§3 Oude Haven Zierikzee nog voor de zomer museumhaven THUIS IN HET LOKALE NIEUWS r TROUWPLANNEN? Jubileum voor enthousiaste en zeer veelzijdige club" g 3 Grevelingenschap wil slagzin Grevelingen ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODE i i drukkerij lakenman ochtman bv Met L-vormige in plaats van T-vormige steiger NCVB-Kerkwerve bestaat 35 jaar 5 7 Politie houdt dief aan dé krant van schouwen - duiveland! RIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 6 FEBRUARI 1992 148e JAARGANG NR 25098 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 ZIERIKZEE - Wanneer alles volgens plan verloopt, zal de Oude Haven in Zierikzee nog voor het komende zomerseizoen zijn ingericht als museumhaven. Het gaat om de aanleg van een steiger waaraan een aantal authentieke zeilschepen kan afmeren. Het plan dat woensdagavond in het stadhuis werd voorgelegd aan de adviescommissie openbare werken zag er wat anders uit dan vorig jaar. Het is de bedoeling dat er nog voor het nieuwe zomerseizoen hoogaarzen en andere klassiekers" in de Oude Haven komen te lig- gen.(Foto: Joop van Houdt). De T-vormige steiger aan het eind van de Oude Haven, waar mee een verbinding werd ge maakt tussen de beide kade muren was veranderd in een L- vormige steiger die tegenover de Paardenstraat begint met een loopbrug. Het steigerge deelte midden op het water, dat parallel loopt met de Straten langs de Oude Haven, wordt 21 meter lang terwijl de korte poot van de L die aansluit op de loopbrug ongeveer 11 meter is. Vanaf de kademuur aan het Kraanplein tot bij het begin van de steiger is een baluster- hekwerk gepland dat overgaat in een draaihek dat de toegang tot de steiger afsluit. Op de hoek van' de steiger is een elek triciteitsvoorziening gepland met daarbij een centraal ver- lichtingspunt. Een heel ander plan dan de T- vormige steiger die eerder werd gepresenteerd constateer den de commissieleden. Uit een toelichting van commissie voorzitter wethouder P. de Rij ke (CDA) bleek dat bij realise ring van het gewijzigde plan ook het financiële plaatje an ders is en wel duurder. Hoeveel duurder precies kon zelfs waarnemend hoofd dienst gemeentewerken C. L. van der Linde niet vertellen. En eigen lijk was het kostenplaatje ook niet aan de orde in de commis sie openbare werken (daar moet de adviescommissie fi nanciën zich over uitspreken). Maar niettemin lieten alle vier de commissieleden duidelijk weten dat de gemeente Zierik zee geen cent meer aan het pro ject moet besteden dan de 150.000 gulden waartoe de ge meenteraad in oktober 1991 be sloot. Alles dat men meer nodig heeft zal de Stichting Museumhaven moeten halen bij het bedrijfs leven of uit andere bronnen. Uit de woorden van wethouder De Rijke bleek dat de stich ting, die de museumhaven gaat exploiteren, in de toekomst de steiger nog verder kan uitbrei den. ,,Ze mogen er nog vier po ten aanmaken". Hij benadrukte daarbij dat de kosten van mogelijke uitbrei dingen niet voor rekening van de gemeente zullen zijn. De commissieleden zagen de in richting van museumhaven zo als die werd gepresenteerd in grote lijnen wel zitten. Men had alleen wat problemen met het hekwerk dat vanaf de ka demuur tot aan de aanzet van de steiger is gepland. Een kostenpost van 10.000 gulden die niet binnen de beschikbaar gestelde 150.000 gulden valt. ,,Een steiger zonder leuning is niets. Kunnen we het plan niet beter als een geheel benade ren", vroeg VVD-commissielid J. J. Geleijnse zich af. Hij stel de voor om na te gaan of een ander soort steiger dan de nu geplande polystyreen met gas- beton vlonders goedkoper zou kunnen zijn. Maar wethouder De Rijke hield de boot af met de belofte dat daar bij de aan besteding nader op terug wordt gekomen. Dezelfde