Boersma onttroond als snelschaker door de 17-jarige Marco Dieleman HSV Oosterschelde roerig visseizoen achter de rug Uitslagen bowling Recreatie badminton Tijdens 18e Open Snelschaaktoernooi Damachttal Zierikzee wint beslissingswedstrijd Uitslagen BC Zierikzee Belangrijk duel voor korfbalteam SKNWK Sponsor avond ASV Brouwers haven Nuttige winst van Jansen DINSDAG 3 MAART 1992 NR 25113 7 ZIERIKZEE - Tijdens het achttiende Open Snelschaaktoernooi van Schouwen-Duiveland is titelverdediger Owe Boersma, lid van de organiserende vereniging SV Zierikzee, onttroond door het nog slechts zeventien jarige talent Marco Dieleman. De in Terneuzen woonachtige schaker wist geheel ongeslagen de snelschaak- titel voor zich op te eisen. Terwijl het tot aan de laatste partij spannend bleef kwam Boersma juist twee punten tekort om zijn titel te kunnen prolongeren. De beide kanshebbers voor het kampioenschap, titelverdediger Owe Boersma (l) en de op dit toernooi debuterende Marco Dieleman (r), tijdens een rechtstreeks treffen. Ook hier toonde Dielman zich de sterkste. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zie rikzee heeft de eerste beslissingswedstrijd om de ti tel in de Zeeuwse hoofdklasse tegen Lammerenburg uit Vlissingen in winst omgezet. Men won thuis re gelmatig met 10-6; een goede uitgangspositie voor de return van dinsdag 3 maart aanstaande. Onttroond als Zeeuws snel schaakkampioen wist Owe Boersma overigens wel zijn ti tel als beste Schouwen- Duivelandse snel denker te be houden. Zodoende kreeg hij dan ook wederom, in de foyer van restaurant Mondragon, de fraaie wisselbeker uitgereikt door wedstrijdleider Martin Krijger. Van de elf te spelen partijtjes, elk zeven minuten lang, wist Boersma er negen in winst om te zetten. Ongeslagen Tijdens de tiende ronde, met als tegenstander G. Kamminga van SV Terneuzen die uiteinde lijke de derde plaats voor zich opeiste, had Boersma nog een theoretische kans om op gelij ke hoogte te komen met de tot dan toe ongeslagen Dieleman. Dan diende laatstgenoemde echter wel van opponent Aan- geenbrug, overigens clubge noot van Boersma, te verlie zen. Zodoende zouden beide schakers op tien punten eindi gen en moest het aantal bord- punten de doorslag gaan geven. Het jonge Zeeuws-Vlaamse schaaktalent maakte echter geen fouten en wist geheel on geslagen de snelschaaktitel op de naam te brengen. ,,Het ging goed vandaag, boven verwach ting eigenlijk. Maar ik had dan ook nog wat recht te zetten van een vorig kampioenschap", al dus Dieleman die voor de eer ste keer aan het eilandelijke Open Snelschaaktoernooi deel nam. Tussen de 34 deelnemers, af komstig uit alle Zeeuwse wind streken, was na een afwezig heid van tien jaar wederom de verschijning van SV Zierikzee- schaker J. Seeleman te ontdek ken. Na een tijdje buiten de re gio te hebben gewoond is hij weer teruggekeerd op het oude nest. En niet zonder resultaat. Seeleman liet meteen van zich spreken en greep een vijfde eindpositie. Zeven partijen ein digden in zijn voordeel. Opvallende prestaties waren er Tijdens de algemene vergade ring van HSV Oosterschelde, in het Huis van Nassau, bleek uit het jaarverslag van secreta ris Van Schelven dat de visve reniging een vrij roerig seizoen had afgesloten. Vooral proble men met de bestuurlijke bezet ting bezorgden de zes overge bleven bestuurders de nodige hoofdbrekens. Successen Er waren evenwel ook diverse successen geboekt tijdens het seizoen 1991. Buiten