Hitbingo scoort elke week! 2 HALEN 1 BETALEN WIN-EEN-MILJOEN-BON DE HOEVE AAN DE LINGE LINGERIE DIANE streeknieuws LAATSTE WEEK OPRUIMING Vergadering aal vissers BH's - LINGERIE NACHTHEMDEN - PYAMA'S - DUSTERS ar Opnamen Hitbingo! Bent u nog geen deelnemer? Vul dan snel de bon in en doe mee! 1 8 17 27 36 3 12 18 31 41 4 13 19 33 43 5 15 20 34 7 16 24 35 c:::rrc3 e NATIONALE t?©®ÏT©®[D)C 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 februari NEDERLAND 1 10.00 uur Vrouw zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.10 uur Een wereld van ver schil, praatprogramma. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.08 uur Het kleine huis op de prairie, serie. 17.00 uur Kinderkrant, kinder magazine. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur Bill: Op weg naar zelfstandigheid, tv-film. 19.50 uur Mijmeringen, over denking van prof. dr. W. J. Ou- weneel. 20.00 uur Journaal 20.24 uur Op de voet gevolgd: Drift van de zwaan, Engelse natuurfilm. 21.18 uur Tijdsein 2, actualitei tenrubriek. 21.50 uur Het reddende leger van Peru, reportage over het werk van het Leger des Heils in Peru. 22.10 uur Een wereld van ver schil, praatprogramma. 22.30 uur Antenne: De Russi sche ruimtevaart, documentai reserie. Afl. 2. 23.20 uur Muren van mijn hart, praatprogramma over mense lijke identiteit. 23.45 uur Journaal NEDERLAND 2 10.00 uur Warreltaai, afl. 20. 10.30 uur Tales of the unexpec ted, afl. 3. 11.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 18. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Skoalle-tv. 17S03 uur Bobobobs, tekenfilm serie. 17.31 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Dubbeldekkers, se rie. 18.40 uur Daar komen de schutters, comedyserie. 19.15 uur Lingo, woordspel. 19.43 uur De baas in huis, Ame rikaanse comedyserie. 20.11 uur Meer moet dat niet zijn, 13-delige serie mét Ürba- nus, Goedele Liekens en Wer- ther van der Sarren. 20.41 uur Doet ie 't of doet ie 't niet, spelprogramma. 22.01 uur Achter het nieuws, actualiteitenmagazine. 22.36 uur Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. 23.06 uur Impact: De Beuken hof, portret van het Verpleeg huis de Beukenhof in Loos- drecht. Deel 2. 23.55 uur Museumschatten. 00.06 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55 en 00.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.30 uur Olympische Win terspelen 1992, met o.a. terug blik vorige dag. 09.55 uur Skiën, reuzeslalom heren le run. 12.00 uur Journaal 12.07 uur Cross contry, 4 x 10 km. 13.55 uur Skiën, reuzenslalom heren 2e run. 15.30 uur IJshockey, om de 9e t/m 12e plaats 15.55 uur Schaatsen, 1000 m he ren. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Semamstraat 18.40 uur Het klokhuis 19.00 uur Hoogtepunten van de dag 20.00 uur Journaal 20.25 uur Schaatsen, short track. 20.45 uur NOS Laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. 21.00 uur IJshockey, kwartfi nale. 22.30 uur Studio Moutiers, met o.a. de belevenissen van de Ne derlandse deelnemers. 22.48 uur Journaal 23.01 uur NOS Laat, achter grondinformatie, met Den Haag vandaag. 23.28 uur Samenvatting van de dag BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie. 16.00 uur Meine Tante, deine Tante, Duitse speelfilm. 17.30 uur Mooi en meedogen-v loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 49. 18.05 uur Liegebeest, 22-delig kleutermagazine. Afl. 8. 18.20 uur Het station, geva rieerd kindermagazine. 18.35 uur Top Score, spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Zeker weten? Praat programma. 22.00 uur NV De Wereld, repor tagemagazine met verhalen van mensen uit Vlaanderen en andere verre landen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur De jaren van vreugde en verdriet: 1940-1960, 13- delige documentaire serie over de periode die de basis vormde voor onze welvaartsmaat schappij. Afl. 7. 23.20 uur Coda, Pavane, van Jean Absil, uitgevoerd door het Arundo-kwartet. BRT 2 18.55 uur Journaal 19.00 uur Europese verhalen, 6- delige animatiereeks. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Programma van de Socialistische Omroep. 