Plichtmatig optreden All-Ready Dames VV Delphi pog immer in erg Mevo '80 diep dal Schakers boeken een monsterzege De Jeugdvoetbalhoek Goed weekend voor Scaldina-jeugd Peter Blangé terug in volley balselectie Goede vangst HSV De Krabbe Ajax - AA Gent rechtstreeks op de buis DINSDAG 17 MAART 1992 NR 25121 7 Uitslagen maakte hiervan dankbaar ge- buik: 1-2. Tbch was het.Thrneu- zen dat wederom de marge ver grootte: 1-3. Johan Benard bracht voor Bruse Boys Al toch nog de aansluiting (2-3), maar langszij konden ze toch niet meer komen. Jeka Bl-Zierikzee BI 1-1 In de eerste helft was het be zoekende Zierikzee BI, dankzij de rug in de wind, sterker dan de gastheren. De gecreëerde kansen misten echter doel. Vlak voor rust kwamen de rood-zwartqn toch op voor sprong via een doelpunt van Jarno Vermeulen: 0-1. Na de hervatting was het echter Jeka dat vanwege de straffe wind de bezoekers vastzette op eigen helft. Al vrij vlot werd de ge lijkmaker gescoord: 1-1. Zie rikzee BI kreeg het nog be hoorlijk benauwd maar kon uiteindelijk toch overeind blij ven. Activiteiten Pupil-van-de-week De Oosterlandse sportvereni ging Duiveland is het voorbije weekeinde gestart met de re gelmatig terug te komen be noeming van de pupil-van-de- week. Het was de negenjarige E-pupil Ronald Zwager, de oudste zoon van oud-eerste elf talspeler Kees Zwager, die de eerste titel kreeg opgespeld. Speciaal voor de dolgelukkige jongeling was een trai ningspak vervaardigd. Gesto ken in zijn nieuwe outfit mocht hij van begin tot eind in de keu ken van de selectie van SV Dui veland meekijken. Van war- ming-up tot eindbespreking. De in zijn team gemakkelijk scorende Ronald Zwager voel de zich zielsgelukkig. ZIERIKZEE - Het eerste damesteam van VV Delphi Mevo '80 bevindt zich nog immer in de neerwaartse spiraal. Het de laatste maanden zonder enige bezie ling acterende zestal kwam tijdens haar jongste thuiswedstrijd zelfs tegen hekkesluiter Hou Stand wederom niet verder dan een gelijkspel: 2-2. „Het is in- en in-triest. Deze wedstrijd was zelfs een vierde klas onwaardig", sprak trainer/coach Peter Daver zijn onvrede uit. Het damesvolleybal van de Zierikzeese vereniging bevindt zich momenteel in een erg diep dal. Met geen mogelijkheid weet Delphi Mevo '80 zich aan de steeds verdere afglijding te onttrekken. „We hebben mo menteel met een waar diepte punt te maken. Het is onbegrij pelijk", vertelt Daver hoofd schuddend. Abominabel slecht Het optreden, in eigen huis, te- gen rode lantaarndrager Hou Stand was met name in de eer ste twee sets abominabel slecht. Nagenoeg geen enkel fa cet van het spel kwam goed uit de verf. Zowel pass, set-up als aanval gingen keer op keer de mist in. Het zwakke Hou Stand putte hieruit de moed om in de eerste twee sets toe.te slaan.De openingsset kwam zodoende met 10-15 op naam van de be zoeksters. Ook in de tweede set konden de Zierikzeeënaren geen vuist maken. Hoewel de opening wat beter oogde kon ook een tweede setverlies niet worden voorkomen: 13-15. In de twee daaropvolgende wed- strijdgedeelten wist Delphi Mevo '80 toch nog juist op tijd de bakens te verzetten. Het krampachtige spel van de eerste twee sets was er nu een beetje af. Met name omdat het tweetal Henny van Liere en Wilma Jansen wat moeilijker ging serveren kreeg Hou Stand steeds meer problemen en moest het eerste verlies incas seren: 15-9. In de vierde set zet ten de Zierikzeese dames dit spel voort en sleepten er toch nog een gelijkspel uit: 15-10. Heren promotieklasse Ibis-Vollido 2-3 Rcwido-Schovocomca 1-3 Smash '66-Sprengelm. 