IMISSAN Veerdienst compleet berichten Belangstelling voor emigratie vooral bij boeren groeiende Drienkwaeter Mossel seizoen haast ten einde 4 Liefde op het eerste gezicht is ook bij een auto vaak een zaak van de buitenkant. Maar voor een definitieve verbintenis is meer nodig. Een zorgvuldig onderzoek of 't van binnen ook goed zit. Letterlijk. Bij zo'n afweging zal het u opvallen dat elke Sunny voorzien is van een fraai gewelfde ergonomisch ontworpen t cockpit met alle bedieningsinstrumenten prettig gegroepeerd onder handbereik. Zodra u gaat zitten is er de Vrijbuiter van de Sunny familie is de vlotgelijnde 3-deurs. Met'n zeer compleet i i 1 i rt uitrustingsniveau en 'n riante bagageruimte. Leverbaar met 1.4 of 1.6 liter motor, WC1Q23C1 V<H1 fLUltC ilOOlQ- CI1 als 2.0 liter GTi-(R) of met een krachtige 2.0 liter diesel. V.a. 24.765,-. beenruimte. De anatomisch vormgegeven fauteuils zijn voorzien van een fraaie polstering en traploos verstelbare rugleuningen. Vanaf LX beschikt u tevens over een gedeeld neerklapbare achterbankleuning en is er zelfs sprake van een bestuurders stoel waarvan de zithoogte aan vóór èn achterzijde traploos regelbaar is, een unicum in deze klasse. Evenals trouwens de 2.0 liter diesel uitvoering met 55 kW (75 pk) en standaard stuurbekrachtiging. De krachtige 16-kleppen JE BLIJFT ERIN RIJDEN. DONDERDAG 2 APRIL 1992 NR 25130 Prijzen incl. BTW, cxcl. kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. Nissan is ook de maker van de Micra, 100 NX, Prairie, Primera, Maxima, 200 SX, 300 ZX, Q_-bic, Terrano, King Cab, Patrol, Vanette, Urvan, Cabstar en Trade. Lichtmetalen velgen op 5-dcurs en roofrack op Wagon tegen meerprijs leverbaar. Nieuwerkerk, Autobedrijf van Dijke en Zn. C.V., Kerkring 37, tel. 01114-1364. Twin Cam benzineversies, voorzien van 3-weg geregelde katalysator met lambdasonde, variëren van 'n economische 1.4 liter tot een razendsnelle GTi-R met 2.0 liter Turbo intercooler die in 5,2 seconden naar de 100 km/h sprint. En niet te vergeten de i i I j- 1QQ1 J Oogstrelend van vormgeving is de 5-deurs, de gentleman van de familie. Kracntlge l.O liter QIC in I77I QOOr optimale combinatie van technisch talent, duurzaamheid cn comfort. U kiest uit soepele 1.4 en 1.6 liter benzinemotoren of de snelle en stille 2.0 liter diesel. V.a. 29.260,-. de ANWB Kampeer en Caravan Kampioen werd uitgeroepen als beste caravan trekker in z'n klasse. Of 't nu gaat om styling, comfort, verscheidenheid aan modellen, duurzaamheid, gebruiksgemak, prijs of rij-eigenschap- pen, de Sunny wint 't met een straatlengte voorsprong. Ook qua garanties: 3 jaar of 100.000 km algemene garantie en 6 jaar carrosseriegarantie. Een nadere kennismaking met de Sunny van uw keuze bij de dichtstbijzijnde Nissan dealer zal u het overtuigende bewijs leveren! De Wagon is de grootste klep van de familie èn de Sunny waar u 't meest van uzelf in kwijt kunt. 'n Riante stationwagon met een makkelijk toegankelijke bagageruimte. En met 't comfort van een limousine. Leverbaar in 1.6 liter benzine of 2.0 liter diesel. V.a. 32.185,-. De fraaie 4-deurs Sunny is de succesvolle zakenman van de familie Luxueus en gedistingeerd, voorzien van 490 liter kofferruimte en leverbaar-; in 1.4 of 1.6 liter benzine of als krachtige 2.0 liter diesel. V.a. Dae öör wê over praet dat 't drienkwaeter dierder hae öö- re. Dae öör vee hebruukt, mê dae öör aok nog vee vermost. Zö kunne m'n dat wê stelle al doe iederéén dae nie an mee. Dat wilder hoed drienkwaeter ao is van hrööt belang, aok wat de volkshezondheid be treft. De rehenbakken in de wélen binne uut d'n tied. Wat is dat noe makkelijk om de kraene mé open te draoien. Vroeher mos je pitte mee 'n ae- ker, in ik ao wê mee maekt dat moeder dat waeter deu 'n doekje dee, omdatter waeter- luzen of vlooien in zaete. Dae mot noe êêl wat mee 't waeter hebeure éér dat 't hoed is. De eisen öóre steld, in de rheuhelijkheden om waeter te winnen öóre minder. De rivie ren binne soms vuul, dus dae kom vee waerk an. Mê zonder kunnen m'n nie mee. Dae öör wel is zeit je ouwer öörd mö je vee meer drienke. Ze praete over twee liter. Dat is 'n êèle plasse. 