Nieuwe inrichting Hageweg met voetpad en fietsstroken Verbouwde tramremise opgeleverd als brandweergarage en gemeentewerkplaats Gewaagd College Bru wil parkeer vakken op Haven plateau Officiële opening op zaterdag 11 april Bruse verkeerscommissie zoekt mogelijkheden om weg veiliger te maken Commissie vergadering VRIJDAG 21 FEBRUARI 1992 NR 25107 3 Wethouder Ir. C. W. Veerhoek van de gemeente Westerschou- wen waagde zich gisteravond, donderdag, zoals hij het zelf uitdrukte, in het hol van de leeuw toen hij als wethouder van Schouwen-Duivelands grootste recreatiegemeente in Ellemeet zijn visie moest ge ven op het kamperen bij de boer. Veerhoek maakte echter tot ieders verrassing van de ge legenheid gebruik om een even lumineus als gewaagd plan op tafel te leggen. Vrij vertaald is het plan van Veerhoek om die lastige kampeerwet te omzei len en via het bestemmings plan te regelen hoeveel kam- peereenheden er op een mini- camping mogen staan. Op Den Haag, zo redeneerde Veerhoek, kunnen we niet wachten. We moeten zelf iets ondernemen. Zoals Veerhoek het gister avond uitlegde klonk het alle maal redelijk haalbaar en de kampeerboeren in Wester- schouwen zullen zeker in hun handen wrijven als het alle maal ook inderdaad kan wat Veerhoek van plan is. Er zitten echter nogal wat haken en ogen aan het plan. Ten eerste is het nog maar de vraag of de ge meente Westerschouwen, voor opgesteld dat de raad akkoord gaat, ongestraft de kampeer wet kan omzeilen op de wijze zoals Veerhoek die schetst. Het lijkt allemaal zo gruwelijk simpel en voor de hand lig gend. Bijna te mooi om waar te zijn. Afgezien daarvan cre- eert Veerhoek zonder dat hij dat wil weer ongelijkheid. Kampeerboeren in andere ge meenten moeten maar afwach ten of de bestuurderen van hun gemeente het zien zitten om ook de kont tegen de krib te gooien, de wet op de open luchtrecreatie niet afwachten en op eigen houtje gaan beslis sen welke kampeerboer hoe veel kampeermiddelen toe mag laten op de mini-camping. En wie garandeert dan nog dat de kampeerboeren in Midden- schouwen net zoveel kampeer- eenheden mogen plaatsen dan hun collega's in Westerschou wen? In de regio bestaat, zo heeft de geschiedenis geleerd, bedroevend weinig eenduidig heid voor wat betreft de regels voor het kamperen bij de boer. De gemeentebesturen zitten bepaald niet op een lijn en het is nog maar de vraag of dat nu op korte termijn zal verande ren. Natuurlijk is het prijzens waardig als iemand zijn nek durft uit te steken, maar aan de andere kant moet je nie mand blijmaken met een dooie mus. P.K. BRUIN1SSE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Bruinisse ligt wordt het Ha venplateau in Bruinisse inge deeld in parkeervakken. Het parkeerterrein dat aldus ont staat wordt taboe voor vracht wagens met draaiende koelmo- toren. Zij mogen tussen 22.00 en 7.00 uur niet parkeren op het Havenplateau. Een en ander komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsver gadering van donderdag 27 fe bruari. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda naast verschillende voorstellen tot het treffen van verkeersmaatregelen het voor stel om een bedrag van 24.000,- beschikbaar te strel- len voor uitbreiding van de ge heugencapaciteit van de com puter. Onvoldoende De huidige computer van de ge meente Bruinisse werd in 1987 geïnstalleerd, maar inmiddels is gebleken dat de capaciteit te kort schiet. Het college van b en w van Bruinisse wil niet weer het risico lopen om na een paar jaar weer tot uitbreiding van de computer-capaciteit te moeten overgaan en stelt de raad daarom voor de capaciteit flink uit te breiden. Verder op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het voorstel om het parkeerverbod dat gold voor het gedeelte van de Molenstraat tussen de Dr. De Kockstraat en het PTT- gebouw definitief in te trek ken. Tijdens de bouw van de sporthal was het parkeerver bod al tijdelijk ingetrokken. Ook stelt het college de raad voor om door middel van het aanbrengen van haaitanden op de uitrit van de parkeerplaats aan de Jachthavenweg de