saman 'Als je maand de krant bijhoudt zegt Simons elke dag wat anders' m UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r n 3 "2 619 Goedbloed Autoverhuur Avis Autoverhuur Zierikzee Zierikzeese scholen reageren positief op aanbrengen van tegels met hondenverbod 0 1 ZIERIKZEESCHE,^ NIEUWSBODE il WD-Tiveede Kamerlid Dees tijdens inleiding in Zierikzee: Gemeente verbiedt het uitlaten en rond de scholen laten lopen van honden 3 4 6 7 Politie houdt dronken automobilist aan Vernielingen clubgebouw Benzine en diesel duurder dé krant van schouwen - duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE wordt m.i.v. 10 april 1992 Telefoon 01110-17902 DINSDAG 7 APRIL 1992 148e JAARGANG NR 25133 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Wat VVD'er Dees betreft krijgt staatssecretaris Simons de Rode Kaart. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Het lijkt wel of hij tijdens het sche ren elke ochtend weer een nieuw standpunt verzint". Deze weinig vleiende omschrijving gaf VVD-Tweede Kamerlid drs. D. J. D. Dees gisteravond, maandag, in Zierikzee van staatssecretaris Simons. Op uitno diging van de ondercentrale Schouwen-Duiveland van de VVD sprak Dees in de foyer van restaurant Mondragon over de stelselherziening volksgezond heid. Dat de WD zwaarwegende be zwaren heeft tegen de plannen van Simons is bekend. Dees po neerde gisteravond echter de stelling dat de staatssecretaris nu iedereen tegen zich in het harnas heeft gejaagd. ,,De eni ge die er nog echt in gelooft is hijzelf", aldus Dees. „Het Plan Simons begint steeds meer op een klassieke volksverzekering te lijken", al dus Dees. Hij koppelde daar de opmer king aan vast dat invoering van de plannen tevens een for se nivellering zou betekenen en daar, zo liet de liberaal weten, is de VVD mordicus tegen. Dees stelde vervolgens dat er nog meer nadelen aan het Plan Simons zitten. „In de plannen blijft te weinig ruimte over voor keuzevrijheid en er wordt ook te weinig aandacht besteed aan kostenbeheersing", aldus Dees. Hij tekende daar meteen bij aan dat de politici het in fei te over één ding roerend eens zijn en dat is dat er een stelsel herziening moet komen. „Wat wij willen is een minder overheersende rol van de over heid. Alles wordt nu tot op de vierkante centimeter geregeld en er is heel weinig ruimte voor eigen verantwoordelijkheid", V aldus de liberaal. Hij voegde daar aan toe dat zijns inziens te weinig ruimte is voor zorg op maat en dat er sprake is van versnippering van financiële middelen". In de ogen van Dees zou uitvoe ring van het Plan Simons een onevenredige lastenverdeling te zien geven. „Sommige groe pen moeten gigantisch veel gaan betalen", aldus Dees. Hij stelde dat een herzien Neder lands stelsel van volksgezond heidsvoorzieningen in feite een kruising zou moeten zijn tus sen het Amerikaanse en het Engelse stelsel. „Het Ameri kaanse is commercieel, duur, maar goed en het Engelse is goedkoop maar slecht. En we hebben hier in Nederland een erg goede gezondheidszorg waar we best trots op mogen zijn". Op twee punten bleef Dees ha meren: keuzevrijheid en kos tenbeheersing. „Simons wil een (verplichte) basisverzeke ring waar van alles inzit. Dat vinden wij als VVD volstrekt onjuist". Dees betichtte staats secretaris Simons van het, zij het verkapt, bedrijven van in komenspolitiek. Dees stelde dat Simons de kri tiek van de WD blijkbaar nooit serieus genomen heeft. „Onze kritiek noemde hij 'droogzwemmen'. Wij hebben de staatssecretaris een kans ge geven. Hij heeft de reikende hand van de WD niet aange nomen en de animo om Simons nog meer kansen te geven is bij de WD tot onder het nulpunt gedaald". Ook CDA en D66 kregen van Dees een veeg uit de pan. „Zij huilen krokodilletranen", al dus de liberaal. „Eerst stonden zij achter het Plan Simons en nu beginnen zij zich ineens ook zorgen té maken over de nega tieve koopkrachteffecten die het plan kan veroorzaken". Verkiezingsavond Simons kreeg de meest nega tieve kwalificaties toebedeeld. „De staatssecretaris heeft het te bont gemaakt", aldus Dees. „Wie zo lichtzinnig omgaat met de beurs van de burger verliest zijn geloofwaardigheid". En, over de 'kansen' die de WD de staatssecretaris geboden heeft: 