kerkberichten het verleden Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten Al 25 jaar organisatie Zeeuwse vakantieweken Gehandicapten verontrust Beschermt glazen plaat Firma Gebrs. de Vos Toekomstdag VRIJDAG 21 FEBRUARI 1992 NR 25107 7 Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk:9,30 uur. ds. K. Hendrikse. Zon- dagsuur/kindernevendienst, 11.00 uur ds. N. de Boo, viering H.A. Kindernevendienst. 16.00 uur viering H.A. in Groene Zaal van Borrendamme. 18.30 uur ds. N. de Boo, viering H.A. en nabetrachting. Kerkwerve: 11.00 uur dhr. M. J. Rouw, Ouwerkerk. Kinderneven dienst. Serooskerke: 10.00 uur ds. J. W. Slok, Zuidland, 11.30 zondagsschool, 19.00 uur ds. H. J. Franzen, Rhoon. Burgh: 10.00 uur ds. R. J. ten Have. 10.00 uur zondagsschool. Haamstede: 10.00 uur ds. G. Wassenaar, Burgh-Haamstede, 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Re- nesse: 09.30 uhr ds. C. Breg- man, bediening Heilige Doop - zendingszondag Noordwelle: 11.00 uur. ds. C. Bregman, be diening Heilige Doop - zen dingszondag. Scharendijke: 09.30 uur dhr. M. J. Rouw, Ouwerkerk. Kinderneven dienst. Brouwershaven: 9.30 uur ds. D. R. Jonker, Dreischor. Zonnemaire: 11.00 uur ds. D. R. Jonker, Dreischor. Noordgou- we: 11.00 uur ds. H. J. Buijs. Dreischor: 9.30 uur ds. H. J. Buijs. 11.30 uur zondagsschool. Ouwerkerk: 10.00 uur A. Otten Nieuwerkerk: 10.00 ds. P. C. Schoonenboom, Nieuwerkerk, in Gereformeerde kerk. 17.00 uur ds. A. A. R. Kamermans, Goes. Oosterland 10.00 uur ds. J. C. Hanekamp. Zondags school, Jeugdkapel. 18.00 uur ds. W. Wagter, Capelle a/d IJs- sel. Sirjansland: 10.00 en 18.30 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur ds. Th. W. H. v. d. Heijden, Heinenoord. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur dhr. N. Scheps, Nijmegen. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur dr. A. Job- sen. 18.30 uur drs. A. Gootjes, Bruinisse. Haamstede: 10.00 uur drs L. J. Lingen. 19.00 uur Avondgebed. Scharendijke: 10.00 uur ds. W. Smit, Wissen- kerke, 19.00 uur da. Ridder-van Meggelen, Grijpskerke. Brou- wershaven/Zonnemaire: 10.00 uur ds. D. Westerneng, Middel- burg/St. Laurens. 18.30 uur ds. J. v. d. Meulen, Colijnsplaat. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. P. C. Schoonenboom, Nieuwer kerk, in Geref. kerk. 17.00 uur ds. A. A. R. Kamermans, Goes. Bruinisse: 10.00 uur ds. A. Gootjes, 17.00 uur ds. A. Job- sen, Zierikzee. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. W. F. Wisselink. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. J. Oosterbroek. Voorbereiding Heilig Avondmaal Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. H. Kor ving. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. M. Dijkstra. 17.00 uur: Themadienst. Kinderne vendienst. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur lees dienst, 18.30 uur ds. C. Ha- rinck. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur leesdienst. Ooster land: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Brui nisse: 10.00 en 17.00 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 14,30 en 18.30 uur leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Vrijdag 15.15 uur ge zongen huwelijksinzegening Dameskoor. Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering Dames koor. Zondag 9.30 uur Eucha ristieviering Kinderneven dienst. Haamstede: Zondag 11.30 uur Eucharistieviering. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samen komst. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woensdagavonden om 20.00 uur. Apostolische tyerk Zierikzee: zondag 17.00 uur (in Lutherse kerk). Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 17.30 uur. dhr. B. Boot. Advertentie Nu is het de tijd om uw ketel te vernieuwen BEL 01113-1227 (ÓÖK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND) INSTALLATIEBEDRIJF D. OOMS OUDESTRAAT 14 BRUINISSE Maar zoekt eerst het Konink rijk Gods en Zijn gerechtig heid, en al deze dingen zullen u toegeworpen worden. Mattheüs 6 vers 33. De Heere Jezus was nog maar kort in Zijn openbare bedie ning. Zijn eerste discipelen had Hij geroepen en zij volgden Hem op de weg waarheen Hij ging. Jezus trok door het hele land zoals ons in de vorige hoofdstukken beschreven wordt. „Lerende in hun syna gogen en predikende het Evan gelie des Koninkrijks, en gene zende alle ziekten en alle kwa len onder het volk". Matth. 4 vers 23. Een groot gerucht ging van Hem uit, zodat velen uit heel Palestina Hem volgden. Wanneer de Heere Jezus op een gegeven moment de schare mensen overziet, klimt Hij op een berg en gaat deze mensen onderwijzen. Er staat in Matth. 5 vers 2: en Zijn mond geopend hebbende leerde Hij hen, zeggende.... Hij begint dan met de zaligsprekingen. Daarna volgen er allerlei za ken waar Hij op wijst zoals de wet, de traditie, het geven van aalmoezen, het bidden, het vasten en de bezorgdheid over het aardse leven. Over dit laat ste zegt Hij: „Wie kan met be zorgd te zijn één el tot zijn leng te toedoen?" En inderdaad, dit is niets nieuws, want wat is een mens vaak berzig met tijdelij ke zaken. Wat is een mens veel bezig met het goed van deze wereld en met alle beslomme ringen van het tijdelijke leven. Wat staan we er toch weinig bij stil dat we dif alles straks ach ter moeten laten. Daar wijst de Heere Jezus in dit hoofdstuk de mensen op. Dit geldt ook nu nog, voor ons, lezers, want het beste van dit leven is toch niet anders dan moeite en verdriet. „Maar", zegt de Heere Jezus in de tekst. „Maar" is een woord je met een grote betekenis. „Maar" als u niets anders bezit dan bent u nog een arm mens, die eenmaal zal sterven en dan geen Borg voor zijn ziel en geen God voor zijn hart heeft. Wat een onderscheid geeft dit woordje „maar" aan. Want dan volgt er: zoekt eerst het Ko ninkrijk Gods. Zoeken doet men als men iets kwijt is. Nu, dat koninkrijk van God zijn we allemaal kwijt. Dat hebben we verloren door onze zonden. Als we hetgeen we verloren hebben, terug willen hebben, zullen we moeten zoeken. Van nature willen we dat verloren Koninkrijk niet zoeken, we missen het niet. We zijn blind voor geestelijke zaken. We heb ben genoeg aan het tijdelijke leven en denken niet verder dan dit leven. De natuurlijke mens begrijpt niet de dingen die des Geestes Gods zijn. Maar God, de Heere maakt mensen zelf zoekende naar dat Koninkrijk. Maar daarbij is elk mens zeker verplicht, de middelen die Hij Zelf ingesteld heeft, te gebruiken. Iedereen hoort met deze dingen bezig te zijn. Want God heeft ons ge maakt en Hij heeft recht op ons leven. Hij gebiedt ons, zoekt!, gelooft!, bidt!, en wij hebben te gehoorzamen. En.... Hij is het zo wéérd om gediend te wor den. Want Hij is rechtvaardig, barmhartig, groot van goeder tierenheid, wijs, vriendelijk, Hij vergeeft graag de zonden, Hij verwijt niet maar geeft mildelijk. En daarom, leest, onderzoekt en overdenkt Zijn Woord, waarin Hij ons aan spoort om Hem te zoeken.... en te LEVEN. Want Zijn Woord is een kracht Gods tot zaligheid. De ware zoekers kunnen het noch in de zonde noch in de wet vinden. Ook niet in hun eigen werk, maar alleen uit genade als een missend mens. Kent u dat of heeft u steeds genoeg aan dit