20.30 uur National Geogra phic, documentaire serie. 21.30 uur Journaal en sport 22.00 uur Monte Carlo, Ameri kaanse tv-film. UTRECHT - Het Moluks verzet tijdens de Tweede Wereldoor log is onderwerp van een ten toonstelling die vanaf 7 maart wordt gehouden. In het Moluks historisch mu§eum in Utrecht wordt de rol die de Molukkers hebben gespeeld bij het verzet tegen de Japanse bezetters in Indië toegelicht. AMSTERDAM - Het veiling huis Christie's in Londen veilt op 15 april het schilderij van Rembrandt Daniel en Cyrus voor de afgod Bel". Het gaat om een klein werk uit 1633 dat zich nu in Engels privé-bezit bevindt, aldus Christie's woensdag. GOES Astra Op donderdag 20 en vrijdag 21 februari houdt Astra, de leer lingenvereniging van het Buys Ballot College, haar jaarlijkse Grote Avond. Beide opvoerin gen worden gehouden in de Prins van Oranje in Goes. De leerlingen, docenten en het ni$t onderwijzend personeel laat zich nu eens van een heel ande re kant zien. Zo staan er op het programma een toneelstuk ge speeld door leraren, een dans- revue en verschillende play- backoptredens en natuurlijk ontbreekt ook het cabaret niet. De eerste avond is bedoeld voor de leerlingen en hun ou ders uit de onderbouw en be gint om 19.30 uur. Op de tweede avond zijn vooral de leerlingen uit de hogere klassen met hun vrienden en bekenden welkom. Aanvang van deze avond is 20.00 uur. Aan de zaal zijn er nog kaarten beschikbaar. MIDDELBURG R. R. Dean Een droomwens van zanger/gi tarist/songwriter Rick R. Dean uit Middelburg gaat in vervul ling. Door de platenmaat schappij Comstock Records is hij uitgenodigd om een tweetal songs op te nemen in het Mek ka van de countrymuziek: Nashville, Tfennessee in Ameri ka. Directeur Frank Fara en producer Patty Parker van de ze maatschappij menen dat Rick voldoende kwaliteiten be zit voor de country-muziek in Amerika. Als eerste Nederlan der krijgt hij een contract om voor hun label plaatopnames te maken. Met zeer bekende muzikanten die hun sporen al ruimschoots hebben verdiend, worden twee nummers opgeno men. Gedacht wordt aan steel- gitarist Sonny Garrish van The Judds, pianist Tbny Migliore uit de band van Chet Atkins en de gitarist van Dolly Parton, Mike Severs. De songs worden gelanceerd op driehonderd ra diostations en ook worden ze gepromoot in kranten en tijd schriften. Op vrijdag 10 april vertrekt Rick naar de Verenig de Staten, op 26 april hoopt hij weer thuis te komen. Door MIEN VAN 'T SANT 152 Hij steekt zijn hand naar haar uit. 'Geluk kig niet! Alleen maar een dutje gedaan. Het is gisteren wat laat geworden op de schaak avond. Dan wil je 's middags wel graag even wegzakken'. Ze gaat er niet op in, kan zich op dit ogen blik niet indenken dat je overdag zin hebt zo maar te gaan slapen. Ja, ze vergeet ook dat zijzelf vaak om vóór tienen al haar bed weet op te zoeken. Deels omdat ze altijd vroeg op is, deels omdat het televisiepro gramma haftr niet boeien kan. 'Ik heb groot nieuws', zegt ze, een kleur van opwinding op haar wangen'. 'Is Arie overgeplaatst soms? Wat dichter in de buurt nu?' 'Het gaat helemaal niet over Arie'. Onbe wust klinkt er een zeker ongeduld in haar stem. Willem is om de drommel geen suf ferd, maar soms doet hij net of hij voor alles tijd te over heeft. Zelfs voor het vernemen van dingen die toch wel de moeite waard zijn. 'Ga zitten', noodt hij haar. En op de deur toelopend: 'Ik vraag eerst of Fiet de koffie al klaar heeft'. 'Alsjeblieft niet!' Ze houdt hem met haar hand tegen. 'Je kunt straks ook nog koffie drinken. Luister nu maar!' En als hij haast gedwee naar zijn stoel terugloopt: 'Ik heb een huis gekocht. Een bungalow! Je weet wel. Achter het wiel. Ik heb de mooiste er uit gepikt'. 'Een huis gekocht? Om zelf in te wonen?' Ze lacht hem in zijn gezicht uit. 'Wie an ders? Je dacht toch niet dat Reina hier ook nog een huis zou willen hebben?' 'Je overvalt me wel, Dien?' Ze lacht. 'Had ik net zo gedacht! Maar ik móet toch weg van 'Zon rondom'? Of had je gemeend dat ik hier ergens aan de dijk zou gaan zitten? Niks hoor! Haast allemaal grote kasten of oude huizen zonder enige fantasie'. Hij schudt zijn hoofd. 