01134-3260 WEEKEND RECEPT Ernesto Avelino start met klussenbedrijf De Fikser Eerste optreden van honkballers Zeeland heeft sinds kortbuddyproject Cheque voor Unicef Roompot Zwemparadijs in Kamperland tien jaar Breed scala van werkzaamheden Brando wil strakke leiding Trein Model Ruilbeurs Honden informatiedag Open huis bij nieuwe Seat-dealer Opendeurdienst in Stellendam Aangepaste kerkdienst Fietsen gevonden Cursus Basisdiploma illustratief tekenen is vernieuwd F»mjs Uitslagen VV Flakkee Uitslagen zaalvoetbal Kalfsvleeskroketten WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 13 ZIERIKZEE - A-technische of overbezette mensen zullen hem waarschijnlijk met gejuich ontvangen. Zierikzee heeft er namelijk een klussenbedrijf bij. Dit is klussenbedrijf De Fikser van Ernesto Avelino. Deze inwoner van Zierikzee liep al lang met het idee in gedachten, maar nu heeft dan eindelijk de stap gezet. Het klussen in en om het huis is hem met de paplepel ingego ten. Zijn vader was scheeps timmerman en had een werk plaats waar allerlei mooie werkstukken het licht zagen, een man die ook altijd bezig was de woning op te knappen. Als kleine jongen stond Aveli no hem op de vingers te kijken en leerde zo gaandeweg van al les op dit gebied. Het werkelij ke inzicht in de diverse technie ken kwam later, toen hij de MTS doorliep. Na het voltooien van die opleiding ging hij, ge dreven door de familietraditie en de wens veel van de wereld te zien naar zee, een wereldje waar je goed leert improvise ren, omdat de mogelijkheden op een schip nu eenmaal be perkt zijn. Ervaring Na enkele jaren op zee zocht hij een baan aan de wal en kwam in de industrie terecht. Gedu rende de 15 jaar dat hij in de in dustrie werkzaam is geweest was een van de bezigheden in zijn vrije tijd het opknappen van het huis. Na diverse ver huizingen heeft hij behoorlijk wat ervaring opgedaan met zo'n beetje alles wat zich in en om het huis aan klussen kan voordoen. Naast dit alles is er altijd de droom geweest ooit nog eens eigen baas te worden en nu is het dan zover. Vanuit de gedachte „wat ik voor me zelf kan, kan ik ook voor een ander" en met voldoende tech nische kennis en ervaring op zak heeft hij de stap gewaagd. Eigenlijk maakt hij van zijn hobby nu zijn werk, en wat is er mooier dan dat! Het klussenbedrijf is zijns in ziens een zeer klantvriendelij ke manier van ondernemen die duidelijk voorziet in een be hoefte. Enkele kenmerken van het klussenbedrijf zijn; - Het werken op kleine schaal; - het van vele markten thuis zijn; - het kunnen combineren van werkzaamheden; - het leveren van kwaliteit; - het geven van klantgerichte aandacht; - de snelle service en - het lage uurtarief. Het klussenbedrijf werkt veel al voor een vaste klantenkring die opgebouwd wordt door mond-tot-mond-reclame. Deze klantenkring ontstaat door de kwaliteit van het geleverde werk en op basis van de ver trouwensrelatie met de klant. Het is mede deze persoonlijke benadering die hem zeer aan trekt in dit beroep. En klant, dat kan iedereen zijn, zoals ei genaars/huurders van woon huizen in oud- of nieuwbouw, bedrijven, middenstand, wo ningbouwverenigingen en ma kelaars in onroerend goed. De klant zal in eerste instantie steeds voor al de klussen een beroep doen op z'n vertrouwde klussenbedrijf. Waar nodig zal het klussenbedrijf adviseren of bemiddelen bij het inschake len van derden. Het werkge bied van klussenbedrijf De Fikser zal bestaan uit de re gio's Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Het is zijn vaste overtuiging dat velen zich door dit concept aange trokken zullen voelen. Men kan bij De Fikser terecht voor een zeer breed scala van werk zaamheden met betrekking tot klein onderhoud en het op knappen van allerhande zaken en ruimtes, isolatiewerkzaam heden, hand en spandiensten bij verhuizingen en andere za ken, dit alles met een persoon lijke benadering en een goede service, onder het aloude motto „de klant is koning". Klussen bedrijf De Fikser is