Tweede Nieuwsbodereis gestart DE HOEVE AAN DE LINGE 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE Geslaagd voor EHBO-examen In de Christelijke Basisschool Johan Louis de Jonge werd door de leerlingen van de groe pen zeven en acht EHBO-exa men gedaan. De EHBO-lessen werden verzorgd door de da mes Schot en Ravia van de Ro de Kruis-afdeling Zierik- zee/Kerkwerve. Het examen werd afgenomen door de da mes Boot en Boom. Geslaagd zijn: Linda Berrevoets, Arieke Bin, Eelco Jan Jansen, Debora Jobsen, Kim de Jonge, Sophie Krabbe, Bas Legemaate, Wille- ke Legemaate, Dirk Roks, Jan Thnis, Ronald Verhoek, Ger- brand Verton, Wouter de Vries, Job de Ridder, John Grinwis, Willemijn Heijboer, Jarl Hoekstra, Jeanine Muller, Jur- rian Oosterbroek, Amanda v. d. Velde, Cindy v. d. Velde, An- gelique Verwest en Johan Schouls. Open koffie-ochtend In Zierikzee wordt weer een open ochtend gehouden voor vrouwen die op interkerkelijke basis het gesprek over levens- en geloofsvragen willen stimu leren. De organisatie hiervan is in handen van vrouwen uit de regio. Op woensdagmorgen 1 april geeft Lies Drop een in leiding over het thema Onze in vloed als vrouw. Dit thema wordt toegelicht met behulp van het boek Esther uit de Bij bel. Esther, de hoofdpersoon uit dit boek, wordt door God gebruikt om te voorkomen dat het Joodse volk wordt uitge roeid door de Perzen. Vanaf 08.45 uur staat de koffie klaar in het Hervormd Kerkcentrum. Wie gebruik wil maken van de aanwezige kinderoppas kan contact opnemen met Arja de Ruijter, telefoon 01117-1556. Ophokplicht postduiven Om te voorkomen dat duiven schade aanrichten aan land- en tuinbouwgewassen geldt van 6 april tot 22 mei dagelijks (be halve zondags) van 10.00 tot 17.00 uur een ophokplicht voor postduiven. Tbt het ophokge- bod is besloten na overleg tus sen de afdeling Zeeland van de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenhouders, de afde ling Zeeland van de Nederland se Bond van Zaterdagvliegers, het districtshoofd Faunabe heer van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij, de afdeling Zeeland van de Faunacommissie van de Koninklijke Nederlandse Ja gersvereniging en de geweste lijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap. Wilde en verwilderde duiven worden bestreden door afschieten zo dat het ophokgebod belangrijk is voor het behoud van tamme duiven. Kinderkamp Leger des Heils Het korps Zierikzee van het Le ger des Heils organiseert ook in de zomer van 1992 weer een kinderkamp voor kinderen in de leeftijd van vier tot 12 jaar, er zijn enkele plaatsen be schikbaar voor kinderen in de tienerleeftijd. Het evenement vindt plaats van 8 tot 15 augus tus in het jeugdbuitencentrum van het Leger des Heils in Lun- teren. Van iedere deelnemer wordt een bescheiden eigen fi nanciële bijdrage gevraagd, als dat problemen oplevert kan in overleg een nadere regeling worden getroffen. Voor nadere informatie over het kinder kamp en aanmelding kan men contact opnemen via telefoon nummer 01110-12075 of 17483. Door MIEN VAN 'T SANT 174 'Van dat stiekem is misschien iets waar. Ge meen? Ik geloof niet dat Willem en ik ooit op die manier over je gepraat hebben'. 'Dat moest er nog bijkomen! Wanneer ben je daarmee begonnen?' 'Toen je zo dikwijls klaagde dat je zo moe was, zodat je amper meer kon afruimen. Ik maakte me ongerust; ben toen naar Willem gegaan om te vragen of hij misschien wist of je een of andere kwaal onder de leden kon hebben'. 'Die hèb ik niet!' 'Gelukkig niet, nee! Maar desondanks is in huis de toestand onveranderd gebleven. Zó erg, dat ik het al niet meer aandurf visite te vragen'. 'Ik hoef jouw visite niet. Dan hoor ik nog maar meer stadhuiswoorden'. 'Willem heb je ook bij ons weggekeken, Di- nie. Alleen maar omdat je het niet hebben kon dat wij samen eens over wat anders praatten dan over wat er hier in het dorp gaande is. Omdat ik zetten. Daarom ga ik nu naar hèm toe. Mevrouw Dijkstra mag het dan als betaalde kracht doen, maar ze doet het met li,efde en toewijding'. Diens ogen staan donker van beledigde trots. 