de vereni- ook voor twee jeugdspelers van schaakvereniging Zierikzee. De bij de senioren ingeschre ven jongeren Bart Karstens en Erjen Nierop reikten respectie velijk tot een twaalfde en twin tigste eindplaats. Velen oudge dienden moesten het loodje leggen tegen deze begaafde schakers. De in augustus van dit jaar tachtig jaar wordende Zierik- zeese schaakvereniging teken de deze keer voor de organisa tie. Volgend jaar wordt ditzelf de toernooi evenwel wederom in Brüinisse gehouden en zorgt de plaatselijke schaakvereni ging TOG voor de opzet. Naast een senioren-kam pioenschap werd tijdens de achttiende editie, na een paar jaar van afwezigheid, ook weer eens door de jeugd gestreden om de titel. Er hadden zich in gingswedstrijden was name lijk een groot aantal leden ac tief bij andere evenementen. Zo werd Greetje Smit onder an dere, als lid van de Nederland se damesploeg, wereldkam pioen vissen. Individueel ein digde zij op een fraaie zevende, plaats. Echtgenoot Eddy Smit behaal de een negende plaats tijdens het Nederlands kampioen schap bootvissen. Leo Bolier viel evenens in de prijzen en verdiende bij de strijd om de West Trofee een geheel verzorg de reis naar Guernsey. Oud voorzitter H. Kastelein noteer- totaal elf deelnemers inge schreven, allen lid van of SV TOG of SV Zierikzee. Winnaar werd uiteindelijk de sterke Bruse speler Hans Holwerda. De TOG-schaker eindigde op de eerste plaats met 10,5 pun ten. Tweede werd clubgenote Jenny Luyben, met 9,5 punten. Het brons was voor het SV Zierikzee-lid Evert de Jonge. Hij verzamelde 8 punten. Holwerda behoefde geen enke le keer in het stof te bijten. Slechts tegen de latere num mer twee Jenny Luyben kwam hij niet verder dan remise. Hoewel er per partij toch nog zeven minuten gedacht mocht worden, maakten de meeste jongelingen er een échte snel schaakpartij van. Vele potjes waren zodoende soms na twee minuten al klaar. t De einduitslag van het 18e de het beste resultaat tijdens het Schouwen-Duivelands vis- kampioenschap. Voor de 758 leden van HSV Oosterschelde, vorig jaar ver minderde het ledental overi gens met 56 hengelaars, staat zaterdag 14 maart weer de eer ste van in totaal vijftien com petitiewedstrijden voor het sei zoen 1992 op het programma. Ook staan er nog vier wedstrij den gepland, welke los staan van de verenigingsstrijd. Ook staat voor dit seizoen weer het kampioenschap van Schou- Open Snelschaakkampioen schap van Schouwen-Duive land was als volgt: 1. M. Dieleman 11.0, 2. O. Boersma 9.0, 3. A. Riemens 8.0, 4. G. Kamminga 7.5, 5. J. Seele man 7.0, 6. A. Vermue 7.0, 7. B. Henderikse 7.0, 8. P. van Rooij- en 7.0, 9. H. Aangeenbrug 6.5, 10. M. Boelhouwer 6.0, 11. R. van der Veken 6.0, 12. B. Karstens 6.0, 13. C. Boelhou wer 6.0, 14. E. van Hecke>6.0, 15. A. Quakkelaar 6.0, 16. J. de Jonge 5.5, 17. J. Bakker 5.5, R. Kouijzer 5.5, 19. P. van Dijke 5.0, E. Nierop .5.0, 21. A. van Klinken 5.0, 22: M. Muller 5.0, 23. C. Kouijzer 5.0, 24. M. Hol werda 5.0, 25.