Begin bestratingswerk zaamheden Oosterland :meuws Officiële opening rondweg en brandweergarage Brouwershaven DC Hotel Vliegveld nieuw onderkomen Tentoonstelling historisch brandweer materiaal, demonstraties en rondritten DONDERDAG 2 APRIL 1992 NR 25130 5 ZIERIKZEE Collecte Simavi De collecte die in Zierikzee werd gehouden ten bate van Si mavi heeft 2875,95 opge bracht. De opbrengst van de collecte die landelijk wordt ge houden onder het thema schoon water broodnodig wordt onder meer besteed aan het aanleggen en verbeteren van drinkwatervoorzieningen in India. Het Zierikzeese col lectecomité bedankt iedereen hartelijk die door een gift of door te collecteren aan het re sultaat van de collecte heeft bijgedragen. Nomen Nescio presénteert feestmiddag Op zaterdag 4 april presenteert de ziekenomroep Nomen Ne scio in de Zuidhoek te Zierik zee een feestmiddag voor men sen van Brugzicht, Schouwen- oord en de Zuidhoek. Van het programma wordt een radio band gemaakt. Aan het pro gramma wordt meegewerkt door het Maastrichtse zangduo Angelina en Robert die in 1991 een finaleplaats behaalden in de Soundmixshow van Henny Huisman. Verder verzorgt John Prins zang en muziek op een hammondorgel en presen teren vrijwilligers van de zie kenomroep muziek van CD's en platen. De feestmiddag duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Bijeenkomst PCOB Op woensdag 8 april vindt in de Driehoek te Zierikzee een bijeenkomst plaats van de Pro testants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) die in het teken staat van Veilig Verkeer. Het onderwerp wordt toegelicht door brigadier bij de gemeen tepolitie Vlissingen, H. W. Post. Hij geeft een toelichting over de oudere op de weg en de sinds kort gewijzigde verkeers regels. Zowel leden van de bond als belangstellenden zijn welkom op de bijeenkomst. Aanvang 14.00 uur. Luisterlezen De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Schouwen-Duiveland houdt op woensdagmiddag 8 april om 14.00 uur in de foyer van res taurant Mondragon haar vol gende bijeenkomst. Mevrouw J. J. Boom van de Nederlandse Luister- en Braillebibliotheek in Den Haag houdt dan een le zing. Zij wil meer bekendheid geven aan de mogelijkheden van boeken en tijdschriften die op cassettes zijn ingesproken. Van deze vorm van „luisterle zen", die in eerste instantie is bedoeld voor blinden en slecht zienden, kunnen ook vele an deren profijt hebben. Ouderen voor wie het lezen te vermoei end is geworden, spastici, bed legerige patiënten, kortom ie dereen met een leeshandicap, kan van dit speciale medium gebruik maken. In de lezing wordt uitgebreid ingegaan op welke wijze de braille- en de gesproken boeken worden ver vaardigd. Na de pauze worden er dia's over dit onderwerp ge toond en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het be stuur van de NBvP hoopt op deze middag vele dames te mo gen begroeten. Paasconcert Op maandag 13 april wordt in de Lutherse kerk in Zierikzee onder het thema Mijn Heiland Leeft een paasconcert gehou den. Het concert wordt ver zorgd door het koor en een klein orkest van de Nieuw Apostolische Kerk. Leden hier van komen uit alle delen van Zuid-Holland en leveren vrij willig een bijdrage om de bij eenkomst te doen slagen. Al acht jaar is de kerk bezig om op Schouwen-Duiveland meer volgelingen te vinden. Daarbij richt zij zich op het individu en zeker niet op de massa. Op dit moment heeft de gemeente Zie rikzee van de kerk tussen de tien en de twaalf lidmaten. In internationaal verband heeft de kerk veel