Normaal in Oost-Souburg Nieuwe Scorpio Wagon met verrassende styling Ars Musica concert met zang, fluit en piano Tineke Schouten in Zierikzee Bam Bam feestelijk geopend Van Woudenberg Zeeland b.v. Straofeest Scharendijke Meulblok verkoopt nu ook biologische groenten en fruit Kiekieres speelt tegen Stortbak uit Groningen DE NIEUWE FORD SCORPIO WAGON BIJ ONS TE BEWONDEREN In de Zeeuwse Muziekschool op zaterdag 14 maart Derde carosserievariant voor Europees topmodel WOENSDAG 11 MAART 1992 Advertentie Haringvlietplein 10, 4301 XG Zierikzee, tel. 01110-17216 AMSTERDAM - Paul Ackct, or ganisator van onder meer het North Sea Jazz-festival in Den Haag en Jazz Mecca in Maas tricht, gaat in Amsterdam een Rhythm-festival op poten zet ten. Het nieuwe muziekevene ment zal zich op 2, 3 en 4 juli voornamelijk gaan afspelen op en rond het Rembrandtplein. Het programma zal bestaan uit jazz, pop, Afrikaanse en Zuida- merikaanse muziek en ver nieuwende muziek. ZIERIKZEE - Op zaterdag 14 maart vindt in de zaal van de Zeeuwse Muziekschool aan de Poststraat 43 te Zierikzee het vijfde concert plaats van de Stich ting Ars Musica. Uitvoerenden zijn de sopraan Fran- cine Fregeres, de fluitiste Hanni Barendrecht en de pianist Wim Boer. Zij brengen een programma ten gehore met werken van Schubert, Schumann, Niel sen, Debussy en De Falla. Francine Fregeres, geboren te Vlissingen, begon haar studie aan het Rotterdams Conserva- toriu. Zij bekwaamde zich ver der in: middeleeuwse en renaissance-muziek in België, liedkunst in Salzburg (Oosten rijk), en opera in Italië. Zij zong in binnen- en buitenland met onder andere het Rotter dams Philharmonsich Orkest onder leiding Edo de Waart. In 1991 werkte zij mee aan een barok-opera-produktie in Frankrijk. Hanni Barendrecht studeerde aan het Rotterdams Conserva torium, bij Hubert Barwaser en Raymond Delnoye, onder wiens leiding zij het Solisten- diploma met onderscheiding behaalde. Zij zette haar studie voort in Duitsland bij K. H. Zöller en in Italië bij S. Gazzel- loni. Verschillende jaren was zij vaste replagante bij het Rot terdams Phïlharmonisch Or kest, waarmee zij diverse tour- nées maakte. Ook was zij gedu rende 12 jaar, tweede fluitiste bij het Nederlands Kameror kest. Sinds 1979 is zij docente hoofdvak Fluit, aan het Bra bants Conservatorium te Til burg. Wim Boer, geboren te Rotter dam, voltooide in 1991 zijn stu die Piano aan het Rotterdams Conservatoriu, bij Frans van Hoek. Aan hetzelfde instituut studeerde hij tevens af voor het hoofdvak Orgel. Wim Boer is momenteel als free-lance musi cus werkzaam, voornamelijk in de provincies Zeeland en Zuid-Holland. Het concert wordt geopend met een drietal liederen van Fransz Schubert. Vervolgens klinken van Schubert's bewonderaar, Robert Schumann, de 3 Ro manzen op. 94, in een versie voor fluit en piano, waarna van dezelfde componist de liederen-cyclus „Frauenliebe und-Leben" wordt uitgevoerd. In deze compositie van 8 liede ren, op tekst van de dichter Chamisso, schildert Schumann op onnavolgbare wijze, het le ven van een vrouw en haar ge voelens voor haar geliefde. Na de pauze volgt een uitvoe ring van de twee fantasiestuk ken op. 2 van de Noorse compo nist, Carl Nielsen, in een versie voor fluit en piano. Van geheel ander karakter is het werk van de Franse compo nist Claude Debussy. Van hem klinkt vervolgens .Pagodes" en „Soirée dans Grenade" uit ..Estampes" voor piano- en vervolgens Syrinx voor fluit- solo. Het programma wordt be sloten met de ..Siete Canciones populares Espanoles" van de Spaanse componist Manuel De Falla. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. SCHARENDIJKE - In de rij van Schouwse dorpen houdt Scharendijke haar Straofeest komende zater dag 14 maart. De ruiters en hun versierde paarden worden om 12.00 uur verwacht in de Dorpsstraat. Hier gaat de de jury met nauw keurige blik over tot de keu ring van de paarden en bepaalt zij welk dier het mooist is aangekleed". Om 12.30 uur vertrekt de ruiterstoet naar het strand voor het wassen van de voeten. Bij het paviljoen de Wijde Wereld van de familie Ketting wórdt een stop ge maakt om de paarden op adem te laten komen en zelf een drankje te nuttigen. Intussen wordt er in de Dorpsstraat om 12.45 uur ringsteken op de fiets voor de jeugd tot en met 12 jaar gehouden. Voorafgegaan door muziekgezelschap Nut en ont spanning uit Zonnemaire ver trekken de ruiters in colonne vanaf het parkeerterrein bij het sportveldencomplex voor een rondgang door het dorp. Met een korte toespraak ver welkomt burgemeester W. den Boer van Middenschouwen het gezelschap in de Dorpsstraat. Om 15.45 kunnen de ruiters to nen of zij ook op een paard kunnen ringsteken. Na afloop van dit evenement worden de prijzen uitgereikt. De organi satoren verwachten dat zich weer een behoorlijk aantal rui ters aanmeldt. De adressen om zich op te geven als deelnemer zijn: Irenestraat 3, telefoon 01117-2068 en Putmeetweg 6, te lefoon 01117-1525 beide in Scha rendijke. Bij het volksfeest is niet alleen gedacht aan de ou deren. De kinderen die nog te jong zijn om mee te gaan met de straorijders kunnen aan de Platteweg ponyrijden. Hieraan wordt medewerking verleend door manege Groll uit Renesse. Herkenbaar aan het Eko-logo BURGH-HAAMSTEDE - Sinds kort kan men bij groente- en fruithandel D. Meulblok in Burgh- Haamstede ook terecht voor biologisch geteelde groenten en fruit. Hiermee speelt Meulblok in op de toenemende vraag naar onbespoten groenten. De produkten zijn herkenbaar aan het Eko-logo. De vraag van de consument .naar Biologisch Dynamisch en Ecologisch geteelde produkten blijft niet langer beperkt tot aardappelen. Steeds vaker zoekt de consument naar ande ree produkten uit de biologi sche landbouw. Natuurlijke produkten die niet behandeld zijn met chemische bestrij dingsmiddelen en kunstmest. Hierdoor is de teelt onschade lijk voor het milieu. Veel veranderd Deze zogenaamde biologische produkten waren tot voor kort alleen beperkt verkrijgbaar in natuurvoedingswinkels. Maar daar is de afgelopen tijd veel verandering in gekomen. Bio logische landbouwprodukten als spruiten, prei, andijvie en dergelijke worden al een aan tal maanden gewoon op de vei ling aangeboden. Dit was voor Meulblok groen ten en fruit reden om diverse van deze biologische produk ten in zijn assortiment op te ne men. Sinds kort biedt hij zijn klanten naast het volledige as sortiment gangbare produkten ook de biologisch en biolo- gisch-dynamisch geteelde pro dukten. Door de verkoop van biologi sche groenten en fruit biedt Meulblok zijn klanten nog meer keus en onderstreept hij zijn vakmanschap. Een vak manschap dat noodzakelijk is omdat biologische produkten, hoewel ze er tegenwoordig goed uitzien, in de regel iets kwetsbaarder zijn dan hun bespoten familieleden. Daar staat dan wel een natuur lijk, en milieu-vriendelijk groenteprodukt met een laag nitraat-gehalte tegenover. Over smaak valt niet te twisten, maar het is wel opmerkelijk dat verschillende topkoks in Nederland een sterke voorkeur vertonen voor deze biologische produkten. Om in de winkel verwarring te voorkomen met de gangbare landbouwprodukten zijn de kisten van de biologische pro dukten voorzien van een duide lijk Eko-vignet. Enkele basis kenmerken van de biologische teeltvorm zijn dat er geen kunstmest en/of chemische on- kruidbestfij dingsmiddelen zijn gebruikt. In de biologisch-dynamische teelt van groenten gaat men uit van het zoeken naar evenwich ten in de natuur. In de basis is deze vorm gelijk aan de ecolo gische teelt. Verschil is dat bij de biologisch-dynamische teelt ook gekeken wordt naar min der tastbare factoren als de maan- en sterrenstanden. Zo wel de ecologische als de biologisch-dynamische teelt wordt door de overheid gecon troleerd. Theatersport in de Concertzaal Zierikzee ZIERIKZEE - Het Zierikzeese theatersportgenoot schap Kiekieres speelt op vrijdag 13 maart een