'Ik doe dus niets meer goed bij je?' sneert ze. 'Je künt een heleboel goed doen. Wat heb ik in al die maanden al niet moeten reehtpra- ten of vergeven!' 'Ik moet zeker voor de zoveelste keer horen dat ik, toen je met die foto bezig was, de deur opengegooid heb, omdat er telefoon voor je was?' Ineens brengt Fred het niet meer op nog langer met Dien te bekvechten. 'Ik geloof dat ikzelf beter het veld kan rui men, Dinie', zegt hij nadrukkelijk. 'Beiden hebben we blijkbaar op het verkeerde paard gewed. Jammer! Ik ben vol goede voornemens naar je toe gekomen'. 'Je hebt helemaal geen moeite gedaan iets van onze mensen te begrijpen. Je werk, je fotografie, daardoor word je helemaal op geslokt. Voor mij blijft er haast nooit tijd over'. 'Dinie! We zeggen er nu geen woord meer over. Ik wil best erkennen dat ik stellig ook schuld heb. Misschien zonodig aan nog wel meer ook, als het moet. Maar laten we zo verstandig zijn nog een paar dagen bedenk tijd te nemen. Zeker ook terwille van jouw goede naam'. 'Zoals je wilt', zegt ze met tranen in haar ogen. 'Als je me dan helemaal kapot wilt maken, doe je het maar!' Hoofdstuk 37 Fred Beaulieu loopt op een avond doelloos de dijk uit. Sedert hun laatste ruzie bou deert Dien nog steeds. Het lijkt wel of ze er op uit is op alle slakken zout te leggen. Hij doet in haar ogen nu helemaal niets meer goed. Hij is het met zichzelf niet eens. Moet hij haar de schande zo noemt zij het ten minste aandoen ruim een jaar na hun hu welijk reeds scheiding aan te vragen? En op welke gronden moet dat dan ge schieden? Hij komt er niet uit. Bah! Hij is wel echt een grote lafaard, die de kool en de geit wil sparen. Op zijn manier houdt hij ook nog van haar. In het begin van hun trou wen was ze zo volkomen vrouw voor hem, dat hij er elke dag opnieuw dankbaar voor was dat hem na een jarenlang ziekbed van zijn eerste vrouw dit geluk nog werd be schoren. Ze was lenig en aanhalig als een poes, maar hoe gauw al had hij ervaren dat ze, zonder dat er een onmiddellijke aanlei ding voor was, opeens haar nageltjes kon uitslaan. Grillig was er nog niet eens het ware woord voor. Ondeugend, haast sa distisch kwam ze hem nu voor. Gek! Nu hij er zo over denkt, weet hij dat voor hem in ieder geval de beste oplossing zou zijn, dat ze zo snel mogelijk uit elkaar gingen. Niet zij, maar hijzelf zou aan dit be staan kapotgaan. O, hij weet ook dat hij een slappeling is, die zich door haar heeft laten ringeloren. (wordt vervolgd) Vrijdag 27 maart NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal. 16.05 uur Tom en Jerry, teken filmserie. 16.10 uur Hallo Bert, natuur filmserie. 16.21 uur Service salon, geva rieerd middagprogramma. 17.30 uur Ereprijs 17, familie- programma. 18.00 uur Kruis munt, spel- programma. 18.28 uur De Spaanse Costa's landinwaarts, serie reisrepor- ZIERIKZEE - Nog wat slaperig, maar met frisse moed, poseerden zij vanmorgen, donderdag, voor fotograaf Joop van Houdt, de deel nemers aan de tweede Nieuwsbodereis. Na een koffiestop in Holten werd koers gezet naar Hengelo. Via het Twentse land ging het vervolgens naar Cloppenburg waar de lunch gebruikt wordt. Vanmiddag voerde de reis via de Duitse autobaan naar het hotel in Hamburg. Morgenvrijdag, wordt de dag doorgebracht in Hamburg. Zaterdag keren de reizigers huiswaarts. Onderweg wordt ge stopt in Bad Zwischenahn voor de lunch. De reis wordt afgesloten met een diner. (Foto: Joop van Houdt). 18.53 uur De roze panter, teken filmserie. 19.03 uur A different world, co medyserie. 19.29 uur Cosbyshow, comedy serie. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Rondom tien, thema tisch praatprogramma. 21.16 uur Cheers, comedyserie. 21.48 uur Ted a tête met, Tted de Braak in gesprek met Frans van Dusschoten. 22.37 uur Dokument: Zwerven voor God, reportage over reli gieuzen die zich inzetten voor daklozen, prostituees en bui tenlanders. 