bereikbaar in Zierikzee onder telefoon nummer 01110-17228. Ernesto Avelino naast de bedrijfsauto waarmee hij op pad gaat. (Foto: Joop van Houdt). OUDE-TONGE - Vorige week werd namens leerlingen van het MBO college Oude Tonge, voorheen MEAO, een cheque ter waarde van f 33.600,- over handigd aan een vertegen woordigster van Unicef. Burgemeester drs. C. M. de Vos van Oostflakkee verrichtte de officiële overhandiging. Hij werd bijgestaan door twee leerlingen van de school. De leerlingen van de school heb ben door het verrichten van al lerlei werkzaamheden een be drag van 16.800,- bijeenge bracht. Door het ministerie van ontwikkelingssamenwer king werd dat bedrag verdub beld. Het geld wordt besteed aan een inentingsprogramma in diverse ontwikkelingslan den. Unicef-vertegenwoordigster mevrouw De Leede sprak haar erkentelijkheid uit voor de cheque en bood de school als blijvende herinnering een eike boompje aan. Het boompje symboliseert een tastbaar te ken van hoop. ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg te Zierikzee zit momenteel een Duitse herder van acht jaar oud, die dolgraag bij een baasje geplaatst wil worden. Bran do is een reu van acht jaar oud. Hij kan het niet goed vinden met andere reuen; Brando is nogal dominant. Met katten kan hij goed overweg, Brando is echter bang voor kinderen. Hij is een hele lie ve hond. die een strakke leiding, een consequente aanpak nodig heeft. Brando is gehoorzaam en goed opgevoed. Hij is dol op ach ter ballen aanjagen en ze opvangen. Een boerderij zal voor hem een ideale plaats zijn om te verblijven, maar ergens anders is geen bezwaar. Als hij maar de ruimte krijgt. Brando is een goede waakhond. Wie belangstelling heeft kan bellen met het dieren asiel; tel. 01110-17013, of even langsgaan. De kater Tobias uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging is geplaatst in Ouwerkerk. (Foto: Joop van Houdt). LEEUWARDEN: De Friesland hal in Leeuwarden staat van vrijdag 28 februari tot en met dinsdag 3 maart in het teken van Tuin '92. Het accent ligt bij deze beurs op fraai ingerichte tuinen. Daarnaast zijn er tui- nartikelen te koop en is er in formatie te krijgen over alles wat met een tuin te maken heeft. De beurs is geopend op vrijdag 28 februari van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur, zondag van 10.00 tot 18.00 uur, maandag en dins dag van 14.00 tot 22.00 uur. 'S HEER HENDRIKSKINDE REN - Zaterdag 7 maart wordt in 's-Heer Hendrikskinderen voor de zevende keer een Trein Model Ruilbeurs gehouden. De beurs duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur en wordt gehouden in het dorpshuis. Tijdens de treinenbeurs is de testtafel van organisator De Zeeuwse Trein Model Ruil beurs aanwezig waar men gra tis de locks en wagons kan testen. Nieuw op de beurs zijn de stands met elektronica, waaronder het bloc-systeem en de Nederlandse seinen, loop lichtjes en vele andere elektro nische snufjes. Tijdens de ruil beurs wordt ook de door Rail Art beschikbaar gestelde video Stoom '91 vertoond. LEWEDORP - Zaterdag 7 maart verzorgt hondentrai- ningsschool De Valkenhove uit Lewedorp een grote honden in formatiedag. De informatie dag wordt gehouden in het on derkomen van de trainings- school aan de Nieuw Kraai- jertsedijk in Lewedorp en wel van 9.30 uur tot 17.00 uur. De hondentrainingsschool biedt belangstellenden een keur aan informatie. Verder worden verschillende demon straties en wedstrijden gehou den. Zo staat op het program ma een grote zeskamp voor mens en hond tussen teams van verschillende hondenscholen en kynologenclubs. Verder staat geprogrammeerd een de monstratie jachthondentrai ning en geeft ook het kiddo- showteam acte de presence. Verder aandacht voor keurin gen tijdens de hondeninforma tiedag. zowel ras- als rasloze honden kunnen gekeurd wor den. Alle kinderen met een hond kunnen meedoen aan de kind en hond-show. Ze moeten dan verkleed met hun hond naar het terrein komen. Voor de leukste conbinatie ligt een