§3 „Ondanks vele veranderingen is hij dezelfde jonge vent gebleven" Dorp verandert bij strao in één familie UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Controles politie r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE J De heer H. Bruggeman 25 jaar in dienst bij Zeelandia Strao in Ellemeet GEBOORTEKAARTJES? H drukkerij lakenman ochtman bv 7 dé krant van schouwen -duiveland! j RIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 9 MAART 1992 148e 'JAARGANG NR 25116 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Het bedrijfsrestaurant van Zeelandia was volgestroomd. Niet alleen de huidige collega's maar ook degenen die reeds met pensioen zijn gegaan, gaven acte de présence om de heer Bruggeman te feli citeren met zijn 25-jarig dienstverband bij Zeelandia. In alle toespraken die werden gehouden keerde naast alle andere loftuitingen één compliment iedere keer terug. Met verbazing en vol bewondering vroegen de sprekers zich af hoe het toch kwam dat Huib Bruggeman in al die tijd geen spat was veranderd. Ook de directeur, de heer H. J. Doeleman kwam er niet onder uit: Ondanks de vele veranderingen in het bedrijf en daarbuiten van de laatste 25 jaar is Huib Bruggeman innerlijk misschien wel veranderd, aan de buiten kant is hij dezelfde jonge vent gebleven". Uit handen van directeur H. J. Doeleman ontvangt jubilaris H. Bruggeman de Gouden Speld. (Foto: Joop van Houdt). Samen met zijn echtgenote, ceptie ogenschijnlijk stoïcijns Geroemd werden onder meer langstelling in allerlei zaken, zijn dochter en zoon en de aan- de complimenten over zich zijn veelzijdigheid, zijn betrok- Directeur van Zeelandia, de hang van de kinderen liet de heen komen. Want complimen- kenheid bij het bedrijf, zijn heer Doeleman, spreekt na- heer Bruggeman tijdens de re- ten kreeg hij van alle kanten. goede humeur en de brede be- mens de directie de heer Brug geman en zijn familie het eerst toe. Hij blikt terug in het verre verleden en memoreert 1 maart 1967, de dag dat de heer Brug geman in dienst trad bij Zee landia. Zelf kan hij zich de aan stelling niet herinneren omdat hij toen nog niet bij het bedrijf werkzaam was, maar om de tijd terug te draaien had hij een net van spionnen ingescha keld. In het begin moest 'de heer Bruggeman nog iedere dag met het openbaar vervoer van Goes, waar hij toentertijd woonachtig was, naar zijn werk in Zierikzee. Al die jaren heeft hij ondanks verschillen de functies steeds op de ver koopafdeling gewerkt. Op een gegeven moment werd hij over geplaatst naar het verkoop kantoor in de Zuidhoek. Zo'n twee jaar geleden keerde de heer Bruggeman terug naar de Poststraat, naar „het moeder huis in het centrum van Zierik zee". De directeur is in zijn rede aan gekomen bij de kenmerken van de heer Bruggeman. Naast het feit dat de heer Bruggeman een betrokken medewerker en prettig mens is om mee te wer ken, roemt hij de veelzijdig heid van de jubilaris, zowel binnen als buiten het werk. Naast zijn drukke werkzaam heden werd de heer Brugge man onder andere lid van de ondernemingsraad. „Uit het feit dat hij na zijn ambtsperio de weer is herkozen spreekt het vertrouwen dat zijn collega's en het bedrijf in hem hebben". In 1975 trad hij in functie van secretaris van de veiligheid scommissie. Voor al zijn ver diensten voor het bedrijf wordt de heer Bruggeman bedankt met een gouden speld en een envelop met inhoud. De be stemming hiervan staat waar schijnlijk wel vast want de heer Bruggeman is vast van plan een verre reis naar Indo nesië te ondernemen. Zijn vrouw wordt niet vergeten in de hulde. Tegen haar zegt de di recteur: „In zijn loopbaan bent u hem vaak kwijtgeweest en dat willen we met een cadeau verzachten". Tbt slot spreekt hij de hoop uit dat hij nog lang met de jubilaris mag samen werken. Knevel De heer Van Poll zegt in zijn woordje te weten waarom de vervolg pagina 2 ELLEMEET - Zoals gebruikelijk op de eerste zater dag in maart was het afgelopen zaterdag 7 maart strao in Ellemeet. Nadat het folkloristisch feest eer der was gevierd