Opknapbeurt vijver begonnen Mogelijk toch voetpad langs de dijk bij Bruse Hageweg Duiveland wil opknapbeurt centrumgebied Oosterland aanmelden voor knelpuntenpot Gemeenteraadsvergadering op donderdag 26 maart College wil puntjes op de i zetten Bru drukkerij Janne^n""Se\°c htmanbv VRIJDAG 20 MAART 1992 NR 25123 5 NIEUWERKERK - Het Duivelandse college van burgemeester en wethouders wil de opknapbeurt voor het centrumgebied in het dorp Oosterland aanmelden voor een bijdrage uit de knelpuntenpot van de provincie. Tijdens de gemeente raadsvergadering die op donderdag 26 maart plaatsvindt in het gemeentehuis te Nieuwerkerk stelt het college aan de raad voor hiermee akkoord te gaan. Het centrumgebied van Oosterland. (Archieffoto). De herinrichting van het cen trumgebied te Oosterland (het gebied rondom Neffe d'Eule) vormt de tweede fase van het dorpsplan Oosterland. Een plan waarmee men in gedeel ten de leefbaarheid in het dorp belangrijk wil verbeteren. Mo menteel zijn de werkzaamhe den .gaande aan de hoofd- ontsluitingsroute; het aanpas sen en opknappen van de we gen die als meest gebruikte doorgangsroute door het dorp worden gebruikt. Ook hier voor kreeg de gemeente Duive land in 1991 een financiële bij drage uit de provinciale knel puntenpot. Jaarlijks mag een gemeente een basisproject aan melden voor een bijdrage uit de knelpuntenpot. Dat houdt niet in dat alle aanvragen door de provincie worden gehono reerd. Het onderwerp komt aan de or de bij de vaststelling van het meerjarenprogramma/behoef teraming in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing 1992 tot en met 1996. Het zwaartepunt van de plannen voor de komende jaren ligt bij particuliere woningverbete ring, bedrijfsverplaatsing of sanering, het aanbrengen of verbeteren van rioleringen en groenvoorzieningen en de ver dere ontwikkeling van het dorpsplan. Op de agenda van de raadsver gadering staat ook de vervan ging van de klokketoren op de kerk van Sirjansland door een plaatstalen exemplaar, het op heffen van het sociaal nood fonds, het voorstel de aankoop prijs van grond op het bedrij venterrein te Nieuwerkerk vast te stellen op f 49,60 en de verkoop van enkele stukken bouwgrond aan particulieren. De vergadering vindt plaats in de raadzaal van het gemeente huis te Nieuwerkerk en kan door iedere belangstellende vanaf de publieke tribune wor den gevolgd. Aanvang 20.00 BRUINISSE - Hoewel eerder werd gesteld dat een dergelijke oplossing moeilijk te realiseren is lijkt het niet uitgesloten dat het aan te leggen voetpad langs de Hageweg in Bruinisse langs de dijk in plaats van langs de sloot wordt aangelegd. De kwes tie komt donderdag 26 maart aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad. De vergadering wpydt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Over de aanleg van een voet pad langs de Hageweg bij Brui nisse wordt al jaren gesproken. In verband met de overlast van gemotoriseerd verkeer die met name in de zomerperiode wordt ervaren is reconstructie van de Hageweg noodzakelijk. Niet alleen wordt de weg ver smald, maar ook worden ver- keersremmende maatregelen genomen. Details Hoe het geheel er precies uit gaat zien is nog niet bekend. Waar men het wel over eens is, is dat niet al te lang meer ge wacht moet worden met het uitvoeren van de plannen. Het is de bedoeling dat het karwei nog voor aanvang van het nieu we zomerseizoen geklaard wordt. Het college wil graag de puntjes op de i zetten en vraagt de raad mandaat voor het en detail uitwerken van de plan