jMspaassaw Serooskerke Tekort 33.000 gulden bij reconstructie van hoofdontsluitingsroute Oosterland Inspraakbijeenkomst dorpsplan Ellemeet Zeeland heeft sinds kort buddyproject College van b en w wil bedrag uit reserve dorpsplan halen Opening kunstuitleen PvdA-motie voor duidelijkheid toekomst sociaalcultureel werk fotografie VRIJDAG 21 FEBRUARI 1992 NR 25107 5 NIEUWERKERK - Bij de werkzaamheden in verband met de reconstructie van de hoofdontsluitingsroute door Oosterland is gebleken dat een en ander zo'n 33.000 gulden meer gaat kosten dan het krediet van ruim 1,1 miljoen gulden dat de gemeente Duiveland en het provinciaal bestuur van Zeeland vorig jaar voor de werkzaamheden beschikbaar stelden. De extra kostenpost heeft drie oorza ken waarvan de noodzaak voor het vernieuwen van de waterleiding de duurste is. Tijdens de gemeenteraadsvergadering die op donderdag 27 februari plaats vindt in het gemeentehuis te Nieuwerkerk moet de gemeenteraad beslissen waar dat extra geld vandaan moet komen. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor om het geld uit de reservepot te ha len die is ingesteld in verband met de realisatie van de ver schillende onderdelen van het dorpsplan Oosterland. De com missie financiën is ook van me ning dat dit de beste oplossing is. Zij gaf een positief advies. De werkzaamheden waarmee de doorgaande route door Oos terland via een andere bestra ting, verhogingen en versmal lingen wordt omgevormd tot een hoofdontsluitingsroute be gonnen vorig jaar augustus met de vernieuwing of verbete ring van de riolering in de be treffende straten. Daarbij bleek dat ook een gedeelte van de waterleidingsbuizen onder de grond aan vernieuwing toe was. Een kostenpost van zo'n 16.200 gulden waarmee geen re kening was gehouden in het bestek. Ook kwam men tot de ontdek king dat het bestraten van trot toirs en parkeervakken niet in het bestek stond. De gemeente Duiveland had voor dergelijke werkzaamheden wel een be drag van 20.000 gulden be schikbaar gesteld, maar bij het opnemen van de toestand van de trottoirs en parkeervakken bleek dat er nog 12.000 gulden meer nodig zou zijn voor de bestrating. De derde onver wachte kostenpost werd ver oorzaakt doordat de aanschaf van nieuw plantmateriaal 12.000 gulden bleek te kosten in plaats van het eerder ge raamde bedrag van 7.000 gul den. Tijdens de gemeenteraadsver gadering komt ook de slechte financiële positie van de Oosterlandse peuterspeelzaal 't Kraaiennest aan de orde. De peuterspeelzaal heeft een huurachterstand van zo'n 6000 gulden en kan niet rondkomen met de (reeds opgetrokken) jaarlijkse subsidie van 4.000 gulden die de peuterspeelzaal van de gemeente Duiveland krijgt. Het Duivelandse colle ge van b en w stelt voor om de peuterspeelzaal te helpen met een eenmalige^extra bijdrage van 4.400 gulden. "Verder moet de peuterspeelzaal via zelf werkzaamheid en een goed fi nancieel en organisatorisch be leid de problemen zelf oplos sen vinden burgemeester en wethouders. Wat de raadsleden er van vinden zal donderdag blijken. Uit een inventarisatie is geble ken dat in de gemeente Duive land 72 ondergrondse olie- of benzinetanks buiten gebruik kunnen worden gesteld in het kader van de actie tankslag. Een actie waarmee particulie ren met subsidie van de over heid kunnen voorkomen dat milieuschade ontstaat door roestende en daardoor lekken de oude olietanks die zij nog bij hun huis hebben. Voor de gemeente Duiveland houdt de inventarisatie in dat men 18.000 gulden (72 keer 250 gul den) beschikbaar- moet stellen in het kader van de actie tankslag. De gemeenteraad wordt donderdag gevraagd daarmee in te stemmen. 