in Renesse en Burgh-Haamstede was het nu de beurt aan de driehonderd inwoners van dit dorpje. Burgemeester W. den Boer verwoord de het al in zijn welkomsttoespraak bij de binnen komst van de ruiters: „Vanwege de betrokkenheid van de kleine gemeenschap heeft de strao in Elle meet een heel eigen karakter". Gezien de publieke belangstelling en de goede sfeer van afgelopen zater dag heeft hij gelijk, vergeleken met de andere strao's is de strao in Ellemeet een feest waarbij het dorp verandert in één grote familie. Om 12.30 uur stonden ruiters en hun paarden te wachten op 2~. het zogenaamde dorpsplein" bij het Durpsuus in Ellemeet voor de keuring die hier gehou den werd. In totaal hadden zich 29 ruiters ingeschreven, een lichte stijging in vergelijking met vorig jaar. Met een kriti sche blik trok de jury bestaan de uit de dames Quist en Plai- sier en de heren Hart en Bezuy- en langs de paarden. Zij had de moeilijke taak op zich geno men om uit al de prachtig ver sierde dieren toch een prijs winnaar aan te wijzen. Na een half uur grondige inspectie trok de jury zich terug in be raad en konden de ruiters op pad. Uitleven De twee Belgischè trekpaarden voerden de colonne aan!" De rest volgde en aan het einde van de stoet reed de heer Constandse uit Zonnemaire. Hij was de enige die buiten me dedinging mee deed aan het feest, maar hij week dan ook af van de rest van de deelnemers. Het Belgische paard waar hij mee reed trok namelijk een kleurrijk versierde boerenwa gen achter zich aan. Vanuit het dorp ging de tocht richting de Brouwersdam waarna de paar den over het strand in de rich ting van Renesse werden ge koerst. Hier aangekomen wer den de teugels gevierd en kon den de trouwe viervoeters zich heerlijk uitleven. Met grote snelheid en aangespoord door hun enthousiaste berijders draafden de dieren door de branding van het Noord- zeèstrand. Dit naar oud ge bruik van de boeren die, nadat de paarden de hele winter op stal hadden gestaan, op deze manier de Voeten van de paar den wasten. En zoals de ge schiedenis wil doen geloven daarmee tegelijkertijd de kwa de geesten verdreven. Kwade geesten die er afgelopen zater dag gezien het heerlijke lente zonnetje en de aangename tem peratuur niet waren. Nadat in Renesse een aantal ca feetjes werd bezocht om de dro ge kelen van de ruiters te be vochtigen werd er koers gezet richting Ellemeet. Hier was vanaf half drie het thuisfront in beweging gekomen. Lang zaamaan druppelden de inwo ners naar buiten in afwachting van de binnenkomst van de ruiterstoet. Even over drieën naderden zij het dorp waar het muziekkorps Luctor et Emergo hen met vrolijke muziek ver welkomde. Na een muzikale rondgang door het dorp verza melden de ruiters, het publiek en het orkest zich voor het Durpsuus waar burgemeester Den Boer van Middenschou- wen de prijzen zou uitreiken. 1 w A H lil -j||j 9 Deze deelneemster laat zich het bier goed smaken, haar paard denkt er het zijne van. (Foto: Joop van Houdt). Geduldig stonden de paarden in een rij opgesteld in afwach ting van deze bekendmaking. Maar hun geduld werd nog even op de proef gesteld. Huldiging Eerst was het namelijk tijd voor een huldiging. Vanwege zijn 45-jarig lidmaatschap van de straocommissie werd de heer K. L. Horst gehuldigd. „Hoewel iedereen het na ver loop van tijd gewoon gaat vin den, moeten er toch altijd men sen zijn die het feest organise ren", stelde de burgemeester terecht. Voor zijn verdienste ontving de jubilaris uit handen van de voorzitter, de heer D. de Graaf, een fles drank die, zoals er bij werd verteld, ook regel matig op de vergadering ter hand wordt genomen. Slagroomtaart De jury was, na ongetwijfeld lang te hebben overlegd, tot de overeenstemming gekomen dat het bruine paard met witte bef van Annegien Punt het mooist versierd was. Rond het hoofd droeg het paard een groene krans met daarin kleine gele en rode bloemetjes. Voor de mooie decoratie ontving de be rijdster een grote slagroom taart. Waarschijnlijk had de tocht de eetlust opgewekt want al zittend op het paard