uw mm m Concert Zierikzeese harmonie trekt 300 muziekliefhebbers Geslaagd straofeest Scharendijke ondanks magere opkomst ruiters 0 1 SCHOUWEN-DUIVELAND tg r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? drukkerij lakenman ochtman bv Voorzitter H. Asma: Het gaat de goede kant op met Kunst en Eer Ook recreatie-seizoen is weer begonnen Dodelijk ongeluk Etalage ruit op Havenpark ingegooid van oeveren reizen GRATIS 1 I- dé krant van schouwen-duiveland! ERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 16 MAART 1992 148e JAARGANG NR 25120 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN QRCJTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Het leerlingenenensemble in actie. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het gaat goed met de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee. Eigenlijk gaat het maar op een front minder goed en dat betreft de repetitieruimte. Dat is in een notedop geschetst het wel en wee van Kunst en Eer. Zaterdagavond werd de jaarlijkse uitvoering van de harmonie bezocht door naar schatting 300 muziekliefhebbers. Tijdens het concert werden ook twee leden van Kunst en Eer in het zonnetje gezet vanwege hun muzikale jubi- lieum. Trombonist J. Lems werd geëerd vanwege het feit dat hij al zeventig jaar actief is in de muziek. Tu- bist H. Koper werd in de schijnwerpers gezset van wege zijn 40-jarig jubileum. Kunst en Eer had het zichzelf zaterdag niet gemakkelijk ge maakt. Men had op zeker kuh- nen spelen door nummers te spelen die men als het ware met de ogen dicht zou kunnen spelen, maar in plaats daarvan werden bijna stuk voor stuk nummers ten gehore gebracht die hoge eisen stellen aan zo wel de muzikanten individueel ook aan de muzikanten als col lectief. Op wat kleine, bijna te verwaarlozen, dissonnanten na verging het de muzikanten uit stekend. Na het Zeeuws Volkslied werd het fraaie Song of Freedon ge speeld. Vervolgens zette men aan voor het uit vier delen be staande A little concert suite. Een stuk waarin in feite alles te horen was; van plechtig en gedragen tot snel en luchtig. Het concert van het harmonie- corps werd afgesloten met het muzikale verhaal van Fiefour- niek, het kleine mannetje met de flaporen en het wipneusje dat de mooie Rosita voor zich probeert te winnen maar op dat romantische pad allerlei voetangels en klemmen tegen komt. Leerlingen-ensemble Vervolgens ^verd het podium vrijgemaakt voor het leerlin gen-ensemble. Zij gingen van start met de juniorenmars, ge volgd door de Purcellian Suite van Frank Wright. Na het In terludium in een arrangement van W. Houtvast werd het con cert van het leerlingen ensemble onder leiding van Adrie de Vos afgesloten met Michel van Delft's I Pray for the power of love. Peter van der Schee soleerde in dat laatste nummer op trompet. Na de pauze werd voordat het optreden van het tamboercorps begon tijd vrijgemaakt voor de huldiging van jubilarissen Lems en Koper. Op het pro gramma stond als eerste werk van het tamboercorps Bagatel- la, maar in plaats daarvan werd het nummer Marche Ac- centué, waar men eerder tij dens een concours hoog mee scoorde, gespeeld. Vervolgens moesten de tamboers alle zei len bijzetten voor het werve lende Whirlwind. Als derde nummer werd ge speeld J. Leblancs Stokken- mars. Het optreden van het Tamboercorps werd afgesloten met het bekende Drumfestival Brazil. Daarna werd het tijd voor de apotheose. Na het door het harmonie- en tamboercorps gezamenlijk gespeelde Post- Horn march speelde het har moniecorps achtereenvolgens Cabaret, United Nations Rhap sody en Les miserables. Een waardig slot