„We zijn gewoon een groepje prettig gestoorde vrouwen" Sport en gezelligheid kenmerken het Oostenrijks evenement" r THUIS IN HET LOKALE NIEUWS Keukens half geld deurloo intermeubel ZIERIKZEESCHE l p NIEUWSBODElü j Ina Jonkers leven is vervuld van Piet Veerman Alternatieve elfstedentocht Klaverjassen in De Schutse Tanzania- avond FOTO VERSCHOORE dé krant van schouwen - duineland! i NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SC H O U W E N-DU IV E L A N D Royale 3+2 zltsbank in oerdegelijk leder. Zolang de voorraad strekt Haringvlietplein 4, Zierikzee BURGH HAAMSTEDE - „Zoals de zon de bloemen kleurt zo kleurt Piets stem/muziek ons leven". Wie het huis van Ina Jonker en haar gezin binnen stapt wordt verwelkomd door een wand met daarop een aantal foto's van Piet Veer man en deze spreuk. Een spreuk die, zo zal later blijken, geheel van toepassing op deze inwoonster van Haamstede. Op jeugdige leeftijd werd zij fan van The Cats, met een voorkeur voor de stem van Piet Veerman. Toen Veerman solo ging, ging Ina Jonker met hem mee. Nog steeds is zij trouw fan van de 'sympathieke Volendammer'. Waar Piet Veerman is, is negen van de tien keer, ook Ina Jon ker.,,Ach, we zijn gewoon een groepje prettig gestoorde vrouwen". hem kan praten is het niet zo dat het haar leven overheerst, zo vertelt zij, „Ik kan hem in de loop van de jaren niet meer uit mijn leven wegdenken, maar het overheerst mijn leven niet. Ik verwaarloos er mijn ge zin absoluut niet voor. Dat kan ook niet; zo nuchter ben ik wel". Ina vertelt dat de Volendam- moeten altijd reizen om bij een optreden van Piet aanwezig te kunnen zijn. Hij wordt veel ge vraagd in Brabant en daar gaan we dan heen, mijn zus en ik en soms ook mijn kinderen en mijn man. We hebben echter een limiet gesteld voor onszelf in het aantal reis-uren. Twee uur is het maximum; verder dan dat gaan we niet. Je moet tenslotte ook nog terug en dan wordt het een veel te lange reis". De Haamsteedse heeft niet alleen een band via de mu ziek en de foto's van Piet Veer man. Zij heeft ook persoonlijk goed contact met de zanger. „Als we naar een optreden zijn geweest gaan we bijna altijd na afloop even mee achter de schermen. Dan kletsen we lekker en pra ten over het afgelopen optre- Het begon op haar zeventiende, in 1970. Toen zij samen met haar beste vriendin naar een optreden van The Cats ging was ze meteen verkocht. „Ik kan me nog herinneren dat we halverwege de zaal stonden en dat we zo stonden te luisteren naar het concert. Ik was zo on der de indruk van Piet's stem dat ik halverwege naar voren ben gedrongen en daar de rest van het concert in trance heb meegemaakt. Sindsdien sta ik altijd vooraan bij Piets concer ten. Er is geen mens die me wegduwt, hoor", zo vertelt Ina. Het voornaamste dat de Haamsteedse in Piet Veerman aantrekt is de warmte die hij uitstraalt. „Als hij aan het zin gen is maakt hij van die ge baartjes en daar straalt zoveel warmte van uit, die gebaartjes. Je kunt daaruit zien dat het een echt gevoelsmens is en dat ben ik ook". Teksten met betekenis „Het is heel moeilijk uit te leg gen wat ik voel als hij zingt. Zijn teksten hebben iets. Ook die stralen warmte uit en heb ben een betekenis. Er zit altijd een verhaal of een boodschap achter. Het is niet dat ik ver liefd ben op Piet, zeker niet. Ik heb een heel fijn gezin. Maar ik heb gewoon een aparte band met Piet. Fans, vriendinnen, weten wat ik voel. Dat gevoel komt waarschijnlijk van vroe ger. Als ik