'Bij klaverjassen kun je elkaar niet belazeren' a DE HOEVE AAN DE LINGE GRATIS ADVERTENTIE Ars Musica-concert met sopraan Bijna zeventig ouderen bij klaverjasfestijn in Nieuwerkerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE Collecte Simavi Schoon water, broodnodig. On der dat thema wordt in de week van 22 tot 28 maart een collecte gehouden door Simavi, de vereniging voor directe steun aan medische projecten in ontwikkelingslanden. De opbrengst van de collecte wordt besteed voor de aanleg en verbetering van drinkwater voorzieningen in India. NEELTJE JANS Expositie kartografie Op donderdag 19 maart is in het ir J. W. Topshuis op Neeltje Jans de officiële opening van de wisselexpositie Kartogra fie. Het betreft een tentoonstel ling van oude kaarten en atlas sen waarop is te'zien hoe Ne derland en andere landen er in Door MIEN VAN 'T SANT Ja, wie weet droomt ze al van de reis die WDor haar alleen maar een opwindende af wisseling moet vormen in haar toch wel saai en degelijk bestaan. Terwijl Dien haast met iets overmoedigs door de ramen van het vliegtuig naar bui ten kijkt, ligt Fred, zijn gezicht akelig bleek achterover in zijn stoel. De stewar dess is al een paar keer bij hem geweest, heeft hem trachten op te beuren. 'U moet maar diep ademen, mijn heer Beaulieu. En denkt u nu alleen maar aan de heerlijke va kantie, die u tegemoet gaat. U zult zien dat het pilletje dat ik u gegeven heb, wel gauw zal werken'. Het wordt één marteling voor Fred Beau lieu. Al gauw grijpt hij naar de zak, durft die gedurende de hele reis niet meer uit handen te leggen. Daarnaast voelt hij het haast als een blamage dat zijn vrouw zo op gewekt om zich heenkijkt en van haar kof fie zit te genieten of ze haar leven lang al in vliegtuigen heeft doorgebracht. Ze zit even later ook al niet meer naast hem. Tbevallig is er achterin nog een plaats vrij. Daar is ze nu neergestreken, babbelt onbevangen met een heer die op doorreis is naar Joegoslavië en vanaf Klagenfurt met de trein verder moet. Ook dat nog! Het is vanzelfsprekend niet aanlokkelijk naast een doodzieke man te zitten, maar moet ze nu opzettelijk zo geanimeerd met de eerste de beste een ge sprek voeren of ze hem al jaren kent? Het verhaal dat je, zodra je maar vaste grond onder de voeten hebt, weer helemaal de oude bent, gaat voor hem niet op. Hij voelt zich ook gedurende de treinreis nog allesberoerdst. Dien daarentegen is zo op gewonden of ze even met de auto naar de stad gereden is. Tbrwijl hij, zodra ze bij hun hotel aangekomen zijn, zich van louter el lende op bed laat vallen, staat ze al op het balkon, rinkt het ruime uitzicht over het le vendige meer met volle teugen in. 'Je móet er straks uitkomen, Fred', schalt haar hoge stem. 'Ga desnoods op de luie stoel op het balkon liggen. De frisse lucht zal je goed doen'. En op haar horloge kijkend: 'Weet jij ook waar ergens mijn zwempak zit? Ik duik nog even het meer in. Hoe vind je het, Fred, dat we een eigen zwembad hebben? Zou je echt ook niet een duik nemen? Op het gazon vlak aan het water kunnen we daarna iets drinken'. Hij voelt zich te ziek om veel tet antwoor den. 'Laat me maar rustig liggen, Dinie. Het spijt me voor je, maar ik kom er de eer ste uren echt niet uit. Tbe! Doe de overgor dijnen dicht, wil je?' 'Eerst mijn zwempak uit de koffer vissen! Ik ben zo weg, hoor! Och heden! Als een man ook maar iets heeft, denkt hij min stens dat hij het hoekje omgaat'. En hem met haar badhanddoek toewuivend: 'Ik zie je straks dan wel. Slaap maar wat! Je hebt je veel te veel van streek gemaakt; dat is al les'. 