- C. van der Bos 4.5, 26. E. van Dijke 4.5, 27. H. Baris 4.5, 28. J. de Korte 4.5, 29. P. van der.Zwan 4.5, 30. R. Gommers 4.0, 31. J. Hoogstrate 3.0, 32. J. Verkerk 3.0, 33. A. Bloom 2.0, 34. A. Bandsma 0.0. wen-Duiveland op het pro gramma. Dit keer alweer voor de vijfentwintigste keer. De datum voor dit eilandelijk eve nement is 11 april aanstaande. Verder worden er nog een acht tal wedstrijden vervist voor de Delta Federatie. Eindstand De eindstanden bij de competi tie zout en zoet waren respec tievelijk: Zout: 1) J. Reynierse, 8173 pt; 2) L. Bolier, 8136 pt; 3) L van de Berg. 7721 pt;.4) F. L. Timmerman, 7202 pt; 5) P. Lob- bezoo, 6517 pt; 6) W. J. Fasseen, 5829 pt; 7) R. van de Dikken- berg, 5617 pt; 8) M. Salomons, 5333 pt; 9) R. Vercruysse, 4020 pt; 10) C. van Schelven, 4000 pt. Junioren: 1) M. Krijger; 2) F. Salomons; 3) Angeliek Ver west. Zoet: 1) A. W. de Vlieger, 1070 pt; 2) M. P. Ravia, 985 pt; 3) E. Smit, 850 pt; 4) I. de Visser, 720 pt; 5) J. Bolier. 605 pt; 6) W. Dekker, 597 pt; 7) J. Lobbezoo, 573 pt; 8) C. van Schelven, 565 pt; 9) M. Smits. 514 pt; 10) M. Lobbezoo, 513 pt. Juni oren: 1) P. Ravia; 2) B. Bierings; 3) T. Bip- rings. ZIERIKZEE - Hieronder de uitslagen van de door badmin tonclub Zierikzee gespeelde wedstrijden. Zierikzee 3-DOK 1 2-6; Zierik zee 3-Netwerk 3 6-2; Zierikzee 5-Verommemeppers 1 5-3; Backhand 3-Zierikzee 6 4-4. Programma Zierikzee 2-Smash 3; Zierikzee 3-Netwerk 2; Zierikzee 5- Stenge 3; Zierikzee 6-Kolibrie 1. Alle teams van BC Zierikzee spelen donderdag 12 maart thuis in sportcentrum Onder dak te Zierikzee, aanvang 19.30 uur. NIEUWERKERK - Donder dagavond, 5 maart aanstaan de, heeft het eerste team van korfbalvereniging SKNWK een belangrijke wedstrijd voor de boeg. Tijdens de in sporthal Onderdak tè spelen wedstrijd tegen koploper Blauw Wit 4, uit Kloetinge, zijn de Nieuwer- kerkers bij winst in de gele genheid mederanglijstaan- voerder te worden. Wil 'het op de tweede plaats staande SKNWK, met twee verliespunten meer dan het lei dende Blauw Wit 4, nog aan spraak maken op het kam pioenschap moét donderdag gewonnen worden. Tijdens de laatste competitiwedstrijd op 14 maart zal tegen opponent Dreischor dan de definitieve beslissing vallen. Blauw Wit treft op die datum het op pa pier sterkere Volharding 3. Opstelling SKNWK-trainer/coach Jaco Stoutjesdijk kan donderdag aanstaande beschikkende over de volgende spelers en speel sters: Petra Droog, Trudi Fol- mer, Marianne Glerum, Ina Koopman, Gerda Stins, Jeroen Kole, Leo Koopman, Wim van dé Male, Jan Stins en Albert Talen. De wedstrijd donderdag in sporthal Onderdak begint om 20.30 uur. BROUWERSHAVEN - De al gemene sportvereniging Brou wershaven houdt maandag 9 maart aanstaande haar jaar lijkse sponsoravond. Reeds enige jaren worden alle spon sors door de Brouwse voetbal vereniging samengebracht voor een gezellig samenzijn. Tijdens de sponsoravond, wel ke om 19.30 begint, wordt de genodigden een video-film ge toond, waarin onder meer beel den van de bedrijven die ASV Brouwershaven sponsoren. Té vens wordt er informatie ver strekt met betrekking tot uit breidingsplannen van een bestuurskamer cq. jeugdhonk, welke de sportvereniging voor ogen heeft. Verder komt ook nog het jeugdplan aan de orde. PARTHENAY - Europees titel houder Jansen heeft in de ze vende ronde van de strijd om de Europese damtitel een be langrijk winstpunt geboekt. De in uitstekende vorm verke rende Nederlander versloeg landgenoot Hein Meijer en be perkte daardoor de achter stand op de weer winnende koplopers, Valneris en Koyf- man, tot één punt. De Nederlandse spelers heb ben het niet gemakkelijk. Zelfs zwakker geachte tegenstanders bieden fel verzet. Dat onder vond nationaal kampioen Rob Clerc, die ruim zes uur nodig had met de voor een WK- kwalificatieplaats vechtende Belg Vandeberg. In een flankspelpartij kreeg Clerc niet alleen de beste positie, maar de Belg kampte voortdu rend met