DE HOEVE AAN DE LINGE Zangavond in Grote Kerk brengt 1544 gulden op Geslaagde uitvoering van Bruse Komedianten Voor de actie Zeeland helpt Burkina Faso Tango-orkest Sikkensprijs 1991 voor Reinbert de Leeuw en Seamus Heaney In verenigingsgebouw 1 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 februari NEDERLAND 1 10.00 uur Vrouw zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.10 uur Een wereld van ver schil, praatprogramma. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.08 uur Het kleine huis op de prairie, serie. 17.00 uur Ik ben Benjamin Ben, kinderserie. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur 50 kamers, soms met uitzicht, serie. 18.35 uur Blackout, spelpro- gramma. 19.03 uur Op weg naar Avon- lea, serie. 19.50 uur Mijmeringen, over denking van prof. dr. W. J. Ou- weneel. 20.00 uur Journaal 20.24 uur De weg naar het licht, tv-film. 21.59 uur Carol's West Side Story, portret van filmster Ca rol Lawrence. 22.29 uur Antenne: De Russi sche ruimtevaart, documentai reserie. Afl. 3. 23.19 uur Muren van mijn hart, praatprogramma over mense lijke identiteit. 23.44 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.03 uur Bobobobs, tekenfilm serie. 17.31 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Dubbeldekkers, se rie. 18.41 uur Daar komen de schut ters, comedyserie. 19.14 uur Lingo, woordspel. 19.43 uur De baas in huis, Ame rikaanse comedyserie. 20.11 uur Meer moet dat niet zijn, 13-delige serie met Urba- nus, Goedele Liekens en Wer- ther van der Sarren. 20.40 uur Doet ie 't of doet ie 't niet, spelprogramma. 22.00 uur Achter het nieuws, actualiteitenmagazine. 22.35 uur Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. 23.03 uur Met Witteman, praat programma. 23.52 uur Museumschatten. 00.02 uur Journaal 17.25 uur Pronto, Italiaans voor beginners, afl. 5. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Semamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 19.40 uur Het klokhuis 19.00 uur Café Willy, portret van dit café in Den Haag. 19.30 uur Het gezicht van Ne derland, serie portretten van Nederlandse gemeenten. 19.45 uur Hoogstandjes, van daag: het fototoestel van Dagu- erre. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Recht voor z'n raab: Het Mes, tv-spel. 20.55 uur Jansen Co, muziek programma. 21.44 uur 100 meesterwerken, serie korte iilms over bijzonde re schilderijen. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Sportjournaal 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. 23.15 uur Computers in het pri mair onderwijs, afl. 1. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie. 16.00 uur Jugendrichter, Duit se speelfilm. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 56. 18.05 uur Liegebeest, 22-delig kleutermagazine. Afl. 9. 18.20 uur Het station, geva rieerd kindermagazine. 18.35 uur Top Score, spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Zeker weten? Praat programma. 22.00 uur NV De Wereld, repor tagemagazine met verhalen van mensen uit Vlaanderen en andere verre landen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur De jaren van vreugde en verdriet: 1940-1960, 13- delige documentaire serie over de periode die de basis vormde voor onze welvaartsmaat schappij. Afl. 8. 23.20 uur Coda, Improvisatie 3, van Roland Coryn, uitgevoerd door Stéphanie Bruggeman, piano, en Herwig Coryn, cello. BRT 2 NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Warreltaal, afl. 20. 10.30 uur Tales of the unexpec ted, afl. 4. 11.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 19. 16.55 uur Frans voor begin ners, afl. 1. 18.55 uur Journaal 19.00 uur Europese verhalen, 6- delige animatiereeks. Afl. 2. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Programma van de Protestantse Omroep. 20.30 uur National Geogra phic, documentaire serie. 