c boussac Internationaal binnenhuisarchitect begint eigen kantoor in Bruinisse Werknemers Van Lint Autoschade gekozen voor beslissende ronde i O U) (O s f GENIETEN (Gardisetté) P«uu CwusL^ deur/oo 'Ton Heeg; voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee' Wie wordt dé autospuiter van 1992? 'Gehoord op straat' Jubileum directeur Rabobank Zierikzee Themamiddag PCOB vil GRATIS FOTO VERSCHOORE NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 18 MAART 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND VITRAGE VRAAGT DE AANDACHT DECORATION DECORATION Zierikzee Havenplein 3 lel 01110-15951 Binnenhuisarchitect Ton Heeg in de foyer van de Orangerie van Slot Moermond; een van zijn ontwerpen. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Binnenhuisarchitect Ton Heeg uit Bruinisse begint een eigen kantoor in zijn woon plaats. Hoewel hij, zoals hij zelf zegt, een uitsteken de baan heeft in Rotterdam, is hij het vele reizen naar de verschillende projecten meer dan zat. Heeg heeft al veel werk in deze regio op zijn naam staan. En hij wordt steeds vaker rechtstreeks door bedrij ven en particulieren gevraagd om advies en ontwer pen. Reden genoeg om vanuit Bruinisse te gaan wer ken. Ton Heeg heeft in zijn dertigja rige carrière al heel wat ont werpen en projecten op zijn naam staan. Hij volgde zijn op leiding aan de Avond Acade mie Rotterdam en begon daar na met het ontwerpen voor en adviseren aan opdrachtgevers. Momenteel werkt hij nog voor een groot bedrijf in Rotterdam. „Voorlopig blijf ik dat werk in Rotterdam gewoon naast mijn eigen kantoor doen. Wanneer blijkt dat het goed loopt en ik voldoende opdrachten krijg vanuit deze regio kan dat altijd nog veranderen", zo verklaart de binnenhuisarchitect. Heeg liep al langere tijd met het idee rond om een eigen ontwerp-kantoor op te zetten. Tbch zette hij zijn plannen pas echt in werking toen hij steeds meer moeite kreeg met het vele reizen dat hij voor het Rotter damse bedrijf moet doen. „Wanneer we een project in het buitenland moesten doen kun je daar niet maar één keer naai: toe en dan je ontwerpen ma ken. Je moet telkens terug om te kijken hoe het moet worden en hoe de realisatie er van ver loopt". Hierdoor legt Ton Heeg zo'n zeventig- tot tachtigdui zend kilometer per jaar af. „En dan telkens in de file staan, daar werd ik op een gegeven moment echt helemaal gek van. Ik heb ongeveer zes jaar terug een huis gekocht in Brui nisse en daar wil ik nu voor mijzelf beginnen". De binnenhuisarchitect is geen vreemde metsr voor Schouwen- Duiveland en haar onderne mers. Zo ontwierp hij, onder meer, de inrichting van het con- gresgebeuren van Slot Moer mond, het VVV-kantoor in Re- nesse, het Apollo Hotel in Re- nesse en Discotheek The Game. Daarnaast hield hij zich ook bezig met het ontwerpen van interieurs voor mosselkotters. Ook op Goeree-Overflakkee heeft Heeg bij enkele onderne mers, onder meer in Oude- Tonge, zijn kennis mogen ge bruiken. Tbn Heeg hoopt ech ter in de toekomst ook meer verzoeken te krijgen van parti culieren. „Veel mensen hebben het idee dat het inroepen van de hulp van een binnenhuisar chitect veel geld kost. Dat is een misverstand. Als je door een juiste inrichting, door een juist advies, kunt voorkomen dat je allerlei veranderingen aan je huis moet gaan aanbren gen om, bijvoorbeeld, meer licht in eeh ruimte te krijgen betaalt het zichzelf in feite te rug. Natuurlijk kost het geld, maar het kan ook een hoop kosten besparen", zo vindt Heeg. Tevredenheid Al dertig jaar in hetzelfde vak en nog steeds niet van plan om ermee te stoppen, maar juist plannen om nog veel meer te gaan ontwerpen. „Wat me trekt in dit vak? Het resultaat en het feit dat mensen er helemaal te vreden mee zijn. Mensen heb ben vaak niet het idee dat er zoveel mogelijk is met hun huis of hun zaak. Het is leuk om dat te laten zien. Het blijft altijd een uitdaging", verklaart Heeg, enthousiast. „Zelf heb ik een erg moderne smaak. Het is dan zeker een uitdaging om voor iemand iets te ontwerpen die een klassieke smaak heeft. Om dan samen met die persoon tot iets te komen