Duiveland wil parkeerterrein vrachtwagens langs rijksweg Raad hakt knoop door: voetpad Hageweg komt langs de dijk 0 1 UW KUAHT VAN SCHOUWEN-BUIVELAND 1 I r f 1.995,- deurloo intermeubel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Naast de weegbrug bij Oosterland 'We moeten nu niet op centen kijken Open dag Van Gilst- Kevers van oeveren reizen W\~ GRATIS to TAXA TIE? dé krant van schouwen-duiveland! j 3-26/J ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aktieprijs 2+2Vz zitsbank Div. stoffen. Wisselbare hoes. Prijs geldig tot 30 april Haringvlietplein 4 - Zierikzee VRIJDAG 27 MAART 1992 148e JAARGANG NR 25127 WAARIN OPGENOMEN DE ZÏERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 .-r- Langs de N59, ter hoogte van De Pleisterplaats zou een parkeerterrein voor vrachtwagens moéten komen. - - NIEUWERKERK - Het Duivelandse college van b en w stelt alles in het werk om het nieuwe parkeërterrein voor vrachtwagens te realiseren langs de Rijks weg N-59, op het terrein naast de weegbrug en het chauffeurscafé Pleisterplaats bij Oosterland. - Dat bleek uit een toelichting van burgemeester A. Bergs-' hoeff tijdens de openbare raadsvergadering donderdag avond in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Het CDA-raads lid M. A. Klaassen-Meijer bracht het onderwerp ter spra ke door naar voren te brengen dat inwoners van Oosterland klagen over de grote vrachtwa gens die tijdens het weekend her en der in het dorp gepar keerd staan. Zoals bekend is het dagelijks bestuur al langere tijd bezig met het creëren van een oplos sing voor dit probleem via de aanleg van een speciaal par keerterrein voor vrachtwa gens. Een plan dat ook is opge nomen in het dorpsplan Oos terland. De definitieve plan nen zijn tot nu toe gestagneerd vanwege problemen bij het ver werven van grond. Het Duivelandse college van b en w heeft namelijk de voor keur voor een parkeerterrein langs de Rijksweg, bij de weeg brug. Op die lokatie zouden de geparkeerde vrachtwagens goed in het zicht staan en dus minder gevoelig zijn voor van dalisme en inbraak. Maar tot voor kort kon men met de eige naar van de betreffende grond geen overeenstemming berei ken over de aankoopprijs. Uit de woorden van de heer Bergs- hoeff was op te maken dat men daarover alsnog aan het praten is. Wanneer dat geen bevredigend resultaat oplevert zal het Dui velandse college van b en w aan de raad voorstellen om het parkeerterrein voor vrachtwa gens te realiseren op het indus trieterrein te Oosterland. Bur gemeester Bergshoeff sprak de verwachting uit dat het college over ongeveer twee maanden met een voorstel kan komen naar de raad. De gemeenteraadsvergadering duurde precies vijftien minu ten. In die tijd handelde de Duivelandse raad veertien agendapunten af, waarvan de meeste met een hamerslag. „Lui die veel praten zeggen ook veel domheden. Dat is hier vanavond niet gebeurd", stelde burgemeester Bergshoeff niet ontevreden vast. Bij het besluit om ten bate van het opknappen van het cen trumgebied in Oosterland een beroep te doen op financiën uit de provinciale knelpuntenpot sprak raadslid K. Hendrikse (SGP/RPF) zijn ongerustheid uit over het verdwijnen van die pot in 1994. „Kunnen we dan in de toekomst geen grote en dure projecten meer uitvoeren?" Dat is niet direct het geval, bleek uit het antwoord van burgemeester Bergshoeff. „Maar het wo^dt wel moeilij ker voor de gemeente. We zul len wat minder vaak een duur project kunnen realiseren om dat we het geld ervoor moeten opsparen uit de pot stads- en dorpsvernieuwing eventueel aangevuld met geld uit de alge mene middelen van de gemeen te". Zoals bekend staan vooral in Oosterland een aantal grote en duurdere projecten op het pro gramma om te worden uitge voerd in het kader van het dorpsplan. Een klein project, maar wel be langrijk is de vervanging van de klokkestoel op de Neder landse Hervormde kerk te Sir- jansland. De raadsleden stel den