Duiveland deelt punten Mevo 2 grijpt kampioenschap Gezapig spelend WIK te sterk Zierikzee vecht voor behoud Brouwershaven verliest SKNWK verliest punt Ordinaire vechtpartij breekt duel Renesse af Volle winst voor DFS Dreischor haalt weer uit: 6-0 Ouwerkerk spoor bijster MAANDAG 16 MAART 1992 NR 25120 7 KERKWERVE - Een tam en mat spelend SV WIK toonde zich afgelopen zater dag met 3-1 te sterk voor het in de onderste regionen verkerende Nieuwdorp. De eerste klasser bereikte zoals De Ridder het zelf na afloop van het duel typeerde: „Met een minimale inspanning het maximale, namelijk twee punten". Marco Ganzeman aan de bal voor SV WIK. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - Het eerste elftal van de SV Duive land en het bezoekende Krabbendijke deelden afge lopen zaterdag op het Oosterlandse sportpark broe derlijk beide punten. Aan het eind van de door de uiterst zwak leidende scheidsrechter Froma gespeel de wedstrijd prijkte er uiteindelijk éen al bij de rust bereikte 1-1 stand op het scorebord. MIDDELBURG - Het door Toon van Tiggelhoven ge trainde ASV Brouwershaven slaagde er afgelopen zaterdag niet in om het op de tweede plaats van de ranglijst staande Middelburg te verrassen. Hoewel een gelijkspel bij monde van Van Tiggelhoven „ze ker verdiend" was geweest leden de Smalstadbewo- ners een geflatteerde 3-1 nederlaag. De opening op het Oosterland- se sportpark was bijzonder spectaculair. Direct vanaf de aftrap waren het de bezoekers uit Krabbendijke die via Ro nald Hoekman vrij voor het Kaaise Boys versus VV Zierik- zee werd een aantrekkelijke partij met veel strijd. Het waren de bezoekers die tot twee keer toe de voorsprong grepen, maar telkens werden teruggefloten door de Braban ders. ,,Dat is wel jammer natuurlijk, maar uit zo'n situatie hebben we ook vaak genoeg verloren. Nu pak je toch één punt, waar we ook van uitgegaan waren", toont trainer Hagesteijn zijn Duiveland-doel verschenen. Afdelingstopscorer Hoekman zag zijn ingeschoten bal echter via de paal terug het veld en in de armen van de nog voor zijn doel staande doelman Sjaak tevredenheid over het behaal de resultaat. Inzet Ook te spreken was de Zierik- zeese oefenmeester over.de ge toonde inzet van zijn elf. „Ie dereen is tot op de bodem ge gaan", complimenteerde hij de selectie na afloop. Vanaf de eer ste aftrap werd door VV Zie- rikzee voornamelijk achter de bal gespeeld. De defensieve Verhoek belanden. Verhoek bracht de bal razendsnel het veld in, waar het bruine mon ster uiteindelijk terecht kwam 'bij René van der Werf die de doelman van Krabbendijke met een goed geplaatst schot in de verste hoek het nakijken gaf: 1-0. Iets betere kansen thuisploeg Na de opgelopen achterstand én met de wind in de rug nam speelwijze had alles te maken met de vorige week door Kaai se Boys gerealiseerde winst van 7-0 op de Schutters. De bezoekers gaven dan ook geen kansen weg. Net toen al les erop wees dat doelpuntloos de rust haar intrede zou gaan doen, stuurde Wim Overweel de teruggehaalde pinch-hitter Kees Verkaart diep door het centrum. Verkaart bezorgde zijn ploeg op slag van rust een fijne opsteker door 0-1 te sco ren. Door de winst op Nieuwdorp behoudt de ploeg uit Kerkwer- ve met nog één inhaalduel voor de boeg een voorsprong van één punt op Middelburg. Of dit gunstige perspectief ook zal re sulteren in een kampioenschap en een daarmee behorende pro motie naar de vierde klas van de KNVB zal afhangen van de eerstkomende periode. Het duel met Nieuwdorp had niet veel om het lijf. Reeds in de eerste minuut opende Ri chard Verhage op aangeven van Erik-Jan Kort middels een lob bal de score: 1-0. Door de snelle voorsprong sloop zoals zo dik wijls dit seizoen de gemak zucht binnen de WIK-gelede- ren. Deze gemakzucht spreidde laatste man Patrick de Broe- kert in de 19e minuut nog maar eens ten toon door te kort terug te spelen