23.16 uur The commish, Ameri kaanse politieserie. 00.05 uur Journaal. NEDERLAND 2 Vérkoop zomerpostzegels Op woensdag 29 april start in het postkantoor te Zierikzee de verkoop van zomerpostzegels. Het fonds Zomerpostzegels is een landelijke particuliere stichting die zich inzet voor projecten op het gebied van cultuur en maatschappelijk welzijn. De eerste postzegel wordt dit jaar uitgereikt aan het hoofd van de Plantsoenen dienst van de gemeente Zierik zee, de heer J. J. Doeswijk. Een derde gedeelte van de op brengst van de verkoop is be stemd voor het vernieuwen van een aantal boeken in het Zweedse Rode Kruis Zieken huis. Het betreft boeken die aan de patiënten worden uitge leend via vrijwilligers van de UW. Behalve zomerpostzegels worden ook prentbriefkaarten en wenskaarten verkocht. ZIERIKZER/KERKWERVE Reumacollecte De reumacollecte van vorige week bracht in Zierikzee het mooie bedrag van 5871,85 gul den op. Een bedrag dat hoger ligt dan het vorige jaar. In Kerkwerve is bij de collectes 450 gulden opgehaald. Alle col lectanten en de mensen die voor het goede doel hun gift hebben gegeven worden na mens de organisatie hartelijk bedankt voor de bijdrage cq in zet. WESTENSCHOUWEN Wandeltochten Op initiatief van de ANWB en de WV Burgh-Haamstede worden in de maand april van uit Westenschouwen een aantal wandelingen gehouden. De tochten voeren door het duin gebied en de boswachterijZij zijn 7, 13 of 18 kilometer lang. De routebeschrijvingen zijn verkrijgbaar bij de WV Burgh-Haamstede (maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur) en bij paviljoen De Rotonde te Westenschouwen. Die laatste lokatie is tevens het beginpunt van de wandelin gen. BURGH-HAAMSTEDE Èmstie house In BIG S Op vrijdag 27 maart wordt er in jeugdsoos BIG S weer een house party gehouden. Dit keer is dat onder het motto Èmstie house. Discjockey Roos uit Hellevoetsluis is voor deze gelegenheid uitgenodigd voor een gastoptreden. Voor alle house party freaks is BIG S ge opend vanaf 20.00 uur. Het feest zal doorgaan tot 02.00 uur. Koersbal In verzorgingscentrum Duin oord in Burgh-Haamstede wordt dinsdag 31 maart een koersbaltoernooi gehouden, waaraan senioren uit de Zie- rikzeese verzorgingshuizen Borrendamme en De Wieken, Scharendijke, Brouwershaven, Bruinisse en Duinoord zelf meedoen. Het toernooi wordt vanaf 14.00 uur (tot 16.30 uur) in de recreatiezaal gehouden. 13,00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal 16.09 uur Wonen op het water (Living afloat), documentaire over woonboten in het Hol landse landschap. 16.30 uur Derrick, Duitse mis daadserie. 17.31 uur TV dokter. 17.33 uur Gewoon met vakan tie, vakantiewij zer voor licha melijk gehandicapten. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur De teenage hero turt les, tekenfilmserie. 18.46 uur Bassie en Adriaan en de geheimzinnige opdracht, kinderserie. 19.20 uur Tros Hollywood bou levard, vooruitblik op de uit reiking van de Oscars, de hoog ste filmonderscheiding a.s. woensdag. 19.48 uur De leukste thuis. 20.20 uur Op goed geluk, spel- programma. 21.04 uur De tv dokter, medi sche tips met Ferdinand Zwaan. 21.05 uur TROS TV show, amu sementsprogramma met Ivo Niehe. 21.58 uur Crime time, magazi ne over alle facetten van de misdaag. 22.33 uur Eenmaal andermaal, veilingprogramma. 23.27 uur Perfect people, Ame rikaanse speelfilm uit 1988 van Bruce Seth Green. 01.01 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 09.00 uur Huisje boompje beestje, afl. 42. 09.30 uur Jodendom, afl. 3. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 23. 10.30 uur Computerjournaal, afl. 6 11.00 uur Schooltv-Weekjour- naal, afl. 25. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het Klokhuis. 19.00 uur Desmond's, serie. Afl.: De reünie. 19.25 uur Wereldkampioen schap kunstrijden in Oakland. 19.50 uur Uitzending van de politieke partijen. Vandaag: D66. 20.00 uur Opening theater aan het Vrijthof in Maastricht. Presentatie: Charles Groen- huijsen. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sportjournaal 22.30 uur NOS Laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. Met om 23.00 uur het wekelijkse gesprek met de minister-president. 23.10 uur Studio sport, samen vatting van de eerste dag WK kunstrijden in Oakland en ver slag van tennis om de. Davis Cup. 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie 14.30 uur uur Europese verha len, animatieserie. 15.00 uur Biologie, tekenfilm serie. Afl. 7. 16.05 Lo sceiceo bianco (De wit te sheik), Italiaanse speelfilm uit 1951 van Federico Fellini. 17.30 uur Er was eens Ameri ka, Franse tekenfilmserie. 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 86. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 390. 18.35 uur TV 1 - Top 30, de 30 best verkochte singles in Vlaanderen. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur Sledge Hammer, Amerikaanse comedyserie. 20.25 uur Baraka, spelpro- gramma waarin drie teams om een wereldreis spelen. 21.40 uur Matlock, Amerikaan se misdaadserie. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur De vleespotten van Europa, 8-delige Engelse reeks. Afl. 5. 23.45 uur Coda, Luuk Gruwez leest voor uit eigen werk. Van daag: Margriet. BRT 2 18.50 uur Journaal 19.00 uur Klassieke mechani ca. Afl. 2: Statische elektrici teit. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill, 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit binnen- en buitenland. 20.35 uur Kijk uit! 20.40 uur Magische wereld, 10- delige serie over de rol en in vloed van magie en rituelen in het dagelijks leven van mensen over de hele wereld. 21.30 uur Journaal/Sport. 22.00 uur Affiche, kunstmaga zine met als vaste rubrieken onder meer de kunstagenda en een duik in het archief. 22.20 uur Franse ouvertures. 1. Phèdre van Massenet. 2. Le roi d'Ys van Lalo. 3. Béatrice et Bé nédict van Berlioz. Uitgevoerd door BRTN Filharmonisch Or kest o.l.v. Fernand Tferby. SEROOSKERKE Beschuit met muisjes Als sluitstuk van het straofeest voerde de plaatselijke toneel club Lere Lere zaterdagavond in het dorpshuis te Seroosker- ke een klucht op die zeer origi neel eindigde. De spelers kwa men met een baby en bladen vol beschuiten met muisjes van het podium af om het publiek te trakteren. Een traktatie die het sluitstuk vormde van het blijspel Bonbons in luxe ver pakking geschreven door R. de Looze-Lefebre. Een stuk waar bij de huishoudster van het echtpaar Van Oeveren ontdekt dat meneer een vriendin heeft. Als geheel onverwacht een va kantievriendje van mevrouw op bezoek komt geeft dat aan leiding tot allerlei persoons verwisselingen en verstop- perspelletjes. Aan het eind ver schijnt de hoogzwangere 'vriendin' van meneer ten tone le om alles eens haarfijn uit te leggen, Ze blijkt een degelijk getrouwde zakenrelatie te zijn. Maar voor ze alles heeft kun nen uitleggen moet ze in het ziekenhuis worden opgenomen omdat de bevalling begint. De regie van het stuk was in han den van Wouter Kloet en de rol len van het echtpaar werden gespeeld door gastspeler Jan van de Klooster uit Ellemeet en Hans Schreurs die mevrouw Van Oeveren uitbeeldde. Tij dens de bijeenkomst werd ook een verloting gehouden en de avond werd besloten met een bal. Op zaterdag 28 maart wordt het stuk nog een keer in het dorpshuis gespeeld voor de ouderen in de Westhoek. Aan vang 14.00 uur. NOORDWELLE Bijeenkomst NBvP De afdeling Noordwelle van de NBvP, Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, komt op donderdag 26 maart bijeen in het dorpshuis in Noordwelle. Mevrouw M. Spierings uit Den Bosch houdt daarbij een lezing over de mode in de laatste dui zend jaar en het ontstaan van de functie van kleding. Zij il lustreert haar toelichting door middel van 42 poppen in au thentieke kleding. De bijeen komst begint om 19.30 uur. SCHARENDIJKE- Materialen rommelmarkt In verband met de slechte weersomstandigheden afgelo pen zaterdag ging het ophalen