Wellicht etage op kantoor van de VVV te Renesse Vorig jaar meer vakantiegangers Basisscholen Haamstede krijgen extra ruimte voor de kleuters DE HOEVE AAN DE LINGE Keramiek-expositie in de Bewaerschole Het oude kleuterschoolgebouw bestemd voor les aan kinderen van asielzoekers Om kantoor meer werkbaar te maken 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het bestuur van de VVV-Renesse overweegt de mogelijkheid om een etage op het VVV-kantoor aan de Zoom te Renesse te bouwen. (Archieffoto). RENESSE - Het aanbrengen van een etage op het gebouw van de VVV-Renesse zou een mogelijkheid zijn om het kantoor meer werkbaar te maken. Dat staat in het concept beleidsplan 1992/1994 van de VVV Renesse. Uit het stuk blijkt dat men wil gaan onderzoeken hoe meer efficiënt gebruik gemaakt kan worden van de beschikbare ruimte in het kantoor voor personeel, consument en opslag. Het concept beleidsplan werd openbaar gemaakt in verband met de voorjaarsleden vergadering van de VVV Renesse die plaats vindt op donderdag 26 maart vanaf ■20.00 uur in het Apollo Hotel te Renesse. In de concept beleidsnota den van de VW Renesse. Men van de VVV er bij de leden le- wordt ook aangekondigd dat wil op die manier te weten ko- ven. Zelfs zonder een dergelijk dit voorjaar een onderzoek zal men welke wensen, verlangens onderzoek weet de VW dat worden ingesteld onder de le- en ongenoegens ten aanzien een betere informatie-verstrek king aan de leden dringend ge wenst is want dat laatste staat letterlijk in het concept be leidsplan. Onderhandelingen Hef belangrijkste plan voor de komende jaren omvat de on derhandelingen tussen de be sturen van de VW Burgh- Haamstede en de VVV Renesse over een fusie. Op die manier kan men de A-status aanvra gen. De hoogste status die een VVV-kantoor volgens de nieu we landelijke normen kan krij gen. De gefuseerde WV's zou den dan verder gaan als twee kantoren die onder een bestuur staan. Om de werkdruk van het per soneel in het WV-kantoor Re nesse in de drukke zomerperio de wat te verlichten zonder al te grote financiële consequen ties zal worden onderzocht of men dit jaar wat meer stagiai res kan aantrekken. Ook wordt naarmogelijkheden gezocht om de telefoondruk wat te ver lichten via automatisering. Agenda De agenda van de ledenverga dering op 26 maart omvat een huishoudelijk gedeelte waar onder de winst- en verliesreke ning, het jaarverslag 1991 en een bestuursverkiezing. De he ren J. W. de Jonge en R. Eps- kamp zijn aftredend en her kiesbaar. Er worden medede lingen gedaan over de onder handelingen voor samenvoe ging van de beide WV's en over de stichting Streek WV en promotie Schouwen- Duiveland. De vergadering wordt voorgezeten door Joh. Janse. BURGH-HAAMSTEDE - „De zomervakantie 1991 is een seizoen van ongekende records geworden, nog nooit bezochten zoveel buitenlanders ons land". Dat staat in het jaarverslag 1991 van de VVV Burgh- Haamstede. Die grote belangstelling voor Neder land als vakantieland werkte uiteraard ook door in het werkgebied van de VVV Burgh-Haamstede. In het jaarverslag wordt dan ook gesteld dat voor Burgh- Haamstede de top van het hoogseizoen bereikt lijkt te zijn. ,,Maar in het voor- en na seizoen zijn er nog volop moge lijkheden om te groeien. Ook is gebleken dat de dagrecreanten een bezoek aan de Westhoek van Schouwen-Duiveland zeer de moeite waard vinden", al dus het jaarverslag. Het stuk wordt gepresenteerd tijdens de voorjaarsledenver gadering van de VVV Burgh- Haamstede die op donderdag 26 maart plaatsvindt in ho tel/restaurant Haamstede in Haamstede. De vergadering begint om 19.30 uur. Wethouder van de gemeente Westerschou- wen, C. W. Veerhoek geeft di rect na de opening van de ver gadering een uiteenzetting over het mobiliteitsscenario, het verkeersplan waarmee de gemeente Westerschouwen de verkeersdruk op de kernen Haamstede en Renesse terug wil dringen. Na de pauze volgt een huishou delijk gedeelte met het jaar verslag 1991, de rekening 1991 en een bestuursverkiezing. De heer