op zijn doelverdedi- ger Krijn Hendrikse. Nieuw- dorp-speler Patrick de Jonge doorzag het gebeuren en deze laatste was er dan ook als de kippen bij om de gelijkmaker te doen aantekenen: 1-1. Geschrokken van de plotselin ge gelijkmaker schakelde de thuisploeg een versnelling ho ger en prompt verhoogden Theo Wittenberg (2-1) en weder om Richard Verhage (3-1) de score. Met deze stand brak de rust aan. Na rust verzandde de partij in een tam geheel waarin de thuisploeg het presteerde om een handvol doelrijpe kan sen om zeep te helpen. Derhal ve bleef het 3-1. Krabbendijke direct het heft in handen. Een vermeende over treding van Henk de Bruine (34e minuut) op Ronald Hoek man, die blijkbaar alleen maar door scheidsrechter Froma was geconstateerd, resulteerde in een strafschop. Ronald Hoek man greep het presentje met beide handen aan en schoot zijn ploeg naast de Oosterlan- ders: 1-1. Hoewel beide ploegen gedurende het restant van de wedstrijd op jacht gingen naar de winnende treffer, waarbij de iets betere kansen voor de thuisploeg waren kwam er in de stand geen wijziging meer zodat beide ploegen met een 1-1 stand genoegen moesten ne men. Na de hervatting maakte Kaai se Boys in de 10e minuut ge lijk: 1-1. Tbch was het ander maal Kees Verkaart die op nieuw; deed- waarvoor hij is in gezet; scoren. Uit een corper kromde hij het leer in één fraaie boog tussen de palen: 1- 2. lbch wist Zierikzee ook deze voorsprong niet te behouden. Een - dubieus - toegekende strafschop in de 30e minuut be tekende alsnog een puntende- ling: 2-2. ST. FOY -.Een week voor het toernooi om het wereldkam pioenschap heeft Bart Veld kamp iets recht gezet. De win naar van Olympisch goud op de tien kilometer bracht tij dens wereldbekerwedstrijden in Sainte Foy zijn Noorse te genstanders een nederlaag toe. In de bijtende koude zegevier de de Hagenaar op de vijf kilo meter voor Johann Olav Koss en Geir Karlstad: 7.15,04. WISSENKERKE - Het eerste elftal van sportvereniging DFS heeft na een aantal ge lijkspelen op rij, zaterdag jongstleden weer de volle winst gepakt. De uitwedstrijd in en tegen Wissenkerke kwam met 0-2 op naam van de man nen van trainer Nico Kind. Tijdens de ontmoeting tussen de standaardteams van Wissen kerke en DFS was er geenszins sprake van fraai voetbalspel. De vrij hard spelende gasthe ren gingen geen enkele con frontatie uit de weg. DFS kwam reeds in de eerste mi nuut op voorsprong via een doelpunt van Anco van de Lin de, die handig een verkeerde uittrap oppikte en met een be keken lob de keeper kansloos liet. Wissenkerke wist ondanks het vrij stugge spel eigenlijk geen enkele keer gevaarlijk te wor den. DFS daarentegen schroef de de voorsprong in de 32e mi nuut naar 0-2. Op aangeven van Peter Beye was het Richard Eertmans die de treffer voor zijn rekening nam. In de twee de helft was met name weinig inspirerend voetbal op het middenveld te aanschouwen. DREISCHOR - Na de afgelo pen weken enige problemen te hebben moeten overwinnen, wezen de neuzen van het eerste elftal van SV Dreischor giste ren, zondag, weer allemaal één richting uit. Zich revanche rend van de nederlaag vorige week tegen Renesse, werd ten koste van het bezoekende Le- wedorpse Boys 3 een 6-0 over winning geboekt. Vanwege langdurig blessure leed bij aanvoerder Luck Heij- boer is hij momenteel actief bij het tweede elftal. Hij was er derhalve tegen 'Lebo' niet bij. Van meet af aan klikte het bij de Dreister elf en zorgden ze voor een duidelijk veldover- wicht. Het duurde evenwel tot in de 39e minuut vooraleer de openingstreffer viel. lobje Het was Norman Dijst die, op aangeven'van Jari Witte "met een lokje de scoré'opende: 1-0. Dat werd tevens de ruststand. Na de hervatting kon Erik Dijst uit een vrije trap van Chris Tfettero de voorsprong in de 8e minuut naar 2-0 uitbou wen. Ook het derde doelpunt kwam op naam van diezelfde Erik