daarvoor zonder aarzelen bijna 27.500 gulden beschik baar. PvdA-raadslid C. J. Hille- brand toonde zich zeer tevre den met de mededeling van wethouder W. P. Stouten dat de nieuwe klokkestoel zeer waar schijnlijk gemaakt zal worden door het metaalbewerkingsbe- drijf Hanse uit Sirjansland. Zoals bekend wil men de nieu we stoel in verband met de duurzaamheid van metaal in plaats van hout laten maken. BRUINISSE - De kogel is door de kerk. Als alles vol gens de planning verloopt komt er nog voor het zo merseizoen een voetpad langs de Hageweg bij Brui- nisse. De gemeenteraad van Bruinisse stemde gister avond, donderdag, in met het voorstel van het colle ge om het voor de klus benodigde geld beschikbaar te stellen. Hoewel de kwestie al meerma len onderwerp van discussie is geweest schaaYde de raad zich niet zonder slag of stoot achter het voorstel van het college. Met name van de kant van Lijst van de Velde kwam kritiek. Bezuinigen Lijst van de Velde-woordvoer- der C. van den Berge stelde in een eerste reactie op de plan nen van het college dat nu ge kozen is voor aanleg van het voetpad aan de dijkvoet in plaats van langs de sloot zijns inziens het gebruik van gras keien achterwege kan blijven. „De prijs van die keien, daar ben ik van geschrokken", aldus Van den Berge. SGP/RPF/GPV-woordvoerder G. E. Houtekamer stelde dat de veiligheid in het geding is en men dan niet op een paar cen ten moet kijken. AB-vertegen- woordiger H. J. van den Ouden sprak in een eerste reactie zijn vreugde uit over het feit dat het er naar uitziet dat het lang verbeide voetpad nu dan einde lijk werkelijkheid wordt. Hij voegde er wel meteen aan toe dat het oorspronkelijk ge raamde bedrag voor het karwei uiteindelijk flink wat hoger is geworden. CDA-wethouder J. Huizer stelde in reactie op de woorden van Van den Berge dat de keuze voor aanleg van het voetpad langs de dijk niet automatisch inhoudt dat het gebruik van graskeien overbo dig is. „Die zijn nodig om af brokkeling van het asfalt te voorkomen", aldus Huizer. Eigen boezem Vervolgens wees hij Van den Berge op het feit dat het oor spronkelijke plan er heel wat simpeler uitzag dan het plan zoals dat nu aan de raad werd voorgelegd. Burgemeester A. Vogelaar viel hem bij: „Eerst was het plan om het voetpad over grond van Aquadelta aan te leggen maar u weet allen dat de onderhandelingen daarover spaak liepen". De burgemeester voegde daar nog aan toe dat het'de raadsle den zelf zijn geweest die keer op keer met aanvullingen op en aanpassingen van het plan zijn gekomen waardoor de.kosten, zo stelde de burgemeester, nog verder opgelopen zijn. Houte kamer haakte daarop in: „Wat dat betreft moeten we de hand in eigen boezem steken. Maar we moeten nu niet op de centen kijken", aldus Houtekamer. Van den Berge deed nog een laatste poging om te bezuini gen met de suggestie om de ge wraakte graskeien niet nu maar bijvoorbeeld pas over twee jaar aan te brengen. Die Niet langs de sloot, maar langs de dijk wordt het nieuwe voetpad aangelegd. (Archieffoto). suggestie werd door het college resoluut afgewimpeld. „Dan brokkelt het asfalt af en heb je over twee jaar nog meer kos ten", luidde het commentaar van wethouder Huizer. Renovatie Tijdens de behandeling van het voorstel van het college tot vaststelling van het meerjaren programma stads- en dorpsver nieuwing kwam vanuit de raad kritiek op de Christelijke Wo ningbouwvereniging Schou- wen-Duiveland. Lijst van de Velde-woordvoerder C. van den Berge tekende bezwaar aan te gen het plan van de woning bouwvereniging om renovatie van een aantal woningen door te schuiven naar 1996. „Ik ben wezen kijken en de ko zijnen zijn slecht, het lekt en het tocht en er zitten draaira men bij waar denk ik het glas uit zou vallen als je ze open zou doen", aldus Van den Berge. Wethouder Huizer reageerde op de woorden van Van den Berge met de opmerking dat niet de gemeente maar de wo ningbouwvereniging de beslis singen neemt omtrent de reno vatie van huizen. Hij voegde daar aan toe dat het enige dat de gemeente kan doen is er bij de woningbouw vereniging op aan dringen dat renovatie-projecten tijdig wor den uitgevoerd. De reactie van Van den Berge: „Dan moeten we dat als gemeente ook doen". Huizer zegde daarop toe een en ander in het eerstvolgende overleg tussen woningbouw vereniging en gemeente aan te zullen kaarten". Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad ak koord met het voorstel van het college om vernieuwing en ver groting van drie seizoenswoon verblijven bij jeugdherberg De Stoofpolder mogelijk te ma ken. Het door H. van der Vlist ingediende bouwplan is niet geheel in overeenstemming met het bestemmingsplan Bruinisse Kom. Het college wil Van der Vlist echter tegemoet komen en stel de de raad derhalve voor om vooruitlopend op een wijziging van het bestemmingsplan een voorbereidingsbesluit te ne men. De, raad had daar, zo bleek tijdens de gemeente raadsvergadering, geen enkele moeite mee. Eveneens zonder discussie of hoofdelijke stemnpng schaar de de raad zich achter het voor stel van het college om geld be schikbaar te stellen voor de vervanging van een berging ten behoeve van de begraafplaats. De berging wordt al jaren ge bruikt door muziekvereniging Nu met Hope. Overwogen wordt om met de muziekver eniging een huurovereen komst af te sluiten. BRUINISSE - Morgen, zater dag 28 maart, houdt Van Gilst Kevers in Bruinisse open huis. Belangstellenden kunnen te recht tussen 9.00 en 17.00 uur. Op de officiële opening van Van Gilst Kevers, gevestigd aan de Nieuwstraat in Bruinis se, moet men nog even wach ten. Van Gilst wil echter zijn toekomstige klanten nu al de kans bieden een kijkje te ko men nemen. In ieder geval pre sent morgen zijn vertegen woordigers van de Keverclub Nederland. Van alle moeilijkheden waarvoor men komt te staan, is vaak het al lermoeilijkste: het besluit. Geibel Guur HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, mogelijk met hagel. Mini mumtemperatuur rond 2, middag- temperatuur ongeveer 6 graden. Matige noordwestenwind, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6. ONVOLDOENDE De maatregelen voor het wachtlopen zijn nog onvol- 3 IN 'T OPPER In het Bruse verzorgingshuis In 't Opper is een nieuwe ruimte voor dagverzorging in gebruik genomen. 6 JUBILEUM De dames van Helpt Elkander vierden het 45-jarig be staan van hun vereniging. 10 100-BALLEN Marijke van Goethem en Theo Volkeri: winnaars van het toernooi voor de 100-ballenkaart. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's TORONTO/AMSTERDAM Een Canadese onderzoekscom missie is na drie jaar onder zoek tot de slotsom gekomen dat het ongeluk met een Fok ker F-28 Fellowship bij de Ca nadese plaats Dryden op 10 maart 1989 niet geweten kan worden aan het soort vleugel waarmee dit type vliegtuig is uitgerust. Dat heeft de com missie, die onder leiding staat van de Canadese rechter Virgil Moshansky donderdag in 1b- ronto bekendgemaakt. Advertentie Voor: Centrale verwarming Gaskachels naar: KOHSTRUKTEURSINSTALLATEURS Julianastraat 40 - 4301 NC Zierikzee WKF\ Telefoon 01110-12647 TIEL - Bij een grote brand in enkele opslagloodsen van het transportbedrijf Harteman in Tiel is in de nacht van donder dag op vrijdag voor enkele tientallen miljoenen guldens schade aangericht. Advertentie rimm REISBUR0 VAN 0EVEREN /Jmm Dam 3, tel. 01110-15036/12319 Nu reeds van uw vakantie GENIETEN Dat kan 5 dagen „op zicht" VIDEO-band van diverse po pulaire bestemmingen, zoals: Aruba, Curasao, Flori da, Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote/Fuertaventura, Mallorca, Benidorm, Algar- ve, Lloret de Mar... enz. goedverzorgd, vontvgHttfehd/ Poirbui 18 4300 AA Zitnkm Advertentie Makelaarskantoor HANSE VERBEEK ZIERIKZEE, TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. Dhr./mevr. adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1