fraaie prijs te wachten. Aan het eind van de dag is er voor de kinderen nog een grote ballon nenwedstrijd. DIRKSLAND - Vrijdag 28 fe bruari houdt Auto Bakker uit Dirksland open huis ter gele genheid van de start van het bedrijf als Seat-dealer. Voortaan kan men bij Bakker alle Seat's op een presenteer blaadje vinden; vanaf de spor tieve Ibiza, de compacte Mar- bella tot de economische Terra en de ruime, pittige Toledo. Burgemeester D. Boonstra van Dirksland geeft vrijdag 28 fe bruari om 16.00 uur het start schot voor de nieuwe Seat- dealer. STELLENDAM - Zondag 1 maart wordt in de Gerefor meerde kerk in Stellendam een opendeurdienst gehouden. Ds. J. Kievit verzorgt een me ditatie over het thema Geloven als een kind. De dienst begint om 10.00 uur. Voor veel mensen is het soms moeilijk om een deur open te doen. De kerkdeur, je huisdeur, dat lukt nog wel maar met de deur naar je hart is het anders gesteld volgens de evangelisa- tieccommissie van de Gerefor meerde kerk. Aan de opendeur dienst in Stellendam werken mee De Cantorij, organist Bas van Beek en fluitiste Jannie Breen. Rie Kreeft verzorgt, een declamatie. DIRKSLAND - Op zondag 8 maart 1992 is er weer een inter kerkelijke aangepaste kerk dienst voor verstandelijk ge handicapten van Goeree- Overflakkee in de Nederland se Hervormde kerk te Dirks land. De aanvang van de dienst is 14.45 uur. In deze dienst gaat voor ds. J. het Lam, predikant van de Nederlands Hervormde Kerk te Dirksland. DIRKSLAND - In Dirksland werden vorige week uit dc Boezem, ter hoogte van de Ou- dawei, twee fietsen gevist. Aan de hand van de postcode kon een van de fietsen terugge geven worden aan dc rechtma tige eigenaar. De eigenaar van de andere fiets is nog niet ge vonden. UTRECHT: Van 28 februari tot en met 1 maart wordt in de Jaarbeurs in Utrecht de inter nationale old-timer markt ge houden. Op deze markt staan oude automobielen, motorfiet sen, fietsen, scooters, brom mers en alles wat hiermee te maken heeft. De beurs is ge opend op vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE/MIDDELHAR- NIS - In het cursusprogramma van de Leidse Onderwijsin stellingen (LOI) te Leiderdorp is al enkele jaren de opleiding voor het Basisdiploma il lustratief tekenen opgenomen. Deze opleiding is sinds kort fundamenteel vernieuwd. De belangrijke veranderingen hebben betrekking op de ma nier waarop het vak van il lustratief tekenaar wordt be naderd, en op het feit dat aan de vernieuwde cursus een nieu we, jonge generatie illustrato ren heeft meegewerkt. De on derwijsvorm voor de opleidng is, zoals gebruikelijk bij de LOI, schriftelijk. De complete opleiding duurt een jaar. De LOI-opleiding tot illustra tief tekenaar bestaat uit twee delen: de opleiding voor het Basisdiploma illustratief teke nen en die voor het Vakdiplo ma illustratief tekenen. In bei de opleidingen wordt uiteraard ruime aandacht besteed aan de technische kanten van het vak en aan het ontwikkelen van il lustratieve vaardigheden. In de vernieuwde opzet voor het basisdiploma is daar een element aan toegevoegd. Niet alleen de technieken, maar ook de mogelijkheden die de il lustrator heeft om door zijn persoonlijke inbreng een meer waarde aan de tekening mee te geven, krijgen bijzondere aan dacht. Dit is vooral van belang voor de toepassing van il lustraties in reclamewerk. De illustrator heeft immers de mo gelijkheid aspecten in de pre sentatie te benadrukken die mèt andere middelen (fotogra fie) niet of nauwelijks zicht baar zijn. In de vernieuwde op zet van de cursus wordt met dit element en met de verhalende aspecten in het werk nadruk kelijk rekening gehouden. Aan deze opleiding hebben ver schillende illustratoren van naam meegewerkt, waaronder Leo Musch, Marissa Keiler, Willemiek Molenaar en ande ren. Het studieprogramma be staat uit de vakken illustratief tekenen, natuurtekenen en kunstgeschiedenis. De vaar digheid van de cursusdeelne mers kan worden getoetst en verbeterd tijdens een serie van drie