Ouwerkerk Blazerjasje niet weg te denken uit de nieuwe collectie van Holty Mode grote uitverkoop nu 10-30% korting PULSAR (On)gehoord streeknieuws Gehoord Combinatiekleding, natuurlijke materialen en groente en fruitkleuren VRIJDAG 13 MAART 1992 NR 25119 6 ZIERIKZEE - Elke veertien dagen wordt in de vrijdageditie van de Zierikzeesche Nieuwsbode een bloemlezing van meningen van lezers gepu bliceerd. Het gaat daarbij om reacties van le zers op eerder in de krant gepubliceerde stellin gen. De redactie vraagt de lezer, u dus, te reageren op een aantal stellingen. Onder het kopje 'Gehoord' wordt een stelling aan de lezer voorge legd. Voor alle duidelijk heid; het gaat daarbij niet om de mening van de redac tie. Zoals het kopje 'Ge hoord' al aangeeft gaat het om uitspraken die je op straat, in de wandelgangen of aan de borreltafel hoort. Wij nodigen zowel hen die zich helemaal kunnen vin den in een uitspraak als zij wier haren te berge rijzen bij het lezen van een stel ling uit om, liefst schrifte lijk, te reageren. Uw bij voorkeur niet al te lange reactie kunt u sturen naar de redactie van de Zie rikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik- zee onder vermelding van '(on)gehoord. U kunt ook bellen; 01110-16551. Zegt u het maar. Maak van uw hart geen moordkuil. Wij wach ten uw reactie met spanning af. Onderstaand een nieuwe stelling waarop wij u vra gen te reageren. 'Het is een goede zaak dat het ZWN-loket gesloten wordt. Het kost de ZWN handen vol geld'. ZIERIKZEE Goed Nieuws Club Op woensdag 18 maart wordt in het buurt- en clubhuis De Lichtboei weer een Goed Nieuws Club gehouden. Het betreft een evenement voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Tijdens de bijeenkomst wordt gezongen, geknutseld, een spel gespeeld en uit de Bij bel voorgelezen. Dit alles on der het thema samen delen. De Goed Nieuws Club begint om 14.00 uur. Themamiddag PCOB De Protestantse Christelijke Ouderen Bond Schouwen-Dui- veland houdt op donderdag 19 maart om 14.00 uur in de Drie hoek te Zierikzee een thema middag. De heer L. Quant, pen ningmeester van het Platform Senioren Woonconsumenten Schouwen-Duiveland, zal aan de hand van te verstrekken te keningen en tekst een lezing houden over de actuele plan nen om op diverse plaatsen in de regio complexen service woningen te bouwen. Leden én belangstellenden zijn welkom op de bijeenkomst. Voorts zal er op dinsdagmiddag 31 maart te beginnen om 14.00 uur in de Driehoek te Zierikzee, door de activiteitencommissie weer een contact-spelmiddag gehou den worden. Problemen rijbewijs Op donderdag 26 maart houdt de afdeling Schouwen-Duive land van de Diabetes Vereni ging Nederland (DVN) de jaar lijkse ledenvergadering in het Huis van Nassau. Naast een huishoudelijk gedeelte omvat de vergadering een lezing over de diverse aspecten van auto rijden door mensen met een li chamelijke handicap. Het on derwerp wordt toegelicht door twee deskundigen van het Cen traal Bureau voor Rijvaardig heidsbewijzen (CBR) te Rijs wijk. Behalve leden van de DVN zijn ook andere belang stellenden welkom op de avond. Aanvang 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Sociale vernieuwing Op initiatief van de Tberus- tingscommissie Gereformeerd- Hervormd Schouwen-Duive land, het Deputaatschap Alge meen Diakonale Arbeid van de Gereformeerde Kerken in Zee land en de stichting Gerefor meerd Sociaal Centrum voor Zeeland wordt op woensdag 25 maart in Haamstede een bij eenkomst gehouden over socia le vernieuwing. Het onderwerp wdrdt ingeleid door de voorzit ter van het