m m y A Eerste elftal Bruse Boys 'leeft' nog I k T SKNWK de gelukkigste ploeg DFS onderuit in matte vertoning ZSC boekt tweede zege van het seizoen Mevo dwingt remise af Laconiek WIK afgestraft MAANDAG 24 FEBRUARI 1992 NR 25108 7 BRUINISSE - Door afgelopen zaterdag degradatiekandidaat Herovina met 5-0 te verslaan heeft Bruse Boys even wat lucht gekregen. Handhaving in de tweede klasse A is nog mogelijk mits tijdens de resterende vijf duels niets ineer aan het toeval overgelaten wordt. De Bruenaren 'leven' derhalve nog. Alles zal echter af hangen van de wijze waarop de paarshemden de eindsprint inzetten. Trainer Cees van Dijk verwoordt het als volgt: „Je moet nu gewoon tien punten halen uit de laatste vijf wedstrijden". Teveel hangt echter ook nog af van wat de concurrenten in de staart van de competitie in petto hebben. MUlli!" 1 -4 Robin Ruitenbeek (l.) tracht de laatste man van Herovina de bal afhandig te maken. Ruitenbeek viel na dg rust in voorde grieperige Tonny van den Berge. (Foto: Joop van Houdt). Tijdens de jongste thuiswed strijd van Bruse Boys speelde een krachtige zuidwester storm beide partijen behoor lijk parten. Uiteindelijk ble ken de gastheren nog het beste met de elementen te kunnen omgaan. In de eerste helft had den de mannen van Cees van Dijk de wind, die van doel tot doel waaide, mee. Herovina werd zodoende 45 minuten lang op eigen helft gedrongen. Stormachtige wind De stormachtige wind was er ook de reden van dat Bruse Boys na de aftrap een andere tactiek toepaste dan was aan gekondigd. In plaats van be houdend te spelen, werd eigen lijk in een hoog tempo constant aangevallen en de bezoekers op eigen helft vastgezet. ,,Als we met wind tegen waren begon nen, dón waren we wel behou dender begonnen", legde oefen- meester Van Dijk na afloop uit. Hoewel uiteraard alle Bruena ren opgetogen waren na afloop over de monsterzege op Herovi na, was één persoon dat in het bijzonder. Voor het eerst sinds 28 septembgr;v^i^het vorig jaar wist de vprig seizoen zo uit blinkende Peter Willemse weer te doen waarvoor hij is 'aange nomen': scoren. Afgelopen za terdag bracht hij twee van de vijf treffers op de naam. Twee doelpunten die hij vol gens eigen zeggen hard nodig had. ,,Je gaat op een gegeven moment aan jezelf twijfelen. En nu ik weer gescoord heb geeft me dat een fijn gevoel", aldus Willemse. Met betrek king tot de kansen voor zijn ploeg zich te kunnen handha ven in de tweede klasse is hij vol goede moed. „Als we van daag hadden verloren, had ik het zo net nog niet geweten. Maar nu moet het in principe nog kunnen", vertelt de 19- jarige middenvelder, waarvoor vorig jaar interesse bestond bij eerste-divisionist RBC. Bekwaam Vanwege een enkelblessure was linksback Jan Stouten nog steeds uitgeschakeld. Zijn plaatsje werd evenwel be- kwaam overgenomen door Eg- bert van Unen. Omdat Robin Ruitenbeek, sinds enige weken weer aan de 'selectie toege voegd, ziek was geweest en en kele trainingen, had moeten missen, werd zijn positie op het middenveld ingenomen door Jos van Ünen. Ook de handige en rappe links buiten Ibnny van den Berge had de laatste dagen een verve lende griep onder de leden ge had én was slechts.