Woon- en Vrijetijds- beurs Middelharnis Nieuw en nog luxueuzer aanzicht voor subtropisch zwemparadijs X WEEKEND RECEPT 'n Aardig baasje graag! j ZWEMPARADIJS KORTINGSBON 4 tot en met 7 maart Belastinghulp van het CNV De Roompot in Kamperland tien jaar jong X i Speciaal voor de lezers van: Nieuwsbode Extra Aardappelen gevuld met gehakt in de Römertopf WOENSDAG 4 MAART 1992 7 MIDDELHARNIS - De Woon- en Vrijetijdsbeurs Middelharnis is sterk bezig een regelrechte traditio nal te worden, er is een verwachtingspatroon ont staan bij het publiek en de jaarlijks in omvang groeiende beurs voldoet geheel aan de steeds hoger gestelde eisen. Was het eerst een middenstandsbeurs zonder meer; thans heeft het meer in zich dan dat al leen. Zo zal de beurs een aantal sterke kanten heb ben die men niet snel verwacht en het is leuk daar nu reeds iets van te verraden. Niek Stein (broer van die be kende organist) is een uiterst verdienstelijk concertpianist en begeleider van vele grote namen. Maar zijn grote passie ligt in het verzamelen van oude grammofoonplaten en bijbeho rende grammofoons. Zijn huis staat vol met honderden oude grammofoons en rariteiten op dat gebied. Een groot deel van deze verzameling wordt ver sleept naar Middelharnis waar men iets kan zien wat niemand anders in Nederland te zien krijgt, want de collectie is in puur privé bezit, maar voor zijn vriend Marco Reinink, or ganisator van de beurs, is Niek toch overstag gegaan. Niek Stein zal zelf in het alternatie ve museum aanwezig zijn en uitleg geven, maar vooral laten horen waar het om gaat. Een grammofoonplaat van een me ter doorsnee ligt naast een van 7 centimeter doorsnee. Wel eens gehoord van een grammofoon plaat die draait op hete lucht? Die staat er en ook het origine le beeld van het hondje van His Masters Voice is er. Naast deze stand is er ook een ander aspect; namelijk de ge zondheidszorg. De jonge orga nisator Marco Reinink heeft de beurs een informatieve wen ding gegeven door aan het zie kenhuis een grote ruimte ter beschikking te stellen waarin vele kanten van de gezond heidszorg bekeken en bespro ken worden en zullen specia listen op dat gebied aanwezig zijn. Het past in het moderne plaatje van de gezondheidszorg dat er naar buiten wordt getre den met de mogelijkheden en dat de meestal van ivoor gé- bouwde medische toren een grotere toegankelijkheid krijgt voor het publiek. In een sterk vergrijzende maatschap pij en door de toegenomen me dische mogelijkheden zullen zorg en patiënt tot een dichtere verhouding komen en zal de patiënt ook een klein beetje meer als consument geïnteres seerd zijn in de gang van za ken. De modeshow heeft deze keer de volgende deelnemers: Ever Jeans met jeans en verdere mo de; Sporthuis De Bont, met op de sport gerichte kleding zoals trainingspakken, tenniskle- ding en natuurlijk het oog op de komende zomer Badmode. Braber Modehuis toont stijl volle dameskleding en Verton Schoenen zorgt ervoor dat dress-men en mannequins piekfijn geschoeid zijn. Groe- neveld Opticiens levert de zon nebrillen en andere brillen die nodig zijn om een eigentijdse look te geven aan de show. Miep Boeter showt haar zelf ontworpen truien en dat is al tijd een uniek gebeuren want van elke trui is er nooit een tweede. De modeshow is dage lijks in de middag en avond te zien. De modeshow wordt vak kundig verzorgd door het mo deteam Allienne; bekend van televisie- en grote modeshows. Show voor ouderen Op woensdagmiddag is er een show voor ouderen. Felix van Olen en muzikaal begeleider Ad Veen brengen hun program ma vol herinneringen, waar mee ze bij Tbd de Braak op de radio zijn geweest en waarvan ze in NOS-Laat nog flitsen lie ten zien. Liedjes van vroeger