toen verdrietig was zette ik de muziek van The Cats op en luisterde naar de nummers waar Piet in zong. Dan ging het altijd veel beter. En nog steeds. Soms kan ik niet slapen en dan ga ik naar beneden, zet een bandje of een CD met muziek Ina Jonker kijkend naar een foto van Piet Veerman, die zij, zoals ze zelf zegt, niet idealiseert, maar met wie ze wel een speciale band heeft. (Foto: Joop van Houdt). van Piet erop, en ga zomaar ter". Hoewel Ina hele dagen mer weinig optredens in Zee- den, maar ook.over allerlei an- lekker zitten luisteren. Dan naar de muziek van Piet Veer- land verzorgt. „Dat is natuur- dere dingen. In de loop van de voel ik me altijd weer veel be- man kan luisteren en uren over lijk hartstikke jammer. We jaren ben je zo'n bekend ge zicht geworden, als je zo vaak een optreden bezoekt, dat je een soort band krijgt met zo ie mand. Vriendin? Nee, zo zou ik het niet willen noemen. Vrien din is iemand die ook privé met iemand omgaat, maar dat doe ik dus niet. Dat wil ik ook niet, want Piets privé-leven is een apart deel van zijn leven. Hij heeft daar recht op en daar heb ik respect voor. Ik ben niet zo overdreven dat ik me daar ook in wil mengen. Hij heeft wel eens tegen me gezegt: „Jul lie zijn meer dan gewone fans". Dat denk ik ook wel, we zijn gewoon tróuwe fans". Piet-dagen Er wordt weinig naar de radio geluisterd in 'huize Jonker'. Niet zonder reden. „Ze draaien veel te weinig platen van Piet", zo verklaard Ina. „Ik heb meestal een bandje of een CD op staan met zijn muziek. En af en toe heb ik ook mijn Piet- dagen. Dan draai ik van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat al len muziek van Piet". Wanneer er ergens een optreden is van de zanger wordt er dagen naar toe geleefd. „Ik heb een heel goed contact met Jan Sam, de chauffeur van Piet. Als er iets staat te gebeuren, dus als er gens in de buurt een optreden is belt Jan me altijd even op om te zeggen; „Ina, we zijn dan en dan daar en daar, hoor. Zien we je weer?". En als het maar even kan ben ik daar dan ook. Ik leer ook veel mensen ken nen tijdens die optredens. In de loop van de jaren heb ik er ook al een paar goeie vrien dinnen aan over gehouden; on dermeer in Vlaardingen, Oss en Borne, met wie ik bijna we kelijks contact heb. Dan klet sen we natuurlijk over Piet, maar ook over andere dingen", aldus Ina. Alles wat op televisie van Piet Veerman te zien is heeft de Haamsteedse wel ergens op vi deo staan en wanneer er iets over hem geschreven wordt, vindt dat ook een weg naar één van de vele plakboeken van Ina. Tbch is ze wat dat laatste betreft een beetje cynisch. „Het is heel jammer dat som mige bladen van alles over Piet schrijven waar, als je het hem zelf vraagt, niets van blijkt te kloppen. Dat is natuurlijk een risico van het vak, maar het lijkt me niet leuk. Ook al ben je geen ster dan is het ook niet leuk. Een vriendin van me is ook eens door een plaatselijke vervolg pagina 3 NOORDGOUWE - „Het is de combinatie van sport en de gezellige sfeer die er heerst die dit evenement zo aantrekkelijk maken". Aan het woord zijn Cor Natte uit Noordgouwe en Theo van der Weele, voormalig Zierikzeeënaar. Eind vorige maand vertrokken zij naar de Weissensee in Oostenrijk voor het schaatsen van een toertocht over tweehonderd kilometer. Een soort alternatieve Elfsteden tocht dus, die dit jaar door de Stichting Wintermarathon voor de vierde keer is gehouden. Een stichting waar beide Zeeuwen als echte schaatsliefhebbers lid