waar ik me zelf in kan vinden en waar de klant tevreden mee is, is zo'n uitdaging. Er moet wel een go^de samenwerking zijn tus sen de opdrachtgever en de ar chitect, dan kun je tot het beste resultaat komen, partijen". Kosten voor beide Heeg vertelt'dat hij van tevo ren aan zijn klanten vertelt hoeveel het ongeveer gaat kos ten. „Op die manier kunnen de klanten niet voor onverwachte dingen komen te staan. Ook bied ik de mogelijkheid om voor de uitvoer te zorgen. Dit doe ik dan door het werk uit te besteden aan plaatselijke on dernemers". Heeg zegt niet echt één specialiteit te hebben, maar al vanalles gedaan te hebben in de afgelopen jaren. „De meeste van die projecten waren gebaseerd in de horeca. Neem Slot Moermond, Apollo Hotel, The Game om in de be kende sfeer te blijven. Verder weg heb ik pas een golfcen trum in de Ardennen ontwor pen". Hoewel het eigenlijk al leen om het restaurant ging is zijn ontwerpwerk door het hele centrum te vinden. Ook door heel Nederland is hij werk zaam. Ontwerpen van show rooms voor grote winkels, kan toren voor grote en kleine be drijven, interieurontwerpen van zijn hand in mode- en woontextielzaken. Niets lijkt vreemd voor deze binnenhuis architect. Tintelen „Er zijn natuurlijk wel eens dingen die ik niet zie zitten om dat klanten zulke vreemde din gen willen combineren, maar over het algemeen zeg ik niet snel nee tegen iets. Je zou kun-- nen zeggen dat wanneer mijn vingers gaa"n tintelen ik er aan begin". In zijn (schaarse) vrije tijd ontwerpt Tbn Heeg ook wel eens meubelen. Zich hier mee beperkend tot kasten en dergelijke. „Ik doe dat ook wel voor klanten die een specifieke kast willen in hun huis- of slaapkamer. Bij het bedrijf in Rotterdam zit ook een meubel makerij en daar leef ik mijn fantasieën op dat gebied wel eens uit". HoeweJ^ Heeg van plan is om per 1 april officieel te beginnen in Bruinisse, heeft hij de vergunning van de Ka mer van Koophandel al binnen en kan hij vanaf heden aan het werk. Wie meer informatie wil kan bellen naar Tbn Heeg. Zijn telefoonnummer is: 01113-2569 en 01113-2160. Zijn studio staat aan 't Hoefje 23. ZIERIKZEE/SOMMELSDIJK - In het begin hadden ze wel een beetje aanzet no dig van hun collega's, maar nu vinden ze het toch wel leuk. 'Ze' zijn J. Rijnsberg en J. C. Kristalijn, allebei autospuiter bij Van Lint Autoschade bv, een bedrijf dat een vestiging heeft in Zierikzee en in SommeJsdijk. Deze twee mannen de den mee aan de voorronde voor de titel van Autospuiter van het jaar 1992. Eerst ging het om de titel voor Zeeland en Brabant, waar twee mensen voor werden gekozen. Vermeldenswaardig is het dat deze beide personen uit het zelfde be drijf komen, Van Lint Autoschade bv. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart vindt het eigenlijke kampioenschap plaats. Dan moeten deze twee strijden tegen nog twaalf andere kandidaten. Rijnsberg en Kristalijn kwa men niet zelf op het idee om mee te doen aan deze wed strijd. Niet omdat ze niet wil den, maar meer omdat ze het idee hadden dat ze 'toch niet goed genoeg waren om mee te doen'. Directeur Van Lint en collega's dachten hier echter anders over en op die manier wisten ze de twee bescheiden spuiters over te halen. De wed strijd is een initiatief van de Stichting Vakopleiding Carros- seriebedrijf en het vakblad Auto Motortechniek. Begin december verscheen in laatst genoemd blad een artikel dat autospuiters opriep mee te doen aan de landelijke wed strijd. Zowel gediplomeerde autospuiters als leerlingen mochten meedoen. Kristalijn en Rijnsberg zijn beiden gedi plomeerd. Milieu-eisen De ontwikkeling op het gebied van autolakken is de laatste ja ren in een stroomversnelling terecht gekomen. Strenge milieu-eisen dwingen de fabri kanten van autolakken om met milieuvriendelijker alternatie ven op de markt te komen. Ook de nieuwe ondergrondmateria len zoals kunststoffen en ver zinkte plaatdelen vereisen au tolakken met andere eigen schappen dan de conventionele eigenschappen. Schadebedrij- ven als Van Lint weten maar al te goed dat ook de manier van verwerking van deze moderne autolakken veel meer