Geen zwaarwegende bezwaren tegen openstelling van winkels feestdagen „Toename aantal tweede woningen zorgt ook hier voor problemen" Nieuwe motor nodig voor kolkenzuiger Commissie onderwijs vergadert Zierikzeese welzijns- commissie vergadert Standpunt ZOC-ledenvergadering: Geld professionaliseren werkgroep schoolbiologie Opheffing van Sociaal Noodfonds in commissie N ieu werkerker veroordeeld 1 V Initiatief gemeente Kortgene belangstellend gevolgd DONDERDAG 2 APRIL 1992 NR 25130 ZIERIKZEE - Onder winkeliers die aangesloten zijn bij de Zierikzeese Ondernemers Centrale zijn geen grote bezwaren tegen het openstellen van de winkels op tweede paasdag, Koninginnedag, Hemelvaarts dag en tweede pinksterdag. Die conclusie trok voor zitter Th. van Wijk dinsdagavond op grond van een aantal reacties tijdens de voorjaars ledenvergadering van de ZOC in Mondragon. ZIERIKZEE - Met financiële steun van de Zierikzee se gemeenteraad (circa 13.000 gulden) kan de Werk groep Schoolbiologie Schouwen-Duiveland begin nen met het verder uitbouwen en professionaliseren van de werkzaamheden. ken van de nog aan te stellen parttime beroepskracht. Daar naast biedt de subsidie ook de mogelijkheid om materiaal aan te kopen en cursussen op te zetten. Hiervoor zal volgens de berekeningen van de werk groep 3500 gulden nodig zijn. Gezien het belang die de Zie rikzeese raadsleden hechten aan het werk van de werkgroep schoolbiologie vormde die subsidie-aanvraag geen pro bleem. Alleen wilde de VVD zich niet op voorhand binden aan een subsidie die elk jaar automatisch terugkomt. Dit omdat de ruimte voor nieuw beleid daarmee meer en meer wordt beperkt. Daarom is het volgens de WD gewenst om voor het resterende schooljaar 3167 gulden (4/12 x 9500) sub sidie te verlenen. Daarna kan worden nagegaan of deze sub sidie een structureel karakter zou moeten krijgen. De 3500 gulden die nodig is voor het aanschaffen van materiaal ter bevordering van de deskundig heidsbevordering wil de VVD in de begroting voor '93 opne men. ZIERIKZEE - Nu de gemeenten belast zijn met het toekennen van bijzondere bijstand is het niet langer nodig om het potje Sociaal Noodfonds te handhaven. De opheffing van deze reserve is een van de punten die de Zierikzeese commissie dinsdag 7 april tijdens zijn vergadering bespreekt. Deze vergadering wordt vanaf 19.30 uur in het stadhuis gehouden. Hiervoor moet de gemeente re kenen op een uitgave van 2205 gulden. Verder moet er geld (2500 gulden) worden uitge trokken voor het vaccineren van de werknemers die dage lijks in contact komen met straat- en/of huisvuil en voor het brandweerpersoneel. Bovendien moeten er twee koffie- en thee-automaten in het stadhuis en wordt.er door de commissieleden ook geadvi seerd over het delegeren van het verzoek aan de hoofdinge nieur-directeur van volkshuis vesting om geldelijke steun aan het college van b en w. ZIERIKZEE - De aandrijfmotor van de kolkenzuiger die door de dienst gemeentewerken wordt gebruikt heeft zijn beste tijd gehad. Voor een nieuwe motor met een vermogen van 12,9 kw moet worden gere kend op een uitgave van 12 mille. De Zierikzeese commissie openbare werken en milieu vergadert daar woensdag 8 april over. Deze vergadering wordt vanaf 19.00 uur in het stadhuis gehouden. Verwachting t/m maandag 6 apr. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 1 graad Middagtemp. 8 graden Windkracht noordw. 4 Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 1 graad Middagtemp. 10 graden Windkracht variabel 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 2 graden Middagtemp. 