van zijn. Theo van der Weele (links) en Cor Natte: ,,Je moet je niet kapot rijden, maar je verstand gebruiken. (Foto: Joop van Houdt). „De echte belangstelling in het maken van toertochten hebben we gekregen door de strenge winters van 1985 en 1986". Die interesse blijkt zo groot dat Cor Natte in de winter van 1991 besluit om mee te doen aan een toertocht op de Weissensee in Oostenrijk. Onder bizarre om standigheden, de temperatuur is 28 graden onder het vries punt, proberen de deelnemers de tocht te volbrengen. Cor:„Het leek wel een Zuid poolexpeditie. Er zijn toen heel wat vervelende dingen ge beurt. Mensen reden rond met bevroren vingers, tenen en oog leden". De Noordgouwenaar slaagt niet in zijn poging de 200 kilometer uit te rijden. Samen met collega Theo van der Weele, evenals Cor werk zaam bij de belastingdienst, werd voor dit jaar het plan op gevat opnieuw een poging te wagen. Om goed voorbereid en getraind aan de start te ver schijnen, rijden ze wekelijks op en neer naar Den Haag om op kunstijsbaan De Uithof twee uur te trainen. Vol goede moed op een goede afloop wordt op dinsdag 28 ja nuari met de bus richting de Alpen vertrokken. De animo voor de sportreis blijkt zo groot dat er deze dag vanaf het verzamelpunt Centraal station Eindhoven maar liefst veertien bussen klaar staan om de spor ters te vervoeren. In colonne vertrekken ze richting Oosten rijk. Na de,invasie van de honder den schaatsers verandert het Oostenrijkse dorpje Techen- dorf, dat grenst aan het meer, in een Nederlandse enclave. Binnen de kortste tijd wappe ren uit de hotelramen de Friese vlaggen met de bekende pom- pebledden. De Friezen blijken 'het meest warm te lopen om aan dit winterse evenement deel te nemen. De belangstel ling van Zeeuwen blijft hier duidelijk bij achter. „Voor zo ver we weten zijn wij de enige twee van het eiland die mee zijn gegaan", aldus de verte genwoordigers van onze pro vincie. Het gebied van de Weissensee is door de Oostenrijkse rege ring aangewezen als natuurge bied. Tbrecht gezien de schoon heid van deze streek. Op 1000 meter hoogte tussen de bes neeuwde toppen van de Alpen strekt zich het meer uit. De hoogte blijkt een positieve uit werking te hebben op de weers omstandigheden. Beneden in het dal hangt er een mistgor dijn, maar bij het meer schijnt de zon aan een strakblauwe he mel. De eerste dagen worden gebruikt om te wennen aan de omgeving en het hoogtever schil. Rustig draaien de twee Zeeuwen op het meer hun trai ningsrondjes in afwachting van de start op vrijdag 31 ja- Start Om 07.00 uur 's ochtends valt het startschot. Een gedrang van jewelste, want zoals je vaak ziet willen velen als eer ste van de vijftienhonderd deelnemers wegsprinten. Theo en Cor slaan het tafereel op een afstandje gade. Ze geven ge hoor aan het advies van de ijsmeester om in verband met de veiligheid enigszins ge spreid te starten. „Uiteindelijk kwamen we om te schaatsen en niet om te zwemmen", aldus Cor, „en bovendien betreft het hier geen wedstrijd, maar een toertocht waarbij het er niet op aankomt wie er het eerst fi nisht". Op het meer is een ronde uitge zet met een lengte van 25 kilo meter. Bij de start- en finish- plaats wordt bijgehouden hoe veel rondes een ieder aflegt. Bij iedere doorkomst kan er dus worden uitgestapt. Een mogelijkheid waar sommigen koste wat kost geen gebruik van willen maken. Onverstan dig vindt Theo: „We zagen ie mand die in de eerste ronde zijn pols heeft gebroken on danks deze