kennis en ervaring vereist dan vroeger het geval was. Autospuiten is dan ook een boeiend vak dat, volgens de bedrijfstak zelf, niet de erkenning krijgt die het verdient. Met de wedstrijd Au tospuiter van het jaar hopen ze daar verandering in te bren gen. En 'het aanzien van het vak autospuiter brengen naar het niveau dat het verdient'. (Bron Auto Motortechniek). De wedstrijd bestaat uit een J. Rijnsberg (voor) en J. C. Kristalijn zijn in ieder geval al de beste spuiters van Zeeland en Bra bant. (Foto: Joop van Houdt). voorronde en een eindronde. De vooTronde is inmiddels ach ter de rug. Hiervoor moesten de beide autospuiters uit Zie rikzee een opdracht inleveren waarop zij hun kennis en erva ring van kleur en techniek kon den uitleven. Deze opdracht be stond uit het spuiten van een voorspatscherm van een auto. Hiervoor kregen Kristalijn en Rijnsberg van het wedstrijdco mité een vel met hierop vlak en kleurverdeling voor het werkstuk. Daarbij moesten de deelnemers hun naam op het eindprodukt spuiten. Een uiterst moeilijke techniek die veel vaardigheid vereist. De opdracht mocht worden ge maakt in het bedrijf waar de twee werken, Van Lint Auto schade. Op die manier konden ze er zo veel tijd aan besteden als ze wilden. Zolang het eind resultaat maar goed was. Na dat de twee het werkstuk af hadden bracht directeur Van Lint het persoonlijk naar de plaats van inleveren; in dit ge val Best. „De mannen hadden er zoveel tijd in gestoken dat ik het niet met een koerier mee wilde geven omdat we niet konden riskeren dat er wat mee zou gebeuren", zo ver klaart Van Lint. Er zijn in Nederland zo'n zeven opleidingscentra voor het car- rosseriebedrijf. Deze zijn ge vestigd in Assen, Heerlen, Best, Sassenheim, Dieren, Utrecht ^n Heerhugowaard. Ie der centrum koos twee voor ronde-winnaars uit, per catego rie (leerling en gediplomeerd); dit leverde landelijk veertien eindronde-kandidaten op die op twintig en eenentwintig maart gaan strijden om de ti tel. Tijdens deze dagen is er ook open huis in de genoemde opleidingscentra; behalve in Heerhugowaard, daar vonden de 'open dagen' al plaats. Tij dens de eindronde krijgen de kandidaten een opdracht die nog moeilijker wordt dan de eerste. Spannende tijden voor de twee deelnemers van Van Lint Autoschade. Hoewel dat laatste niet echt te merken is aan Kristalijn en Rijnsberg. Beiden zeggen zich niet zo druk te maken over de eindronde. „We kunnen toch niet meer doen dan ons best en daarbij; we zijn al blij dat we door deze ronde heen zijn", zo verklaart Rijnsberg nuchter. Ook Kristalijn is nuchter. „We laten het gewoon over ons heen komen". "We zijn niet bijzon der, we doen gewoon ons werk", vult Rijnsberg nog eens aan. Directeur Van Lint is echter maar wat trots op de twee. „Het is misschien niet bijzon der dat twee mannen meedoen uit één bedrijf, maar ik vind het wél bijzonder dat ze allebei worden geselecteerd. Dat toont dat je als bedrijf kwaliteit in huis hebt. En daar zijn we best trots op". Aan het bijhouden van die kwaliteit wordt dan ook vanalles gedaan. Bijscho lingscursussen die worden ge geven vanuit de verschillende lakfabrikanten houden de twee spuiters van de laatste ontwikkelingen op de hoogte. Ook de eerder genoemde milieu-eisen vergen de nodige bijscholing aangezien deze vroeger niet zo aan de orde wa ren. Kristalijn zit al 27 jaar in het vak. „Je kunt je niet voor stellen wat voor veranderingen er de laatste jaren hebben plaatsgevonden. Er zijn tegen woordig hele andere technie ken in het spuitersvak". Zowel Kristalijn (42) als Rijnsberg (22) lijken echter de kneepjes van het vak in de vingers te hebben. Of ze ook de beste van heel Nederland zijn zal moeten blijken tijdens de eindrondes. Tbt één van de besten zijn ze in ieder geval al verkozen en dat is toch bijna net zo bijzonder. DEN HAAG - Unicef wil deze week nog twee vliegtuigen met hulpgoederen naar het door een aardbeving getroffen Er- zincan in Turkije sturen. Zon dag vertrok de eerste zending hulpgoederen. ROTTERDDAM - Zondag 29 maart is in de kleine zaal van de Rotterdamse Schouwburg de muzikale voorstelling „Want als het nacht wordt is het donker". Klanken en beel den vertellen het verhaal van een klein meisje en haar ver langen naar de grote-mensen- wereld. DEN HAAG - In het Museon in Den Haag wordt zaterdag 21 maart het startsein gegeven voor een themaweekend, waar in „geld" centraal staat. Het weekeinde past in de reeks ac tiviteiten, tentoonstellingen, lezingen en dergelijke waar mee het Koninklijk Neder lands Genootschap voor Munt en Penningkunde dit jaar zijn 100-jarig jubileum viert. Tij dens het weekend besteedt het Museon aandacht aan de vele vormen die het betaalmiddel in de loop der eeuwen heeft ge kend. OUDDORP - 'Premier Lubbers heeft een huis gekocht in Ouddorp'; dit hardnekkige gerucht doet de ronde in de ge meente Goedereede. Het gaat hierbij om het huis Preekhil dat aan het be gin van de Brouwers- dam staat. Dit huis is ontworpen en gebouwd door architect Matthijs Zeelenberg. Tot voor kort woonde de ar chitect zelf in het op een fort lijkend bouwwerk, maar hij had het huis al enige tijd te koop staan. Dit voor een niet gering bedrag, zo'n acht miljoen gulden. Hoewel niet dui delijk is of er ook daad werkelijk acht miljoen is neergeteld voor het huis wordt wel door steeds meer mensen gezegd dat premier Lubbers het huis heeft gekocht. De premier was vorig jaar al gesignaleerd in de Oostdijk, te Goedereede, waar hij op zoek was naar een huis voor zijn dochter. Navraag Navraag bij de afdeling Volkshuisvesting van de gemeente Goedereede le vert geen duidelijkheid op. In eerste instantie werd enigszins wijfelend gereageerd op de vraag of de premier inderdaad Preekhil als zijn toe komstige verblijfplaats heeft uitgekozen, maar later zei men dit niet te kunnen bevestigen. De Rijksvoorlichtings dienst in Den Haag wil het gerucht niet bevesti gen, doch ook niet ont kennen. De woordvoer der van minister presi dent Lubbers was niet bereikbaar voor enig commentaar. ZIERIKZEE - De huidige di recteur van de coöperatieve Rabobank Zierikzee en om streken, de heer L. J. C. Wes- sels is dit jaar 25 jaar in dienst van de Rabobankorganisatie. Tbr gelegenheid daarvan wordt op vrijdag 20 maart een jubi leumbijeenkomst gehouden aan boord van het ms Stad Zie rikzee. Tijdens de bijeenkomst wordt het woord gevoerd door de voorzitter van het bestuur van de Rabobank Zierikzee W. den Boer. de burgemeester van Zierikzee mr. J. J. P. M. Assel- bergs, de adjunct- regiodirecteur van Rabobank Nederland drs J. A. Diephuis, de heer A. Braber namens de vereniging van directeuren van Rabobanken in de Deltakring en P. A. Wijnen namens de me dewerkers en medewerksters. Vanaf 18.30 uur wordt aan boord van het schip een recep tie gehouden. ZIERIKZEE - De Protestantse Christelijke Ouderen Bond Schouwen-Duiveland houdt op donderdag 19 maart om 14.00 uur in de Driehoek te Zierik zee een themamiddag. De heer L. Quant, penning meester van het Platform Seni oren Woonconsumenten Schouwen-Duiveland, zal aan de hand van te verstrekken te keningen en tekst een lezing houden over de actuele plan nen om op diverse plaatsen in de regio complexen service woningen te bouwen. Leden én belangstellenden zijn welkom op de bijeenkomst. Voorts zal er op dinsdagmiddag 31 maart te beginnen om 14.00 uur in de Driehoek te Zierikzee, door de activiteitencommissie weer een contact-spelmiddag gehou den worden. Advertentie zitten op een stoel van Gelderland Montis Artifort de Sede Giorgetti Label Frighetto Thonet Rohé Hennie de Jong Leolux Koekoek Witlmann Pastoe 3 3 Advertentie Schoolverlaters opgelet Imposant aanbod van Heerema Zie pagina 6 Advertentie rjmm REISBURO VAN OEVEREN L_Mm Dam 3. tel. 01110-15036/12319 van oeveren reizen mm Nu reeds van uw JM vakantie i Dat kan 5 dagen ,,op zicht" VIDEO-band van diverse po pulaire bestemmingen, zoals: Aruba. Curagao. Flori da. Tenerife. Gran Canaria, Lanzarote/Fuertaventura. Mallorca. Benidorm. Algar- ve. Lloret de Mar... enz. Pwbwl II «MOM Advertentie fotografie- video fotografie-video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE DAM 5 - TELEFOON 01110-12796

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1