1-3 Alcazar-Rijnmond 4 0-3 Spivo-Sliedr. Sp. 2 3-0 Schovocomca Spivo Delphi Mevo 8 Vollido Sliedr. Sp. 2 Ekspalvo 3 Sprengelm. 18 15 18 15 18 12 18 14 18 11 18 9 18 10 3 45 49 - 21 3 42 48 - 20 6 38 45 - 23 4 37 44 - 30 7 33 38 - 28 0 9 29 39 - 35 0 8 29 38 - 35 Rijnmond 4 Rowido Alcazar Smash '66 Ibis Dames le klasse B MVC 2-Eer/Krim 2 1-3 Delphi Mevo-Hou Stand 2-2 Spirit-Alcom/Capel 2 2-2 Spivo 2-Rowido 1-3 Ekspalvo 3 Rowido Eer/Krim 2 Delphi Mevo Intermezzo MVC 2 Spirit Alcom/Capel 2 Futora Spivo 2 Flits 2 Hou Stand 6 9 9 1 10 6 3 5 10 29 44 - 13 28 44 - 17 27 40 - 16 21 36 - 29 18 33 - 30 18 32 - 33 15 30 - 37 13 23 - 35 12 26 - 38 11 24-41 10 19-41 8 19-40 DEN HAAG - Voor Dave Strij- bos is de start van het cross seizoen teleurstellend verlo pen. Bij een wedstrijd in Italië brak de Brabander in het weekeinde een middenhands- beentje. ZIERIKZEE - De tafeltennisjeugd van Scaldina heeft in het afgelopen weekend weer van zich doen spreken met goede resultaten. Scaldina 1 ging op be zoek bij RDT 1 (Lamswaarde) en kwam tot een winstscore van 9-1. Het werd een vrij makkelijke wedstrijd waarin Maurice van Slobbe en Hans Boon allebei een driegamer moesten spelen om tot winst te komen. Deze dingen gebeuren alleen bij con centratiegebrek, zoals ook het verlies in het dubbel daaraan ,te wijten was. Erik Stoel en Maurice van Slobbe gaven de partij in de derde game 21-7 to taal uit handen. Erik Stoel zou in zijn enkelspe len wel eenvoudig tot de zeges komen. Zodoende een grote 9-1 overwinning waarmee ze op de le plaats blijven van de 3e klas A. Scaldina 2 ging op bezoek bij Slagvast 2 (Kamperland). De opening door Dick Kouwen- berg werd nipt verloren 21-19 en 22-20 tegen Van Velzen, dat was niet slecht maar leverde géén winst op. Marien Hogerheijde scoorde tegen Quakkelaar 23-25; 21-14 en 12-21. Arthur Schenk deed moeilijk tegen Hengsdijk 21-23 en 21-23. Het dubbel was voor Scaldina waar Arthur Schenk en Dick Kouwenberg met 16-21 en 19-21 voor de winst zorgden. Diezelfde Schenk en Kouwen berg verloren daarna een en kelpartij in drie games. Daar mee was de stand op dat mo ment 3-3, maar Scaldina ging door en pakte 4x de winst en bracht de eindstand op 3-7. Beste man in dit team was op nieuw Marien Hogerheijde met 3 overwinningen. Ook dit team dééd dus goede zaken om bij de bovenste helft te blijven beho ren in de 4e klas A. Scaldina 3 trad in Vlissingen aan tegen Westerzicht 6 dat uit kwam met 2 spelers. Danny de Boer opende tegen Groesser met game-winst 17-21, verloor de 2e game 21-18 en stond in de 3e game met 18-20 voor en gaf de voorsprong weg met 22-20. Boudewijn Heijboer was in de le partij alléén in de 2e game even niet bij de les, verloor met 21-10 maar zette dat in de 3e ga me recht door goed te spelen 16-21. Hij zou ook de partij tegen Groesser heel duidelijk in zijn voordeel beslissen 9-21 en 9-21. Rafaël v. d. Put speelde deze middag zeker niet slecht maar kwam gewoon net iets tekort. Een 4-6 overwinning is voor dit team leuk om bij de bovenste helft mee te doen in deze le klas pup/welpen. Het 