volgelingen. Door een teruggang van de welvaart hebben zich de laatste tijd mondiaal gezien 100.000 men sen ingeschreven, met name in India en Afrika. In de regio heeft de Nieuw-Apostolische Kerk al meerdere concerten ge organiseerd en is zij al vrij be kend. Een ieder is van harte welkom om het paasconcert dat van 20.00 tot" 21.00 uur duurt bij te wonen. Na afloop staat de koffie gereed. Voor meer inlichtingen, de heer A. Dekker, telefoon 01880-15904. RENESSE Toneeluitvoering Theodoor, een total loss toneel stuk in twee bedrijven. Zo wordt door de toneelvereni ging Op Drift het toneelstuk aangekondigd dat zij op zater dag 11 april presenteert in het dorpshuis te Renesse. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is kunnen bezoekers van de to neelvoorstelling hun avondje uit combineren met een toneel menu in restaurant Le Rabot. De toneeluitvoering begint om 20.00 uur wordt geregisseerd door Annemarie van de Wiel- Jansen. Adopteer een monument In het kader van de nationale Herdenking Adopteer een mo nument leggen leerlingen van de OBS 't Staepel'of in Renesse op 4 mei een krans bij het ver- zetsmonument aan de Oude Moolweg te Renesse. Ook na mens de gemeentebesturen van Brouwershaven, Westerschou- wen en Zierikzee wordt een krans gelegd. Om 20.00 uur wordt bij het monument twee minuten stilte in acht geno men. Na het zingen van het eer ste couplet van het Wilhelmus vindt een stille rondgang plaats langs de graven van de verzetsstrijders die aan het eind van de oorlog in Renesse door de Duitsers om het leven werden gebracht. Iedereen die de herdenking wil bijwonen wordt verzocht om 19.30 uur aanwezig te zijn in het dorps huis te Renesse. NOORDWELLE NBvP- Vorige week hield de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Noordwelle en omstreken, een bijeenkomst in het dorpshuis van Noords welle. Op deze avond werd het programma verzorgd door me vrouw Miep Spierings uit Den Bosch, die op boeiende wijze een lezing hield over het thema Duizend jaar vrouw en mode." De presidente, mevrouw J. Mooyaart, verwelkomde in haar openingswoord de 37 aan wezigen. Verder las zij het tele gram voor dat door het provin ciaal bestuur van de bond is ge zonden aan Rijkswaterstaat. Hierin wordt de afkeuring uit gesproken over het plan van de Stichting Cargo om bij Den Helder een mast met hieraan 20.000 broden in zee te dum pen. Na het zakelijk gedeelte werd het woord gegeven aan Miep Spierings. Zij toonde zich een boeiend vertelster, die op enthousiaste wijze de gewoon ten op het gebied van kleding in de laatste 1000 jaar behan delde. Als demonstratiemateri aal had zij 42 zelfgemaakte poppen meegenomen. In tegen stelling tot de mensen die vroe ger leefden droegen deze pop pen wel ondergoed. Tbt om streeks 1600 wasten de mensen zich ook niet, maar werd er ge bruik gemaakt van parfum om kwalijke lichaamsgeurtjes te bestrijden. Al met al was het een boeiende avond die bij de aanwezigen in de smaak viel. BROUWERSHAVEN Bijeenkomst NBvP De maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Brouwersha ven van de NBvP bestond deze keer uit een doe-avond. Er wer den uitgeblazen eieren ver sierd met de filigramtechniek waarbij opgerolde pa pierstrookjes tot figuurtjes en bloemetjes werden gevormd. De avond werd geleid door me vrouw J. van Genderen uit Brouwershaven en de leden van de bond vonden de resulta ten bijzonder leuk. DREISCHOR Witlofstudieclub De Witlofstudieclub Schou wen-Duiveland houdt op maandag 6 april een excursie naar het bedrijf van de heer