omlijst met perfecte klanken op het Hammondorgel zullen de mensen uitbundig doen meezingen en Ad Veen (voor heen bekend van het Leedy Trio) (beestjes-beestjes) brengt ook een echte solo op de accor deon. Zijn magische vingers zullen herinneringen oproepen tot ver voor de vijftiger jaren. Conferences in alle soorten, maar ook na afloop van de voorstelling een gezellig spel letje Bingo met 2 ronden. Vele boodschappenpakketten zijn er te winnen en 1 grote hoofd prijs. Op zaterdag is er het kinder programma De driemaal dub bel dikke pretshow. Adriaan, die de show in zijn eentje brengt houdt moeiteloos een zaal vol jeugd bezig. Hij neemt ze in de maling, zet ze op het verkeerde been en behandelt ze als volwassenen, want kinde ren, zo zegt hij.... „Daar doen wij niet meer aan.... „Kinde ren kijken tv en schakelen van het ene kanaal naar het andere over dus een tv-show en een theatershow moeten een enorm tempo hebben en kinderen we ten zoveel... zelfs actuele grap pen pakken ze perfect op. De vaders en moeders die meekij ken hebben ook een leuke mid dag want niemand loopt weg als Adriaan zijn grappen en grollen uithaalt. Tijden: woensdag t/m vrijdag 13.00-17.00 uur en van 18.30- 22.00 uur. Zaterdag van 11.00- 17.00 uur en van 18.30-22.00 uur. ZIERIKZEE/MIDDELHAR- NIS - Evenals de FNV biedt het CNV haar leden hulp aan bij het invullen van het belas tingaangifte-formulier. Op Schouwen-Duiveland ge beurt dat tijdens twee bijeen komsten in Zierikzee. De eer ste is gepland voor maandag middag 9 maart. Vanaf 13.00 uur is het CNV-invulteam aan wezig in de zaal van de Gere formeerde kerk in de Sint Do- musstraat om CNV-leden die zich hiervoor hebben opgege ven ,te helpen bij het invullen van het aangifteformulier. Maandag 23 maart is het hulp team daar 's avonds vanaf 19.00 uur present. CNVers die van deze service gebruik willen maken kunnen zich opgeven bij het CNV-kantoor in Goes, telefoon 01100-20310. WASHINGTON - Auto's die de Japanse fabrikant Honda in Canada assembleert moeten bij binnenkomst in de Verenig de Staten worden belast. De auto's komen niet in aanmer king voor vrijstelling van in voerrechten zoals is voorzien in de vrijhandelsovereenkomst tussen Canada en de VS. Volop mogelijkheden om te relaxen in De Roompot. KAMPERLAND - Roompot Zwemparadijs 'in Kamperland bestaat tien jaar en dat wil het weten ook! Na een ingrijpende verbouwing biedt dit subtropische waterparadijs aan u, die de winterse kou even wilt verruilen voor aangenaam warme temperaturen en kristalhelder zwemwater, nu nog luxueuzere facilitei ten dan voorheen. Zo kreeg het grote golfslagbad onder meer een schitterende, meerkleurige vloer, de sauna-afdeling een ware Scandinavische „look". Maar ook de entree, is aanmerkelijk luxer en comfortabeler geworden. Aangezien de kortingsacties die de Roompot in de voorgaande jaren hield met onder andere de Zierikzeesche Nieuwsbode steeds veel extra mensen naar het Zwemparadijs brachten, organiseert de Roompot ook dit jaar weer een dergelijk festijn. teiten van de Roompot en of ze als gasten, aanpassingen en of verbeteringen nodig vinden. Tijdens de ingrijpende verbou wingen onlangs, waren het dan ook onder meer verzoeken van deze mensen die we hebben in gewilligd. Het blijkt dat onze bezoekers niet zozeer op zoek zijn naar steeds spectaculairde re voorzieningen. Waar ze wel op staan, is een hoge kwaliteit van de bestaande voorzienin gen, die een zo luxe mogelijke uitstraling moeten hebben en aan veiligheid niets te wensen overlaten. Aan die vraag heb ben we nu voldaan door moder nisering van de faciliteiten in en om ons Zwemparadijs". Hamelink denkt daarbij niet alleen aan de onlangs uitge voerde constructie van -,een nieuwe