tijdgebrek. AMSTERDAM - Hans Wester hof, trainer van FC Groningen, had zondag na het duel van zijn club met Ajax een aardige over vleugelspitsen. ,,Die hebben twee tegenstanders. De back en de zijlijn." Bij Ajax zijn flankspelers niet langer heilig. Vrijwel zeker speelt de ploeg ook woensdagavond bij AA Gent, in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA- beker, met twee centrale spit sen en vier middenvelders. Onder het toeziend ook van Izak öp het Hof, de wedstrijd leider van de Zeeuwse Dam- bond, begonnen de teams ge concentreerd aan de wedstrijd. Beide achttallen ontliepen el kaar niet veel in speelsterkte maar in de tweede helft van de ontmoeting kregen enkele Zierikzee-spelers voordeliger standen, met als logisch gevolg de 10-6 winst. Blunder Sjaak Douw opende de score met een winstpartij waarbij zijn tegenstander met een blunder meewerkte. John Ho nig had het moeilijk aan het bovenste bord en verloor door een blunder in het middenspel. 'Hierna volgden twee remises van achtereenvolgens Chris en Rinus van der Wielen, waarbij gezegd moete worden dat laatstegenoemde waarschijn lijk de winst heeft laten liggen. Rest. Zeelust, Westerschou- wen-Belladonna, Renesse 3-1; Rest. Delphi, Zierikzee- Terpstra, Zierikzee 2-2; Water land, Noord welle-Tbmorrow- land, Rotterdam 1-3; J. P. Staal- Renesse-Rest. Mistral, Zierik zee 3-1. Stand A-groep: 1. Zeelust 16-47; 2. Mistral 16-37; 3. Belladonna 16- 34; 4. J. P. Staal 16-27; 5. The Sailors inn 16-15. B-groep: 1. Delphi 16-41; 2. Tferpstra 16-40; 3. Duin en Strand 16-34; 4. Tbmorrowland 16-28; 5. Waterland 16-17. A-groep: hoogste gem. heren: Leo Dorreman, 183, Zeelust; hoogste gem. dames: Mary Hoekendijk, 159, Mistral. A-groep: hoogste gem. heren: Albert J. Slappendel, 166, Delphi; hoogste gem. dames; Neeltje Dekker, 159, Tferpstra. Vakantiepark Schouwen BV, In klasse 1 is er de afgelopen maand niet echt veel veranderd ten opzichte van de stand van januari. BC Tbrpedo uit Brou wershaven moest twee wed strijden inhalen tegen Zierik zee en dat leverde hun 3 wedstrijdpunten op. Dit bete kent dat ze nog steeds op een redelijk comfortabele tweede plaats staan. Ze hebben echter wel één extra verliespunt opge lopen, zodat de afstand met Space Shuttle uit Ouwerkerk groter is geworden. Zierikzee speelde in de maand februari drie wedstrijden en haalde daar 3 punten uit. Dit betekende voor hen een plaats je naar boven ten koste van nieuwkomer Noordgouwe die door een gelijkspel tegen ZSC uit Scharendijke Zierikzee moest laten voorgaan. Klasse 2 In klasse 2 heeft Noordgouwe haar positie als leider met 2 overwinningen versterkt. Zie rikzee, de naaste concurrent moest tegen Zonnemaire een kostbaar punt inleveren en kwam zodoende op een achter stand van 4 punten (met één wedstrijd minder gespeeld). Op 13 maart moeten ze onder ling uitmaken wie de sterkste zal zijn. Het is dus nog behoor lijk spannend in deze klasse voor wat betreft de plaatsen één en twee. Voor de overige teams zal de afstand niet meer te overbruggen zijn. Netovert- net uit Brüinisse zal met ZSC uit moeten maken wie van de twee aan het eind van de com petitie gaat degraderen. En dan in klasse 3 toch de ver rassing van Noordgouwe die de Meppers uit Burgh-Haamstede Door winstapartijen van Jos de Wild en Aart Walraven liep Zierikzee uit naar 8-4. De Wild profiteerde goed van een wan- hoopscombinatie van zijn te genstander, die teveel mate riaal kostte. Walraven was met