leven? Wat dan, als u moet sterven? Dan zal Hij zeg gen: Gaat weg van mij, gij die niet gewild heb dat Ik Koning over u zou zijn. Vreselijk zal dat zijn. itèit ik u bidden mag; lóét u met God verzoenen. Nu kan het nog. We hebben hier geen blijvende stad. Nu weet u niet waarvoor u .zich zo druk maakt, morgen kunt u er al niet meer zijn! Als God u vindt, is dat voor eeuwig, altijd. Haast en spoedt u dan om uws levens wil! Zierikzee, W. F. Sprengelmeijer DEN HAAG - Moet de overheid er een stokje voor kunnen ste ken als de straks verzelfstan digde musea werken uit hun collectie willen verkopen? Wat de CDA-fractie in de Tweede Kamer betreft moet een lijst worden opgesteld van werken in de Nederlandse Rijksmusea, die na hun verzelfstandiging niet kunnen worden verkocht. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nunspeet: J. Maas land te Axel. Aangenomen naar Ootmar- sunv. A. R. de Meij Mecima, kandidaat te Den Haag. Gereformeerde Kerken Beroepen te Midden-Betuwe (Streekgemeente): drs. D. Soe- teman te Zwijndrecht-Groote Lindt, die dit beroep heeft aan genomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Zutphen: J. Koelewijn, missionair predi kant (voor het werk in Port Mo resby) van de Free Reformed Church (of Australia) te Alba ny, wonende te Ommen, die be dankte voor Alblasserdam in combinatie met Nieuw Lekker- land, voor Burlington-South (Ontario, Canada) (Canadian Reformed Church), voor Daar- lerveen, voor Hoek en voor IJsselmuiden-Grafhorst. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Aalburg: J. Baaij- ens te Enkhuizen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Garrelsweer i.c.m. Tfen Post en Neede: S. de Jong, kandidaat te Kampen. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Beek-Uddel: J. Roos, Chilliwack (Canada). 92/395. De stad Rotterdam heeft altijd een magische invloed op de inwoners van Schouwen-Duive land uitgeoefend en dat is ook in onze tijd in feite nog maar weinig veranderd. Geen wonder dat er reeds in een wat verder verleden een verbinding bestond tussen de altijd bruisende Maasstad en het 'eiland'. Voor die verbinding zorgden jarenlang de Stad Zierikzee en het zusterschip Schelde van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij (RTM), die dagelijks deze dienst onderhielden. Het ene schip had Rotterdam als vertrekhaven, het andere Zierikzee. Tussen vertrek en aankomst la gen zes uur: een lange reis dus, maar voor wie niet gehaast was en er gevoel voor had, was het een genoeglijke, gezellige en tevens romantische tocht. De reis liep via Mastgat, Keeten, Zijpe en het Haringvliet en in Willemstad en Dordrecht werd de lange reis even onderbroken. In Rotterdam werd afgemeerd bij de Boompjes aan het Oude Hoofd. Het heeft tot het jaar 1847 geduurd voordat men per stoomboot van Zierikzee naar Rotterdam kon varen. Eerder was dat wel mogelijk maar dan moest men gebruik maken van de Middelburgse of Gorcumse boot, of De Telegraaf op Antwer pen, die op hun tochten Zijpe aandeden. Dan moest men zich echter eerst naar Zijpe begeven, een verbinding die door diligences werd onderhouden. Deze diligences waren grote gele wagens, die bespannen waren met drie paarden naast elkaar en bestuurd werden door de gebroeders Kanaar. Nadat in 1847 de rechtstreekse stoombootdienst tussen Zierikzee en Rotterdam van start was ge gaan, diende in 1881 de concurrentie zich aan. Dat was rederij F. Kloos Zonen uit Kinderdijk, die begin 1881 het nieuw gebouwde ijzeren raderstoomschip Zeeland op de dienst Zierikzee-Rotterdam en tussengelegen plaatsen inzette. Het schip was