4e team ging op bezoek bij MZ 8. Matthijs van IJsseldijk zou maximaal scoren 3x. Mar- tijn Kieboom deed dat ook één maal. Wilco Vermeule verloor nipt van Crucq 23-21 en 21-17 en speelde nog een driegamer. Een 6-4 nederlaag derhalve en ze moeten dus zorgvuldig alle puntjes bij elkaar sprokkelen om weg te blijven van de laat ste plaats. A.s. zaterdag thuiswedstrijden in de Raamstraat vanaf 13.00 uur. Paul de Graaf Paul de Graaf won met Hotak '68 2 de thuiswedstrijd tegen Budilia 1 (Budel) met 7-3. De Graaf en teamgenoten wonnen 2x en ook het dubbel. Zo staan ze op de legplaats met 3 punten voor op dafzelfde Budilia. ZIERIKZEE - Andermaal is schaakvereniging Zie rikzee er in geslaagd een grote overwinning te boe ken. DZD uit Kruiningen was het slachtoffer. De mensen van SVZ gingen er gemotiveerd tegenaan. Vooraf werd opnieuw de tak- tiek besproken. Deze luidde: ,,geen gekke dingen doen en met solide spel de tegenstan der onder druk zetten." Deze opzet slaagde volkomen. Aan bord 8 was het al gelijk raak. Erjen van Nierop ontfut selde zijn tegenstander Bok een stuk en bracht binnen het uur het eerste punt binnen. Er- jen is hard op weg een uiterst sterke speler te worden, mede dankzij de wijze lessen van Owe Boersma. Hoewel SVZ het voor het eerst zonder de bezie lende leiding van teamleider Hans Baris moest stellen deed dat geen afbreuk aan het spel peil. Winst De volgende winst was van Martin Krijger, die aan bord 6 uiterst solide de winst binnen haalde tegen Van Stel: 2-0. Heel wat moeizamer ging het daar na. Aan bord 1 speelde Gerrit Visser. Hij speelde een Franse partij. Gerrit bereikte een comfortabele stand en toen toe- genstander v. d. Borgt een scherpe wending overzag werd hij geruisloos geëxecuteerd: 3-0. Ook Richard van der Veken be reikte een goede stand, maar ondanks verwoede pogingen moest hij in remise berusten. Hij zou later de enige blijken te zijn. Aan bord drie speelde ex- Brouwenaar Jan Seeleman een gedegen partij tegen Heyboer en hij kon dan ook volkomen verdiend zijn eerste winst voor Zierikzee incasseren. Dat bete kende 4 Va - */2Aan bord vier speelde Hans Aangeenbrug te gen Tblhoek. Hans is in het da gelijks leven een uiterst aima bel persoon en ook achter het bord speelt hij zijn zetjes met een glimlach. Zijn tegenstan der dacht: „Hier heb ik geen gevaar van te duchten" en speelde vrolijk mee. Tbtdat de pijnlijke werkelijkheid hem duidelijk werd: Hij had met een Boa Constrictor gedanst en zat nu in een dodelijke om klemming. Na enige wanhopi ge bevrijdingspogingen die al lemaal op niets uitliepen, moest hij het verkreukeld op geven, 5Vj-Va. Nog was de euforie niet ten ein de. Ben Snethorst, horeca-man uit Oosterland, speelde zoals hij werkt. Hij consumeerde met smaak een pion en de stormaanval die zijn tegen stander Dek opzette om het tij te doen keren, werd behendig opgevangen. Opnieuw een overwinning dus. Het kon niet op. Als laatste was Owe Boersma, de nieuwe teamleider bezig. Owe had tot nog toe al zijn par tijen gewonnen en de vraag was zou het dit keer weer luk ken? Het ging deze keer echter aanzienlijk moeizamer dan al de andere vorige keren en Owe moest er hard voor werken. De overwinning kwam pas nadat Den Hollander zijn toren in liet sluiten. Dat was de groot ste overwinning van SVZ tot nu toe: IVi-Vz. De