één helft in zetbaar. Na de hervatting moest derhalve alsnog Ruiten beek worden opgesteld. In de beginfase stonden er twee ja gende ploegen^ tegenover el kaar. Mede vanwege de wind werd Herovina evénwel steeds meer op eigen helft vastgezet. NIEUWERKERK - De standaardteams van het Nieuwerkerkse SKNWK en het Oosterlandse Duivè- land leverden afgelopen zaterdag een uitermate spannende derby af op het sportterrein Het Sprin ger te Nieuwerkerk. Na negentig minuten wedstrijd prijkte er uiteindelijk een 2-1 stand in het voordeel van de thuisclub op het scorebord, een stand waar mee de ploeg van trainer Kees Kommer zich tenslot te uiterst gelukkig mocht tonen. Twee benutte kan sen in de tweede helft waren uiteindelijk voldoende voor de thuisclub om de opgelopen 0-1 ruststand om te buigen in een 2-1 eindstand en de volle buit bin nen te halen. Menig neutraal toeschouwer was echter na afloop van het duel van mening dat een gelijk spel beter op zijn plaats was geweest. Een mening echter waar de winnende coach Kees Kommer niet echt wakker van zal liggen. Collega trainer Cees Willemse zal dit echter wel doen. Willemse zag afgelopen zaterdag zijn ploeg voor de zo veelste keer een acceptabele wedstrijd spelen, doch het sco ren van de broodnodige doel punten om tot winst te komen blijft dit seizoen het grote man co van de Oosterlanders. Wil lemse besefte na afloop van het voor zijn ploeg verloren gegane duel dat de competitie voor zijn ploeg voorbij is. De ploeg lijkt uitgeschakeld voor de tweede periodetitel en voor rechtstreekse promotie of de gradatie komt de ploeg niet in aanmerking. Niet hoogstaand Hoewel de gespeelde derby voetbaltechnisch niet hoog staand was vergoedde de span ning erg veel op het Nieuwer kerkse sportterrein. Het bezoe kende Duiveland met een uit blinkende aanvoerder Adrie Bal nam na 10 minuten wed strijd de leiding toen René van der Werf goed doorging op een verre uittrap van doelman Sjaak Verhoek en op snelheid langs de SKNWK-verdedigers Sam Flikweert en Chris van Oudheusden liep om vervol gens de bal onder de vertwij feld uitvallende Richard Dale bout door tegen het net aan te schieten: 0-1. Elf minuten later had het zelfs 0-2 kunnen staan, ware het niet dat de lobbal van Duiveland-spits Hans Capelle over doelman Richard Dale bout heen te weinig snelheid had zodat Chris van Oudheus den op enkele centimeters van de doellijn redding kon bren gen. De thuisclub kon in de eerste helft niet of nauwelijks gevaar lijk worden. Behoudens een miniem kansje voor Michel Flikweert en een goed geno men vrije trap van Erwin Theunisse die door Sjaak Ver hoek op kundige wijze gepa reerd werd kon de ploeg niet komen zodat de bezoekers uit Oosterland met een 0-1 voor sprong gingen rusten. Na de rust toonden de bezoekers aan om niet alleen hun voorsprong te gaan willen verdedigen, maar om zo snel mogelijk op zoek te gaan naar de bevrijden de tweede treffer. Met goed ver zorgd voetbal domineerde de ploeg van Willemse het gebeu ren maar het benutten van de kansjes bleef het grootste obstakel. Geen pardon Hoe er met kansen omgegaan moet worden liet de ploeg van Kees Kommer aan de Ooster landers zien. Na een foutje van Duiveland-doelman Sjaak Ver hoek die een voorzet van Erwin Theunisse voor'de voeten van Frans Kommer sloeg kende laatstgenoemde in de 51e mi nuut geen pardon. Kommer ac cepteerde het cadeautje gelaten en met een droge harde knal bracht hij beide'teams op gelij ke hoogte: 1-1. Twaalf minuten later behoedde--SKNWK-doel- man Richard .Dalebout zijn ploeg voor een 1-2 achterstand door een knal van Jaap Brekel- mans uit de bovenhoek te ha len. In de 69e minuut dan toch een doelpunt: Peter van de Cin- gel brak aan de linkerzijde van het veld door de Duivelandver- dediging en zette de bal voor het doel waar Michel Flik weert de bal met de borst voor de voeten van Ronnie de Brui ne legde die met een goed ge plaatst schot doelman Verhoek kansloos liet: 2-1. Ondanks ver woede pogingen van de Ooster landers ten spijt kwam er in deze stand geen verandering meer en