Weekeinde vol met inbraken UW KRANT VAN ni SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE Hfll NIEUWSBODE rh j 'n Ouwerjaèrse frisse Strao' valt Noord wellenaren ten deel Zakelijkere aanpak reden voor bouw van centraal wijkgebouw Q 3 TERREINBEHEER O 4 MODESHOW 7 DELPHI MEVO '80 TROUWPLANNEN? 8 dé krant van schouwen -duiveland! j Winkel ruiten vernield Auto-inbraak Botsing bij inhaalpoging Veel wijid en af en toe een bui Burgemeester Tees slaat eerste paal werkgroep terreinbeheer was afgelopen weekend actief in Noordgouwe. Stijlvolle kleding werd getoond in Café Caribe op Port Zélande. ■O* 5 WERKHONDEN Honden en bazen waren actief tijdens een regio wedstrijd van de werkhondenvereniging. De heren van Delphi Mevo '80 boekten een meesterlij ke overwinning op koploper Schovocomca. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROÜWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 30 MAART 1992 148e JAARGANG NR 25128 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het begin ligt dikwijls in onze macht, het midden zelden, het einde Hippel nooit. SCHOUWEN-DUIVELAND - Uit het weekeinderap- port van de politie blijkt er weer een dievengilde in touw te zijn die zich door middel van inbraak goede ren eigen wist te maken. De slachtoffers waren op het moment van het misdrijf in Nieuw-Haamstede, Bruïnisse, Brouwersdam, Renessë" en Brouwersha ven. V. uit Valthe deed aangifte van inbraak in zijn auto die stond geparkeerd aan de Strandweg bij Nieuw-Haamstede. Ont vreemd zijn twee walkmans, een fototoestel met toebehoren en een verrekijker. De schade bedraagt ongeveer 400 gulden. L. uit Eemnes deed aangifte van braak in haar auto welke stond geparkeerd aan de Mo lenweg te Bruinisse. Ont vreemd zijn een zaklantaarn en een tweetal tassen met kle ren. De schade bedraagt onge veer 1000 gulden. T. uit Mön- chen-Gladbach deed aangifte van braak in zijn auto die op dezelfde lokatie stond gepar keerd. Hij mist een radio-cas- settespeler. De Molenweg in Bruinisse was een dankbare lo katie voor de dieven, want in de nacht van vrijdag op zater dag dedenook W. uit Velbert en V. uit Wuppertal aangifte van diefstal van hun autocasset- tespeler door braak. R. uit Middenschouwen kwam ook tot de ontdekking dat zijn geparkeerde auto was openge broken. Deze stond op de Brou wersdam in de gemeente Goe dereede. Ontvreemd werden kleding en een radio-casset- tespeler. De schade wordt ge raamd op 1600 gulden. Van twee caravans op een camping aan de Hoogenboomlaan te Re- nesse werden met inbraak de ramen geforceerd, waarna toe gang werd verschaft. Voor zo ver de slachtoffers, V. d. O uit Rotterdam en R. uit Oud-Beij- erland, konden nagaan wordt niets vermist. Het schadebe drag aan de ramen is nog niet bekend. M. uit Hagen werd het slachtoffer van auto-inbraak. Uit zijn auto verdwenen een krik en een onbekende hoe veelheid sierstenen. De auto stond geparkeerd in Den Osse. LELYSTAD - In Lelystad is zondagmorgen de kerk „De Hoeksteen" van de Baptisten gemeente geheel door brand verwoest. Dat heeft de politie van Lelystad zondag meege deeld. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. j kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179, jaarabonnement met autom. afschr. f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i CXI Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. gemeente. De andere twee wor den na afronding van de bouw afgestoten en verkocht. Meer geboortes Het nieuwe wijkgebouw komt in Burgh-Haamstede te staan, op een centrale lokatie; aan de Serooskerkseweg, naast de brandweerkazerne. Er is geko zen voor deze plaats omdat er in Burgh-Haamstede relatief meer geboortes zijn. Een ande re reden is dat het goed bereik baar is, ook voor mensen die slecht ter been zijn of in een rolstoel zitten en voor vaders en moeders met de kinderwa gen. Het nieuwe gebouw wordt ruimer dan de huidige loka- ties. Arts