'Ik had eerder ge dacht dat je het in de stad zou gaan zoeken. Nu niets je meer aan het dorp bindt En vlug eroverheen: 'Maar ik ben er blij om dat je in het dorp blijft wonen. Dien. Je hoort er zogezegd bij. Arie zal het ook wel plezierig vinden, niet?' Ze haalt haar schouders op. 'Arie weet het nog niet. Niemand nog trouwens! Ik móest het aan iemand kwijt; dacht dat jij het wel prettig zou vinden het 't eerst te horen'. 'Dank je!' zegt hij eenvoudig. 'Maar Dien, je bent zo snel in je besluiten. Je overvalt me er echt wel mee. Zeg eens eerlijk. Zul je daar wennen, jij, die altijd aan de dijk ge woond hebt? Verkeer, in. het midden van het dorp, de Linge tegenover je'. Ze schudt met *een beslist gebaar haar hoofd. 'Je moet nu niet proberen mijn blijd schap een trap te geven, Willem. Ik ben ver rukt over de bungalow. Er komen ook alle maal keurige mensen te wonen. O, ik weet zeker dat ik me er thuis zal voelen. Over een paar weken zal de verbindingsweg ook he lemaal klaar zijn. Je zult eens wat zien, als van 't zomer de tuinen allemaal in bloei staan. Net een stukje van een villadorp'. Er trekt even een lachje over zijn gezicht. Dan staat hij op, pakt haar hand. 'Gefelici teerd dan, Dien! Ik hoop dat je er nog mooie jaren zult beleven. Wanneer kun je het huis betrekken?' 'Over een paar weken al. Er wordt ook nog een garage gebouwd. De tuin kan na de vorst al in orde gemaakt worden. Als hij aangelegd is, wil ik hem zelf in het vervolg bijhouden. Het lijkt me enig'. 'En hoe moet het met de paarden?' Ze kijkt hem wat overmoedig aan. 'Of ik al lang niet weet dat jij het hierachter niet voor niets zo goed voor elkaar gebracht hebt! Tot Arie uit dienst komt, zullen zijn beesten het hier nog beter hebben dan ach ter 'Zon rondom'. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan, Willem'. 'Zo is het', zegt hij. 'Zo is het met de paar den, maar zo is het ook met mezelf en met jou. Jij blijft ons dorp ook trouw Kom! Laten we er nu een kop koffie op drin ken. Fiet (wordt vervolgd) ZIERIKZEE - Op vrijdag 6 maart vergadert in het café restaurant Huis van Nassau de Vereniging van Beroepsaalvis- sers Zuid-West Nederland. De aanvang van de bijeenkomst is om 11.30 uur in de voormiddag. Punten die op de agenda staan zijn onder meer de verkiezin gen van nieuwe bestuursleden. De heer Quak spreekt over de rol van beheersplannen in het toekomstig visstandbeheer. Ook wordt uitleg gegeven over de contributieverhoging die per 1 januari van dit jaar is in gesteld. Tijdens de pauze wordt de deelnemers een kof fiemaaltijd aangeboden. Naar aanleiding van de spreekbeurt kunnen er na de pauze vragen worden gesteld. Tbt slot wordt er een film vertoond. Gereformerde Kerken Aangenomen naar Assen: F. G. Groen en K. Stroop te Zaan dam (beiden part-time). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Almere: J. van Benthem te Bergschen- hoek die bedankte voor Den Haam, voor Zeeuwolde, voor Dronten (wijk-Zuid) en voor Deventer. Chr. Gereformeerde Kerken Tweetal te IJmuiden: H. D. Rietveld te Maarssen en H. R. Weij te Amsterdam-Noord. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te 's-Gravenhage- Zuid: R. Boogaard te Leider dorp; te Rhenen: G. J. van Aalst te Benthuizen. Bedankt voor Amsterdam- Noord i.c.m. Zaandam R. Kat- tenberg te Arnhem; voor Zoe- termeer: C. A. van Dieren te Stolwijk. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Vlaardingen: J. Roos te Chilïiwack (Canada). Oud Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Oosterland: A. D. Muilwijk te Dordrecht die be dankte voor Kampen. DEN HAAG - De gemeentelij ke dienst Kunst en Cultuur in Den Haag heeft concept-voor stellen gedaan om voor 16,8 miljoen gulden te bezuinigen. RIJSWIJK - Een onafhankelijk onderzoek moet meer duide lijk maken over de toekomst mogelijkheden van de confessi onele regionale dagbladen Het Binnenhof en de Leidse Cou rant. De hoofddirectie van Sij- thoff Pers, de bonden en de re dactie hebben daar overeen stemming over bereikt. De re- sulaten moeten voor 1 mei op tafel liggen. AMSTERDAM - De Amster damse politie wil nauwer sa menwerken met particuliere beveiligingsbedrijven.. Op dit moment beperkt de samenwer king zich tot het verlenen van assistentie door de politie aan bewakers en het uitoefenen van toezicht op de beveiligingsbe drijven. Met name op het ge bied van kennisoverdracht kunnen de politie en de bewa kers elkaar helpen. Nu alle restanten Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland OOSTERLAND - Donderdag 20 februari, 19.30 uur ds. A. D. Muilwijk, Dordrecht. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuweroord- Noordsche Schut: de heer A. Bloemendal, kandidaat te El- speet. Aangenomen naar Spijk en Losdorp: mevr. C. M. Vosmeer, kandidaat te Groningen die be dankte voor Donkerbroek. Bedankt voor Waddinxveen: G. van den End te Huizen. Tbegelaten tot de evangeliebe diening en beroepbaar: Mevr. A. Walpot-Hagoort, Keerpunt 7, 1013 DK Amsterdam; H. F. Meulink, Roerstraat 16-111, 1078 LN Amsterdam; N. de Lange, de Jongstraat 26, 3641 HV Linschoten; G. van Meije- ren, Meulmansweg 8k, 3441 AT Woerden. Hel artikel met de hoogste prijs wordt berekend. DAM 21 - ZIERIKZEE Iedere keer winnaars van 25.000,- Het is elke keer raak met Hitbingo, het spel waar de leden van de Postcode Lote rij thuis en in de zaal gratis aan meedoen. Elke week ltïden Carlo Bosz- hard 'en Irene Moors een wer velende spelshow met drie kandidaten en beroemde ar tiesten. De quiz begint, een kandidaat geeft het goede antwoord en daar flitst al het eerste getal op, dat de mensen thuis en in de zaal op hun bin gokaart aankruisen. De quiz kandidaten spelen om dê vier hoeken, de middellijn en tot slot de hele kaart. Thuis speelt u alleen voor de hele kaart. Als in het land de eerste Hit- b'ingo is gevallen klinkt in de uitzending de toeter van de Nationale Postcode Loterij. Heeft u thuis bingo, dan kunt u op dat moment de speciale Bent u deelnemer van de Postcode Loterij? Heeft u de postcode- cijfers 2806 (Gouda), 5943 (Lomm) of 9641 (Veendam)? Dan kunt u zich aanmelden voor de volgende opnamen van Hitbingo. Bel op week dagen tijdens kan tooruren 02977-47006 en ga een gezellig tv- dagjeuit! Gastartiesten Lee Towers en Hart de Graaff zijn duidelijk in de stemming.' ^/N&0 er \S Hitbingolijn bellen: 06-300150. Is uw bingo juist? Dan heeft u 25.000,- gewonnen! Geen bingo deze week? Niets aan de hand; volgende week speelt u weer mee met een nieuwe kaart. Lid worden Maar alléén voor leden van de Postcode Loterij betekent een volle kaart ook echt 25.000 gulden. Dus... bent u nog geen lid, vul dan snel de WIN- EEN-MILJOEN-BON in. U bent dan bovendien nog op tijd om straks mee te doen aan de trekking van de Lente hoofdprijs van liefst één mil joen gulden! De zaal gaat door Nadat de Hitbingo in het land gevallen is gaat het publiek in de zaal nog even door voor de speciale Zaalprijs. Die wordt ook nog eens feestelijk uitgereikt door de artiest die te gast is in de uitzending. Zo- De winnende Hitbingo- nummers van 11 februari: als de grote André van Duyn, die er natuurlijk weer iets spe ciaals van moest maken! El ders op deze pagina leest u hoe u aanwezig kunt zijn bij de opnamen van Hitbingo. Doen! A ndré van Duyn assisteert Irene Moors zo op zijn eigen manier. Wil hij misschien zeggen dat je met een Hitbingoprijs op een wat grotere voet kan leven Ik Wil meedoen aan de Poslcode Loterij en Hitbingo en maak een kans op een van de vele prijzen. Ik machtig u hierbij lot wederopzegging per maand het aangegeven bedrag van onderstaande f rekening al te schrijven. Deelname aan de Nationale Poslcode Loterij impliceert aanvaarding van het reglement. Het reglement is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Nationale Poslcode Loterij. 1 lot 10,-) per maand loten (a 10,-) per maand A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen mei blokletters Naam: Adres: —I dhr. mevr. Postcode: i I i i l-l I I Plaats: Postbanknummer; Banknummer: Datum: Handtekening: LOTERIJ Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonder postzegel) naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 2501 ZV Den Haag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4