't Ene méns drienk meer dan d'n ao- ren. Neem noe 'n domenie, dae stae aoltied 'n hlas waeter bie z'n, soms wê meer. A je vee dronk wierder wê zeit, jie ei toch heen dröhe le ver, of wat bin jie 'n natte nik- ke. Op verhaederienhen stae- ter aoltied 'n hlas waeter vó de spreker. Soms binne ze net an praeten dan drienke ze d, net as 'n oen bekje doppe, want dost kd je nog nie ao, mê jd 't stae wê dêhe. 't Waeter is over d nie even lek ker, 't is mê nae wae at 't van- daene komt. 't Is wee d jaeren lee toen wouë ze fluor in 't waeter doe, dat was tehen tandbedaerf. Dan moste de raedsleden dae over beslisse, mê dat is nie deu hae al oe wel d'r vee pepier an vuul maekt is. Mê kiek d je noe kunsttanden eit, in die binne d'r vee, wat schiet je dae dan mee op. 'n Tandarts kan 't zie, of d je dae hebrek an eit, in dae binne têbietten vó, noe, mê toen aok d. Je zd wê dienke waerom mö je dae noe over schrieve, wê de jonhe ménsen motte toch aok wat wete. Noe kenne ze nie an ders, dan de kraene open te draoien. Mê wie drienk t'r nog waeter? Het is meesta lime- naode in dat is êêl wat dierder as waeter, in of 't hezonder is as waeter dat betwufel ik. Daerom laemen hoed waeter in waerde ouwe, in nie vermos- se. want 't hrondwaeter óór aok minder, in aoles wat dae mee te maeken eit. WULLUM KAPELLE Passieconcert Op zaterdag 11 april geven Theo Tfeunissen, orgel, en Wy- nanda Zeevaarder, sopraan, een passieconcert in de Neder lands Hervormde kerk van Ka- pelle. Op het programma, dat in het teken staat van de pas sie, staan onder andere werken van Bach, Brahms en Pergole- si. Theo Teunissen studeerde aan het Utrechts conservato rium. Hier was hij ook verbon den als hoofdvakdocent orgel en orgelmethodiek. Momenteel is hij organist van de Jacobi- kerk in Utrecht. Wynanda Zee vaarder studeerde, ook aan het Utrechts conservatorium, het hoofdvak zang. Als sopraanso liste is zij een veelgevraagd gast. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG COCOV Op vrijdagavond 10 april houdt de vrouwenwerkgroep COCOV van het COC Midden- Zeeland een thema-avond over samenlevingscontracten en het samenlevingsregister. Me vrouw Pauline van der Woude, kandidaat-notaris in Middel burg, komt iets vertellen over samenlevingscontracten, erf recht en over hoe men voor zichzelf, de partner en eventue le kinderen (financiële) zaken het beste kan regelen. Daar naast vertelt mevrouw Marian ne de Jonge iets over de moge lijkheid tot officiële registra tie. Mevrouw De Jonge is in haar hoedanigheid als gemeen teraadslid voor de PvdA in Vlissingen nauw betrokken bij het tot stand komen van een sa menlevingsregister voor onder andere homoparen. De infor matiebijeenkomst wordt ge houden in het COC-gebouw aan de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg en begint om 21.00 uur. Er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. VLISSINGEN Gestalt- én bio-energeticagroep Vanaf woensdag 15 april vin den in de Open Hof te Vlissin gen tien bijeenkomsten plaats in het kader van gestalt- en bioenergetica; het hervinden van levensenergie en verdiepen van lichaamsbesef. Tijdens de bijeenkomsten .worden gestalt- werk, (bio)energetische oefe ningen, zen-meditatie, geleide fantasie en gestaltexperimen- ten uitgevoerd. De bijeenkom sten staan onder leiding van Angèle Nederlof. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden via telefoonnummer 01184- 67542. KRUININGEN Ruilbeurs miniatuurauto's Op zaterdag 11 april wordt in het dorpshuis te Kruiningen een ruilbeurs van minia tuurauto's gehouden. Het eve nement begint om 9.30 uur. DRIEWEGEN Chinese geneeskunde De acupuncturist Hans Visser houdt vrijdag 10 april een le zing over de traditionele Chi nese geneeskunde. In de spreekbeurt wordt ingegaan op de verschillen tussen Wes terse en Oosterse geneeswij zen, de achtergronden van acu punctuur en de behandeling met moxa en kruiden. Verder komen onder meer aan de orde het stellen van een diagnose, de verschillende filosofische prin cipes als yin en yang en de fac toren die de mens vatbaar ma ken voor ziekten. De lezing be gint om 20.00 uur in het Osho Meditatie Centrum aan de Hooglandsedijk 1 in Driewe gen (Zuid-Beveland). Meer in formatie is te verkrijgen op werkdagen tussen 09.00 en 10.00 uur via telefoonnummer 01195-5963. VALKENBURG - De grootste lucht vaartshow uit het bestaan van de Marine Luchtvaart Dienst (MLD). Zo noemt een woordvoerder van de marine de open dag ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de MLD. Woensdag werd op het vliegkamp Valkenburg bij Lei den het programma voor de open dag op 5 juni bekend ge maakt. KRUININGEN - Vanaf vrijdag 3 april wordt de veerdienst Kruiningen-Perkpolder weer onderhouden met twee dubbel deksveerboten. Vanaf begin maart is op de verbinding Kruiningen-Perkpolder geva ren met een enkeldekker en een dubbeldekker. De Prinses Christina, die 4 maart voor reparatie aan de hoofdmotoren en voor onder houdswerk aan de wal kwam, komt op vrijdag 3 april weer in de vaart. De werkzaamheden zijn verricht en in de loop van Dit blijkt het een oriënterende studie van het Landbouw- Economisch Instituut (LEI- DLO), op basis van interviews met een reeks personen die be trokken zijn bij emigratie. Van de naar schatting 150 boe ren en tuinders die vorig jaar emigreerden, vestigde zich on geveer twee derde in Europa, vooral in Frankrijk, België en de voormalige DDR. De voor keur voor vestiging in Europa berust onder meer op de over weging dat men dan nog rela tief gemakkelijk contacten met familie en kennissen in Neder land kan blijven onderhouden. Klimaat Een derde van de emigranten vestigde zich buiten Europa, voornamelijk in Canada. Daar is een gunstig landbouw- economisch klimaat en verder wonen er reeds veel boeren van Nederlandse oorsprong, waar door er meestal minder aan passingsproblemen zijn dan in andere landen. De groeiende belangstelling voor emigratie wordt volgens donderdag komt de dubbeldek ker van Vlissingen naar Krui ningen. Als de proefvaarten volgens wens verlopen, kan de Prinses Christina nog op enke le vaarten van die dag worden ingezet. In ieder geval is het ze ker dat de veerboot vrijdag weer beschikbaar is. De enkeldekker Prinses Bea trix keert dan weer terug naar Vlissingen om beurtelings met de andere enkeldekker Prinses Margriet als tweede boot te worden ingezet op de lijn Vlis- singen-Breskens. de LEI-studie vooral gevoed door de toenemende beperkin gen die de land- en tuinbouw in Nederland ondervinden. Euro pese maatregelen ter beper king van de produktie en het nationale milieu- en mestbe leid stellen grenzen aan de ont wikkelingsmogelijkheden van de bedrijven. Ruimere beschik baarheid van cultuurgrond en produktierechten tegen rela tief lage prijzen en minder strengere regelgeving maken vestiging in het buitenland aantrekkelijk. Verwacht wordt dat het aantal agrarische emigranten in de komende jaren iets zal toene men, onder meer door meer „verhuizingen" naar de voor malige DDR. Naar de Centraal Europese landen wordt nog geen emigratie van betekenis voorzien. De politieke en eco nomische situatie is daar nog weinig stabiel en ten opzichte van Nederland zijn het welvaarts- en voorzieningenni veau er nog erg