12 graden Windkracht zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 3 apr. Zon op 07.09, onder 20.17 Maan op 06.43, onder 21.08 Nieuwe Maan: 3 apr. (07.01) HET WEERÓVERZICHT DE BILT - De komende nachten blijft de kans op vorst aan de grond be staan. De kans daarop is vooral groot in de nacht van vrijdag op za terdag en in die van zaterdag op zondag. Na het weekeinde gaan de temperaturen geleidelijk omhoog. Overdag komt het kwik dan ruim bo ven de 10 graden uit. Vrijdag en za terdag zorgen noordwestenwind nog voor fris weer. Afgezien van een lokale regenbui is het de komende dagen droog. Zondag kan een ta melijk zonnige dag worden. Op de dagen daarvoor en daarna over heerst de bewolking. Depressies hebben voorlopig een voorkeur voor Noord-Scandinavie en de Middel landse Zee. Veel regen kan er voor al vallen aan de oostkant van Span je, in Zuid-Frankrijk en in Italië. Aan de oostkant van de Middellandse Zee is het tamelijk warm. Op de Griekse vakantie-eilanden in het zuiden van de Egeïsche Zee wordt met zuidenwinden al een zomerse 25 graden gehaald. MIDDELBURG - De 32-jarige J. van de K. uit Nieuwerkerk moet van de politierechter als nog voor drie maanden zijn auto laten staan en 500 gulden boete betalen. In okotober werd de man ver oordeeld wegens rijden onder invloed en de voorwaarde voor voorwaardelijke deel van het vonnis, de drie maanden rij ontzegging en de boete dus, was dat hij de alcohol- verkeerscursus moest volgen. Op het moment dat de cursus zou beginnen leed de Nieuwër- kerker plotseling aan hevige buikkrampen en liet weten niet aan de cursus deel te kun nen nemen. „Niets mee te ma ken, gewoon komen", oordeel de de cursusleiding. Maar de man was ziek. Althans, te ziek om de cursus te volgen maar gezond genoeg om toch op de bewuste dag te gaan werken. De rekening voor zijn afwezig heid op de cursus kreeg hij dus dinsdag in Middelburg gepre senteerd. ZIERIKZEESCHEf NIEUWSBODE! Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. In feite biedt de overheid de taillisten en grootwinkelbe drijven de mogelijkheid om vier zondagen extra per jaar de winkeldeuren open te zetten. Die mogelijkheid geldt ook voor hoogtijdagen als tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, tweede pinksterdag en Koning innedag. Omdat de laatste ja ren is gebleken dat hieraan ook onder een deel van de ZOC- aanhang behoefte bestaat heeft het bestuur deze vier dagen bij de gemeente aangemeld, we tende dat tegen zondago penstelling hier in bepaalde kringen nogal wat weerstand bestaat. Dinsdagavond wilde het ZOC- bestuur nog eens precies het standpunt van de leden horen. Die werden dan ook in vier ver schillende discussiegroepjes verdeeld om over dit onder werp en over de mogelijkheden voor ledenwerving van gedach ten te wisselen. De meningen hierover liepen nogal uiteen maar over de gehele linie be schouwd waren er toch geen zwaarwegende bezwaren tegen het aanvragen van een vergun- ZIERIKZEE - De leden van de Zierikzeese onderwijscommis sie vergaderen donderdag 2 april in het stadhuis. Deze ver gadering begint om 19.30 uur. Een van de punten die de com missie bespreekt zijn de in vesteringen die de commissie opgenomen .wil. zien.,in,,.het meerjarenperspectief voor de jare '93 tot en met '96. Een an der agendapunt is het wijzigen van de verordening leerlingen vervoer. De huidige verorde ning is sinds augustus '87 van kracht. In verband met de gestegen prijzen (prijsindexcij fer) voor het onderdeel ver voersdiensten en de Oortwet- geving heeft de Vereniging van NIJMEGEN - De Nijmeegse po litie heeft woensdagmorgen vroeg in een garagebox in die stad een tas en een koffer ge vuld met vijftig kilo cocaïne gevonden. De straatwaarde van de drugs wordt geschat op vijf miljoen gulden. Uit de getallen blijkt dat het aandeel van tweede woningen in de gemeente Westerschou- wen hoog ligt. Van de plusmi nus 3000 woningen die er bin nen de gemeentegrenzen