blauw/witte vloer in het golfslagbad, die de helder heid van het water nog eens be nadrukt, betimmering van de sauna en bestrating van de par keerplaatsen. Onder moderni sering verstaat hij ook de ande re vernieuwingen als het „af ronden" van alle badranden uit het oogpunt van veiligheid, de installatie van een stillere verwarming, aanleg van wan delpaden van de parkeerplaat sen naar de receptie, uitbrei ding van de badshop, automa tische toegangsdeuren, over kapping van de entree, het in gebruik nemen van een auto matische toegangscontrole en het gedeeltelijk invoeren van nieuwe kledingkluisjes met zo genaamde pandsloten. Boven dien zijn er een tweetal nieuwe waterspeel-activiteiten voor jong en oud op en om het tropi sche eilandje bij het gecombi neerde binnen- en buitenbad geplaatst. Deze behendigheidsspelen vor men een ludiek tijdsverblijf mocht u onverhoopt „stran den" op deze atol. Milieuvriendelijk „Aangaande het milieu-aspect, het zwembadwater betreffen de, wil ik nog aantekenen dat we al enkele jaren een systeem van hergebruik hebben. Het igebruikte zwembadwater wordt namelijk opgeslagen om daarmee alle toiletten op het park van de Roompot te spoe len. Op deze manier wordt er veel minder water verbruikt. Zo zijn we eigenlijk altijd in de weer. Ook al is het niet altijd direct zichtbaar, we werken ook hier hard aan een verant woord produkt waardoor we een bijdrage kunnen leveren aan een beter milieu", aldus Hamelink. Wat heeft de Roompot haar gasten al niet voor moois te bieden? Eigenlijk is het bijna teveel om op te noemen, maar we zullen dit veelzijdige pro dukt nog even voor u onder de loep nemen. Al is het maar voor die kleine tien procent van de Zeeuwse bevolking, die zo blijkt pit een Voor u als lezer van de Zierik zeesche Nieuwsbode Extra be tekent dit natuurlijk dubbel plezier. U kunt immers mid dels bijgaande bon, van 7 maart tot 7 april 1992 tegen een fiks gereduceerde prijs een dagje uit naar Roompots sub tropisch oord en u kunt er met een genieten van de nieuwe, heerlijke verwennerijen. Bijna twee weken van hard werken bezorgden het Zwem paradijs dit andere, eigentijdse jasje dat voornamelijk op Ro meinse leest is geschoeid. Een leest die al uitvoerig is gehan teerd bij de opzet van Thermae Roma Porta, een kuuroord in de catacomben van het zwem bad. Nu is het thema in de vorm van marmer en veel groen, ook doorgevoerd in an dere, bovenliggende ruimtes. De ballustrade van de binnen- zonneweide, de toegang tot bad en kleedruimte en de vloer van de overigens verruimde bad shop, zijn tegenwoordig van marmer. Hoge kwaliteit Bedrijfsleider p.r. van de Roompot P. A. Hamelink ver telt over de aanzet tot de ver bouwing: „Kijk, onder de gas ten van ons kampeerpark, onze bungalows en het zwempara dijs houden wij doorlopend en quêtes waarbij we hun mening vragen over de huidige facili- enquête, de Roompot nog niet kent. Naast een prachtige cam ping met de meest uitgekiende voorzieningen, een groot aan tal schitterende bungalows, waarvan er momenteel nog eens tachtig twee a drieper- soons in aanbouw zijn en een jachthaven direct aan de Oos- terschelde, heeft het recreatie park met het Subtropisch Zwemparadijs, een grote pu bliekstrekker binnen de gele deren. „Tropisch" Dit „tropisch" oord voor zon en zwemliefhebbers is onder gebracht in een enorme hal waar het met zo'n dertig gra den altijd heerlijk warm is. Af gezien van het ruime golfslag bad is er ook een peuterbadje. De kleinsten kunnen zich daar best een paar uurtjes verma ken. Ook hierin is natuurlijk een glijbaantje te vinden maar die is vanzelfsprekend minder spectaculair dan de 38 meter lange waterglijbaan in het golfslagbad. Los van deze twee baden is er