en wijkverpleegster hebben beiden een werkruim te. De mogelijkheden van het gebouw zijn multifunctioneel, maar de ruimten worden voor namelijk gebruikt voor het houden van consultatiebu reaus. Met het plaatsen van één cen traal wijkgebouw hoopt de Kruisvereniging Rondom de Oosterschelde geld te besparen aan onderhoud en verwarming van twee gebouwen die nauwe lijks gebruikt worden. Dat geld kan dan weer gebruikt worden voor zorgverlening. Het nieüwe gebouw wordt, zo verwacht men, vlak voor de bouw vak-vakantie opgeleverd. De kruisvereniging hoopt in september het nieuwe gebouw in gebruik te nemen. Betaalde zorg Na het slaan van de eerste paal sprak burgemeester Tfees in ho tel restaurant Haamstede nog enkele woorden tot de genodig den. Zo had hij het onder meer over het risico van het invoeren van betaalde zorg. Wanneer mensen moeten gaan betalen voor de zorg die ze nu zonder probleem krijger;, ran de, kruis vereniging zou dat volgens Tfees weieens voor onaangena me verrassingen kunnen zor gen. ,,We moeten ook rekening houden met de huidige verar ming van de mensen", zo sprak de burgemeester. Ook voorzitter De Jonge van de Kruisvereniging nam het woord. Ook hij sprak over de bezuinigingen die met het plan Simons staan te gebeuren. Hoewel tot 1 januari 1993 'uit stel' is verkregen moeten de kruisverenigingen volgens De Jonge al wel plannen maken voor de toekomst waarin be paalde dingen door geldbrek niet meer mogelijk zullen zijn. Vandaar dat sommige wijkge- bouwen moeten sluiten en an dere meer centraal gelegen ge bouwen zullen worden ge opend. Zo vertelde hij onder meer over de vergevorderde plannen om in Nieuwerkerk een wijkgebouw te statione ren. „We zijn hierover in verge vorderd overleg met de wo ningbouwvereniging", aldus De Jonge. Het wijkgebouw in Ouwerkerk werd eerder al ge sloten omdat het niet meer ren dabel was. Een ander gevolg van de 'zakelijke aanpak'. Zie rikzee, Bruinisse en Brouwers haven zullen blijven. Verdere fusies moeten ervoor zorgen dat men rond 1996 tot één cen trum voor thuiszorg gaat ko men waarin de overgebleven' kruisverenigingen door een laatste fusie op vrijwillige ba sis gaan samenwerken. De Jon ge: „Tbt dan toe zullen we pro beren het kruiswerkpakket zo veel mogelijk te handhaven". ZIERIKZEE - In de nacht van 26 op 27 maart is in Zierikzee een twee-tal winkelruiten ver nield. Benadeelden zijn S. uit Zierik zee en V. 't H. uit Brouwersha ven. De panden waar het ge beurde staan in de Verrenieuw- straat en Kromme Elleboog. De schade is nog niet bekend. ZIERIKZEE - Op een aantal plaatsen op Schouwen-Duive- land is het afgelopen weekein de in een auto ingebroken. Bij één eigenaar werd de geluids installatie ontvreemd, de an der bemerkte dat de brandstof uit de tank was gezogen. Op zondag werd een auto aan de Molenweg in Oosterland opengebroken. Uit het voer tuig werd een radio-stereoto ren bestaande uit een radio, een versterker en een radiocas- settespeler ter waarde van 1500 gulden weggenomen. Het tota le schadebedrag dat door de in braak is ontstaan, is nog onbe kend. De benadeelde is de heer B. uit de gemeente Duiveland. Diezelfde dag merkte de heer V. uit Harmeien dat uit de tank van zijn voertuig, die stond ge parkeerd aan de Blankersweg in Brouwershaven, benzine was ontvreemd. De diefstal werd gepleegd tussen zaterdag 28 maart 17.00 uur en zondag 29 maart 12.30 uur. SCHARENDIJKE - Bij een aanrijding op zondag 29 maart aan de Elkerzeeseweg te Scha- rendijke heeft een voertuig lichte schade opgelopen. Omstreeks 10.30 uur reed een groepje duikers stapvoets in colonne richting de Koepel. De heer L. uit Leeuwarden haalde een collega-duiker in. Op dat moment reed achter hem de heer K. uit de gemeente Brou wershaven. Hij verwachtte dat de heer L. bij zijn inhaalspo- ging door zou rijden doch deze stopte plotseling. Met geringe snelheid reed hij achter op de auto van L. Een