55i - s* -sr' 3? -• FOTO JOOP VAN HOUDT Ondanks een herhaaldelijk verzoek van de Protestants Christelijke Ouderen Bond ziet het er naar uit dat vanuit Dui veland geen cent subsidie be schikbaar zal worden gesteld voor deze 200 leden tellende ou derenbond die ongeveer ander half jaar geleden werd opge richt op Schouwen-Duiveland. Het Duivelandse college van b en w vindt dat men al voldoen de doet door het plaatselijk ou derenwerk in de gemeente (de bejaardensosen) te subsidië ren. De taken die de PCOB op zich heeft genomen zouden fei telijk moeten worden uitge voerd via de Stichting Welzijn Ouderen is de mening van het college. Een meerderheid van de adviescommissie algemene zaken bleek er ook zo over te denken, maar er wordt pas of ficieel beslist tijdens de raads vergadering. Die vergadering is openbaar en kan dus door iedere belangstel lende vanaf de publieke tribu ne worden gevolgd. Donderdag 27 februari in het gemeente huis .te Nieuwerkerk vanaf 20.00 uur. VLISSINGEN - In het souter rain van de openbare biblio theek in Vlissingen wordt op zaterdag 29 februari, 11.00 uur, de gemeentelijke kunstuitleen Zelke Negen Een officieel ge opend. Bij deze kunstuitleen is een wisselende collectie he dendaagse kunst met werk van kunstenaars uit heel Neder land. beschikbaar. Abonnees kunnen kiezen uit diverse abonnementenmogelijkheden en bij het personeel advies vra gen over de collectie. De heer H. Walgenbach, vice- voorzitter van de Federatie van Kunstuitlenen en directeur van het Centrum Beeldende Kunst Rotterdam geeft bij de opening in het kort zijn visie op taak en functie van de kunstuitleen binnen het gemeentelijk beel dende kunstbeleid. De officiële opening wordt verricht door mevrouw L. C. Poppe-de Looff, wethouder van cultuur. Dit ge beurt door overhandiging van een eerste serie kunstuitgaven aan drie abonnees. Deze kunstuitgaven zijn op initia tief van de Culturele Raad Vlissingen speciaal vervaar digd door de kunstenaars Bob Pingen, Gertjan Evenhuis en Eric Brandts. Als speciaal welkomstge schenk is voor de abonnees die een abonnement met een spaartegoed afsluiten een che que beschikbaar. Deze cheque geeft tegen betaling van 50 gul den recht op één van de vijftig speciaal voor deze opening ver vaardigde kunstuitgaven. Tijdens de werkzaamheden voorde riolering bleek dat ook de waterleidingsbuizen in Oosterland vernieuwd moeten worden. (Ar chieffoto). DEN BOSCH - Vredesactivist Kees Koning heeft donderdag bij het gerechtshof in Den Bosch achttien maanden celstraf tegen zich horen eisen. ZIERIKZEE - De Zierikzeese PvdA-fractie dient maandag 24 februari tijdens de maandelijkse raads vergadering een motie in waarin aangedrongen wordt op meer duidelijkheid over de toekomstige huisvesting van het sociaalcultureel werk. Gezien het meerderheidsbesluit om op de plaats van het ou de schoolgebouw aan de Manhuisstraat 39 voor ou derenhuisvesting geschikte woningen te bouwen is er volgens de sociaaldemocraten een onduidelijke si tuatie ontstaan wat betreft de huisvesting van soci- aalculturele activiteiten in de toekomst. Weliswaar heeft het Zierikzee se gemeentebestuur zichzelf verplicht om de huidige ge bruikers van het oude school gebouw - het zangkoor Cantare en de harmonie Kunst en Eer - en de postduivenvereniging Zierick (gebruiker van het aan grenzende pand) te helpen bij het vinden van een ander on derkomen. Er zijn echter meer sociaalculturele verenigingen die op zoek zijn naar een ge schikte accommodatie. Die is in Zierikzee op dit moment nauwelijks te vinden, terwijl de sociaaldemocraten wel een behoefte aan een onderkomen voor sociaalcultureel werk sig naleren. In hun motie stelt de PvdA-fractie dat het de taak van het gemeentebestuur is om aan een dergelijke behoefte te gemoet te komen. Daarom ook verzoeken de sociaaldemocra ten het college van b en w via deze motie om in ieder geval voor 1994 (het jaar waarin de huidige zittingsperiode van de raad afloopt) om meer duide lijkheid in de zaak te scheppen door het vervullen van