een gecombineerd binnen-buitenbad met een wa tertemperatuur van 32 graden. Daarin zitten waterversnellin gen waartegen zelfs de meest geoefende zwemmer zijn beste beentje voor moet zétten om de stroming te bedwingen. Voor wie wil zweten is er in de cata comben een echt Turks stoom bad. En ook een sauna ont breekt niet. Daarnaast kunt u „keizerlijk" genieten in de ba den van Thermae Roma Porta. Aanpassingen Dankzij eerder aanpassingen beschikt het Zwemparadijs al geruimte tijd over een moeder en kind hoek. In deze ruimte De waterglijbaan; een attractie voor het hele gezin. kunnen ouders hun kroost bij voorbeeld rustig verschonen en omkleden, uitgebreid baden en omkleden. Verder is tegelijker tijd het aantal zonnebanken met gelaatsbruiner uitgebreid - tegen een geringe vergoeding krijgt u hieronder een lekker kleurtje - en kreeg deze afde ling een Romeins, marmeren jasje aangemeten. Met de komst van rieten meubilair in de serre verkeeg ook deze ont spanningsruimte een ander aanzicht. Tferugkomend op de verbouwig vat Hamelink samen: „Deze in greep heeft geresulteerd in een algehele „verluxing" van ons. Zwemparadijs. Groei in kwali teit en produktiviteit, groei naar volwassenheid binnen de branche; deze gegevens vormen tenslotte onze uitgangspunten bij de bedrijfsvoering. Recrea tie en vrije tijd zijn vandaag de dag begrippen met inhoud. Vergeet niet, 150 van de 365 da gen per jaar wordt er niet ge werkt. Jongeren blijven langer buiten het arbeidsproces, seni oren stoppen soms wel 10 jaar eerder dan vroeger. Vrije tijd betekent tegenwoordig vaak „vrij tot genieten". Recreatieve produkt Grotere vakantie budgetten en meer kwaliteits- en prijsbe- wustzijn onder potentiële gas ten, maken dat ook aan de diensten hogere eisen gesteld worden. Zeker ook aan het re creatieve produkt. Vanzelf sprekend gaan die eisen ook op voor de Roompot. Hamelink benadrukt dat ver dere verwezenlijking van eer ste klas infrastructuur, gespe cialiseerd opgeleid personeel en uitgebreide kwaliteitscon trole, bij Roompots huidige be drijfsvoering dan ook de hoog ste prioriteit genieten. Om dit alles met eigen belevin gen te kunnen controleren, kunt u middels bijgaande bon van uw éigen Zierikzeesche Nieuwsbode supervoordelig tussen 7 maart en 7 april het Zwemparadijs bezoeken. Advertentie NtEUWERKERK - Miiiaaauw is er nog ergens een aardig baasje die mij in huis wil hebben. Basje - een gecastreerde kater van 10 maanden- vraagt zich dat met smart af. De levenslustige kater logeert momenteel in de kattenopvang van P. 1. Heijboer, vertegenwoordiger van de Sophia Vereeniging in Nieuwerkerk. Kater Basje brengt ongetwijfeld leven in de brouwerij, want stil zitten is niets voor deze cypers met wit gekleurde poes. Er ge beurt altijd wel iets wat zijn aandacht trekt. Met soortgenoten kan hij het wel vinden, maar honden, daar moet Basje weinig van hebben. Wie voor Basje een plaatsje vrij heeft kan voor meer informatie bellen naar nummer 01114-1583. I Met deze bon kunt u toegang verkrijgen tot het Roompot Zwemparadijs te Kamperland, voor een sterk gereduceerde prijs. I In de hieronder genoemde periode kunt u dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur gebruik maken van Roompot Zwemparadijs. Voor evt. sauna en therme roma porte is een geringe bijbetaling nood- I zakelijk. f 9,Volwassenen vanaf 15 jaar (normale prijs 18,50) f 5,Kinderen vanaf 4 jaar (normale prijs 9,00) f 27,Gezin (2 volw. - 2 kind.) (normale prijs 47,00) Kinderen tot 4 jaar GRATIS Deze bon is uitsluitend geldig in de periode van 7 maart tot en met 7 april 1992. EXTRA EXTRA EXTRA EXTRA EXTRA EXTRA EXTRA EXTRA EXTRA EXTRA I Onder de gebruikers van deze bon wordt een GRATIS Zwemparadijs