van een gedenk waardige avond in de Concert zaal in Zierikzee. De leden hadden zich, zo stond in de aankondiging te lezen, terdege voorbereid en dat bleek ook overduidelijk tij dens de uitvoering in de con certzaal. Klein minpuntje was dat de tekst en uitleg van lady speaker Saskia Eggink vanwe ge een niet optimaal afgestelde geluidsinstallatie niet altijd goed te verstaan was. Maar dat deed niets af aan de hiuzikale prestaties van zowel harmonie, tamboercorps als het leerlin- gensensemble. Naast de wekelijkse repetities waren er in het afgelopen jaar weer tal van openbare optre dens hetzij in de vorm van een mars, een concert of een optre den van het tamboercorps. Hoogtepunten voor Kunst en Eer in het afgelopen jaar vorm den de deelname aan verschil lende concoursen. Volgens het jaarverslag van de harmonie was er ook dit jaar helaas weer sprake van een slechte op komst voor een aantal mars optredens. „Optredens met een geringe bezetting leiden tot minder goede muzikale presta ties en dat heeft weer tot ge volg negatieve reacties van hef publiek", aldus het jaar verslag. „Slechts met inzet van eenieder kunnen we tot goede muzikale prestaties komen". Groei Zoals voorzitter H. Asma in zijn welkomstwoord ook me moreerde kan Kunst en Eer zich gelukkig prijzen met de belangstelling. In de loop van het jaar haakten 15 leden af, maar daar staat tegenover dat zich 21 nieuwe leden aanmeld den. Kunst en Eer telt nu alles bij elkaar 91 leden en dat strekt tot tevredenheid. Wel heeft men nog enkele zaken op het verlanglijstje staan. Op de allereerste plaats staat, zoals bekend mag worden veron dersteld, een goede oefenruim te. De huidige oefenruimte in de voormalige RSG aan de Manhuisstraat gaat verdwij nen en men is nog in overleg met de gemeente Zierikzee over vervangende oefenruimte. Op het verlanglijstje verder concert-kleding voor het leer lingenensemble. SCHARENDIJKE - Het aantal ruiters dat meedeed aan het traditionele straofeest in Scharendijke liet te wensen over, maar de publieke belangstelling voor de aloude traditie en alles wat daarmee ge paard gaat was er niet minder om. In de vernieuwde Dorpsstraat werd het ringsteken te paard gadegesla gen door een behoorlijk aantal belangstellenden dat de kille wind trotseerde. De ruiterstoet werd in de Dorpsstraat verwelkomd door burgemeester W. den Boer van Middenschouwen. kort welkomstwoord blij te zijn met de grote publieke be langstelling. Ook richtte hij een woord van dank tot deZon- nemairse muzikanten. „Ik ben blij dat jullie er ook weer bij zijn. Als ik het goed heb zorgen jullie al sinds 1964, met wat tussenpozen voor de muziek tijdens het Straofeest in Scha rendijke", aldus Hubregtse. Ook zette hij de oudste, en te vens een van de meest trouwe deelnemers, de 84-jarige heer Geleijnse in het zonnetje Nieuw seizoen Vervolgens werden strao- ruiters en publiek toegespro ken door burgemeester W. den Boer. Eerder was hij al present bij het straofeest in Ellemeet en toen was het weer nog beter. vervolg pagina 2 Eerder deze week zag het er naar uit dat het straofeest in Scharendijke letterlijk en fi guurlijk in het water zou val len. De weerberichten voor het weekeinde waren weinig hoop gevend en wellicht is dat ook de reden geweest waarom vier ruiters zich enkele dagen voor de strao-viering afmeldden bij het strao-comité. Gelukkig voor hen die wel meereden viel het mee met het weer. Het bleef droog en af en toe reed men zelfs onder begeleiding van een waterig zonnetje. Keuring Omstreeks 12.00 uur verzamel den de ruiters zich met hun voor deze speciale gelegenheid feestelijk versierde