Perzische kater Salomo uit Nieuwerkerk wereldkampioen a ,,De organisatie hiervan vergt een hoop lef en mankracht" uw krant van schouwen-duiveland boussac IBm nu WH THE BOSS DE BAAS mi r L Van ei tot vogel I F( ==ïïï=±ÉrtrG i— ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 3l I J deur/oo L_ Echtpaar Prins probeert zo mooi mogelijke pers te fokken Valuta wisselaar bij Rabo bank Swing it out 92 in sporthal Onderdak CAR-HIFI KIEZEN FOTO VERSCHOORE L dé krant van schouwen -duiveland! K NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 1 APRIL 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND VITRAGE VRAAGT DE AANDACHT DECORATION DECORATION NIEUWERKERK -Natuurlijk zijn we er op uit om een zo mooi mogelijke pers te kweken. Maar we hebben toch vooral katten omdat we er zo gek op zijn. We zijn echte kattenliefhebbers". Hennie Prins-Dieleman en haar man Ton Prins hebben tien katten; acht perzen en twee huiskatten. Op het eerste gezicht alle maal prachtige dieren, maar één van hen, de negenjarige kater Salomo blijkt wel heel bijzonder te zijn. Ruim een week geleden werd hij door een internatio nale jury uitgeroepen tot wereldkampioen in de klasse langharige, gecastreerde katers. Dat gebeurde in de stad Luxemburg tijdens een inter nationale kattententoonstel ling waaraan zo'n 700 katten deelnamen. Het was voor het echtpaar Prins niet de eerste keer dat ze met een van hun dieren deelnamen aan zo'n eve nement. „Wij gaan 14 15 keer per jaar naar shows in Neder land, België of Luxemburg. Maar zo'n wereldkampioen schap blijft toch iets heel bij zonders. Daar komen katten uit enkele tientallen landen", aldus het echtpaar Prins. Omdat men al vroeg op de ten toonstelling in Luxemburg moest zijn gingen zij een dag tevoren met Salomo in de auto daarheen en overnachtten in een hotel. „Dat vond Salomo niet leuk. Hij heeft een hele nacht zitten miauwen in de badkamer". Door dat gebrek aan slaap kon Salomo tijdens de tentoonstelling zijn ogen moeilijk open houden. Voor de jury het enige minpuntje dat ze opmerkten. „Hij scoorde hoog op alle onderdelen waarop hij werd beoordeeld: lichaams bouw, kop, ogen, oren, vacht, start en conditie. Maar de jury vond het jammer dat hij zijn ogen niet wijd open hield". Afgezien van de overnachting in het hotel, genoot Salomo volgens zijn vrouw en baasje van de kattenshow. „Hij vindt al die belangstelling heerlijk. Hij heeft een kooi van 70 bij 70 Ton Prins met de wereldkampioen Salomo: ,,Het is een heel aan hankelijk beest". (Foto: Joop van Houdt). centimeter met een kleedje er in, gordijntjes er omheen en een waterbakje en speeltje. Hij gaat op zijn rug liggen en ieder een mag hem aaien. Hij geeft de mensen kopjes". Het publiek, maar ook de jury was heel enthousiast over de lange zijdige zwart/smoke- kleurige vacht van Salomo met zijn witte onderkant. „Daar vielen ze helemaal op". Het spreekt voor zich dat Ton en Hennie Prins er het nodige werk aan besteden om de vacht van hun perzische katers goed te onderhouden. „Elke dag ben ik zo'n anderhalf uur bezig met ze te borstelen en te kammen en elke maand gaan ze in bad". Ondanks het feit dat katten van nature niet van badderen houden, is volgens het echt paar Prins bij Salomo het te genovergestelde het geval. „Hij gaat er op zijn gemak voor zitten en laat zich gewillig inzepen met shampoo. Dat warme water vindt hij blijk baar lekker". Wanneer het dier met een handdoek een eerste afdroogbeurt heeft gehad gaat hij een uurtje in een speciaal droogapparaat om het laatste vocht uit zijn lange haren te la ten verdampen. Vervolgens wordt hij ingepoederd met talkpoeder. Wanneer men naar een katten show gaat punt Hennie Prins ook de langste haren op de oren yan haar perzen bij. en knipt hun nagels. „De oren moeten zo klein mogelijk lij ken". Ondanks al die goede zorgen die zij al ongeveer tien jaar aan haar perzen besteden was het echtpaar Prins zeer verrast toen bleek dat Salomo zoveel waardering kreeg dat hij