J. W. v. d. Velde, Blindeweg in Dreischor. Aanvang 19.30 uur. OUWERKERK Jaarlijkse uitvoering Nieuw Leven Het muziekgezelschap Nieuw Leven houdt op vrijdag 3 en za terdag 4 april de jaarlijkse uit voering. Beide avonden begin nen om 19.30 uur. De uitvoe ring start met het optreden van de drumband waarna de voor zitter, de heer W. A. Kuyper de aanwezigen verwelkomt. Na de zeven muzikale nummers ver meldt het programma een ko mische thriller in drie bedrij ven met de titel Grapje van Me neer. Deze komedie gaat over een plaatselijke vereniging die wat moeite heeft met het be denken van een toneelstuk. Om een beginsituatie te creë ren besluit de hoofdpersoon met een zogenaamd mes in zijn rug achter het bureau plaats te nemen. Maar deze oplossing pakt anders uit dan gedacht werd. Voor de opvoering van deze komedie verschijnen vier heren en vier dames ten tonele. Op zaterdag speelt ook Het Agrarisch Orkest onder lei ding van F. Slager. Op beide avonden is er Bal Na. BRUINISSE Oud papier Mbuma Zaterdag 4 april wordt in Brui- nisse ten behoeve van de Mbuma-zending oud papier en vodden opgehaald. Vanaf half negen beginnen de papieropha lers met een rondrit door de dorpskern. Vrijdagavond wordt bij de Bruse onderne mers het overtollig papier op geladen. Burgemeester Hokken In VUT Afgelopen dinsdag heeft bur gemeester G. Hokken afscheid genomen van de gemeente Nij- eveen. Hokken die vijf jaar ge leden in het Drentse dorp van 2900 inwoners werd geïnstal leerd, maakt gebruik van de VUT-regeling. Voor zijn perio de in Drenthe regeerde Hok ken van februari 1970 tot no vember 1974 over Bruinisse. Deze vissersplaats werd na viereneenhalf jaar ingewisseld voor de gemeente Hei en Boei- coop. Later raakte deze ge meente bij een herindeling be trokken. Tijdens de afscheids bijeenkomst was een aantal Bruenaars, waaronder het echtpaar Vogelaar, naar Dren the afgereisd. In meerdere toe spraken werd duidelijk dat ve le positieve ontwikkelingen in de periode Hokken tot stand kwamen. De scheidende burge meester concludeerde in zijn toespraak dat Nijeveen hem na aan het hart lag. De familie Hokken verhuist binnenkort naar Houten. GOES Zeeuwse Raad voor Ouderen Op initiatief van de Zeeuwse Raad voor Ouderen worden ze ven informatiebijeenkomsten gehouden voor ouderen met een eigen huis. Daarbij wordt gepraat over de mogelijkheden van onderhoud, aanpassing en verbetering van de eigen wo ning, de veiligheid in huis en het voorkomen van inbraken. De bijeenkomsten vinden tus sen een en 28 april plaats in di verse plaatsen op Zuid- Beveland en Walcheren. In Goes kan men op 16 april te recht in de Prins van Oranje vanaf 19.30 uur. MIDDELBURG Aidspreventie Op initiatief van het Aidsplat- form van de GGD Zeeland wordt deze zomer voor het tweede jaar een baanproject gestart. Het project heeft tot doel homosexuele mannen te ondersteunen bij het aangaan van veilige sekscontacten. Dat houdt in dat men op plaatsen waar deze mensen elkaar ont moeten voorlichting geeft over aids, veilig vrijen en condoom gebruik. De GGD zoekt hier voor homo- of biseksuele vrij willigers. Belangstellende kunnen zich aanmelden via te lefoonnummer 01180-34085. VLISSINGEN OGC Zeeland Ook in Zeeland is er nu een contactgroep van ouders van homosexuele kinderen opge richt, de OGC Zeeland. Op za terdag 14 maart was de oprich- tings-ontmoeting. Weliswaar zijn we daarmee hekkesluiter ten opzichte van andere provin cies in Nederland, maar dat zijn we gewend. In Zeeland tik ken de klokken nu eenmaal an ders. Drie