ingericht voor het vervoer van passagiers, goede ren en vee. Directeur van deze nieuwe onderneming was A. van Gastel, die aan de Nieuwe Haven woonde. (De vader van de latere drogist S. A. van Gastel aan het Havenpark). Maar er kwamen nog meer kapers op de kust. Dat was de stoomboot Schouwen-Duiveland en er werd een raderstoom boot van diezelfde naam in de vaart gebracht. Directeur van deze rederij was mr. A. K. J. van der DHft uit Schiedam. Hij was jurist, brander, boekhouder en lid van de Kamer van Koophandel en zoon van een Vlaardingse-burgemeester en dus een invloedrijk man. Op 24 februari 1881 voer deze raderboot voor het eerst van Rotterdam naar onze stad en legde aan bij 't Luitje. Óp bovenstaande foto zien we het ijzeren raderstoomschip Zeeland van de rederij F. Kloos Zonen met verlengde schoorsteen afgèmeerd liggen aan 't Luitje. Terwijl de Zierikzeese Stoomboot Maatschappij dage lijks afvaarten kende vanaf Rotterdam en vanaf Zierikzee, onderhield de Zeeland van Kloos-Van Gastel tusseiï genoemde steden een tweedaagse dienst. Correspondentie over deze rubriek Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. ZIERIKZEE - In juni is het precies 25 jaar geleden, dat het project Zeeuwse vakantieweken van start ging. Een project dat oudere en licht-gehandicapten Zeeuwen de gelegenheid biedt er eens even een weekje tussen uit te gaan. Een voor Zeeland uniek project omdat het een groep mensen betrof, die ge zien de thuis-situatie en de aard van de handicap an ders niet in de gelegenheid zouden zijn hun vakantie buiten de deur door te brengen. Het initiatief voor het project werd destijds genomen door de toenmalige Zeeuwse Vrouwen raad. De organisatie berust an no 1992 bij het Provinciaal Overleg- en Samenwerkings verband Ouderenbonden in Zeeland (POSO). Hierin zijn al le Zeeuwse Ouderênbonden (ANBO/Unie KBO/PCOB) vertegenwoordigd. Bos en Duin Het Van Eeghenhuis in Aarden burg, het centrum waar de eer ste vakanties werden georgani seerd, werd na een aantal jaren verlaten. Het CNV- Vakantie- en Conferentiecentrum Bos en Duin te Oostkapelle, werd de nieuwe lokatie en is nog steeds het domicilie voor deze weken. De vakantieweken lijken ook dit jaar weer op een succes af te stevenen. Een groot aantal gas ten heeft zich inmiddels alweer gemeld maar, zo stellen de or ganisatoren, er kunnen natuur lijk altijd nog gasten bij. De ac commodatie biedt volop ruim te. Er is ook voor 1992 weer een, gezellig programma samenge steld dat, in combinatie met de accommodatie en de lokatie, een ideale uitgangspositie vormt voor een geslaagde va kantie aan de Walcherse kust. De weken worden dit jaar geor ganiseerd van 12 tót 19 en van 19 tot 26 juni. Voor inlichtingen kan men contact opnemen via 01110-16175. UTRECHT - NS verwacht in 1992 voor 460 miljoen gulden aan collectieve contracten af te sluiten. Dat is 25 miljoen gul den meer dan in 1991. ZIÊRIKZEE - Een aantal ge handicaptenorganisaties op Schouwen-Duiveland heeft in een brief aan de gemeenten la ten weten zeer verontrust te zijn over toekomstige plannen van de landelijke overheid. De regering wil per 1 januari 1993 de vergoedingen vanuit de Al gemene Arbeidsongeschikt heidswet overdragen naar de gemeenten. Aangezien ook be jaarden vanaf deze datum voor de vergoedingen in aanmer king komen en hiervoor géén extra geld ter beschikking wordt gesteld, moet er bezui nigd worden. Naast de gehandicapten komen volgend jaar ook mensen van 65 jaar en ouder in aanmerking voor bepaalde voorzieningen uit de AAW zoals een taxi onkostenvergoeding en aan passing van de