Dijst: 3-0. Via scores van respectievelijk Norman Dijst, aanvoerder Jan Witte en Marco Dijst werd uiteindelijk een 6-0 overwinning bereikt. AARDENBURG - Het vlagge- schip van de SV Ouwerkerk is het spoor van voor de win terstop totaal bijster. Jongstle den zondag verloor de ploeg andermaal, deze keer was het thuisspelende Aardenburg met 3-1 te sterk voor de Ouwer- kerkers. Door het recente verlies tegen Aardenburg komt de ploeg van Goedegebuure zelfs in de geva renzone" terecht. Iets wat Goe degebuure in zijn stoutste dro men aan het eind van de eerste competitiehelft niet had kun nen bevroeden. „Als je met 14 punten uit twaalf wedstrijden de winterstop in gaat dan doe je het als debutant niet slecht, sindsdien hebben we nog maar één punt gepakt uit vier wed strijden en dan ga je als trainer toch naar oorzaken zoeken. De enigste oorzaak die ik echter kan vinden is dat de ploeg een leider in het veld mist die de ploeg over het dode punt heen kan helpen en het zelfvertrou wen terug brengt". Tijdens de wedstrijd tegen Aardenburg liepen de Ouwer- kerkers vanaf de laatste mi nuut van de eerste helft achter de feiten aan, toen namelijk scoorde één der Aardenburg- spélers nadat Michel Bege- mann een van dichtbij inge schoten bal had moeten lossen: 1-0. Hiervoor hadden Peter Be- zemer en Erik Bleiji ieder een riante mogelijkheid om hun club op voorsprong te brengen om zeep geholpen. Tben Aar denburg in de 55e minuut op 2- 0 en dertien minuten later zelfs op 3-0 kwam, was de strijd ge lopen. Peter van der Zwan had een kwartier voor tijd de eer om na een goede solo voor de enige Ouwerkerk-treffer te zorgen: 3-1. BILTHOVEN - Rob Weers (31) volgt in het nieuwe seizoen Rob Bianchi op als trainer van de hockeyclub SCHC. Bianchi vertrekt naar Laren. SCHC staat momenteel onderaan in de hoofdklasse mannen. Middelburg, 'dat de wedstrijd met de wind in de rug startte opende de wedstrijd dreigend. De ploeg was in de openingsfa se iets meer in balbezit en had in de 7e minuut een meevaller toen een afstandsschot van 35 meter gelost door één der Middelburg-spelers gedragen door de wind, over de iets te ver voor zijn doel staande Henk-Jan Slager in het doel verdween: 1-0. Na dit vroege openingsdoelpunt was het Brouwershaven dat het spel naar zich toe trok en de betere kansen in het restant van het eerste bedrijf afdwong. Aanval Het betere spel van de Brouwe- naren leverde dan ook na 25 minuten spel een aanval uit het De thuisclub nam vanaf het al lereerste signaal van scheids- réchter Potappel het initiatief in handen. Al snel bleek echter dat met name het middenveld van de Nieuwerkerkers totaal niet draaide zodat de aanvoer van achteruit naar de aanval deze middag ernstig in gebreke bleef. Hoewel Peter van de Cin- gel in de 18e minuut zijn ploeg nog wel op voorsprong bracht: 1-0, was het hoofdzakelijk aan het falen der middenvelders te De indirecte aanleiding van de ontsporing, van de overigens tot in de 25e minuut van de tweede helft sportief verlopen ontmoeting, was een afgekeurd doelpunt van Peter Moerland. Hoewel Moerland eerst nog een tegenstander diende uit te spe len voordat hij oog in oog kwam met de bezoekende kee per werd er gevlagd voor bui tenspel. De arbiter ging hierop in en erkende de treffer niet. Opgewonden Met name Leon Bakker raakte hierover behoorlijk opgewon den en bemoeide zich verbaal met de grensrechter. Het vuur tje was aangestoken en de irri tatie deed haar intrede. Even later werd Bakker aangespeeld en werd tot drie keer toe door de Oostburgse back tegen de borst getrapt. De nog immer geprikkelde Renesse-aanvaller maakte een slaande beweging naar zijn directe tegenstander, wat hem een 'rode kaart' ople verde. Tben de Oostburgse verzorger het veld inkwam en zijn onvre de spuide over de handelwijze boekje op. De over vijf schijven opgezette aanval werd tenslot te door Cees Kraayenbrink