Deelname aan het strao-feest Serooskerke groter dan ooit UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELANO Herinrichting van Brouw vergt bijna stadhuis twee ton Automobiliste rijdt sloot in ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTEKAARTJES? Bijna dertig versierde paarden Nieuwe vergadertafels en vergaderinstallatie voor raadzaal Diefstal jetski op Brouwersdam 9 Inbraak in woning Inbraak in winkel Diefstal uit auto Dronken Duitse automobilist Illegale recreanten I— dé krant van schouwen - duiveland! ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 23 MAART 1992 148e JAARGANG NR 25124 WAARIN OPGENOMEN DE ZÏERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Na een enorme regenbui scheen tijdens de strao-evenementen in Serooskerke een waterig zonnetje. (Foto: Joop van Houdt). SEROOSKERKE - De hoeveelheid ruiters die dit jaar deelnam aan het strao-feest te Serooskerke was zo groot dat de organisatoren het evenement op onderdelen moesten aanpassen vanwege de lengte van de rui terstoet. Niet minder dan 28 deelnemers stelden zich zaterdag aan het begin van de middag op op het gras veldje aan de achterzijde van de kerk. De plaats waar ook in vroeger tijden paarden werden uitgespannen omdat er tegenover een café was. Dat café is al lang verdwenen, maar het straofeest wordt in Serooskerke nog elk jaar ge vierd. Een jury bestaande uit mevrouw M. Heijnes en de he ren P. de Rijke en L. Straayer beoordeelde op de historiche plaats van de vroegere uitspan ning de wijze waarop de strao- rijders hun paarden hadden versierd. Zij kwamen tot de conclusie dat Anita Thnge de eerste prijs verdiende. Onder leiding van de bejaarde M. Geleijnse en mevrouw M. Franken zette dé ruiterstoet zich vervolgens in beweging voor de strao-rit. Een tocht die de ruiters via de Zandweg en de Schelpweg naar Ellemeet voerde waar een hartverster king werd gebruikt. Geen over bodige versnapering gezien de harde koude wind die zaterdag het weerbeeld bepaalde. Maar de meeste deelnemers waren al blij dat het droog bleef tijdens de diverse strao-evenementen. Nadat men vaiicti Ellemeet weer via dezelfde route was te ruggereden werd de ruiterstoet in Serooskerke opgewacht door het muziekgezelschap Witte van Haamstede en zo'n 25 kinderen uit het dorp met ver sierde fietsen. Zij hadden- tij dens de strao-rit deelgenomen aan een wedstrijd ringsteken op de met wimpels versierde dorpsring. De eerste prijzen werden daarbij in de wacht gesleept door Marijn de Vlie ger, Richard Knop, Cassandra van Oorschot (groep van 4 tot 6 jaar) Yvette Schreurs, Lucinda van Oorschot (groep 7 en 8 jaar) en Bonnie Kloet en Bianca Ver- seput (groep 9 tot 11 jaar). Bij de keuring van de versierde fietsen kwam Bonnie Kloet als eerste prijswinnaar uit de bus. De rondrit door het dorp was dit jaar uitgebreider dan ooit. Met de muziek voorop en ge volgd door de groep kinderen met versierde fietsen reed de strao-ruiterstoet door alle stra ten van het dorp, met uitzonde ring van het Prunjewekken dat dood loopt. Op die manier wil de men de lange optocht aan al le inwoners van hef dorp pre senteren, ook aan de ouderen die thuis bleven. De aangekondigde paarden tram liet dit jaar verstek gaan en voor het eerst waren er tij dens het straofeest geen schroosels te koop. De traditio nele lekkernij bleef achterwe ge omdat bakker de Glopper uit Ellemeet is gestopt met zijn werkzaamheden. Wel aanwezig was de burgemeester van Wes- terschouwen H. Tfees met zijn echtgenote. Nadat het muziek gezelschap Witte van Haamste de als besluit van de optocht voor het dorpshuis een mini- concert presenteerde hield hij een korte toespraak. De burge meester benadrukte daarbij het belang van het strao-feest voor een kleine gemeenschap als Serooskerke. ,,Zo'n feest bevordert het onderlinge con tact en er woont hier ook een groot aantal kinderen waar voor de strao een leuk evene ment is". De voorzitter van de Dorpsge meenschap Serooskerke R. J. de Groot stelde in een korte toespraak voor om van het mini-concert na afloop van de optocht een jaarlijkse traditie te maken. Hij was zeer ingeno men met het langdurige bezoek van burgemeester Tees en sprak de hoop uit dat het een teken was van een toenemende belangstelling van de gemeen tebestuurders voor Seroosker ke. Het strao-feest werd voortge zet met een wedstrijd