UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r Omwonenden tegen repetitielokaal Kunst en Eer aan 's-Heer Lauwendorp Kamer van Koophandel pleit voor meer ligplaatsen in het Oosterscheldegebied O i Politie signaleert 35 snelheidsovertreders 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? 3 5 6 9 na E na in 5& dé krant van schouwen -duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 14 APRIL 1992 148e JAARGANG NR 25137 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Meerderheid Zierikzeese adviescommissie ro ziet lokatie wel zitten BBMHBBI De meeste leden van de adviescommissie ro zien het parkeerterrein aan 's-Heer Lauwendorp wel zitten als lokatie voor de bouw van een nieuw repetitielokaal voor de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Het gaat niet alleen om de repetities van Kunst en Eer, maar vooral ook om het randgebeuren. Als het nieuwe repetitielokaal op het parkeer terrein tegenover onze huizen wordt gebouwd zijn we bang dat het met onze rust gedaan zal zijn. Waarom moet dat nu vlak bij de bejaardenwoningen". Namens de bewoners van de straat tussen de Zuidhavenpoort en het industrieterrein Zuidhoek; 's-Heer Lauwendorp maakten de dames B. Maltha en B. Flikweert bezwaar tegen de plannen van de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer om op het parkeerterreintje langs die straat een nieuw repetitielokaal te laten bouwen. Een plan dat grotendeels door de gemeente Zierikzee zal moe ten worden betaald, waarvoor een bestemmingsplanwijziging nodig is en waar haast bij is omdat Kunst en Eer nu nog re peteert in het oude schoolge bouw aan de Manhuisstraat dat moet worden afgebroken. Daarom werd het besproken tijdens een extra ingelaste, openbare vergadering van de Zierikzeese adviescommissie ruimtelijke ordening, maan dagavond in het stadhuis. Het ging daarbij vooral om het planologische aspect van het plan; de afweging of een repeti tielokaal op'die lokatie al dan niet gewenst is. Drie van de vier commissieleden vonden van wel. Alleen het VVD-com- missielid J. J. Geleijnse wilde het plan geen positief advies geven. Hij was van mening dat het parkeerterrein in de toe komst een belangrijke rol gaat spelen wanneer men de bin nenstad helemaal autovrij wil maken. 's-Heer Lauwendorp is het enige parkeerterrein aan de oostzijde van de stad". Ook zag de liberaal weinig heil in de lokatie vanwege mogelijke heiwerkzaamheden, de meer omslachtige werkzaamheden die nodig zouden zijn voor de aanleg van nutsvoorzieningen en de verwachting dat de muzi kanten met de auto naar de re petities zouden komen en zo geluidsoverlast zouden bezor gen. Met dat laatste speelde hij in op de argumenten die vanaf de publieke tribune naar voren werden gebracht namens de oudere omwonenden. „Onze slaapkamers en tuintjes liggen aan de voorkant van de straat en veel mensen gaan al om tien uur naar bed. Het lawaai van auto's en pratende mensen op straat is dan heel hinderlijk. We hebben al last van Brogum en de sporthal, we willen er niet nog meer bij hebben", al dus woordvoerster mevrouw Maltha. Zij benadrukte dat de bewo ners zich gepasseerd voelen omdat de plannen al praktisch rond waren toen men er van hoorde en omdat het er nu naar uitziet dat het bestemmings plan gewijzigd 'gaat worden. „We zijn daar allemaal komen wonen omdat het een rustig plekje is. Eerst hebben we geïnformeerd of dat ook in de toekomst zo zou blijven. Dat bleek het geval te zijn omdat het bestemmingsplan open baar groen en parkeerterrein aangaf. En dat zou nu gewij zigd worden". Hoewel uit de reacties bleek dat de woorden van mevrouw Maltha wel degelijk indruk maakten, stelde een meerder heid van de adviescommissie zich toch positief op ten aan zien van het plan van Kunst en Eer. Bij M. R. de Jong-van Loo (PvdA) speelden daarbij vooral de financiën een belangrijke rol. „Het gebouw komt in een hoek van het parkeerterrein te staan die weinig wordt ge bruikt en er hoeft niet voor ge heid te worden. Daarom kun nen de kosten op deze lokatie beheersbaar blijven". Ook voor W. F. Sprengelmeijer (RU) speelden deze argumen ten een rol. Hij zag tevens een belangrijk