voor rangssituatie aan te geven. In verband met een ongeval is door de rijkspolitie aangedron gen op het nemen van deze maatregel. BROUWERSHAVEN - Vroeger reed de stoomtram er naar binnen voor een onderhoudsbeurt, over een aan tal dagen wordt de brandweerauto van het korps Brouwershaven er voor het eerst gestald. Het oude tramre misegebouw aan de rand van het Slingerbos in Brouwershaven werd deze week na een grondige verbouwing opgeleverd. Het gebouw wordt op zaterdag 11 april officieel geopend, maar de mensen van de Brouwse brandweer en de buitendienst gemeentewerken Brouwershaven beginnen binnen enkele dagen al met de verhuizing van materialen naar het nieuwe onderkomen, dat daarna in gebruik wordt genomen. De voormalige tramremise in Brouwershaven die werd omgebouwd tot brandweergarage en gemeentewerkplaats. (Foto: Joop van Houdt). De oplevering van het gebouw vormt het eindresultaat van een reeks plannen en besluiten die dateren uit 1989. Tben be sloot de Brouwse gemeente raad om het tramremisecom plex voor een bedrag van 315.000 gulden over te nemen van J. de Vlieger uit Brouwers haven die het gebruikte voor de stalling van de vrachtwa gens van zijn transportbedrijf. Het bedrag dat nodig was voor de verbouwing van het beeld bepalende complex bedroeg meer dan het dubbele daarvan: 810.000 gulden. De gemeenteraad koos er voor om het karakter van de oude tramremise bij de verbouwing te handhaven. Daardoor zijn de zeven karakteristieke puntda ken van het complex nog steeds aanwezig en zijn de ramen van het gebouw net zo smal en hoog als die in de vroegere tramre mise. Maar verder is de oude tramremise voorzien van alle moderne faciliteiten1 waarmee een brandweergarage en ge meentewerkplaats anno 1992 worden ingericht. En dat betekent zowel voor de buitendienst gemeentewerken als de brandweer een hele ver betering. „De brandweergara ge die we nu krijgen is onge veer drie keer zo groot als die aan de Boerendans waar we eerst zaten", aldus brandweer man N. van Vulpen. Hij beschrijft het dunne wand je dat in die garage naast de brandweerauto^was geplaatst als afscheiding voor het zitje waar de brandweerlieden na een brand nog even konden na praten. „Er was geen douche en geen toilet. Als er iemand moest plassen zocht hij buiten een bosje op". De oude brandweergarage aan de Boerendans werd ter be schikking gesteld aan de zoon van de vroegere eigenaar van de tramremise J. de Vlieger èn de Brouwse brandweer stalde zijn brandweerauto in afwach ting van de verbouwing in een, opslagruimte van de Brouwse buitendienst gemeentewerken aan de Haven Noordzijde te Brouwershaven. Dat hield in dat de auto van de buiten dienst buiten moesten worden geparkeerd. Dus ook voorman W. van der Stelt toonde zich zeer content met het gereed ko men van de verbouwing deze week. „Nu kunnen alle voer tuigen van de buitendienst weer binnen staan". Volgens de heer Van der Stelt zal de hal van de nieuwe gemeentewerk plaats daarmee helemaal vol komen te staan. „Omdat de ge meente heeft gekozen voor de restauratie van een bestaand gebouw in plaats van nieuw bouw zullen we het moeten doen met de ruimte die be schikbaar is". De hal waarin de vrachtwagen, de multifunctionele auto, de tractor en de diverse soorten aanhangwagens van de buiten dienst gemeentewerken ge stald worden is aan de voorzij de van de tramremise (zie foto) bereikbaar via drie grote kan- teldeuren. Om die centrale hal heen liggen in het gebouw drie opslagruimten voor schoon maakartikelen, schroeven, moeren en dergelijke en elek trisch gereedschap. Er is een lo kaal voor werkoverleg en voor het maken van werktekenin gen. Onder de drie puntdaken aan de rechterzijde van de oude tramremise bevindt zich het nieuwe domein van de Brouw se brandweer. De grote hal waarin de nieuwe brandweer auto, de aanhangwagen met pomp en (binnenkort) de aan hangwagen met dompelpomp van de regio worden gestald is ongeveer 120 vierkante meter groot. De hal wordt geopend met een automatische over head kanteldeur. Hoewel de hoeveelheid bomen en struiken in de directe