'Driemaal geel moet rood zijn". Met andere woorden: voor wat betreft de WD mag de rode kaart getrokken worden voor Simons en mag de staatssecre taris het politieke veld uit gestuurd worden. „We hebben hier in Zierikzee in het verle den grote verkiezingsavonden gehad met Wiegel en Nijpels en het zou best eens kunnen zijn dat we binnenkort weer een grote verkiezingsavond heb ben", aldus Dees. Op de vraag uit de zaal of het Plan Simons nog wel een kans van slagen heeft antwoordde Dees met een enigszins aai*ze- lend 'neen'. „Ik denk niet dat Simons erin zal slagen zijn plannen gerealiseerd te krij gen. Ik denk dat het draagvlak voor die plannen volledig is weggevallen. Als je een maand lang de krant leest zegt hij elke dag wat anders", aldus Dees. Hij zei niet uit te sluiten dat de verwikkelingen rond het Plan Simons weieens tot een kabi netscrisis zouden kunnen lei den. ZIERIKZEE - De meeste directeuren van de basisscholen in Zierikzee zijn blij met het initiatief waarmee de gemeente Zierikzee de overlast door hondenuit werpselen in de omgeving van de schoolgebouwen wil stoppen. Binnenkort wor den in de bestrating rondom de scholen tegels aangebracht waarop een hond staat met een rode rand er om heen. Een verbodsaanduiding die inhoudt dat rond de scholen geen honden meer mogen lopen of worden uitgelaten. De ge meente Zierikzee heeft dit initiatief genomen omdat onderwijzers en ouderra den steeds vaker met klachten kwamen dat de kinderen last hebben van honde- poep in de directe omgeving van de school. Uit de diverse reacties van ba sisschooldirecteuren blijkt dat de overlast per school nogal wisselend is. Desondanks staan de meeste onderwijzers positief tegenover het initiatief van de gemeente. „Het idee is zeker de moeite van het probe ren waard", aldus de directeur van de OBS Binnen de Veste, G. Kooman. De overlast door hondepoep is bij deze aan de Raamstraat gevestigde school naar zijn zeggen erg groot. Zo groot dat de ouderraad en het onderwijzend personeel enkele maanden geleden een brief aan de gemeente Zierikzee schre ven met het verzoek de stoep voor de school te mogen be schilderen om de hondebezit- ters er toe te bewegen hun huis dier ergens anders uit te laten. „Het is hier elke dag raak. Vooral op maandagmorgen, na het weekend ligt er veel honde poep op de trottoirs voor de school. Precies voor de ingan gen waardoor de leerlingen het schoolterrein opgaan met hun fiets of te voet". Daarom is de heer Kooman van mening dat alles geprobeerd moet worden om een einde te maken aan de ze overlast. Dat vindt de directeur van de OBS 't Kofschip, mevrouw J. A. van Anraad-Goosen ook. Maar zij bekijkt de zaak toch van twee kanten. „Enerzijds is dit een prima initiatief van de gemeente Zierikzee, maar an derzijds is het ook zo dat een aantal ouders hun kinderen da gelijks naar school brengt met de hond. Dat zou dan niet meer kunnen omdat het dier niet in de omgeving van school mag komen. Terwijl ik denk dat het toch ook heel goed is om kinde ren aan dieren te laten wennen en er mee om te leren gaan". Volgens Mevrouw Van Anraad valt de overlast door honde poep in de directe omgeving van de school, die tussen de Scheldestraat en de Miereweg in Poortambacht West ligt, reu ze mee. „Op het schoolplein zien we zelden hondenuitwerp selen". Het voetbalveldje aan de Miereweg dat naast de school ligt is daarentegen een vergaarbak voor hondepoep. „Het is van de zotte zoveel als daar soms ligt, terwijl de kin deren daar vaak spelen". Het grote hek dat als preventie maatregel tegen vandalisme is aangebracht rondom de Katho lieke Basisschool Willibrordus aan de Hoge Molenstraat weert volgens schooldirecteur P. van der Sneppen ook honden van het terrein rondom de school. „Alleen op de speelplaats loopt af en toe een leerling met een klein hondje". De tegels die de gemeente in de bestrating nabij de school wil aanbrengen zijn volgens hem dan ook niet echt nodig. „Het is een goed idee, maar we zouden liever zien dat ze worden aangebracht bij het groene veldje aan de Mosselboomgaard. Dat ligt tussen onze school en de Johan Louis de Jongeschool. Daar la ten veel mensen hun hond uit terwijl er altijd kinderen van beide scholen spelen". „Hier in de