blessure toch door schaatsen". Met zo'n instelling zijn Theo en Cor niet aan het karwei begonnen. Eerste doel stelling is om op een gezonde manier sport te bedrijven. „Je moet je niet kapot rijden, maar je verstand gebruiken", zo zijn ze van mening. De omstandigheden waaron der de tocht moet worden gere den is goed. De temperatuur is, zeker in vergelijking met vorig jaar, met acht graden onder nul, aangenaam. Ook de kwali teit van het dertig centimeter dikke ijs is goed. Organisatie Alle lof wordt uitgesproken voor de organisatie van het evenement. Twee dagen voor de start wordt aan de deelne mers een lijst uitgereikt met tips welke kleding het best ge- vervolg pagina 3 BURGH-HAAMSTEDE - Op zaterdag 29 februari wordt in dorpshuis De Schutse in Haamstede een open klaver- jastoernooi gehouden. Voor de winnaars zijn leuke prijzen te winnen en ook wordt er een loterij gehouden. Om 20.00 uur precies begint het klaverjassen; dus deelnemers worden vriendelijk verzocht om 19.45 uur aanwezig te zijn. Voor opgave of verdere inlich tingen kan men contact opne men met de Schutse, telefoon nummer 01115 -1401 of met me neer Hoekman 01115 3526. Advertentie EEN KEUS MAKEN MOEILIJK? NIET BIJ DE LEUKSTE WONING INRICHTERS VAN ZEELAND Op zoek naar een passende inrichting? Bij TMC Zeeland bent u altijd op de goede weg. Komplete kollekties tegen aantrekkelijke prijzen. In onze tapijt en gordijncnspeciaalzakencn inons meubel- centrum vindt u alles! Stop dus met zoeken. Volg de borden. Zandweg 1 b j Tel. OU30-2626 l EHÜQ Couwcrvestraat 51 Tel. 01100-13525 TAPIJT- EN MEUBELCENTRUM ZIERIKZEE - De Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Zierikzee organiseert woens dag 19 februari een informatie avond over Tanzania in het stadhuis. De werkgroep hééft onlangs aan de organisatie voor ont wikkelingssamenwerking en bewustwording SNV laten vre ten te willen komen tot een koppeling met een landbouw project in Tanzania. Zodra het ja-woord uit Tanzania binnen is, gaat de groep corresponde ren met de mensen die in het project werken. Daarmee hoopt zij te komen tot een lang durige vriendschapsband tus sen Thnzanianen en inwoners van Zierikzee. Als eerste stap op weg naar een beter begrip voor elkaar is kennis van het land belangrijk. Tijdens de informatie-avond wordt eerst een algemene dia serie over Tanzania vertoond. Vervolgens kunnen vragen ge steld worden aan de heer J. Ringelberg, een inwoner van Zierikzee die gedurende lange tijd in Thnzania heeft gewerkt en is getrouwd met een Thnza- niaanse. Iedereen die geïnte resseerd is, is woensdag 19 fen- bruari van harte welkom in de Trouwzaal van het stadhuis. Advertentie ROTTERDAM - Hans Verkerk Keuken-import houdt oprui mingsverkoop aan de Stadion weg 41A in Rotterdam. Diverse showmodellen en aktiepartijen van de Duitse fabrieken wor den direkt aan particulieren voor half geld verkocht! Wie binnenkort een keuken nodig heeft, kan dus nu zijn slag slaan en zal zien dat Hans Ver kerk altijd de goedkoopste is. De aktie is a.s vrijdag 9.00-21.00 uur en zaterdag 9.00-17.00 uur. Voor informa tie: tel. 010-4834441 Advertentie FOTO KLAAR Fl KI Qiujn ,sru winkelt' fotogrofie» video foto's in uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-127% Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveiand, met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47.50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie DCS Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1