voordeel in een lo katie zo dicht bij de binnen stad. Dat zou gemakkelijk zijn bij evenementen. „Het is de minst slechte plaats", aldus het commissielid die nadrukkelijk liet weten de klachten van de omwonenden niet te willen ba gatelliseren. „Maar als het ge bouw goed wordt geïsoleerd en er bij verhuur van het gebouw rekening mee wordt gehouden dat, men niet later dan 22.30 uur actief mag zijn valt het misschien wel mee". Ook commissielid C. Legemaa- te was van mening dat de klachten van de omwonenden serieus genomen moeten wor den. Maar verder omschreef ook hij 's-Heer Lauwendorp als de lokatie 'die er duidelijk po sitief uitspringt'. Commissie lid Geleijnse zag meer in een repetitielokaal aan het Haring- vlietplein. De twee andere mo gelijkheden: het terrein achter de oude school aan het Janne wekken en aan de Karnemelks- vaart op het vroegere terrein van Groenleer werden una niem afgewezen. Voorzitter burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs was het met de meerderheid van de com missie eens dat het niet onver antwoord zou zijn om helemaal achterop het parkeerterrein een strook grond te benutten voor het bouwen van een repe titielokaal. Hij dacht dat via een stringente toepassing van de hinderwetvoorschriften en door het aanbrengen van isola tie de overlast voor de omwo nende voorkomen kan worden. „De tijd dringt. Er zitten voor- en nadelen vast aan deze loka tie. Maar er zijn op korte ter mijn geen alternatieven te vin den die voor Kunst en Eer aan vaardbaar zijn". 'De burge meester waarschuwde er wel voor dat er nog geen enkel in zicht is in de financiële conse quenties van het plan. „Men moet niet de verwachting heb ben dat de hele subsidie op het financiële vlak een automa tisme is". Risico dat anders spontane ontwikkelingen ontstaan ZIERIKZEE - De recreatieve druk op de Oosterschel- de zal in de komende jaren verder toenemen. Dat voorspelt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland in haar notitie toe ristisch recreatieve mogelijkheden in het Ooster scheldegebied. In de notitie pleit de Kamer van Koophandel onder meer voor een 'evenwichtige uit breiding' van het aantal ligplaatsen. Binnen het toeristisch produkt van Zeeland neemt de Ooster- schelde een eigen plaats in. „De natuurlijke omstandighe den van dit gebied hebben er mede toe geleid dat de Ooster- schelde bijdraagt aan een ver rijking van de toeristische en recreatieve mogelijkheden in Zeeland", aldus de Kamer van Koophandel. „Ook in vergelij king met andere Deltawateren valt op dat de Oosterschelde een eigen bezoekersprofiel heeft, waarbij het vooral gaat om de grote waterrecreatie". Duurzame ontwikkeling De Kamer van Koophandel spreekt zich in haar notitie uit voor een duurzame ontwikke ling van de Oosterschelde. „Dit is ook in het belang van de toe ristische sector. Wij zijn van mening dat het tot nu toe ge voerde beleid zich heeft geken merkt door het te star vasthou den aan natuuruitgangspun- ten, zonder rekening te houden met de feitelijke effecten van recreatieve ontwikkelingen", aldus de Kamer van Koophan del. De Kamer stelt in haar notitie dat de toename van het aantal vaste- en passantenligplaatscn in de Oosterschelde duidelijk is achtergebleven bij de vraag. Verder wordt geconstateerd dat er, blijkens de toename van de sluispassages in het Deltage bied, sprake is van een groeien de belangstelling voor het toer- varen. Uitvloeisel daarvan is weer dat de druk om op ver schillende plaatsen passanten ligplaatsen te creëren steeds verder toeneemt. Tegen de achtergrond daarvan pleit de Kamer van Koophan del voor een evenwichtige uit breiding van het aantal lig plaatsen. „Waarbij wij evenwel van mening zijn dat de over heid terughoudendheid dient te betrachten bij het in eigen beheer exploiteren van passan- ten-ligplaatsen. Qm te voorko- men dat de betrokken overhe den geconfronteerd worden met snel stijgende lasten ver dient het de voorkeur om voor zieningen op het gebied van passantenligplaatsen te koppe len aan een vorm van particu lier ondernemersschap". De Kamer van Koophandel wil meer ligplaatsen langs de Oosterschelde. (Archieffoto). Volgens