pratijklessen. De oplei ding kan worden afgesloten met een erkend diploma. Advertentie ZON een veranda of serre van ve randa plus haalt de zon in huis. Wij leveren snel vak kundig! Meer weten? showroom Oostpolderweg 1 - Krabbendijke MIDDELHARNIS - Hieronder volgen de uitslagen van de voetbalwedstrijden gespeeld door voetbalvereniging flak kee. Uitslagen zaterdag 22 februari: pupillen/junioren: Flakkee Al-VDL Al 2-1; Excelsior B2- Flakkee BI 1-3; Flakkee Cl- Feijenoord C4 8-2; Flakkee C2- Simonshaven C2 1-14; RVVH Ml-Flakkee Ml 3-0; Flakkee Dl-OHVV Dl 1-1; Flakkee D2- Hellevoetsluis D2 0-3; Flakkee El-Rozenburg El 4-0; Vierpol- ders E2-Flakkee E2 3-1; FC Vlotbrug E4-Flakkee E3 1-3; Flakkee Fl-RVVH F1 2-2; WRW F2-Flakkee F2 0-2; Flak kee F3-DBGC F2 0-20. FV Vlotbrug 1-Flakkee 1 1-3; Flakkee 2-DOTO 3 2-1; Flakkee 3-GOZ 2 0-4; Stellendam 5- Flakkee 4 0-3. Zondag 23 februari: Flakkee 1- WRW 1 1-2; Flakkee 2-ASB 2 1- 0; Flakkee 3 vrij; WRW 5- Flakkee 4 afg. OUDDORP - Hieronder vol gen de zaalvoetbaluitslagen van de wedstrijden gespeeld op 22 februari. Tevens volgt het nieuwe programma. Delta Boys-De Klepperstee 7-0; De Boppers-Breèn Tbam 1-3; Evitalia ass.-Korpershoek 6-2; Dorpstienden-Den Hollander 1-6. Programma voor zaterdag 29 februari FC Meubel-IRM Tfeam; Pavoco- Foto Hameeteman; Wage- naar/Belmo-Reddingsbrigade; FC Keijzer Zn-De Brinkers. Feestelijkheden alom KAMPERLAND - Op vrijdag 21 februari 1992 heb ben P. Wisse, burgemeester van Wissenkerke en R. ter Heide, directeur provinciale VVV het geheel ver nieuwde Roompot Zwemparadijs geopend door met een antieke handpomp het laatste water in het ver nieuwde bassin te pompen. Eén van de voornaamste oorza ken van de 10-daagse sluiting van het Zwemparadijs was het feit dat er een nieuwe bassin- vloer is gelegd, naast een tota le verluxing van de entree, kleedruimten en binnenbas- sins. Ook is er een 'stillere' ver warming aangebracht. De sau na-afdeling kreeg een Scandi navische 'look'. Naast een geautomatiseerde toegangscontrole, werden er op het 'eiland' nieuwe waterspeel- activiteiten geplaatst. De waterbehandelingtechnolo gie is in deze periode ook op een nieuw en nog hoger niveau aangebracht. Deze nieuwste technische aan passingen zijn gedaan om de veiligheid van het zwemwater (met betrekking tot het chloor- percentage) optimaal te garan deren. De techniek van water behandeling is nu zodanig ge optimaliseerd dat er minder water, minder chemicaliën en minder energie nodig is om een nog comfortabeler resultaat te bereiken. Ook de deskundigen van de provinciale overheid zijn bij het overleg betrokken geweest om tot een nog optimaler ma nier van waterbehandeling te komen. De feestelijke heringebruikna- me voor de gasten is op vrijdag 28 februari 1992 vanaf 16.00 uur, het zwemparadijs is overi gens nu al voor het publiek toe gankelijk. R. ter Heide van de Provinciale VVV en burgemeester P. Wisse van Wissenkerke openden het vernieuwde stuk met een ouder wetse waterpomp. U heeft nodig voor 4 personen: 80 gram gaar kalfsvlees (poelet) 50 gram boter 75 gram bloem 1 klein gesnipperd uitje V* liter bouillon wat fijngehakte peterselie peper zout paneermeel 1 losgeklopt ei met 1 theelepel olie Bereiding: Smelt de boter zonder deze kleur te laten krijgen. Voeg de gesnipperde ui toe en laat die rustig fruiten (niet kleuren). Voeg de bloem toe en laat dit op een laag vuur gaar worden. Dit mengsel noemen we een roux. Voeg de koude bouillon aan de hete roux toe en roer dit ge heel glad. Laat het doorko ken. Voeg nu het in kleine blokjes gesneden gare kalfsvlees en peterselie toe en roer het met een houten spatel door. Breng het op smaak met peper en zout. Laat het goed koud worden (let op: tijdens het afkoelen ontstaat er een vliesje op de ragoüt, u kunt dit voorko men door er een beetje boter op te smeren). Verdeel nu de afgekoelde ragoüt in stukjes van 60 gram, bijvoorbeeld met een ijsknijper. Rol van deze stukjes rolletjes van 10 cen timeter en haal deze door