Commissie huiverig voor structurele subsidies UWKRANT SCHOUWEN-DUIVELAND r GEBOORTEKAARTJES? Felle reactie op plan om ambulancedienst bij Rode Kruis Ziekenhuis op te heffen Aantal jongeren drong sportzaal RSG binnen ■=1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I drukkerij lakenman ochtman bv Tijdens officiële overdracht twee nieuwe ambulances voor Schouwen-Duiveland Verdeeldheid over verzoek werkgroep schooïbiologie O 3 O 5 6 11 Aanrijding binnenstad Zierikzee dé krant van schouwen - duiveland! l60>-béhéj ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 12 MAART 1992 148e JAARGANG NR 25118 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ Jannewekken 11 Zierikzee Tel. 01110-16551 De twee nieuwe ambulances zijn voorzien van de meest moderne geavanceerde apparatuur. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - ,,Wij hebben hier de grootste moeite mee. We hopen dat dit slechte plan nooit realiteit zal worden". Mede namens de vijf andere gemeenten op Schouwen-Duiveland ageerde de burgemeester van Zierikzee, mr J. J. P. M. As- selbergs fel tegen het provinciale ambulance- en hulpverleningsplan voor de toe komst. Daarin wordt voorgesteld de „drie huidige ambulanceplaatsen op Schouwen-Duiveland (Zierikzee, Bruinisse en Haamstede) op te heffen en in plaats daarvan twee nieuwe ambulanceplaatsen te creëren in Serooskerke en Nieuwerkerk. De burgemeester liet zijn afkeuring daarover blijken in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis waar dinsdagmiddag twee splinternieuwe am bulances voor Schouwen-Duiveland werden overgedragen. Een voor de stand plaats bij het ziekenhuis in Zierikzee en een voor de standplaats Haamstede waar de stichting Rode Kruis Ambulancedienst Schouwen Westhoek actief is. Als voorzitter van het college van bestuur van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen nam burgemeester Asselbergs de sleutel van de nieuwe Zie rikzeese ambulance in ont vangst uit handen van de leve rancier, de heer A. J. Smeenk van de afdeling speciale voer tuigen van Nedam Automo bielmaatschappij Roermond bv. De sleutels van de andere ambulance werden uitgereikt aan de voorzitter van de Ambu lancedienst Schouwen- Westhoek, H. J. Linden. Het betreft twee voertuigen van het merk Mercedes Benz die zijn uitgerust met de meest moderne en nieuwe voorzienin gen op medisch gebied, zoals hdrtbewakingsapparatuur, een couveuse, elektrische bloed drukmeter en zuurstofappara- tuur. Het interieur in het am bulancegedeelte van de auto is naadloos uitgevoerd in ABS kunststof waardoor een grote mate van hygiëne kan worden bereikt. De ambulances kosten inclusief inrichting dan ook 225.000 gulden per stuk. Geld dat indirect wordt betaald door de ziektekostenverzekering. De voertuigen werden geleverd omdat de vorige ambulances vijf jaar oud waren, de gebrui kelijke levensduur voor een ambulance, en omdat met de nieuwe aanschaf een belang rijke kwaliteitsverbetering kon worden bereikt. Een kwaliteitsverbetering die volgens directeur patiënten zorg van de stichting Ooster scheldeziekenhuizen, A. F. R. van Opdorp heel belangrijk is voor Schouwen-Duiveland. „Je moet hier voortdurend laten blijken dat wij er alles aan doen om de medische voorzie ningen voor de eilandbewoners op een zo goed mogelijk peil te houden". Dat er desondanks nog wensen overblijven bleek ui^ de toespraak van de voor zitter van de Ambulancedienst Schouwen Westhoek, Linden. „Het blijkt dat er wel geld is voor een nieuwe auto en appa ratuur, maar wat daar niet wordt bijgeleverd zijn gediplo meerde mensen die de ambu lance kunnen bemannen". De ambulancedienst Schouwen Westhoek heeft momenteel acht mensen in dienst die in pi ketdienst werken. Dat wil zeg gen dat ze bij toerbeurt bereik baar zijn en worden uitbetaald al naar gelang het aantal ritten dat ze moeten maken. Men is op zoek naar 2 3 mensen met een verpleegkundige opleidihg die op deze wijze bij de stich ting willen werken. Uit reac ties van mensen van de stich ting bleek dat dergelijke men sen moeilijk te vinden zijn. Voor de ambulance die is gesta tioneerd bij het Rode Kruis Ziekenhuis bestaat dat pro bleem niet. De ziekenwagen wordt bemand door een chauf feur van de Technische Dienst en verpleegkundigen met een ambulance-opleiding die op de operatiekamer werken. De heer Linden voorzag dan ook in de toekomst een groei ende samenwerking tussen de ambulancediensten Schouwen Westhoek en Zierikzee. Mede met het oog daarop is de inrich ting van beide ambulances pre cies hetzelfde zodat ze uitwis selbaar zijn. Voorzitter Linden overhandigde op zijn beurt de sleutels van de nieuwe ambu lance aan chauffeur Piet Du- Burgemeester