staan is op dit moment ongeveer 20% (632 woningen) tweede woning. In de woonkernen Kats en Co- lijnsplaat van de gemeente Kortgene ligt dit percentage zelfs nog hoger dan in Wester schouwen; bijna eenderde van het totale woningbestand is tweede woning. Aantasting: Een belangrijk probleem dat een overvloed aan tweede wo ningen met zich meebrengt is dat met name de kernen buiten het seizoen leeg komen te staan. „Dorpen als Noordwelle en Serooskerke zijn wat betreft het voorzieningenniveau en het ning voor deze vier extra win- keldagen. Wellicht ook omdat voorzitter Van Wijk in zijn openingstoe spraak erop had gewezen dat niemand verplicht is hieraan mee te doen. Echt te popelen om op deze dagen de winkel deur open te zetten bleek ech ter ook weer niet iedereen. De een vond de openstelling op Koninginnedag „een ramp", terwijl weer een ander alleen voordelen voor bepaalde bran ches zag. Nu er toch over een ruimere openstelling werd gesproken namen enkele aanwezigen de kans waar om hun wensen op dit punt naar voren te brengen. Met het verdwijnen van de tol heffing in het vooruitzicht werd ervoor gepleit om de win kel tijdens de koopavond tus sen 18.00 en 19.00 uur open te houden en ook werd de sug gestie gedaan om in plaats van half zes om zes uur te sluiten. Belangrijker en „dichter bij huis" is de openstelling van de winkels op maandagmiddag en tussen de middag. Nog altijd, Nederlandse Gemeenten de ge meentebesturen aangeraden om de berekening van de eigen bijdrage van de ouders van leerlingen die hiervan gebruik maken te herzien. Bovendien moet de verordening dusdanig worden aangepast om te voor komen dat in bepaalde geval len zowel een eigen bijdrage als een inkomensafhankelijke bij drage van de ouders bij elkaar wordt opgeteld. Dit is een ge volg van een uitspraak van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State naar aanlei ding van een beroepschrift van een Zierikzeeënaar. Genoemde bepaling is door de ze uitspraak niet meer van kracht. DEN HAAG - De gemiddelde loonstijging die in 47 grotere cao's is afgesproken komt voor dit jaar uit op gemiddeld 4,03 procent. Voor 70 procent van de werknemers in die cao's ligt de stijging tussen 3,5 en 4,5 pro cent. schoolbezoek toch al wankele plaatsen. Tbename van het tweede woningenbestand zou zorgen voor een verdere aan tasting van de leefbaarheid", aldus Jonker. Al geruime tijd is hij bezig met het opstellen van een notitie permanente en recreatieve be woning. „Iedere keer komt er weer iets tussen, maar de be doeling is dat deze notitie bin nenkort aan de politici wordt voorgelegd. Uiteraard is het dan aan hen om te bepalen wat er verder mee gebeurt". Per soonlijk denkt de heer Jonker dat aan het bestand aan tweede woningen, zeker in de kernen, een halt moet worden toegeroe pen. „Ondanks een stijgende vraag naar dit soort woningen is er in Westerschouwen geen ruimte meer", zo meent hij. Hoewel men in het woningen- beleid nog niet zo ver gaat als de gemeente Kortgene, is het zo werd opgemerkt, zijn er winkeliers die dan hun toko sluiten. Ledenwerving Uit de discussie over ledenwer ving bleek met name de contri butie voor het eerste jaar als een struikelblok te worden ge zien. Door bijvoorbeeld het in voeren van een instappremie (bijvoorbeeld de helft van het huidige contributiebedrag) zou die drempel geslecht kunnen worden. Ook het aanstellen van een ombudsvrouw/man heeft wellicht een positieve uit werking op het uitbreiden van het ledenbestand. Er zijn in Zierikzee nog altijd onderne mers die vinden dat de voorde len van het ZOC-lidmaatschap nog altijd niet opwegen tegen de kosten. In dit verband werd ook een verwijtende blik rich ting twee grootwinkelbedrij ven (ter verduidelijking Kruid vat en Xenos) gedaan. In tegen