thea tersportwedstrijd tegen de Groningse theatersport club De Stortbak. De wedstrijd in toneelimprovisa ties vindt plaats in de Concertzaal te Zierikzee. toezegden naar Zierikzee af te reizen voor een tegenwedstrijd. Ruim een week geleden, op 28 februari, speelde Kiekieres in de Concertzaal ook al tegen een theatersportteam uit het noor den van het land: Leeuwarden. Op verzoek van mensen uit het publiek werd toen een scène gespeeld uit de televisieserie Goede tijden, slechte tijden. De mensen wierpen natte spon zen naar de rechters wanneer zij het niet eens waren met hun beoordeling van de improvisa ties en rozen naar de spelers wanneer zij enthousiast waren over de wijze waarop werd ge speeld. Ook bij de thea tersportwedstrijd van aan staande vrijdag speelt het pu bliek een belangrijke rol. De mensen mogen onderwerpen of emoties aandragen die de spe lers bij hun improvisaties moe ten betrekken. De thea tersportwedstrijd begint om 20.00 uur. Het Zierikzeese team bestaat uit Peter Jansen, Coby Klee- mans, 'Jan van Damme en Es ther de Koning die haar debuut maakt in een theatersport wedstrijd. Ook de Groningers hebben een team van vier per sonen. De improvisaties van de teams worden beoordeeld door drie rechters en het publiek. Steven Vis zorgt voor een muzi kale achtergrond bij het to neelspel en Martijn Priemis presenteert de wedstrijd. Zie rikzee is de enige plaats in Zee land waar dergelijke thea tersportwedstrijden worden gespeeld. De uitwedstrijd tegen De Stortbak werd op 28 september vorig jaar gespeeld in het Prin sentheater in Groningen. Kie kieres verloor, maar de als stug bekend staande Groningers waren zo enthousiast over het fenomeen theatersport dat zij ZIERIKZEE - Buugen of basten. Dat is de titel van het concert dat de Nederlandse popgroep Nor maal op zaterdag 14 maart presenteert in Oost-Souburg. De bekende popgroep uit de Achterhoek treedt op in de sporthal. In het voorprogramma is de groep Emmerroyd Blues te horen. Kaarten voor het concert zijn onder meer te koop bij Delta Discs in Zierikzee. Het concert begint om 20.00 uur. t i ZIERIKZEE - Sinds afgelopen zaterdag, 7 maart, heeft Zierikzee er een kinderkledingivinkel bij. In de Sint Domusstraat op nummer 46 is namelijk Bam Bam bv gevestigd. Eigenaresse is mevrouw Smits. Hoewel de officiële opening plaatsvond in besloten sfeer ging de winkel afgelopen zaterdag open voor het winkelende publiek. En dat winkelende publiek kwam in groten getale naar Bam Bam toe. Niet alleen omdat ze er eens een kijkje wilden nemen, maar ook omdat de jongere bezoe kers allemaal verrast werden met een prachtige ballon met daaraan een zakje snoep en een kaartje van Bam Bam. Deze werden uitgedeeld door een aantal clowns dat speciaal voor deze gelegenheid kaar mooiste pak had aangetrokken. Ook was er van 10 tot 11 een draaiorgel dat zorgde voor een muzikale omlijsting van de feestelijkheden. De clowns gingen ook verder dan de nieuwe winkel en waren ook in het centrum van Zierikzee te vinden waar in totaal zo'n 700 tot 800 ballonnen wer den uitgereikt aan de vele kleintjes die met hun ouders aan het winkelen waren. Door het goede weer was er veel publiek in de stad wat resulteerde in een druk bezet Bam Bam. Al met al een suc cesvolle start. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Tien maal tien is de titel vanhet theaterprogramma dat de cabaretière Tineke Schou ten maakte naar aanleiding van het feit dat zij tien jaar op de planken staat. Tineke Schouten viert haar jubileum ook in Zierikzee. Onder auspiciën van Uit op Schouw en-Duiv eland presenteert Tine ke Schouten op woensdag 18 maart haar show in de Concertzaal te Zierikzee. De cabaretière was maandenlang bezig met het schrijven van teksten en het componeren van liedjes voor Tien maal tien. Inhoudelijk is zij er in geslaagd een sterk programma te schrijven. Zij geeft parodieën op ar tiesten als Kate Bush, Gert Hermien, Annie Schilder en Tina Turner. De