Deputaatschap voor algemene diakonale arbeid in Zeeland, C. Urbanus. De bij eenkomst is vooral bestemd voor ouderlingen, diakenen en geïnteresseerde gemeentele den. In de Gereformeerde kerk aan de Hogezoom, aanvang 19.30 uur. BRUINISSE Helpt Elkander De leden van de Hervormde vrouwenvereniging Helpt El kander in Bruinisse gingen af gelopen dinsdagavond op be zoek bij de ouderen in verzor gingshuis In 't Opper. Directri ce mevrouw N. J. Bal noemde in haar welkomstwoord deze visite een goede gewoonte en traditie. De presidente mevrouw N. de Korte-Padmos sprak de vele aanwezigen toe, ook diegenen die op hun kamer meeluister den, en ging daarna voor in ge bed. Mevrouw J. Stouten-Beve- lander hield een meditatie naar aanleiding van Johannes 15 1-7; „Zonder Mij kunt gij niets doen". Zij behandelde het ontstaan van de Biddag en hoe die dag in vroeger eeuwen werd ge vierd. In deze tijd met al zijn techniek staat de mens cen traal. Zij wees haar hoorders het maar hoger te zoeken en wel bij de Heere van de schep ping. Tbr ere van het 45-jarig jubileum van de vrouwenver eniging kreeg iedere bewoner een bladwijzer aangeboden met een tekst en een afbeel ding van het bejaardentehuis. Na de pauze met koffie en een traktatie van de bewoners la zen enkele dames gedichten of verhalen en zong men vader landse liedjes. Mevrouw P. Verspoor-Stoel be sloot met het verhaal: De zo mer is lang. Mevrouw Stouten- Bevelander sloot deze gezellige avond af met het zingen van Psalm 121 en dankgebed. Na mens de bewoners bedankte de 92-jarige mevrouw Stuy, die het programma van deze avond nog qens de revue liet passeren. Zij wenste de vereniging nog FOTO JOOP VAN HOUDT vele goede jaren toe en hoopte op een weerzien tijdens een volgende ontmoeting. GOES Koffieconceert Op zondag 22 maart vindt in de Prins van Oranje te Goes een koffieconcert plaats dat wordt verzorgd door de troubadour Engel Reinhoudt en de volks muziekgroep Ambras uit Hulst. Het betreft een try-out van een repertoire dat dit na jaar op CD wordt uitgebracht. Het concert begint om 12.00 uur. KAPELLE Orgelconcert Op zaterdag 21 maart vindt in de Hervormde kerk te Kapelle het eerste in een serie concer ten plaats. Het gaat om een or gelconcert dat wordt gepresen teerd door de vaste organist van de kerk, Henk G. van Put ten, Op het Batz-Witte orgel speelt hij werken van Bach, Kellner, Rheinberger, Saint- Saens, Post en Vierne. Het con cert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Informatiedag Op zaterdag 28 maart wordt in Middelburg een informatiedag gehouden over thuishulp voor jonge kinderen met een ver standelijke handicap. De bij eenkomst wordt georganiseerd door de kern Zeeland van de stichting Down's Syndroom (SDS) die zich inzet voor kinde ren met die verstandelijke han dicap (mongooltjes). De thuis hulp waarover wordt gespro ken is gestoeld op wetenschap pelijke leest. Aan de hand van videobeelden legt de voorzitter van de SDS, ir E. A. B. de Graaf uit wat de mogelijkhe den zijn en op welke wijze ge werkt kan worden met de kin deren. Tenslotte presenteert de plaatselijke hulpverlening zich om aan te geven hoe ouders van een kind met Down's syn droom van daaruit geadvi seerd en begeleid kunnen wor den. De bijeenkomst vindt plaats in het Sociaal- Pedagogisch Dienstverlening scentrum aan de Singelstraat 9-11 en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Benoeming Drs H. B. Boudri is door het fu- siebestuur van de Bestuursaca- demie Zuid-Nederland be noemd tot directeur van dit in stituut. Zoals bekend worden de bestuursacademies