buurt ligt altijd hondepoep op de trottoirs. Op Uit de reacties van diverse schooldirecteuren blijkt dat er vooral ook overlast is van hondenuitwerpselen op de speelveldjes nabij de scholen. (Foto: Joop van Houdt). de stoep voor de ingang van het schoolplein zie je soms hele ho pen en af en toe ligt er zelfs wat op het schoolplein", aldus de directeur van de OBS Theo Thijssen, J. Goedhart. Hij ver telde dat de ouderraad en on derwijzers van de, aan dé Ca- landweg gelegen, school lange re tijd geleden een brief aan het Zierikzeese gemeentebe stuur hebben geschreven om het probleem aan te kaarten. „Maar het is zo moeilijk om er wat aan te doen". Desondanks is de heer Goedhart ingenomen met initiatief van de gemeente. „Ik weet niet of het helpt, maar het is goed om alles te proberen". Bij de, aan de Grachtweg gele gen school voor speciaal onder wijs, de Beatrixschool in Zie rikzee treft men incidenteel wel eens een hondedrol aan, maar het is geen echt probleem laat schooldirecteur J. de Jong via een woordvoerster weten. „Er is wel eens overlast, maar niet zo vaak dat het een pro bleem is". Desondanks heeft men lovende woorden voor het initiatief van Zierikzee. „Het is prima wanneer men er wat tegen doet". „Op het grasveldje bij onze school heeft de gemeente lan gere tijd geleden al een bord neergezet om honden-eigena ren er op te attenderen dat ze hun huisdier daar niet mogen uitlaten", aldus de directeur van de Christelijke Basis school Jan Wouter van den Doel, A. van Oosterom. De school ligt aan de Kabbelaars- bank in Poortambacht. On danks het waarschuwingsbord liggen er volgens de heer Van Oosterom nog de nodige hon denbolussen op het veldje „De overlast door poep in de omge ving van de school is nog steeds een probleem, dat is duidelijk. De heer Van Oosterom juicht vervolg pagina 2 Tussen lip en beker is veel onzeker. Spreekwoord Zonnige perioden HET WEER Perioden met zon en droog. Mini mumtemperatuur omstreeks 3 gra den, middagtemperatuur ongeveer 12 graden. Wind, draaiend van zuidoost naar oost tot noordoost, zwak tot matig rond kracht 3. PARKEERWACHTER Ook de gemeente Brouwershaven krijgt een milieu/ parkeerwachter. BOMENMARS De opbrengst van de Nationale Bomenmars komt on der meer ten goede aan Neeltje Jans. GOEDKOPER De herinrichting van het Brouwse stadhuis kan goed koper. KAMPIOEN Op de valreep heeft Schaakvereniging Zierikzee de titel behaald. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - In de nacht van maandag op dinsdag hield de Rijkspolitie Schouwen-Duive land tijdens een controle de heer Z. uit Huckelhoven aan. De man bleek een personenau to te besturen terwijl hij te veel alcohol had genuttigd. Hij werd meegenomen naar het po litiebureau te Zierikzee waar via het ademanalyse-apparaat de hoeveelheid alcohol in zijn bloed precies werd vastgesteld. Dat bleek zoveel te zijn dat de man een boete kreeg van 400 gulden. Ook werd zijn rijbe wijs tijdelijk ingetrokken. RENESSE - Tussen 31 maart en 2 april drongen onbekenden het clubgebouw van de tennis vereniging aan de Mauritsweg te Renesse binnen en richtten daar een aantal vernielingen aan. Men vernielde de elektrici- teitskast met bijbehorende transformator en schakelappa- ratuur. De schade bedraagt on geveer duizend gulden. De be nadeelde is de heer B. uit de ge meente Westerschouwen. ROTTERDAM - Benzine wordt woensdag twee cent per liter duurder. De dieselprijs gaat met één cent per liter omhoog. Dat hebben oliehandelaren maandag in Rotterdam be kendgemaakt. Aan de meeste zelftankpom- pen gaan daardoor advies- literprijzen gelden van 187 cent voor super plus loodvrij, 183 cent voor Euro loodvrij en 199 cent voor gelode superbenzine. Een liter diesel gaat 113,4 cent kosten. De prijsverhogingen zijn een gevolg van ontwikke lingen op de internationale produktenmarkt. Advertentie Voor: Centrale verwarming Gaskachels KOHSTRUKTEUBS IHSTAILATEURS Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee HM Telefoon 01110-12647 HaU- Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement ét f 179, jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2d Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CD Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1