woning. Op het eerste gezicht een goed initia tief. Het vervelende is alleen dat de regering van plan is om deze veranderingen budgettair neutraal te doen laten verlo pen. Dit betekent dat van de fi nanciële middelen die vanuit de AAW overgaan naar de kas van de gemeenten ook voorzie ningen voor ouderen betaald moeten worden. Volgens schat tingen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) wordt het aantal aan vragen hierdoor groter en ko men de gemeenten 640 miljoen gulden tekort. Er moet dus fors bezuinigd worden of de ge meenten moeten zelf extra geld vrijmaken. Gehandicapten kunnen door hun handicap vaak niet deelne men aan het arbeidsproces en moeten dus leven van een uit kering. Wanneer er gekort gaat worden op taxivergoedingen, vaak de enige manier voor de gehandicapten om zich te ver plaatsen, betekent dit dat zij verder in een isolement wor den gedrukt. Dit komt de inte gratie van deze mensen zeker niet ten goede, zo menen de be langenorganisaties. Ook voor voorzieningen in de eigen wo ning moeten gehandicapten straks mee gaan betalen. Nu al bestaat er een eigen bijdrage van 500 gulden dat vaak uit een schraal gezinsbudget moet worden betaald. Straks krijgt men ook nog maar 75% van de verbouwingskosten vergoed. Op 27 februari wordt er overleg gepleegd tussen de VNG en de overheid. Als nauw betrokke nen bij het gehandicaptenbe leid verzoeken de gehandicap tenorganisaties de gemeenten op Schouwen-Duiveland of zij de regering en de VNG willen overtuigen dat het plan op deze wijze geen doorgang kan vin den. DELDEN - De politie heeft een 21-jarige Enschedeër en een 26- jarige Hengeloër aangehouden wegens brandstichting. Het tweetal wordt ervan verdacht in Twente twintig branden te hebben aangestoken. Bij één van de branden, in een trappor taal van een flat in Enschede, moesten de. bewoners worden geëvacueerd'. De Rijkspolitie in het district Zwolle heeft flit vrijdag bekend gemaakt. DEN HAAG - De olievervui ling op de stranden van Tbxel en de westpunt van Vlieland is opgeruimd. In totaal is 60 ku bieke meter olie met de hand verwijderd. De verontreini ging bestond voor 80 procent uit een oliemengsel, het reste rende deel was „besmeurd vuil". Dit heeft een woord voerster van het ministerie van verkeer en waterstaat donder dagavond meegedeeld. De twee boekenbonnen van 10,- als prijs van de vorige week- puzzel gaan naar: A. C. Volkeri-de Hooge, Minderbroederstraat 12, Zierikzee en J. v. d. Weele, Jacob Catsstraat 1, Brouwershaven De oplossing van vorige week, vrijdag 14 februari, luidt als volgt: Wildebras De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar.de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik zee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk woensdag 26 februari in ons bezit zijn. Onvoldoende gefrankeerde enveloppen dingen niet mee naar een prijs. Horizontaal: 1. met peper bestrooien; 6. verhindering; 9. openba re bekendmaking van besluit door de bevoegde macht; 10. lichte ruiter; 11. iemand die deelneemt aan een driekamp; 12. nauwe doorgang; 13. de gewone blauwe pruim; 15. op de trommel slaan; 18. volstrekt niets; 19. stankafsluiter; 20. in de tijden na ons; 22. haastig verrichte arbeid; 25. eetlust; 26. marterachtig roofdier; 27. gewricht dat de voet met het been verbindt; 28. walgelijk vleiend. Verticaal: 1. traag; 2. voorrecht, uitzonderingsrecht; 3. friet; 4. tijdperk van de Middeleeuwen; 5. aan de zijde van iemand of iets; 6. zonder middel van bestaan; 7. zonder inhoud; 8. stukken grond; 13. hondenkennis; 14. richtsnoer; 16. elkaar; 17. straal- of