nen. Verder staat op de agenda van de gemeenteraadsvergadering het voorstel van het college om het meerjarenporgramma stads- en dorpsvernieuwing vast.te stellen. Aan de uitga venkant staat voor 1992 35.000,- genoteerd voor parti culiere woningverbetering en een reservering van 25.000,- ten behoeve van toekomstige vervanging van de muziektent. Voor 1993, zo blijkt uit het meerjarenprogramma, wil men 441.000,- uittrekken voor het uitvoeren van de vierde en laatste fase van de herinrich ting van de dorpskern. Voor 1994 wil men een ton reserve ren voor reconstructie van stra ten en pleinen. Voor bedrijfs verplaatsing tenslotte staat voor 1996 een bedrag van 226.000,- genoteerd. Stoofpolder Tijdens de gemeenteraadsver gadering ook .aandacht voor het verzoek van H. van der Vlist, exploitant van jeugdher berg De Stoofpolder. Hij wil drie seizoenwoonverblijven vernieuwen en vergroten. Het college is in beginsel bereid hieraan medewerking te verle nen, maar het bouwplan is ech ter niet geheel in overeenstem ming met het bestemmings plan Bruinisse Kom. Desondanks ziet het college geen onoverkomelijke bezwa ren en stelt de raad dan ook voor om vooruitlopend op wij ziging van Het betreffende be stemmingsplan een voorberei- dingsbesluit te nemen. Verder op de agenda van de gemeente raadsvergadering het voorstel van het college om geld be schikbaar te stellen voor de vervanging van de berging op het Slachtveld ten behoeve van de begraafplaats. FOTO JOOP VAN HOUDT ZIERIKZEE Vaartocht naar Neeltje Jans Op initiatief van de organisa tie Natuurmonumenten wordt op zaterdag 4 april een vaar tocht gehouden van Zierikzee naar Neeltje Jans. Daar laat een aantal mensen van de orga nisatie tijdens een wandeling over Neeltje Jans zien hoe dit eiland zich onder invloed van de natuur ontwikkelt. Het is ook mogelijk om de Delta Ex po te bezoeken. Tijdens de vaartocht zelf wordt informa tie gegeven over natuurontwik keling in Nederland. Op de te rugweg wordt een korte jaar vergadering gehouden met in formatie over Natuurmonu menten. De vaartocht begint om 10.30 uur. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk aan melden bij J. J. C. Jekel, Zuid- hoef 38, 2804 TB Gouda. ELLEMEET Collecte De collecte ten bate van de reu ma heeft in Ellemeet 244,- op gebracht. Gevers en collectan ten worden hartelijk bedankt. BROUWERSHAVEN Lezing dijkgraaf Op initiatief van de culturele vereniging De Roode Lelie vindt op woensdag 25 maart in de Poortershof te Brouwersha ven een bijeenkomst plaats waarbij de dijkgraaf van het Waterschap Schouwen-Duive- "land, mevrouw A. P. de Haan een lezing houdt over het werk van het waterschap. De lezing wordt ondersteund door een film over 700 jaar dijkzorg. De bijeenkomst begint om 20.00 OUWERKERK Presentatie plattelandsvrouwen afdeling .Onder het motto Duivelandse Vrouwen Presenteren Zich laat de'afdeling Duiveland van de NBvP (Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen) zien hoe de afdeling reilt en zeilt. Dat gebeurt op woensdag 25 maart in het dorpshuis te Ouwerkerk. Het wordt een avond vol ver rassingen waarbij een aantal leden haar hobby presenteert en een modeshow van zelfge maakte kleding wordt gehou den. Aanvang 19.30 uur. SIRJANSLAND Reformatorisch Contact Op donderdag 26 maart houdt het Reformatorisch Contactor gaan in de grote zaal van de kerk in Sirjansland haar laat ste vergadering van het winter seizoen. Nederlands Hervormd predikant te Middelharnis, Ds Ruijgrok houdt hierbij een in leiding over de sacramenten. Na de pauze