Feest voor 20 personen verloot. Naam Adres PostkodeWoonplaats i Telefoon Ons bezoekadres is Sofiaweg 1, Kamperland, telefoon 01107-4000 ZWEMPARADIJS U heeft nodig voor 4 personen: 300 gram rundergehakt 4 grote aardappelen 1 sjalotje 2 theelepels thijm 1 eetlepel mosterd, grof of fijn naar keuze zout peper 2 eetlepels mangochutney 1 theelepel kerrie 2 theelepels bouillonpoeder 500 gram panklare hutspot- groenten Bereiding: Zet de Römertopf geduren de 15 minuten in een bak met koud water. Schil en was intussen de aardappe len. Hol met een scherp mesje de aardappelen tot op circa 1 centimeter van de wand uit. Raps de helft van het uitholsel grof of snijd het heel fijn. Pel en snipper het sjalotje. Vermeng in een kom het gehakt met het sja lotje, geraspte aardappel, thijm, zout, peper en 1 eetle pel van het mengsel van mangochutney en kerrie. Vul de aardappelen hoog op met dit mengsel. Vermeng in een maatbeker 1 deciliter water met de bouillonpoeder, 1 eetlepel van het mengsel van mango chutney en kerrie en de mosterd. Neem de Römer topf uit het water. Verdeel de hutspotgroenten over de bodem en schenk het bouil lonmengsel erover. Zet de gevulde aardappelen erop. Plaats de deksel op de Rö mertopf. Schakel de oven in op 225°C of gasstand 5. Laat de gevulde aardappelen in circa 1 uur gaar worden (ge rekend vanaf de tijd dat de oven op temperatuur is). Neem de deksel eraf en laat de aardappelen in nog circa 10 minuten een goudbruin korstje krijgen. Tip: Probeer dit recept ook eens met lams- of kalfsgehakt. Tip: Bestrooi de gevulde aardap pelen met geraspte oude kaas. Tip: Plaats een Römertopf altijd in een koude oven anders is er kans dat hij breekt. Voedingswaarde per portie: Energie: 1030 kJ (245 kcal) Eiwit: 18 gram Vet: 7 gram Koolhydraten: 28 gram DEN HAAG - Minister Kok van Financiën zal de 10,75 pro cent staatslening 1980 per 1986/95 geheel vervroegd aflos sen. Het uitstaande bedrag van de lening is f 400 miljoen. De lening wordt afgelost tegen een koers van 103 procent. WESTERBORK - Op het voor malig Kamp Westerbork in Drenthe is dinsdagmorgen een begin gemaakt met de bouw van de herinrichting van het kampterrein. De komende tijd zullen daar onder meer enkele barakken worden gebouwd. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 19 februari zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- W. A. van Nielen, Nieuwstraat 53, Oude-Tonge De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- Jolanda Kraayeveld, Kokmeeuwstraat 8, Zierikzee De derde prijs: Een waardebon van f 10,- A. E. M. Goudswaard-de Ligt, Mulockstraat 12, Zierikzee De sleutelwoorden van de puzzel van 19 februari zijn: Hete bliksem De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 13 maart in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: onderzoeken hoe iets smaakt; 4. kruiderij; 7. zwart, zeer don ker; 9. tegenspoed: 11. soort schilderij; 12. weinig bevleesd; 13, handig en flink; 15. doen breken; 17. (schoonmaak)gereedschap; 19. beoefenaar van de aardkunde; 21. te kennen geven; 23. een vorm van baggeren; 25 Oostenrijk; 26. gewas van het Middellandse-Zeegebied met geneeskundige kracht; 27. klein strandmeer (mv); 28. mondstuk aan een orgelpijp. Verticaal: 1. eerste; 2. openbare verkoping; 3. verzegelde rem; 4. mis schien; 5. meisjesnaam; 6. forceren; 10. trillende klank; 14. versleten; 16. uit holling in het koor van een kerk; 17. hoofdstad van een naburig land; 18 schipperen; 19. in grote lijnen; 20. geul; 22. langzaam; 24. huidplaatje bij verschillende dieren. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters uit de volgende cijfers 16. 13. 14, 25. 3, 23. 9. 20. 7. 28.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7