licht- kaatser; 21. zeilschip voor de binnenvaart; 22. tot de partij der Hoeksen behorende; 23. bende; 24. te zuinig. Het sleutelwoord'wordt gevormd door de letters uit de cijfers: 28, 2, 1, 27, 14. Uit de krant van 50 jaar geleden uw theemeubel, dressoir of rooktafel met een Levering ook via uw schilder of meubelhandelaar. afdeeling slijperij - Zierikzee. SIRJANSLAND. Deze gemeen te kreeg Maandagmiddag be zoek van verscheidene be woonsters en bewoners van het naburige Dreischor, die waren komen wandelen over de bui tendijks gelegen slikken en de z.g. Sir Janslandsche geul in het Dijk water. Bij laagwater kan men in nor male omstandigheden zelfs nög niet overal en elk tij met de laarzen de Geul doorwaden, of overal over de zachte slik loo- pen. Nu was er dus van het laagwater en de stevige ijs korst gebruik gemaakt om de kortste weg te nemen naar hier. Zulk een reis behoort zeker tot de hooge uitzonderingen. Na eenigen tijd hier vertoefd te hebben, trokken de wande laars weer terug. RENESSE. Alhier is in oprich ting een afdeeling van de Alge- meene Nederlandsche Bouw vakarbeidersbond. HAAMSTEDE. Dat de koude onze gevederde vrienden het le ven moeilijk maakt waardoor zij hun angst voor de mensehen afleggen bleek, ons bij een be zoek aan Hotel Bom, waar een roodborstje en ander vogeltje zich ongedwongen tusschen de bevolking bewegen, om zoo doende te trachten aan de kost te komen. Ook hazen en konij nen schijnen gebrek te krijgen, want ondanks voldoende af rastering, hoorden wij klach ten van fruitkweekers, dat hun boomen door dit wild bescha digd worden. Tijdelijk geen bier De brouwerijen in ons land .hebben aan hun afnemers be-' richt gezonden, dat zij van overheidswege opdracht heb ben ontvangen het .tappen en bottelen van bier tot nader or der te staken. Zulks op grond van de stagnatie in den aan voer van kolen. RENESSE. Was het hier in de laatste 2 maanden rustig wat betreft het ontvreemden van fietsen, thans evenwel is weer een rijwiel, dat even onbeheerd langs den weg stond, in de duisternis medegenomen. Men dient er dus wel op te letten geen rijwielen op donkere avonden onbeheerd te laten staan, of ze althans van een deugdelijk slot te voorzien. LEEUWARDEN - Het Neder lands Keramiekmuseum in Leeuwarden bestaat 75 jaar. Om hier aandacht aan te beste den, worden vier speciale ten toonstellingen georganiseerd. De eerste, Japanse en Chinees cloisonné, wordt zaterdag offi cieel geopend. AARDENBURG - Op dinsdag 25 februari wordt in de Volks hogeschool Zeeland in Aarden burg een toekomstdag gehou den voor bedrijfsbeëindigers in de land- en tuinbouw. De or ganisatie van de dag is in han den van de projectgroep Einde of Nieuw Begin. Aan de dag nemen vijftien agrariërs deel. De dagvoorzitter, de heer L. Salomons, hoofd van de So ciaal Economische Voorlich tingsdienst van de CBTB. Hier na verzorgt mevrouw T. Ver- rijt, voormalig veehoudster in Asten in Noord-Brabant, een inleiding over het onderwerp Bedrijfsbeëindiging en hoe verder? Zij was zelf initiatief neemster tot een vereniging van bedrijfsbeëindigers in haar provincie. Na de pauze gaat de directeur van het Regionaal Bureau Ar beidsbemiddeling in Tbrneu- zen, de heer Van Luyck, in op het belang van een actieve le vensloopplanning nadat men met het werken in een bedrijf is gestopt. De heer A. van den Hoek van het Regionaal Edu catief Centrum geeft voorbeel den hoe men hieraan invulling kan geven. Tbt slot bespreekt de projectgroep Einde of Nieuw Begin welke diensten er ontwikkeld moeten worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7