die voorwaarden die nodig zijn voor het realiseren van een ge schikt onderkomen voor het sociaalcultureel werk in Zie rikzee. Maandagavond zal dui delijk worden of de PvdA- motie de steun van de andere fracties krijgt. Inventarisatie knelpunten SCHARENDIJKE - Donderdag 27 februari wordt in het Durpsuus in Ellemeet een inspraakbijeenkomst gehouden over het ontwerp-eerste deel van het dorpsplan Ellemeet. In deze ontwerpschets wordt een inventarisatie van leefbaarheidsknelpunten in het dorp Ellemeet gegeven. Het college van burge meester en wethouders van de gemeente rekent op de komst van veel bewoners van Ellemeet, die tij dens de bijeenkomst nu reeds mee kunnen praten en denken over het uiteindelijke dorpsplan. De bijeen komst begint om 20.00 uur. In het kader van de dorpsver nieuwing is een ontwerpplan opgesteld. In dit plan wordt op basis van een beschrijving van de verschillende kenmerken van de kern Ellemeet een,in ventarisatie gemaakt van de knelpunten. Gekeken wordt naar' de' riiimtelijke karak'të-" ristiek, het wonen, de ver- blijfsrecreatie, het dorpshart, het welzijn, de infrastructuur en de bedrijvigheid in het dorp. Voordat men met oplos singen komt voor de knelpun ten wil men ook de mening, ad viezen en opmerkingen van de plaatselijke bevolking meene men. In een tweede plan, dat mo menteel in voorbereiding is, worden oplossingen voor de verschillende knelpunten aan gereikt. Onder begeleiding van een werkgroep met hierin ver tegenwoordigers van de ge meente en de provincie, twee bewoners'van Ellemeet en de .directeur van basisschool 't Mêêtje, stelt de Grontmij het definitieve dorpsplan op. Het eerste deel waar volgende week donderdag over wordt ge sproken vormt de basis van het dorpsplan dat uiteindelijk door de raad van Middenschou- wen moet worden goedge-' keurd. ZIERIKZEE - In Zeeland draait sinds eind vorig- jaar een buddyproject voor mensen met aids of andere klachten die met het HIV-virus samenhangen. Vrij willigers die deze mensen ter zijde willen staan - ook wel buddies genoemd - hebben recent een training voor het begeleiden van deze patiënten afgerond. Het Zeeuwse buddyproject is een initiatief van het Aidsplat- form Zeeland waaraan ook in stanties als GGD, AMW en het COC hun steentje bijdragen. Het project dat Aidspatiënten ter zijde wil staan wordt uitge voerd door buddies. Dit zijn vrijwilligers die zich betrok ken voelen bij mensen met Aids. Zij beschikken over vol doende inzicht en vaardighe den om deze groep te onder steunen. Het buddyproject moet worden beschouwd als een aanvulling op de reguliere hulp door art sen, gezinszorg, wijkverple ging en maatschappelijk werk. Het vormt eveneens een aan vulling van de hulp die de Aids-patienten vanuit eigen vrienden en kennissenkring ontvangen. Op de buddy rust de taak deze vorm van hulp - ook wel mantelzorg geheten - te versterken. De ondersteuning die buddies geven varieert van persoon tot persoon en loopt uiteen van puur practische steun tot en meer emotionele ondersteu ning in de'vorm van levens- en stervensbegeleiding. Per pa tiënt wordt met twee buddies gewerkt die elk twee dagdelen hiervoor vrij kunnen maken. Voor meer informatie over dit project of voor het aanvragen van een buddie kan men con tact opnemen met Cora Ruis- sen, (01180-34085) of met Bart Cock (01100-13930). TILBURG - De ruim 125 asper getelers in Midden- en Oost- Brabant zijn naarstig op zoek naar tijdelijke arbeidskrach ten. Bij de verschillende ar beidsbureaus zijn inmiddels 600 vacatures aangemeld. PETTEN - Een afdeling van de opwerkingsfabriek voor nu cleair materiaal in het Engelse Sellafield is opnieuw in be drijf gesteld nadat die afdeling na een stralingsincident on middellijk was stilgelegd. Advertentie Trouwreportages Langeweg 7, Bruinisse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5