één schijf voorsprong het eindspel ingegaan en wist uit eindelijk op tempo te winnen. Jan de Jonge en Cor Boot be haalden beide nog een voorde lige remise wat uiteindelijk de 10-6 overwinning betekende. Uitslagen De persoonlijke uitslagen van Zierikzee-Lammerenburg in bordvolgorde was als volgt: 1. J. M. Honig-J. Boone 0-2; 2. C. v. d. Wielen-P. Francke 1-1; 3. M. v. d. Wielen-J. Koppejan 1-1; 4. M. J. Walraven-A. v. Luijk 2- 0; 5. J. de Jonge-J. Vaucouleur 2-0; 7. C. L. Boot-W. Koppejan 1- 1; 8. S. Douw-L. v. Schagen 2-0. Renesse-Rest. de Wig, Renesse 3-1; Alprokon, Barendrecht-De Kree/Le Rabot, Ouddorp/Re- nesse 3-1; Eetcafé De Blokhut, Westerschouwen-Fun House, Renesse 3-1; Aan.bedrijf Bom, Burgh-Haamstede-Aan. bedrijf Verseput, Burgh-Haamstede 3,5-0,5. Stand A-groep: 1. Alprokon 16-47; 2. de Blokhut 16-40;. 3. 't Swarte Schaep 16-30; 4. Fun House 16- 23; 5. De Kreek-Le Rabot 16-20. B-groep: Bert Verseput 16-36,5; 2. De Wig 16-33,5; 3. RCB Mari na 16-33,5; 4. L. C. Bom 16-28,5; 6. Vac.park Schouwen 16-28. A-groep: hoogste gem. heren: Wim Tuk, 175, Alprokon; Adriaan Hanse, 175, De Blok hut; hoogste gem. dames; Hil da de Bruijn, 192, Fun House. B-groep: hoogste gem. heren: Pim Muis; 168, Vac.park Schou wen; hoogste gem. dames: Jopy Meuldijk, 170, de Wig. hun eerste nederlaag bezorgde en meteen ten koste van die zelfde Meppers de tweede plaats overnam. Zierikzee maakte geen fouten en staat zo doende nog op een eerste plaats met 2 punten voor op Noordgouwe, die echter een wedstrijd minder heeft ge speeld. Deze twee teams moe ten op 12 maart tegen elkaar, dus het gaat ook hier bijzonder spannend worden. Uitslagen en standen Hieronder volgen de uitslagen en standen. Klasse 1: Tbrpedo 1-Zierikzee 10 3-3 1-1; Zierikzee 10-Tbrpedo 1 2-4 0-2; ZSC 2-Zierikzee 10 0-6 0-2; DFS 3-Noordgouwe 1 3-3 1-1. Space Shuttle 7-14; Tbrpedo 1 6-9; Zierikzee 10 6-6; Noordgou we 1 8-6; DFS 3 6-3; ZSC 2 7-2. Klasse 2: Zonnemaire 1- Zierikzee 11 3-3 1-1; Noordgou we 2-Space Shuttle 2 5-1 2-0; ZSC 1-Netovertnet 1 6-0 2-0; Space Shuttle 2-Zonnemaire 1 6-0 2-0; Noordgouwe 2-ZSC 1 6-0 2-0. Noordgouwe 2 8-15; Zierikzee 11 7-11; Zonnemaire 1 8-7; Space Shuttle 2 8-7; ZSC 1 8-4; Net- overtnet 1 7-2. Klasse 3: Space Shuttle 3- Zierikzee 13 5-1 2-0; Noordgou we 3-De Meppers 1 5-1 2-0; Noordgouwe 3-Zierikzee 13 5-1 2-0; Tbrpedo 2-Zierikzee 12 2-4 0-2. Zierikzee 12 8-13; Noordgouwe 3 7-11; De Meppers 1 8-10; Tbrpe do 2 7-4; Space Shuttle 3 6-3; Zierikzee 13 8-3. De sterke Bruse SV TOG-schaker Hans Holwerda wist op overtuigende wijze de snelschaaktitel bij de jeugd in de wacht te slepen. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Tijdens de recentelijk gehouden algemene ledenvergadering van de Zierikzeese hengelsportvereniging Oosterschelde, zijn wederom volgens tra ditie de kampioenen van het voorbije seizoen gehuldigd. Bij de competitie-zout gelukte het J. Reynierse de wisselbeker in de wacht te slepen, terwijl clubge noot A. W. de Vlieger de nieuwe kampioen van de binnenwatercompetitie wist te worden. RENESSE - Hieronder de uitslagen van de jongste wedstrijden ten behoeve van de bedrijfsbowling- competitie in bowling Renesse. ZIERIKZEE - Nog één maand wedstrijden spelen en de recreatieve badmintoncompetitie 1991/1992 zit er weer op. Maar voor het zover is moeten nog 25 van de totaal 90 partijen worden afgewerkt. Het wordt dus nog een drukke maand.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7