Asselbergs deed hetzelfde bij chauffeur Leo Noorddijk, een van de vier menden die bij toerbeurt de Zierikzeese ambulance bestu ren. Hij zei buitengewoon blij te zijn met de nieuwe hypermo derne ambulance met zijn gea vanceerde apparatuur en sprak de wens uit dat de hechter wor dende samenwerking met de Ambulancedienst Schouwen Westhoek op den duur zal re sulteren in een integratie. Dat zag de burgemeester meer zit ten dan de voorstellen in het ambulance- en hulpverle ningsplan Zeeland. „Het opheffen van de ambu lancepost bij het ziekenhuis is een zeer slechte ontwikkeling die het provinciaal bestuur ons hierin voorhoudt. Het perso neel van het ziekenhuis als be manning van de ambulance is een hele goede combinatie". Een combinatie die volgens As selbergs verdwijnt wanneer het provinciaal bestuur zijn plannen werkelijk zou uitvoe ren. „Wanneer de band tussen de ambulancedienst en het zie kenhuis wordt verbroken wei geren we als Stichting Ooster scheldeziekenhuizen om nog langer personeel beschikbaar te stellen voor de ambulance". De burgemeester bekritiseerde het provinciale plan ook omdat gebleken is dat 45 procent van de ambulanceritten vanuit Zie rikzee komt en 80 procent naar het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis gaat. „Wanneer de am- bualnce vanuit een standplaats in Nieuwerkerk moet komen duren vele ritten onnodig lang". Bovendien is het volgens burgemeester Asselbergs on nodige geldverspilling om in Nieuwerkerk en Serooskerke een nieuw onderkomen voor de ambulances te realiseren. Over enkele maanden wordt duide lijk of het provinciaal bestuur het plan al dan niet doorzet. ZIERIKZEE - 't Werd dinsdagavond op verschillende punten duidelijk dat de Zierikzeese commissie fi nanciën voorzichtig is met het toekennen van subsi dies die elk jaar terugkeren - de zogenaamde struc turele subsidies -. Hoe meer van dergelijke subsidies des te minder wordt de ruimte voor nieuw beleid en het opvangen van onverwachte tegenvallers. Dat de commissie nogal terug houdend is met het honoreren van structurele subsidieverzoe ken werd duidelijk toen het verzoek van de werkgroep schooïbiologie aan de orde kwam. Om het scholenwerk een wat hechtere basis te geven wil de werkgroep een coördi nator voor het vrijwilligers werk aanstellen die bovendien tot taak krijgt om de scholing en nascholing van schoolna- tuurgidsen te verzorgen. Om zo'n part-time coördinator aan te mogen stellen vraagt de werkgroep een jaarlijkse sub side van 9500,-. Daarnaast heeft de werkgroep nog zo'n 3500 gulden nodig voor het ont plooien van activiteiten die de deskundigheid bevorderen en voor het aankopen en ontwik kelen van lesmateriaal. Van meet af aan gaf het PvdA- commissielid D. van der Wek ken aan in te kunnen stemmen met dit verzoek. Eerder reeds had zijn fractie zich ook al in dergelijke bewoordingen uitge sproken. Wat hem betrof mag de werkgroep dit jaar nog reke nen op subsidie want „een sub sidie voor deze goede zaken is jp z'n plaats" vond de PvdA-er. Niet in de kou Zijn collega, mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA) vond dat ook. „We hebben al tijd geroepen dat ze goed en toekomstgericht werken en dan kun je ze nu niet in de kou laten staan" vond zij. Ook al is het een flink bedrag dat wordt gevraagd. Dat de werkgroep schooïbiologie goed en zinvol werk doet, daar twijfelde ook J. J. Geleijnse (WD) geen se conde aan. Maar desalniette min was die evenals wethouder L. J. van Gastel toch wat huive riger tegenover het verzoek. Dit omdat het hier om een sub sidie gaat die elk jaar terug keert. Eenmaal ja hiertegen ge zegd, dan is het nauwelijks nog mogelijk om hierop terug te komen. Problemen Dat kan volgens Geleijnse wei eens problemen opleveren wanneer bij de behandeling van de begroting voor 1993 blijkt dat Zierikzee er finan cieel niet al te best voorstaat. Om zich dan al in maart '92 verplichtingen aan te gaan voor 1993 vond Geleijnse wat al te voorbarig. Een mening die ook door .wethouder Van Gas tel werd gedeeld, want ook die waarschuwde ervoor om nu al beslag te leggen op het be schikbare geld in 1993. Geleijn se achtte het dan ook beter om de werkgroep vooralsnog te subsidiëren met 9500 voor het schooljaar '92-'93. Vervolgens kan dan tijdens de behande ling van de begroting voor 1993 worden bezien of verlenging ervan financieel mogelijk is. Er moet bovendien nog reke ning worden gehouden met een andere post die het besteedba re budget in 1993 ietwat ver mindert. Vorig jaar zijn er bij het streekarchivariaat twijfels gerezen over de juistheid van de huur die voor de ruimten in het Zierikzeese stadhuis moet worden betaald. Tbt nu toe moest