„Juist dit soort voorzieningen komt de leefbaarheid ten goede" 1 W KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND „Ondanks financiële stormen toch weer een druk bezochte uitvoering" 0 bij r I~: ■=1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTEKAARTJES? Officiële opening van rondweg en behuizing brandweer en gemeentewerken Jaarlijkse uitvoering muziekschool in Concertzaal 9 Aanrijding motor en fietser Twee auto's total loss aanrijding dé krant van schouwen - duiveland! j plb8 - 3.2b5 ERIKZEESCHE NIEUWSBODE ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ H drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 13 APRIL 1992 148e JAARGANG NR 25136 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Onder het toeziend oog van het gemeentebestuur ga at mevrouw Nederhoed-Zijlstra ,,door het lintFoto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Afgelopen zaterdag 11 april werd op feestelijke wijze de rondweg rond Brou wershaven en de nieuwe behuizing van de brand weer en de dienst gemeentewerken officieel ge opend. Om de officiële handeling te verrichten was uitgenodigd mevrouw L. Nederhoed-Zijlstra, lid van gedeputeerde staten van Zeeland. In haar toe spraak stak zij een grote pluim op de hoed van het college van burgemeesters en wethouders en de raad van de gemeente Brouwershaven. „De afgelopen ja ren heeft de gemeente Brouwershaven een aantal malen gebruik gemaakt van de bijdragen uit de knelpuntenpot. Een goede zaak, want dit soort voor zieningen komt de leefbaarheid van dorpen en ste den sterk ten goede". Met een oude brandweerwagen afkomstig uit het brandweer museum in Hellevoetsluis arri veerde mevrouw Nederhoed over de rondweg bij het nieuwe onderkomen van de brandweer en de dienst gemeentewerken. Lisette Slager, dochter van de eigenaar van garagebedrijf Slager, bood haar ter verwelko ming een boeket bloemen aan. Om' de officiële opening te ver richten moest de gedeputeerde zelf haar stuurvrouwskunsten vertonen. Gezeten achter het stuur van de antieke brand weerwagen reed zij door een oranje lint dat over de weg was gespannen. Hoewel al langer in gebruik werd de rondweg met deze symbolische handeling of ficieel geopend. Vanuit de muziektent richtte zij vervolgens het woord aan de grote groep aanwezigen die op deze vroege morgen getuige wilden zijn van de feestelijkhe den. Naast geïnteresseerden uit de bevolking, onder hen na tuurlijk de brandweerlieden van het korps Brouwershaven en Dreischor, mensen van de dienst gemeentewerken en ver tegenwoordigers van het ge meentebestuur. De laatsten werden het eerst gefeliciteerd met de realisering van de voor zieningen. Knelpuntenpot „De laatste jaren heeft de ge meente de positieve mogelijk heid benut om gebruik te ma ken van de knelpuntenpot die in het kader van de wet op de dorps- en stadsvernieuwing in 1984 is ingesteld". De gedepu teerde memoreerde dat deze bijdragen zijn gebruikt voor de bouw van de Poortershof, de aanleg van de rondweg en de sanering van een landbouwbe drijf in het centrum van Brouw. Mevrouw Nederhoed- Zijlstra verklaarde dat het een goede zaak zou zijn als ge meenten in Zeeland en de pro vincie de handen in de toe komst ineen zouden slaan. „Om staatssecretaris Heerma i;e tonen dat hij met het beleid, en met name wat betreft het fi nancieel afbouwen van bijdra gen voor dorps- en stadsver nieuwing, op de verkeerde weg zit. In navolging van Brouwers haven moeten we de staatsse cretaris laten zien welke knel punten er in de toekomst nog zijn op té lossen". Na de felicitaties werd het woord gegeven aan burgemees ter L. N. Labruyère. Allereerst sprak hij zijn waardering uit voor de wijze waarop de brand weer en de dienst gemeente werken haar spullen haddén geëtaleerd. „Op een zonnige dag zien we een goede weg, een