paarden in de Dorpsstraat waar een des kundige jury klaarstond om de creatieve uitspattingen van de strao-ruiters te beoordelen. Daarna vertrok men richting strand voor het traditionele wassen van de paardevoeten nadat de dieren een winter lang op stal hadden gestaan. Een tussenstop werd gemaakt bij De Wijde Wereld van de fa milie Ketting waar de strao- ruiters een verfrissing tot zich konden nemen en waar de paarden even op adem konden komen. Ondertussen werd in de Dorpsstraat een wedstrijd ringsteken te fiets gehouden voor de jeugd tot en met 12 jaar. Bij terugkomst in het dorp werd de ruiterstoet zoals gebruikelijk opgewacht door muziekvereniging Nut en Uit spanning uit Zonnemaire die al jaren zorgt voor de muzikale omlijsting van het strao-feest in Scharendijke. Na een muzikale rondgang be landde men uiteindelijk }n de Dorpsstraat waar men werd opgewacht door het publiek, strao-comité-voorzitter A. M. Hubregtse en burgemeester Den Boer. Hubregtse zei in een Slechts enkele strao-ruiters waagden zich op het strand. (Foto: Joop van Houdt). Muziek is de medicijn van de geest. Logan Veel bewolking HET WEER Vooral vannacht wat regen of mot regen. Minimumtemp. ongeveer 5 graden. Middagtemp. tussen 10 graden aan zee en 14 graden in het zuiden van het land. Overwe gend matige zuidwestelijke wind, kracht 3 4. DANSEN VOOR GREENPEACE In dansschool Janvier werd twaalf uur achter elkaar gedanst ten bate van Greenpeace. KOSTUUMSTUK De toneelvereniging Schouwspelers presenteerde het kostuumstuk Rijtuig 2114. KLAVERJASFESTIJN Ongeveer 70 ouderen namen deel aan het ANBO- klaverjasfestijn in Nieuwerkerk. SPORTMAN VAN HET JAAR Leon van der Wielen werd gekozen tot sportman van het jaar. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's SIRJANSLAND - De 21- jarige L. N. van der Ha ve is om het leven geko men bij een eenzijdig auto-ongeluk dat in de nacht van vrijdag op za terdag plaatsvond op de Bredeweg nabij Sirjans- land. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 01.00 uur toen de jeugdige Ooster- lander als bestuurder van een personenauto over de Bredeweg reed komende vanuit de rich ting Sirjansland. Door onbekende redenen raakte hij met de auto in de rechterberm van de weg waarna het voertuig over de weg schoot en te gen een links naast de Bredeweg staande boom tot stilstand kwam. De bestuurder overleed ter plaatse. Het voertuig waarin hij reed was ge heel vernield en werd wegesleept. ABERDEEN - Een ongeluk met een helikopter bij een olie platform in de Noordzee heeft in de nacht van zaterdag op zondag zes passagiers het leven gekost. Vijf passagiers zijn ver mist en zes andere zijn gered, aldus een woordvoerder van de oliemaatschappij Shell. ZIERIKZEE In de nacht vai. vrijdag op zaterdag werd de etageruit van een modewinkel op het Havenpark te Zierikzee ingegooid. De vernieling vond plaats om ongeveer 03.30 uur door onbe kend gebleven vandalen. De benadeelde is mevrouw K. uit Zierikzee. Voor zover kon wor den nagegaan wordt uit de winkel niets vermist. Advertentie nmm REISBUR0 VANÖEVEREN L/MW Dam 3. tel. 01110-15036/12319 Nu reeds vap uw vakantie GENIETEN Dat kan 5 dagen „op zicht" VIDEO-bank van diverse po pulaire bestemmingen, zoals: Aruba, Curapao, Flori da, Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote/Fuertaventura, Mallorca, Benidorm, Algar- ve, Lloret de Mar... enz. goedverzorgd, wnkegHtotdndl Poiitx» II «100 AA Zitnkm Blijf op' de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een- kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr., adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1