stelling tot grootwinkelbedrij ven als AH, Marskramer, Praxis en Hema denken die er niet aan om lid te worden. De inhoud van deze ledenver gadering beperkte zich overi gens niet alleen tót pure ZOC- aangelegenheden. Van Wijk gaf in zijn openingswoord im mers duidelijk aan dat het be lang van de Zierikzeese onder nemer weliswaar voorop maar niet alleen staat. Ook het tota le Zierikzeese belang wordt door de ZOC in haar besluit vorming betrokken. Verkeersproblematiek Dit blijkt uit de betrokkenheid van de ZOC bij de verkeerspro blemen in het Oosterschel- destadje. Samen met gemeente, KNOV (Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond) heeft de ZOC zitting in een werkgroêp die zich bezighoudt met het uitdenken van oplos singen om tot een vlottere ver keersstroom in de binnenstad te komen. Speerpunt daarbij is de bevoorradingsproblematiek jn het centrum en in het Haven kwartier. Gedrag van leveranciers Binnen afzienbare tijd zal de ZOC de leden benaderen over het gedrag van hun leveran ciers. De opmerking van som mige ondernemers dat die daarop geen enkele invloed uit kan oefenen is, zo stelde voor zitter Van Wijk, wat al te ge makkelijk. In een aantal geval len kan dat wel een geldig ex cuus zijn maar er zijn recente voorbeelden dat met de chauf feurs van leveranciers en be zorgdiensten best te praten valt. In enkele gevallen resul teerde dit in een betere door niet zo dat er in de gemeente Westerschouwen niets wordt gedaan tegen de toename van het aantal tweede woningen. Op dit moment staat in de be stemmingsplannen geregeld dat tweede woningen in deze functie slechts kunnen worden overgedragen door vererving in de tweede lijn. Een zomer huis in deze hoedanigheid doorverkopen kan dus niet. „Al zullen er wat dat betreft al tijd gevallen tussendoor slip pen", zo veronderstelt Jonker. Bij de gemeente bestaat er af en toe ook wel het vermoeden dat een huis niet permanent bewoond wordt. Om dit te veri fiëren is echter erg moeilijk. Bovendien is er voor de contro les mankracht nodig. Een an dere moeilijkheid waar de ge meente mee te maken krijgt is dat iedere burger die zich bij de afdeling bevolking komt in schrijven ook daadwerkelijk ingeschreven moet worden. „Ook wanneer je vermoedt of weet dat er iets niet klopt". Concurrentie Een ander probleem is dat mensen die van buitenaf hier komen om een tweede woning te kopen vaak wat meer geld te bieden hebben dan de plaatse lijke bevolking. De huiseigena ren weten dit ook en zullen hun bezit dus eerder aan een „vreemde" verkopen. „Hoewel je ze daar geen ongelijk in kan geven werkt deze oneigenlijke concurrentie wel versnellend op de vergrijzing van de bevol king", zo meent de gemeente stroming. Een paar bezorg diensten zetten hun wagen in middels voor Concordia aan de kant en gebruiken voor het ver dere transport van de goederen steekwagentjes. Horeca Aandacht was er deze avond ook voor de activiteiten van Zierikzee Aktief, waarvan als tastbaar bewijs de nieuwe toe ristengids en een evenementen kalender voor april, mei en ju ni onder de aanwezigen werd verspreid. Ook wijdde Ria Ge luk namens de horeca enkele woorden aan de horeca-diffe- rentiatie die de gemeente Zie rikzee in haar bestemmings plannen heeft aangebracht. Te star Dat de gemeenten de hoPecawe- reld beperkingen opleggen is niet bijzonder en ook het feit dat door een classificatie wordt aangegeven wat wel en niet mag is nog denkbaar. In Zierikzee, waar voor de bin nenstad alleen nog het bestem- mingpslan binnenstad Noord west moet worden vastgesteld, gebeurt dat volgens Ria Geluk echter op een nogal rigide ma nier. Door deze strakke indeling in verschillende categorieën (oplopend van 1 tot en met 4 waarbij de laatste in theorie de meeste overlast bezorgt) ver