21.30 uur Journaal en sport 22.00 uur Caroline, Ameri kaanse tv-film. broer van Lucy, Wim Hoornaar (Kees van der Have) hen altijd aan de lippen hangt speelt hen danig parten. Hugo, president directeur van een scheepswerf, komt in contact met Astrid de Bree (Jannie van den Berge- Mol), de eigenaresse van een modellenbureau, en vertrekt via haar voor een zakenreis naar Japan. Met een traditio nele nieuwjaarsreceptie en een tewaterlating van een schip in 't verschiet, onder verantwoor delijkheid van de bedrijfslei der op de scheepswerf Wout van Rijn (Rinus Haeck), krij gen ze het voor elkaar dat Wim en Lucy elkaar persoonlijk ont moeten. Door toedoen van vier hoofd rolspelers, die een dubbelrol speelden, gingen dë ogen van Wim en Astrid voor elkaar open en werden verliefd. Voor dat het Happy End werd be reikt kwam Hugo als zwerver, Lucy als visvrouw, hun dochter Marian (Hannie van Gilst- Waasdorp) als punkertje uit een boekwinkel en Wout van Rijn als boer op de planken. Eind goed al goed en met de medewerking van huis houdster van de familie De Waard, Margo (Marie Klink- Knop), kan de trouwdatum van Wim en Astrid worden vastge steld. Stuitje Leut Stuitje Leut verleende haar medewerking tijdens deze ge slaagde uitvoering waarvoor Dianne Fluit de grimeerrol op haar schouders nam. Een warm applaus viel de rolspelers na de opvoering van het stuk in drie bedrijven ten deel. De Bruse Komedianten die we gens privé-omstandigheden hun activiteiten drie jaar gele den staakten kunnen terugzien op een bijzonder geslaagde uit voering. Belangstellend zien zij uit naar uitbreiding van het ledenaantal. Met name voor mannen ligt een leuke taak te wachten bij toneelvereniging De Komedianten. HILVERSUM - Veel bloemver- verijen in Zuid- en Noord- Holland houden zich niet aan de milieu-eisen die voor deze bedrijfstak gelden. Onderzoek door de inspectie voor milieu- hygiene in Zuid-Holland heeft uitgewezen dat 50 procent van de ververijen nog steeds mi lieuvervuilend werkt. Dat maakte de inspectrice voor Zuid-Holland, mevrouw M. Bierman-Beukema toe Water, zaterdag bekend voor de Vara- microfoon. BIDDINGHUIZEN - De Walibi-groep uit Brussel gaat zorgen voor de inrichting van de vorig jaar failliet gegane Flevohof. AMSTERDAM - Ongeveer 110 medewerkers van de Amster damse PTT Post maken sinds vrijdag gebruik van een lease- fiets, die hen in het kader van een speciaal project een maand lang ter beschikking wordt ge steld. Tévens krijgen de mede werkers een regenpak in bruik leen. ROTTERDAM - Door een inge nieuze financiële constructie bespaart de gemeente Rotter dam 4,3 miljoen gulden aan omzetbelasting op de moderni sering van de rookgasreiniger van de afvalverbranding sinstallatie van de gemeente reiniging aan de Brielselaan. De „financieringsfiguur" is opgezet door specialisten van NMB-Lease nv. Dat blijkt uit een voorstel van B en W aan de gemeenteraad. Door MIEN VAN T SANT 156 Tfenslotte besluit ze op de twee overgebleven brieven te reflecteren. De ene degene die haar qua stijl het meest aanstaat is van een heer van precies vijftig, die zijn werk nota bene in de naburige stad heeft. Hij is hoofdcommies op het stadhuis, al jaren we duwnaar en woont sinds de dood van zijn vrouw op kamers. Wat zijn werk betreft zou hij buiten kunnen wonen, mits het niet tè ver van de stad is. Hij is dol op buiten wo nen, op reizen en op gezelligheid. Hij zou graag een opgewekte vrouw trouwen, maar vooral geen femme savante. Een die hem een prettig thuis bood, die er ook van hield af en toe eens uit te gaan en die vooral goed gehumeurd was. Hij had geen auto. De lang durige ziekte van zijn eerste vrouw had hem sommen geld gekost en om eerlijk te zijn: van wat hij verdiende verreisde hij een groot deel. Alleen de eenzaamheid bleef. Overdag sprak hij soms meer mensen dan hem lief was, maar de avonden waren moei lijk en tot op heden had hij geen vrouw ont moet, die gelijkgestemd was en die hem een gezellig samenleven kon verzekeren. Kinde ren bezat hij niet. Dat hoefde dus ook geen probleem op te leveren. Voor de vrouw die de zijne zou worden, wilde hij graag vader van eventuele kinderen zijn. Een begrij pend vader, die zich nooit en te nimmer aan hen zou opdringen. Dat was brief nummer één! De tweede bood Dien voor haar gevoel meer perspectieven. Alleen de schrijver ervan had zo'n gewone naam. Jansen! Duizend in een lood! Ze schiet in de lach. Of De Jong zo iets bij zonders was! Maar Jansen-De Jong was he lemaal een flop. Nee, dan had die stadhuis man iets beters om mee voor de dag te ko men. Beauiieu! Minder deed hij het niet. Waarschijnlijk van Franse afkomst! Kom! Nu eerst de tweede nog even doorlezen! 