N. J. Schrier treedt af als penningmeester en stelt zich niet herkiesbaar. Gezien de fu sieplannen van de VVV Burgh- Haamstede en de VVV Renesse stelt het bestuur van de VW voor om de vacature voorlopig niet in te vullen. De heer J. G. Landsbergen is aftredend en herkiesbaar. Aan het eind van de vergade ring geeft consulent van de Stichting Recreatiewerk Zee land, S. Minnes een toelichting op het belang van de werk zaamheden van de Stichting Recreatie Activiteiten Wester schouwen (SRAW). Het bestuur van de WV Burgh-Haamstede stelt voor om eenmalig een ex tra financiële bijdrage te geven aan de SRAW. De VW-vergadering begint om 19.30 uur en kan door iedere be langstellende worden bijge woond. Vrijdag 20 maart NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal. 16.05 uur Tom en Jerry, teken filmserie. 16.10 uur Hallo Bert, natuur filmserie. 16.21 uur Service salon, geva rieerd middagprogramma. 17.28 uur Ereprijs 17, familie- programma. 17.58 uur Kruis munt, spel- programma. 18.26 uur De Spaanse Costa's landinwaarts, serie reisrepor tages. 18.51 uur De roze panter, teken filmserie. 19.01 uur A different world, co medyserie. 19.29 uur Cosbyshow, comedy serie. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Rondom tien, thema tisch praatprogramma. 21.11 uur Cheers, comedyserie. 22.41 uur Ted a tête met, Tbd de Braak in gesprek met Kitty Courbois. 22.30 uur Dokument: Klaar voor onder water, reportage over het leven aan boord van een onderzeeër. 23.10 uur The commish, Ameri kaanse politieserie. 23.57 uur Miniatuur, een ver haal over verwachting en hoop. Herh. 00.05 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal 16.09 uur Solo ascent: Eenzame klim, portret van een bergbe klimmer zonder hulpmidde len. 16.33 uur Derrick, Duitse mis daadserie. 17.34 uur TV dokter. 17.35 uur Gewoon met vakan tie, vakantiewijzer voor licha melijk gehandicapten. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur De teenage hero turt les, tekenfilmserie. 18.46 uur Bassie en Adriaan en de geheimzinnige opdracht, kinderserie. 19.20 uur Tros Hollywood bou levard, informatief program ma. 19.55 uur De leukste thuis. 20.25 uur Op goed geluk, spel- programma. 21.09 uur De tv'dokter, medi sche tips met Ferdinand Zwaan. 21.10 uur TROS TV show, amu sementsprogramma met Ivo Niehe. 22.03 uur In the heat of the night, Amerikaanse misdaad serie. 22.51 uur Tros weekendfilm: Breaking point. 00.20 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 09.00 uur Huisje boompje beestje, afl. 41. 09.30 uur Jodendom, afl. 2. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 22. 10.30 uur Skoalle tv 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het Klokhuis. 19.00 uur Desmond's, serie. Afl.: Voorpagina nieuws II. 19.25 uur Wat doe jij nou, pro gramma over school- en be roepskeuze. 19.55 uur Uitzending van de politieke partijen. Vandaag: PvdA. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Hoeren, documentai re over verschillende vormen van prostitutie. 21.19 uur Desperately seeking public, documentaire over het werven van kijkers voor klas sieke muziek op televisie. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sportjournaal 22.30 uur NOS Laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. Met om 23.00 uur het wekelijkse gesprek met de minister-president 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie 14.31 uur Europese verhalen, animatieserie. 15.00 uur Biologie, tekenfilm serie. Afl. 5. 15.50 uur Naakte liefde, Franse speelfilm. 17.30 uur Er was eens Ameri ka, Franse tekenfilmserie. 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 79. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 385. 18.35 uur TV 1 - Top 30, de 30 best verkochte singles in Vlaanderen. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur Sledge Hammer, Amerikaanse comedyserie. 20.25 uur Baraka, spelpro- gramma waarin drie teams om een wereldreis spelen. 21.40 uur Matlock, Amerikaan se misdaadserie. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur De vleespotten van Europa, 8-delige Engelse reeks. Afl. 4. 23.45 uur Coda, Luuk Gruwez leest voor uit eigen werk. BRT 2 18.50 uur Journaal 19.00 uur Het menselijk li chaam, tekenfilmserie. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit binnen- en buitenland. 20.35 uur Kijk uit! 20.40 uur Magische wereld, 10- delige serie over de rol en in vloed van magie en rituelen in het dagelijks leven van mensen over de hele wereld. 21.30 uur Journaal/Sport. 22.00 uur Affiche, kunstmaga zine met als vaste rubrieken onder andere de kunstagenda en een duik in het archief. 22.20 uur Twee vrouwenpor tretten. BURGH-HAAMSTEDE - Van af zaterdag 4 april is in de Be waerschole in Burgh-Haamste de keramiek te zien van Greet Warmerdam, Liesbeth Mulle- meister en Cok Franken. Deze expositie is van maandag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 16.00 uur voor het publiek toe gankelijk. De drie kunstenaressen zijn niet van Zeeuwse afkomst maar wel voelen ze zich hier thuis. Liesbeth Muilemeister is 'van het drietal de enige die in de jaren '70 een professionele opleiding aan de kunstacade mie Sint Joost in Breda volgde. Iben ze zich vier jaar geleden vestigde in Nieuwerkerk maakte ze kennis met Greet Warmerhuizen. Deze volgde bij Liesbeth Mullemeister enkele lessen om haar hobby te perfec tioneren. Twee jaar geléden volgde het tweetal bovendien nog wat les sen bij het Regionaal Educatief Centrum id Goes. Tijdens deze lessen raakten beiden in con tact met Cok Franken uit Hein- kenszand. Door regelmatig met elkaar contact te houden zijn de drie kunstenaressen op de hoogte van eikaars werk, daarnaast hebben ze alle drie een eigen stijl ontwikkeld die varieert van gebruiks- tot sier voorwerp, van realistisch tot abstract en van uitbundig tot stralende eenvoud. Deze contacten hebben uitein delijk geresulteerd in een geza menlijke tentoonstelling van handgevormd keramiek, die vanaf zaterdag 4 april tot en met 25 april in de Bewaerscho le te zien is. Uitbreiding Om dat te bewerkstelligen moet zowel bij de openbare- als Binnenkort wordt aan de beide gebouwen van de openbare en de christelijke basisschool te Haam- de christelijke basisschool stede een ruimte aangebouwd voor de jongste leerlingen. (Archieffoto). Door MIEN VAN 'T SANT 170 Dat ze, waar ze nu al vier dagen tijd en gele genheid heeft gehad in haar eentje erop uit te trekken en winkels te kijken, nu echt zou genieten van wat hij expres voor haar be waard heeft? Hoe had hij zich kunnen voor stellen dat ze het onvergetelijke uitzicht vanaf de Kalenberg met in de verte het vlakke land van de poesta en aan de andere kant de wijde blik over de metropolis, die na zonsondergang ineens in een lichtstad veranderde, even intens zou beleven als hij het al eens gedaan had? Toen ze op het plat form stonden, hij geboeid door het onverge telijke panorama, was ze op de pilaar toege lopen, waarop het menu aangeplakt stond. 'Ik krijg honger', had ze gezegd. 'Laten we opschieten, anders zijn we zo laat in Grin- zing. Daar vind ik het nu eens leuk. Nie mand kent je en je sluit met iedereen vrind-, schap. De vorige keer met Arie 'We góón er ook heen, Dinie. Alleen: je weet dat ik geen alcohol gebruik. Laten we dan in ieder geval een gelegenheid opzoeken waar ik een kop koffie kan krijgen. Ik wil je je plezier werkelijk niet misgunnen'. 'Een kop koffie! Daarmee zit ik met jou voor gek!' 'Jij niet! Ik hoogstens! Maar daar sta ik ge lukkig boven. Ik heb mijn flitsapparaat bij me; hoop wat aparte opnamen te maken'. 'Okee!' zegt ze uit haar humeur. 'Ik zal zor gen dèt je dat kunt. Er wordt altijd wel ge danst ook. Maak van mij dan dè foto van je reis, als ik in de armen van iemand zweef die aan de zonzijde van het leven weet te toeven'. Op de voorlaatste dag komt Dien, in haar ogen zo trieste blik dat hij haast denkt dat haar iets naars is overkomen, naar hem toe. 