tot wereldkampioen werd uitgekozen. „De andere katten waren ook heel mooi, dus ik dacht dat lukt nooit. Maar toen bleek dat zes van de acht juryleden voor Salomo kozen. Alle Hollanders stonden te juichen". De wijze waarop de prijsuitreiking plaatsvond was een bijzondere belevenis. „De winnende kat ten werden gedragen door figu ren uit de musical Cats terwijl de muziek We are the champi ons van Queen werd gedraaid. Dat was heel aparte belevenis". Tussen de vele bekers en linten die het echtpaar Prins in de af gelopen jaren reeds won met hun perzen, prijkt nu de super- grote wereldbeker. Ook kreeg men een bord en diverse linten voor de verschillende catego rieën waarin Salomo werd on derscheiden. Zelf werd het dier door zijn eigenaren beloond met een biefstuk. „Maar die hoefde hij niet, zodat de andere katten hem hebben opgege ten". Overigens heeft Salomo een heel gemakkelijk karakter. „Hij is verschikkelijk lief en aanhankelijk. Hij loopt altijd als een hondje achter je aan omdat hij bij je wil zijn". Dat betekent niet dat Salomo en de andere perzische katten die hun leven doorbrengen in de woning van het echtpaar Prins hun natuurlijk jagersinstinct niet af en toe botvieren. „Als we muizen in huis hebben ja gen ze daarop tot 'ze ze te pak ken hebben. En we zijn ook wel eens thuisgekomen toen de keuken vol veertjes en bloed lag. Toen hadden ze jonge me zen die uitvlogen vanuit een nest in de dakgoot boven het balkon gepakt". Op 12 april is de nieuwe we reldkampioen Salomo te zien tijdens een kattenshow in de Zeelandhallen in Goes. En wel licht ook enkele van de nako melingen „die de kampioenska- tér in zijn 9-jarig leven heeft verwekt. Dat waren er in totaal ongeveer veertig en daar blijft het ook bij want het echtpaar Prins liet Salomo in januari van dit jaar castreren. On danks het feit dat het dier nu wereldkampioen is geworden heeft men daar geen spijt van. „Hij mocht met pensioen". RENESSE - Op woensdag 8 april wordt bij het kantoor Re- nesse van de Rabo-bank Schouwen aan de Zeeane- moonweg een valuta-wisselaar in gebruik gesteld. Het betrefteen elektronisch apparaat dat zonder tussen komst van derden bankbiljet ten uit het ene land omwisselt in valuta van het andere land. De valutawisselaar in Renesse is geschikt voor het wisselen van Duitse marken en Belgi sche francs in guldens. Het ap paraat is in de buitenmuur van de bank geplaatst zodat men er 24 uur per dag terecht kan. Het betreft de eerste valutawisse laar op Schouwen-Duiveland. Advertentie dvies Er zijn veel manieren om inhoud te geven aan het begrip advies. Ons advies is gebaseerd op uw wensen en mogelijkheden. Binnen deze grenzen zetten wij de perfecte lijnen uit voor het creëren van uw nieuwe ruimte. ZIERIKZEE - Op zaterdag 18 april wordt er in sport hal Onderdak een voor Schouwse begrippen uniek dansfestijn onder de titel Swing it out 92 gehouden. Dans- en Balletschool Kramer, majorettevereniging Mini Stars Zierikzee en Delta Sport Jazz hebben hiertoe gezamenlijk de aanzet gegeven. Mede organisator de heer Onno Kramer spreekt van een grootse happening die zijn weerga niet kent. „Om een dergelijk evenement op touw te zetten is een hoop lef en mankracht nodig, want er komt finan cieel en organisatorisch gezien heel wat bij kijken. Uiteindelijk hebben we het aangedurfd en we beslo ten het gewoon te doen", zegt hij trots. Het idee is ontstaan na een uit voering van de majorettes van de Mini Stars in april van het vorige jaar in Dansschool Kra mer. Bij leden van deze vereni ging leefde al langer het idee om een wat groter opgezet eve nement te organiseren. Onno Kramer, eigenaar van de dans school, was direct enthousiast en toen contact werd gezocht met Delta Sport bleek al spoe dig dat men ook van deze zijde op medewerking kon rekenen. Het idee was geboren en er kon aan de slag worden gegaan. Ruimte Onno Kramer: „Eerste euvel waar je dan mee komt te zitten is natuurlijk de lokatie waar je een dergelijke festiviteit