werden de slagroompunten uitgedeeld en verorberd. Een yoor één werden de namen van de deel nemers omgeroepen, want dankzij de welwillende mede werking van de middenstand uit Renesse, Scharendijke en natuurlijk Ellemeet kon aan een ieder die had meegereden een presentje worden uitge reikt. Na de prijsuitreiking werd de deur en de tap van het Durps uus geopend en kon men zich gaan opmaken voor een lange, maar gezellige avond. Onder leiding van het Delta Combo die voor de dansmuziek zorgde, gingen de voetjes van de vloer. Pas om 2 uur 's nachts was de rust weer teruggekeerd in Elle meet. Het begin van het nieu we seizoen beloofde veel goeds voor het nieuwe jaar. ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ Jannewekken 11 Zierikzee Tel. 01110-16551 Inspiratie is: elke dag werken. Baudelaire Af en toe regen HET WEER Vannacht enkele opklaringen. Mi- nimumtemp. ±4 graden. Overdag toenemende bewolking, gevolgd door regen. Middagtemp. ±10 gra den. Wind zuidelijk, toenemend tot matig, kracht 4, later draaiend naar west. l: CON AMORE De jaaruitvoering van Con Amore vond voor het eerst plaats onder leiding van dirigente M. T. H. Kuypers. VOGELRUILBEURS In de Stoofpolder te Bruinisse werd voor het eerst een vogelruilbeurs gehouden. MODESHOW Modehuis Marita presenteerde haar nieuwe voorjaars- en zomercollectie met een modeshow. OP DE TOCHT Eerste herenteam handbalvereniging Delta Sport zette kampioenschap op de tocht door verlies van UDSV. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - De politie van Schouwen-Duiveland is dit weekeinde weer druk in de weer geweest met het uitvoeren van snelheids- en alcoholcontroles. Nog al tijd blijkt niet iedereen zich aan de op het eiland gel dende maximum snelheden te kunnen houden want in ruim zestig gevallen constateerde de politie een overtreding van de regels. Twee bestuurders namen, nadat zij meer dan één glaasje teveel op hadden, plaats achter het stuur. Op zaterdag hield de politie op verschillende lokaties snel heidscontroles. Op de Seroos- kerkseweg ter hoogte van het BP-tankstation werden er 33 gevallen van snelheidsovertre dingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid waar mee een automobilist de con trolepost passeerde bedroeg 127 kilometer per uur. Voor de ze weg geldt een maximum snelheid van 80 kilometer per uur. Op de provinciale weg ter hoogte van Moriaanshoofd waar eenzelfde maximum snel heid geldt overtraden 21 be stuurders de wet. Bij de krui sing op de N59 ter hoogte van Nieuwerkerk moest acht keer proces-verbaal worden opge maakt. Alcohol Diezelfde dag werd bij een al coholcontrole in Noordgouwe de heer vd L. uit Middenschou- wen gecontroleerd. Nadat bleek dat hij teveel gedronken had werd hij meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse. Het promillage alcohol dat uit deze test naar voren kwam bleek zo hoog dat de bestuurder direct zijn rijbe wijs kon inleveren. In ruil hier voor kreeg hij een dagvaarding om binnenkort voor de politie rechter in Middelburg te ver schijnen. De heer v. d. D. uit Spijkenisse kwam er iets beter van af. Bij een alcoholcontrole in Kerkwerve bleek ook hij te veel alcoholische versnaperin gen tot zich genomen te heb ben. Aan hem werd een rijver bod opgelegd en een schikking aangeboden tot betaling van 400 gulden. AMERSFOORT - De Konink lijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken (EHBO) heeft een nieuw dage lijks bestuur. Het zittende be stuur is zaterdag ontslagen, tij dens een bijzondere algemene ledenvergadering in Amers foort. Dat heeft EHBO-voorzit- ter drs. J. H. Warmelink zater dag meegedeeld. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. O kwartaalabonnement f 47,50 t kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45, jaarabonnement I 179,— jaarabonnement met autom. afschr. 1 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~1 naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2T Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i 01 Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1