'Zeer geachte mevrouw, Mijn naam is gewoon, maar zelf ben ik een beetje anders dan de meeste mannen. Ik be doel daarmee dat ik niet graag in alsmaar hetzelfde straatje wil lopen. Vooral niet in de straatjes van onze steden. Tbt voor een paar maanden moest ik dat wel, maar nu kan ik gelukkig wonen waar ik wil. Zelf was ik al met plannen bezig. Ergens buiten, maar toch in de buurt van de stad. Ik heb een fabriek, maar ik heb me er, wat het werk betreft, voor een groot deel uit terug getrokken. Wel reis ik nog voor de zaak, ook vaak naar het buitenland. Mijn zoon drijft de fabriek nu, al houd ik vanzelfspre kend nog een vinger in de pap. Na een kort, maar totaal mislukt huwe lijksleven ben ik verder vrijgezel gebleven. Nu mijn zoon echter in het huwelijk zal tre den, weet ik dat het ogenblik aangebroken is, waarop ik met niemand meer rekening hoef te houden wat mijn verdere plannen betreft. Mijn leeftijd is zestig jaar en ik voel me goed gezond. Mijn hobby is, behalve rei zen dat ik ook als deel van mijn werk veel gedaan heb postzegels verzamelen. Verder houd ik van muziek en ik lees graag een goed boek. Mag ik eens nader kenismaken, als de in houd van mijn brief u daartoe de lust niet benomen heeft? Het liefst op neutraal ter rein, waar we rustig kunnen praten Dien de Jong vindt het maar een moeilijke keus. Dat het wel echt om deze twee man nen gaat, weet ze al zeker. Kom! Wat zal ze er zich op het moment het hoofd over bre ken! Ze zal met beiden een afspraak maken. En dan maar hopen dat niet alleen de wel- luidender naam de doorslag zal moeten ge ven. Komen ze geen van beiden in aanmer king, dan bestaat er nog altijd de kans dat er op het bureau nog meer post voor haar zal liggen. Ze heeft tenslotte wat te bieden. Een mooie bungalow van alle gemakken voorzien, een beeldig plekje aan het water en zichzelf zoals ze op haar best zal zijn, als ze iemand vindt die haar met een beetje warmte wil omringen. (wordt vervolgd) GOES - In podium 't Beest in Goes treedt op vrijdag 28 fe bruari het tango-orkest Sexte- to Canyengue op. Zij brengen de authentieke tango, dus zon der Europees jasje, ten gehore. Het ensemble is in het voorjaar van 1989 opgericht. De groep bestaat uit twee bandonisten, twee violisten en een contra bassist. Met name de aanwezig heid van twee bandonisten valt op. De bandon, de stem en het hart van de tango, is een bij zonder rijk instrument. De ene keer klinkt zij romantisch, dan weer snerpend en krijsend als een tram in de bocht. Sterk ook als ritme-instrument bij een opeenvolging van korte noten. Daarmee is de bandon een be langrijke schakel in de bijzon dere klankkleur van het sex tet: enerzijds melancholiek, anderzijds stuwend door de Canyengue, het ritmische pa troon bij uitstek in de tango. De muzikale inspirator van het orkest is Osvaldo Pugliese, een man waarmee het ensemble ook op toernee is geweest in Zuid-Amerika. Hij wordt be schouwd als de grootmeester op de piano in de geschiedenis van de tango. Het orkest speelt op deze avond het klassieke Argentijn se repertoire met eigen arran gementen. Voorts wordt een aantal eigen composities uitge voerd. Sinds enige tijd ver sterkt de Argentijnse zanger Fabian Russo de gelederen van Sexteto Canyengue. De eerste CD van de groep is eind januari verschenen. AMSTERDM - De Nederlandse dirigent en pianist Reinbert de Leeuw en de Ierse dichter Sea mus Heaney ontvangen dit jaar de Sikkensprijs 1991. Dat heeft de Sikkens Foundation, die de tweejaarlijkse prijs sinds 1959 toekent, maandag bekendgemaakt. De prijs is bestemd voor kunstenaars, ar chitecten en instellingen in binnen- en buitenland in wier werk de kleur zich op karakte ristieke en creatieve wijze ma nifesteert. In 