Ondernemers rond de Brouwersdam bundelen krachten in vereniging Revolutionaire verbetering in de naaimachinetechniek UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND deurloo intermeubel 'Laten zien dat er bijzondere en toch betaalbare cadeautjes zijn' r ZIERIKZEESCHE ÉjP NIEUWSBODE H Goed, mooi en betrouwbaar Volgende week officiële oprichtingsvergadering Opheffing van het sociaal noodfonds Te zien bij naaimachinehandel Vlieto in Zierikzee Cadeau-mode boutique geopend in de Visstraat te Zierikzee Agrarische commissie CBTB- vergadering in Zierikzee Vergadering commissie az CAR-HIFI KIEZEN Schoolverlaters opgelet Imposant aanbod van Heerema JÉ. F' m\ ,^u FOTO VERSCHOORE dé krant van schouwen-duiveland! t NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 11 MAART 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND Zie etalage j! Kom kijken! Haringvlietplein 4 - Zierikzee BROUWERSDAM - Versteviging van de onderlinge contacten en een betere belangenbehartiging, dat is het doel van de Ondernemersvereniging Brouwers- dam in oprichting. De vereniging is vooral bedoeld voor Zeeuwse en Zuid-Hollandse ondernemers die een bedrijf hebben op of bij de Brouwersdam. Vol gende week, om precies te zijn op maandag 16 maart, wordt de nieuwe vereniging officieel opgericht. moeten worden, maar ook zou meer aandacht besteed moeten worden aan de positie van voetgangers en fietsers. Verder wordt in het rapport de aanbe veling gedaan om voorzienin gen als wc's en douches aan te brengen cq te verbeteren. Voor een aantal ondernemers dat haar bedrijf op of langs de Brouwersdam uitoefent was het uitbrengen van het rapport van het bureau Tferp aanleiding tot oprichting van de Onderne mersvereniging Brouwersdam. Achterliggende gedachte is dat als er gewerkt moet worden aan de ontwikkeling van de Brouwersdam je er als onder nemer goed aan doet om te zor gen dat je niet overvallen wordt door mogelijk voor on dernemers ongewenste plan nen. Een jaar of tien geleden was de Brouwersdam nog hét toe vluchtsoord voor hen die de drukbevolkte stranden bij Re- nesse en Haamstede wilden ontvluchten. Tbt op het mo ment dat de Brouwersdam massaal werd ontdekt door de windsurfers. Vanaf dat mo ment is de ontwikkeling van de Brouwersdam zeer snel ge gaan. Met het aantal recrean ten nam ook het aantal voorzie ningen en het aantal onderne mers op en rond de Brouwers dam toe. Damaanzet Met de steeds verder groeiende belangstelling voor de Brou wersdam groeide ook het besef dat men die ontwikkeling moest zien te sturen en niet on gebreideld haar gang kon laten gaan. De druk op de dorpen bij de damaanzet, zowel op Schouwen-Duiveland als Goeree-Overflakkee, nam steeds verder toe en leidde vooral op hoogtijdagen tot ver stopte wegen en irritaties bij de autochtone bewoners. In opdracht van de project groep Brouwersdam wierp bu reau Tferp zich op het sa menstellen van een toekomst visie. Gesteld werd dat bijvoor beeld de gemeente Midden- schouwen wel de lasten maar niet de lusten van de recreatie ondervindt. Door herinrichr ting van het gebied bij de dam aanzet wilde het bureau Tferp daar verandering in brengen. Voorgesteld werd om onder meer een aantal boscomplexen aan te leggen en een aantal voorzieningen te treffen. Niet alleen zou het parkeren op en langs de dam gestructureerd De ondernemers aan de Brouwersdam bundelen hun krachten. De Ondernemersvereniging Brouwerssdam moet bij de uit voering van de plannen met be trekking tot de Brouwersdam een belangrijke rol als belan genbehartiger gaan spelen. Het initiatief tot oprichting van de ondernemersvereniging is afkomstig van een vijftal on dernemers. Zij worden daarbij gesteund door de Kamers van Koophandel in Middelburg en Dordrecht. Ook de Recron, de landelijke belangenbeharti- gingsorganisatie voor recreatie-ondernemers, steunt het initiatief. Zoals al aangestipt staat de oprichtingsvergadering van de nieuwe ondernemersvereni ging gepland voor maandag 16 maart. Tijdens die bijeen komst worden de statuten vast gesteld en wordt een voorlopig bestuur gevormd. Tevens wor den tijdens de oprichtingsver gadering diverse inleidingen verzorgd. Provinciaal beleid Gedeputeerde G. de Vries- Hommes spreekt over de toeristisch-recreatieve ontwik kelingen rond de Brouwers dam. Ook vertelt zij een en an der over het beleid van de pro vincie Zeeland met betrekking tot de Brouwersdam en de damaanzetten. Het belang van een goed func tionerende ondernemersver eniging is het onderwerp waar J. Kraaijeveld-van Hemert, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Zuid-Hol land over spreekt. Commissievergadering