'Fred? Ik moet je wat opbiechten. Al mijn geld is op. Mag ik van jou nog wat hebben? Anders zouden de cadeautjes voor de kinde ren en kleinkinderen er bij in moeten schie ten'. Ze strijkt hem over de bijna kale plek op zijn schedel. 'Ik heb het heus goed geïn vesteerd, Fred. Zo iets moois! En zo iets is in Nederland stukken duurder. Je zult er ook verrukt over zijn'. Verrast kijkt hij naar haar op. Ze weet dat hij over enkele weken zijn verjaardag zal vieren en dat hij nog steeds geen klein- beeldcamera gekocht heeft. Ze zal toch niet Meteen verwerpt hij de gedachte aan die mogelijkheid weer. Ze houdt niet van foto graferen. Eerlijk gezegd wil hij bij een der gelijke aankoop zelf tegenwoordig zijn. Hij heeft het geld er bijna voor bij elkaar ge spaard, wil het fototoestel echter niet in het buitenland kopen. Het is een vorm van de- viezensmokkel en als je er wat aan krijgt 'Ik ben benieuwd', zegt hij wat afwezig. 'Hoeveel heb je nodig voor die cadeautjes?' 'Hoe kan ik dat nu zeggen? Misschien kom ik nog wel eens iets tegen dat 'Mijn Oostenrijks geld is nagenoeg op, Di nie'. Ze lacht. 'Dan wissel je van je Hollandse geld. Ook erg!' 'Dat zal ik doen. Maar op voorwaarde dat ikzelf mee ga kopen. Heus! Ik vind dat je meer dan genoeg geld hebt uitgegeven. Ik heb niet gewild dat je ook maar één cent aan deze reis meebetaalde, maar ik vind dit onder de hand welletjes'. Ze slaat haar ogen boetvaardig naar hem op. 'En nu had ik nog wel iets voor je ver jaardag willen kopen. Hoe kan dat nu, als jij er zelf bij wilt zijn?' 'Doe dat dan maar niet. Je weet mijn grote wens. Het spaarvarken voor een modern toestel wacht thuis op je. Hier heb ik zoveel bijzonders gezien en gefotografeerd, dat dat voor mij het mooiste cadeau is dat ik van onze reis mee naar huis neem'. Wonder boven wonder doorstaat Fred de vliegreis redelijk. Wèl is hij oprecht blij dat ook dit voorbij is, maar Dien heeft hij on derweg gelukkig geen reden gegeven zich over hem gegeneerd te voelen. (wordt vervolgd) BURGH-HAAMSTEDE - Binnen enkele maanden worden de tegen elkaar aan gelegen gebouwen van de christelijke basisschool Onder de Wieken en de open bare basisschool Kirreweie aan de Julianastraat te Haamstede uitgebreid met een ruimte voor de jongste leerlingen, de kinderen van vier tot zes jaar. Tot nu toe werd aan de kleuters van beide scholen lesgegeven in een dependance van de beide basisscholen; de vroegere kleuterschool Kleuterbosje aan de Bern- hardstraat. Uit mededelingen van onder wijswethouder G. J. W. van der Salm is gebleken dat dit ge bouw in de toekomst zal wor den gebruikt voor het lesgeven aan de kinderen van de ruim 250 asielzoekers die naar ver wachting worden onderge bracht in het centrum De Burght in Burgh. Het kleuter schoolgebouw is volgens Van der Salm nog deugdelijk ge noeg voor een dergelijke be stemming. De aanbouw van een nieuw ge deelte voor de jongste leerlin gen aan de beide basisschool gebouwen is definitief gewor den omdat de gemeente Wester schouwen daarvoor deze week toestemming kreeg van het mi nisterie van onderwijs. Het rijk betaalt een belangrijk ge deelte van de kosten voor aan bouw. De gemeente Wester schouwen streeft er al jaren naar om de jongste leerlingen van de basisscholen onder te brengen in de beide hoofdge bouwen zodat alle leerlingen onder één dak les krijgen. Qp die manier zou beter vorm kun nen worden gegeven aan het basisonderwijs dat in 1985 werd ingevoerd. ruimte worden aangebouwd. Op basis van de leerlingen- prognoses voor de komende ja ren kan de openbare basis school Kirreweie daarbij aan spraak maken op een perma nente uitbreiding, terwijl de rijksoverheid voor de christe lijke basisschool Onder de Wie ken alleen de bouw van nood- lokalen vergoedt. De gemeente Westerschouwen wil bekijken of ook voor de christelijke school permanente huisvesting kan worden geregeld. Daar voor zou de gemeente zelf wat extra geld beschikbaar moeten stellen. Daarmee loopt men ri sico wanneer op termijn zou blijken dat de school toch niet zoveel leerlingen houdt als men had gedacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4