omgeving van het gebouw groot is, hoeven de Brouwse brandweerlieden daarvan geen gebruik meer te maken. Zij kunnen voortaan beschikken over een toilet/ doucheruimte met goede sani taire faciliteiten. Verder omvat de nieuwe brand weergarage een ruimte waar men de persluchtmaskers kan schoonmaken, een instructielo kaal/kantine met keukentje, een ruimte waar het brand weerkader kan vergaderen en een bergruimte. In totaal om vat de ruimte van de brand weer zo'n 230 vierkante meter en de ruimte van de buiten dienst gemeentewerken zo'n 680 vierkante meter. Het ge bied links naast het gebouw wil men gaan gebruiken voor zoutopslag en de opslag van plantmateriaal. Maar dat is al leen mogelijk wanneer ..de Brouwse gemeenteraad nog een aanvullend krediet be schikbaar wil stellen voor-het. verharden van dat terrein en het afbreken van de (door de gemeente aangekochte) woning die daar nu nog op staat. BRUINISSE - Het ziet er naar uit dat de Hageweg in Bruinisse, de weg die tus sen het recreatiecentrum Aquadelta en de Grevelingendijk loopt, in de komende periode een ware gedaanteverwisseling zal ondergaan. Tijdens een openbare vergadering in het gemeentehuis van Bruinisse spraken de ieden van de Bruse verkeerscommissie hun voorkeur uit voor het op de weg aanbrengen van een zwart middengedeelte voor de auto's met aan weerskanten een roodkleurige fietstrook. Aan de zijkant zou een voetpad moeten komen en op twee plaatsen op de weg een verkeersdrempel. Dat alles met het doel de Hage weg veiliger te maken. De rib bels die nu in het wegdek lig gen om de snelheid van het ver keer af te remmen blijken niet te voldoen. De wegbermen worden kapot gereden en te vaak gebruikt om te parkeren en voetgangers en fietsers voe len zich op de Hageweg niet echt veilig. Om daar verandering in te brengen had de heer M. van Zetten van de gemeentelijke Technische Dienst en advise rend lid van de verkeerscom missie niet minder dan vijf plannen uitgedacht. In vier daarvan was de aanleg van een voetpad opgenomen dat met een smalle groenstrook werd afgescheiden van de weg. Een voetpad dat bij de kruising Groeneweg/Hageweg begint aan de zijde van Aquadelta, na enkele tientallen meters aan de overzijde van de weg onderaan Bij de gemeente is door bewoners geklaagd over parkeeroverlast op de hoek Schipperslaan- Tarwestraat. (Foto: Joop van Houdt). de Grevelingendijk verder gaat en ter hoogte van de camping Onze Hoeve weer aan de ande re kant van de weg wordt voortgezet. Het voetpad loopt vervolgens door tot de Hoger- werfsweg. Op de twee punten waar het voetpad verspringt naar de overzijde van de weg was een verkeersdrempel met daarop een oversteekmogelijkheid ge pland. De commissieleden rea geerden positief op deze ideeën. Moeilijker had men het met de rijrichting(en) die op de Hageweg zou(den) moeten ko men. „De weg is eigenlijk te breed voor eenrichtingsver keer en te smal voor verkeer dat beide kanten opgaat", zei plannenmaker M. van Zetten over de 4,20 meter brede weg. Er van uitgaande dat daar 75 centimeter van af gaat voor het eerder genoemde voetpad, pre senteerde hij eerst een plan waarin was voorzien in een versmalde weg voor tweerich tingsverkeer met om de 100 me ter een inham om het tegenlig gers mogelijk te maken elkaar te passeren. Vervolgens kwam een plan op tafel waarbij op de hele Hageweg eenrichtingsver keer in de richting Sirjansland zou gelden en tenslotte een combinatie van die twee moge lijkheden. Tweerichtingsver keer vanaf de Groeneweg tot de ingang naar de centrale par keerplaats van Aquadelta en vervolgens eenrichtingsver keer tot de Hogerwerfsweg. Tbnslotte werd de mogelijk heid geopperd de hele Hage weg via een bordje doodlopen de weg en een boom af te slui ten voor doorgaand verkeer. In deze variant zou de aanleg van een apart voetpad overbodig zijn. Na een uitvoerige afweging van voor- en nadelen bleken de commissieleden een voorkeur te hebben voor nog een ander plan dat ontstond via een idee van de heer A. A. Verschoor die eveneens adviserend lid van de verkeerscommissie is. Hij 'zag in