financiën NIEUWERKERK - Doordat aanvragen voortaan ook kun nen worden behandeld en be taald uit de bijzondere bijstand stelt het college van de gemeente Duiveland aan haar commissie financiën en onderwijs voor om tot ophef fing van het sociaal noodfonds over te gaan. De vergadering van de commissie financiën waar dit punt op de agenda is opgenomen is op donderdag 12 maart en begint om 16.30 uur. Per 1 januari van dit jaar is de bijzonder bijstand overgehe veld naar de algemene uitke ring uit het gemeentefonds. Aanvragen die tot deze tijd on der de noemer van het sociaal noodfonds werden ingediend kunnen nu worden betaald uit de bijzonder bijstand. In feite is hiermee de noodzaak van het noodfonds komen te ver vallen en wordt voorgesteld het fonds op te heffen. Onderzoek Bij een onderzoek is gebleken dat de houten constructie van de klokketoren van Sirjans- land in een slechte staat ver keert. Zo slecht dat vervan ging dringend noodzakelijk is. De eventuele vernieuwing van de constructie bedraagt ruim 27.000 gulden een bedrag waarvoor van de commissie een krediet wordt gevraagd. Andere punten van de agenda zijn onder meer de vaststelling van de kostprijs van de grond van het nieuw aan te leggen bedrijfsterrein bij Nieuwer- kerk en een subsidieverzoek van de werkgroep schoolbiolo- gie in verband met de oprich ting van een milieu-educatief centrum (MEC). ZIERIKZEE - Met de nieuwste Husqvarna naaima chine kun je, zo stelt naaimachinehandel Vlieto uit Zierikzee in een persbericht, alle kanten op. Als eer ste huishoudnaaimachine heeft de nieuwe Zweed de mogelijkheid tot zijwaarts transport. De machine is daardoor niet alleen in staat om voor- en achteruit te naaien maar kan alle windrichtingen uit. Dit systeem maakt bijvoor beeld het inzetten van een stuk in een broekspijp een stuk makkelijker. Geen ruzie meer ZIERIKZEE - In de Visstraat te Zierikzee werd vorige week een nieuwe winkel geopend. Cadeau-mode boutique Elise. Zoals ook blijkt uit de naam bestaat de helft van de collectie uit modekleding en de andere helft uit cadeau-artikelen. Maar wel bijzondere cadeau-artikelen. „We willen via onze winkel aan de men sen laten zien dat er ook andere cadeautjes te koop zijn die toch betaalbaar zijn", aldus Elise den Boer uit Dreischor. Samen met haar vriend Leo van den Ouden uit Dreischor nam zij het initiatief voor de nieuwe winkel. ,,We werkten eerst allebei bij Port Zélande. Maar we wilden al jaren graag De helft van de collectie van Cadeau-mode boutique Elise bestaat uit modieuze kleding. (Foto: Joop van Houdt). een eigen zaak beginnen". Leo en Elise namen die stap toen ze tot de conclusie kwamen dat in Zierikzee geen cadeaushops waren waar bijzondere artike len werden verkocht. Een gat in de markt waar zij op in sprongen toen in de Visstraat te Zierikzee een winkelpandje, vrij kwam. Als voorbeelden van de bijzon dere cadeau-artikelen die in boutique Elise worden ver kocht noemt de Dreischorse funartikelen zoals slips en slabbetjes met gekke teksten, kaarsen, witte beeldjes waar van men het alleenrecht heeft voor verkoop op Schouwen- Duiveland, Pierrot-poppen, aparte felicitatiekaarten, hu morboekjes, aparte zeepjes en verzamelberen van het merk Forever frends. Betaalbare kleding In het andere gedeelte van de boetiek wordt modieuze en be taalbare kleding verkocht. „Veel printblouses want die zijn dit seizoen in de mode". In de korte periode dat de winkel nu open is hebben Elise en Leo ervaren dat mensen heel graag advies willen hebben bij het maken van een keuze voor kle ding of een cadeautje. „Wij gin gen er van uit dat mensen het liefste zelfstandig rond willen kijken en een keuze maken. Maar in de praktijk blijkt dat ze vaak naar ons toe komen om het een en ander te vragen om dat ze niet kunnen kiezen". De nieuwe winkel heeft een in terieur dat is uitgevoerd in de kleuren grijs en bordeauxrood. Elise en Leo richten zich met hun collectie in de eerste plaats op het publiek van heel Schou wen-Duiveland. „In de zomer hopen we natuurlijk ook de no dige toeristen binnen te krij gen". Cadeau-mode boutique Elise is in de wintermaanden vijf dagen per week geopend (öp maandag gesloten) en in het zomerseizoen zes dagen. met een nauwe broekspijp die over de vrije arm heen ge wurmd moet worden of het lostornen van een complete zij naad. Maar er zitten, zo blijkt uit het persbericht, meer voor delen aan het nieuwe systeem. Door het zijwaartse transport is de machine ook in staat om diverse afbeeldingen, in vak taal omnigrammen, te maken. De klant kan daarbij denken aan siermotieven tot 70 milli meter