'De gordijnen!' zegt hij nog. Maar ze is al weg. Voorzichtig, om niet weer te hoeven overgeven, draait hij zijn gezicht naar de muur. Hij voelt zich te beroerd om uit bed te komen en ze zelf dicht te schuiven. Wat kan het hem op dit ogenblik nog schelen? Velden met zijn mondain gedoe is aan Dien ten volle besteed. Ze buit de dagen tot laat in de avond uit. Zwemmen, zich op het gras veld van hun hotel bruin laten branden, wat flirten met een paar andere gasten van het hotel en 's avonds al gauw zonder Fred dansen in een van de duurste hotels. Een Hollandse familie, die ook in hun hotel lo geert, heeft hen meegevraagd. Fred, die de tweede avond zo intens van de zonsonder gang aan het meer genoten heeft, wordt nu, of hij wil of niet, meegesleept naar een te warme zaal, waar je amper plaats hebt om te zitten. Zo slecht als hij er zich op zijn ge mak voelt, zo geniet zijn vrouw ervan. De volgende avond wil ze hem er weer heen slepen, maar hij is er niet toe te bewegen. (wordt vervolgd) vroeger tijden uitzagen. De ex positie wordt geopend door historisch geograaf en docent aan de RSG Professor Zeeman, F. Beekman om ongeveer 16.00 uur. NIEUWERKERK Stichting Welzijn Ouderen Op vrijdag 20 maart wordt in het gemeentehuis te Nieuwer- kerk een vergadering gehou den van het algemeen bestuur van de stichting Welzijn Oude ren. Op de agenda staat behal ve een huishoudelijk gedeelte een bespreking van de concept begroting 1993 en een verslag van overleg dat is gevoerd met de stichting Jeugd. De vergade ring begint om 14.00 uur. BRUINISSE Discjockey verkiezing Op zaterdag 21 maart wordt in de Bruse jeugdsoos de Pul de discjockey van het jaar 1992 ge kozen. De winnaar van vorig jaar. Peter Willemse, doet dit jaar niet mee aan de verkiezin gen, maar er zijn wel acht an dere kandidaten. Zij worden door een drie leden tellende ju ry beoordeeld op techniek, mu ziekkeuze, publieksgericht heid, presentatie en originali teit. Iedere kandidaat krijgt 25 minuten de gelegenheid om zich te presenteren. Dit jaar kan ook het publiek door mid del van een formulier zijn voor keur duidelijk maken, Voor de winnende discjockey is een be ker beschikbaar plus een vaste plaats op de discjockeylijst van de Pul. Ook voor de kandida ten die op de tweede en derde plaats eindigen zijn bekers be schikbaar. De zaal gaat open om 19.30 uur en de prijsuitrei king is om 23.00 uur. GOES Gastgezinnen gezocht voor buitenlandse scholieren Op initiatief van AFS Inter- kulturele Programma's wordt op donderdag 19 maart in hotel Dinsdag 17 maart NEDERLAND 1 10.00 uur Vrouw zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.10 uur In de voetsporen van Jac. P. Thijsse, natuurfilmse rie. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.08 uur Het kleine huis op de prairie, Amerikaanse serie. 17.00 uur Kinderkrant, kinder magazine. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur 50 kamers, jongeren magazine. 18.35 uur Blackout, spelpro- gramma. 19.03 uur Op weg naar Avon- lea, serie. 19.50 uur Mijmeringen, over denking van prof. dr. W. J. Ou- weneel. 20.00 uur Journaal 20.24 uur 50 jaar Groene Baret ten, portret van het 50 jaar ge leden opgerichte Korps Com mando Troepen. 21.18 uur Tijdsein 2, actualitei tenmagazine. 21.50 uur Een glimp van God, portret van de kunstenaar Charlie Mackasy. 22.15 uur Waarheen is uw vlucht? Reportage over Joe goslavische vluchtelingen. 22.40 uur Antenne: Joegosla vië, documentaire over Joe goslavië. 23.30 uur Muren van mijn hart, praatprogramma over mense lijke identiteit. 23.55 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.02 uur Bobobobs, tekenfilm serie. 17.31 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Dubbeldekkers, se rie. 18.41 uur Daar komen de schut ters, comedyserie. 19.13 uur Vijf tegen vijf, spel- programma. 19.40 uur De baas in huis, Ame rikaanse comedyserie. 20.09 uur Meer moet dat niet zijn, -13-dèlige serie1 niet Urba- nus, Goedele Liekens en Wer- ther van der Sarren. 20.36 uur De verleiding, 16- delige serie over de wereld ach ter de reclame. 21.13 uur Tien voor taal, spel- programma. 22.00 uur Achter het nieuws, actualiteitenmagazine. 22.35 uur Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. 23.05 uur Impact, documentai re-serie. 23.53 uur Museumschatten. 00.06 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Warreltaal, af. 21. 