stijl Het VVD-commissielid drong er ook op aan om het baluster hekwerk in dezelfde stijl te la ten uitvoeren als het hekwerk op het witte bruggetje dat de Oude Haven afsluit. ,,Het moet in het stadsbeeld passen". Pvd A-commissielid G. H. Brand stelde vast dat de totale lengte van de steiger kleiner was dan in het eerder gepresen teerde plan. „Is een rendabele exploitatie nog wel mogelijk bij deze lengte", vroeg hij zich af. Wethouder De Rijke conclu deerde van wel. „Anders was de gemeente niet tot overeenstemming gekomen - over dit plan met de Stichting Museumhaven". De discussie werd besloten met een una niem positief advies. Met dit advies is de weg vrij voor een aanbesteding en daar na kunnen de werkzaamheden beginnen. KERKWERVE - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Kerkwerve bestaat volgende week woensdag 12 februari 35 jaar. Dit heuglijke feit wordt ge vierd in het dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve. Op het programma staat, naast de huldiging van enkele trouwe leden, de overdracht van het voorzitter schap. De huidige presidente, mevrouw R. Huijgens-Stoel, benoemt op deze avond mevrouw C. Stouten tot nieuwe voorzitster. Zij krijgt dan de leiding van een „enthousiaste en zeer veelzijdige club". In 1957 is de Kerkwerfse afde ling opgericht. Vanaf het eerste moment telt de afdeling 53 le den. Net als wat schommeling in het aantal leden wisselt ook de voorzittershamer een aantal keren. Mevrouw Stouten, die al vijftien jaar lid is, wordt de zesde presidente in het bestaan van de afdeling. Op dit mo ment is zij tweede secretaresse in het zeven vrouwen sterke be stuur. Leden Trots vertelt de toekomstig presidente: „Op dit moment telt de afdeling Kerkwerve 48 leden en in het ledental zit nog steeds een stijgende lijn. We hébben de stille, maar toch gro te hoop dat we op de jubi leumsavond het vijftigste lid kunnen begroeten. Dit zou na tuurlijk extra leuk zijn voor de scheidende voorzitster". Overigens komen de leden van de bond niet alleen uit Kerk werve. Ook hebben zich enkele vjouwen uit Scharendijke en Brouwershaven aangemeld. Op heel Schouwen-Duiveland zijn er drie afdelingen van de NCVB, te weten de afdelingen Kerkwerve, Zierikzee en Brui- nisse. Het leuke van de club in Kerk werve vindt mevrouw Stouten dat het zo'n gemengd gezel schap is. Zowel jong als oud is vertegenwoordigd. Er zijn vrouwen lid die nog kleine kin deren hebben, maar ook oude re dames. Dit zijn vaak trouwe leden, zo blijkt, want vorig jaar vierde een vrouw haar 40- jarig lidmaatschap NCVB. Veelzijdig Een ander kenmerk van de bond is dat de activiteiten in de loop van de jaren een veelzijdig karakter hebben gekregen. Te genwoordig komen de leden ie dere derde woensdag van de maand bijeen voor een verga dering. De onderwerpen die tijdens deze bijeenkomsten worden besproken variëren nogal. Door middel van dia's, films of sprekers komen the ma's aan de orde die onder meer betrekking hebben op kerk, gezin, maatschappij, cul tuur en gezondheidszorg. Me vrouw Stouten: „Zo hebben we bijvoorbeeld een arts op be- Een groepsfoto van de vrouwen op één van hun uitstapjes. zoek gehad die iets vertelde over de medische aspecten van DNA-onderzoek. De maand hierop gaf een dominee uitleg over de ethische kant van de zaak". Als het onderwerp zich daartoe leent wordt het dus van ver schillende kanten doorgelicht. „Heel interessant, de vrouwen worden bewust gemaakt van allerlei maatschappelijke on derwerpen", aldus mevrouw Stouten. Dat de interesse ge deeld wordt door de andere le den blijkt uit de opkomst bij de vergaderingen. Gemiddeld zijn er op zo'n avond ongeveer 35 vrouwen aanwezig. „Soms loop je ook tegen onder werpen aan waarvan je het be staan niet eens wist. Zo