dwijnt de flexibiliteit, omdat veranderingen alleen nog via een bestemmingpslanwijziging mogelijk zullen zijn. De ZOC heeft inmiddels bij de gemeen te een tegenvoorstel ingediend waarin een milder strenge in deling wordt voorgesteld. Informatief Het tweede gedeelte van deze avond had een informatief ka rakter. Allereerst gaven R. Hel- mer, regionaal consulent van het Koninklijk Nederlands On dernemers Verbond en ruimte lijk-economisch adviseur D. J. Droogh een uiteenzetting over het werk van hun organisatie. Een scala van studiemogelijk heden binnen het detailhandel- sonderwijs presenteerde ver volgens D. van der Wekken van het SKOA, J. van den Broek van het Opleidingsinstituut voor de Distributie (deeltijd onderwijs) en M. C. Boogert, docent aan het Delta-college (dagonderwijs). Uit hun uit eenzettingen bleek dat er een ruime keuze aan opleidingen voor de detailhandel is. De rol van het Arbeidsbureau in het bemiddelen tussen onderne mers en personeel voor de de tailhandel werd ten slotte door mevrouw C. Hamelink van het Regionaal Bureau voor de Ar beidsvoorziening behandeld. ambtenaar, „de jeugd van het eiland is voor studie of voor werk bij een groot bedrijf toch al vaak op andere provincies aangewezen". Een maatregel om de eigenaar van tweede woningen verplicht te stellen om hun huis buiten het seizoen verplicht te verhu ren aan derden is volgens de heer Jonker niet haalbaar. „Wie wil er nou in december in zo'n huisje bivakkeren?". Af hankelijk van hetgeen de poli tiek beslist en de ontwikkelin gen in Kortgene waar een aan tal vonnissen bij de Raad van State ligt, zou hij wel graag zien dat er maatregelen geno men worden. Tbt dat moment is het beleid van de gemeente Westerschouwen erop gericht dat er geen nieuwe tweede wo ningen worden gevestigd in de kernen, maar deze slechts blij ven bestaan in de buitengebie den en dat er geen permanente bewoning komt van zomerhuis jes op de terreinen. Hoewel er binnen de gemeente Bruinisse wel veel tweede wo ningen zijn, speelt hier slechts in geringe mate dat deze in de kernen gebruikt worden voor permanente bewoning. Wordt dit wel opgemerkt dan wordt er hard opgetreden. De heer Vogel, chef van de afdeling al gemene zaken: „We schrijven de bewoner aan dat hij in strijd handelt met hetgeen voorge schreven staat. De ervaring leert dat de woning daarna niet meer voor recreatieve doelein den wordt gebruikt". Slechts eenmaal moest er een procedu re worden opgestart bij de Raad van State Zierikzee is daarmee één van de weinige gemeenten die daarmee gehoor geeft aan het verzoek van de werkgroep schoolbiologie om geld be schikbaar te stellen voor het in dienst stellen van een schoolbi- oloog. Tbt nu toe verstrekte de gemeente een tegemoetkoming in de huurkosten van het on derkomen van de werkgroep in de Maarstraat. Met deze extra subsidie van zo'n dertienduizend gulden kan er iemand worden aan gesteld die het vrijwilligers werk kan coördineren. Naast deze coördinatie van het vrij willigerswerk, dat voor het uitvoeren van het scholenwerk onmisbaar blijft streeft de werkgroep bovendien naar een stukje deskundigheidsbevor dering. Dit bevorderen van de kennis wil de werkgroep berei ken door het opzetten van een jaarlijkse schoolnatuurgidsen- cursus en het nascholen van de reeds beschikbare schoolgid sen. Dit plus het bieden van een stukje administratieve onder steuning vormen eveneens ta in verband met de opheffing van dit Sociaal Noodfonds moet de commissie zijn licht la ten schijnen over een nieuwe bestemming voor het geld dat door het opheffen van dit fonds vrijkomt. Een ander verzoek d^t dè commissie moet beoor delen is de subsidie-aanvraag van vrouwen in WAO/AAW bo ven de Schelde. Deze werk groep vraagt de gemeente Zie rikzee om