ringste ken voor de versierde paarden op de Ring. Vanwege hun grote aantal waren de organisatoren genoodzaakt om de aanloop route uit te breiden tot achter het dorpshuis. Wanneer de rui ters voor het dorpshuis op hun beurt hadden moeten moeten wachten zou dat een te grote opstopping hebben veroor zaakt. Het ringsteken werd ge wonnen door Karin van'Salm, zij kreeg daarvoor de wisselbe ker. Het straofeest werd 's avonds voortgezet met een voorstel ling door de toneelclub uit het dorp: Lere lere. Zij presenteer de het blijspel bonbons i»-luxe verpakking. Er werd een verlo ting gehouden en er kon ge danst worden. BROUWERSHAVEN - Als het aan het college van b en w van Brouwershaven ligt wordt 190.000 gulden uigetrokken voor herinrichting van het stadhuis. Het is onder andere de bedoeling dat in de raadszaal nieuwe tafels komen en een vergaderinstallatie aan gebracht wordt. Ook restauratie en verplaatsing van de monumentale balie in de hal van het gemeente huis staat op het verlanglijstje van het college. De kwestie komt aan de orde tijdens de gemeeneraads- vergadering van maandag 30 maart. De vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Eerder, in 1990, stelde de ge- ring van 190.000 gulden. Het ment van opening tot aan het uitbetalen van de subsidie ren te over de te verlenen subsidie te verstrekken", aldus het col lege. Voor de herziening van het be stemmingsplan Zomerdorp Den Osse is een investering van 25.000,- nodig. Door wijziging van het bestemmingsplan kan het aantal ligplaatsen in jacht haven bij Den Ose beperkt worden tot 450. „Daarbij is het tevens de bedoeling het plan in zijn totaliteit te herzien", aldus het college. Een gedeelte van de kosten, zo'n 50 procent, zal worden doorberekend aan de belanghebbende projectont wikkelaar van Port Greve. AMSTELVEEN - KLM huurt twintig vliegers van British Airways om op de DC-10 te vliegen. Het gaat om de derde vlieger in de cockpit, de boord werktuigkundige. De DC-10 en de Boeing 747-300 zijn de enige vliegtuigen bij de KLM die nog een driekoppige cockpitbe manning hebben. Nieuwe vliegtuigen worden door twee vliegers bestuurd. SCHARENDIJKE - De heer M. uit het Belgische Verviers was niet blij toen hij ontdekte dat tijdens een korte afwezigheid om een hapje te eten zijn jetski was gestolen. De diefstal vond zondagmid dag plaats op de Brouwersdam waar de Belg het vaartuig tus sen 15.00 en 15.25 uur even on beheerd op de dijk achterliet om wat te eten te halen. Bij te rugkomst bleek de jetski, die een waarde van zo'n 8000 gul den vertegenwoordigde, te zijn gestolen. meenteraad van Brouwersha ven al geld beschikbaar voor de herinrichting van het stad huis. Aan een binnenhuisarchi tect in Delft werd opdracht ge geven plannen te ontwikkelen. Dat liep echter niet van een lei en dakje en de binnenhuisar chitect moest diverse keren aangemaand worden. Uitein delijk liggen er dan nu toch plannen voor herinrichting. In de tussentijd hebben zich ech1 ter een aantal ontwikkelingen voorgedaan die volgens het col lege een hogere investering noodzakelijk maken. Vergaderen Voor de herinrichting van het stadhuis op zich is volgens het college een investering van dik 60 mille nodig. Daar komen dan nog eens diverse aanvul lende, bouwkundige, werk zaamheden bij die de veilig heid moeten verhogen en het werkklimaat in het Smalstadt- se stadhuis moeten verbeteren. Die aanpassingen vergen alles bij elkaar ruim 83.000,- gulden. Verder stelt het college de raad voor om nieuwe tafels en een vergaderinstallatie voor de raadzaal aan te schaffen. Ook de notuleerapparatuur is vol gens het college aan vernieu wing toe. Ook wil men de mo numentale balie in de hal van het stadhuis restaureren en verplaatsen. Alles bij elkaar vergt het karwei een investe- college stelt de raad voor dat bedrag beschikbaar te stellen. Verder staat op de agenda van de gemeenteraadsvergadering het voorstel van het college om op grond van de subsidierege ling winkelvoorzieningen klei ne kernen Brouwershaven een subsidie van 14.250 gulden te verlenen aan H. Baris uit Noordgouwe. Baris opende, zo als bekend mag worden veron dersteld, begin maart zijn win kel aan de dr. Wortmanstraat in Noordgouwe. Voortvarend Naast een subsidie vroeg Baris aan de gemeente Brouwersha ven ook een gemeentegarantie voor de verbouwing van zijn huis