immers ook worden be taald voor zolder en opslag ruimte. Deze huurprijs is vol gens wethouder Van Gastel al twaalf jaar geleden afgespro ken. Volgens een nieuwe bere kening zou de nieuwe huur prijs 7500,- gaan bedragen, tweeduizend gulden minder dan de huidige prijs, omdat volgens de nieuwe berekening alleen betaald moet worden voor het aantal vierkante me ters dat daadwerkelijk wordt gebruikt. Tegen het hanteren Van deze nieuwe berekening had de commissie geen be zwaar. Tafeltje Dek Je Eenstemmigheid was er ook bij de behandeling van het sub sidieverzoek van Th feitje Dek Je Zierikzee. De stichting heeft bij de gemeente aangeklopt voor een eenmalige en een structurele subsidie. De een malige subsidie van 8750,- is nodig voor het subsidiëren van de warme maaltijden met circa 1,50 gulden (voor '92 zal 1,40 gulden nodig zijn) en voor het vergoeden van de notaris- kosten nodig om als stichting verder te gaan. Wat de structu rele subsidie betreft wordt voor 1991 een bedrag van 2780,- gevraagd. Voor dit jaar is een bedrag van 2545,- nodig als tegemoetkoming in de alge mene kosten en de hogere be zorgkosten. Geen evangelie De commissieleden Van der Wekken en Bij de Vaate-Rozen daal gingen zonder meer ak koord maar iets kritischer bleek het liberale commissie lid Geleijnse te zijn. Hij vroeg zich af of er wel garanties wa ren dat de maaltijden na 1 mei voor zeven gulden geleverd kunnen worden. Uit informa tie was hem duidelijk gewor den dat die zekerheid er op dit moment nog niet is. „Het is geen evangelie dat het straks voor zeven gulden kan" hield hij de andere commissieleden voor. Subsidieverzoek Over het subsidieverzoek van de postduivenvereniging Zie- rick, nodig voor de verbouw van het nieuwe onderkomen in de Gravenstraat was de com missie snel uitgesproken. Deze vereniging kan wat de commis sie financiën betreft aanspraak maken op maximaal twintig mille. Daarvoor moet de ver eniging wel zoals iedere vereni ging eerst rekeningen indie nen. Dat de verbouwing in etappes zal gebeuren was voor de commissie geen enkel pro bleem. Met z'n drieën hadden ze daar wel begrip voor. Het geld, dat is noch kwaad noch goed, het ligt eraan 'wat men er mee doet. Spreekwoord Regen en veel wind HET WEER Veel bewolking en perioden met regen. Minimumtemp. omstreeks 6 graden. Middagtemp. ±8 graden. Westelijke wind, vrij krachtig of krachtig, 5 6, aan de kust en op het IJsselmeer hard of stormach tig, 7 8. TOERISME Seizoensverlenging centraal in werkplan van Stichting Streek VVV en Promotie Schouwen-Duiveland. VOORLICHTINGSPLAN De laatste fase voor het project Voorlichting aan Oude ren is ingegaan. BOEKENWEEK Boekenweek staat dit jaar geheel in het teken van exotisch Indonesië. SPORTVERKIEZING Zes genomineerden voor de Sportverkiezing 1991 worden voorgesteld. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Onder invloed van alcohol en drugs ZIERIKZEE - Mede door een melding van een oplet tende getuige is de politie er in geslaagd negen jon geren aan te houden die verantwoordelijk waren voor een inbraak in de gymnastiekzaal van de Re gionale Scholen Gemeenschap Professor Zeeman in Zierikzee Alle jongeren bekenden hun aandeel bij de inbraak. Zij drongen het schoolgebouw bin nen en gebruikten de sportzaal voor een bijeenkomst. Daarbij werden enkele kasten openge broken en een aantal kleine spullen gestolen. Onder invloed Uit de verhoren van de ver dachten bleek dat zij tijdens de inbraak onder invloed waren van alcohol en verdovende middelen. Acht jongeren wer den na verhoord te zijn weer vrijgelaten. Tfegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt. Een van de verdachten zit nog vast omdat uit het onderzoek is gebleken dat hij bij meerdere inbraken is betrokken geweest. Meer aanhoudingen Volgens de politie is het onder zoek nog niet afgesloten. Men verwacht dat nog meer jonge ren zullen worden aangehou den omdat zij betrokken zijn geweest bij de inbraak in de RSG. ZIERIKZEE - Dinsdagmiddag vond in de Hoge Molenstraat in Zierikzee een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. Het ongeluk gebeurde om on geveer 17.00 uur toen mevrouw L. uit Herkingen met een per sonenauto vanuit een uitrit de Hoge Molenstraat wilde inrij den. Door de straat reed de heer R. uit de gemeente Wester- schouwen met zijn auto. Hij zag de auto van mevrouw L. uTt de uitrit komen en remde. Me de omdat het wegdek nat was door de regen kon hij een aan rijding niet meer voorkomen. Beide voertuigen werden be schadigd, geen van de inzitten den werd gewond. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr.. adres postcode: plaats:. telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1