mooi gebouw en veel prachtige spullen", sprak hij trots. Om dat de gedeputeerde al had uit- gewijd over het beleid van de gemeente kon hij hierover niet veel meer zeggen. Tussen neus en lippen werd de gedeputeer de nog wel kenbaar gemaakt dat zij binnenkort een aan vraag voor een rioleringsplan kon verwachten. Uurwerken De sprekers volgden elkaar in rap tempo op waarbij de aan geboden cadeaus een opvallen de gelijkenis vertoonden. De heer Jonker van aannemings bedrijf Van Gelder schonk als eerste een klok aan de dienst gemeentewerken. Volgens de giftgever „een cadeau zonder bijbedoelingen". De heer Boo- gert van het gelijknamige aan nemersbedrijf blikte terug op vorig jaar toen zijn bedrijf werd benaderd de oude tramre mise te verbouwen tot een mo dern pand. Als dank voor de prettige samenwerking ont ving gemeentewerken een tweede klok en de brandweer een prijzenkast voor de prijzen „die zij ongetwijfeld nog zul len halen". De heer Geelhoed, vertegenwoordiger van de ijs- vereniging had eerst gedacht om een reiswekker te schen ken. Aangezien dit cadeau toch wat tegen zou vallen besloot ook hij een klok aan te bieden. De oud-commandant van de brandweer Brouwershaven week af van dit stramien en overhandigde de brandweerlie den een grote bel voor aan de bar in de nieuwe kantine. Foto's Mevrouw Overbosch bood de heer R. de Boer, commandant van de blusgroep in Brouwers haven, namens de brandweer dames een lijst aan met daarin een collage van foto's van de brandweer in actie. Tevens ont ving hij de eerste vijftien exemplaren van een boekje over het werk van de brand weer in het heden en verleden dat speciaal voor deze gelegen heid was samengesteld. De heer De Boer dankte haar har telijk en blikte in zijn toe spraak terug op de omstandig heden waaronder de brand weerlieden in de accommoda tie aan de Nieuwpoortstraat moesten werken. „Dit waren slechte jaren. De nabespreking moest of klem tussen de grasmaaiers of, omdat er te weinig stoelen voorhanden wa ren, buiten plaatsvinden. En er was geen toilet wat soms lastig was bij feestavonden. Vandaar dat ik trots ben op wat we nu hebben". De heer M. C. J. Mol, commandant van het korps Brouwershaven, liet weten een gelukkig mens te zijn. „Met dit nieuwe gebouw is een wens die al tien jaar bestaat vervuld". Hierna nodigde hij de aanwezi gen uit om op het terras een kopje koffie te nuttigen en een kijkje te nemen in het nieuwe onderkomen. Een invitatie waar velen dankbaar gebruik van maakten. achtiger is dan haar kind. „Maar dat heb ik maar niet te gen haar gezegd anders zou ze nog denken dat nervositeit er bij hoort". Voor deze gelegen heid treden er geen solisten op, maar zijn er allerlei aparte groepen geformeerd. Zo kan het dus gebeuren dat kinderen vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - Niet alle artiesten en groepen die in Zierikzee komen optreden krijgen het voor elkaar om de Concertzaal tot de laatste plek te vullen. De leerlingen van de Zeeuwse muziekschool lukte dit afgelopen vrijdagavond wel. Opa's, oma's, vaders en moeders, broers en zussen, allen kwamen ze kijken wat hun veelal jeugdige familieleden er op het po dium vanaf brachten. En dat bleek niet niks. Hoe wel sommigen van de leerlingen nog niet zo lang les hebben, klonk de uitvoering als een klok. Regiodi rectrice Ellengard Jense is dan ook best een beetje trots. „Ondanks de financiële stormen die ook een muziekschool treffen is het toch weer gelukt om een muziekavond te organiseren. In haar openingswoord heet mevrouw Janse allereerst de aanwezigen en in het bijzonder een aantal gemeentebestuur ders van harte welkom. Van de gemeente Zierikzee zijn bij voorbeeld burgemeester Assel- bergs en wethouder Groen aan wezig en burgemeester Voge laar vertegenwoordigt de ge meente Bru. Naast deze