tot winkel en de aanschaf van een winkelinventaris. Het verlenen van gemeentegaran tie ziet het college niet zitten. „De subsidie is er juist om de kosten van de investeringen af te toppen en zodoende een ren dabele winkelvestiging moge lijk te maken. Garantieverle ning zou een aanvullende sub sidie betekenen". De winkel van Baris draait in middels al bijna een maand. „Wij willen deze voortvarend heid die de lokale bevolking ten goede komt ondersteunen. De heer Baris heeft namelijk zijn investeringen gedaan en de gemeente dient de subsidie nog te verstrekken. Wij achten het daarom juist om vanaf het mo- ZONNEMAIRE - Een werkneemster van Van den Berg Kabelsystemen is afgelopen vrijdag met een personenauto plus aanhang wag entje nabij Zonnemaire de sloot ingereden. Het eenzijdige ongeval gebeurde om ongeveer 12.30 uur toen de bestuurster vanuit de richting Dreischor over de Kruisweg naar Zonnemaire reed. Door onbekende oorzaak begon zij met het voertuig te slingeren, raakte daardoor de de macht over het stuur kwijt en reed de sloot naast de polderweg in. Doordat de snel heid waarmee dat gebeurde laag was werd het voertuig niet noemenswaardig beschadigd en kwam ook de bestuurster met de schrik vrij. De auto werd door de heer R. J. van der Wekken die aan de Kruisweg woont met een tractor weer op de weg getrokken. Daarna vervolgde de automobiliste haar weg. (Foto: Joop van Houdt). De waarde van zekere bouwwerken bestaat daarin, dat zii veel aeld gekost hebben. Ótto Weiss Eerst nog een bui HET WEER Half tot zwaar bewolkt en eerst nog een enkele bui, mogelijk met hagel. Minimumtemp. ±2 graden en plaatselijk vorst aan de grond. Middagtemp.±7 graden. Wind noord tot noordoost 4, aan de kust tot krachtig, 6, mogelijk hard, 7. o PROTEST Basisscholen protesteren gezamenlijk tegen de over last door hondepoep. NIEUWSBODEREIS Deelnemers genieten van hel uitstapje met bestem ming Hamburg. VOETBAL Degradatiegevaar voor Bruse Boys blijft na verlies te gen Kloetinge. VOLLEYBAL Alle teams van volleybalvereniging Kwiek boeken de volle winst. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Vrijdagavond werd ingebroken in de woning van de heer L. aan de Maurits- laan te Zierikzee. De dieven betraden de woning via de achterzijde. Zij ont vreemdden een hoeveelheid contant geld. De inbraak vond plaats tussen 18.30 en 22.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van donderdag op vrij dag werd ingebroken in een winkel aan de Ring te Haam stede. De dieven kwamen het pand binnen door middel van braak. Zij stalen een hoeveelheid goe deren waarvan de totale waar de nog niet bekend is. De bena deelde is de heer D. uit de ge meente Westerschouwen. NIEUW-HAAMSTEDE - Vrij dagmorgen werd ingebroken in een personenauto die stond geparkeerd langs de Strand weg te Nieuw-Haamstede. Het betrof het voertuig van de Duitse mevrouw D. De dieven forceerden het slot en gingen er vandoor met een tas kleding, tien Eurocheques en een DAT- recorder; een digitale cassette recorder. ZIERIKZEE - Tijdens een rij dende alcoholcontrole in de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie een Duitser aangehouden die een bestel auto bestuurde terwijl hij te veel alcohol had gedronken. De uitslag van een eerste blaas- test langs de kant van de weg was zodanig dat de Duitser werd meegenomen naar het po litiebureau te Zierikzee waar via de ademanalyse- apparatuur precies werd vast gesteld wat het promilage alco hol in zijn bloed was. Dat was zoveel dat aan de betrokkene, de heer S. een dagvaarding werd overhandigd. Hij zal zich binnen tien weken bij de rech ter moeten verantwoorden voor zijn gedrag. RENESSE/SCHARENDIJKE - Tijdens rijdende controles ge durende de nachten in het af gelopen weekeinde heeft de Rijkspolitie Schouwen-Duive- land vijf bekeuringen uitge schreven vanwege illegale re creatie. He betrof in alle gevallen Duit se toeristen. Zij stonden langs de Laone en de Rampweg bij Renesse en langs de Rampweg bij Scharendijke. De controles werden uitgevoerd in de nacht van vrijdag op zaterdag en za terdag op zondag. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 O kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam Dhr./mevr... adres postcode; plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZIN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1