wil houden". Alle drie de organise rende verenigingen hadden reeds de ervaring dat er op de afzonderlijke uitvoeringen en demonstraties vaak honderden mensen af kwamen. „Bij jazz- demo's van Delta Sport ston den de mensen dikwijls bui ten", aldus Mariska de Boer van deze vereniging. Bij dit ge zamenlijk initiatief zou het aantal bezoekers alleen maar hoger zijn. De eerste opties, de dansschool en de kleine gym zaal waar Delta Sport traint vielen door het gebrek aan ruimte al snel af. Ook de twee de keus, de Concertzaal in Zie rikzee waar 250 mensen kun nen worden geherbergd, viel om dezelfde reden buiten de boot. Aangezien er in eerste in stantie gerekend wordt op on geveer 700 bezoekers, („maar meer zijn er uiteraard ook wel kom"), bleef qua ruimte uitein delijk alleen sporthal Onder dak over. Nadat contact was gezocht met het bestuur van de sporthal bleken er nog twee data open te staan voor de zaalhuur, te we ten 11 en 18 april. Omdat 18 april de eerste zaterdag van de paasvakantie is en er waar schijnlijk veel mensen met va kantie zijn, had 11 april de voorkeur. Maar op deze datum konden de verenigingen niet de beschikking krijgen over de oude zaal waar tribunes staan opgesteld en die lichtdicht af gesloten kan worden. Dus toen viel de keuze toch op 18 april. „Nu we al vroeg publiciteit hebben gegeven aan het gebeu ren rekenen we erop dat er ook dan heel veel geïnteresseerden op af komen. Burgemeester van Zierikzee mr J. J. P. M. As- selbergs en zijn vrouw komen er zelfs terug voor van vakan tie, dus dat zegt genoeg". Toen de lokatie is vastgesteld moest worden nagedacht over de verdere organisatie. En daar komt heel wat bij kijken. In de zaal staan zes bars om het pu bliek van de nodige versnape ringen te kunnen bedienen. Een bedrijf uit Almere zorgt voor een demontabele vloer 'van maar liefst 250 vierkante meter. Ook het geluid en licht Leden van Delta Sport zijn al druk aan het oefenen voor het dansfestijn. (Foto: Joop van Houdt). is op professionele wijze gere geld. Voor de aankleding van de zaal worden bloemen- en plantenbakken geplaatst en ook staan er feestelijk versier de kraampjes van de organise rende verenigingen. Een druk kerij uit Spaanse Polder bij Rotterdam is bereid gevonden om de 1000 entreekaartjes, pos ters en aanplakbiljetten gratis te drukken. Voor de veiligheidseisen zijn verder ook instanties als de brandweer en de EHBO bena derd. Sponsors Ondanks de vrijwillige mede werking van een groot aantal mensen en enkele bedrijven komt er bij een dergelijk eve nement toch een behoorlijk kostenplaatje om de hoek kij ken. Vantevoren kan er niet worden uitgegaan van de op brengst van de kaartverkoop omdat die onzeker is. „Vandaar dat we zeer intensief de mid denstand van Zierikzee hebben benaderd om op te treden als sponsor. In ruil voor het bedrag dat beschikbaar wordt gesteld krijgen de bedrijven publici teit in het programmaboekje, de krant en is er de mogelijk heid om een bord in de zaal te plaatsen. Ook kunnen zij hun reclameboodschap plaatsen op een tape die speciaal voor deze gelegenheid wordt opgenomen van de uitvoeringen", aldus Kramer. Dansinstuif Voordat het avondprogramma begint is er 's middags van 15.30 tot 16.30 uur een dansin stuif die voor iedereen gratis toegankelijk is. Alle drie de verenigingen geven dan les in hun specialiteit en zodoende kunnen de bezoekers hiermee kennismaken. Ook kunnen de mensen dan zelf ervaren hoe het is om in de spotlights op de dansvloer te staan, 's Avonds gaat de zaal open om 18.30 uur en vanaf 19.30 uur start het programma. Op muziek van Donna Summer komen alle plusminus 250 deelnemers op de vloer. De witte kleding en de blacklights zorgen voor fraaie effecten. Na de opening is gekozen voor een zeer afwis selend programma waarin de verschillende items maar ook de verschillende leeftijdsgroe pen aan bod komen. „Dat is het voordeel wanneer je zoiets met meerdere verenigingen organi seert. Doe je dit alleen, loop