het paneermeel. Haal de ge paneerde rolletjes door het eimengsel en rol ze nog maals door het paneermeel. Druk het paneermeel goed aan. Bak de kroketten goudbruin in een frituur op ±180° C. Lekker tussen een wit punt broodje en met een glas melk. Tip: Serveer de kroketten met grove of fijne mosterd en in de frituur gebakken peter selie. Tip: Dit recept is ook geschikt voor het maken van circa 16 stuks bitterballen of 8 klei nere kroketten. Voedingswaarde per kroket: Energie: ±945 kJ (225 kcal) Eiwit: 10 gram Vet: 13 gram Koolhydraten: 17 gram ZIERIKZEE - In Zeelaqd draait sinds eind vorig jaar een buddyproject voor mensen met aids of andere klachten die met het HIV-virus samenhangen. Vrij willigers die deze mensen ter zijde willen staan - ook wel buddies genoemd - hebben recent een training voor het begeleiden van deze patiënten afgerond. Het Zeeuwse buddyproject is een initiatief van het Aidsplat- form Zeeland waaraan ook in stanties als GGD, AMW en het COC hun steentje bijdragen. Het project dat Aidspatiënten ter zijde wil staan wordt uitge voerd door buddies. Dit zijn vrijwilligers die zich betrok ken voelen bij mensen met Aids. Zij beschikken over vol doende inzicht en vaardighe den om deze groep te onder steunen. Het buddyproject moet worden beschouwd als een aanvulling op de reguliere hulp door art sen, gezinszorg, wijkverple ging en maatschappelijk werk. Het vormt eveneens een aan vulling van de hulp die de Aids-patienten vanuit eigen vrienden en kennissenkring ontvangen. Op de buddy rust de taak deze vorm van hulp - ook wel mantelzorg geheten - te versterken. De ondersteuning die buddies geven varieert van persoon tot persoon en loopt uiteen van puur practische steun tot en meer emotionele ondersteu ning in de vorm van levens- en stervensbegeleiding. Per pa tiënt wordt met twee buddies gewerkt die elk twee dagdelen hiervoor vrij kunnen maken. Voor meer informatie over dit project of voor het aanvragen van een buddie kan men con tact opnemen met Cora Ruis- sen, (01180-34085) of met Bart Cock (01100-13930). GOES - Tijdens het eerste officiële optreden van de recentelijk opgerichte honk- en softbalvereniging The Islanders heeft het eerste herenteam tijdens een indoor-softbaltoernooi' een vierde plaats behaald. Hoewel de debutanten in de drie te spelen wedstrij den geen enkele keer tot winst kwamen, vertoonden zij wel een stijgende lijn naarmate het toernooi vor derde. Sinds de oprichting, begin dit jaar, van de in Oude-Tbnge ge vestigde honkbalvereniging werd het voorbije weekend of ficieel de eerste bal geslagen. Tijdens een indoorsoftbaltoer- nooi van het Goese Red Geese speelden de honkballers drie wedstrijdjes van ieder vijftig minuten. Grote cijfers De eerste wedstrijd tegen het uit Putte afkomstige The Bat ters werd meteen met grote cij fers verloren: 12-4. Tbgen het Middelburgse Green Sox bleef de schade vervolgens enigszins beperkt tot 9-2. Tegen dc latere winnaar en gastheer Red Gee se, word nog het beste resultaat geboekt. Dc uitslag werd uit eindelijk 7-4. Vooral aan slag lieten diverse nieuwelingen van The Islan ders zien een goede kijk op de ballen te hebben. Pitcher Hans Zwerus presteerde het beste in het slagperk en wist het hoog ste slaggemiddelde van 0.1000 te behalen. Zijn broer Jan Zwe rus was de twee na beste slag man en Gunnar Karlsen. uit Melissant. bezette een goede derde plaats. Nog altijd is de nieuwbakken honk- en softbalvereniging The Islanders intensief aan het trai nen in sporthal Dc Grutters- wei. te Oude-Tbnge. Dit tér voorbereiding op de competitie welke eind april voor dc deur staat. Geïnteresseerden rijn welkom op de maandagen tus sen 16.30 uur en 18.00 uur (voor jeugd en damessoftbal) en de dinsdagavonden tussen 22.00 uur en 23.00 uur (voor dc heren honkballers). Telefonische in formatie kan worden ingewon nen bij: Jan Zwerus 01874-1863. Ben Hameeteman 01874-1138 of Rob Klaason 01870-87050

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 13