van materialen voor de rom melmarkt in Scharendijke af gelopen zaterdag niet door. De nieuwe ophaalronde is nu ge pland op zaterdag 28 maart. De rommelmarktcommissie ver zoekt de inwoners van Scha rendijke om hun tweedehands materialen zo lang te bewaren. BROUWERSHAVEN Actie pe collecte voor de actie Help de indianen die onlangs in de smalstad is gehouden is een succes geworden. De collectan ten hebben een bedrag van maar liefst 1429,15 gulden op gehaald. Novib en haar part ners in Latijns Amerika dan ken iedereen die hier met een bijdrage aan heeft meege werkt. NOORDGOUWE Reumacollecte De collecte voor het Reuma fonds, die vorige week werd ge houden in Noordgouwe en Schuddebeurs, bracht 531,40 ^>p. Iedereen die door zijn gift of door te collecteren aan dit resultaat bijdroeg wordt door de organisatoren van de collec te hartelijk bedankt. NIEUWERKERK Oud papier Op zaterdag 28 maart vanaf 09.30 tot 11.30 uur wordt een ie der in de gelegenheid gesteld om het oud papier in te leve ren. Het papier kan gebracht worden naar het gebouw Sa lem aan de Molenstraat. De op brengst is bestemd voor het zendingswerk. BRUINISSE Uitslag DJ-verkiezing Afgelopen zaterdag 21 maart werden in jeugdsociëteit de Pul de discjockey-verkiezingen 1992 gehouden. Acht rappe sprekers namen deel aan de wedstrijd. De winnaar werd Jan de Waal die, afkomstig uit Bru, een thuiswedstrijd speel de. Hij scoorde zijn 228 behaal de punten voornamelijk op zijn publieksgerichtheid en origi naliteit. Met zijn specialiteit, de House-muziek, wist hij het aanwezige publiek volledig on der controle te krijgen. De Waal had niet verwacht dat hij de bokaal zou winnen en bij de prijsuitreiking was hij dan ook zichtbaar ontroerd. Zowel door de jury als door het publiek werd Jan de Waal als winnaar uitgeroepen. Tweede- prijswinnaar Wilko Hanzen wist voornamelijk veel punten te halen op het onderdeel pre sentatie. Hij behaalde in totaal 214 punten, Arjan Stoutjesdijk en Jan Deurloo werden respec tievelijk derde en vierde. Vergadering NCVB De NCVB hield onlangs haar streekvergadering in Bruinis se. De afdelingen van Zierik zee, Kerkwerve, Bruinisse en enkele leden van de afdeling Noord-Beveland waren hierbij aanwezig. Mevrouw M. Knop opende de vergadering met het lezen van psalm 84 vers 6-13, hield een meditatie en ging voor in gebed. Na het zingen van psalm 84 vers 4 was het de beurt aan de gastspreker van deze avond, de heer Brosens uit Haarlem. Brosens was de se cretaris van de bekende schrij ver Godfried Bomans. Hij las enkele verhalen over de schrij ver en vertelde vervolgens over het leven van hem. Na de lezing verzorgden Adrienne Vogelaar en Andrea Deurloo een muzi kaal intermezzo. Het jeugdige duo speelde enkele sonates op de dwarsfluit. De avond werd afgesloten met gebed en het zingen van het Bondslied. Opbrengst Reumafonds De actie voor het nationaal Reumafonds in het kader van de landelijke inzameling heeft in Bruinisse een bedrag van 2373,80 opgebracht. Het be stuur richt zijn dank tot de le den van het plaatselijk comité, tot de collectanten en tot ieder die met een financiële onder steuning aan het welslagen van de collecte heeft bijgedragen. Afbouw nieuwe kotters Aan de afbouwkade bij Maas kant in Bruinisse arriveerde vorige week de Duitse nieuw bouw Eurokotter SC 20 terug. Het vissersschip was enkele weken geleden naar Stellen dam vertrokken voor een zandstraal- en schilderbeurt. In Bruinisse wordt de kotter voor rederij Hecht uit Bussum gereed gemaakt voor de visse rij. Op de Oosterschelde wordt woensdag 25 maart een techni sche proefvaart gehouden. De overdracht is gepland op zater dag 4 april in de haven van Lauwersoog. Aanstaande zater dag zal directeur A. Maaskant in de haven van Stellendam de nieuwe GO 1 aan de firma Me lissant overdragen. Deze nieu we Eurokotter van het type als de SC 20 werd door de vesti ging van Maaskant in Stellen dam afgebouwd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4