laatste wed strijd tegen Vlissingen II zal nu de beslissing moeten brengen. Ongetwijfeld heeft SVZ kan sen, rpaar of het zal lukken? Er zal dan duidelijk worden wie de nek aan nek race tussen Owe Boersma en Gerrit Visser in zijn voordeel gaat beslissen. Beiden hebben nog steeds de maximale score 6 uit 6! DEN HAAG - Peter Blangé keert terug in de nationale vol leybalselectie. De afgelopen dagen is overeenstemming be reikt tussen het bestuur van de NeVoBo en de in Italië (Parma) spelende Nederlander. Coach Arie Selinger, die dins dag in Nederland komt voor een verblijf van twee weken, zal dus over de spelverdeler kunnen beschiken bij het Olympische kwalificatietoer nooi in Rotterdam, de wedstrij den voor de World League en de Olympische Spelen, indien de mannenploeg zich in Rotter dam plaatst. De NeVoBo is nog in gesprek met Jan Posthuma, die op dit moment in Neder land is. Het mag worden aan genomen dat twee van de vier Italianen" weer voor Neder land zullen uitkomen. Op Ro nald Zoodsma en Rob Grabert zal op advies van de technische staf (Selinger, Treibitch en Pang) geen beroep worden ge daan. BROUWERSDAM - Zesen twintig leden van hengelsport vereniging De Krabbe hebben tijdens hun jongste wedstrijd indrukwekkende vangsten ge boekt. In totaal werden 155 botten uit de golven getrok ken, welke een totaalgewicht van maar liefst 90 kilo en 740 gram vertegenwoordigden. Het was lang geleden dat de oogst bij HSV De Krabbe tij dens een competitiewedstrijd zo groot was. De winnaar Ma- ris van der Wielen haalde acht tien keer succesvol gevulde ha ken op het droge. Deze vangst bracht een gewicht van 12 kilo en 860 gram op de weegschaal. De ideale visstek deze keer was aan de Brouwersdam nabij Scharendijke. De uitslag was als volgt: 1) Ma- ris van der Wielen, 12860 gr; 2) Dries van der Bijl, 12145 gr; 3) Chris de Graaf, 9030 gr; 4) An neke van der Bijl, 8720 gr; 5) Jaap van Leenen, 6470 gr; 6) Le- vien de Braai, 5470 gr; 7) Peter van Splunder, 5380 gr; 8) Marco de Braai, 540 gr; 9) Antonie Oo- le, 2795 gr; 10) Koos Brussé, 2305 gr. De volgende wedstrijd voor le den van HSV De Krabbe is op zondag 29 maart aanstaande, wederom aan de Brouwers- dam. HILVERSUM - De NOS zal woensdagavond de twee wed strijden van de Nederlandse clubs in de Europese beker toernooien volledig uitzenden. Ajax - AA Gent komt, om 19.55 uur, rechtstreeks met commen taar van Evert ten Napel. Het duel tussen Tbttenham Hotspur en Feyenoord begint drie uur later in een uitgestel de, maar wel volledige rappor tage. Een spelmoment tijdens het laatste optreden van het eerste team van KV All-Ready tegen Tjoba. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Eindelijk heeft All-Ready weer eens een kampioenschap weten binnen te halen. Het was acht jaar geleden, en gebeurde nog op het veld met drie vakken. Een zaalkampioenschap was maar liefst 20 jaar geleden. Over enkele weken start de tweede helft van de veldcom- petitie waarin All-Ready we derom gaat strijden om de bo venste plaats, wat een prachti ge bekroning zou zijn van het 25-jarig jubileum op 9 mei aan staande. Onder leiding van trainer Jaap van Gastel is de veldtraining inmiddels weer begonnen. Zaterdag 21 maart staat er al een oefenwedstrijd op het pro gramma tegen Zuidwesters 2 om 13.00 uur. De wedstrijd tegen Tjoba was