ouderparen en een moeder in deze groep, totaal verschillend en verspreid over de provincie, hebben één ding gemeen: één of meerdere kin deren zijn homosexueel. Vra gen die gesteld kunnen worden zijn: hoe je dit als ouder er vaart, hoe je er mee om gaat, wat je kunt doen met deze er varing en wat anderen ermee kunnen doen. De antwoorden komen uit „Het er over praten" met vaders en moeders van zo nen en dochters die zogenaamd anders zijn. iedere situatie is uniek, het gaat namelijk om het kind en zijn of haar ou- der(s). Zo uniek dat de ouders het met hun kinderen, het liefst binnenshuis, in de eigen gezinssituatie regelen. De ou- derscontactgroep wil de ouders hierbij helpen via telefonisch contact en, als daar behoefte aan is, via persoonlijke ge sprekken. Daarbij zijn de vol gende telefoonnummers be reikbaar op werkdagen bij voorkeur tussen 19.00 en 21.00 uur: 01192-2390/01184-70346/ 01106-3112. De bestratingswerkzaamheden voor de hoofdontsluïtingsroute in Oosterland zijn begonnen. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - Enkele dagen geleden zijn in Oosterland de bestratingswerk zaamheden begonnen die het beeld gaan bepalen van de nieuwe hoofdontslui- tingsroute. De verkeersroute die door het doorgaande verkeer het meest wordt gebruikt. De straten in deze route; de Oud Heiligenweg, Sandströmstraat, Bur gemeester Van der Havestraat, Van den Abeelestraat worden in het kader van het dorpsplan op een zodanige wijze opnieuw bestraat, voorzien van verhogin gen, versmallingen en paaltjes aan de rand dat het verkeer met de juiste (niet te hoge) snelheid langs de route wordt geleid. De totale.kosten van de werk zaamheden bedragen bijna 1,5 miljoen gulden. Voor dat geld is ook een nieuwe riolering aangebracht in de betreffende straten en zijn waar dat nodig was de waterleidingen onder de grond vervangen. Gelijk met de herinrichting wordt ook de parkeersituatie in di verse straten verbeterd. Met ri oleringswerkzaamheden be gon men eind augustus 1991. De bestratingswerkzaamheden waarmee men vorige week een begin maakte vormen de twee de fase van het project dat naar verwachting in het najaar van 1992 kan worden afgerond. De eerste bestratingswerk zaamheden vinden plaats op de kruising Oud Heiligenweg/ Leuvenstraat. Daar worden de rijbanen vlak voor de bebouw de kom gescheiden en ver smald via het aanbrengen van een middenstrook. Dit nieuwe weggedeelte domineert tevens de V-kruising waarmee de Oud Heiligenweg zich afsplitst van de Sandströmstraat. Daardoor wordt het doorgaande verkeer de Sandströmstraat ingeleid. De Brouwse schooljeugd wordt bij het evenement betrokken via een tekenwedstrijd over de brandweer waarvan de resulta ten tijdens de open dag zijn te zien. Alle basisscholen uit de gemeente doen er aan mee en voor elke groep is een prijs be schikbaar. De tekeningen wor den tijdens het evenement be oordeeld door een jury be staande uit de commandant van de brandweer Brouwersha ven. M. C. J. Mol uit Dreischor en zijn echtgenote en de post- commandant van het korps Brouwershaven, R. de Boer en zijn echtgenote. Een week na de open dag worden de win naars door de brandweerlieden op school gehuldigd. De kinderen die de open dag bezoeken kunnen deelnemen aan rondritten in een oude brandweerauto die speciaal voor hen door Brouwershaven plaatsvinden. Om 14.00 uur verzorgt het Brouwse muziek gezelschap Apollo een concert op het plein voor de brand weerkazerne. Tussen 17.00 en 17.30 uur wordt in de brandweergarage een aantal diploma's uitgereikt