een jaarlijkse subsi die van drie cent per inwoner. Met het oog op de veiligheid op de werkvloer zijn zes nieuwe gehoorbeschermers nodig. Deze nieuwe motor voor de kol kenzuiger die wordt gebruikt voor het reinigen van straat- en trottoirkolken alsook voor het ledigen van septictanks is niet de enige uitgave die de com missie krijgt voorgelegd. Voor de aanschaf van zes nieuwe ge hoorbeschermers voor een aan tal werknemers van de dienst gemeentewerken men ook een beslissing te nemen. ZIERIKZEE - De Initiatief groep Vrouwenruimte heeft bij de gemeente aangeklopt voor financiële steun. Deze subsi die-aanvraag is een van de agendapunten voor de verga dering van de Zierikzeese wel- zijnscommissie. Deze verga dert donderdag 9 april vanaf 19.30 uur in het stadhuis. De Initiatiefgroep Vrouwen ruimte vraagt een eenmalige startsubsidie van 1100 gulden en een subsidie voor de exploi tatiekosten van een eigen ruimt? voor het houden van ac tiviteiten door vrouwen-orga nisaties en -groepen met een emancipatorische doelstelling. De initiatiefgroep is momen teel in overleg met het CJV Sa men verder voor het huren van een ruimte in De Driehoek. Voor de periode tot juli '93 denkt de initiatiefgroep dat de kosten in het uiterste geval zo'n 4500 gulden zullen bedragen. B en w van Zierikzee zijn van mening dat dit verzoek eerst in regionaal verband aan de orde moet komen omdat de doel groep over de regio verspreid 4 Verder gaat de commissie ook in op de toetsingscriteria voor de verkoop van openbaar groen en kaartmateriaal dat daarop betrekking heeft. Even eens ter sprake komt het be drag dat nodig is voor het bouwrijpmaken van het be stemmingsplan Poortambacht 8 -2e fase. De totale kosten hier van bedragen 4,5 ton (exclusief BTW). is. Tijdens de commissieverga dering wordt het regionale standpunt nader toegelicht en wordt tevens een mening van de commissie gevraagd. Een ander subsidieverzoek be treft de vraag van de Belangen groep Vrouwen in de WAO/AAW Zeeland voor de ex ploitatiekosten. Deze belan gengroep komt op voor de be langen van vrouwen die in de WAO/AAW zitten of die langdu rig ziek zijn. Door hun inspan ningen wil de belangengroep ertoe bijdragen dat vrouwen in de WAO/AAW gaan werken aan het verbeteren van hun positie en elkaar ondersteunen. Behalve een wekelijks spreek uur organiseert de groep ook besprekingen en thema-bijeen komsten. Gelet op de positieve ervaringen met deze belangen groep en het feit dat vrouwen van Schouwen-Duiveland deze bijeenkomsten bezoeken staat het dagelijks bestuur van Zie rikzee in beginsel positief je gens het verstrekken van een subsidie van drie cent per in woner. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551.: Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. t 169,00 Losse nummers 1 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertljden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11-30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. BURGH-HAAMSTEDE - Vorige week kwam de ge meente Kortgene, gelegen op het eiland Noord-Beve land, in het landelijke nieuws. In deze recreatiege meente wordt actie gevoerd tegen het grote percenta ge tweede woningen en de daarmee samenhangende problemen voor de gemeente en de bevolking. In de gemeente Westerschouwen worden de ontwikkelin gen in Kortgene met belangstelling gevolgd. De heer M. Jonker, werkzaam op de afdeling ruimtelijke or dening van de gemeente Westerschouwen: „Op dit moment hebben we al te maken met een vergrijzing van de bevolking. Een toename van het aantal twee de woningen werkt dit probleem en andere proble men als de leefbaarheid verder in de hand. Persoon lijk vind ik het duidelijk dat er iets moet gebeuren".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3