bleek ée thuisclub uit twee kansen na de rust het maximale rendement gehaald te hebben, namelijk twee pun ten. Na enkele plaagstootjes van onder andere Jacob van den Berge en Peter Willemse was het eerstgenoemde die in de 16e minuut de openingstreffer scoorde. Een door hem geno men vrije trap, op de linker punt van het zestienmeterge bied, werd in één keer rond de muur tussen de palen ge kromd: 1-0. Onderbreking Na een onderbreking van een vijftal minuten, door twee blessurebehandelingen, was het voorstopper Martin Ver spoor die uit een corner van Tonny van den Berge het leer achter doelman Peter van Dijk kopte: 2-0. Herovina creërde slechts twee kleine kansjes via spits John de Heus. Twee mi nuten voor de rust was het an dermaal Martin Verspoor die wist te score». Een afgeketste bal werd door hem in één keer op de schoen genomen en on houdbaar tussen de palen ge trapt: 3-0. In blessuretijd werd Peter Wil lemse door Jacob van den Ber ge op avontuur gestuurd. Wil lemse soleerde prima door de verdediging en rondde succes vol af: 4-0. Het eerste doelpunt sinds maanden voor hem. Na de hervatting kreeg Bruse Boys te kampen met tegen wind-problemen. Zij konden er echter beter mee omgaan dan Herovina. Hoewel de bezoekers nu ook meer tot aanvallen kwamen, konden zij geen vuist maken. Wat de zwakte van de ploeg aan de dag legde. Slechts een ge vaarlijke kopbal van Fred Steenlage bracht Bru-doelman Jacob Muller één keer in actie. Bruse Boys kreeg via Peter Willemse en Jos van Unen de mogelijkheden tot uitbreiding van de voorsprong. Pas vijf mi nuten voor het einde lukte het dan alsnog. Uit een vrije trap van rechts back Johnny van Dijke, en een pass van Kees-Jan van Nieu- wenhuize, kon Peter Willemse zijn tweede doelpunt sinds tij den opeisen: 5-0. Hoewel het re sultaat moest prevaleren boven fraai voetbal, was trainer Cees van Dijk niet geheel ontevre den over het getoonde spel. „In de eerste helft was het nog wel wat onrustig en werd er teveel balverlies geleden. Maar toch vind ik dat we verder goed ge voetbald hebben", meende hij. Adrie de Jonge middenspeelt terug op zijn doelman Sjaak Verhoekvoordat SKNWK-aanvaller Pater van de Cingel voor gevaar kan zorgen. (Foto: Joop van Houdt). 'S-GRAVENPOLDER - Voor het eerst sinds tijden heeft het eerste elftal van ZSC '62 weer de verrukking van een over winning mogen meemaken. Afgelopen zaterdag werd de uitwedstrijd tegen Apollo met 1-3 gewonnen. Dit betekende voor de Scharendijkenaren hun tweede seizoenszege na vijftien duels. ZSC-trainer Sjaak Dorreman was de laatste die op een derge lijk resultaat had gerekend. Niet dat hij zich daarover voor af tegen de spelers had uitge sproken, maar door de afwe zigheid van drie geblesseerde basisspelers had hij zo'n zijn vraagtekens. Misschien is dat defhalve wel de charme van de voetbalsport; de bal is rond en alles is mogelijk. Waar het anders nogal eens aan schortte was tegen Apollo ove rigens geen sprake. ZSC zat vanaf de eerste aftrap meteen goed in de wedstrijd. Vanaf de allereerste minuut gelukte het ZSC de gastheren onder druk te zetten, waardoor in de 10e minuut geheel terecht aan spraak werd gemaakt op de openingstreffer. Uit een corner van ZSC werd de bal in eerste instantie door de Apollo-verdediging wegge werkt. Het leer kwam evenwel precies voor de voeten van Ko Louwerse die vanaf twintig meter meedogenloos uithaalde en de keeper kansloos liet: 0-1. In de 20e minuut kwam Apollo langszij via een eigen doelpunt yan ZSC via de ongelukkige verdediger Johnny Dorreman: 1-1. Eén kwartier later wisten de mannen van trainer Sjaak Dor reman toch weer op