aan brandweerlieden. RENESSE - In verband met de grondige verbouwing van de ijssalon aan de Hogezoom in Renesse heeft dartclub Hotel Vliegveld zich een onderko men verworven, waar zij zich zeker trots mee mogen voelen. Eigenaresse Ineke Sukkel heeft kosten noch moeite ge spaard de dartclub niet min der dan vier mooie wedstrijd- banen aan te bieden in haar eetcafé De Babbel. Om dit heugelijke feit te vie ren heeft de club hier op in gespeeld door een open dart- toernooi te organiseren op zon dag 5 april. Voor iedereen dus toegankelijk, ook voor diege nen die kennis willen maken met deze steeds populairder wordende gezelligheidssport. Doordat de club in de wijde re gio meerdere toernooien en on derlinge competities bezoekt, wordt een flinke opkomst ver wacht. Het dartspel (dat zeker zo spannend is om ook passief te volgen) wordt volgens het tactics principe gespeeld. Eerf ieder die zich voelt aangetrok ken kan zich inschrijven tot 5 april 11.00 uur. De wedstrijd begint om 12.00 uur. Rondom de officiële opening van de gemeentewerkplaats/brandweergarage in Brouwershaven vinden allerlei evenementen plaats. (Archieffoto). BROUWERSHAVEN - Op zaterdag 11 april vindt in Brouwershaven de officiële opening plaats van de nieuwe rondweg die is aangelegd vanaf de Provinciale Straatweg naar de Haven Zuidzijde. Tevens wordt de nieuwe gemeentewerk- plaats/brandweergarage geopend die is gerealiseerd via een verbouwing van de vroegere tramremise die naast de nieuwe rondweg staat. De officiële opening wordt om 10.00 uur uitgevoerd door het Zierikzeese lid van gedeputeerde staten van Zeeland, mevrouw L. Nederhoed-Zijlstra. Rondom de feestelijke gebeurte nis is een aantal evenementen georganiseerd. Een van de belangrijkste is het open huis dat na de officiële opening om ongeveer 10.30 uur begint. Inwoners van de ge meente Brouwershaven en an dere belangstellenden kunnen dan een kijkje nemen in de nieuwe brandweergarage/ge meentewerkplaats. Behalve het gebouw zelf kunnen zij daar ook een tentoonstelling bekijken die een historisch overzicht geeft van het reilen en zeilen van de vrijwillige brandweer Brouwershaven in de verleden en nu. Dat gebeurt via foto's, kranteknipsels en het tonen van een aantal oude gebruiksvoorwerpen zoals brandmelders en koperen op- zetstukken. De uit 1890 daterende brand weerspuit die altijd in de hal van het stadhuis staat wordt voor de gelegenheid ook over gebracht naar de nieuwe brandweerkazerne en verder omvat de tentoonstelling een aantal artikelen uit het brand weermuseum uit Hellevoet- sluis. De vroegere uniformen van de Brouwse brandweer worden tentoongesteld op paspoppen. Tijdens de tentoonstelling wor den films vertoond over het werk van de brandweer in het algemeen en wat de gevolgen zijn wanneer kinderen onnodig het 06-11 alarmnummer bellen. Er is een stand waar de heer H. J. van der Wekken uit Brou wershaven zijn verzameling miniatuur brandweerauto's laat zien en de heer M. Ringel- berg uit Brouwershaven is pre sent met zijn privé-collectie brandweerspullen waaronder een aantal helmen. De Brouwse brandweer ver zorgt tijdens de open dag door lopend demonstraties in de omgeving van het nieuwe ge bouw. Men laat daarbij zien op welke wijze hulpverleningsma teriaal kan worden gebruikt. Mensen van de Buitendienst Gemeentewerken laten via de monstraties zien hoe de hout- versnippermachine werkt en op welke wijze zij met hulp middelen in bomen klimmen ten behoeve van boomverzor ging-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5