af gerond: 1-1. Twee minuten na rust sloeg echter de pech toe voor Van Tiggelhoven en de zij nen. Een voorzet/schot van de linkerspits van de thuisclub dwarrelde tot grote ontstelte nis van iedere Brouwenaar pre cies in de bovenhoek: 2-1. Hoe wel Brouwershaven met de wind in de rug pressie op de Middelburg-veste ging uitoefe nen werd het verstrijken van de tijd Brouwershaven's groot ste opponent. De ploeg ging te gehaast spelen en de precisie in het spel verdween hierdoor. Tben Middelburg een kwartier voor tijd middels een uitval 3-1 scoorde was de strijd voorbij en bleef de ploeg van Van Tig gelhoven met lege handen ach ter. wijten dat VCK terug in de wedstrijd kon komen. Het was dan ook niet verwon derlijk dat ex Duiveland- speler Gijs de Reus vijf minu ten na het openingsdoelpunt zijn ploeg op 1-1 bracht. Zelfs na de gelijkmaker waren de be tere kansen voor de ploeg uit Koudekerke, die echter steeds een voortreffelijk keepende Ri chard Dalebout op haar weg vond. van Bakker, ging Dick Hart zich ermee bemoeien. Geïrri teerd duwde hij hardhandig de verzorger terug de dug-out in, waarvoor de tweede Renesse- speler door de man in het zwart met uitsluiting werd bestraft. De kous was daarmee nóg niet af. De weggeduwde 'waterdra ger' daagde de van het veld lo pende Hart uit, bij wie vervol gens alle stoppen doorsloegen. De anders zo bedaarde Dick Hart nam de uitdaging aan en ging ordinair op de vuist, waarna ook andere spelers én publiek ziek ermee gingen be moeien. De scheidsrechter staakte vervolgens het duel. „Ik schaam me diep tegenover de vereniging", aldus trainer Ed van Lent in een reactie. ZEIST - Rinus Michels heeft de aanbieding om bondscoach van Israël te worden afgewimpeld. De hem uit Tbl Aviv toege stuurde plannen van de Israëli sche voetbalbond stroken niet met de ideeën van de Amster dammer die na het Europees kampioenschap in Zweden ver trekt bij het Nederlands elftal. BROUWERSHAVEN/ZIERIKZEE - Met nog vier duels te gaan hebben de reserves van voetbalvereniging Mevo het voorbije week end reeds het kampioenschap vah de 3e klas B op de naam weten te brengen. Het met enkele vrienden opgerichte tweede elftal van de zaterdagclub wist door de 3-5 overwinning zaterdag bij Brouwetshaven 2 een niet meer in te halen puntentotaal van 34 te verzame len. De voorsprong op het achtervolgende Kruiningen 3 bedraagt inmiddels elf punten. Tijdens hun momenteel achttien gespeelde duels hebben de Zierikzeeënaren nog slechts twee verliespunten geleden. Voorwaar een echte kampioen. (Foto: Joop van Houdt). KAATSHEUVEL - 'We leven nog', is.de algemene indruk bij het nog immer in de degradatiezone verkerende eerste elftal van VV Zierikzee. Door het 2-2 ge lijkspel dat gisteren, zondag, tijdens de uitwedstrijd tegen Kaaise Boys werd bereikt, bezetten de rood-zwarten momenteel de derde plaats vanonder. Nog al tijd niet heeft de noodlijdende vierde klasser een eventuele handhaving in eigen hand. Het op de voorlaatste plaats staande RSV heeft namelijk twee wedstrij den minder gespeeld, maar slechts één punt achterstand op Zierikzee. Peter van de Cingel waagt een schot op doel voor SKNWK. (Foto: Joop van Houdt). PJIEUWERKERK - SKNWK verspeelde afgelopen zaterdag geheel onnodig een punt aan het Koude- kerkse VCK. De ploeg van trainer Kees Kommer wist op het eigen terrein niet verder te komen dan een 1-1 gelijkspel. RENESSE - Een ordinaire vechtpartij was er de re den van dat zondag het treffen tussen de selecties van SV Renesse en het bezoekende Oostburg één kwartier voor tijd door de scheidsrechter vroegtij dig is beëindigd. De gastheren stonden op dat mo ment met 1-0 voor. Aangezien de anders altijd zo rustige Renesse-verdediger Dick Hart echter de eer ste klappen uitdeelden, hangt de ploeg waarschijn lijk nog het één en ander boven het hoofd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7