laag. Voorals nog ligt het meer voor de hand dat er samenwerkingsverban den en vormen van contract- teelt tot ontwikkeling komen. YERSEKE - In de week van 23 tot en met 28 maart werden slechts vijf ladingen mosselen aangeboden op de veiling in Yerseke. Het totale gewicht was 476 ton netto. Deze partij tjes werden alle aan de handel verkocht. Intussen is het einde van het mosselseizoen in zicht gekomen. Zaterdag 18 april wordt de handel in Zeeuwse mosselen volledig stilgelegd. De gemiddelde hoogste in- schrijfprijs bedroeg 68,90. Aan de mosselmarkt in Yerse ke arriveerden in week 13 vijf vaartuigen. Maandag 23 maart kwam de YE 101 met een klusje van 14 tonnen waarvan nog 51 procent tarra werd afgetrok ken. Deze mosselen kookten een vleesgewicht van 20,7 kilo. Dinsdag 24 maart meerden de YE 89 en de YE 73 voor de kant af. Eerstgenoemde vaartuig viste 150 brutotonnen in het Oude Slaak. Deze mosselen hadden een stukstal van 108 bij een vleesgewicht van 17,3 kilo. De collega's van de YE 73 voer den 323 tonnen aan, waarvan na aftrek van het tarrapercen- tage 48 tonnen overbleven. De volgende dag waren de YE 53 en de YE 182 van de partij. De YE 53 verkocht 274 bruto tonnen met een vleesgewicht van 19,2 kilo aan Delta Mossel. Laatstgenoemde kweker was aan de markt met een nettoge wicht van 100 tonnen, die wer den aangekocht door Barb. De hoogste prijs die deze week werd betaald kwam uit op 114,49 per mosselton. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Voorthui zen: A. Visser te Putten, die be dankte voor Waddinxveen. Beroepen te Driebergen: J. W. Arendshorst, Vroomshoop. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Apeldoorn: L. J. G. IJkel, Middelburg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Aduard: D. F. En- sing, Vroomshoop; te Harlin- gen: J. W. Roosenbrand, Rotter dam-Centrum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Groningen en te Rotterdam-Alexanderpolder: J. Driesen, zendingspredikant te Zuid-Afrika, wonende te Woerden. Bedankt voor Westkapelle: C. A. van Dieren te Stolwijk; voor Lethbridge (Canada): G. M. de Leeuw te Bameveld. Beursbericht Markt Goes dinsdag 31 maart 1992 Aardappelen (Exclusief BTW). Bintje velds- gewas, 40-60% 50 mm opw. fri- tesgeschikt, tarrering op rotte, hard groene en kapotte knol len, 19 tot 20 cent per kg. Bintje 0 mm opw., 40-60% 50 mm opw. fritesgeschikt, 20 tot 21 cent per kg. Voeraardappelen bxh cent per kg. Notering Rotterdamse beurs d.d. 30-03-92: 40-50 mm I6V2 tot 18 cent per kg, 50 mm opwaarts 25 tot 26 cent per kg. Uien (Exclusief BTW). Zaaiuien, 35- 50% grof (standaardklasse AVZ), 9 tot 18 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten Prijzen per 100 kg en exclusief BTW: Thrwe (16% vocht) 40,00, brouwgerst 100% brouw 43,00, voergerst 33,25 tot 34,75, erwten (klei ne groene) 59,75 tot 61,25, capucijners 84,00 tot 125,00, karwij, prima doorsneekwali teit (eventuele schoningskos- ten voor rekening producent) 145,00, blauwmaanzaad, pri ma doorsneekwaliteit 127,50, bruine bonen, vrij van halve en grond, 18% vocht, 86,50. Hooi en stro Prijzen per 1000 kg en exclusief BTW: Weidehooi 200,- tot 245,-, dijkhooi 180,- tot 185,-, Engels raaigras 100,- tot 140,- (laatste notering), gerstestro 95,- tot 125,-, tar- westro 90.- tot 125,-, veld- beemd 150,- tot 190,- (laatste notering). Buurlanden Nederland in trek ZIERIKZEE - Onder boeren en tuinders in Neder land groeit de belangstelling voor emigratie. Steeds meer wordt over de landsgrenzen heen gezocht naar mogelijkheden om een bedrijf op te zetten en uit te bouwen. Jaarlijks verlaten tientallen boeren hun bedrijf om elders opnieuw te starten. De meesten verhuizen binnen Europa; ongeveer een kwart emi greert naar Canada.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7