1989 ging de prijs naar de architect Oriol Bohi- gas. De Leeuw en Heaney krijgen de aan de prijs verbonden kris tallen prisma voor de manier waarop zij gebruik maken van kleur in niet-visuele uitingen. In Nederland vèrscheen van de de Ierse dichter de bundel Ver- effingen (1991) en Mistroostig en Thuis (1987). De prijsuitrei king vindt op 28 maart plaats in het Tuschinsky Theater in Amsterdam. ZIERIKZEE - „Je bidt voor zo'n avond dat het alle maal goed mag gaan en dan komt er zo'n geweldige opbrengst iiit. Wij zijn daar heel dankbaar voor, dat de mensen zo bewogen zijn met het lot van de inwo ners van Burkina Faso". De voorzitter van het comi té Schouwen-Duiveland van de stichting Remorma- torische Hulpactie Woord en D;uul, B. W. Smeenk uit Oosterland was bijzonder blij met het resultaat van de zang- en muziekavond die zaterdag werd gehou den in de Grote Kerk te Zierikzee. Via een collecte en de verkoop van zelfgemaakte artikelen en spullen uit de Derde Wei'eld werd een bedrag van 1544 gul den bijeen gebracht. Een be drag dat bestemd is voor de ac tie Zeeland helpt Burkina Fa so. De vier Zeeuwse comité's van de stichting Reformatori sche Hulpactie Woord en Daad hebben zich ongeveer ander half jaar geleden ten doel ge steld jaarlijks 150.000 gulden bijeen te brengen voor dit Afri kaanse ontwikkelingsland. Momenteel is daarvan reeds 130.000 gulden ingezameld via evenementen en collectes. On geveer 30.000 gulden daarvan werd vorig jaar bijeen ge bracht op Schouwen-Duive land. Hoe nodig dat is bleek uit het appèlwoord dat oud- Zierikzeeënaar J. Dankers tij dens de zang- en muziekavond sprak. Namens de stichting Woord en Daad was de heer Dankers in Burkina Faso om inzicht te krijgen in de toe stand in het land dat tot de vijf armste ter wereld behoort. Voorlichting Door middel van voorlichting en activering van de bevolking, door daadwerkelijke medische hulp en door bijstand op het gebied van techniek en land- Er werd gezongen met enthousiasme en overtuiging. (Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG - Lars Wouters van den Oudenweyer (14) uit Bladel op klarinet, David van Dijk uit Rotterdam (15), op viool en Quinten de Roos uit Amster dam (18) op viool zijn de le prijs winnaars van het 23e Prinses Christina Concours. De finale werd zondag in Den haag gehouden. BRUINISSE - De uitvoering van de Bruse toneelver eniging De Komedianten bracht afgelopen vrijdag avond een flink aantal belangstellenden naar het verenigingsgebouw in Bruinisse. De toneelvereni ging, die enkele jaren wegens omstandigheden geen uitvoering meer had weggegeven bracht het blijspel Dubbel Vier van Hans van Wijngaarden. De regie was in handen van Luuk Ottens. Als souffleur as sisteerde all-round mevrouw Van der Linde- Bezemer. De zeven leden tellende Bruse club trakteerde de ongeveer 120 aanwezigen in drie bedrij ven op een aantal komische voorvallen tijdens dit vrolijk blijspel. In de gezellig inge richte zitkamer van Hugo en Lucy de Waard (Dingeman en Coba Primus-van den Berge), speelde het hele gebeuren zich af. Het feit dat de vrijgezelle Een scene uit Dubbel Vier. (Foto: Joop van Houdt). bouw probeert men de levens omstandigheden van zo'n 25.000 mensen in de provincie Sissili in het zujden van het land te verbeteren. Publiciteit Met haar activiteiten in de Der de Wereld neemt de landelijke stichting Reformatorische Hulpactie woord en Daad de zesde plaats in. Men zit met de hoeveelheid hulp die moii geeft net onder die van Artsen zon der Grenzen. „Maar we werken tot nu toe heel stilletjes", aldus de heer Smeenk. De stichting wil daar verandering in bren gen door via meer publiciteit aan het publiek duidelijk te maken waar men mee bezig is. De zang- en muziekavond in de Grote Kerk werd verzorgd door leerlingen en leraren van de Voetius scholengemeenschap in Goes. Het groot schoolkoor, het klein schoolkoor en het in strumentaal ensemble werden afgewisseld met samenzang en schriftlezing. De a-vorid werd bezocht door ongeveer 350 be langstellenden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4