Lim burg, Noord-Brabant en Zee land formeel samengevoegd tot de Bestuursacademie Zuid-Ne derland. ARNEMUIDEN Actieve vakantie De Stichting Recreatiewerk Zeeland (SRZ) biedt kans aan zo'n 250 recreatiewerkers om in de maanden juli en augustus op een actieve manier hun va kantie te besteden. De recrea tiewerkers dragen zorg voor een activiteitenprogramma op campings en andere toeristi sche projecten in de provincie Zeeland. Zij geven hieraan uit voering door het organiseren van activiteiten op het gebied van onder meer sport, spel, cul tuur en handvaardigheid. Naast het feit dat een groot aantal mensen in het recreatie- werk een amusante, zinvolle besteding van de vakantie ziet, blijkt het werk ook vaak aan te sluiten op de opleiding die ge volgd wordt. In samenwerking met die opleidingen probeert de SRZ een stage-aanbod te ontwikkelen. Vaak wordt het werk aangegrepen om ervaring op te doen die van pas kan ko men bij bij sollicitaties in het buitenland. Niet alleen het or ganiseren van activiteiten komt bij het werk kijken maar ook zaken als leiding geven, presentatie en klantvriende lijkheid. De vrijwilligers moe ten minimaal 18 jaar zijn en minstens twee weken in de maanden juli en augustus be schikbaar zijn. Enige werker varing op dit gebied is een voorwaarde hoewel er een trai- ningsweekeinde aan de werk periode voorafgaat. De vrijwil ligers ontvangen voor het werk een onkostenvergoeding van 140 gulden per week plus een vergoeding voor de reiskosten. Voor huisvesting wordt ge zorgd. Voor informatie en/of aanmelding: 01182-3310. UTRECHT - De Nederlandse Spoorwegen sluiten in juni zes tien onrendabele laad- en losplaatsen voor het goederen vervoer. Ie kleuren werden gecombi neerd in het zogenaamde green paradijs dessin, een exotisch bloempatroon uit het oerwoud. Dat kwam vooral tot uiting in kleding die was uitgevoerd in voile, een dunne zijdeachtige stof waarvan zeer elegante, vrouwelijke modellen werden gemaakt. Rokken en blouses in de dunne, soepele stof werden vaak gecombineerd met een blazerjasje in linnen. La vie en rose. Het leven door een roze bril zien wordt in de nieuwe mode heel letterlijk op gevat via kleding die is uitge voerd in allerlei tinten roze. Van zacht roze tot shocking pink, een hardroze kleur. In- grid droeg een legging met daarop een strakke T-shirt in een exotisch bloemenpatroon waarin allerlei rozetinten wa ren verwerkt. Kledingstukken waarover heen een knalroze, een shocking pink blazer werd gedragen. Ook in het thema la vie en rose, ftiaar dan veel zach ter was het chanelkostuum dat werd geshowd door Marina. Het klassieke pakje, afgewerkt met effen biezen, parlemoeren knopen en koperen kettinkjes is weer helemaal in. Carolien toonde via een rok/blouse en semble in luchtige voile dat de roze kleding ook heel mooi is voor een feestelijke gelegen heid. Op de plooirok van soe pele stof droeg zij een vloeiend getailleerd damast jasje met korte mouw. Pullovers met kabeldessins, zo als die in de dertiger jaren wer den gedragen op de Engelse cricket-velden, maken ook on derdeel uit van de nieuwe mo decollectie van Holty. Sevanja combineerde een witte kabel trui waarin bij de halsuitsnij ding een blauwe bies was ver werkt met een blauw/wit ge streepte legging waarop zij een wit/blauwe parka met veel koordjes droeg. AMSTERDAM - In de Amster damse Balie wordt op 18 maart een avond gehouden met en over de Duitse schrijver W.G. Sebald (1944). Publiciste Gerda Meijerink spreekt met hem over zijn onlangs in Nederland se vertaling verschenen roman „Melancholische dwaalwe