de Kamer van Koop handel is in Zeeland in verge lijking met andere regio's nau welijks sprake geweest van enige groei van de verblijfsre- creatie langs de Oosterschelde. „Ten behoeve van een gezonde bedrijfseconomische ontwik keling is in de komende perio de een groei van de bestaande verblijfsrecreatieve accommo daties dringend noodzakelijk", aldus de Kamer van Koophan del. „Op deze wijze kan inhoud worden gegeven aan kwali teitsverbetering. Daarnaast is uitbreiding van de recreatieve ontwikkelingsmogelijkheden van belang voor het voorzie ningenniveau in de vele klei nere) kernen langs de Ooster schelde".,In de afgelopen jaren zijn langs de Oosterschelde, zo geeft de Kamer van Koophan del aan, op verschillende plaat sen voorzieningen voor dagre creatie tot stand gekomen. „Met name ontwikkelingen langs de Oesterdam en Neeltje Jans verdienen vermelding. De groeiende mobiliteit en bereik baarheid, alsmede de toename van de vrije tijd zullen er onge twijfeld toe leiden dat het dag- recreatief bezoek, ook van de eigen Zeeuwse bevolking, aan de Oosterschelde verder zal toenemen. Zonder positieve maatregelen, gericht op het concentreren van het dagre- creatief bezoek, bestaat het ri sico dat op tal van plaatsen spontane ontwikkelingen ontstaan" „In verband hiermee pleiten wij voor een beleid gericht op het realiseren van dagrecrea- tieve concentratiepunten", al dus de Kamer van Koophandel in haar notitia Dergelijke con centratiepunten zouden een duiksportcentrum of bijvoor beeld een museum over schaal- en schelpdieren kunnen zijn. Verder spreekt de Kamer van Koophandel zich in haar noti tie ook uit voor de aanleg van toeristische routes langs ge deelten van de Oosterschelde. De bouwmeester moet niet alleen tekenen, doch ook muziek ver staan. Vitruvius Regen naar not overdag HET WEER In de nacht en ochtend regen, 's Middags nu en dan zon, maar ook nog enkele buien. Minimumtemp. ±6 graden. Middagtemp. ±9 gra den. Wind draaiend van zuidw. naar noordw., 's nachts afnemend, weer matig, kracht 4. VOORDELTA Natuur, visserij en recreatie strijden om belangen in het gebied voor de kust. DRUGSBELEID Commissieleden unaniem achter de voortzetting van de aanpak van drugsproblematiek in Zierikzee. SCOUTINGGROEP Op de open dag van de scouting kunnen rondvluchten met een helikopter worden gemaakt. ATLETIEK Meerderheid van atleten toont de winterperiode goed te zijn doorgekomen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Bij controle met radarapparatuur NIEUWERKERK/SEROOSKERKE - Bij een snel heidscontrole die werd uitgevoerd met behulp van radarapparatuur heeft de Rijkspolitie Schouwen- Duiveland maandag 35 snelheidsovertreders geregi streerd. De controle werd gehouden langs de Rijks weg N-59 nabij Nieuwerkerk en langs de provinciale weg Zierikzee-Haamstede ter hoogte van Seroosker- ke. Vanaf 11.50 uur en vanaf 13.20 uur stond de politie gedurende ongeveer een uur langs de rijksweg op een plaats waar een snelheidslimiet van 70 ki lometer per uur geldt, 's Mor gens passeerden daar 187 voer tuigen waarvan er zeven te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 99 kilometer per uur. 's Middags reden 26.voer tuigen langs waarvan er even eens zeven harder reden dan 70 kilometer per uur. Langs Serooskerkseweg Om 14.30 uur en 15.25 uur stel de men zich op langs de Provin ciale weg Zierikzee-Haamstede ter hoogte van Serooskerke. In totaal passeerden daar 540 voertuigen waarvan er 21 har der reden dan de maximaal toegestane snelheid van 80 ki lometer per uur. De hoogst ge meten snelheid was 102 kilo meter per uur. Alle snelheidso vertreders overschreden de maximumsnelheid met minder dan 30 kilometer per uur. Zij hoeven zich daarom niet voor de rechter te verantwoorden maar krijgen binnen enkele weken een proces-verbaal met accept-giro voor betaling van de boete. Advertentie Voor: Dakbedekking Goten in koper en zink naar: K0NSTRUKTEURS+ INSTALLATEURS Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179, jaarabonnement met autom. afschr. f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, QS Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1