10.30 uur West-Europa en Noord-Amerika vergeleken, afl. 2. 11.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 21. 16.55 uur Ca va, Frans voor be ginners, afl. 4. 17.25 uur Pronto, Italiaans voor beginners, afl. 8. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Het klokhuis 19.00 uur Jongens van het vrouwenkerkplein, documen taire over hedendaagse stads jongeren. 19.30 uur Het gezicht van Ne derland, serie portretten van Nederlandse gemeenten. 19.45 uur Hoogstandjes, van daag: de draadloze telegrafie van Marconi. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Recht voor z'n raab: Blinde woede, tv-spel. 20.55 uur Jansen Co, muziek programma. 21.43 uur 100 Meesterwerken, serie kunstbeschouwingen. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio Sport Jour naal 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. 23.15 uur Computers in het pri mair onderwijs, afl. 4. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie 14.31 Europese verhalen, 6- delige animatieserie. Afl. 3. 15.00 uur Biologie, tekenfilm serie. Afl. 5. 16.10 uur Der kleine Grenzver- kehr, Duitse speelfilm. 17.30 uur Plons, serie. 17.35 uur Liegebeest, 22-delige kinderserie. 17.50 uur Duupje, vandaag: Bruin. 17.55 uur Tik tak, afl. 76. 18.00 uur Journaal 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Top Score, spelpro- gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Undercover, docu mentaire. 21.30 Married with children, Amerikaanse comedyserie. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur De jaren van vreugde en verdriet: 1940-1960, 13- delige documentaire serie over de periode die de basis vormde voor onze welvaartsmaat schappij. Afl. 11. 23.20 uur Coda, Fantasiestuk nr. 3 opus 73, van R. Schumann uitgevoerd door Alain Franco, piano en Hans Mannes, cello. BRT 2 18.50 uur Journaal 19.00 uur Europese verhalen, 6- delige animatieserie met sprookjes uit zes Europese lan den. Afl. 4. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Programma van de Socialistische Omroep. 20.30 uur National Geogra phic, documentaire serie. 21.30 uur Journaal en sport 22.00 uur Nacht van de vos, Amerikaanse tv-film. MAASTRICHT - Het zeege zicht ,,De Zeven Provinciën" van Lieve Pietersz. Verschuier heeft dit weekinde tijdens de European Fine Art Fair in het Maastrichtse MECC driekwart miljoen gulden opgebracht. Dit maakte de organisatie van het evenement zondag bekend. Dit weekeinde trok de kunst beurs, die nog een week duurt, al 12.000 bezoekers. Bijna 70 ouderen namen deel aan het klaverjasfestijn van de ANBO-Nieuwerkerk. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - „Het mooie van klaverjassen is dat je enkel om de sport speelt. Het is altijd spannend want iedereen vecht om eerst te worden en bij kla verjassen kun je elkaar niet belazeren, want iedereen zou het zien als je dat zou proberen". De heer J. A. Dorst uit Dreischor onderbrak een bezoek aan zijn dochter in Enschede om te kunnen deelnemen aan het klaverjasfestijn voor ou deren dat zaterdagmiddag plaatsvond in het Dorpshuis te Nieuwerkerk. Het evenement werd voor het derde achtereenvolgende jaar georganiseerd door de afdeling Nieuwerkerk van de ANBO (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen). De afdeling heeft een speciaal comité Kla verjasfestijn in het leven geroe pen om het evenement jaar lijks op touw te zetten. ,,We doen dat omdat er onder oude ren veel kaartliefhebbers zijn", aldus de voorzitter van de afde ling Nieuwerkerk van de AN BO A. de Winter. Die belangstelling voor het kaartspel klaverjassen bleek ook uit de opkomst. Bijna 70 ouderen vanuit heel Schouwen- Duiveland kwamen naar Nieu werkerk om aan het evenement deel te nemen. Een aantal waarmee de belangstelling van de afgelopen twee jaar werd geevenaard. ,,Er komen altijd ongeveer evenveel ouderen". Natuurlijk werd het evene ment ook gebruikt om de on derlinge contacten aan te halen tussen mensen die elkaar maar af en toe zien. „Maar