beschadiging aan het Iinkervoorportier, een deukje in het linkerspatbord en een kapot knipperlicht was het gevolg. HET WEER Veel bewolking en enkele buien. Minimumtemperatuur omstreeks 5 graden, middagtemperatuur on geveer 9 graden. Matige zuid- Een van de deelnemers aan het ringsteken per fiets in actie. (Fo to: Joop van Houdt). NOORDWELLE - Met de Strao-viering in Noord wel- le werd afgelopen zaterdag de reeks van dit jaar af gesloten. Voor Noordwelle reden genoeg om er een groot feest van te maken. De bijna veertig ruiters die deelnamen aan de feestelijkheden lieten zich die dag, tesamen met hun paard van hun beste zijde zien. En iedereen die niet over een paard beschikte vond wel een andere manier om dit laatste Strao- feest goed af te sluiten. AI vroeg in de morgen begon nen de deelnemers met het tref fen van de voorbereidingen. Het feest dat in vroeger jaren werd gevoerd als de paarden na een winter van op stal staan weer voor het eerst naar buiten gingen, gaat ook hedentendage nog op. De paarden waren ver sierd met bloemen en groen en wie geen bloemen had zorgde voor wollen pompoenen of pa pieren versierselen om het edel ros op zijn mooist te maken. Burgemeester H. Tfees sprak zich later nog lovend uit over de wijze waarop de Noordwel- lenaren hun paarden hadden versierd. „Een compliment wat zeker verdiend is en wat ik in de andere plaatsen van de ge meente Westerschouwen niet heb gegeven omdat daar niet zoveel aandacht aan de versie ringen was besteed", zo sprak de burgervader. Veel belangstelling Ondanks het feit dat er een ij zige kou stond was er toch veel belangstelling voor de Strao- viering. Net na het middaguur werd begonnen met de paar- denkeuring die werd gevolgd door het ringsteken voor de kinderen met versierde fietsen. In de tussentijd gingen de rui ters op weg naar het strand om daar op traditionele wijze het nieuwe seizoen in te luiden: door het wassen van de paarde- voeten. Niet alle ruiters bega ven zich naar het strand. Twee daarvan waren Rens Vermeer en Martien Moermond. Dit tweetal had de moed opgevat om de Strao door te brengen op de rug van een Belgisch trek paard. Voor de twee die nog nooit op zo'n brede rug hadden gezeten een hele uitdaging die ze naar eigen zeggen aan het eind van de dag moesten beko pen mét 'houten achterwerken' en 'trekkende liezen'. Vermeer en Moermond hadden het idee tijdens de Strao van vorig jaar opgedaan. Hoewel tijdens feesten als deze wel meer zulke spontane ideeën op komen waren ze er dit jaar echt bij. „Het leek ons gewoon heel leuk om met een origineel trek paard mee te doen aan het Strao. We zijn alleen niet mee geweest naar het strand omdat de conditie van de dieren dat niet toelaat. Het zijn kolossen van dieren en als die dan door het zware zand moeten lopen; dat gaat niet", zo vertelt Rens Vermeer. De twee Belgische trekpaarden kwamen uit de stal van het echtpaar S. M. en vervolg pagina 2 BURGH-HAAMSTEDE - De eerste paal voor het nieuwe centrale wijkgebouw in Burgh-Haamstede zit in de grond. Helpende hand hierbij werd vrijdag middag verleend door burgemeester H. Tees van Westerschouwen. Het nieuwe centrale wijkgebouw is volgens J. W. de Jonge, voorzitter van de Kruisver eniging de eerste stap naar een zakelijkere aanpak, die met de huidige en naderende bezuinigingsmaat regelen deel uit moet gaan maken van het kruis werk. Momenteel zijn er nog twee wijkgebouwen in de gemeente Westerschouwen; één in Renes- se en één in Burgh-Haamstede. Doordat deze nog dateren van na de ramp voldoen ze niet meer aan de moderne eisen. Daarbij is het bezoek aan de beide gebouwen zo gering dat enkele jaren terug in overleg werd besloten dat het tijd werd voor een nieuw gebouw, maar dan één gebouw voor de hele Buiig Vrijdag ging de eerste paal de grond in. Toeschouwers beschutten zich tegen de regen. (Foto: Marij ke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1