volks vertegenwoordigers heeft ook een aantal leden van muziekve renigingen acte de presence ge geven. Mevrouw Janse bena drukt dat hof deze avond geen concert betreft maar een uit voering. „Ik kan dan ook niet garanderen dat alles perfect zal verlopen, want dat kan al leen als je een half jaar repe teert. Het gaat er om dat u een indruk krijgt van wat er bin nen een muziekschool ge beurt". Nervositeit Ogenschijnlijk zonder enige vorm van plankenkoorts pre senteren de muzikanten zich aan het publiek. Een moeder in de zaal geeft toe dat zij zenuw- De muziek verdient bestudeerd te worden. Beethoven Eerst nog een bui HET WEER Half tot zwaar bewolkt en eerst nog een enkele bui. Minimum- temp. ±5 graden. Middagtemp. 13 graden. Wind draaiend van west naar zuid, matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6, vannacht hard, 7. AFSCHEID De Vliegclub Haamstede nam afscheid van de heren Dambruin en Klompe. JUBILEUMWANDELTOCHT Tachtig mensen namen deel aan de jubileumwandel tocht van het Rode Kruis. ASIELZOEKERSCENTRUM Er is een concept-overeenkomst inzake de vestiging van een asielzoekerscentrum in de Burght. ONDERUIT Het herenteam van Delphl-Mevo '80 ging onderuit in de laatste competitie-wedstrijd. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Jonge mensen op het concertpodium. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Op de Kloosterweg te Scharendijke vond zondagmiddag een aan rijding plaats tussen een mo torfiets en een fietser. Het ongeluk gebeurde om on geveer 13.00 uur toen de heer P. uit het Duitse Hagen met zijn fiets over de Kloosterweg in Scharendijke reed. Hij kwam vanuit de richting Looperska- pelle. De Duitser zou niet uiterst rechts van de rijba'an hebben gereden. De heer E. uit de gemeente Middenschouwen naderde hem vanaf de achter zijde rijdende op een motor fiets. Omdat de Duitser niet rechts reed remde hij af en claxonneerde daarbij. De fiet ser reageerde daar niet op zo dat de motorrijder uiterst links ging rijden om hem te kunnen passeren. Tijdens die manoeuvre zou de Duitse fiet ser nog meer naar links zijn ge reden waardoor een aanrijding ontstond. Beide weggebruikers kwamen ten val en de motorrij der belandde daarbij in de sloot langs de weg. ROTTERDAM - De Rotterdam se politie heeft zaterdagavond op rijksweg 15 een 23-jarige Belgische chauffeur aangehou den die een week lang bijna on afgebroken achter het stuur had gezeten. DEN HAAG - Actievoerders hebben zondag- en maandag ochtend vroeg op zeven militai re terreinen vernielingen aan gericht. BURGH-HAAMSTEDE - Zon dagmiddag vond op de krui sing Kooijmansweg/Lage- zoom een aanrijding plaats die zo hard aankwam dat twee personenauto's total loss wa ren en moesten worden wegge sleept. Twee inzittenden wer den gewond. Het ongeluk gebeurde om on geveer 16.30 uur toen de heer V. uit het Brabantse Schijndel met zijn auto komende vanuit de richting Hogezoom over de Kooijmansweg reed. Bij de kruising Kooymansweg/Lage- zoom zou hij geen voorrang hebben verleend aan de heer Van de V. uit Haamstede die met zijn personenauto van rechts kwam. De aanrijding kwam zo hard aan dat de auto van de heer Van de V. door de klap in de sloot terecht kwam. De Haamstedenaar had last van een pijnlijke borst. Zijn vrouw, die naast hem zat, wérd met een gebroken enkel, een gebroken elleboog, gebroken ribben en ademhalingsmoei lijkheden overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Beide auto's moesten worden weggesleept. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47.50 kwartaalabonnement met autom. afschr. t 45,— O jaarabonnement f 179,— D jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~1 naam Dhr./mevr.. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar <3 Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1