de omgeving van Waddinx- veen een voorheen drukke weg van karakter veranderen- door het aanbrengen op de weg van een zwarte middenstrook voör auto's met daarnaast twee rode fietsstroken. Omdat het sug gestieve fietsstroken betreft mogen ze door auto's worden gebruikt bij het passeren van elkaar, maar ze geven wel aan dat het verboden is om te par keren. Door het visuele effect van de kleuren zouden dergelijke stro ken een sterk vertragende wer king hebben op de snelheid van het verkeer. De commissie leden zagen daar meer voorde len in dan een eenrichtings- weg, een tweerichtingsweg met inhammen of een combinatie daarvan. Onder meer omdat men vreest dat de mensen zich niet houden aan eenrichtingsverkeer omdat ze daarbij een a vier kilometer moeten omrijden. En bij twee richtingsverkeer met inham men voorzag men toch proble men in het drukke zomersei zoen. Een 'gekleurd' wegdek heeft die nadelen niet terwijl het ook goedkoper is om te rea liseren. Verkeersdeskundige van de rijkspolitie, S. W. H. van Tbl, zegde nog toe dat hij zal bekij ken of de Hageweg via de maatregel de juridische status van 30-kilometergebied kan krijgen. „Wij hebben er bij de politie nooit klachten over gehad", zei de heer Van Tbl toen commis sievoorzitter W. W. Jumelet de klachten naar voren bracht die door Bruse burgers zijn geuit over auto's die geparkeerd staan in de smalle Thrwestraat te Bruinisse. Het verkeer dat komende vanuit de bredere Schipperslaan die straat wil inrijden zou in de bocht hinder hebben van die geparkeerd staande auto's. De politieman wees er op dat binnen vijf me ter van een hoek niet gepar keerd mag worden. Hij zegde toe dat de politie de komende tijd vaker in de Thrwestraat zal surveilleren om een beeld te krijgen van de problemen. Daarna komt men er in een vol gende vergadering van de ver keerscommissie op terug. Verwachtina t/m dinsdaa 18 februari WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuidwest 5 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuidwest 5 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 febr.Zon op 07.42, onder 18.05 Maan op onder 08.45 23 febr.Zon op 07.40, onder 18.06 Maan op 00.15, onder 09.10 24 febr.Zon op 07.38, onder 18.08 Maan op 01.31, onder 09.40 Laatste Kwartier: 25 febr. (08.56) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weekendweer staat in het teken van regen en wind. Zater dag neemt de bewolking snel toe en in de loop van de dag gaat het van het westen uit regenen. De zuid westenwind wakkert aan. Ook in de nacht van zaterdag valt er nog op veel plaatsen regen en waait het flink. Zondag kan het geleidelijk weer wat opklaren. De dagen daar na zijn aan de bewolkte kant, maar veel regen zal er dan niet valjen. De temperaturen gaan de komende da gen omhoog. Overdag kan het kwik alweer dicht bij de 10 graden ko men. BURGH-HAAMSTEDE - Op dinsdag 25 februari vergadert de commissie algemene en be stuurlijke zaken in het ge meentehuis in Burgh-Haam- stede. De openbare vergade ring begint 's middags om 16.00 uur. Aan de orde komt de eventuele deelneming van de gemeente Westerschouwen aan het HALT-pröject. Bij dit project worden alternatieve straffen gegeven aan jongeren die zich vergrijpen aan vandalisme. Hiermee zijn elders in het land positieve, resultaten bereikt. Een alternatieve straf die gege ven kan górden is bijvoor beeld dat de daders de schade die zij hebben aangericht zelf mopten' herstellen. De aandui ding H ABT staat voor „het al ternatief". Andere agendapunten van de commissievergadering zijn het aanstellen van vakantiekrach- ten/parkeercontroleurs voor de zome^rpapnden, de moties die de gemeenten Sas van Gent en Arnemuiden hebben inge diend tegen een gemeentelijke herindeling en het bezoek van een delegatie van de gemeente aan zustèrgémeente Namesto- vo in Tsjecho-Slowakije. Even tueel, komen ook de activitei ten 'die in het Pinksterweekein- de worden gehouden ter spra ke. ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „succesjes" (t/m 4 regels) t 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3