kunnen vragen worden gesteld over het onder werp. De bijeenkomst begint om 19.45 uur en is toegankelijk voor iedere belangstellende. MIDDELBURG Oeververbinding Westerschelde Op vrijdag 27 maart worden in het provinciehuis te Middel- SCHARENDIJKE - Enkele dagen geleden zijn in Scharendijke de werkzaamheden begonnen in het kader van een opknapbeurt van de vijver in het centrum van het dorp voor het gemeentehuis. Een klus die naar verwachting voor 30 april. Koninginnedag gereed zal zijn. De vijver lag er de afgelopen tijd verwaarloosd bij omdat de bodem lek was en de kanten ujaren afgebrokkeld. Het verhel pen van deze beide mankementen vormt dan ook de belangrijkste onderdelen van de werkzaamheden. Daarnaast wordt naast de vijver een zithoekje met twee banken en een papierbak gecreëerd en wordt bij het water een kleine vissteiger gemaakt. De totale kosten van de opknapbeurt bedragen 23.000 gulden. Een bedrag dat tijdens de gemeenteraadsvergadering afgelopen donderdag avond in het gemeentehuis met algemene stemmen beschikbaar werd gesteld. De raadsleden toonden zich verheugd dat het organise ren van de werkzaamheden door het college van b en w zo voortvarend werd aangepakt en dat de vijver er met Koninginnedag waar schijnlijk weer prachtig bij zal liggen. (Foto: Joop van Houdt). Maa^annu.e. WEUJKS«***rEN Je 'r°"»«a9 pas k ^*sCeeberi^n •""9-""«rU8,ll0I3 e°"'0-1655, 30 aPnl tös? burg de contracten onderte kend voor het maken van een ontwerp en prijsaanbieding voor de vaste oeververbinding Westerschelde. Bij de onderte kening zijn vier bedrijven be trokken: Krupp Industritech- nik uit Duisburg, Bouwcombi natie Westerschelde Oeverver binding uit Dordrecht, Kombi- natie Middelplaat Westerschel de vof uit Den Bosch en Combinatie Westerschelde uit Amstelveen. De plechtigheid begint om 17.00 uur. Tentoonstelling keramische portretten Van zaterdag 28 maart tot en met 10 mei is in de Koninklijke vertrekken van het Zeeuws museum in de Abdij te Middel burg een tentoonstelling te zien van keramische portretten. Het betreft werk van de kun stenaar Jan van Leeuwen dat is onderverdeeld in drie series My team, het geheim en ver wondering van de Eenhoorn. De tentoonstelling is te bezich tigen van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en van zaterdag tot maandag van 13.30 tot 17.00 uur. Tienjarenprogramma afval Op maandag 30 maart vindt in Middelburg een platformbij eenkomst plaats waarbij het Tienjarenprogramma afval van het rijk centraal staat. De bijeenkomst is bedoeld om mensen uit de gemeenten en sa menwerkingsgebieden in de gelegenheid te stellen te reage ren op het ontwerp-afvalplan. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en vindt plaats in het informatiecentrum van de pro vincie: Abdij 9. VLISSINGEN WAO-platform Onlangs is in Zeeland een WAO-platform opgericht. Deze nieuwe werkgroep presenteert zich dinsdag 31 maart tijdens een thema-avond van het DISK Midden-Zeeland. Deze avond wordt gehouden in het Activi teiten Centrum aan de Wolter- huis Hogeweg in Vlissingen en begint om 20.00 uur. Tijdens deze avond wordt het thema Ik was ziek, arbeidsongeschikt, afgeschreven, afgekeurd en af gedankt behandeld. Het nieu we WAO-platform bundelt de belangen van een aantal orga nisaties die op dit punt actief zijn, zoals vakbonds-werkgroe- pen voor uitkeringsgerechtig den, DISK-groepen, de maat schappelijke dienstverlening, het Gehandicapten Advies Bu reau Zeeland en twee activitei tencentra.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5