een gezel lig praatje houdt men alleen in de pauzes. Het grootste deel van de middag wordt er heel fanatiek gekaart". Dat kaarten gebeurde in drie rondes. „Ik heb een beetje moeten gokken, want ik kreeg vandaag niet zulke goede kaar ten en dan moet je wat risico nemen", aldus de heer Dorst. Bij de heer J. Eerland uit Nieu werkerk verliep alles wel naar wens want hij kwam zaterdag over drie rondes met de beste resultaten uit de bus. De 5427 punten die hij bijeen kaartte bleken goed genoeg voor een eerste prijs. Daarmee mocht de Nieuwerkerker ook de wissel beker overnemen van me vrouw J. Schenk uit Burgh- Haamstede die in 1991 het kla verjasfestijn won. Omdat hoofdscheidsrechter C. Slabbekoorn uit Brouwersha ven vanwege een aanrijding met zijn auto op het laatste mo ment werd verhinderd het eve nement bij te wonen, werd zijn taak overgenomen door de heer De Winter. Hij overhandigde de beker aan de eerste prijswin naar. De tweede prijs was voor M. Matthijsse uit Nieuwer kerk. Het evenement werd ook bijgewoond door de heer R. van der Weide van de stichting Welzijn Ouderen. Tbr dekking van de onkosten werd tijdens de pauze een ver loting gehouden waarvoor de middenstand yan Nieuwer kerk prijzen beschikbaar stel de. Volgens de neer De winter is het de bedoeling om van het klaverjasfestijn een jaarlijks terugkerend evenement te ma ken. Het evenement wordt steeds in de maand maart ge houden in het dorpshuis te Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - Ongeveer veertig belangstellenden kwamen zaterdagavond naar de Muziekschool in Zierikzee waar het vijfde concert in dit seizoen van de stichting Ars Musica plaatsvond. Het con cert werd verzorgd door de sopraan Francine Fregeres, de fluitiste Hanni Barendrecht en de pianist Wim Boer. Zij presenteerden liederen van Schubert, Schumann, de Noorse componist Carl Nielsen, Debussy en Manuel de Falla. (Foto: Joop van Houdt). Tbrminus te Goes een voorlich tingsavond gehouden voor mensen die gedurende een jaar een buitenlandse scholier in hun gezin willen opnemen. Voor het schooljaar 1992/1993 bereidt AFS de komst naar Ne derland voor van 130 jongeren uit Puerto Rico, Nieuw Zee land, Zweden, Italië, Portugal en Amerika. Hun leeftijd va rieert van 16 tot 18 jaar en het is de bedoeling dat ze hier in Nederland de middelbare school bezoeken. AFS betaalt de overtocht, verzekeringen en alle schoolkosten. Een gastge zin zorgt voor kost en inwo ning. Belangstellenden worden nader geïnformeerd tijdens de bijeenkomst in Terminus die om 20.00 uur begint. MIDDELBURG Zeeuws Licht Op vrijdag 20 maart wordt in Middelburg de bundel Zeeuws Licht gepresenteerd. Het be treft een boekje met proza en poëzie van Zeeuwse auteurs dat werd samengesteld door de redactie van Zeelands enige li teraire tijdschrift Ballustrada. De aanleiding hiervoor was het vijf-jarig bestaan van het tijd schrift dit jaar. In de bundel Zeeuws Licht zijn bijdragen opgenomen van onder andere Rinus Ferdinandusse, Andreas Oosthoek en Wim Hofman. Heilige Doop De waarde van de Heilige Doop. Dat is het onderwerp waarover wordt gesproken tij dens een bijeenkomst van de afdeling Zeeland van de Con fessionele Vereniging in de Ne derlands Hervormde Kerk. Het onderwerp wordt behan deld door ds P. J. Stam uit Kat wijk. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 1 april in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat te Middel burg en begint om 19.45 uur. Zowel leden van de vereniging als andere belangstellenden zijn welkom, de toegang is gra tis. BIJ GEBOORTEKAARTJES Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne geboortekaartjes, en wij plaatsen de geboorteaankondiging gratis* bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Uw gezinsuitbreiding is pas kompleet met geboortekaartjes van: drukkerij lakenman ochtman Jannewekken 11 Zierikzee Tel. 01110-16551 Geldig van 1 februari tot 30 april 1992 A 4 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4