voorsprong te komen. Uit een vrije trap van Niels van de Moezel trapte hij de bal rechtstreeks op de paal. De terugkomende bal \yerd vervolgens door invaller Peter Plezier alsnog over de doellijn gewerkt: 1-2. Na de hervatting bleef ZSC het initiatief behouden. De meeste aanvallen van de gastheren konden op de zestienmeterlijn worden onderschept. In de 15e minuut was het andermaal tweede elftalspeter Peter Ple zier die de score voor ZSC om hoog schroefde: 1-3. In de slot fase werden de Scharendijke naren toch nog wat onrustig en zenuwachtig van de op stapel staande winst. Het was dank zij routinier Kees Snoek dat de verdediging gesloten bleef. MIDDELBURG - Het eerste elftal van de Zierikzee- se voetbalvereniging Mevo verraste afgelopen zater dag door bij het bovenaanstaande Middelburg een 1- 1 gelijkspel af te dwingen. Door het behaalde punt in de Zeeuwse hoofdstad blijft de formatie van trai ner Toine Tiggelman nog steeds kanshebber voor het behalen van de tweede periodetitel. „Voorafgaand aan het duel te ken je natuurlijk voor een punt, achteraf bezien hadden wij over de gehete wedstrijd bekeken de iets betere kansen en had er zelfs meer ingezeten dan dit behaalde punt maar met dit punt ben ik natuurlijk tevreden. We speelden tenslot te tegen de koploper en dan mag je niet klagen als je daar een punt wegkaapt", aldus een in een prima humeur stekende trainer •Tiggelman. Tiggelman had zijn manschappen voor het duel de opdracht gegeven de thuisclub op eigen helft rustig te laten speten en de Middel burgers op het middenveld en in de eigen achterhoede vast te zetten en bij balbezit zelf met een counter proberen toe te slaan. Onreglementair Een taktiek die behoudens het scoren van eigen doelpunten prima functioneerde. Daar waar de thuisclub in de eerste helft nauwelijks tot geen kan sen kreeg (doelman Goud zwaard kreeg drie ballen te verwerken), dwong de ploeg van Tiggelman in het eerste ge deelte van de wedstrijd via Martin van den Houten en Jan Heikamp twee goede scorings kansen af waaruit eigenlijk ge scoord had moeten worden. Ook de in deze wedstrijd sterk op dreef zijnde René Dekker creëerde zich een goede moge lijkheid doch op het moment dat hij af wilde drukken werd Dekker onreglementair door één der Middelburg-verdedi gers tegen de grasmat gewerkt. De toegekende vrije trap lever de echter niets op zodat de stand 0-0 bleef. Met deze stand leek de wed strijd ook te eindigen, daar het grootste gedeelte van de wed strijd zich voornamelijk op het middenveld afspeelde. Kansen deden zich daarom ook in het tweede bedrijf niet of nauwe lijks voor, zodat beide partijen zich met een dubbelblanke eindscore teken te verzoenen. Vijf minuten voor tijd echter leek het noodlot toe te slaan voor de ploeg uit Zierikzee toen een voorzet vanaf de rech terzijde van het veld via de voet van Leon de Jonge achter doelman Goudzwaard caram boleerde: 1-0. Verlies voor de bezoekers zou echter niet recht vaardig geweest zijn en drie minuten voor tijd geschiedde dan ook rechtvaardigheid toen Dick van Splunder een kopbal van Rudy Dekker over de Middelburg-doelman heen een laatste zetje kon geven en daar mee de zeer verdiende 1-1 eind uitslag aantekende. KRABBENDIJKE - Het de laatste weken sterk acte rende Krabbendijke heeft afgelopen zaterdag tot ie ders en zeer zeker ook tot de eigen verbazing geen kind gehad aan het Kerkwerfse WIK. Met een 3-0 ne derlaag werden de te laconiek spelende Kerkwerve- naren huiswaarts gestuurd, waar zij een week de tijd hebben om de zaken op een rijtje te zetten alvo rens de volgende klus wacht. „Niet te geloven", zo sprak WIK-trainer