hoog. Behalve omni grammen is de machine ook in staat om pictogrammen te ma ken. De nieuwe Husqvarna be schikt ook over de mogelijk heid tot het 'borduren' van schrijfletters. Die letters kun nen variëren van 4 millimeter tot 22 millimeter in hoogte. Wie wil kan bijvoorbeeld een trui of broek versieren met comple te woorden, zinnen of namen. Een ander foefje op de nieuwe naaimachine betreft de auto matische spanningsregeling. De Husqvarna 1200 stelt, even als zijn voorganger de Husq varna 1100 overigens, zelf de spanning in. Met andere woor den; wat voor stof men ook on der het machien legt, de span ning waarmee de steek wordt genaaid wordt automatisch aangepast. De machine advi seert haar gebruiker ook om trent de te gebruiken naald, de druk van de persvoet en de te kiezen steek. NOORDGOUWE - Woensdag 11 maart komt dc agrarische commissie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) bijeen in hotel Van der Weiden in Noordgouwe. Dit voorafgaande aan de stu diedag op 17 maart in Oostka- pelle waar de agrarische vrouw van nu centraal staat. Tijdens de bijeenkomst in ho tel Van der Weiden draait het om het thema Agrarische vrou wen van nu, wat hebben ze te maken met het platteland. De bijeenkomst in Noordgouwe begint om 20.00 uur. Gepeuter om de onderdraad te voorschijn te halen hoeft, zo claimt de "Zweedse naaimachi nefabrikant, niet bij de nieuwe machine. Gesteld wordt dat het grijpersysteem niet vast kan lopen. De adspirant-koper hoeft zich geen zorgen te ma ken over mogelijke veroude ring van het systeem. Worden er bijvoorbeeld nieuwe steken ontwikkeld, dan zet Husqvar na die op een simpel in te voe ren chip en men is weer geheel bij de tijd. De nieuwe Husqvarna kent tien verschillende manieren om knoopsgaten te maken en ook hier geldt dat de gebruiker zich geen buil kan vallen. Al leen de grootte van de knoop hoeft te worden ingegeven en de machine doet de rest auto matisch. De machine beschikt verder nog over. negen perma nente geheugens die niet weg vallen als de machine wordt uitgezet. De gebruiker van de nieuwe naaimachine wordt middels een duidelijk display op de hoogte gehouden van de ge bruikte techniek. De steek wordt zelfs afgebeeld. De ma chine is geheel zelfsmerend en een dubbele verlichting zorgt onder alle omstandigheden voor goed werklicht. ZIERIKZEE - Op donderdag 19 maart, om 19.30 uur, houdt de CBTB WestNederland een al gemene ledenvergadering in het Huis van Nassau. De landinrichting waar delen van Schouwen-Duiveland bin nenkort mogelijk mee te ma ken krijgen, vormt het hoofd onderwerp van de vergadering. Aangezien er binnen de landin richting een aantal variaties bestaat en de overeenkomst niet altijd is gebaseerd op vrij willigheid verwacht de CBTB veel vragen. Om enige helder heid in de materie te krijgen is de heer ir De Koe uitgenodigd. Hij is secretaris planologie van de CBTB West Nederland. De CBTB vindt het belangrijk dat de leden kennis komen nemen van de ontwikkelingen want: „wellicht binnen afzienbare tijd wordt hier uw oordeel over gevraagd". Na de discussie over landinrichting komt de herstructurering van de CBTB aan de orde. AMSTERDAM - Het Rijksmu seum in Amsterdam gaat de twee poppenhuizen uit de 17e eeuw en het exemplaar uit de 18e eeuw restaureren. Daar naast wordt de Poppenhuiszaal van het museum heringericht, wordt de verlichting aangepast en komen er nieuwe vitrines. Ook zal wetenschappelijk on derzoek worden verricht naar de betekenis van de poppen huizen voor het 17de eeuwse in terieur. HILVERSUM - Onder de titel „Portiek 4" zal de NOS de ko mende maanden aandacht be steden aan het alledaagse leven in Moskou. Advertentie DEN HAAG - Stads- en streek bussen moeten aardgas gaan gebruiken als motorbrandstof, omdat aardgas minder schade lijk is voor het milieu. NIEUWERKERK - Enkele vrijstellingsprocedures arti kel 19 in verband met bouw plannen en de grondprijs van de kavels bouwgrond in plan Leeuwenburg 2. Dat zijn de onderwerpen die aan de orde komen tijdens een openbare vergadering van de Duivelandse adviescommissie Algemene Zaken. Men spreekt ook over de regio-vorming volkshuisvesting. De vergade ring vindt plaats op donderdag 12 maart in het gemeentehuis te Nieuwerkerk en begint om 19.30 uur. Iedere belangstellen de kan de bijeenkomst vanaf de publieke tribune volgen. Advertentie (nu nieuwe modellen) Advertentie Zie pagina 10 Advertentie FOTO KLAAR W KL winkelt! m fotografie video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een O kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CXI Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1