heeft er het afgelopen jaar iemand een lezing gehouden over leer problemen bij kinderen en vol wassenen. Daar hadden velen van ons nog nooit van ge hoord". Gezelligheid Naast dit soort onderwerpen is er bij de Christen Vrouwen Bond ook tijd en ruimte voor gezelligheid. Regelmatig wor den er met de bus uitstapjes ge maakt. „Met de Kerst zijn we naar een Kerstconcert geweest in de Doelen in Rotterdam. Ook gaan we wel eens bowlen of midgetgolfen. In mei hebben we ons jaarlijkse uitstapje. Dit keer gaan we met de bus naar een tinfabriek in de buurt van Tiel waar we een rondleiding krijgen". Als voorzitster en dus verant woordelijke voor de organisa tie van alle activiteiten gaat mevrouw Stouten een drukke tijd tegemoet. Door de taken te verdelen over de overige be stuursleden hoopt en verwacht zij dit op te vangen. Haar zoon toont op grappige wijze zijn twijfels: „zelfs nu ben je vaak weg en altijd aan de tele foon...". Zelfs al zou er niets nieuws geschapen worden, dan is er nog altijd een nieuwe combinatie. Henry Ford Droog HET WEER Wolkenvelden, ook af en toe zon en droog. Vannacht minimumtemp. ongeveer 4 graden, middagtemp. omstreeks 8 graden. Zuidwesten wind, matig, kracht 3, aan de kust en op het IJsselmeer toenemend tot vrij krachtig, 5. RODE KRUIS-JUBILEUM Het 125-jarig bestaan van het Rode Kruis wordt ook op Schouwen-Duiveland gevierd. BURGEMEESTERS Er komt een onderzoek naar de burgemeesters op Schouwen-Duiveland tussen 1850 en 1855. BEROEPSONDERWIJS Door een gebrek aan jonge vakmensen wordt het be roepsonderwijs steeds hoger gewaardeerd. BADMINTON De leden van de badmintonvereniging Zierikzee be haalden drie kampioenstitels. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Om karakter gebied kort en krachtig weer te geven BROUWERSHAVEN - Het Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen heeft een prijsvraag uitge schreven om aan een korte en pakkende slagzin over het Grevelingenmeer te komen. Men wil de slagzin in het voor- zendtermijn sluit op 16 maart, lichtingsmateriaal gebruiken De inzendingen worden beoor- om het karakter van het Greve- deeld door een jury bestaande lingenmeer kort en krachtig uit leden van het dagelijks be weer te geven. Het gaat om een stuur van het Natuur- en Re- zin of leus van maximaal zeven creatieschap De Grevelingen. .woorden die de combinatie van De uitslag wordt op 27 maart natuur en recreatie aangeeft. bekend gemaakt. Het natuur- en recreatieschap streeft naar een balans tussen de natuur en een verstandig re creatief gebruik van het Greve lingenmeer. Het schap heeft het idee dat zich onder de bevolking van Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkëe zoveel schrijf talent bevindt dat men daar een beroep op doet. Als eerste prijs stelt men een diner voor twee personen in restaurant de Punt beschikbaar. Andere prij zen zijn een rondvaart en een natuurexcursie over de Greve lingen. Mensen die een slagzin of leus weten kunnen die op een brief kaart schrijven en opsturen naar het Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen, De Punt 4, 3253 MC Ouddorp. De in- ZIERIKZEE - In de nacht van dinsdag op woensdag hield de Rijkspolitie Schouwen-Duive land de 23-jarige B. uit Zierik zee aan. De Zierikzeeënaar bleek rond te lopen met een aantal gesto len goederen. Uit onderzoek bleek dat die vlak daarvoor via inbraak waren ontvreemd uit een discotheek. B. wordt vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris te Middel burg. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. 4 f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam Dhr./mevr... adres postcode: plaats:.. telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2JE Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1