Jaap de Ridder zijn verbijstering uit na afloop van het duel. „De ene week staat er in de krant dat het tijd wordt' dat we in de 4e klas van de KNVB gaan speten, maar na het aanschouwen van deze wedstrijd zou je eerder geneigd zijn om te zeggen dat we rijp zijn om te degraderen naar de 2e klas afdeling, zo slecht was het. Ik voel me daarom ook aardig in mijn hemd gezet door mijn ploeg, kijk een keertje minder voetballen kan altijd maar geen instelling tonen kan natuurlijk niet en zeker niet in de positie waarin wij verkeren. Ik hoop daarom ook maar dat deze nederlaag een goede les voor ons zal zijn en dat we er te ring uit trekken". Afgestraft Krabbendijke en WIK gaven elkaar in het eerste gedeelte van de wedstrijd niets of nau welijks iets toe. Kansen deden zich voor geen van beide partij en voor zodat er met een 0-0 stand gerust werd. Na onge veer een kwartier in de tweede helft wist de thuisclub de score te openen. Edwin Ganzeman leed in de buurt van het eigen strafschopgebied onnodig bal verlies welke door één der Krabbendijke-aanvallers gena deloos werd afgestraft: 1-0. Enige minuten na het ope ningsdoelpunt werd voorstop per Theo Stouten van het veld gestuurd zodat de ploeg uit Kerkwerve het restant van de wedstrijd met tien tegen elf uit moest speten. Krabbendijke- spits Ronald Hoekman, die tot dan toe in de knip bij Stouten had gezeten profiteerde direct van de overtal-situatie en bracht zijn ploeg op 2-0. Tben een drietal minuten later de linkermiddenvelder middels een formidabele knal in de bo venhoek 3-0 aantekende was de strijd gestreden en de tweede seizoensnederlaag van de Kerkwervenaren een feit. Met tussenpozen van steeds tien minuten liep Kats in het eerste bedrijf uit naar een 3-0 voorsprong. In de 39e minuut wist Edwin Kriens een gestop te trap van mede-speler Willem Boogert alsnog over de doellijn te brengen: 3-1. Vlak hierna kreeg Boogert andermaal de mogelijkheid te scoren, maar hij miste. Nog voordat er ge rust kon gaan worden bracht Kats de pauzestand op 4-1. Na de hervatting werden er nog wel over en weer kansjes gecreëerd, maar tot scoren wist geen van beide elftallen meer te komen. Ook toen DFS 25 mi nuten voor het einde één speler extra in de aanval posteerde, werd niet het zo gewenste re sultaat bereikt. Kats dat door dat risico meer ruimte kreeg, kwam eveneens niet meer tot scoren. KATS - Tijdens een matte ver toning van DFS-zijde is de af- delings tweede klasser uit te gen Kats met 4-1 ten onder ge gaan. De jonge ploeg van trai ner Nico Kind bleek niet opge wassen tegen de routiniers waarover de gastheren konden beschikken. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg is de competitie voor het eerste elftal van DFS reeds gespeeld. „Het is nu zaak de competitie lekker uit te speten. Er staat niets meer op het spel", is ook trainer Nico Kind de mening /toegedaan. Met ne gen punten voorsprong op hek- kesluiter Cadzand, moet het vreemd gaan wil DFS nog voor degradatie in aanmerking ko- Tijdens de uitwedstrijd in en tegen Kats begonnen de West- hoekse voetballers vrij sterk. Zij konden uiteindelijk maar tien minuten de tegenstander onder druk houden. Tben Kats in de 10e minuut de openings treffer, scoorde, begonnen de DFS-spelers meer tegen zich zelf te voetballen dan tegen de opponent. Het resultaat was dat het absoluut niet meer draaide. DRACHTEN - Bij de Neder landse zwemkampioenschap- pen in Drachten is zaterdag een zesde nationaal rcord geves tigd. Ron Dekker behaalde zijn 25ste titel met een tijd van 2.11,28 op de 200 meter school slag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7