je de kans dat het misschien iets sneller eentonig wordt". Tus sen de verschillende uitvoerin gen worden er ook gastoptre dens verzorgd. Hiervoor zijn vier groepen bereid gevonden. Tbn eerste de majoretten- en twirlgroep The Flushing Girls uit Vlissingen die ervaring hebben met optreden in binnen- en buitenland. Uit de omgeving van Goes en Middel burg komt de uit elf dames be staande jazzdans-demonstra- tiegroep Dizzy Feet. Voor een fraai schouwspel zorgt de Co- Iorguard, één van de onderde len van Drum- en Buglecorps Rust Roest uit Zierikzee. Op dansmuziek verzorgen zij een show waarbij gebruik wordt gemaakt van attributen als vlaggen, linten en schermen. Tbt slot wordt, naar verwach ting, de meest spectaculaire de monstratie gegeven, namelijk een rolstoeldemonstratie door een paar uit Rotterdam, 's Mid dags hebben zij nog meege daan met de Nederlandse kam pioenschappen in Boxmeer en ze maken een goede kans om daar als winnaars te worden uitgeroepen. „Dit zal inslaan als een bom", zo verwacht de heer Kramer. In de pauze hou den we voor de Stichting Rolstoeldansen, een overkoe pelend orgaan op dit gebied, een verloting. De opbrengst kunnen zij gebruiken voor ver dere professionalisering en de uitbouw van deze vorm van dansen. Het geld wat over is van de kaartverkoop is be stemd voor het goede doel, na melijk een hogedrukspuit voor het Dierenasiel Schouwen- Duiveland. „De opbrengsten komen dus absoluut niet bij ons terecht, maar zijn bestemd voor een goede zaak". Tbt slot wil de heer Kramer na mens de organisatoren een woord van dank richten tot de sponsors die deze happening mogelijk maken. Dit zijn Oranjeboom Citadel, Coca Co la, Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman b.v., restaurant De Drie Morianen, Bakkerij Ver wijs. Hairfashion Internatio nal, het Dumppaleis, bar-café De Egelantier, Agnes Mode, Nola Klussenbedrijf en Tbu- ringearbedrijf Van Oeveren. BRUINISSE - Vrijdag 3 april wordt in recreatie-oord De Stoofpolder in Bruinisse een filmvoorstelling gehouden over het thema Van ei tot vo gel. De organisatie van deze avond, die om 20.00 uur begint, is in handen van vogelvereni ging De Nachtegaal. Tijdens de pauze wordt een verloting gehouden. Van ei tot vogel is verfilmd uit een boek van 28 hoofdstukken. Het boek behandelt de periode vanaf een tentoonstelling via de kweek naar de volgende show. In een stukje animatie film wórdt getoond welke rol de hypofose speelt, als de vo gels in broedconditie komen. Wat moeten vogels eten om ze voor een bepaalde tijd in top conditie te krijgen en wat moet bijvoorbeeld de keuze zijn voor broedhokken en nestmateri aal. Waar en hoe bevruchting tot stand komt zal verder in de film te zien zijn. Tevens komt de hele ontwikkeling van het ei binnen het vogellichaam aan de orde. Via een paartje grasparkieten en kanaries, die op hun nest zitten kan precies bekeken worden wat onder en boven de vleugels plaats vindt. Tussen embrio en kuiken kun nen zich tal van problemen voordoen die op eenvoudige wijze opgelost kunnen worden. Ook wordt voorzichtig ge tracht om de jongen van zebra- vinken, kanaries, grasparkie ten en grote parkieten te gaan voeren. Lukt dit niet dan kan worden bezien hoe papegaaien en kaketoes grootgebracht worden. Tenslotte worden „toppers" getoond. Als rode draad door deze film loopt al les wat met het ei te maken heeft. Er zijn veel vogels ge bruikt, zoals kanaries, zebra- vinken, grasparkieten, agapor- niden, grote parkieten en dui ven. Advertentie (nu nieuwe modellen) Advertentie WANT DE 2 NIEUWE CD'S VAN BRUCE SPRINGSTEEN HUMAN TOUCH LUCKY TOWN BIEDT FRANK U DEZE WEEK (SAMEN) AAN VOOR MAAR, I HIFI-LUISTERSTUDIO I™ Fpjww dé weg naar perfekt geluid ll Id I I LANGE REKE1-RENESSE-TEL. 01116-2124 Advertentie FOTO KLAAR mm kl winkelt! fotografievideo foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 21 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ~l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1