gen". NIEUWEGEIN - Bij een brand in een schuurtje achter een wo ning aan de Kasteeldrift in Nieuwegein heeft de politie woensdagnacht het lijk van een nog onbekende man aange troffen. Advertentie Wegens OVERNAME op dames- en herenhorloges BINNENKORT Zilverep sieraden nu ongekend laag geprijsd Restant klokken en barometers tegen spot" prijzen DAM 10 - ZIERIKZEE Service en alle garanties worden gegarandeerd Sevanja met een legging in een dessin van felle kleuren met daarop een appelgroen T-shirt met su~ pergrote bloem. Erover droeg ze sportieve poplin coat. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - ,,Het blazerjasje is een uniek kledingstuk. Gedragen op een japon of rok geeft het een gekleed effect, in combinatie met een broek is het een spor tief kledingstuk". Ladyspeaker Gerda Heemskerk presenteerde donderdag tij dens de modeshows bij Holty Mode vele voorbeelden van de elegante en sportie ve kleding die in het komende voorjaar en zomer mode is. De modellen werden geshowd door Sevanja, Ingrid, Carolien en Marina. Ondanks de herfstachtige weersomstandigheden buiten was de belangstelling voor de drie gratis mode shows heel groot. ten onder meer enkele laqué swingers zien. Lakjassen in de Alijn, dus naar beneden toe wijd uitlopend waardoor het swingende effect ontstaat. De lakjassen waren zowel in fel rood, als zwartwit nopdessin en wit met zwarte biezen te zien. Andere voorbeelden van de sea-side kleding waren een door Ingrid gedragen korte zwart/wit gestreepte plooirok met daarop een lange felrode blazer. Ook lange T-shirts met een grote print op het voor pand, bermuda's, lange broe ken en parka's behoren tot het nieuwe, op de waterkant geïn spireerde modelijn. „De mode heeft dit jaar een streepje voor". Zo introduceer de Gerda Heemskerk een aan tal jeugdige modellen waarin streep en nopdessins waren uitgevoerd. Bijvoorbeeld een nop/streep pullover in zwart met felle kleuren die werd ge presenteerd door Sevanja. Zij droeg de trui op een strakke zwarte broek. Ook de leggings zijn deze zomer favoriet bij de jonge vrouw. Ze zijn uitgevoerd in allerlei felkleurige dessins, maar de mannequins lieten ook voorbeelden zien in zwart/wit streep. Op de leg gings extra lange T-shirts in ef fen felle kleuren met op het voorpand vaak een print of ap plicatie. Dat kleding in felle kleuren ook de iets oudere vrouw niet misstaat lieten Marina en Ca rolien via vele modellen zien. Zo showde Carolien een marine met felgroene combinatie be staande uit een effen marine trench-coat waaronder zij een marine strakke rok met twee loopplooien combineerde met een felgroen gebreid jasje waarop sportieve motieven wa ren geborduurd. Heel mooi was ook de kleding waarin fel- De nieuwe collectie werd ge presenteerd in diverse thema's die deze zomer actueel zijn. Zo als de high class society, kle ding in klassieke stijl met een vrouwelijke uitstraling die is gemaakt van een mooie kwali teit stoffen. Voorbeelden daar van waren twee combinaties in kiezel, een zacht grijsgroene marmerkleur, die werden ge showd door Marina en Caro lien. Marina droeg een blazer jasje in een fijn pepita ruitmo- tief op een strakke rok, terwijl Carolien een kiezelkleurige blazer in prince de galldessin combineerde met een effen- kleurige broek. De heel jeugdige mode werd gepresenteerd door Sevanja en Ingrid. Zij lieten voorbeelden zien van de sea-side mode. Sportieve kleding met een ma ritieme uitstraling waarin de kleuren zwart, rood en wit fa voriet zijn. De mannequins lie-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5