cabaretière heeft de hele show door een speciale gast die geregeld haar opwachting maakt. Het wordt een ouderwetse avond vol grappen en grollen die worden afgewisseld door enkele intermezzo's waarin Tineke Schouten laat zien dat zij vocaal ook nog altijd goed uit de voeten kan. De cabaretière wordt op piano en key boards begeleid door Jean Louis van Dam. Fred van Opzeland neemt het slagwerk, percussie en keyboards voor zijn rekening. De voorstelling in de Concertzaal begint om 20.00 uur. De nieuwe carrosserievariant; de Scorpio Wagon. De Scorpio Wagon wordt in verschillende uitvoeringen op de markt gebracht en uiteraard wordt de consument ook ruime keuze geboden voor wat betreft de motoren. Het koetswerk van de Scorpio Wagon is afgeleid van dat van de Scorpio Sedan, maar is wel vanaf de achter portieren geheel nieuw ont worpen. Karakteristiek De carosserie van de nieuwe Scorpio is vooral aan de achter zijde zeer karakteristiek te noemen. De beglazing van de forse achterklep loopt hele maal rond. Standaard op alle uitvoeringen zijn dakrelingen waarvan met behulp van dwarsdragers imperials met vele mogelijkheden kunnen worden gemaakt. Dankzij het versterkte dak bestaat nu de mogelijkheid op dat dak lasten tot 100 kilo te vervoeren. Wie de achterklep opendoet verschaft zich daarmee toe gang tot een forse laadruimte. Die laadruimte kan nog eens flink vergroot worden door de in twee ongelijke delen neer- klapbare achterbank neer te klappen. Wie dat doet krijgt een volledig vlakke laadvloer van liefst 1,91 meter diepte. Een aanvullende bagageruim onder de vloer biedt plaats aan het reservewiel, gereedschap pen en de dwarsdragers voor het imperiaal. Als de achterbank in de norma le stand staat kan de bagage ruimte worden afgedekt met een rol-dekzeil. Het volume van de bagageruimte is met de achterbank in zitpositie 550 li ter. Als de bank helemaal is neergeklapt heeft men 1600 li ter bagageruimte tot zijn be schikking. Slanker De Scorpio Wagon profiteert mee van de talloze veranderin gen aan de andere Scorpio-mo- dellen. Subtiele wijzigingen aan het exterieur hebben de neus van de Scorpio een slan ker aanzien gegeven. De kop lampen hebben een nieuwe be huizing gekregen en Ford claimt tevens een betere lich topbrengst. De wijzigingen in het interieur zijn zowel van esthetische als van functionele aard. Het com plete dashboard is vernieuwd en is in ergonomisch opzicht praktischer geworden. Verder kregen alle uitvoeringen van de Scorpio-Wagon fraaie noten houten panelen in dashboard en voorportieren. Instrumenten en schakelaars zijn nieuw ontworpen en in sommige gevallen verplaatst. De uitstroomopeningen voor de frisse lucht zijn verplaatst om de ventilatie op gezichts hoogte te verbeteren en een nieuw midden-console brengt de eventuele audio-uitrusting op een makkelijker bereikbaar plek. Veiligheid Uiteraard is bij het ontwerp van de nieuwe Scorpio-uitvoe- ring veel werk gemaakt van de veiligheid. Ook is veel aan dacht besteed aan het milieu vriendelijker maken van de auto. De motoren voldoen stuk voor stuk aan de strenge Ame rikaanse emissie-eisen en ne men genoegen met loodvrije benzine. De Scorpio Wagon is te krijgen met naar keuze een tweeliter viercilinder, een 2,4 liter V6 en een 2,9 liter metende V6. De snelste Scorpio Wagon heeft een 2.9 liter V6 24-klepper in het vooronder. De nieuwe Scor pio is ook leverbaar met een 2.5 ♦liter Turbo-diesel. ZIERIKZEE - Allereerst werd de hatchback op de markt gebracht, wat later volgde de sedan-uitvoering en nu is de Ford Scorpio binnenkort dan ook te krij gen in Wagon-uitvoering. Tegelijkertijd krijgen de bestaande Scorpio's een reeks zowel technische als stilistische verbeteringen. Met het uitbrengen van de Scorpio Wagon heeft Ford weer een vertegenwoordiger in de klasse waar het merk met het verdwijnen van de Granada stationwagon niet meer vertegen woordigd was.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3