de Ne derlandse Hartstichting die vo rige week werd gehouden in Scharendijke en omgeving bracht 1443,10 op. Namens de organisatoren van de collecte wordt iedereen die door een gift of door te collecteren aan dit resultaat heeft meegewerkt hartelijk bedankt. KERKWERVE Oude schildertechnieken De heer G. A. Kristalijn uit Kerkwerve is geslaagd voor het diploma Oude Schilder technieken categorie C2. De schilder kreeg het diploma via zijn deelname aan een vak prijsvraag die door de Studie club Schilders (SCS) werd uit geschreven in de provincie Zee land. De heer Kristalijn be haalde daarbij met zijn werk stuk de derde prijs. OOSTERLAND Collecte De collecte die in Oosterland werd gehouden ten bate van de Nederlandse Hartstichting bracht f 1710,45 op. Namëns dé organisatoren van 'de collecte wordt „iedereen bedankt die door zijn gift of door' te collec teren aan dit resultaat heeft meegewerkt. BRUINISSE Mosselveiling In de week van 30 maart tot en met 4 april werden drie kleine partijtjes mosselen op de vei ling in Yerseke aangevoerd. Het totale gewicht bleef steken op slechts 200 ton. Deze 200 mosseltonnen vertrokken naar de handel voor een gemiddelde prijs van 71,67. De verzen ding was voor zover bekend: België 2043 ton, Frankrijk 3.309 ton, diverse landen 40 ton en naar de binnenlandse han del verhuisden 760 mosselton- Voorlichtingsbijeenkomst WOB De Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Bruinisse (WOB) heeft onlangs een voor lichtingsbijeenkomst gehou den voor alle genodigde vereni gingen in Bruinisse. Op deze avond welke werd gehouden in het gemeentehuis is het project Water is leven nader toegelicht. De opzet van deze bijeenkomst was het activeren van de ver schillende instellingen in Brui nisse voor de drinkwaterpro jecten in Haïti. Belangstelling werd getoond door enkele vrouwenverenigingen, bejaar denverenigingen, de Stichting CJV Bru en de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. Er be stond duidelijk interesse om zich voor het project in te gaan zetten, waarbij tevens meerde re ideeën naar voren werden gebracht. Afgesproken werd dat op maandag 11 mei een tweede bijeenkomst wordt ge houden om deze ideeën nader uit te werken. De werkgroep toonde zich tevreden na deze eerste bijeenkomst met de ver schillende verenigingen. DEN HAAG - De bij de ANVR aangesloten reisorganisaties hadden eind vorige maand on geveer 1,5 miljoen zomerreizen geboekt. Dat is ongeveer 30 procent meer dan eind maart vorig jaar toen de Golfoorlog werd gevoerd. De vereniging van ANVR Reisorganisatoren (VRO) heeft dit maandag be kend gemaakt, samen met cij fers over het afgelopen winter seizoen. AMSTERDAM - Ernst C. Bak ker (46) wordt de opvolger van de vorige week afgetreden wet houder voor kunst en cultuur in Amsterdam, Marja Baak. Woensdag 15 april Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 19.30 uur Boetevie ring en samenzang. Donderdag 16 april; Witte Donderdag Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 19.00 uur Eredienst van Woord en Avondmaal. Renesse: 19:30 uur ds. C„ Bregman, viering H.A? Noordwelle: 18.00 uur ,ds. C. Brègm'an, viering H.A.' Nieü- werkerk: 19.00 uur ds. H. A. Klip, viering H.A. in Herv. kerk. Lutherse Kerk Zierikzee: 19'30 uur ds. Jense, Den Haag, viering H.A. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 19.30 uur dr. A. Job- sen, viering H.A. Haamstede: 19,30 uur ds. :L. J. Lingen, vie ring H.A. Brouwershaven: 19.30 uur ds. D. Jonker, in Herv. kerk Zonnemaire. Nieu- werkerk: 19.00 uur ds. H. A. Klip, viering H.A. in Herv. kerk. Oud-Gereformeerde Gemeente in ^Nederland Oosterland: 19.30 uur ds. D. Monster, Barneveld, Goede Vrijdagdienst: Remonstrantse Geref. Gemeente (1 Sommelsdijk: 19.00 uur ds. Boeijinga-Alders. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 19.30 uur Witte Donderdag, m.m.v. herenkoor. Nederlandse Hervormde Kerk Benoemd tot geestelijk verzor ger van de Rijksinrichting voor Jongeren te O verberg (part time) en tot geestelijk verzor ger van medisch centrum Dek- kerswald te Groesbeek (part time): G. H. J. Gerelings, wo nende te Kestferen, die deze be noemingen heeft aangenomen. Beroepen te *Parrega-Hieslum en Tjerkwerd-Dedgum: N. de Lange, kandidaat te Linscho- ten; te Bruchèm en Kerkwijk: H. Roseboom te Boven-Har- dinxveld; te 's-Grevelduin- Capelle: J. H. C. Olie te IJs- selmuiden-Grafhorst; te Gou da: C. L. de R'ïoij te Tbrneuzen; door de prov. kerkvergadering Overijssel toV predikant voor buitengewonerwerkzaamheden (scriba van èe PKV): K. van der Kamp te Zwaagwesteinde die dit beroeji heeft aangeno men. Aangenomen naar Veenendaal (deelgemeente Sola Fide): W. L. Andel te Hoornsterzwaag; Bedankt voor Rijssen (wijkge- meente 3): A. W. van der Plas te Urk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Balk: c.a. drs. R. Gosker te SeVierpenzeel (Gld.); te Emmen: C:"Tbrpstra te Hee renveen; te'Hoofddorp: drs. W. T. Knoeff te Maassluis. Aangenomen naar Leeuwarden (SOW): drs. W. M. Ie Cointre te Amsterdam-Zuid Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rotterdam-Cen trum (als evangelisatiepredi kant voor het Rijnmondge bied): D. J. van Diggele te Oosterwolde (Fr.); te Deventer: drs. R. van der Wolf, kandidaat te Gees; te Hardenberg: G. Gunnink te Kralingse Veer/ Krimpen aan den IJssel; te Putten: T. W. Roosenbrand te Rotterdam-Centrum. Beroepbaarstelling: drs. T. Bosma, Hanzelaan 197; 8262 VE Kampen, telv 9^202-29103 Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Meliskerke: C. A. van Dieren te Stolwijk; te Utrecht: A. Bac te Bodegraven; te Veenendaal: L. Blok te Nunspeet; te Boskoop, te Rotterdam-Centrum en te Spij- kenisse: J. Driessen, 1.1. zen dingspredikant te Zuid-Afrika, wonende te Woerden; te Rotterdam-Centrum: A. Bac te Bodegraven (verb, bericht). Nederlandse Hervormde Kerk Benoemd per 1 mei tot geeste lijk verzorger (part-time) van het Twenteborg ziekenhuis te Almelo: mevr. drs. E. Diepe- veen te Wezep (part-time), die deze benoeming heeft aangeno- Beroepen te Woerden: J. Hage te Maasland; te Woudenberg: P. Molenaar te Lekkerkerk. Aangenomen naar Broek op Langedijk: N. de Lange, kandi daat te Linschoten, die be dankte voor Surhuizum en voor Parrega-Hieslum en Tjerkwerd-Dedgum; naar Burgh: A. R. van der Deyl te Utrecht. Gereformeerde Kerken Beroepen te Eindhoven: J. van den Brink te Zaandam; te Se- rooskerke: G. Warner te Arn hem, die dit beroep heeft aan genomen. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordeli|kheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Er is in de afgelopen jaren een wervelwind door ons stadje ge trokken. Het Slingerbos is ge sneuveld en van de garnalen- pellerij is niets overeind geble ven. In deze krant heb ik gele zen dat we nog lang niet veilig zijn. De komst van slagbomen op de Schouwse Dijk, een nieu we weg rond de jachthaven en het hart van ons stadje op de schop nemen. Verplaatsen van Vadertje Cats en het weghalen van de kinderkopjes aan z'n voeten. Bomen planten die niet mogen groeien, want dan kun nen we ons mooie stadhuis niet meer zien. Wat het allemaal kost en wie dat moet betalen weten we inmiddels ook. Volgens mij kan ons geld beter besteed worden. Brouwersha ven moet niet langer geld uit geven aan onzinnige dingen!! Ik vind het te gek worden. Graag hoor ik reacties van Brouwershaven en andere in woners van de gemeente. Met dankT voor plaatsing, Peter de Koeyer, Prov. straatweg 7, Brouwershaven 01119-1381 DEN HAAG - Vice-fractievoor- zitter Leijnse van de PvdA meent dat dat CDA-fractie in de Tweede Kamer te weinig vertrouwen aan de dag legt in het kabinet Lubbers/Kok. „Het CDA stelt zich soms op als een niet-betrokken bui tenstaander die vanaf de zijlijn commentaar levert op de coali tie". De CDA-fractie laat naar het oordeel van Leijnse „te vaak reserves blijken". Leijnse uit dit verwijt dinsdag in een vraaggesprek met het ochtend blad Trouw. Bij Van Velzen natuurlijk! Bij de slager/traiteur aan de Schuithaven treft u de fijnste vleeswaren en gerechten in een ongelooflijk assortiment en van de allerhoogste kwaliteit Om de komende Paasdagen op feestelijke wijze mee door te brengen. Bovendten red deze ontvang1 v.— 5 die a besteedteen vï,rUsiSI Verrassend diner of uitgebreid Paasontbijt? Van Velzen geeft u desgevraagd vakkundig advies over bereidingswijze en bijpassende gerechten. Wij willen graag extra zorg besteden aan uw bestellingen. Bestel daarom tijdig! Wij wensen al onze klanten alvast Prettige Paasdagen! SCHUITHAVEN 15 4301 HC ZIERIKZEE VAN VELZEN TEL. 01110-17878 FAX 01110-17878 NATUURLIJK!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6