een wedstrijd, waarbij er voor beide partijen niets meer op het spel stond. Tjoba had zich veilig gespeeld, maar wilde toch wel graag van de kampioe nen winnen. All-Ready begon de wedstrijd in een veel te laag tempo, precies in het straatje van de Tjoba-ploeg, een team bestaande uit spelers(sters) met enorm veel routine. De rood-zwarten gingen dan ook met een 5-6 achterstand rusten. Na de rust werd het tempo ver hoogd, zodat All-Read'y deze succesvolle competitie met een 14-11 overwinning waardig kon afsluiten. Tbpscorer met vier doelpunten was Patrick den Dekker, die de geblesseerde Martin Rijn prima verving. Verdere doelpuntenmakers: Hetty Melissant 3, Wim in 't Veld 2, Mirjam van Tiggelho- ven 2, Jaco Stoutjesdijk 2, Es ther Scherpenisse 1. Karakteristieken Bruse Boys Al- Terneuzen Al 2-3 B-junioren: JEKA Bl-Zierik zee BI 1-1, ZSC Bi-Bevelanders BI 5-1, Mevo Bl-Bruse Boys BI 2-2, Renesse Bl-DFS BI 0-1, Luctor '88 Bl-SKNWK BI 0-2, Kapelle B2-Brouwershaven BI 2-1. C-junioren: Zierikzee Cl-Dau- wendaele Cl 5-3, Duiveland Cl- SSV'65 Cl 2-1, 's-Heer Arends- kerke Cl-SKNWK Cl 7-4, Bru se Boys Cl-Yerseke Cl 2-1, Apollo Cl-Mevo Cl 5-1, WIK Cl- Veere Cl 0-4, DFS Cl-Domburg Cl 2-10, Dauwendaele C2-Zie- rikzee C2 3-1, Kloetinge C3- Brouwershaven Cl 0-4. De start van de Bruse A- junioren was erg zwak. Reeds in de tweede minuut keken ze tegen een 0-1 achterstand aan. Tben de bezoekers in de 30e mi nuut een verdedigingsfout goed afstraften, én de voor sprong verder uitbouwden (0- 2), leek de wedstrijd reeds be slist. In de derde minuut van de tweede helft kreeg de Tfer- neuzense doelman een vrije trap van Arjan Stoutjesdijk echter niet goed onder controle. De toegesnelde Wilko Hansen D-pupillen: Ouwerkerk Dl- Cortgene Dl afg., Bruse Boys D2-Brouwershaven Dl 5-8, DFS D2-WIK Dl 1-4, Renesse Dl-Dreischor Dl 4-3, Colpl. Boys Dl-Zierikzee D2 9-1, Wal cheren D3-SKNWK D2 2-0 (gestaakt wegens beenbreuk), SKNWK Dl-Zierikzee Dl 9-0, Duiveland Dl-Ooskapelle Dl 7- 0. ZSC Dl-DFS Dl 2-3, SSV'65 Dl-Mevo Dl 4-2, Yerseke Dl- Bruse Boys Dl 5-8. Gestoken in zijn zojuist ontvangen nieuwe trainingspak mag pupil-van-de-week Ronald Zwager assisteren bij de toss, voorafgaand aan de wedstrijd van Duiveland contra Krabbendijke. ZIERIKZEE - In de rubriek Jeugd voetbalhoek deze week meer over een door SV Duiveland genomen initiatief. De Oosterlandse sportvereniging heeft namelijk het voorbije weekend voor het eerst het item 'pupil-van-de-week' armen en be nen gegeven. Het viel de negenjarige Ronald Zwager de eer te beurt deze titel voor het eerst te ontvangen. Verder hieronder tevens de jeugduitslagen en enke le karakteristieken. Meisjes: Vlissingen-WIK 0-8. A-junioren: Zierikzee Al-Inter nos Al 4-2, Bruse Boys Al-Tfer- neuzen Al 2-3, Krabbendijke Al-DFS Al 1-5, SKNWK Al- GPC Al 7-2. E-pupillen: SKNWK El-Duive- land El 1-15, Zierikzee El- Bruse Boys El 1-3, Cortgene El-DFS El 5-2, Zonnemaire El- Mevo El 1-13, Brouwershaven El-Renesse El 9-7, Duiveland E2-SKNWK E2 8-6, DFS E2- ZSC El 2-5, WIK El-Dreischor El 9-4, Colpl. Boys El-Zierik- zee E2 12-3. F-pupillen: DFS F2-Duiveland F1 5-5, SKNWK Fl-Renesse F1 4-14, Zierikzee F2-Ouwerkerk F1 1-14, Mevo Fl-DFS F1 0-8, Brouwershaven Fl-ZSC F1 3-1, Bruse Boys Fl-Zierikzee F1 9-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7